BEURS MARKT VEILING Yllejuwif&ó u-an a£te> Eilanden PHILIPS .Infraphil' Waar zijn onze schepen? Middelburg Goes Staatsfondsen zwak gestemd Kloetinge krijgf nieuwe woonruimtecommissie Toestemming voor bouw ambtswoning burgemeester Het internationale voetbalprogramma Wanordelijkheden in Stettin „Evangelist" voor de rechtbank Machine vertaalt Russisch in Engels Woensdag 12 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 Drents-O verijssels'Gelderse Vereniging In café Suisse hield bovengenoemde vereniging een St. Nicolaasavond. Na een welkomstwoord van de voorzitter en 't zingen van het Twents volkslied zongen de aanwezigen verschillende Sinterklaasliedjes. Ondertussen kwa men Sint en Piet binnen, waarna de Sint een toespraak hield en verschil lende geschenken uitdeelde. Na het vertrek van het Spaanse gezelschap bracht men de avond verder op gezel lige wijze door. De heer Sengling, se cretaris der vereniging, fungeerde als ceremoniemeester. De volgende verga dering wordt vermoedelijk in januari gehouden, tijdens welke de voorzitter zal vertellen over zijn reis naar Zwit serland met vertoning van kleuren- lichtbeelden. Avond voor vluchtelingen Hedenavond zal, zoals bekend, uit gaande van de provinciale afdeling van het Nationaal Comité voor de hulp aan de Hongaarse vluchtelingen, in de concert- en gehoorzaal een avond wor den gegeven, waarvan de baten geheel ten goede komen aan de hulp aan Hongaarse vluchtelingen in Zeeland. De organisatie van deze avond is in panden gelegd van de Oecumenische Jeugdraad in Middelburg. Het leke- «pel „Kerststemming bij de vluchte lingen" zal worden opgevoerd; tevens js er het optreden van het Zeeuws Ka merkoor o.l.v. de heer C. Schijve. Ver der staan fluitspel, solozang (door mej. K. Caro) en orgelspel (door de heer J. Rijn) op het programma. Voorschotten voor kleuterschool Door de besturen der drie bijzonde- te kleuterscholen zijn verzoeken om Vaststelling en uitbetaling van voor schotten ingekomen. Voor de r.k. be waarschool, Wijngaardstraat, bedraagt het voorschot f 6618; voor de Chr. kleu terschool, Leliestraat f 3045, Chr. kleu terschool, Bleekerstraat, f5098. B. en W. geven de raad in overweging aldus te besluiten. Gelden voor Schuttershof De commissie uit de gemeenteraad, belast met het onderzoek van het fchouwburgvraagstuk heeft b. en w. bericht, dat zij haar opdracht (de raad te adviseren over de verbetering van net Schuttershof en de exploitatie daarvan) slechts kan uitvoeren, als bij het uitbrengen van het advies kan Worden uitgegaan van een zgn. streef- plan, dat later, na een beslissing van ae raad, nader uitgewerkt kan wor den. Daarom zal de directeur van ge meentewerken worden verzocht zich met een dergelijk plan te belasten, feaar hiervoor is geld nodig. B. en W. komen nu met het voorstel het óp de begroting voor 1956 voor dit doel geraamde bedrag van f 2000 ter beschikking te stellen. fiA'L'.v/.s.Sh Verkiezing ambtsdragers. In de kerk der Gereformeerde Gemeente te Bruinis- 6e werd een verkiezing gehouden van nbtsdragers. De aftredende diakenen de eren T. Hoogerheide en L. van den Ou- Jen werden herkozen, terwijl ln de va- ature L. van Poperingen werd gekozen heer P. van de Woestijne die deze be- toeming heeft aangenomen. HOEDEL ENSKERKE Uitvoering. De gymnastiekvereniging JLuctor et Emergo" hield haar jaarlijkse (Uivoering in het verenigingsgebouw. Na gi demonstratie werd de klucht „Mr. thelin" door de toneelgroep van de ese jeugdraad opgevoerd. KRABBEN DllKE Boerenleenbank. In de maand novem ber werd bij de spaarbank der Coöp. boe renleenbank ingelegd 178.906,en terugbetaald 232.586,—, zodat aan het einde der maand 5.104.113,was gede poneerd. Er werden negen nieuwe reke ningen geopend. 'BINT PHIL1PSLAND C.J.B.T.B. Dezer dagen kwam de plaat selijke afdeling van de C.B.T.B. bijeen tnder leiding van de voorzitter, de heer C. de Jager. De heer S. Baar, secreta ris van de provinciale bond, hield een inleiding over de plaats en betekenis van de C.B.T.B. in de huidige samenleving. Na een duidelijke uiteenzetting volgde een drukke bespreking. De voorzitter wekte allen op de provinciale vergade ring in Goes bij te wonen. Besloten werd dit jaar nog een plaatselijke vergadering te houden, waarbij dan een spreker een boekhoudkundig probleem zal behande len. Eind januari zal een gezellige avond georganiseerd worden in samenwerking met de bond van Chr. plattelandsvrou wen. ST. ANNALAND IJsclub. De IJsclub „Sint-Annaland" hield haar algemene jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer G. Heijboer bleek, dat de ijsclub momen teel 647 leden telt en dat er in het afge lopen seizoen 16 wedstrijden gehouden waren, terwijl er 28 dagen geschaatst werd. Uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer J. Kurvink Ths. zn. bleek, dat er een nadelig saldo is van 295,19. In de plaats van het periodiek aftredende bestuurslid, de heer P. Goe- degebuure J.L.zn., die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd gekozen de heer Iz. de Wilde, terwijl de heer Jacs. Boon werd herkozen. Als commissarissen werden de periodieke aftredende leden herkozen, t.w. de heren Corns. Dijke, B. Keur M.zn. en W. Fase W.zn. Vervolgens deelde het bestuur mede dat een stopwatch is aan geschaft voor de tijdopname bij wedstrij den. De ijsbaan zal op 11 december vol gepompt worden, terwijl het begin van de baan wat geriefelijker zal worden gemaakt. Besloten werd het aantal com missarissen met een uit te breiden. Ge kozen werd de heer Jacs. Slager Kr.zn. WEMELDINGE Jaarvergadering schoolvereniging. In de Chr. School vond de jaarvergadering plaats onder voorzitterschap van ds. J. G. van Ieperen. Bestuursverkiezing vond plaats wegens periodieke aftreding van de heren Adr. Kosten, C. de Schipper en L. Ruissen. Laatstgenoemde had te kennen gegeven niet meer voor een bestuurs functie in aanmerking te komen. In diens plaats werd gekozen de heer J. A. de Schipper Az. De beide aftredenden wer den met grote meerderheid van stemmen herkozen. De heer J. de Neef werd als toegevoegd lid aangewezen. Verder had er een vertoning plaats van een filmstrip. WOLF AAR! SDI IK Ongeluk. De heer J. van Oosten uit Goes, als schildersknecht werkzaam bij de heer M. Phernambucq, viel van een ladder op straat. Dr. Vos was spoedig aanwezig en verleende eerste hulp. Later werd O. met inwendige kneuzingen in het ziekenhuis te Goes opgenomen. ZAAMSLAG A.R. kiesvereniging. Onder leiding van de heer F. de Koeyer kwam de A.R. kies vereniging in algemene vergadering bij een. De heer C. A. de Kraker hield een causerie over de uitslag van de laatste verkiezingen. De heer J. de Klerk uit Axel gaf ee1 korte uiteenzetting van het doel der Arjosclubs. Een commissie van drie bestaande uit de heren J. Pasman, M. Kurvink en J. C. Verschelling werd benoemd ter voorbereiding om te komen tot oprichting van een Arjosclub. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES Ned. 1953 9114 9134 De Oostkust 108 109» Borneo-Sum. 83» 8094 Ned. 1953 90 8954 Serbadjadi 36» 37» Internatio 98» Ned. 1947 8834 8714 H. Amer. Lijn 188 187 Albert Heijn 258 255 Dollarl. 1947 93 92» K.Jav.Ch.Pktv. 174 17454 Wilson 15» 14» Ned. 1962-'64 90» 8914 Kon. Boot 170 16894 Baltimore 4854 Grootb. 1946 Kon. Paketv. 158» 159» Chesap. Chio 6854 67» Cultuurb. 4814 4894 K. Rott. Lloyd 170 170 M. Kans. Texas N. Handelsb. 109 109 N. Schpv. Unie 16754 169 N. Y. Central N. Handel Mij 170» 170 Omm. Scheepv. 290 285 Pennsylv. °23» 2214 AKU 228» 226» St. My Ned. 190 Can. Pacific 33» 33» Berkels Pat. 184 184 HVA 95 95» Am. Motors 6» 6 Calvé Delft 307 304 Jav. Cultuur 57 57» Am. Radiator 18» 18 Gelder Zonen 207 209» NISU 75 74» Am. Smelting 5654 5654 K. Hoogovens 309 305 Vorstenl. 28 Anac. Copper 7794 7654 Ned. Ford 352 341 Ver. Deli My 102 9994 Bethl. Steel 190» 18954 N. Kabelfabr. 299 297 Senembah 6454 64 Curt. Wright 49» 50 Philips Gloeil. 253» 248» Müller Co. 301» 297 Gen. Motors 46» 4654 id. 6 pet. pref. 15954 157 Amst. Bank 219» 219 Int. Nickel 10694 106.» Unilever 355 34854 Esc. Bank 185 Jones Steel 63» 6394 Wilton-Fijen. 217 Rott. Bank 191» 190» Kenn. Copper 132 132» Biliton II rubr. 221 222» Twentse Bank 189 189 Rep. Steel 5054 5994 Dordtse Petr. 791» 781 Telev. Electr. 12-54 1294 Stand. Brands 38» id. 7 Pet. pref. 791» 780» K. Zwanenb. 279» 276 U.S. Steel 73» 73 Kon. Olie 155.90 154 De Schelde 206 205 Cities Ser'v. 72» 73 ld. 1000,—) 155.70 153.80 R.S. Stokvis 170 168 Cont. Oil 129 Moeara Enim 1205B 1205B V. Machinef. 186» 182» Phillips Oil 11194 Amst. Rubber 78» 77» Aniem 61» 61 Shell Oil 90» 9094 Bandar Rubber 131B 131B Overz. Gas 151 153 Sunray Oil 29 28» AMSTERDAM, 11 dec. Ter beur ze ging de aandacht vandaag in de eerste plaats uit naar de Nederlandse staatsfondsen, die over de gehele linie bepaald zwak gestemd waren. Dit werd in verband gebracht met verkla ringen van onze minister van finan ciën aan de Tweede Kamer, waarin de bewindsman in sombere bewoor dingen de situatie schetst van 's rijks Ingezonden Mededelingen (adv.) met dieptewerking Napijn Philips „Infraphil" weg pijn) PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk in uw gezin Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij napijn na net trekken van tanden of kiezen, spierreumatiek, spit, verstuikingen, steenpuisten, verkoud heid. 1 ""oepingsvterk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Havelte, J. B. Bork te Retranchement. Aangenomen naar Koudekerk a. d. Rijn, G. Koersleman te Eek en Wiel. Bedankt voor Heerlen-Heerlerheide, I. E. L. Brummelkamp te Westervoort; Voor Hoofddorp, D. C. van Wijngaar den te IJmuiden. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-Kralingen fcvac. W. van der Linden), J. L. Boeyinga te 's-Gravenzande; te Sellin- ffen, J. van de Klaauw, kand. te Noord- wijk aan Zee. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Ulrum: M. Draaijer te Jrachten en P. H. van Marrum te Tieuw-Amsterdam; te Zaandam, H. W. Cerland te Lisse en W. de Joode te Ede; te Zwijndrecht, J. van Doorn te Crmelo en M. C. Tanis te Urk. Beroepen te Biezelinge, W. Meijn- hout te Franeker; te Steenwijk, R. Blofstra te Harderwijk. Bedankt voor Nieuwpoort en voor Zaamslag, M. C. Tanis te Urk. Geref. Gemeenten Tweetal te Barneveld, W. Hage te Nunspeet en H. van Gilst te Dirks- land; te Middelburg, J. B. Bel te Krab- bendijke en W. C. Lamain te Grand Raoids. B "roepen te Veenendaal, H. Rijksen te Vlaardingen, die bedankte voor Beist: te Ridderkerk, H. van Gilst te irksland; die bedankte voor Dord recht en Giesendam. GROTE VAART AARDIJK: 11 te Musihaven. ANNENKERK: 10 z. Durban. AAGTEDIJK: 12 te Le Havre verw. AMERSKERK: p. 10 Ouessant nr Las Palmas. BANKA: 10 Las Palmas-Le Havre. ENA 10 nno. Gouadeloupe. GROOTE BEER: 10 w. Lands End. HERA: 11 te Port of Spain. HOOGKERK: 10 o. Mauritius. JOH. v. OLDENBARNEVELT 11 te Sydney. KERTOSONO 10 nnw. Fern Noronha. MAASDAM: p. 10 zw. pt Ierland. MIJDRECHT: 10 otn. Bermudas. MATARAM: 9 Dakar-Belawan. NESTOR: 10 zw. Azoren. ORANJE: p. 10 Finisterre. PEPERKUST: 11 n. Kp. Blanco. PR. ALEXANDER: 11 Bremen-Ham burg. SCHIE: 10 te Gibraltar. TJIPONDOK: 10 te Yokohama. WILLEM RUYS: 10 Priok-Singapore. WATERMAN: 10 n. Dakar. ZUIDERKRUIS: 10 te Rotterdam. BINNENVAART HANSWEERT, 11 dec. Vandaag passeerden voor 16.00 uur de volgende schepen: St. Antonius, Butania 2, Op Hoop van Zegen, Antwerpen, Wandria, Stad Amsterdam 6, Binnenvaart 7, Merxem, Spes, Alvracht 8, Eckewaart, Tarzo, Fendel 92, Epco, Argo, Zeelands Luister 2, Minden, Pam 14, allen Rot terdam; Elisabeth, Jaco,- beiden Delft; Henri, Nelly, Oosthoek 7, allen Dor drecht; Zandstroom, Sancta Maria, Milo, allen Kerkdriel; Rosalie, Henri, beiden Veere; Henri, Opale, Valkyrie, Kura allen Amsterdam; Peangra, Woerden; Suzy, Heerewaarden; Onder neming, Schiedam; Vinotra 10, Zwijn drecht; Willy Jeanne, Harculo; König Marcke, Geertruidenberg; Spec Vera, Den Haag, Allegro, St. Maria 2, beiden Straatsburg; Gelderland 14, Stad Kort- rijk, Salf 13, Salf 15, Salf 14, Halvo, Hermann Keilerman, Christophe Bur- mester, Ruhrtank 2, Spes, Cesali, Ga ronne, allen Duitsland. Nervia Bazel; Aurelia, Caucasia, Mare, India, Citerna KLOETINGE, 11 dec. In de don derdagavond te houden openbare raadsvergadering zal 'n nieuwe woon ruimtecommissie, die met ingang van 1 januari a.s. zijn werkzaamheden zal beginnen, worden benoemd. B. en w. hebben daartoe de volgende alfabeti sche aanbevelingen aan de raad voor gelegd: Vacature R. Buitenhuis: 1. R. Bui tenhuis, 2. Fr. Duijnhouwer; vac. J. Minnaard: 1. P. J. Gijzel, 2. J. Min- naard; vac. J. Breeweg: 1. J. Breeweg, 2. L. Kraak; vac. P. Poortvliet, 1. C. J. Bak, 2. P. Poortvliet; vac. J. de Jonge: 1. J. de Jonge, 2. S. van der Weele. De „lijvige" raadsagenda bevat voorts voorstellen om aan de Z.-Ned. Bouw en Handelscombinatie te Vlissingen te verkopen ca. 3400 m2 bouwgrond f8.en ca. 1140 m2 tuingrond f2 gelegen aan de Lewestraat. Voorts wordt voorgesteld om aan de firma J. M. J. Schrijver te Goes te verkopen ca. 960 m2 bouwgrond io.50 en 156 m2 tuingrond 4,gelegen aan de Kon. Wilhelminastraat. 35, Rika, Wilge, Addy, Polonia, Vistu- lia, Rheinunion 1, Albula, Brilland, Wilja, Volharding, Stad Amsterdam 1, Stad Amsterdam 8, Citerna 30, Ambu lant, Rival, Salf 3, Salf 9, Valkeveen, Anna, Thekla, Barbara, Amstel 17, Juste Tempore, Piet, Anna Luise, Tri ton, Westschiffahrt 31, Express 3, Gui nea, Damco 72, Rhenus 9, Damco 228, Leentje, Pieternella Maria, Hardi, Franz, Patria, Fleurie, Jacobus 4, Dam co 247, Fendel 91, Norma, Icar, Paul Valery, Esso Schweiz 1, Raab Karcher 35, Roger, Fluviale 24, Express 47, Ja cob Mannheim, Mascagni, Markwart, Rhenus 43, Liad, Leuchtenburg 3, Delta, Pro Patria 2, Han. Kurier 38, Margriet, allen België. Raad Grijpskerke GRIJPSKERKE, 11 dec. De bur gemeester van Grijpskerke, de heer H. U. Bouwman, heeft in de dinsdag morgen gehouden raadsvergadering de verheugende mededeling kunnen doen dat de aanbesteding van de ambtswo ning door Ged. Staten is goedgekeurd. De bouw van deze nieuwe burgemees terswoning, die op het zgn. „eiland" aan de Schuitvlotstraat zal verrijzen, is gegund aan de heer P. Walraven te Middelburg voor de som van ƒ36.100. Alleen de gemeente St. Laurens zal nu nog toestemming moeten verlenen, want het „eiland" behoort aan deze gemeente.... Begrijpelijk is, dat dit uiteraard geen moeilijkheden meer zal opleveren; met de bouw zal dan spoedig kunnen wor den begonnen. Ged. Staten keurden tevens de aanleg van een gedeelte weg in het uitbreidingsplan goed. Dit wegge deelte, dat tevens trottoirs zal krij gen, is gelegen langs de Hondegems- weg. Tevens werd dinsdagmorgen besloten, hier een straatlantaarn te plaatsen. Afwijzend werd beschikt op een subsidieverzoek van de K.N.A.C. Een verzoek van mevr. de wed. P. Huijs- man, om premie voor W.C.-verbetering werd ingewilligd. Hiervoor werd f 50 beschikbaar gesteld. Als lid van de commissie van advies Woonruimtewet werden voor 1957 her benoemd de heren W. Blok, A. Fran- cke, K. Poppe en C. de Voogd. In de vacature van wijlen de heer W. de Wolf werd de heer P. Dingemanse ge kozen. o DOMBURG Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z.v. P. Louwerse. WAARDE Burgerlijke Stand. Geboren: Wolter M., z.v. M. van Zweden en G. Bos; Cor nells M., z.v. J. M. Goud en H. C. West- strate; Maatje, d.v. J. I. Zuidweg en W. Jobse. Gehuwd: G. van Koeveringe, 43 j. en W. Bom, 22 j.; C. L. Wisse, 22 j. en C. Zandijk, 20 j.; J. Sinke, 30 j. en J. Moerdijk, 27 j. Overleden: M. de Leeuw, 92 j., wed. v. B. Mieras. DEN HAAG, 11 dec. Het inter nationaal programma voor het Neder landse elftal voor het jaar 1957 is als volgt vastgesteld: Woensdag 23 januari Madrid SpanjeNederland. Woensdag 20 maart Rotterdam: LuxemburgNederland (wereldkam pioenschap). Woensdag 3 april Amsterdam: Ne derlandDuitsland. Zaterdag 27 april: NederlandBel gië jeugd (plaats nog niet aangewe zen). Zaterdag 25 mei Wenen: Oostenrijk Nederland (wereldkampioenschap) Deze ontmoeting is nog niet definitief. Woensdag 12 juni Bergen: Noorwe gen BNederland B. Vrijdag 14 juni Stavanger: Noorwe gen BNederland B (tweede wed strijd). Woensdag 25 september Amsterdam: NederlandOostenrijk (wereldkampi oenschap). Verder wordt op woensdag 29 mei de amateurwedstrijd tussen Nederland en Frankrijk gespeeld. ZATERDAGVOETBAL Ook voor de drie traditionele wed strijden der Zaterdagelftallen van Frankrijk, België en Nederland heeft men definitieve data gevonden. BelgiëFrankrijk te Brussel op za terdag 13 april; FrankrijkNederland te Monte Carlo op zaterdag 20 april; NederlandBelgië te Katwijk op za terdag 11 mei. Dit drielandentoernooi wordt voor de vijfde keer gespeeld, met als inzet de Fernand Canellecoupe. Het is nog niet zeker, dat de ontmoeting tussen Frankrijk en Nederland te Monte Carlo zal plaats vinden. Hervormde Vrouwen bijeen te Oostburg OOSTBURG, 11 dec. Gisteren wa ren ongeveer 180 Hervormde vrouwen samen voor een Adventsamenkomst. Uit bijna alle West-Zeeuwsch-Vlaam se plaatsen was men gekomen. Na een kort welkomstwoord van de voorzit ster van de Ring, mevr. A. H. van de Graaff van Nieuwvliet, werd met het uitgebreide programma begonnen, dat opende met een liturgie, waarbij af wisselend geluisterd en gezongen werd. Ook werd daarin een wijdings woord gesproken. Voor de broodmaal tijd werd door leden van de groepen te Oostburg, Zuizande en Breskens gezongen, gedeclameerd en gemusi ceerd. Bovendien werd een filmstrook vertoond, die met prachtige afbeel dingen een goede inleiding vormde op het Kerstgebeuren. Na de maaltijd zongen leden van de groep Cadzand, voerde Oostburg een kort lekespel op en werd nog wat pia nomuziek ten gehore gebracht, waar na een lid van de afdeling Biervliet 'n verhaal vertelde, genaamd „De Twee Grijsaards". 'EWEGEN Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus E„ zv H. Dekker en. D. A. Beukema. Gehuwd: W. Smallegange, 27 j. en H. A. Haverhoek, 21 j. Overleden: C. van Weele, 84 j., weduwn van C. Almekinders. financiën, de dieviezenpositie, de be talingsbalans, de kaspositie van het rijk alsmede van de geld- en kapi taalmarkt. Tevens plaatste hij op de voorgrond de noodzaak van belasting verhoging. De verklaring maakte ter beurze nogal diepe indruk en werd druk besproken en van commentaar voorzien. Hierdoor bleven Nederland se staatsfondsen de gehele middag on der druk staan. Wat de aandelenmarkt betreft, hier was de stemming eveneens aan de zwakkere kant. Dit was in hoofdzaak te wijten aan de later achteruitlopen de houding van New York. Voor de internationale fondsen traden dan ook over de gehele linie bescheiden koers verliezen op. Kon. Olie werd verhan deld tussen f 153.20 en f 153.70, terwijl gisteren gesloten werd op circa f 156, een daling derhalve die in procenten uitgedrukt met circa 10 procent over eenkomt. De fluctuaties bleven uiter mate beperkt, maar van een duidelijk herstel in de internationale hoek viel niet veel te bemerken. Scheepvaart was wederom aarzelend, maar zonder verdere verliezen. Nu het prospectus van de emissie Van Ommeren is ver schenen, waren de aandelen van deze maatschappij wederom een aantal punten lager gewaardeerd. Cultuur fondsen bleven op de achtergrond en Amsterdam Rubber kon de koerswinst van gisteren niet volledig handhaven. Aandelen Billit'on iets beter op het onveranderde interimdividend. Van daag was het de laatste dag der ver handeling van claims Zwaardemaker op circa 75.De handel had een zeer rustig verloop. Prolongatie 3'24 VEILINGBERICHTEN SZCZECIN (Stettin), 11 dec. (Reuter). Te Szczecin (Stettin), in Polen, hebben zich wanordelijkheden voorgedaan, waar bij ruiten v. het Russische consulaats gebouw werden ingeworpen. De ordever stoorders poogden ook het gebouw zelf binnen te dringen, maar dit werd door de politie belet. De ordeverstoringen begonnen, toen een Poolse militieman een dronken man arresteerde. Omstanders bevrijdden de arrestant en vielen de militieman aan. Er vormde zich een vertoornde menigte, die een van de grote wegen van Szczecin blokkeerde, de ruiten van tramwagens inwierp en militiemannen een pak slaag toediende. Daarop trok men op naar het Russische consulaatsgebouw, maar militiemannen en militairen wisten voor dit gebouw een einde aan de wanordelijkheden te maken. Verscheidene personen werden gearres teerd. ROTTERDAM, 11 dec. „Het was de bedoeling, dat hij met zijn woonwagen „Soli Deo Gloria" de wereld door zou trekken om het Evangelie te verkondi gen", zo merkte vanochtend mr. P. J. Bolderman op, pleitend voor de rechtbank te Rotterdam. Hij doelde Hiermee op zijn cliënt, de 38-jarige evangelist A. D. de J. die, aldus rondtrekkend, van Rotter dam uit niet verder gekomen was dan Berkel. Hij had met het evangeliseren zijn brood niet voldoende kunnen verdie nen en geprobeerd op een andere wijze aan geld te komen. Van diverse opvarenden van schepen in de Rotterdamse haven had hij geld los gekregen, zogenaamd collecterend voor weeskinderen. Hij toonde dan een krantje waarop „Zion" stond, een kwitantie boekje met een stempel van de „Interker kelijke Jeugdevangelisatie Zions Jeugd" en een zelf vervaardigde legitimatiekaart. „Een behoorlijk weekgeld verdiende hij zo", merkte de officier van justitie op. De eis was een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. De verdediger zei verder nog, dat De J. eerst bij hem gekomen was met een „juridisch argument". Hij had n.l. werke lijk gecollecteerd voor weeskinderen, die thuis waren bij de vrouw, met wie hij samenwoonde. Uitspraak op 20 december. ANN ARBOR {Michigan), 11 dec. (Rtr.). Twee medewer kers van de universiteit van Mi chigan hebben een machine ge bouwd, die automatisch weten schappelijke documenten op na tuurkundig gebied uit het Rus sisch in het Engels vertalen kan. De vertalingen zijn goed genoeg om voor een Amerikaanse na tuurkundige begrijpelijk te zijn, zo hebben de uitvinders, Adreas Koutsoudos en Robert Korjhoge, bij de onthulling van hun vinding in Ann Arbor verklaard. De machine, die Midac (Michi gan Digital Automatic Computer) heet, kan alleen 't Russisch, dat in de natuurkunde gebruikt wordt, vertalen. De uitvinders geloven, dat het op de duur mogelijk zal zijn een apparaat te bouwen, dat ook gewone teksten uit het Rus sisch in het Engels kan vertalen. GOES, 11 dec. Exp. en Industrie veiling. Op. Monster: Conference H 65 en 75.20, H 60-65 71.10, 55-60 61.20, Goudreinette St 85-95 46, 75-85 42, 65- 75 29.10, 60-65 19, H 85-90 45 75-85 38.90—39.60, 65-75 24.60—24.90, 60-65 17.70—17.90, II 13—14, Jonathan St 70- 75 54, 65-70 44, 60-65 35, 55-60 24, H 75-80 53, 70-75 42.10—42.20, 65-70 37.10 —37.90, 60-65 25.50—25.70, 55-60 17.70 —18, II 8.90, C. Dr. Pippin H 70-75 99 —101, 65-70 88—103, 60-65 67—71, H 55-60, 40—46, II 30—32, Gold. Del. H 80-85 54—83, 70-75 55—83, 65-70 41— 72, 60-65 37—57, 55-60 26—60 II 23— 35, Goudreinette K 23.2023.80, F 16.60, kroet 7.40, Sterappel kroet 3, Div. appelen kroet 5.90, Comtesse de Paris H 65-75 35, 55-65 30.55, 50-55 13, II 7,St. Remy H 75-85 27, H 65-75 26, II 24, G. Wildeman 55-60 41—51, II 24 25, Doyenne du Cornice H 75-80 113 —117, H 70-75 102—118, 65-70 100—106 60-65 91—95, 55-60 76, 50-55 32, Ver pakt fruit: Cox O. Pippin H 75-80 109, 70-75 109, 65-70, 96—108, Gold. Deli cious H 75-80 90, H 70-75 82, D. du Com. H 80-85 128—135, 75-80 125—129 70-75 117. Gewone veiling: Cox O. P. K 54—57, F 28—30, Sterappel K 10, F Jonathan K 1633, F 5—21, Gold. Del. K 43—55, F 13—28, Comt. de Paris K 14—23, F 7—12; St. Remy K 23—25, F 17—12, G. Wildeman K 34, F 18—21, D. du Cornice K 88—95 F 1821, Con ference K 44ƒ46, Lepipont K 54. KRABBENDIJKE, 11 december. Export- en blokveiling: Jonathan St 70-75 53.90, St 65-70 45.30, St 60-65 37.20, H 80-85 42, H 75-80 44, H 70-75 43.40—45, H 65-70 34.30—30.20, H 60- 65 22.50—31.90, H 55-60 17.40, H II 13.80—16.20, K 17.70—21.70, F 11.20 13. Golden Delicious St 75-80 79, St 70 -75 76, St 65-70 60, H 80-85 81, H 75-80 57—76, H 70-75 73—75, H 65-70 49.40— 67, H 60-65 41.30—48, H 55-60 20, H II 25, K 3457, F 16.3033. Goudreinette H 85-95 41, H 75-85 36—39.10, H 65-75 24.80—25.8&0, H 75-80 35, H 70-75 28, H 65-70 24, H 60-65 17. H II 14, K 22— 24, F 14—15. Sterappel H 65-75 40, H 55-65 31.20, H II 10. Laxton Superbe H 75-80 47, H 70-75 49, H 65-70 43, H 60-65 34, H 55-60 22, H II 19. Cox O. Pippin St 75-80 101, St 70-75 101—103, St 65-70 91—94, St 60-65 64—70, St 55- 60 41—48, H 70-75 95, H 65-70 88, H 60-65 62, H 55-60 38—44, H II 21, K 5164, F 2731, Stek 18. Comtesse de P. H 70-75 36.90, H 65-70 31.10, H 60-65 29.90, H 55-60 26.80, H 65-75 32.10, H 55-65 28.30, H 50-55 11, H II 6, K 18— 25, F 611, Kr 10. Conference H II 22, K 48.90, F 34.60—35, Kr 23. Ver pakt frujj: Goudreinette H 90-95 46, H 85-90 49, H 80-85 49, H 75-80 47, H 70-75 37, H 65-70 30. Cox Orange P. St 75-80 107, St 70-75 106, St 65-70 97, St 60-65 73, H 75-80 98, H 70-75 98, H 65-70 93, H 60-65 88. Jonathan H 65-70 46. H 60-65 44. EIER VEILIN G. GOES, 11 dec. Kipeieren 10, Poeleieren 8, Eendeieren 8, Kalkoen eieren 20, Ganseieren 30. ST. MAARTENSDIJK, 11 dec. Middel Uien 22,Aanvoer 20 ton. Furore I 12.Aanvoer 5 ton. ST. ANNALAND, 11 dec. Uien, middel 22,78—20,—, bonken 26,20, drielingen 24,00—26,00, pickles 29,50 28,99 per 100 kg. Aanvoer 138 ton. Peen B 10,19. Aanvoer 10 ton. SCHERPENISSE, 11 dec. Alles onverkocht. VEJMARKT. ROTTERDAM, 11 dec. Aanvoer in totaal 2972. Weektotaal 4753. Vette koeien en ossen 500, Gebruiksvee 730, Vette kalveren 80, Graskalveren 183, Nuchtere kalveren 852, Varkens 119, Biggen 212, Paarden 88, Veulens 3, Schapen of lammeren 191, Bokken of geiten 14. Prijzen: Vette'koeien 3.04—3.20, 2.90 3.00, 2.802.90, Vette kalveren 3.00 3.20, 2.80—3.00, 2.60—2.80, Gras kalveren 450, 350, 275, Biggen 57, 48, 40, Schapen 135, 110, 100, Lammeren 130, 110, 95, Kalfkoeien 1100, 950, 725, Melkkoeien 1100, 950, 725, Vare koei en 800, 700, 600, Vaarzen 775, 675, 475, Pinken 540, 440, 340. VISMIJN VEERE, 11 dec. 2657 kg exp. gar nalen 2.21—388, 53 kg schar 58—62, 15 kg bot 53—62, 94 kg vis 40—62, 12 kg sardijn 28—30, 7 kg wijting 39—41, 11 kg rog 3442. Nagekomen advertentie Zacht en kalm is heden van ons heengegaan onze geachte vriend medewerker en coupeur de Heer G. M. DE WITTE. C.a. 27 jaren mochten wij (in de beste verstandhouding) sa menwerken. Met ere zal hij dan ook in onze gedachten blijven voortleven. Geve de Here, zijn kinderen en Fam. de kracht om dit zware kruis te kunnen dragen. Fa. MAISON VAN WESTEN. Goes, L. Vorststraat 102. Heden behaagde het de Heere nog onverwachts tot Zich te nemen, onze lieve zorgzame Vrouw, Moeder en Grootmoeder JACOBA VOLMER, geb. DE LIGNIE op de leeftijd van "51 jaar. A. VOLMER. E. LOUWS-VOLMER. C. C. LOUWS en Kleinkind. Grijpskerke, 11 december 1956.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7