\Juuc$^uwe*tde> séa# I Komen de Psalmen ver buiten onze gezichtskring te liggen? HET EILAND Turkije intervenieert als Cyprus Grieks wordt I M ROTTERDAM w PUZZLE Link v. Bruggen Amerikaans protest bij 5yrie De pittige Het zingen verschaalt VANDAAG EENS De Zeeuwse tafel- ienniscompetitie Maandag IT decembef 1Ö5Ö ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 jillMlliiillllMilllMllüfflillllllllllllllllllilllllllllHllllllillltlMllilHIIHliHHIIIIIIDWMIIIt aiiwiiiiiiiiiaiM Het lijkt wel of de uitoefe ning van het medische be roep het enige criterium is om een gewaardeerde Cy priotische politicus te zijn. The- mistocles Dervis, burgemeester van Nicosia en leider van de Grieks Cypriotische Partij ia niet alleen een bekende arts op het eiland, maar ook zijn tegen speler, dr. Mousttafa Kuchuk, leider van de Turks Cyprioti sche Partij. Beide mannen ver delen hun tijd tussen de snijta fel en het politieke forum. Bei de mannen hebben zich op het gebied van de diagnostiek grote naam gemaakt en zich als heel meesters nog grote rijkdommen vergaard. Komt men de werkkamer var; <3jS Kuchuk binnen, dan waant mem zich eerder in een partijbureau dsfi in een schone, geordende ruimte, waarin een dokter gewoonlijk Bjjij recepten uitschrijft. De wanden feilri bedekt met boeken, welke ae poli» tiek in plaats van de medicijnen tot onderwerp hebben. Aan dé ftiuU# hangt een groot portret van Kemal Ataturk en zowel op dè schoorsteen mantel als op een kast kan men nog een borstbeeld van deze grote Turkse hervormer ontdekken, Overal in het rond staan of hangeft ook vlaggetjes. Ze zijn vuurrood van kleur en vertonen een wftte maansikkel en drie witte sterren, welke als de Turkse nationale eni- blemen gelden. Kettingroker „Ik ben de leider van de Cyprus- is- Turks partij", zei dr. Kuchuk, die tot het nerveuze gilde der ket tingrokers behoort. „Wat wij willen ligt al In onze naam bslotenOns eerste doeleind is te voorkomen, dat de Cyprioten het zelfbeschikkings recht wordt verleend waardoor het eiland zeker Grieks zal worden en ons tweede doeleind is aan sluiting hij Turkije te bereiken We zijn, wat dit laatste betreft, ech ter lang niet zo fanatiek als de Griekse Cyprioten, die eenwording met Griekenland wensen.... De aan sluiting hij het moederland komt alleen ter sprake, als Groot-Brittan- nië bereid is het eiland op te ge ven, iets wat ik me onder de huidi ge omstandigheden nauwelijks kan indenken Dr. Kuchuk begreep niet goed op welke gronden de Griekse Cyprio ten beweerden, dat het eiland tot Griekenland behoorde. Historisch bestonden er volgens hem slechts vage banden meer dan tweedui zend jaar geleden had Griekenland voor het laatst over het eiland ge regeerd en ook in geografisch opzicht bestond er niets, dat hun aanspraken kracht kon bijzetten. Cyprus lag maar zestig kilometer van de kust van Turkije af en bijna duizend kilometer van het uiterste zuidelijke puntje van Griekenland. Als er een land was, dat rechtmati ge aanspraken op Cyprus kon doen gelden, zo zei hij, dan was het Tur kije, want tot die mogendheid had het eiland drie eeuwen lang be hoord, voordat het In concessie aan de Engelsen werd gegeven. F Voortrekkerij De Turken op Cyprus zijn niet tachtigduizend in getal, zoals de riekse propaganda u wilt doen ge loven. maar honderdenvijfentwln- 'igduizendEn wat de Griekse evolklng betreft, deze is niet vier- ddulzend zielen groot, maar lt de driehonderdenvijfenzeven- Igduizend niet Met deze zinnen leidde dr. Ku chuk zHn verklaring ln, dat de „Cy- ürus-is-Turks partij de voorgestel- Se Britse constitutie slechts zou aanvaarden, als de Turkse Cyprio ten dezelfde rechten en dezelfde vertegenwoordiging als de Griekse Cyprioten krijgen. Zou de grondwet anders lulden een evenredige vertegenwoordiging dus dan zou zt) door de Turken verworpen wor den. Dit zou een breuk tussen de Britse regering en het Turkse deel der eiland bevolking ten gevolge hebben, welke volgens dr. Kuchuk Op hetzelfde vlak lag als de breuk, die er thans tussen de Engelsen en de Griekse Cyprioten bestaat. „Xs het wel democratisch, is het eigenlijk niet onredelijk, om ais minderheidsgroep hetzelfde aantal Volksvertegenwoordigers te willen hebben als de minderheidsgroep, dié toch vier, of ln ieder geval, drie keer zo groot Is?" vroeg ik. „Waarom niet?" riep dr. Kuchuk verbaasd uit. „Is het in de Verenig de Naties soms andersKijk paar Amerika met zijn tweehonderd miljoen inwoners en zijn ene stem fn de AssembleeEn stel daar dan Syrië tegenover met slechts een taar miljoen inwoners en die zelf- e ene stem.... Bovendien zijn on- ïe eisen aan de praktijk getoetst...,,. Da ervaring heeft geleerd, dat de Grieken de Turken onderdrukken, als ze de macht in handen krijgen.... Zelfs nu, onder het Britse gezag hebben we er dagelijks mee te kampenIk kan u er honderden Voorbeelden van geven V riendjcspolif lek Dr. Kuchuk gaf er een paar. Het zou volgens hem een eindeloos in terview worden, ais hij me alle ge vallen van onderdrukking, ter zijde schuiving en voortrekkerij moest schilderen. Zijn voornaamste grief gold het feit, dat in de regerings kantoren de Grieken de voornaam ste posten bezetten en de Turken voor het minderwaardige werk werden gebruikt. De laatsten had oen volgens hem dezelfde en zelfs Wel betere kwalificaties dan de eer- Sten, maar ze braken voortdurend de nek over de vriendjespolitiek. In de ziekenhuizen dr. Kuohuk kon er over oordelen, zei hij, want het behoorde tot zijn werkterrein werden verder Griekse boven Turk se patiënten bevoordeeld. Er was een tekort aan bedden en de voor namelijk Griekse doktoren zouden de zieken van Turkse origine zo veel mogelijk weren en hen ook veel te vroeg uit het hospitaal ont slaan. Als laatste voorbeeld haalde dr. Kuchuk het anti-Turkse optreden in dorpen aan, die een Griekse meerderheid hadden. Er werden ruiten ingegooid, boycotmaatrege len toegepast en nog niet zo lang geleden was het gebeurd, dat „Griekse vandalen" op het land van een Turkse boer honderd olijfbo men hadden omgehakt, daarmee de man totaal ruïnerend. „Hoe is de verhouding Grieken- Turken in de gemeenteraad van Ni cosia, dr. Kuchuk?" „Twee staat tot een", zei de poll- ticerende medicus. „Maar we neb ben er nooit genoegen mee geno men en zullen net zo lang blijven vechten ,tot we evenveel raadsleden hebben als de Grieken Dr. Kuchuk bleek niet ontevre den te zijn over het Britse bestuur Op Cyprus. De Engelsen hadden vol gens hem veel voor de Cyprioten gedaan op vrijwel elk gebied. Ze hadden wegen aangelegd, scholen gebouwd, voor een behoorlijk in vesteringsprogram gezorgd en goe de opleidingsmogelijkheden ver schaft. Er bleven natuurlijk nog verschillende wensen over, maar over 't algemeen mochten de eilandbewoners niet klagen. Gevraagd naar wat hij van de EOKA dacht, antwoordde dr. Ku chuk, dat hij haar niet anders dan als „een laffe bende van moorde- naas" kon geschouwen. „Kijk naar wat ze heeft gedaan!" riep hij op- fewonden uit. „Ze heeft moord en oodslag op ons mooie eiland ge bracht, terreur, angst en onveilig heidAls de Britten echter even krachtig blijven optreden, als ze tot nog toe hebben gedaan, zal de dag niet ver meer zijn, dat de EOKA als organisatie zal verdwijnenWe houden dan alleen nog een paar loslopende bandieten over, maar Ik ben er van overtuigd, dat ze ten «lotte allen gegrepen zullen worden „Is het waar, dr. Kuchuk, dat de Turken ook een knokploeg hebben, ale ze „Vulkaan" noemen?" Dr. Kuchuk aarzelde even, eigen lijk voor de eerste keer. „Ik heb er van gehoord", zei hij toen voorzich tig. „Ik geloof wel, dat er een der gelijke beweging bestaat.... Ik moet u er echter bij vertellen, dat ze nog nooit actief naar buiten is Opgetreden. „Wat is het (Joel van deze Turkse ondergrondse?" Weer even die zelfde aarzeling. „Zover ik weet," verklaarde dr. Kuchuk toen, „komt zij ln actie, zo dra de Britten zo onverstandig zijn de Cyprioten het zelfbeschikkings recht te verlenen Met dezelfde middelen van ge weld, die de EOKA op 't ogenblik gebruikt?" „Bepaald niet!" antwoordde dr. Kuchuk, maar veel opheldering wil de hij mij op dit punt toch niet ge ven. „Als we het zelfbeschikkingsrecht krijgen" ,zei hij ten laatste, „en als een volksstemming uitmaakt, dat Cyprus eenheid met Griekenland verlangt, zal Turkije inteveniëren Het zal, als het moet, zelfs het eiland bezetten lillllllillllillllll ADOPTIE. U moet goed begrijpen, dat de adoptie wet uitsluitend is bedoeld als een maatregel van kinderbescherming. De adoptie moet zuiver ln het be lang zjjn van het kind. Daarom heeft de overheid dan ook de beslissende stem en zal één en ander geschieden door een uitspraak van de rechter op verzoek van het echtpaar, dat een kind wil adopteren. Er zijn allerlei regelen gesteld. De adoptanten (de pleegouders dus) mogen niet te oud z(jn of te jong. Het verschil ln leef tijd mag hoogstens 50 jaar zijn (naar boven) of ten minste 18 jaar (naar beneden). Ze moeten het kind reeds minstens drie jaar geheel hebben op gevoed en verzorgd en het huwelflk van de adoptanten moet minstens vfjf jaar hebben bestaan. Het spreekt vanzelf, dat de eigen ouders van het kind het verzoek niet mogen tegen spreken. Een meerderjarige kan men niet adopteren. Dit zijn dan zo heel beknopt enkele van de voornaamste bepalingen van de wet. Laten we er nog even aan toevoegen, dat ook on wettige kinderen kunnen worden ge adopteerd, maar niet door de eigen ouders (anders zou immers langs een omweg het onwettige kind een betere positie krijgen dan het thans wette lijk heeft). GELD WEG. Moeder is overleden en wij wisten alle maal, dat ze wat geld had en toen wij na de begrafenis één en ander wilden gaan behandelen, bleek dit weg te zijn, met al haar sieraden. Wat nu? Wij vermoeden wel, dat Iemand dit heeft meegenomen, maar de politie zegt, dat ze er zo niets te gen kan doen. Wij moeten eerst aan tonen, dat het er was en bewijzen te gen iemand hebben. Wij kunnen het standpunt van de politie begrijpen. Een beschuldiging, zo maar ln het wilde weg, is Iets, waar men niets mee kan aanvangen. Uit uw brief blijkt ook duidelijk, dat u zelfs niet kunt bewijzen, DAT er geld was en waar zich dat dan heeft bevonden. voorstelling) ook een hert met een kruis tussen het gewei. Wat kan dit, vraagt ze, te betekenen hebben? Dit slaat op de heilige „Eustachius", patroon van de Jagers. De legende let hem als Romeins officier, die Ijve rig de Christenen vervolgde. Toen EL-AMARNA BRIEVEN. Een lezer zou graag Iets willen weten over de El-Amarna brieven. Deze uiterst merkwaardige reeks van brie ven werd in 1887 gevonden ln de ru ines van een palels van Ichnaton. Deze brieven bestaan uit 370 klelta- feltjes met spijkerschrift, een biblio theek ln kiel dus. Deze bibliotheek strekt zich uit over de regeringen van de Egyptische vorsten Ameno- phls III (14051370) en AmenophlS IV (18701352). De brieven hande len over allerlei staatkundige zaken uit die dagen en geven hierdoor een beter inzicht ln heel veel dingen dan men had. El-Amarna, waar de brie ven hun naam van kregen, ls het gebied van een Bedoeïnenstam in Midden-Egypte. HET HERT MET HET KRUIS. Een lezeres zag op een zeer oud sohll- derjj (als onderdeel van de gehele verscheen hem op de Jacht een op gedreven hert met een kruis tussen het gewei en tegelijk hoorde htJ de stem van Shrlstusi „Waarom jaagt gtj op Mij; Ik ben Christus, Die reeds lang naar u gejaagd heb; ga naar de bisschop der Christenen en laat u dopen". Vandaar de voorstelling, die onze lezeres trof en welke voorstel ling men ln de kunst vaker ontmoet. Onder keizer Hadrlanus zou Eusta chius de marteldood zijn gestorven. NIEUW-GUINEA. Lezer, de oppervlakte van Nederlands- Nieuw-Gulnea, met de eilanden er bij, ls 416.000 vierkante kilometer. Heel het eiland (het grootste eiland op één na ter wereld) dus het Australische deel erbH, is 750.000 vlerkante kilo meter. De grootste lengte ls 2400 kilometer en de grootste breedte 770 kilometer. In totaal is de gehele be volking van het eiland naar schat ting anderhalf miljoen zielen, waar- Radio-Warschau ontkent onrust LONDEN, 15 dee. (Reuter). Ra dio Warschau heeft de berichten, dat er in verscheidene delen van Polen on rust heerst, tegengesproken en ver klaard, dat deze op de fantasie van westelijke correspondenten berusten. De Poolse zender ontkende met name, dat er te Kutno, tussen War schau en Poznan, een Russische trein met voorraden zou zijn aangevallen en dat er te Lignica het huis van een Russische officier ln brand zou zijn gestoken. Ook het bercht over een staking van metaalarbeiders te Poznan werd tegengesproken. I f ui WASHINGTON, 15 dec. (Reuter). - De V.S. hebben bij Syrië geprotes teerd omdat dit land nog geen toe stemming heeft gegeven de oliepijp- lelding van Irak naar de Middellandse Zee te herstellen. Via deze leiding van ongeveer duizend km, die over Syrisch grondgebied loopt, kan dagelijks een hoeveelheid van 550.000 vaten (bar rels) olie van de Iraakse olievelden te Kirkoek naar de Middellandse Zee worden gepompt. Ingezonden Mededeling (adv.) niet te" zware shag! DE ERKENDE VAN ROSSEM'* KWALITEIT Enige tijd geleden gaf dr. G. P, Scheers ln het Hervormd Weekblad „De Gereformeerde Kerk" een be schouwing over het zingen van psalmen. De Kroniekschrijver van „De Waarheidsvriend", het blad van de Gereformeerde Bond, haakt hier op in. Ter verduidelijking herinne ren wij er aan, dat men in de Ge reformeerde Bond bezwaar heeft tegen gezangen. Het artikel van dr. Scheers droeg de titel „Het verschraalde zingen". Met deze eigenaardige titel, zo schrijft „De Waarheidsvriend", doelt de schrijver op het feit, dat in de kerkdiensten de keuze der gezon gen liederen zich zozeer beperkt tot een klein getal, „een zeer sum miere bloemlezing" dat hij meent te mogen spreken van „een aller- poverst hymnaal". Deze summiere bloemlezing alias „allerpoverst hymnaal" is volgens dr dr. Scheers „gauw bekeken". Luis ter slechts: „Een naam is onze ho pe, Ere zij aan God de Vader, De dorre vlakte, Vaste rots van mijn behoud, Wat vind' of bezwijk', Blijf bij mij, Heer, en Wat de toekomst brengen moge. Vooral het laatste is een veel gevraagd „nummer" bij huwelijksinzegeningen. Voor de gang van het kerkelijk jaar kan het bovenstaande nog uit gebreid worden met: Op U, mijn Heiland, blijf ik hopen in de Ad vent en Komt allen tezamen op Kerstfeest. Van de passieliederen blijft zo langzamerhand alleen over: Jezus, leven van mijn leven. Met Pasen is het haast uitsluitend: Chris tus, onze Heer, verrees; en met Pinksteren: Komt allen, deze dag of helemaal niets. De psalmen liggen ongeveer hele maal buiten de gezichtskring. Er zijn er nog maar een paar overgebleven om zonodig de dienst mee te begin nen: 65, 84, 85, 100. Deze armzaligheid heeft mij me nigmaal gefrappeerd. En ik ben blij, dat dr. Scheers hiearop attendeert. Want indien zulks van deze zijde was geschied, had men misschien gezegd of gedacht, dat wij buiten ons boekje gingen, aangezien wij het gezangboek gesloten laten tenmin ste voor de kerkdiensten. Het is echter plicht om er kennis van te nemen. Temeer, waar de bundel nog maar „aangeboden" is en geenszins als bundel door de kerk aanvaard werd. Men is bezig dit te vergeten; daartoe onder andere mede gesug- fereerd door de „Omroepgids" van e N.C.R.V., die bij muzikale uit voeringen, bijbellezingen en wat dies meer zij, heel gewoon ons ver van het grootste deel op de Austra lische helft woont. De bevolking be staat uit Negrito's, Papoea's en Me- lanlërs. KAN IK TERUGVORDEREN 7 Een lezer vertelt, dat hij gedurende enige tijd zijn zuster wekelijks een kleine bijdrage heeft gegeven. Onge vraagd en vrijwillig. Nu is ze over leden en er bleek een zeker bedrag aan geld te zijn, waar ook sociale za ken niets van wist. Natuurlijk nam sociale zaken dit ih beslag. Maar, vraagt hij, kan ik nu dit bedrag eerst terugvorderen van dat geld, want lk behoefde die bijdrage toch niet te geven? Nee, dat ls ook wel zo, maar hetgeen eenmaal vrijwillig ls gegeven (natuurlijke verbintenis) kan niet worden teruggevorderd. Ook niet van een nalatenschap. ERFDIENSTBAARHEID. Reeds zeer veel jaren bezit onze familie een stuk grond, misschien wel zestig Jaar. Heel vroeger rustte op die grond een erfdienstbaarheid van weg. Br lag toen ook een primitieve weg, waar een buur gebruik van maakte. Dat Is meer dan 30 jaar geleden ver vallen, althans er is nooit meer ge bruik van gemaakt, omdat er toen een nieuwe openbare weg kwam langs het land van de buurman. 'Die primitieve weg is trouwens omge ploegd, En nu opeens komt de buur man (een nieuwe eigenaar) om dat recht. Geldt dit nog? Indien er wer kelijk meer dan dertig jaar van die elfdienstbaarheid geen gebruik meer werd gemaakt, ls dat recht teniet gedaan. Men noemt dat non-uses en na dertig Jaar non-uses gaat een recht teniet. at de gezongen liederen zijn „de bundel der Ned. Herv. Kerk". Aangeboden Strikt genomen om een uitdruk king van dr. A. Kuyper Sr. te bezi gen, ls het zover nog niet. Doch juist omdat deze bundel „aangebo den" werd, en door het gebruik moet blijken of hij acceptabel is, mochten de liturgen, die hem gaar ne zouden ingevoerd zien, wel al het hunne doen om de rijkdom van „deze schat der kerk" te doen ken nen en uit te stallem aldus nog steeds „De Waarheidsvriend". Dr. Scheers merkte ook op, zo vervolgt het blad, dat „de psalmen ongeveer helemaal bulten de ge zichtskring liggen". Dat kan ook gelden voor vele onzer chrisaelijke scholen. Hier mag ik wèl spreken, omdat het christelijk onderwijs mij lief is, zeer lief is. Is het dan won der, dat de jeugd zo weinig psal men kent? Dr. Scheers verhaalt dienaangaande: „Toen ik laatst op een Haarlems lyceum met een over wegend gereformeerde bevolking de psalm: „God zal Zijn Waarheid nimmer krenken" aanhaalde en be kend veronderstelde, keek ik ln en kele verwonderde gereformeerde ogen". Een predikant die altijd in de lijdensweken voor zijn liturgie en kel gezangen gebruikte, werd door zijn organist attent gemaakt op de schoonheid van de „lijdenspsalmen". De predikant kende ze zo niet, doch was er dus door getroffen, dat hij die psalmen dankbaar gebruikte. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. vreemde munt; 4. be vreesd; 7. geheel de uwe; 8. reeds; 9. Pr. vriend; 11. projectiel voor ruimte vaart; 18. span; 14. verlaagde toon; 16. maanstand; 18. opschudding; 21. rich ting; 23. vermoeid; 24. bergplaats; 25. ambtshalve; 26. keuken-gebruiksvoor werp; 27. verbinding tussen twee oe vers. Verticaal: 1. medaille; 2. nauwgezet; 3. deel.van de bijbel; 4. zak; 5. arcti sche vogel; 6. gereedschap; 10. onder wijs; 11. figuurraadsel; 12. water in Friesland; 15. gezwel; 16. putemmer; 17. onderwijs; 18. schop; 19. onderwijs; 20. nakomeling; 22. priem; 25. getijde. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. vermogend; 8. lee; 9. nor; 10. ar; 11. hol; 13. pa; 14. genot; 16. hal; 17. tak; 19. serum; 22. H.L.; 24. ros; 25. Ee; 26. Ier; 28. are; 29. came raman. Verticaal: 1. Vlag; 2. eer; 3. re; 4. ozon; 5. en 6. nop; 7. drab; 11. heler; 12. lotus; 14. gas; 15. tam; 19. chic; 20. roer; 21. been; 23. Lea; 25. era; 27. R.M.; 28. A.M. Dr Kurt von Schuschnigg, die in 1938 door de nazi's werd afgezet als kanselier van Oostenrijk, is vrijdag op zijn 59ste verjaardag, Amerikaans staatsburger geworden. Von Schusch nigg is nu professor aan de universi teit van St. Loui. Vijf babies zijn in een kindertehuis te Bonn gestikt. Een elektrisch kook- apparaat, dat men vergeten had uit te schakelen, bracht de vloer van het vertrek van de babies aan het smeu len. In de rook die zich daarbij ont wikkelde, kwamen de kinderen om 't leven. Maar er zullen er zijn, die vai» het bovenstaande kennis nemen en ons de raad geven de hand in eigen boezem te steken, omdat van de 150 psalmen in onze diensten, toch ook maar betrekkelijk weinige worden gezongen en men, wat dit betreft, ook van een „heel summiere bloem» lezing" en een pover psalter zon kunnen spreken. Volkomen waar en ad rem. Hier speelt de gemakzucht van predikant en gemeente ons par» ten. Wij zijn hierin vaak van vrij willige armoede. Zeker, het kost inspanning om za te vinden, de juwelen van onbeken de psalmen. Ook de melodie is niet altüd gemakkelijk. Maar dan moet er maar een dubbel beroep gedaan worden op de organisten om het beste beentje voor te zetten. Met die inspanning zal men merken, dat het gaat en tot verrijking der ken* nis en verheffing van de eredienst is. Oudtijds kende men het gebruik, een hele psalm uit te zingen. Was hij te lang, dan stopte men bij d9 pauze, om, als er weer gezongen moest worden, de psalm te vervol gen. Ons gebruik van de psalmen om verzen te zoeken, die bij de preek passen, verstoort het besei van de eenheid van de psalm. Wij moeten nooit „de tijd terug willen zetten". Maar wat goed is, en als zodanig oudtijds ervaren werd, be hoeft niet, omdat het een „oud ge bruik" was zonder meer als in onze tijd niet aanvaardbaar, afgewezen te worden. En als dan het gebruik van hele en halve noten werd aanvaard laat men toch op onze scholen vóór alles de psalmen op die wijze onze jeugd leren zingen! dan ware het bezwaar van tijdnood ook onder vangen. Maar afgezien van deze sugges ties, hoop ik toch dat kennisname van het artikel van dr. Scheers zal prikkelen tot een „rijker" gebruik van de liederenbundels, waarvan men zich bedient. Dan zal een „al lerpoverst hymnaal" verdwijnen en de mooie gezangen uit de overigs bundels uit de vergetelheid komen. En wat ons regardeert: we zullen tonen, ook in de opgegeven psal men, hoe rijk en diep en naar het hart van Gods volk de psalmen zijn. GOES, 14 dec. In de eerste klasse van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie werden in de afgelopen week geen wedstrijden gespeeld. In de #tweedö klasse werkte P.Z.E.M. zich naar boven door overwinningen op Be Fair II (0—10) en R.T.C. (4—6). R.T.C. zag zich ook nog met 46 geklopt door Be Fair II, dat hiermede niet alleeen de eerste puntjes binnen haalde, maar bovendien de rode lantaarn kon over» dragen aan R.T.C. De stand is nu: Will van Zoelen III 8—11; V.S.V. 5—lOt Wilno II 7—10; M.T.T.C. 6—9; P.Z.E.M. 44; Spirit II 43; Sorry III 52; Be Fair II 7—2; R.T.C. 6—1. In de derde klasse werd al even min gespeeld. In de vierde klasse zag Spirit V zich weer wat steviger op de onderste plaats gedrukt door Will vat) Zoelen V (82), dat zich echter op haar beurt de beide punten ontfutseld zag door M.T.T.C. II (4—6). BINNENVAART HANSWEERT, gepasseerd op 14 deo. 1956: Tijdstroom, Butania 2, Purfina 29, Overschie, W. van Driel 68, Neptun, Te legraaf 9, Spes Salutis, Condor, Mi re- veldt, Witichis, Bronzino, Delsarto, Nie- belungen, Theoderich, Charlotte allen Rotterdam; Esso Nederland 1, Velp, Bram 2, Albatros allen Amsterdam; Chrilyn, Walsoorden; Rival, Veere; Beva, Nijme gen; Martha Dangez, Dordrecht; Gusti, Sluiskil; Hortense, Geertruidenberg; Wil lem Adri, Ymuiden; Tavel, Dordrecht; Neutraal, Delft; Thea, Cem 4, Cem 5, Bar bara, Romaan, Eliza, San Antonio, Nelwl, 25, Hydra, Loire, St. Rita, Morea, allen Duitsland; Comptoir 25, Clorinde, Per- rault, Berthelot, Castor, allen Straats burg; Austria, Beethoven, Lombardo, Po- tentilla, Esso Schwyz 1, allen Basel; Jura, Emmanuel, Vertrouwen, Arabia, Wandria, Syria, Aurelia, Citerna 51, Rio, Delfzijl, Gertrud, Johanna, Katwijk, Lisette, Pro Patria, Lugano, Mevo, Matador, Hydra, Volnay, Zandstroom, Sancerres, Maloya, Chat. Lafaurie, Carl Geldner, Renoir, Energie, Lucas Bols 2, Adrianus, Amstel 4, Adri, Telegraaf 6, Saumur, Rhenus 22, Telegraaf 17, Express 49, Leuchtenburg 8, Juliana, allen België.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4