Minister Suurhoff verwacht grote toeloop van bejaarden Wilde flora mooi interessant en Nederland ook nu weer de zondebok De regeling der ziekenfondsverzekering „Duizendpoot" voor Velser tunnel Hatojama afgetreden Togliatti blijft aan het roer Japan lid V.N. Onrust onder hogere ambtenaren Soldaten van V.N.-leger oefenen Subliem concert van Willem Andriessen Geen subsidie voor samenwerkings organen voor maatschappelijk werk Kwestie wordt alsnog met ministers opgenomen Geen geld, toch per taxi Mr. Schlingeman over landbouwproblemen Raad Si. Philipsland ste-de begroting vast Kolonel Lubis komt nog niet voor de dag „Onda" ie Riithem krijgt f 10.000 Zaterdag 15 december 1956 ZEEUWSCH DAGBTAD Pagina 5 Geen uitbreiding van reductieregeling 's-GRAVENHAGE, 14 dec. Ook minister Suurhoff ziet de voorgestelde regeling der zieken fondsverzekering voor bejaarden als van voorlopige aard. Een defi nitieve regeling zal moeten wor den aangepast aan het stelsel, dat in een nieuwe ziekenfondswet zal worden neergelegd. De minister verwacht, dat een zeer groot deel der bejaarden tot de bejaarden verzekering zal toetreden, zo heeft hij in antwoord op vragen en op merkingen uit de Eerste Kamer medegedeeld. Vele leden zouden de voorkeur heb ben gegeven aan een stelsel, waarin de bejaarden de mogelijkheid zouden heb ben tot de vrijwillige ziekenfondsver zekering toe te treden, eventueel met een uitbreiding van de thans bestaan de reductieregeling voor ouden van dagen. Daardoor zou deze groep met volledige rechten naar de vrijwillige verzekering kunnen overgaan en zou daardoor de verhouding tussen beta lende en niet-betalende verzekerden hij de afdeling vrijwillige verzekering gunstig worden beïnvloed. De minister stelt hiertegenover dat de premiereductie in zo'n stelsel groter zou moeten zijn dan in de nu voorgestelde regeling. Overigens heeft hij zich ten aanzien van een toekomstige nieuwe wettelijke rege ling der ziekenfondsverzekering nog geenszins verbonden en z.i. is er niet voldoende grond voor de veronder stelling, dat de aanmelding van be jaarden bij de verwachting zal ach terblijven. TUSSEN f 3410 en f 4200 De beperkte strekking van het ont werp heeft volgens vele Kamerleden tot gevolg dat geen rekening is gehou den met de belangen van bejaarden, die een hoger inkomen hebben dan f 3410 per jaar. Men gaf de voorkeur aan opneming in een vrijwillige zie kenfondsverzekering en uitbreiding der premiereductieregeling tot bejaar den met een inkomen van f 4200 per jaar. De minister echter meent, dat dit de premie belangrijk hoger zou ma ken, tenzij er een veel grotere rijksbij drage zou worden gegeven dan de voorgestelde 17,5 miljoen Daar komt nog bij, dat vele zelfstan digen beneden 65 jaar met een inko men beneden de f 4200 met recht zou den kunnen klagen over een ongelijke behandeling tussen enerzijds bejaarden en anderzijds zijzelf, die bovendien nog vele beroeps- en andere lasten moeten dragen. MISVERSTAND De mening, dat velen met de volle Ïiremie der vrijwillige verzekering zul- en worden belast, als zij straks als pensioentrekkers ingevolge do algeme ne ouderdomswet boven de inkomens grens van f 3410 komen, berust op een misverstand, zo zegt minister Suur hoff, aangezien zij, die een uitkering op grond van de noodwet ouderdoms voorziening ontvangen, in 1957 onder overigens gelijk blijvende omstandig heden een inkomen beneden de f 3410 zullen hebben. Komen zij later door stijging van hun eigen inkomen boven deze grens, dan moeten zij ook geacht worden financieel in staat te zijn een hogere premie te betalen. De minister was wel verplicht het bekende amendement Hazenbosch VELSEN, 14 dec. Het ligt in de bedoeling van de rijkswaterstaat de in het najaar van 1957 gereedkomende Velser tunnel uit te rusten met twee kraanwagens en een schoonmaakauto, die de naam „duizendpoot" al heeft ge kregen vanwege de vele mogelijkhe den, die dit apparaat biedt. De wagens zullen worden bemand en in beheer gehouden door de gemeen telijke brandweer van Velsen en hoogstwaarschijnlijk zal de politiebe waking van de tunnel anders dan in Rotterdam - door de Velsense ge meentepolitie geschieden. De kleine kraanwagen wordt van hetzelfde type als in de Rotterdamse tunnel in gebruik is. Voor de „duizend poot" heeft men een speciaal ontwerp gemaakt, dat de wagen in staat stelt niet alleen de vloer van de tunnel en de wanden schoon te houden, maar te vens twee hefbare bordessen bezit, waarmee zowel de speciale verlichting van de tunnel als de verkeerslichten bereikbaar worden. Isjibasji opvolger TOKIO, 14 dec. - (A.F.P.-Reuter) - Tanzan Isjibasji, de Japanse minister van handel, is tot voorzitter van de conservatieve partij gekozen, als op volger van premier Itsjiro Hatojama, die op het partijcongres officieel zijn aftreden had bekendgemaakt. Hij is gekozen tot minister-president en zal volgende week worden uitgenodigd een nieuwe regering te vormen. Bij de stemming behaalde Isjibasji de overwinning op de secretaris-gene raal van de conservatieve partij, No- boesoeke Kisji, en de leider van de rechtervleugel van de partij, Mitsoejiro Isi'i. De afgetreden partijleider en pre mier is 72 jaar. Waarnemers zijn van oordeel, dat de gematigdheid van Isjibasji een ge makkelijker parlementaire samenwer king met de socialistische oppositie alsook positieve pogingen van Japan om de handel met communistisch China te ontwikkelen mogelijk zal ma ken. onaanvaardbaar te verklaren, aange zien daarmee werd beoogd een uit breiding aan de kring der verzeker den te geven, waardoor verder zou worden gegaan dan de bedoeling van het wetsontwerp was. Dit zou een vooruitlopen op de toekomstige ziekenfondswetgeving hebben bete kend. ROME, 14 dec. (Reuter) Pal- miro Togliatti is, zoals bleek aan het einde van het congres der communis tische partij, nog altijd de onbetwiste leider der Italiaanse communisten. De communistenleider, die zijn goed keuring van het Russische optreden in Hongarije herhaalde en eisen tot meer vrijheid in de partij van de hand wees, werd door de afgevaardigden op het congres langdurig toegejuicht. Het politieke debat toonde aan, dat er in de partij een machteloze min derheid is, die de actie van de Sow jet- Unie in Hongarije afkeurt en demo cratisering van de partij eist. Volgens Togliatti is de huidige Hon gaarse regering de wettige en „in een kwestie als deze, waarin het er om gaat dat de socialisten aan de macht blijven, mag er geen onzekerheid zijn, in het bijzonder wanneer de oppositie naar de wapens grijpt". Deportaties van Joden in Sowjet-Unie LONDEN, 14 dec. (Reuter) De Israëlische radio heeft bekendgemaakt, dat de Sowj et-autoriteiten volgens be richten van Israëlische vertegenwoor digers in Wenen en Warschau op grote schaal Joden wegvoeren uit de Oekrai- ne en de Baltische staten. Vluchtelingen, die kortgeleden uit de voormalige Poolse gebieden in het westelijke deel van de Oekraine naar Warschau waren uitgeweken, hebben meegedeeld, dat er uit dit gebied al leen al ongeveer vijfduizend Joden waren gedeporteerd. Europese oliebehoeften voor 80 pet gedekt DEN HAAG, 14 dec. Aan de vraag naor olie in West-Europa zal voor 80 procent kunnen worden voldaan. „De olie-industrie zal in staat zijn van het westelijk halfrond genoeg olie te be trekken om rekening houdende met de olie welke ook nog uit het Midden- Oosten zal kunnen worden aangevoerd in 80 procent van de normale be hoeften van West-Europa te voorzien zolang de huidige, uitzonderlijke om standigheden voortduren", aldus luidde de mening van de heer Rathbone, pre sident-directeur van de Standard Oil Company (New Jersey), toen hij de Kamer van Koophandel te Tulsa, in Amerikaanse staat Oklahama, toesprak. ST ANNALAND Bijbellezing. Ds. P. Westland heeft In de Ned. Herv. kerk zijn tweede bijbelle zing gehouden over de verloren zoon. Hiervoor bestond zeer veel belangstelling. Als thema had de predikant genomen: „De verloren zoon keert weer". Ds. West- land hoopt in januari zijn lezingen voort te zetten. Lezing van de heer A. de Visser MIDDELBURG, 14 dec. Hoe mooi en interessant de wilde flo ra is, maakte dhr A. de visser voor leden en genodigen van de afd. Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde duidelijk in zijn voor ieder bevat telijk praatje over „Bijzondere plantkunde en aanvoerplanten". Na de inleiding van de heer C. Sanderse gaf de heer De Visser een overzicht van de bestuivings- techniek die van zo groot belang is voor de instandhouding der soorten, en die op zeer uiteenlo pende wijze bereikt kan worden. Ook de verspreiding van het zaad komt in velerlei vormen voor. Zaad vorming zonder dat bestuiving plaats heeft komt o.m. voor bij de paarde- Ambassadeur Toshikazu Kase, Japans permanente waarnemer bij de Ver. Naties, kijkt door de grote zaal waar de algemene vergadering bijeenkomt en waar thans ook Japan als 80ste lid van de volkerenorganisatie, aan de bij eenkomsten zal deelnemen, doordat de Veiligheidsraad met meerderheid van stemmen de toelating van Japan heeft bekrachtigd. Sinds november zijn in- Djakarta tien personen gearresteerd wegens overtreding van de deviezenbepalin- gen. Tot de arrestanten behoren Neder landers, Chinzen en Indonesiërs. De namen werden niet bekend gemaakt. Vragen aan minister Struijcken DEN HAAG, 14 dec. Het Tweede Kamerlid Smallenbroek heeft minister Struijcken gevraagd of het hem be kend is dat in brede kringen van de direct of indirect door de publieke li chamen bezoldigde functionarissen on rust is ontstaan in verband met het voornemen der regering om de sala rissen van enige groepen van hogere rijksambtenaren te verhogen. Zou de minister willen bevorderen, dat geen uitvoering wordt gegeven aan dit voor nemen, voordat de Kamer gelegenheid heeft gehad zich hieromtrent uit te spreken?, zo luidt de tweede vraag. bloem, waarvan 164 verschillende soorten bestaan. Merkwaardig is, dat daaronder geen bastaarden voorko men. Toen na de inundatie buitenlands graszaad gebruikt moest worden voor de inzaai van de weiden, is het voor- jaarskruiskruid op Walcheren versche nen. Door intieme relaties met het ge wone kruiskruid ontstonden er bast aardvormen, die voordien nog niet in Nederland gevonden waren. Zij ble ken steriel te zijn en het gevolg daar van is, dat de „indringer" het ver overde gebied langzaam maar zeker weer kwijtraakt. Het aanpassingsvermogen van de planten is bijzonder groot. Zeer merk waardig is daarbij, dat zeekraal, droog bloem en lamsoor die op zoute grond groeien, allen op verschillende manie ren daartoe in staat zijn. Duidelijk toonde de spreker aan, dat er een groot verschil is tussen standplaats- vormen en' viriëteiten, waarbij het ma teriaal uit zijn rijk gevulde herbarium goed te pas kwam. Voor en na-de pauze bracht een se rie zwart-wit en kleurendia's, die foto- technisch stuk voor stuk juweeltjes waren, de schoonheid van wat er langs dijken en wegen ,in polder en duin, te vinden is. Zeer terecht wees de heer De Visser erop, dat botaniseren veel meer is dan alleen maar een zo groot mogelijk aantal planten te verzamelen. De grootste vreugde ligt in het stil be schouwen van planten en bloemen en al wat daar op visite komt. Dat bele ven alleen zij die met liefde en be langstelling de natuur in gaan. Het praatje van de heer De Visser bewees welk een rijkdom aan kennis daar te vinden is maar ook dat men zich met deze vrienden nergens ter wereld een zaam zal gevoelen. Op een roachtpost in de Sinaï-tooestijn oefenen twee Joegoslavische soldaten, die deel uitmaken van het politieleger van de V.N., hoe zij zich kunnen ver dedigen bij een plotselinge vliegtuig- aanval. OV EZ AN DB Ongeluk. Dezer dagen kwam het kind van de heer C. Geus zo ongelukkig te vallen, dat het met een hersenschudding in het ziekenhuis moest worden opge nomen. GOES, 13 dec. Willem Andriessen behoort, als we dit zo uitdrukken mo gen, tot de „yeteranen" van onze piano-solisten. Met zijn 69 jaar is deze zeer bekende solist en pedagoog wel licht de oudste der Nederlandse pia nisten. Zijn pianistische en pedagogi sche kwaliteiten zijn bekend en ook vanavond heeft hij die in het Schut tershof weer bewezen. Afgedacht van de samenstelling van het programma tegen een recital, dat geheel gewijd is dan één componist kunnen bezwa ren worden aangevoerd is bewezen, dat niettegenstaande zijn leeftijd Wil lem Andriessen nog altijd tot de mees- terpianisten behoort. Het brillante van zijn spel is hier en daar wel wat ver minderd, maar voordracht en opvat ting zijn nog altijd subliem. En met name zijn voordracht en op vatting van Chopin, van wiens wer ken hij een keurcoïlectie uitvoerde, is bijzonder. Het is duidelijk, dat hij steeds tracht niet een eigen versie,' maar de bedoeling van de componist te interpreteren. Dat hij deze bedoe ling weet, bleek duidelijk uit de uit stekende, vaak geestige inleiding, die op de te spelen stukken werd gegeven. Alle werken van Chopin, die hij uit voerde, behoorden tot de bekendsten. Voor de pauze werd Sonate op. 35 (die met de beroemde treurmars) ge speeld, gevolgd door Marcarole op. 60. Na de pauze speelde Andriessen een Nocturne, 2 Mazurka's, één Wals en de zeer bekende Polonaise op. 53. Als toegift werd nog de prachtige Berceuse gespeeld. Voor dit interres- sante instructie -concert bestond be vredigende belangstelling. Het was georganiseerd door de Z.V.U. B. Ged. Staten stellen voor; MIDDELBURG, 13 december. Indien de prov. staten de ziens wijze van ged. staten delen, zal geen subsidie worden verleend aan de vier organen van samenwerking voor het maatschappelijk werk in Zeeland, die hierom in een gezamenlijk schrijven hadden verzocht. Het zijn de Provinciale Diaconale Commissie der Ned. Herv. Kerk in Zeeland, het Zeeuws Katholiek Centrum voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, de vereniging voor Maatschappelijk Werk in Zee land. Deze vier vroegen een zo hoog mogelijk subsidie toe te kennen door het vaststellen van een provinciale subsidieregeling, op basis van de bestaande rijksregeling. Krachtens de rijksregeling ontvan gen de provinciale organen van het rijk een subsidie van 40% der aan de hand van bepaalde normen berekende salarissen, sociale lasten en kosten van het apparaat. De regeling houdt er re kening mee, dat ook andere overheids lichamen subsidie kunnen verlenen. Daarom rs bepaald, dat het totale over heidssubsidie niet meer dan 70% van de daarvoor in aanmerking komende lasten mag bedragen. De overblijven de 30% moet men zelf opbrengen. De andere 30% (verschil tussen de 70% als totaal overheidssubsidie en de 40% van het rijk) zou de provincie dan voor haar rekening moeten nemen. De organisaties „stellen zich ten doel de behartiging van de functie van sa menwerking en de functie van voor lichting en advies binnen de eigen levensbeschouwelijke kring", zoals het in officiële taal in het verzoekschrift luidt. Er wordt aan toegevoegd: „De ontwikkeling van het maatschappelijk werk tot nu toe en de noodzaak om deze ontwikkeling zowel in de breedte als in de diepte verder te bevorderen hebben ertoe geleid, dat de genoemde samenwerkingsorganen op levensbe schouwelijke grondslag hun arbeid niet naar behoren- kunnen vervullen, wanneer zjj niet kunnen beschikken over een passende apparatuur". Ged. staten zeggen, dat het verzoek hun volle sympathie heeft, maar dat zij geen kans zien om bij al het an dere werk te financieren. Zelfs indien de provincie over ruimere middelen zou beschikken dan thans het geval is. zouden zij het niet doenlijk achten te werk te gaan zoals door de rijkssubsi dieregeling wordt verondersteld. Zij zijn dan ook van plan deze zaak als nog met de minister van maatschappe lijk werk op to nemen. Hiertoe heeft de Stichting Zeeland dan ook geadviseerd. Berekend is, dat daarmee voor 1957 een bedrag van rond 15.000,— zou zijn ge moeid. Maar ged. staten menen te mogen verwachten, dat het hierbij niet zal blijven, omdat naarmate het maatschappelijk werk als gevolg van de subsidieregelingen wordt uitge bouwd, de subsidiabele lasten zullen toenemen. Momenteel zijn nog slechts de Prov. Diaconale Commissie en de humanisti sche vereniging daadwerkelijk aan de gang. Van de beide andeer organen zijn de plannen nog niet bekend. AMSTERDAM, 14 dec. Op de Haar lemmerdijk hebben diverse agenten van politie in de afgelopen nacht gro te moeite gehad met een 44-jarige ho telhouder, die erop stond, ondanks een lege portemonnaie, per taxi naar huis gebracht te worden. De taxichauffeur voelde daar bij zonder weinig voor en probeerde te vergeefs de benevelde passagier uit zijn wagen te werken. Het enige resul taat was, dat hij- een trap in zijn ge zicht kreeg. Met assistentie van enige andere agenten werd hij tenslotte, hevig ver zet plegend, naar het bureau Spaarn- dammerstraat gebracht. De flink ge bouwde man was zo onhandelbaar, dat de agenten van de gummistok ge bruik moesten maken. Ook in het bureau ging de man, die een zwart strafblad bleek te hebben, „als een dolle te keer" en moest met behulp van vier agenten in een cel worden opgesloten. Hem wacht een vervol ging wegens het plegen van verzet tegen de politie. KRUININGEN, 14 dec. De afde ling algemene leden van de ZLM ver gaderde gistermiddag in de „Koren beurs" onder voorzitterschap van de heer Joh. Glerum. Mr. J. F. G. Schlin- gemann, secretaris van de ZLM be sprak actuele landbouwproblemen. Het uitstel van de behandeling van de landbouwbegroting in de Tweede Kamer schept voor de landbouw een zeer onbevredigende toestand. Het ge volg is n.l. dat de prijzen voor de ba- sisprodukten, o.a. tarwe, die nu reeds is ingezaaid, en suikerbieten, nog niet bekend zijn. Bij de laatstelijk tot stand gekomen algemene loonsverhoging zijn de landarbeidersionen achter ge bleven. Zeer gewenst zou zijn, dat de ze lonen met die in de andere bedrijfs takken op gelijk niveau kwamen te liggen. Bij het vaststellen der prijzen dient volgens spr. naast het onderne- mersloon een bedrijfsleidersvergoeding voor de boer berekend te worden. De taxatie en de berekening van de blijvende grondschade tengevolge van de stormvloedramp in de polder Krui- ningen mogen echter niet te hoog ge stemd zijn, omdat berekening plaats vindt op prijsbasis van het jaar 1940 en hiertegen is geen beroep mogelijk. SINT PHILIPSLAND, 14 dec, In de gisteravond onder leiding van burgemees ter de Jonge gehouden raadsvergadering is besloten de kolen toeslag voor bejaar den en behoeftigen vast te stellen op 45,voor een gezin en 25,— voor alleenwonenden. Voor het controleren van de kaartjes in het badhuis werd aange steld de heer J. C. de Rooij. De vergoe ding van het brandweerpersoneel werd vastgesteld op twee gulden per uur, on geacht welk tijdstip. Het verzoek van de heer W. Rijstenbil om het sluitingsuur van zijn café te brengen op elf uur kon na stemming geen genade vinden bij de raadsleden. Het bedrag per leerling aan de o.l. school werd vastgesteld op 37,50; het verzoek van de heer J. Klein, om sub sidie in de vervoerskosten van zijn zoon willigde de raad in. Voor een drietal per sonen stelde de gemeente zich garant in zake de bouw van woningen via de Bouw- kas. De bouwverordening zal met een be paling (spaargelegenheid bij woning bouw) aangevuld worden. De raad be sloot ook tegemoet te komen in de kosten bij de bouw van een kleuterschool. Voorts behandelde de raad de ge meentebegroting voor 1957. De inkoms ten op de gewone dienst bedroegen 387.110,46 en de uitgaven 480.272,76. Voor de Stichting Zeeuws Studiefonds werd een bedrag van vijf cent per inwo ner gegeven, de Herv. bibliotheek werd een subsidie van 10 cent per boek toege kend en de contributie voor de A.N.W.B werd verhoogd van 25,tot 3f).- Indonesische regering over de ontevredenheid DJAKARTA, 14 dec. ANP. De Indonesische minister-president Ali Sastroamidjojo, wiens aftreden de laatste tijd wordt geëist door een aantal politieke partijen en politici, heeft verklaard, dat de rege ring zich ervan bewust is, dat allen ontevreden zijn over de huidige binnenlandse situatie. In een verklaring voor het parlement over het gevoel van ontevredenheid, dat in de provincies heerst, gaf de pre mier toe, dat het welzijn van het volk nog niet is bereikt. De regering meent echter dat niet alleen de huidige regering of haar voorgangers verantwoordelijk moeten worden gesteld voor de tegenwoordige slechte toestanden, „daar zij een ge volg zijn van de politiek van het vroe gere koloniale bestuur". De algemene ontevredenheid over de stand van zaken en in het bijzonder wat betreft de bestrijding van de cor ruptie heeft kortgeleden geleid tot een mislukte staatsgreep door een aantal legerofficieren, onder leiding van de vroegere waarnemend chef-staf van het leger, kolonel Lubis. Een aantal of ficieren werd gearresteerd, doch Lu bis zelf bevindt zich nog steeds op vrije voeten, op een onbekende ver blijfplaats. OPEN BRIEF In een brief, welke vandaag door enkele dagbladen in Djakarta werd gepubliceerd, maakt Lubis bekend, dat hij zich aan de autoriteiten zal overgeven zodra een nieuwe rege ring zal zijn gevormd, onder leiding van dr Hatta, die veertien dagen ge leden als vice-president is afgetre den. Sultan Hamengkubuwono van Jogjakarta zou daarin de portefeuil le van defensie moeten hebben. Hij bezette deze post reeds vier jaar ge leden. OVERLEG Intussen is het overleg tussen de re geringspartijen over de moeilijkheden in het leger toegenomen na het nieu we onderzoek tegen de minister van buitenlandse zaken, Ruslan Abdulgani, die beschuldigd wordt betrokken te zijn in een corruptieschandaal. De mi nister, die lid is van de PNI, de natio nalistische partij van de premier, werd in de afgelopen week tweemaal ver hoord. De commissie van advies van de ge matigde Islamietische partij Masjumi heeft voorgesteld de vijf ministers van de Masjumi uit het kabinet terug te trekken, maar de uitvoerende raad van de partij verklaarde, dat deze stap „op het ogenblik" nog niet wordt overwo gen. Volgens politieke kringen zal men dit wellicht de volgende week doen. Intussen is president Soekarno van zijn tiendaagse vakantie op Bali in de hoofdstad teruggekeerd. Onmiddellijk na zijn terugkeer bracht minister Ab dulgani hem een bezoek, naar verluidt voor een bespreking van zijn persoon lijke aangelegenheid. RITTHEM, 14 dec. De raad heeft in de dezer dagen gehouden raadsvergadering besloten het verzoek van de muziekver eniging Onda om gelden beschikbaar te stellen tot een bedrag van 10.000,voor de aanschaf van nieuwe instrumenten met lage stemming, in te willigen. De huidige instrumenten zijn grotendeels ver sleten en herstel en vernieuwing zou een bedrag van 6000,vergen. De heren W. Boogaard, W.. Cevaal Az. W. J. Cevaal Pz. en Jac. de Lange stem den voor een subsidieverlening van 10.000,de heren Joh. Cevaal, Jac. Osté en H. K. Allaart daarentegen voor vernieuwing en herstel. Aan het gemeentepersoneel zal 6 pet salarisverhoging toegekend worden te re kenen vanaf 1 september 1956. De raad besloot toe te treden tot de chr. stichting voor school- en beroepskeuze en een sub sidie van 10,te verlenen voor iedere leerling die getest zal worden. Aan de ge meente Middelburg zal een subsidie van 150,worden verleennd voor iedere kleuterleidster, die de cursus hiervoor aan de Rijkskweekschool bezoekt. Aan het schoolbestuur zal medewerking wor den verleend bij de aanschaf van een pro jector; ook zal financieel medewerking worden verleend aan het geven van ver- keersonderwijs. De sportvereniging Atlas wenst een nieuw kleedlokaal op het sportterrein te plaatsen, dat door de leden zelf be langeloos gebouwd zal worden, mits de gemeente de materialen beschikbaar stelt. De raad meende hiervoor 3000, uit te trekken. Een verzoek van de P.Z.E.M. om subsi die voor aansluiting op electriciteitsnet van de boerderij van H. M. van de Putte werd afgewezen, aangezien men de voor keur geeft aan de financiering, zoals die voor de „noodgebieden" zal gelden. De gemeenteontvanger de heer J. de Visser heeft tegen 1 maart zijn ontslag inge diend. De raad kon niet akkoord gaan met een schrijven van het bestuur van het Wegschap Walcheren, waarbij geen verrekeningen meer zullen plaats heb ben met de gemeenten die nog oude schulden hebben. De gemeente heeft nog een schuldenlast van ongeveer 9000,—.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5