Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren wacht nog veel werk A vreem delingenlegioen" belaagd Vlissings patateskraam door Geref. Brouwershaven nam nieuw kerkgebouw in gebruik Eerste Hongaarse vluchtelingen uit kamp Biggekerke vertrokken Levensduur van koeien in Zeeland belangrijk gestegen Zeeuwse veehouderij betuigde Dr. Wagenaar hulde en dank Twee nieuwe Geref. kerken in de Zeeuwse hoofdstad BAAYENS n Zaterdag 15 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Directeur nam afscheid Druk bezochte receptie van a.s. hoogleraar Man in kooi van de koningstijger Van onze dvertccrdcrs Een vrij man is zijn vrijheid waard, maar ieder moet grenzen kennen" Dekknecht over boord geslagen en verdronken Oorlogsgewonden (300) bezochten Yerseke pagina 2 Belangrijke resultaten bereikt, maar GOES, 14 december. Officieel is de Zeeuwse rundveestapel reeds geruime tijd vrij van tuberculose. Dat wil echter niet zeggen dat uiterste waakzaamheid nu niet meer geboden is. Integendeel, de „Provinciale Gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland" zal waak zaam en werkzaam moeten blijven, teneinde het gewest ook vrij te houden van t.b.c. Bovendien dient de activiteit zich niet alleen te richten op het rundvee, ook aan de paarden en andere dieren moet worden gedacht, terwijl er voorts voor de gezondheidsdienst nog veel werk is te doen op het gebied van de bestrijding van abortus en andere ziekten. Dit bleek wel duidelijk uit het openingswoord, dat de voorzitter van de Prov. Gezondheidsdienst voor dieren, de heer Jac. P. Lindenbergh sprak in de algemene vergadering, die vanmor gen in „De Prins van Oranje" te Goes is gehouden. worden gecontinueerd en uitgebreid. Een vraag is of op de duur abortus- bestrijding mogelijk zal zijn zonder subsidies voor het opruimen van re- actie-dieren. Het wetenschappelijk on derzoek op het gebied van mond- en klauwzeer dient te worden uitgebreid. De voorzitter wierp een blik terug en releveerde de geslaagde t. b. c.-be- strijding. Voor wat de toekomst be treft attendeerde hij speciaal op het tegengaan van het besmettelijk ver werpen. ABORTUS De abortus-bestrijding is in Zee land minder eenvoudig dan in di verse andere provincies waar de veehouders hun melk leveren aan een zuivelfabriek en in fabrieksver- band de bestrijding ter hand kan worden genomen. Het gevaar bestaat dat runderen, die wegens abortus in andere provincies worden afgeschaft, in Zeeland terecht komen. De heer Lindenbergh deelde mede dat een regeling in voorberei ding is waardoor het „afschuiven" van aborterend vee naar Zeeland wordt voorkomen. Hij adviseerde de veehouders met grote klem alleen runderen te kopen me; een abortusvrije verklaring. De voorzitter deelde voorts mede, dat mond- en klauwzeer in het afge lopen jaar nagenoeg niet is voorgeko men, terwijl hij t.a.v. de runderhorzel- bestrijding optimistischer kon zijn dan verleden jaar. Dank bracht de heer Lindenbergh tenslotte aan directeur, personeel en dierenartsen voor hun ac tiviteit. De rekening en verantwoording over het boekjaar 19551956 werd goedgekeurd, waarna de directeur, dr. G. Wagenaar, een causerie hield over „DE GEZONDHEIDSDIENST IN HET VERLEDEN EN IN DE TOEKOMST". Dr. Wagenaar ging in het kort de ontwikkeling van de gezondheids dienst in Zeeland na, een ontwikkeling die tot voor de veehouders zeer be langrijke resultaten heeft geleid. Het laboratoriumwerk van de Prov. Ge zondheidsdienst voor dieren heeft be wezen zeer belangrijk t_ zijn, aanvan kelijk voor de t.b.c.-bestrijding, nu vooral ook voor het tegengaan van abortus. Dr. Wagenaar zei van mening te zijn dat de runderhorzelbestrijding niet steeds succesvol is geweest in Zeeland, mede als gevolg van het feit dat de boeren in het voorjaar weinig tijd heb ben. De toepassing van K.I. heeft de be smettelijke steriliteit veelal uitgescha keld. Dank zij de inentingen kon het mond- en klauwzeer gunstig worden bestreden. Spr. merkte op dat als gevolg van het in georganiseerd verband bestrij den van ziekten bij rundvee, de ge middelde levensduur van de koeien aanzienlijk is gestegen. TOEKOMST Met betrekking tot de toekomst zei dr. Wagenaar dat hgt werk van de prov. gezondheidsdienst zal moeten ARTSEND IENST Middelburg: W. L, Pel, Rouaansche kade 11, tel. 2585; Vlissingen: A. I. Bouwman, Koudekerkseweg 78, tel. 2525; Goes: M. P. Bruynzeel, Jac. Valckestraat 3, tel. 2375; Tholen, Poortvliet, Oud- en Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland: L. A. Looijsen, Tholen, tel. 49 en R. C. Renes, Oud- Vossemeer, tel. 19; Hansweert, Krab- bendijke, Kruiningen en Rilland- Bath: J. Nieuwenhuize, Krabbendijke, tel. K 1130-488; Kapelle-Biezelinge: I. J. Risseeuw, Kapelle, tel. K 1102 290; Hoedekenskerke en Kwadendam- me: A. P. Kole, Hoedekenskerke, tel. K 1193-262; Borssele, Driewegen, 's-Heerenhoek, Lewedorp en Nieuw- dorp: M. Kievit, Borssele, tel. K 1105- 203 en A. Folmer, Driewegen, tel. K 1195-275; Kapelle-Biezelinge, Kloe- tinge en Wemeldinge: E. F. Facee- Schaeffer, Kapelle, tel. K 1102-260; Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk: A. I. Vos, Wol- phaartsdijk, tel. K 1198-231; Oostkapel- le, Serooskerke en Veere: G. Scheps, Serooskerke, telef. K 1189-212; Kou- dekerke, Westkapelle en Zoutelande: M. Huygens, Westkapelle, tel. K 1187- 234; Ziekenauto Goes: tel. 2907. Apotheken In de week van 1522 december zijn de volgende apotheken voor nacht- en avondrecepten geopend: Middelburg: Nonhebei, Lange Delft; Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat, tel. 2066; Goes: Numans. Zondagsdienst dierenartsen De zondagsdienst dierenartsen in Zuid-Beveland wordt waargenomen door Joh. Klaassen, Heinkenszand, tel. K 1106-288 en G. Boneschanser, Krui ningen, tel. K 1130-233. OUDELANÜB Bieten. Dezer dagen werden de laatste bieten aangevoerd. Op de weegbrug wer den gewogen 5.269.010 kilo, waarvan 8.564.060 voor de CSM en 1.704.350 kg voor „Roosendaal". Tenslotte merkte dr. Wagenaar o.a. nog op dat het laboratorium van de dienst nog meer dan tot nu toe vraag baak zal moeten worden voor de die renartsen. AFSCHEID Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomen van de direc teur, dr. G. Wagenaar, die is benoemd tot hoogleraar te Utrecht De heer Lindenbergh sprak de scheidende directeur op hartelijke wij ze toe, hem dankend voor de prettige samenwerking -en voor de betoonde durf, wilskracht en het aan de dag ge legde doorzettingsvermogen. Het oud ste bestuurslid sloot zich hierbij aan. namens alle Zeeuwse veehouders werd dr. Wagenaar een radiotoestel met platenwisselaar aangeboden. De nieuwe directeur, dr. J. Tesink, dierenarts te Kockengen werd vervol gens welkom geheten. WATERVOORZIENING Bij de rondvraag kwam de.slechte watervoorziening op Schouwen-Duive- land aan de orde. Een beroep werd gedaan op de Gezondheidsdienst bij de instanties in Den Haag op spoedige verbetering aan te dringen. Directeur .Gezondheidsdienst voor Dieren" nam afscheid GOES, 15 december. Welk een grote plaats de directeur van de „Provinciale Gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland", dr. G. Wagenaar inneemt in de harten van de Zeeuwse veehouders is wel gebleken tijdens de afscheidsreceptie gistermiddag in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden ter gelegenheid van het a.s. vertrek van de directeur wegens zijn benoeming tot hoogleraar te Utrecht. Alle schakeringen van de Zeeuwse veehouderij waren vertegen woordigd en in hartelijke bewoordingen, veelal ontdaan van alle officiële franje en gekruid met sprankelende humor heeft men dr. Wagenaar hulde toegezwaaid voor zijn ijver, betoond in het belang van het Zeeuwse vee en dank gebracht voor de door hem genomen initiatieven, welke voor de Zeeuwse veehouders zulke zegenrijke ge volgen hebben afgeworpen. Van Goes naar Utrecht Op deze receptie, die zeer druk be zocht was, o.a. gaf het gemeente bestuur van Goes van zijn belangstel ling blijk voerden velen het woord. De heer A. Geschiere, oud-voorzitter en ere-voorzitter van de „Prov. Ge zondheidsdienst voor dieren in Zee land" opende de rij. Uit zijn woorden bleek duidelijk, dat er tussen het be stuur en de directeur steeds een zeer prettige sfeer heeft bestaan. In onop gesmukte woorden feliciteerde de heer Geschiere dr. Wagenaar en liet toch ook de ernstige noot niet achterwege. Spr. wenste de scheidende directeur op zijn verdere levensweg Gods zegen toe. Ir. W. Kakebeeke voerde het woord namens de samenwerkende verenigin gen voor het K.I. en het centraal stie renstation van de K.I., die een smal- beeld-projector met scherm aanboden. De inspecteur van de veeartsenij- kundige dienst, dr. C. J. A. Kerstens uit Breda noemde dr. Wagenaar een man met een frappant heldere kijk op ingewikkelde problemen. Bij deze woorden sloot aan hetgeen de direc teur van de R.L.W.S. te Goes, ir. J Versteeg opmerkte. Dr. Wagenaar was aan deze school verbonden, „als een zeer bekwaam docent". Vervolgens spraken nog de heren ir. W. L. Harmsen, rijksveeteeltconsulent, dr. W. H. Kapsenberg te Sluis namens de afd. Zeeland van de Maatschappij voor dierengeneeskunde, C. de Putter, voorzitter C.B.T.B., mr. J. F. G. Schlin- gemann, secr. Zeeuwse Landbouw Maatschappij, Boone voor de Vereni ging van pluimveehouders in Zeeland, die een bureaulamp offreerde, de heer W. Goeman, gewestelijk secreta ris van het Landbouwschap en secre taris van de herstelcommissie, de heer K. Kleinepier namens de vereniging tot verbetering van het geitenras in Zeeland, de heer De Bruyne van de Zeeuwse coöp. vee aan- en verkoop vereniging, de heer W. A. Stols, alg. voorzitter van de Kon. Ned. ver. het Nederlandse Trekpaard, de heer M. Kleinepier voor de prov. ver. tot ver betering van het rundvee, de heer K. G. Robijns namens het personeel van de gezondheidsdienst en de admini stratie van het stierenstation (vulpen aangeboden), prof. dr. F. C. v. d. Kaay, KERST VEILING TE BERGEN OP ZOOM BERGEN OP ZOOM, 14 december. Vrijdagmiddag werd de jaarlijkse kerstveiling gehouden. In de morgenuren werd het fruit be oordeeld door de jury bestaande uit de heren Eggermont, ass. tuinbouw- consulent, J. van Beek, hoofdcontro leur U.C.B. en de heer Van Oordt, di recteur tuinbouwschool uit Bergen op Zoom. De eerste prijs werd behaald door de firma Jacobs uit Hoogerheide die de gouden medalje ontving uit handen van de directeur de heer Van Eek. Een zilveren medalje werd behaald door Ondernemingsraad „De Schelde" Op donderdag 20 december zal de eerste ondernemingsraad van de N.V. Koninklijke maatschappij „De Schel de" geïnstalleerd worden. De bijeen komst zal gehouden worden in het Scheldekwartier. de stichting Vrederust en mej. Snij ders uit Tholen; 4e prijs Joh. Nelissen, Tholen; 5e prijs Adr. Hommel, Oud- Vossemeer; 6e prijs H. Geluk, Tholen. Er was 30.000 kg fruit aangevoerd. De prijs geschonken voor de grootste aanvoerder werd gewonnen door de heer Adr. Hommel uit Oud-Vossemeer. Kerkeraad nam principebesluit MIDDELBURG, 14 dec. De kerkeraad der Geref. kerk te Mid delburg heeft een principebesluit genomen tot de bouw van twee nieüwe kerken. De plaats, waar zij zullen worden gebouwd, is uiter aard nog niet precies bekend, maar de gedachten gaan in de richting van een kerk in het zuiden en in het noorden, dus aan 't Zand en in de omgeving van de Veerseweg en Nieuw-Middelburg. Het ligt in de bedoeling zich tot het gemeentebestuur te wenden met het ver zoek terreinen voor deze kerkbouw aan te wijzen. De speciaalzaak voor uw B R I L hoogleraar aan de universiteit te Utrecht, de heer L. P. de Vries, secre taris van de gezondheidscommissie voor dieren en de heer C. Philipse, lid van het college van Ged. Staten van Zeeland en vertegenwoordiger van dit college in de prov. gezondheidsdienst. Zoals bekend beschikt de Geref. kerk over de Noorderkerk en de Hof- pleinkerk, gelegen in eikaars onmid dellijke nabijheid. Laatstgenoemde kerk, die in de dertiger jaren werd ge bouwd, is nog niet zo lang geleden ge heel opgeknapt en zal nog een groot aantal jaren dienst kunnen doen. Met de Noorderkerk is dit echter niet het geval. Deze „doleantiekerk", gebouwd als noodkerk, zal naar het zich laat aanzien, binnen enkele jaren veel geld vragen vanwege zeer noodzakelijke en ingrijpende herstellingen. DE CONCLUSIE De kerkeraad heeft, voorgelicht door een commissie van deskundigen, de vraag of deze besteding verantwoord is, ontkennend beantwoord en is tot de conclusie gekomen, dat het, mede om redenen van afstand tussen de kerk en de zich aan de rand der stad uitbrei dende wijken alleszins aanbeveling verdient de nieuwe kerken buiten de binnenstad te doen bouwen. Een be langrijk argument daarvoor was ook Arbeidsplaatsen voor Hongaren DEN HAAG, 14 dec. De directie voor de arbeidsvoorziening heeft in totaal 1.108 aanvragen van werkgevers ontvangen voor 6.847 arbeidsplaatsen voor Hongaarse vluchtelingen. In ver schillende gevallen gaan deze aanvra gen vergezeld van aanbiedingen van woonruimte. Ingezonden Mededeling (Adv.) Nerveus van opwinding snelde dé be waker naar de woonwagen van de fa milie: „Komt u toch allemaal kijken. De heer Martin van hiernaast is in de kooi bij de grote koningstijger!" Het klonk als een alarm en in de ver wachting van iets vreselijks, dat zich had afgespeeld, holde alles naar de Menagerie. Wat zich daar vertoonde deed de familie verstomd staan. Dergelijke spannende en romantische verhalen leest u te kust en te keur in het enige Nederlandse circusboek: „De bonte droom van het Circus", een meesterlijk geschreven geschie denis van het circus door de kennners Fred Thomas en J. van Doveren. Een boek, dat u heël wat genoegelijke uren zal bezorgen. Het is een prachtig kerstcadeau vol leuke pentekeningen, prachtige kleu renplaten en ruimte voor nog meer platen, die u gratis krijgt in ruil voor de rijksbotermerken op elk pakje roomboter. Voor slechts ƒ2,50 kunt u dit boek werk kopen bij uw roomboterleveran- cier of rechtstreeks onder rembours bestellen bij het Kantoor „Roomboter- album", Postbus 47, Den Haag. Ver meld vooral duidelijk uw naam en adres. Doe het nu, dan hebt u uw kerstcadeau op tijd in huis! En neem ook een pakje roomboter extra voor de feestdagen. de mogelijkheid Van het in praktijk brengen van het zgn. parochiestelsel. TWEE ETAPPES In het kerkeraadsbesluit wordt ge sproken van bouw in twee etappes. Er zal een bouwfonds worden ingesteld, dat uitsluitend zal worden gebruikt voor het bouwen der kei-ken en bijbe horende lokaliteiten. De kerkeraad zal voorts een commissie benoemen, die de leiding op zich zal nemen van de in zameling der gelden. Verkeersvragenwedstrijd autorijschool Jasperse In het kader van de veilig verkeers- actie had de autorijschool Jasperse uil Koudekerke een verkeersvragenwed strijd uitgeschreven via de provincial# dagbladpers. Donderdagavond heeft da promotor van deze wedstrijd, de heei J. P. Jasperse, in restaurant „De Een dracht" te Middelburg de uitslag van deze wedstrijd bekend gemaakt. Vijf vragen moesten de inzenders be antwoorden; hoewel de deelname aan deze „schriftelijke" wedstrijd goed was, bleek slechts een negental inzenders een redelijk goed resultaat te hebben bereikt. Nadat de heer Jasperse een ver keerstechnische uiteenzetting omtrent deze vijf vragen had gegeven, werd tussen deze negen personen gekampt, dit uiteraard ook weer door middel van vragen op het veiligverkeer-ge- bied. Tenslotte werd de heer N. J. Machgeels uit Souburg de winnaar; hij mag gratis tien rijlessen nemen. Een troostprijs, in de vorm van een rijbewijsétui, ging naar de heer A. Sinke uit Middelburg. Deze zelfde heer Sinke legde ook beslag op een verkeerstechnisch boek werk en drie gratis theorielessen, welke zaken waren uitgeloofd voor diegene, die de negen kentekens van de wagens van de autorijschool wist op te sommen. Er waren meerdere personen, die dit konden; loting moest hier de gelukkige aanwijzen. Tijdens de pauze maakte de heer Jasperse nog bekend, dat in ja nuari a.s., in verband met de even tueel op handen zijnde regelingen, zal worden gestart met een bromfiets cursus. Gebouwd aan het Bostonplein BROUWERSHAVEN, 14 december. Vrijdagavond hebben de le den van de Geref. kerk het nieuwe kerkgebouw aan het Bostonplein ingewijd met een samenkomst, welke werd geleid door ds. P. L. Schuddebeurs, die na een kort welkomstwoord een predikatie hield naar aanleiding van 2 Kronieken 6 vers 21a („Hoor dan de smeking van Uw knecht en van Uw volk Israel, die zij ter dezer plaatse op zenden zullen), de tekst die ook in het kerkgebouw in een blauwe hardstenenplaat aan de wand staat ingebijteld. De plaatselijke predikant verdeelde zijn preek in de volgende drie punten: De Kerk is de plaats van het gebed; de smeking is antwoorden; Gods horen is vergeven. Na de predikatie heeft ouderling Catsman ds Schuddebeurs hartelijk dank gebracht voor het bijzonder vele werk, dat hij voor de bouw heeft ge daan. Namens de classis Zierikzee sprak dr Becker uit Nieuwerkerk, die ge lukwensen uitsprak, herinnerde aan de eerste steenlegging en de hoop uit sprak, dat naar het Woord des He ren de Kerk ook uit levende stenen zou bestaan. Ds Kamper uit Schoondijke, die na mens de naburige kerken sprak, bood bijbels aan voor de kerkeraadsbank. Namens de deputaten voor de storm schade voerde de heer Van Die uit Den Haag het woord. Hij sprak de hoop uit, dat het evangelie van de vrije ge nade lange jaren in dit nieuwe gebouw zal worden gepredikt. Ds. Groot, Ned. Herv. predikant te Brouwershaven, bracht dank voor de Uitgebreide politierechterzitting ff Zij gaan werken in Limburgse mijnen VLISSINGEN, 14 dec. De eerste Hongaarse vluchtelingen, welke enkele weken geleden in Zeeland (in het kamp te Biggekerke) werden ondergebracht, zijn vandaag naar hun eindbestemming ver trokken, waar zij een passende werkkring hebben gevonden. Een groep van vijftien Hongaren vertrok vanmorgen uit het kamp Biggekerke met als doel Limburg. Zij zullen daar in de mijnen te werk worden gesteld. Het is nog niet bekend in welke mijnen. Zij toonden zich bijzonder verheugd over het feit, dat zij weer hun nor male werkzaamheden kunnen beginnen, maar namen toch met wee moed afscheid van de bevolking van Biggekerke. MIDDELBURG, 14 december. De uitoefening van het beroep van patates-frites bakker moge zo voor het oog een plezante en vrij veilige bezigheid zijn, maar het heeft ook zijn schaduwzijde. Deze schaduwzijde valt veelal in de „kleine" uurtjes, als de jongens zich aandienen, die zichzelf op dat moment bijzonder „tof" vinden, de zaken vaak bezien door de alcoholische bril en hierdoor tevreden op hun patatjes sabbelend en in druk gesprek met zichzelf hun weg vervolgen ofde boel eenvoudig kort en klein slaan of althans een poging in die richting doen. De Vlissingse patates-frites bakker V., die zijn kraam een waardige plaats op de Boulevard Bankert heeft doen bezorgen, heeft dit in de zaterdagnacht van 29 april van dit jaar moeten ondervinden. Het was een bescheiden gezelschap, dat de hartige geuren benaderde; L. A. G., een grondwerker uit St. Lau rens die zich voor het gebeurde vanmorgen voor de politierechter mr. P. van Empel, moest verantwoorden en een zekere M. P. V., de uitvoerder van de snode plannen, die gemakshalve maar niet ter zitting was verschenen. V. wenste een nauwer contact met de frites-bakker; hij hees zich aan opzet-ijzers van het kraam op en be landde als een beschonken veertje op de rand, tussen het zout, de pickets en de zure bommen. De kraam-eige- naar stelde deze toenadering niet op prijs. Hij maakte dit openbaar door V. een duwtje in tegengestelde richting te geven, waardoor deze wederom met zijn oude positie genoegen moest ne men. Dat was toch geen werk! Veront waardigd sloegen beiden zichzelf op de borst; wij zijn in het vreemde lingenlegioen geweest.... Foto's werden getoond, die deze status on derschreven. Een legionnaire.Die trap je toch niet van de toonbank... ABSTRACTE KUNST Hun verontwaardiging nam langza merhand vastere vormen aan. V. griste een pot pickels uit het kraam, week wat achteruit en smeet het kostelijke goed met fles-en-al de ïrites-tent bin nen. Daarbinnen, tegen die wand, moet voor de beoefenaars van de ab stracte kunst iets bewonderenswaar digs te zien zijn geweest.... De achterzijde van het kraam werd met een eind hout bewerkt. Daarmee liepen de krijgsverrichtingen tot een einde. De legionnairs, ze ranselden de ze frites-berber uit z'n veste. Zij hebben, tijdens deze handelin gen, nog verschillende oorlogskreten laten schallen, zoals „Ram de boel in elkaar!" en „Ik ben de adjudant van de Spanjool!" G. wilde vrijdagmorgen beweren, dat hij met dit alles niets uitstaande had gehad. Voor de officier van justi tie, mr. G. 3. B. van der Dussen, was dit aanleiding om te informeren, hoe die mosterd dan toch wel aan G.'s jas was gekomen Het was echter zo, dat V. de vernie lingen heeft gepleegd. G. heeft zich al leen miss'elïjk misdragen. „Schandalig" zei de officier, maar requireerde vrij spraak. Ook de politierechter vond 't zeer spijtig, dat G.'s misdragingen niet onder de strafwet zïjri te brengen; hij werd vrijgesproken. VEGEN „U bent een zindelijke huisvrouw en U. heeft daar zo'n trottoirtje, dat U regelmatig schoonmaaktzo ont ving de politierechter mevr. J. C. P.- P. uit Middelburg, maar oh, wat zat er aan dat schone stoepje niet vast De rommel, die eraf kwam, werd voor buurvrouws deur geveegd, althans op: haar stoep. Deze laatste, mevr. K.-G., accepteerde dit niet en veegde terug. Deze manipulaties droegen een chro nisch karakter. Totdat de eerste dame zich niet meer kon beheersen en haar tengere buurvrouw bij vel en haren greep. De dames rolden over de straat, door het vuil, dat zij elkaar zo eerbie- i dig hadden toegeschoven De officier noemde de verdachte i dame een treiteraarster; dit geeft uit- (Vervolg op pag. 7) goede samenwerking, die hij in d« korte tijd, dat hij in deze gemeente staat, reeds heeft mogen ondervinden. Burg. J. L. van Leeuwen sloot de rij van sprekers. Hij zei o.m., er verheugd over te zijn, dat het nieuwe kerkge bouw juist aan het Bostonplein is ge bouwd. Ds Schuddebeurs sprak tenslotte een dankwoord. WEMELDINGE, 14 dec. Van morgen is de heer C. de Rover bij een aanvaring overboord geslagen en tussen twee schepen bekneld geraakt tengevolge waarvan hij is overleden. Even buiten het kanaal van Zuid- Beveland, vlak bij Wemeldinge, voeren de sleepboot „Neptunes" en het mo torschip „Rijnschelde" van de rederij Borier uit Antwerpen tegen elkaar. Door de schok gleed de 60-jarige dekknecht De Rover van boord. De sleepbootkapitein, de heer C. van Santen uit Rotterdam kon niet ver hinderen, dat hij met zijn vaartuig het slachtoffer tegen de „Rijnschelde" duwde. De heer De Rover werd een arm afgekneld en ernstig aan het hoofd gewond. Nog voor hij uit het water gehaald kon worden was hij overleden. YERSEKE, 14 dec. Driehonderd oorlogsgewonden van de Ver. Meveo (Meer ontspanning voor ernstige oor logsinvaliden) afd. N.-Brabant hebben vrijdag een bezoek gebracht aan de cultures van Yerseke. Door vrijwillige gidsen werden de Brabantse gasten rondgeleid, waardoor zij een uitste kend beeld kregen van wat er in Yer seke op dit gebied „te koop" is. Met alle takken van de cultures werd kennis gemaakt: een kreeften park werd bezocht, een mosselscho- nerij, verschillende oesterputten etc. Ook werden er oesters gegeten, die bij velen zeer in de smaak vie len. Burgemeester A. C. Willemsen en het dagelijks bestuur der gemeente ont vingen de gasten in hotel „Nolet", waar een welkomstwoord werd ge sproken en van het zilte zeebanket werd gesmuld. De groep was zo groot, dat een gedeelte van hen in andere zalen moest worden ontvangen (Van Damme en Oele). De voorzitter ver tolkte de gevoelens van de oorlogsin validen, die erg enthousiast bleken, in zijn dankwoord. De Brabanders hopen in de zomer nog eens terug te komen. P.C.O.V. Walcheren De afdeling Walcheren van de Prot. Cfar. Onderwijzers Vereniging hield vanavond in de Bogardzaal een kerst samenkomst. De avond, die on der leiding stond van de heer I. van Noppen te Middelburg, werd gevuld met een kerstdeclamatorium, samen zang, solozang en declamatie.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2