Nieuws uit de Provincie Motie van wantrouwen tegen K.N.V.B. afdeSingsvoorzitter aangenomen UIT ZEELANDS STEDEN Verwarde discussies; verhitte gemoederen Alle 26 E.H.B.O.-cursisten te Middelburg slaagden Oppositie „Beleidsfouten" Adventsbijeenkomst C. J. M.V.-jongensleiders Nieuw fietspad van Oranjebosch naar „Westhove" Rillandia II door Colpl. Boys onttroond Bevelandse schilders toonden werkstukken Raad Vlissingen behandelt begroting Burgerlijke Stand Middelburg Goes Maandag 17 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Hoor- en wederhoor in buitengewone vergadering MIDDELBURG, 15 december. Zeer verward waren vanmiddag de discussies in de buitengewone en zeer druk bezochte alge mene ledenvergadering van de K.N.V.B. afdeling Zeeland, die door het hoofdbestuur in de benedenzaal van restaurant „Wöhler", was uitgeschreven in verband met de moeilijkheden rond de persoon van de voorzitter, de heer A. Imanse. Deze vergadering werd gepresi deerd door het hoofdbestuurslid, de heer A. Schroder, die de zijde koos van de „regeringspartij" en zich achter de persoon van de af delingsvoorzitter schaarde. Aan het begin van de vergadering zeide de heer Schroder, dat het zijn plan was zowel de voor- en tegenstan ders (de oppositie) van de heer Imanse aan het woord te laten. Tegen het einde van de vergadering trachtte hij het woord te ontnemen aan de heer C. van Nimwegen (administrateur van de afdeling) die de heer Imanse ernstige ook meer in de persoonlijke sfeer liggen de ^verwijten maakte. De oppositie riep toen krachtig: „Ga door Kees!", waarna de heer Van Nimwegen kon zeggen wat hem op het hart lag. Toen het hoor- en wederhoor waarbij het vaak zeer ver hit toeging was beëindigd, heeft de heer A. W. Levering, voor zitter van de voetbalvereniging „Vlissingen" namens een twintigtal verenigingen een motie van wantrouwen ingediend. Hierin werd de heer Imanse beschuldigd van: le. onttrekken van gelden aan de afdelingskas, zonder dat daarvan rekening en verantwoording is afgelegd; het doen van onjuiste mededelingen aan de algemene vergade ring en financiële commissie; poging tot beïnvloeding van kandidaatstelling door verdachtma king. 2e. 8e. Daarna heeft de heer Imanse het woord gevoerd. Hij zei, dat het uitermate moeilijk is, het tegenover gestelde te bewijzen. Hij vervolgde, dat hij gedurende 25 jaar zijn beste krachten aan de afdeling heeft gege ven. „Ik had geen duizend gulden van de afdeling nodig, maar heb er in de loop der jaren duizenden bij gelegd" zo zei hij. Het stuitte hem tegen de borst hier verder op in te gaan. Hij wilde zich neerleggen bij de beslissing van de verenigingen. In die 25 jaar heb ik de kleintjes in bescherming genomen, zo besloot de heer Imanse, „dat is me door de groten kwalijk genomen". Be schuldigingen van oneerlijkheid wees hij met kracht van de hand. Het potje De heer Schroder, die hierna het woord voerde, zei, dat het potje, dat de afdeling Zeeland kende in verband met de interlandwedstrijden, niet is gemaakt om er persoonlijk voordeel van te hebben. Hij wilde niet ontken nen, dat er met de inhoud van het pot je op een nonchalante manier is omge sprongen. Hij was er ook van over tuigd, dat het niet de bedoeling is ge weest met het potje onregelmatighe den te plegen. Bij de stemming, die werd gehou den, werd de motie-Levering aange nomen. Uitgebracht werden 131 stemmen, waarvan 89 voor de motie, 32 tegen, 5 blanco £n 5 ongeldig. Ook de andere bestuursleden hebben hun mandaat beschikbaar gesteld, uit gezonderd de heren I. Bakker (Nieuw- dorp), M. van Hyfte (Vlissingen) en Hermans (Hengstdijk), die eerst sedert korte tijd deel uitmaakten van het be stuur. Lichtvaardig Voordat het zover was, is er heel veel gebeurd. De sprekers-opposanten kregen steeds een applausje, dat door de heer Schroder telkens werd afge tikt. De heer Schroder had in zijn ope ningswoord gezegd, dat sinds 1940 de hoofdleiding van de afdelingen bij de K.N.V.B. berust. Hij zeide, dat er zeer lichtvaardig is omgesprongen met de persoon van de afdelingsvoorzitter. Er Zouden persoonlijke veten in het spel 2ijn. De heer Levering was de eerste van het „hoor- en wederhoor", die het woord voerde. Indertijd heeft de heer Levering de financiële commissie ver zocht een onderzoek in te stellen, zo viel uit zijn betoog te beluisteren. Hij kreeg toen een brief van de K.N.V.B., waarin stond, dat hij de afdelingsvoor zitter van oneerlijkheid had beticht. „Toen heb ik alles, wat ik wist, ter kennis gebracht van het hoofdbestuur, in goed vertrouwen". Dat vertrouwen is beschaamd. Tot zijn schrik moest de heer Levering vernemen, dat het hoofdbestuur geen onderzoek instelde. De afdelingsvoorzitter werd geadvi seerd rustig aan te blijven. De heer Levering kreeg vervolgens de gelegen heid vragen te stellen, die rechtstreeks door de heer Imanse werden beant woord. „Heeft de afdelingsvoorzitter een deel van de portokosten voor inter landwedstrijden door de afdeling laten betalen?" was de eerste. De heer Imanse: De verzending van de kaarten was in handen van een an der bestuurslid. Inderdaad werden p stzegels op het bondsbureau ge plakt. Hierdoor ontstond inderdaad een groter overschot. De afdelingsvoorzitter wilde zich niet verschuilen, maar zijn fout in de ze ruiterlijk erkennen. Men moet hier uit niet distilleren, dat de overschot ten in eigen zak verdwenen. De heer Imanse gaf ook toe een fout te hebben gemaakt door het betalen van verletkosten voor het zaterdag- jniddagelftal, waarmee hij de amateur bepalingen overtrad. Dit gebeurde met de gedachte, dat later dispensatie zou worden verleend. Deze werd echter niet verkregen. Aanpappen? De heer L W. Bakker, penningmees ter, verhief vervolgens zijn stem. De voorzitter heeft getracht mij te be schuldigen van aanpappen met de groep-Levering, zo zei deze, ik zal pra ten.'' „Naar eer en geweten ben ik ver plicht aan de kant van de oppositie te staan'. De heer Bakker zei, dat de af delingsvoorzitter in een vergadering heeft verklaard, dat hij betwijfelde, of de afrekening juist was. De heer Schroder verweet de heer Bakker uit bestuursvergaderingen te klappen. De heer Levering stelde vervolgens de vraag, of de anonieme brief, een smaadschrift aan het adres van de ad ministrateur, op de schrijfmachine van de afdelingsvoorzitter was getikt. De laatste antwoordde, dat deze herhaal delijk werd uitgeleend. Verschillende mensen tikten erop, zo verklaarde hij. Namens de Middelburgse V.V. „Zee- landia" sprak vervolgens de heer C. Westerweel. Met afschuw had hij het artikel in het „Zeeuws'ch Dagblad" ge lezen, waarin de zaken wel zeer bont werden voorgesteld. Volgens de heer Westerweel heeft de heer Levering hiervan de redactie gevoerd. De Zeelandia-spreker be greep niet, waar de heer L. de moed en brutaliteit vandaan haalde een dergelijk bericht te lanceren. De K. N.V.B. moet volgens de heer Wester weel een uitspraak doen,, of de he ren Levering en Kolijn in staat van beschuldiging moeten worden ge steld. De discussies werden toen nog enigs zins verwarder. De heer Bakker zei, dat de heer Schroder een persoonlijke vriend van de heer Imanse is. De heer Schroder zou het gevoel laten spreken en niet het verstand. Een ander be stuurslid, behorende tot de „regerings partij", de heer Slaakweg, wierp zich toen in een heftig betoog op de figuur GOES, 15 dec. In het C.J.M.V.- gebouw is vanmiddag een adventsbij eenkomst gehouden van de C.J.M.V.- jongensleiders op de Bevelanden en Tholen. Tijdens deze tamelijk goed be zochte bijeenkomst heeft de voorzitter, de heer L. Evertse uit Oudelande een filmstrook vertoond, getiteld „Christus geboren" naar schilderijen van de Zwitserse schilder Willy Fries, welke het Kerstgebeuren in zijn schilderijen heeft geplaatst in de wereld van he den. Verder werd een liturgie gevolgd, eveneens onder leiding van de voor zitter. Alvorens hiertoe werd overgegaan heeft men eerst uitvoerig gesproken over de aktiviteiten van de ring in de komende tijd. In Kapelle is de eerste van een serie leiderscursussen van de ring gehouden en deze is goed ge slaagd. Op 12 januari zal in Goes de tweede bijeenkomst zijn en daarna staan nog twee trainingsbijeenkom sten op het programma, fil mei hoopt men in Kattendijke een sportmiddag te organiseren voor de leden van de aangesloten clubs. van de administrateur. De heer Van Nimwegen zou een werktuig in handen van de opposanten zijn geweest. Leve ring heeft zodoende zijn gegevens op slinkse wijze hebben verkregen. ,,'t Is een schandaal!" riep de heer Van Nimwegen in verontwaardiging. Te plooien De heer Bakker las vervolgens een brief voor, die hij indertijd van de heer Imanse ontving. De afdelings voorzitter zou met vakantie zijn, als de kascontrolecommissie op bezoek kwam. Hierna zette de heer Imanse aan dhr Bakker uiteen, dat er welis waar een en ander niet klopte, doch dit zou wél „te plooien" zijn.Dit is het bewijs, aldus de heer Bakker, dat er iets niet klopt. „Er zijn trouwens nog meer redenen, waarom ik het ver trouwen In de voorzitter heb verlo ren". Zeer verontwaardigd was nog steeds de heer Van Nimwegen, die toen aan het woord kwam. Verontwaardigd, om dat de heer Slaakweg had gezegd, dat het bondspersoneel niet eerlijk zou zijn geweest met de porti. Hij had de anonieme smaadbrief bij zich. Deze was indertijd door de heer Imanse verscheurd en in de kolenbak gedeponeerd; Van Nimwegen had de zaak weer aan elkaar gepuzzeld en op geplakt. Toen hij de heer Imanse ver zocht een stukje op de bewuste schrijf machine te mogen tikken, stond hij dit niet toe. Belangrijke bedragen (aan porti) zijn aan de afdelingskas onttrokken, vervolgde hij. Een tekort van 291, werd ten koste van de verenigingen aangezuiverd. In de loop der jaren zou een belangrijke som aan de kas zijn onttrokken, waardoor de verenigingen zijn benadeeld. Ideeënbus in NIVE GOES, 15 dec. De ideeënbus is de laatste jaren sterk naar voren gekomen, zowel in de groter als in de kleine bedrij ven. Met het oog hierop vond het bestuur van de afdeling Zeeland van het Ned. In stituut voor Efficiency het nuttig aan deze instelling een vergadering te wijden. Als spreker zal optreden ir. T. A. van Hoeve van de N.V. Vitrite te Middelburg, die een inleiding zal houden over het onder werp „Organisatie en praktijk van de ideeënbus". De vergadering vindt plaats op woensdag 19 december des middags om drie uur in het Scheldekwartier te Vlissingen. o MIDDELBURG, 15 dec. Ged. Sta ten hebben de prov. staten voorgesteld een bijdrage van maximaal f 13.500, te verlenen in de kosten van aanleg van een toeristisch fietspad van het Oranjebosch tot aan de zandkuil van „Westhove" bij Domburg in de ge meente Oostkapelle, aan de .Vereni ging Rijwielpad Walcheren. Genoemd bedrag komt overeen met het totaal der kosten, dat voor rekening van genoemde vereniging zal blijven. Reeds in augustus 1955 verzocht de vereniging de kosten van aanleg voor rekening der provincie te nemen en haar na deze aanleg een jaarlijks subsidie in de kosten van onderhoud te verstrekken. Aangezien dit plan, dat f 14.420,zou kosten, niet aan de eisen voldeed, maakte de Ned. Heidemij een nieuw plan. Dit was ge baseerd op een verhardingsbreedte van 2,10 meter en niet van 1,50 meter zoals bij het eerste plan. De kosten van aanleg van dit fiets pad zijn begroot op f 36.400,Het wordt ongeveer 4 km. lang en moet het bestaande in zeer slechte staat verkerende fietspad vervangen. De Dienst Aanvullende Cultuurtechni sche Werken neemt f 21.106,voor zijn rekening, zodat ten'laste der ver eniging f 15.294,overblijft. Hiervan gaat nog eens f 1700,af, zijnde de bijdrage der gemeente Oostkapelle. De D.A.C.W. wil het werk nog deze win ter uitvoeren. Aansporing (of geregelde oefening MIDDELBURG, 15 dec. Vrijdag en zaterdag heeft dokter D. N. van Gelderen in het C.J.M.V.-gebouw het E.H.B.O.-examen afgenomen van 26 cursisten van de afdeling Middelburg. De docent, dokter C. F. Frumau, als mede de helpers, mevr. Boogaard en de heer W. K. Net, kunnen met grote voldoening terugzien op deze cursus: alle 26 kandidaten behaalden het di ploma. Dokter Van Gelderen heeft de cursisten, nadat hij deze verblijden de mededeling had gedaan, gewezen op de waarde van een E.H.B.O.-di- ploma en de verplichtingen, welke het met zich brengt. Hij spoorde de geslaagden aan, geregeld te oefenen en hun kennis te vermeerderen. „Als U dit niet doet", zo vervolgde dokter Van Gelderen, „zal U Uw di7 ploma niet kunnen behouden". Het is twee jaar geldig. Wordt er in die tijd door de gediplomeerden niet geoefend, dan kan het niet worden verlengd. Dokter Van Gelderen zeide te hopen, dat de gediplomeerden, zo dit ooit no dig mocht zijn, de mens-in-nood zul len mogen helpen. Dan zal de waarde van de verworven kennis blijken. On gevallen gebeuren er altijd en zullen blijven gebeuren; het is goed, als de E.H.B.O.-er in dergelijke gevallen zijn parate kennis kan tonen. Namens het bestuur van de afdeling sprak de secretaris, de heer J. F. de Muijnck, een felicitatie uit. Op harte lijke wijze verwelkomde hij hen in de gelederen van de gediplomeerden. Demamen van de geslaagden zijn: De dames: J. T. Behage, I. S. Fas- tenau-De Kam, J. Davidse, M. Bliek, G. M. de Mol, A. Joziasse, S. Grim, S. Vatteroth, M. van de Brink (allen te Middelburg), A. C. Prevoost te Se- rooskerke (W.) en D. Janse en P. Va der te St. Laurens. Anderson uitgeschakeld GOES, 15 dec. De oud-kampioen van Zeeland, de heer Anderson uit Goes, die de Zeeuwse damkampioen uit Yerseke heeft vervangen in de voorronde om het nationale damkam pioenschap, heeft de eindronde niet gehaald. De heer Anderson verloor na melijk van de Brabantse kampioen 3. Hobbelen en speelde remise tegen de Limburgse kampioen F, Okrogelnik. Daar de Brabander op zijn beurt ver loor van Okrogelnik, plaatste de Lim burgse kampioen zich in de eindronde. GOES, 15 dec. Zoals was te ver wachten is zaterdag een groot aantal voetbalwedstrijden afgelast moeten worden. In de eerste klasse gingen beide wedstrijden door. V.C.K. zag zich op eigen veld geklopt (met 62) door Nieuwdorp, dat zodoende de tweede plaats alleen toegewezen kreeg. Wemeldinge droeg te Rilland zorg voor een verrassing door de thnisclub met 26 te kloppen. Het is trouwens toch een slechte dag geworden voor Rilland. Het reserve team werd namelijk door Colpl. Boys (31) van de troon gestoten. Wemel dinge II, dat Kapelle II met 32 ver sloeg kwam op de derde plaats te recht. 's-H. H.Kinderen kon Seroos- kerke II gemakkelijk de baas blijven (5—2). In de tweede klasse B behield Veere de leiding, maar Meeuwen herstelde zich prachtig: het klopte Serooskerke met 03 en heeft nu weer evenveel punten als Veere, dat een iets beter doelgemiddelde heeft. In de tweede klasse C verzekerde Wolfaartsdijk zich van de tweede plaats door een 04 zege op Beve landers. Kats leidt slechts met een punt voorsprong. In de tweede klasse E. gaat het tus sen Hoek en Spui, die beide zater dag hdn partijen resp. tegen A.Z.V.V. II (03) en Driewegen (32) won nen. Zaamslag II verloor zijn vijfde wedstrijd in successie. Ditmaal van Tern. Boys n (03). In de tweede klasse F deed S.V.D. H de onderste plaats over aan Krui- ningen IH, dank zij een 35 over winning op Hoek II. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Middelburg, S. v. d. Molen te Aalsmeer en D. v. Wilsum te Dedemsvaart. En de heren: P. Nieuwenhuijse, C. Corbijn, P. Rotte, J. A. Kraker, F. A. Clarijs, S. Melse, J. Clarijs, J. W. Sig- termans, P. Dingemanse, O. A. van Goethen, P. Bostelaar, J. Nieuwehuize (allen te Middelburg), A. Mijnsbergen te Vlissingen en J. Hollestelle te Sou burg. GOES, 15 dec. Een jaarlijks te rugkerend evenement voor de studie club schilders is ongetwijfeld de prijs vraag. Vanmiddag waren in de Goese Ambachtsschool de leden bijeen voor de bespreking van hun werkstukken en de prijsuitreiking. De jury bestond uit de heren A. J. M. Noteboom te Boxtel, J. Mertens en A. de Wit uit Roosendaal. Niet minder dan 142 werk stukken waren ingezonden. De prijzen waren: adspiranten 1. J. van der Hey- den (wisselbeker), 2. C. de Visser, Kruiningen; 3. L. Burgs, Goes; groep A. 1. J. Cobben, Goes; 2. J. Veerhoek, Wemeldinge; groep AI: 1. J. Otte, Kat tendijke (wisselbeker en diploma); 2. M. van Nieuwkerk, Kruiningen; 3. C. de Visser; groep AH: 1. M. v. Nieuw kerk (wisselbeker en diploma); 2. J. Dirriks, Goes; 3. C. de Visser; groep BI: 1. M. Smit, Yerseke (wisselbeker en diploma); 2. M. van Stee, Goes; 3. C. Koomans, Wemeldinge; groep BH: 1. M. Smit (wisselbeker en diploma); 2. M. Nijsse, 's-Gravenpolder; 3. G. v. d. Knaap, 's-H. Hendrikskinderen. BIGGEKERKE Raad vergadert. Op vrijdag 21 decem ber des middags om vier uur komt de raad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot toe lating van de heer P. Wijkhuis als raads lid; tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. Moens, als ambtenaar van de burgerlijke stand en tot het indienen van een bezwaarschrift tegen het ge wij zigde Streekplan Walcheren, betreffende aanwijzing van het kampeerterrein van de heer J. Melis te Zoutelande voor lin nen tenten alleen. Voorts zal afscheid worden genomen van de heer J. Moens als raadslid en wethouder. DOMBURG Raad. Op donderdag 20 december zal de gemeenteraad bijeenkomen. Gespro- zal worden over de aankoop van een film projector voor de scholen en over de be noeming van een vervangend wethouder. HE1NKENSZAND Brand. In het huis van de heer K. Si- monse brak brand uit. De brandweer was spoedig ter plaatse en 'constateerde een schoorsteenbrandje. Het bleef bij enige materiële schade. HOEDEKtiNSKERKE Vergaderingen. De decembermaand is de tijd van vergaderen en diverse avond jes. Zo heeft de vereniging voor Veilig Verkeer een filmavond gehouden in het verenigingsgebouw. Burgemeester Stie- ger sprak daarbij een openingswoord. Een dag later was er de jaarvergadering van de Prot. Chr. school. Naast jaarverslagen vond ook een bestuursverkiezing plaats. Herkozen werden de heren J. C. J. Boo ne, J. Boogaard en C. Hoogerheide. Drs. M. W. Rombout te Goes sprak over: school en beroepskeuze. De Ned. Chr. vrouwen bond heeft tenslotte een kerstavond voor haar leden gehouden, waarin de kerstli turgie van de bond werd behandeld. KAPELLE Uitvoering. In het C.J.M.V.-gebouw heeft vrijdagavond de C.J.M.V.-jon- gensclub haar jaarvergadering gehou den voor ouders en donateurs, maar er was een zeer slechte opkomst en hierover sprak de voorzitter, de heer P. Oele in zijn openingswoord zijn grote teleurstelling uit. Er was een leuk en aantrekkelijk gevarieerd pro gramma, dat voor een belangrijk deel door de jongens zelf werd verzorgd. Zij hadden een zangkoortje gevormd en ook een showorkest. Verder voer den zij enkele schetsjes op en ook de boerenvoordracht van Piet Eversdijk was erg leuk. Ook aardig was het nieuwe spel „Wie drukt de goede knop in", dat glansrijk werd gewonnen door mej. P. Veerhoek. Verder werd ver toond de film „In de bergen van Ken tucky". De avond werd besloten met een dagsluiting door de heer P. G. Vermaire. K RABBENUl ]KE Ontspanningsavond. De C.J.V.F. en de C.J.M.V. hebben in zaal Verburg een ont spanningsavond gehouden. Voordrachten volgden op zang en toneelstukjes. Het was een mooie avond, die goed bezocht werd. Uitvoering. Het fanfaregezelschap „Concordia" heeft een uitvoering geger ven onder leiding van de directeur, de heer P. Krijnse. Een viertal nummers werd gespeeld. Na de pauze voerde het Gezellentoneel uit Bergen op Zoom met groot succes het stuk „De verkochte grootvader" op. Zaterdagavond gaf „Con cordia" een tweede uitvoering. Bietencampagne. De suikerbietencam pagne is afgesloten. Door de heer S. J. de Kok is in het afgelopen seizoen ruim 4,5 miljoen kg gewogen. N1SSE Gemeenteavond. In de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk is een gemeente avond gehouden onder leiding van ds. F. Don. Het kiezen van ambtsdragers zal evenals vorige jaren geschieden door de gemeenteleden zelf. Verder werd een ver slag gegeven van de verbetering van de verwarming der kerk. De begroting over 1957 is erg pessimistisch te noemen, zodat een drukke bespreking volgde. SEROOSKERKE (W.) Raad bijeen. Tegen woensdagmiddag twee uur is de raad in vergadering bijeen geroepen. B. en w. stellen o.m. voor met de heer C. de Later een overeenkomst te sluiten inzake het ophalen van huisvuil en bediening van de lijkwagen; een extra bijdrage te verlenen van 150,— aan „Ef- fatha" en een kleedhokje op het sport terrein en twee wachthuisjes voor bus passagiers te bouwen. ST. ANNALAND Veilig Verkeersdag. Op vrijdag 21 de cember a.s. wordt in deze gemeente een Veilig Verkeersdag gehouden. Des mid dags staat deze dag in het teken van de jeugd, waardoor twee voorstellingen (met film) zullen worden georganiseerd. De« avonds zal een filmprogramma worden afgewerkt voor de ouderen. Zowel de middag- als de avondvoorstelling zullen per geluidswagen worden aangekondigd. Van zeven uur tot kwart over zeven zal de plaatselijke muziekvereniging „Acce lerando" een van deze geluidswagens door het dorp begeleiden. Vrijdag aanstaande VLISSINGEN, 14 dec. De begro ting 1957 der gemeente zal vrjjdag 21 december ta openbare raadszitting be handeld worden. Doch naast het afwer ken van 'dit belangrijke punt zal de raad zich bezig honden met enkele be stuurszaken. Zo zal men moeten beslissen over een voorstel van b. en w. voor het verlenen van een krediet van f 15.000, voorlopig benodigd voor het ontwerpen van een saneringsplan, omvattende een deel der Oude Stad (omsloten door Walstraat, Vrouwestraat, Oude Markt, Erommi Elleboog, Noordstraat en Kolveniers- straat). In de toelichting op dit voor stel delen b. en w. mede, dat zij voor ogen hebben deze wjjk met behoud van historische waarden te vernieuwen en aantrekkelijker te maken. O.m. gaan gedachten uit naar het ontwerpen van een plein ln dit bedoelde blok. Het ont werpen van dit saneringsplan wenst men op te dragen aan het architecten bureau Roosenburg-Verhave-Luijt te Den Haag (de architecten van het nieuwe stadhuis). Voorts verzoeken O. en w. een krediet van f 2000 voor aan schaf van nieuw meubilair t.b.v. de ver plaatsbare muziekteent. De raad zal voorts moeten besluiten tot de aanleg van het gedeelte uitvalsweg Vlissingen- West-Souburg (op bet voormalige vliegveld) en het benodigde krediet hiervoor te willen verstrekken. Dit werk zal getracht worden in D.A.CéW.-ver band te brengen, evenals de aanleg van een Arodasportveld. SINT PHILIPSLAND Burgerlijke Stad. Geboren: Jan- neke, d.v. W. M. J. Vermeulen en P. Ver wijs; Jan C., z.v, A. Kot en A. M. Wage- maker; Marinus J., z.v. D. Tichem en E. K. Reijngoudt. Gehuwd: M. A. Mol, 23 j. en M. Neéle, 20 j. STAVENISSE Burgerlijke Stand. Geboren: Corne lia J-, d.v. C. L. Moerland en A. P. da Jong; Marius A., z.v. C. W. Smits en W. M. Smits; Pieter J., z.v. D. J. Moerland en C. A. Struik; Helena A., d.v. H. de Vos en H. Hout. Gehuwd: W. Heijboer, 29 j. en N. J. s Eerland, 23 j. WISSEN KERKE Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia E. E., ejv R. J. Scheele en J. Kruidenier; te Goes Cornells P., zv C. Verburg en A. B. Kouwer. Ondertrouwd: J. P. Geldof, 21 j. en K. Filius, 15 j.; M. F. Zuijdweg, 26 j. en M. L. Bouwens, 25 j. Overleden; R. H. de Nooijer, 5 j.; W. Anthonisse, 85 j., wedn. van P. J. v. d. Maas; te Goes C. Wilderom, 72 j., geh. met L. Schipper. ELLEWOUTSDIJK Burgerlijke Stand. Geboren: Maria C., dv Th. Oosthoek en M. A. Pikkaart. Eerste prijs Soldaat A. Went, Middelburg, heeft de eerste prijs behaald in de rubriek beginners van een teken- en schilder wedstrijd voor militairen. Feestavond brandweer Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan was er vrijdag in het Schutters hof een feestavond voor de vrijwillige brandweer, die ook werd bijgewoond door vele vertegenwoordigers van an dere brandweerkorpsen op Walcheren. Deze avond werd verzorgd door een gezelschap van het bureau Frans Mu- riloff en Dick van Gelder, met Dick Gabel als conferencier. Het bracht een program onder de titel „tussen twee haakjes", dat goed verzorgd was. En kele onderdelen van „tussen twee haakjes" waren zeer beschaafd van op zet, met een humor, die naar het ver fijnde tendeerde. Hierin was het es- semble op zijn best. De Engelse actrice Phillys Lane deed achter de micro foon tal van opmerkelijke dingen „uit spattingen bijna", die weliswaar niet als hoogstaand bedoeld waren, maar toch het programma geenszins schaad den. Het geheel overziend, kan men vaststellen, dat de brandweermensen, ieder op zijn eigen terrein, van dit pro gramma hebben kunnen genieten. Na dat de heer R. de Roo een openings woord had gesproken heeft de com mandant van het jubilerende korps de heer A. J. W. Matthijssen in dichtvorm de hoedanigheden van de eveneens ju bilerende leden die dus vanaf de oprichting deel uitmaken bezongen. „Barbus" jubileerde In de bovenzaal van de Schouwburg waren vrijdagavond de leden van „Barbus Cochonius" bijeengekomen om het 10-jarig bestaan van hun acquariumvereniging te vieren. Het was een aantrekkelijk programma dat het bestuur voor deze avond wist sa men te stellen. De liefhebbers van het cabaret kwamen na de pauze aan hun trekken, toen een aantal Middelburgse acteurs zijn krachten gaf aan een pro gramma getiteld „Moeder vraagt of het zo goed is". De acquariumliefheb- bers zulen echter geen samenkomst onbenut laten om naast het vermaak ook voor de lering een goede plaats in ruimen. Deze avond was 't de voor de „Bar- bus"-leden zeer vertrouwd geworden dr. J. M. Lodewijks, die een causerie hield over het onderwerp „Saleman- ders en mensen". Filmavond Chr. Besturenbond Vandaag organiseert de Chr. Besturen bond voor haar leden en huisgenoten in „De Prins van Oranje" een filmavond, tijdens welke ojn. de mooie film „Rem brandt" zal worden vertoond. Zilveren dienstjubileum Zaterdag herdacht de heer H. A. Verstraeten de dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad van Esso Ne derland. Op het depot-kantoor aan de Westhavendijk is hij toegesproken door de districtschef, de heer Van Egeraat, die hem prees om zijn ijver en werklust. Hij bracht hem dank mede namens het personeel, voor het geen hij in het belang van het depot heeft gedaan. Zijn woorden gingen vergezeld van enkele cadeaus. Mevr. Verstraeten ontving een bloemstuk. De heer Van der Veen bracht hem hulde namens de directie onder aan bieding van een couvert. Namens zijn collega's sprak de heer Van Strien uit Terneuzen. Vergadering B.S.C.M. In de Prins van Oranje heeft de bond voor smeden en constructie-ma chinereparatiebedrijven onder leiding van de heer G. van Damme een ver gadering gehouden. Hierin werd het erelidmaatschap uitgereikt aan de heer J. Adriaanse te Goes. De inlei ding werd verzorgd door de heer Pruissen, chef verkoper van de N.V. Willem Smit te Nijmegen. Een las- technische voordracht werd gehouden door de heer A. Wagevoorde. Na de pauze volgde de vertoning van een film over de aardworm. 0 Door het uitvallen van een regel in de inleiding bleek niet welke vier organen van samenwerking voor het maatschappelijk werk in Zeeland om subsidie vroegen aan de provincie (zie artikel in ons blad van zaterdag j.L). Het zijn: de Prov. Diaconale Commis sie der Ned. Herv. Kerk in Zeeland, het Zeeuws Katholiek Centrum voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, de Vereniging voor Maatschappelijk Werk op Humanistische grondslag en de (in oprichting zijnde). Geref. Stich ting voor Maatschappelijk Werk m Zeeland. De heer C. P. Wiskerke te Colijns- plaat is te Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. Bij K.B. is benoemd tot vice-pre sident van de Hoge Raad der Neder landen mr. J. E. v. d. Meulen, thans raadsheer in deze Raad.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2