HET I/uut&^uwe*tde> EILAND Camp Kay is geen Bergen Belsen! Nederlandse margarine en melkpoeder voor Hongaren Egypte bevindt zich in zeer ernstige economische crisis ÏHontieé PUZZLE Kartel rijwielhandelaren hangt aan een zijden draadje Vrijdag 14 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Uittocht van buitenlanders funest voor handel en industrie Link v. Bruggen Niet slecht Russisch atoom vliegtuig Chr. Bond boos op de regering Demobilisatie Britse reservisten leren willen onaf hankelijkheid Hulp aan Hongaren de 7 miljoen over schreden Nieuwe Zwitserse president Voor Uw nieuwe costuum of winterjas DE LETTERS KRUISWOORDRAADSEL Pagina ■in ONGEVEER tien kilometer ten westen van Nicosia, op p een vlakte, die net zo overzichtelijk is als het Hol- jj landse polderlandschap, ligt het interneringskamp Kokkinotri- mithia. De Britten, die geen H taaiwonderen zijn, hebben het P zich, wat de uitspraak van deze 1 olympische naam betreft, niet 1 moeilijk gemaakt. Ze noemen de piaats eenvoudig „Camp jg Kay", „Kamp K" dus, om het in goed Nederlands te zeggen. 6 De Grieken hebben er ook een an- p dere naam aan gegeven. Niet omdat H ze niet in staat zijn het woord Kok- B kinotrimithia in de mond te nemen, §t doch om hun afkeer jegens het bestaan B van dit kamp uit te spreken. Bergen- P Belsen, zeggen ze, als ze het over de g interneringsplaats hebben, Dachau, K Buchenwald of Oranienburg. „Mishandeld" Er waren verschillende redenen, die me er toe brachten Kokkinotrlmithia te bezoeken. Daar was ten eerste de verklaring van een Griek dat zijn broer in het kamp was opgesloten en daar „vreselijk mishandeld" was. „Op 'n avond," zei de man, „werd mijn broer met enkele andere man nen uit de buurt opgepakt en zonder enige vorm van proces naar Kokkino- trimithia overgebracht Toen we hem een week later bezoch ten, was hij dodelijk verzwakt Hij kon nauwelijks spreken en hij liep krom van de slagen, die hij gekregen hadDe Engelsen hadden hem als een hond afgeranseldHij had ze ker twintig bloedige striemen op z'n rug, die met een zweep waren toege bracht Radio Athene, „de stem van het va derland", zoals de Griekse Cyprioten zeggen, had ook iets beweerd, dat mijn nieuwsgierigheid geprikkeld had. „Ruim een jaar geleden", had het voor de microfoon geklonken, „hebben de autoriteiten op Cyprus een Hitle- riaans concentratiekamp geopend.... Al degenen, die de verschrikkingen der Nazi-bezetting in Europa hebben meegemaakt, huiveren, als ze er naar kijken De gedachte opnieuw voor de ingang van Buchenwald of Dachau te staan, kan niemand van zich afzetten.... Alleen de crematoria ontbreken Maar voor de rest: dezelfde houten barakken, hetzelfde prikkeldraad, de zelfde snuffelende honden, dezelfde bewakers en dezelfde hongerige ge zichten. Nieuwe inbreuken op de rechten van de mens? Nieuwe onteringen? Ik kon het me van een lahd als Groot-Brit- tannië niet goed voorstellen. Als de dag van gisteren herinnerde ik me de verbijstering op de gezichten der En gelsen, toen ze, elf jaar geleden, Ber- gen-Belsen binnentrokken. Ik kende de hardheid, waarmee Britse rechters in de jaren na V-day over het lot van oorlogsmisdadigers beslisten. Ik had de zachtmoedigheid van de Londense hobbies voor de geest, het correcte optreden van de Engelse gevangenbewaarders. Zou een in wezen humaan volk plotseling inhu maan kunnen worden? Zouden de Britten de gruweldaden van Hitier ooit over kunnen nemen? Geen twijfel De twijfel, die in me was opgeko men, toen ik van deze ernstige aan klachten hoorde, werd al bijna wegge nomen door de omstandigheid, dat het vrfl weinig moeite kostte een vergun ning voor een bezoek aan Kokkinotrl mithia te krijgen. „U kunt, binnen de grenzen der noodzakelijke veiligheid, doen en la ten wat u wilt", zei een Britse ambte naar. „U kunt vrij met de gedetineer den praten en even wij rondlopen en kijken Dit was wel een heel andere hou ding dan die, welke het Derde Rijk tegen dit soort verzoeken had aange nomen. Neutrale journalisten werden nimmer tot de kampen van verschrik king en dood toegelaten. De paar ver trouwde Duitse persmensen, die Hit- Ier om zich heen verzameld had, wa ren aanhangers van het Nationaal- Socialisme en kwamen bij een bezoek aan een strafkamp bovendien niet ver der dan de verblijven der bewakers. Kokkinotrimithia had prikkeldraad, veel prikkeldraad zelfs. Grote, grillig gevormde rollen waren tussen hoge schijnwerperpalen gespannen en er gens op een uitkijktoren hield een mi- trailleurschutter de wacht. Tot zover ging de vergelijking, die radio Athene getrokken had, zeker op. Het kamp met zijn houten barakken en zijn stekelige isolatie van de buiten wereld had uiterlijk veel gemeen met de kampen in het voormalige Derde Rijk, waarmee natuurlijk overigens al leen maar gezegd kan worden, dat er, sinds de dagen van Hitier, weinig in de afzonderingstechniek veranderd is. Andere overeenkomsten waren er echter niet. De bijna vier honderd ge vangenen, die in Kokkinotrimithia opgesloten zaten en die, zoals de En gelsen zeiden, „uit de circulatie moes ten worden genomen om de terreur van de Eoka nog niet groter te ma ken", zagen er goed verzorgd en wel doorvoed uit. Ze droegen schone kleren, hadden netjes gepoetste schoenen aan, sliepen tussen brandheldere lakens en be schikten over sanitair, dat in Butlers Holiday Camp in Southend zou kun nen staan. Hoe kon het ook anders! Het kamp, zij 't zonder prikkeldraad, was het isolatie-hospitaal van Cyprus geweest. Er hadden vroeger kinderen gelegen, die roodvonk hadden, of andere be smettelijke ziekten. „De omstandigheden hier zijn beter dan in vele staatsgevangenissen in de States", zei een Amerikaanse collega. En een Britse journalist verklaarde, dat de meeste Engelse militairen op Cyprus in slechtere kampementen leefden dan de gedetineerden van Kokkinotrimithia Karakteristiek voor de wiize, waar op de Engelsen hun gevangenen be handelen, was het feit, dat niemand behoefde te werken. De gedetineerden waren zelfs van corvee-diensten ver schoond gebleven. Deze werden ver richt door „nonpolical-prisoners", men sen dus, die op grond van een over treding, welke op het criminele vlak lag, veroordeeld waren. Drie keer per week mochten de ge detineerden een (ongecensureerde) brief naar elk adres in de wereld stu ren. Een keer per week mochten ze bezoek ontvangen, terwijl ze hun ei gen bed van huis konden laten komen en net zoveel eten als ze maar wilden. Ze waren verder in de gelegenheid ge steld in de Britse soldatenwinkel on gelimiteerde hoeveelheden cigaretten, toiletartikelen, etc. accijnsvrij te ko pen en hadden ook zeggenschap in de samenstelling der dagmenu's Last not least werd hun een toelage verleend, die op de grootte en de sa menstelling van het achtergebleven gezin was gebaseerd ru die vierhon derd gulden per maand kon bedragen. De levensonderhoudskosten en de verdiensten op Cyprus in aanmerking genomen, was dit een vorstelijk bedrag en verscheidene gedetineerden hadden nog nooit zo'n :root Inkomen gehad. Een handvol goedmoedige Engelse politie-sergeants onder leiding van een even goedmoedige inspecteur ver zorgden de bewaking van Kokkinotri mithia. Geen der gevangenen had ook maar de geringste klacht over hun op treden. Openlijk gaven ze toe op men selijke wijze behandeld te worden en geen grofheden, intimidaties of ver nederingen te ondergaan. Neen, Kokkinotrimithia mag dan geen kamp zijn om vrijwillig in te ver blijven, het is evenmin een Dachau, een Buchenwald of een Oranienburg. De omstandigheden zijn er zelfs nog aanzienlijk beter dan in de Duitse gij zelaars- en krijgsgevangenkampen van de eerste twee jaar van de oorlog en kunnen de toets der kritiek ten volle doorstaan. Onbegrijpelijk is dan ook hoe het mogelijk is, dat twee Navopartners, of beter: tw e gezworen hondgenoten ten tijde van de strijd tegen de Duitsers, zover uit elkaar zijn gegroeid, dat er met leugenachtige aanklachten stem mingen worden gekweekt, die een ver woestende invloed kunnen hebben. In Griekenland en ook op Cyprus gelooft men thans, dat Kokkinotrimi thia een plaats van verschrikking en onterende gebeurtenissen is, een kamp, waarmee de Britten zouden bewijzen op hetzelfde lage en onmenselijke niveau als de Nazi's te staan. Hoeveel wrijvingspunten zouden er echter niet weggenomen kunnen wor den door een eerlijke berichtgeving? Het Oostelijke bekken van de Middel landse zee is al sinds jaren een gebied, waar de psychologische oorlog in volle hevigheid woedt. Het Westen heeft er, daar In 't hijzonder, bepaald geen be hoefte aan slachtoffer van zijn eigen problemen te worden. CAIRO, 13 dec. Belga. Nu de ontruiming van Port Said door de Frans-Britse troepen haar einde nadert, gaat de crisis van het Su- ezkanaal een nieuwe fase intre den. Politieke waarnemers in de Egyptische hoofdstad zijn van oordeel, dat de betrokken partijen, onmiddellijk nadat de laatste sol daat van de landingsstrijdkrachten de Egyptische bodem zal hebben verlaten, tegenover een soortge lijke toestand zullen komen te staan als eind juli, na de nationali sering van de kanaalmaatschappij, met dit verschil echter, dat Egyp te zich thans in een veel kritiekere toestand bevindt dan vijf maanden geleden. Egypte bevindt zich in een crisis, die het niet zonder buitenlandse hulp zal kunnen te boven komen, aldus waarnemers. Zijn jonge industrie zal spoedig stilliggen als zij niet de grond stoffen en de uitrusting ontvangt, die zij vroeger uit het westen betrok. De overhaaste inbeslagneming van de on dernemingen en bezittingen van de staatsburgers van vijandelijke landen, alsmede de opvordering van de bedrij ven van neutrale landen, hebben een massale uittocht veroorzaakt van de buitenlandse handelsgemeenschappen, welker activiteit van het hoogste be lang was voor het economisch leven van het land. Op het ogenblik wordt in Cairo de lof gezongen van de Verenigde Sta ten en hoopt men op een onvoorwaar delijke materiële hulp. Door hun hou ding streven de Egyptische leiders er naar terug te keren tot de status quo van voor het Frans-Britse ingrijpen, en in hun jongste verklaringen heb ben zij duidelijk gezegd, dat zjj geen schending van Egypte's soevereiniteit zullen dulden. Meer eisen Zjj stellen nu zelfs meer eisen: scha devergoeding door Frankrijk en En geland, hulp van de V.N. voor de vrij making van het kanaal en eventueel hulp voor de economische ontwikke ling van Egypte. Daarnaast blijft het probleem Israël bestaan en op dat punt schijnen de Egyptische leiders ook niet geneigd tot een compromis. LONDEN, 13 dec. (Reuter). Vol gens het gezaghebbende Britse jaar boek „Jane's all the world's aircraft" werkt de Sow jet-Unie aan tekenin gen voor een door atoomenergie voort gedreven vliegtuig. Voorts hebben de Russen een vlie gende bom geconstrueerd, die sneller vliegt dan het geluid. In het Britse handboek wordt ge zegd, dat de Sowj et-Unie per maand ongeveer vijftien grote bommenwer pers vervaardigt, die een atoombom kunnen vervoeren. De Israëlische premier heeft mee' gedeeld, dat Israëlische grenswachten in enkele Arabische dorpen in Israël een aantal mannen, vrouwen en kin deren hebben gedood. Hij zei niet hoe veel mensen bij dit incident, dat hij een „vreselijk drama" noemde, het leven hebben verloren. De schuldigen zullen worden gestraft, aldus de pre mier. Aan de gezinnen van de slacht offers is schadevergoeding betaald. Ingezonden Mededeling (adv.) Keeltabietten helpen direct! UTRECHT, 13 dec. De rij wiel- en motorhandel is er dit jaar maar „bekaaid" afgekomen. De overheid heeft de handel afge remd, o.a. door de herziening van het afbetalingssysteem hetgeen voor vele zaken een terugslag in de verkoop betekende door de snelheidsbeperking (vele dure brommers bleven onverkocht) en in de derde plaats' door het verbie den van de buddy-seats. „Waar blijft ons deel in de algemene wel stand?" zo vroeg de tweede voor zitter van de Ned. Chr. Bond van Rijwiel- en Motorhandelaren, de heer J. Dijksterhuis, zich op de al- gene vergadering te Utrecht af. „De kosten worden steeds hoger, maar de winst blijft gelijk of wordt minder". Ook de moeilijkheden rond het re glement van het Centraal Bureau voor de Rijwielhandelaren kwamen ter sprake. Naar aanleiding van het ver zoek van de minister van Economische Zaken aan de Commissie Bedrijfsre gelingen van de S.E.R., een onderzoek in te stellen naar de praktijk van het C.B.R.-kartel, zijn een aantal hearings gehouden. Volgens de secretaris van de christelijke bond, mr. W. Geuchies, rijn alle bezwaren door de organisa ties, die deel uitmaken van het C.B.R.- kartel, geargumenteerd bestreden. Maar ondanks de concessies die de or ganisaties hebben gedaan t.a.v. be paalde punten uit het reglement, heeft het ministerie nog steeds geen beslis sing genomen. De overheid wil, dat naast de wa renhuizen en de marktkooplui nu ook de fabrikanten die rechtstreeks aan particulieren leveren, door het C.B.R. erkend worden. De mogelijkheid be> staat, dat de bepalingen van het al gemeen reglement van het C.B.R. on verbindend worden verklaard. De be slissing is nog niet genomen, maar wanneer de minister hiertoe zou be sluiten, zal volgens de secretaris een grote steun van de rijwielhandelaren wegvallen. BEDRIJFSCHAP De P.B.O.-commissie zal met een definitief ontwerp van een instellings besluit komen voor een Bedrijfschap Rijwielkleinbedrijf. De Alg. Ned. Me- taalbedrijfsbond wenst niet aan het bedrijfschap mee te werken, de beide andere werknemersorganisaties heb ben hun steun toegezegd. De moge lijkheid bestaat, dat het bedrijfschap voor het rijwielkleinbedrijf in 1957 tot stand komt. In het verslag van de sectie ge motoriseerd rijwielbedrijf (die 285 leden telt) werd een enquete onder de leden aangekondigd in verband met de afbetalingsbeschikking. Hier door wil men zich een nauwkeurig beeld vormen van de invloed die de afbetalingsvoorschriften op de ver koop van bromfietsen hebben ge had. Aan de hand van dit cijferma teriaal zullen met de overheid be sprekingen worden gevoerd over verlaging van de eerste afbetalings termijn. De Ned. Chr. Bond van Rijwiel- en Motorhandelaren heeft nu 1042 leden. Ingezonden Mededeling (Adv.) LONDEN, 13 dec. (AFP). Het Britse ministerie van oorlog heeft be kend gemaakt, dat 10.000 reservisten die naar het Midden-Oosten gezonden waren, voor Kerstmis thuis zullen zijn. DUBLIN, 13 dc. (Reuter). De Ierse republikeinse organisatie en het ondergrondse Ierse republikeinse le ger hebben te Dublin verklaringen uit gegeven, waarin zij alle Ieren op roepen te ijveren voor de totstandko ming van een onafhankelijk verenigd Ierland. De aanslagen, die woensdag ochtend vroeg op een aantal plaatsen in Noord-Ierland waren uitgevoerd, waren gericht tegen installaties van de „Britse bezetting", aldus de oproep. 's-GRAVENHAGE, 13 dec. De twee grote acties voor hulp aan de Hongaren hebben tezamen nu een be drag van meer dan 7 miljoen gulden opgebracht. De stand van de giroreke ningen was vanochtend: 777: f3.729.115.91. 999: f3.271.545.59. W.A. verzekering in België* Duitsland en Oostenrijk verplicht 's-GRAVENHAGE, 13 dec. Met ingang van 1 januari 1957 zal zowel itX België en Duitsland als Oostenrijk voor buitenlandse motorrijtuigen de W.A.» verzekering verplicht worden gesteld- In Duitsland geldt zij ook voor brom fietsen. Voor België en Oostenrijk staat dit nog niet vast. In elk dezer landen zal de „groen© kaart" erkend zijn als bewijs van deugdelijke verzekering. BERN, 13 dec. (A.F.P.) Hans Streuli is gekozen tot president van de Zwitserse bondsrepubliek voor 1957. De verkiezing geschiedde op een gemeenschappelijke vergadering van twee raden van het Zwitserse parle ment. Hij kreeg 175 van de 182 stem men. Streuli, die 64 jaar is, was hoofd van het federale departement voor financiën. Twee mannen hebben zich woens dag voor het postkantoor te Crillon, in het Franse departement Oise, mees ter gemaakt van een postauto, waarin zich een bedrag van zeventien miljoen francs (ongeveer 175.000 gulden) be vond. De auto werd enige uren later verlaten in een naburig bos terugge vonden. De Poolse professor Anton Lasz- kiewicz, die in 1952 tot tien jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld, is in ere hersteld. De beschuldiging, dat prof. Laszkiewicz in de oorlog met d© D itsers heeft samengewerkt, was vals. Ingezonden mededeling. KREMERSTRAAT 11 BERGEN OP ZOOM jja 's-GRAVENHAGE, 13 december. Twee dringende verzoe- Uj ken om hulp zijn gistermiddag kort na elkaar binnengekomen §pj bij het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis. p| Het eerste kwam van de vertegenwoordiger bij het interna- jjj§ tionale Rode Kruis in Wenen en betrof de voeding van de al- j§3j daar ondergebrachte vluchtelingen. Het tweede verzoek werd Hl gedaan door het internationale comité van het Rode Kruis te Hl Genève, dat namens zijn gedelegeerde in Boedapest hulp vroeg §gg voor de Hongaarse kinderen. Dank zij het bedrag, dat gestort is op giro 777, heeft het Nederlandse fjlj Rode Kruis direct kunnen antwoorden dat het aan beide aanvragen zal voldoen. Voor de Hongaarse vluchtelingen in Wenen werd gisteren H| 136.000 kg margarine aangekocht, zodat nu voor drie maanden een dag- mi rantsoen van 60 gram verzekerd is voor 25.000 vluchtelingen. JU Voor de kinderen in Hongarije is 1.000 ton melkpoeder aangekocht. BB Deze grote partijen zullen zeer snel op hun bestemming kunnen ko- BM men. s-GRAVEbl POLDER VeiligVerkeer. Dinsdag stond 's-Gra- venpolder in het teken van het veilig ver keer. Door middel van een geluidswagen werd de nodige propaganda voor het vei lig verkeer gemaakt, terwijl een aantal jeugdverkeersbrigadiertjes van de o.l. school trachtten de welbekende boekjes aan de man te brengen, 's Middags werd 'n filmvoorstelling voor de leerlingen der o.l. scholen te 's-Gravenpolder, Nisse en 's-Heer Abtskerke en enkele van de bij zondere school te 's-Gravenpolder gege ven. Ook 's avonds was er een voorstel ling voor de ouderen van genoemde ge meenten waarbij burgemeester J. D. Jan sen een openingswoord sprak. e) HOOFDSTUK 8. De film. Ze hebben hun eerste spiegelgevecht geleverd, maar dan kan het niet bij blijven. De floret van Kees is scherp, maar hij hanteert hem voorzichtig, die van Jan is iets minder toegepunt. Al zou je het net gezegd hebben bij de eerste ontmoeting, want Jan's oog is vertroebeld door drift en hij valt on besuisd uit. Toch zijn beiden even vastberaden. Nee, die tweegevechten ontstaan soms maar zo vanzelf. Dan is het bij Jan te doen, om het te winnen en houdt hij zich niet altijd eerlijk aan de regels van het spel, en valt hij steeds uit. En of Kees altijd helemaal vast van hand is? Erg bezonnen zijn zijn antwoorden ook dikwijls niet en natuurlijk spreken beiden met meer overtuiging dan kennis. Toch leren ze elkaar waarderen. Al is er menig punt dat ze omdat het pijn doet, gaan vermijden.... Over Jan's vader spre ken ze niet meer. Veel brieven krijgt deze niet van huis. In het begin hebben behalve zijn moeder ook zijn broer en zuster hem nog een enkele maal een kattebelletje gestuurd, maar hij is zo slordig in het terugschrijven," dat alleen zijn moe- Ons dagelijks vervolgverhaal door Hein Kray der het volhoudt. Ze zendt hem elke week een brief, maar vermijdt het steeds over vader te spreken. De dagen verlopen. De jonge Van Straten heeft een paar vrienden die een dood enkele keer komen opda gen. Jan leidt een- eenzelvig leven naar het schijnt, hij wil niet mee naar de vereniging. Het gebeurt enkele keren, dat hij laat thuis komt. Dan werpt hij zich moe te bed. En zijn zakbijbel blijft steeds gesloten. De volgende dag is hij dan bleek en kort-af in zijn ant woorden. Er komt een norse trek om zijn mond en zijn gezegden worden sarcastisch. Het is, of er een tegenzin is om iets over zichzelf los te laten. Hij is een paar keer thuis gebleven met wat boeken over Perzische kle den, over reclame-kunst, over weve rijen, maar zich er recht in verdiepen, daartoe komt hij niet. De studie boek houden, die hij is begonnen, houdt hem wel eens bezig, maar steeds zit hij er met een ontevreden gezicht bo ven. Hij houdt niet van studeren. Hij wil het leven genieten. Maar daar is zijn inkomentje niet groot genoeg voor. Plotseling is er op een morgen een witte brief, een brief van zijn vader. Jan mompelt een verwensing en leest die brief later met wrok. De hoog hartige vermanende toon stoot hem. Hij is geen kind meer. Hij zal doen wat hij wil. Hoe zijn patroon over hem denkt, interesseert hem maar ma tig. Toch is hij meer geschrokken, dan dat hij zelf wil bekennen, dat de baas over hem naar huis heeft geschreven, hoe hij half onwillig en verstrooid zijn werk doet. Hij moet toch oppassen. Maar als de avond er weer is, ver geet hij alles. Het is mooi weer, pit tig en fris. De sterren fonkelen in de lucht. De étalages hebben nu tegen de feestdagen bijzondere attracties. Hij slentert maar. Tegen achten, als hij op de hoek van een der winkel straten rechtsomkeert maakt, trekken een paar ogen zijn aandacht. Uit een bontkraag keken ze even opzij, hem aan. Naar hem? Een kittige stap. Hij ziet een rank figuur van een meisje met erg hoge hakjes, die telkens een fijn en iets sliffend tikje op de grote tegels ge ven stl, stl, stl. Het hoofd is trots geheven. Nu is hij overgestoken en loopt achter haar. Het meisje blijft voor een étalage staan. Jan bekijkt met aandacht de radio-uitstalling daarnaast, de glan zende kasten, de reclame-platen, hij bekijkt ze zonder ze te zien. Dan zet zich opeens de lichte stap weer in be weging en hij waagt een blik opzij. Het is een mooi gezichtje met iets hooghartigs en lokkends. De lippen zijn aangezet en geopend, de houding is overmoedig. Het hart van Jan slaat snel. Het meisje heeft niet naar hem gekeken. Zou hij het zich zoeven ver beeld hebben dat haar ogen.... maar nee, het was toch duidelijk een blik op hem. Geen vluchtige blik, een blik die hem even vasthield. Zou ze in hem het boertje uit de kleine stad vermoeden? Zijn blik vangt zijn eigen beeld in een spiege- VANDAAG EENS HORIZONTAAL: 1 kledingstuk, 4 men selijk geluid, 8 priem, 10 dochter van La- ban, 11 Frankrijk, 12 speelgoed, 14 de naam onbekend, 16 kweekbed, 17 lis bloem, 18 gekeperde stof, 19 beeldverhaal, 21 heilige, 23 vissoort, 24 onmeetbaar ge tal, 25 godin, 27 kledingstuk, 28 honden- riem, 29 weefsel. VERTICAAL: 1 Verdichtsel, 2 telwoord, 3 stoomschip, 5 verlichting, 6 telwoord, 7 muziekinstrument, 9 kwab, 12 smeer- I, 13 tepelvormige verhevenheid, 18 reeks, 16 punt, 20 manl. dier, 22 dicht, 24 handje, 26 zangnoot, 27 Chin. maat. Oplossing vorige puzzel HORIZONTAAL: 1 Doom, 6 bombast, 8 S.L., 9 aas, 10 O.T., 12 lap, 14 per, 15 ozon, 16 galei, 17 oor, 19 pan, 20 te, 21 sla, 23 gt, 24 notitie, 27 sater. VERTICAAL: 1 Do, 2 oma, 3 obat, 4 ras, 5 N.S., 6 blazoen, 7 toelage, 8 sloot 11 trant, 13 por, 14 pap, 18 klit, 21 sla, 22 Ate, 25 os, 26 sr. lende étalage op. Hij vindt zich keu rig met goedzittende jas, de vlotte kuif, slank en niet onintelligent. Nie mand zal in hem een kale winkelbe diende zien. In zijn overmoed blijft hij dicht achter het meisje aanlopen. Bij een zijstraat steekt ze over en struikelt bijna, laat iets vallen een klein rose propje een zakdoekje? Met één sprong heeft hij het opge raapt en haast zich naast haar. (Wordt vervolgd)

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7