Zeeuws Woordenboek naar drukker buiten Zeeland AAMBEIEN Waardenaar„Goed land gehad, maar slecht land teruggekregen" Nieuw gebouw Boerenleenbank te Nisse officieel geopend Twaalf nieuwe woningwetwoningen te Hansweert en 4 te Kruiningen Wensplan voor natuurbescherming voor Zandkreek-Veersegat Voorstel aan staten tot verhoging bijdrage Zeeuws genootschap der wetenschappen Krediet voor nieuw postkantoor te Wemeldinge Slik dit tabletje en stil de pijn HEMOTABS Laboratorium voor grondonderzoek omstreeks februari 1957 klaar? Lagere pensioenpremie voor Scbeldepersoneel Verontrusting over gevoerde procedure Werkverband van Herv. diaconieën te Goes Aannemerscursus te Middelburg Dinsdag 11 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Tofa/e kosten begroot op rond f 40.000 MIDDELBURG, 10 dec. Opnieuw heeft de prov. staten een voorstel bereikt meer subsidie te verstrekken voor de uitgave van het Zeeuws Woordenboek. Uit de overgelegde bescheiden blijkt, dat het niet mogelijk is dit werk door een Zeeuwse drukker te doen ver zorgen. De firma, die oorspronkelijk zou worden ingeschakeld, moest de opdracht afzeggen, o.a. door gebrek aan personeel. Een tweede Zeeuwse drukker was bereid het werk te verzorgen, maar dit zou ongeveer zevenduizend gulden duurder komen dan bij de eerste firma. Thans zal de eigen drukker van de firma Van Goor en Zonen, welke het Zeeuws Woordenboek uitgeeft, de opdracht uitvoeren te gen een prijs, die ca. f 3900,lager ligt dan die, welke de tweede Zeeuwse firma vroeg. Oorspronkelijk verleenden de prov. staten een bijdrage van ten hoogste 14.400,te betalen in vijf jaarlijkse termijnen van 2.880,te beginnen in 1955. Toen het bestuur der Zeeuwse Vereniging voor Dialectonderzoek me dedeelde, dat de Fa. Van Goor haar in 1954 gedane prijsopgave niet gestand kon doen, werden deze bedragen ver hoogd tot resp. 15.843,en 3.168,63. Deze zomer heeft de Nederlandse Or ganisatie voor Zuiver-Wetenschappe- lijk Onderzoek, die het contact met de uitgever sluit en de helft der kosten van de uitgave voor haar rekening neemt, mededeling gedaan van de reeds omschreven moeilijkheden. NIET IN ZEELAND Ofschoon in de statenbesluiten niet de voorwaarde werd gesteld, dat het woordenboek door een Zeeuwse druk ker gedrukt moest worden, betreuren ged. staten, dat dit niet kan geschieden zonder dat de kosten aanzienlijk hoger komen te liggen dan indien de op dracht wordt gegeven aan een drukker buiten Zeeland. Nog groter is h.i. de teleurstelling, dat de uitgave van het werk zozeer wordt vertraagd, terwijl de kosten steeds oplopen. Zij stellen voor er mee akkoord te gaan, dat het boek wordt gedrukt door de eigen druk kerij der Fa. Van Goor. DE KOSTEN De totale kosten op dit moment worden geraamd op 36.000,maar verwacht moet worden, dat het bedrag nog hoger zal komen te liggen. Bij de samenstelling der provinciale begro ting voor 1957 is er daarom op gere kend, dat deze kosten uiteindelijk ƒ40.000,zullen bedragen. Voorge- MIDDELBURG, 10 dec. Voor het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen sprak vanavond mej. dra. jH. V. van Iterson over het onderwerp „Etrurië". Over het volk der Etrusken hangt nog altijd een geheimzinnig waas. Men weet niet precies, waar dit volk vandaan kwam. Misschien uit Klein-Azië (Lydië). Het bewoonde het gebied tussen Arno en Tiber. Het voornaamste, dat wij er van weten, blijkt uit de graven en de graftomben. De grafcultus was zeer belangrijk. Het merkwaardige is, dat uit de afbeel dingen blijkt, dat in het begintijdperk van dit volk de dood niet als iets af schrikwekkends, maar als iets vrolijks werd voorgesteld. Later veranderde dit en plotseling kwam de doodsangst naar voren. De diapositieven, die mej. Van Iterson vertoonde, spraken in dit gpzicht duidelijke taal. De taal zelf eeft men tot nu toe niet kunnen ont cijferen. Zij is wel te lezen, maar van de betekenis weet men niets. De in vloed van dit raadselachtige volk op de Romeinen is groot geweest. Rome jbv. was wel een eeuwlang een Etrus- Jcische stad. De Etrusken waren ook de leermeesters der Romeinen op het ge bied der techniek, o.a. de stedebouw. Ook in godsdienstig opzicht waren zij de voorlopers. Daarbij is het merk waardige, dat de Etrusken op religieus gebied door hun analyses der ver schijnselen diepzinniger waren dan de Romeinen. Thans bestaan in Midden- Italië nog bepaalde gebruiken, die van dit volk afkomstig zijn en zonder wel ke het Romeinse volk wellicht niet die belangrijke plaats in de geschiedenis zou hebben ingenomen. WEMELDINGE, 10 dec. De raad heeft in de vorige week gehouden ver gadering besloten een krediet te ver lenen voor de bouw van een postkan toor met kantoorhouderswoning van f35.000,Met de P.T.T. is overeen stemming omtrent deze bouw. De plaats waar het gebouw zal verrijzen heeft de raad reeds bepaald. Gebleken is, dat het wegdek van het verbindingsweg] e tussen de Dorps straat en de zuidelijke Achterweg naast het perceel Dorpsstraat 49 (van J. A. Heyboer) te lijden heeft van het zware verkeer. Nu het wegdek is verbeterd, hebben b. en w. een voor stel ingediend het slop te sluiten voor motorrijtuigen op meer dan twee wie len, hetgeen de raad goedkeurde. De bouwverordening werd gewij zigd in verband met het besluit ^schuilplaatsen bij de bouw van wo ningen. Voorts benoemde de raad een afgevaardigde en een plaatsvervan ger naar de in 1957 te houden verga dering van aandeelhouders in de N.V. Wateleidingmij „Zuid-Beveland". Het bedrag per leerling in de ex ploitatiekosten van de o.l.-school werd Vastgesteld op f 33,51. Tot slot be handelde de raad de gemeente-begro ting voor 1957. f Zaterdag a.s. worden in de Sport school Felix Janssens te Goes de kam pioenschappen van de vijf sportscho len uit Zeeland gehouden. steld wordt de bijdrage der provincie nader te bepalen op ten hoogste 20.000,in welk bedrag het aandeel der provincie Zuid-Holland is begre pen. Doordat dit bedrag voorlopig aan de ruime kant is genomen, wordt voor komen, dat de Zeeuwse Vereniging voor Dialectonderzoek zich binnen korte tijd opnieuw tot de staten zou moeten wenden met een verzoek om meer subsidie. De kwestie in de K.N.V.B. In de kop, die gisteren werd ge plaatst boven het verslag der verga dering, waarin de moeilijkheden in de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. werden besproken, is een positieve be schuldiging uitgesproken aan het adres van de afdelingsvoorzitter, welke niet gedekt werd door hetgeen daarom trent in het verslag werd medege deeld. Aangezien van een officiële be schuldiging niet gesproken kan wor den, wordt onzerzijds verklaard, dat de kop boven genoemd verslag niet juist was. Ingezond n Mededeling (Adv.) 'n geheel nieuw middel tegen Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die pijnlijke aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkelijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetje water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierbij overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrijwaring van pijn. f 1.50 per volledige kuur. - Bij alle apothekers en drogisten. *n Product van E. Griffiths Hwrhes Ltd., Manchester. Vraaggesprek over herverkavelingswerk via radio GOES, 10 dec. „De veranderingen tengevolge van de herver kaveling in de vier Zeeuwse gebieden, omvattend 96.000 ha, zijn blijvend en bepalend door de toekomstige structuur dezer gebieden". Dit verklaarde ir. L. Appelman, de grote man van het herverkave lingswerk in onze provincie, vanavond in een vraaggesprek, dat in de landbouwrubriek tijdens een regeringsuitzending via Hilversum I de ether inging. Ir. Appelman wees de luisteraars op de enorme verbeteringen op het punt van de wegen, de waterbeheersing, stuwen, gemalen, egalisatiewerken, vergroting van te kleine bedrijven, verplaatsing van bedrijven, nieuwe kavelindeling, betere landbouwkundi ge toestanden, o.a. door bekalking e.d. Ook de maatschappelijke veranderin gen voor de bevolking der herverka- velingsgebieden werden niet vergeten. Waardering In dit verband uitte ir. Appelman VLISSINGEN, 10 dec. Zoals be kend zal op 1 januari a.s. de alge mene ouderdomswet in werking tre den. Uiteraard is dit voor de vele be drijfspensioenfondsen, die in ons land telt, aanleiding geweest zich te bera den over de vraag welke consequen ties dit met zich meebrengt. Zo ook voor de Stichting Pensioenfonds voor het Weekloon- en Uurloonpersoneel van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde", waarin momenteel door werknemers en werkgevers gezamenlijk 13,375 pCt voor de pensioenvoorziening wordt bijgedragen. Wanneer daarbij de premie van 6% pCt, die voor de algemene ouder domswet is verschuldigd, wordt ge teld, zal het totaal percentage voor de pensioenvoorziening dus 20,125 pCt van het brutoloon bedragen. Naar de mening van de Stichting Pensioen fonds van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" betekent dit zowel voor de werknemer als voor de werkgever een te hoge belasting, die bovendien niet noodzakelijk is. In verband daarmede stelt het be stuur van de bovengenoemde stich ting voor de contributie van de deel nemers met ingang van 1 januari a.s. te verlagen van 6 tot 4 pCt van het loon, terwijl de bijdrage van de werkgever zal worden verlaagd van 65/8 tot 5 pCt van het loon. Door deze verlaging wordt bereikt, dat het in totaal door werknemer en werkgever op te brengen premiebe drag wordt gebracht van 20,125 op 16% pCt van het loon. Voor de Schelde-werknemers be tekent dit tevens, dat het eventueel niet te compenseren gedeelte van de premie voor de algemene ouderdoms wet (welk gedeelte volgens het uit gebrachte S.E.R.-advies 1,3 pCt zal bedragen) voor hen geen inkomsten vermindering zal betekenen, doch daarentegen het netto-loon met 0,7 pCt zal stijgen. Waarom vloog auto tegen boom op? 's-HEER HENDRIKSKINDEREN, 10 dec. Zondagnacht omstreeks half twee is ter hoogte van het gehucht Wissekerke, bij 's-H. Hendrikskinde ren, een personenauto uit Goes tegen een boom gevlogen en vernield. De bestuurder van de auto, de heer L. uit Goes, kreeg geen letsel. De au to, die zwaar werd beschadigd, moest worden weggesleept Omtrent de oor zaak van het ongeval tast de politie nog volkomen in het duister. zijn grote waardering voor de wijze, waarop de bevolking zich aanpast. Hij zag daarin een resultaat van de inten sieve voorlichting zowel door de standsorganisaties als door de voor lichtingsdiensten. Ir. C. W. C. van Beekom vertelde daarna iets over de grote wijzigin gen, die er ontstaan voor een land bouwer, welke van een klein bouw bedrijf „overstapt" op een veel gro ter gemengd bedrijf. Meestal wordt dan begonnen met een bespreking van de resultaten van het grondon derzoek. Over dat laatste vertelde de heer J. van Weizen, die de leiding heeft van het Goese laboratorium, enkele interessante dingen. Hij sprak de verwachting uit, dat het nieuwe laboratorium (met een capaciteit van 200.000 grondmonsters p. jaar) omstreeks februari 1957 klaar zal zijn. Niet enthousiast Ook twee „herverkavelingsboeren" kwamen aan het woord. De heer Van Vereniging Staatkundig Ger. overheidspersonen in Zeeland GOES, 10 dec. Zaterdag vergader de de Vereniging Staatkundig Geref. Overheidspersonen onder leiding van burgemeester D. Kodde van Zoutelan- de in zaal Meijer. Na opening der vergadering met Schriftlezing en gebed, sprak de heer J. de Wolf uit Middelburg over het on derwerp: „De Zondagswet". Hjj gaf in zijn inleiding o.m. een overzicht van het ontstaan van de zondag, terwijl hij voorts het SPG-standpunt ten aanzien van de zondagsheiliging nader uiteen zette. Gekomen tot de wet zelve con stateerde hij, dat deze in hoofdzaak slechts gepoogd heeft bij de reeds be staande toestand aan te passen; op de aanvankelijk door sommige artikelen der wet beoogde zondagsrust zijn tal van uitzonderingen mogelijk. Op de inleiding volgde een aange name gedachtenwisseling. Nadat voorts nog enige zich in enkele ge meenten voordoende problemen waren besproken, werd de vergadering met dankgebed gesloten. Resultaat van noeste arbeid NISSE, 10 dec. Nadat het dochtertje van kassier van der Does de sleutel aan burgemeester J. D. Jansen had overhandigd heeft deze zaterdagmiddag het mo derne, nieuwe gebouw van de coöp. boerenleenbank te Nisse of ficieel geopend. Met trots liet toen voorzitter J. Mol de genodigden het resultaat van noeste arbeid zien. Vooraf was in de zaal van de heer J. Jeronimus een bijeenkomst gehouden, tijdens welke tal van sprekers het bestuur van de bank feliciteerden met deze fraaie aan winst. De raad kon zich met het voorstel verenigen KRUININGEN, 10 dec. In de maandagavond gehouden vergade ring besloot de gemeenteraad van Kruiningen tot het bouwen van 16 woningwetwoningen. Van dit complex van 16 woningen zullen er 12 worden gebouwd te Hansweert-Oost door gebr. Mollet te Hans- weert, en 4 te Kruiningen aan de Henry Dunantstraat door de firma Dek te Kruiningen. Aan de heren C. Meijer en M. J. Ie Clercq te Kruiningen werd een perceel bouwgrond aan de Schoolstraat verkocht voor de bouw van een dubbel woonhuis. Door de Rijksdienst voor Landbouw- herstel wordt gepoogd in de zgn. „Ko peren Trom" te Kruiningen een ruil verkaveling op vrijwillige basis tot stand te brengen. In dit gebied is ge legen een perceeltje grond uit de ge meente, dat vroeger in gebruik was als vuilnisstortplaats. Nu dit als zodanig voor de gemeente geen waarde meer heeft, besloot de raad tot verkoop aan de stichting beheer landbouwgronden voor de prijs van 1,onder voor waarde, dat de rijksdienst het aanwe zige huisvuil op haar kosten zal ver wijderen en dat de gemeente toestem ming verkrijgt om voor de afvoer van het rioolwater een persleiding aan te leggen. De heer J. Witte (Vrije lijst), wenste aan deze vrijwillige ruilver kaveling wel deel te nemen, doch voelde niet voor verkoop van het onderhavige perceel. Het voorstel van b. en w. werd aangenomen met de stemmen van de heren J. Witte, M. J. van der Maas (beiden vrije lijst) en W. J. Pouwer (C.H.) tegen. VASTE WERKLIEDEN B. en w. hebben het voornemen de raad t.z.t. voor te stellen twee losse werklieden, welke reeds geruime tijd in dienst zijn, te benoemen in vaste dienst. Aanstelling in vaste dienst is alleszins verantwoord omdat de werk- Weele uit de polder Waarde was over de toedeling van grond niet enthou siast. ,Ik heb goed land gehad en slecht land teruggekregen', zo zei hij. Zijn grief was, dat de „gesaneerden" goed land krijgen en dat het slechte land voor de „niet-gesaneerden" overblijft. Of dat dan niet in orde kan worden gebracht? zo vroeg de verslaggever. „Zeker, maar dan moet de Herverka velingscommissie dat voor de defini tieve toedeling doen", was het ant woord. De heer Van Oosten, Krabbendijke, die juist een nieuwe boomgaard aan het aanplanten was, was heel wat be ter te spreken. Van 3 naar 5 ha was hij overgegaan. Tenslotte vertelde ir. Ap pelman nog iets over het vertrek van landbouwers naar de Noord Oostpol der en Braakman. Ingezonden Mededelingen (adv.) CABRIEKEN TB IEEUWARDEN Na uitvoering drie-eilandenplan GOES, 10 dec. Een subcom missie uit de deltawerkgroep van de Contactcommissie voor Natuur- en Landschapbescherming heeft een wensplan geformuleerd van de natuurbescherming voor de af sluiting van Veersegat en Zand- kreek. Uitgangspunt hierbij was een zodanige vormgeving van de oeverstroken langs de af te sluiten zeearmen, dat de ornithologische betekenis van het gebied ook na de afsluiting zoveel mogelijk zou blijven gehandhaafd, terwijl meer mogelijkheden voor de recreatie zouden kunnen worden geschapen. De deltawerkgroep is enigszins ver ontrust over de procedure van het planologisch werk ten behoeve van deze afsluitingen. Tot nu toe zijn de belangen van de natuur- en land schapbescherming hierbij te weinig aan bod gekomen. Ook voor de enige tijd geleden gehouden hearing van belanghebbenden voor de Raad van Waterstaat werd geen natuurbescher mingsinstantie uitgenodigd. Aangezien de werkzaamheden in het deltagebied zeer grote offers van de schatkist zul len vergen, mag worden geëist, dat met alle maatschappelijke belangen bij de opstelling en uitvoering van de deltaplannen zal worden rekening ge houden. UNIEKE BETEKENIS Het eigen karakter, aldus staat te lezen in het jaarverslag van de Con tact-commissie, zal stellig niet be houden blijven en het spreekt van zelf, dat de huidige unieke biologische betekenis van de getijdendelta gro tendeels verloren zal gaan. Dit ver lies is reeds groot genoeg. De natuurbescherming mag dan ook verlangen, dat met haar inzich ten bij de vormgeving van het nieuwe landschap behoorlijk reke ning zal worden gehouden, opdat het mogelijk worde, dat in het af te sluiten gebied natuurreservaten van een ander karakter ontstaan en nieuwe recreatie-accomodatie wordt geschapen. Zeer verontrust is de deltawerk groep door de ligging van de gepro- zaamheden voor gemeentewerken de laatste jaren met name de werkzaam heden aan de plantsoenen, begraaf plaats en sportterrein een enorme uit breiding hebben ondergaan. Boven dien wensen b. en w. een nieuwe rang van chef-gemeentewerkman in te stel len, om de dagelijkse leiding en het toezicht op de gemeentewerklieden en speciaal op de tewerkgestelde handar beiders zo doeltreffend mogelijk uit te oefenen. Na enige discussie ging de raad hiermee akkoord. De heren Witte en Van der Maas stemden tegen. Wegens periodieke aftreding op 1 januari 1957 werden de heren -I. Ver meulen en J. van Ballegooijen herbe noemd tot bestuurslid van de instel ling voor maatschappelijke zorg, en werd de heer J. L. F. Kaijser herbe noemd tot lid van de commissie van toezicht op het sportterrein. Ter voorziening aan de behoefte aan kasgeld zal de gemeente in 1957 maxi maal 700.000,mogen opnemen. UITBREIDINGSPLAN De ontwerp-wijzigingen van het ge meentelijk uitbreidingsplan werden uitvoerig besproken. Het plan in hoofdzaak ontmoette geen bezwaren, doch het plan in onderdelen voor de kom Hansweert kon niet de algehele instemming van de raad verkrijgen. In deze wijziging is nl. opgenomen wo ningbouw op een perceel boomgaard aan de Boomdijk te Hansweert. Een partiële wijziging voor de kom Krui ningen kon evenmin de instemming van alle raadsleden verkrijgen. Deze wijziging betrof een bebouwing van 'n perceeltje aan het Clercqswegje met auto-boxen. B. en w. besloten deze partiële wijziging nog nader te bezien. Tot slot besloot de raad zich garant te stellen tot een bedrag van maxi maal 100,voor een door de Z.V.U. te organiseren muziekuitvoering te Kruiningen. GOES, 10 dec. In de Prins van Oranje vergaderde zaterdagmiddag het werkverband van de Herv. dia conieën in de classis Goes onder lei ding van de heer A. G. Heyboer te Goes. De heer G. Flipse werd in het be stuur gekozen. Ds. Geels, algemeen secretaris van de federatie van dia conieën in de Ned. Herv. Kerk lever de een inleiding over het onderwerp: „Overheid en diaconie". Spreker splitste zijn duidelijk betoog in twee delen: een principieel en praktisch deel. Het principiële werd door hem uitgebreid behandeld, waarbij het verschil tussen de Calvinistische en Lutherse opvatting over de verhou ding tussen kerk en overheid duide lijk tot uitdrukking kwam. Na de pau ze beantwoordde ds. Geels enkele vragen. Prov. subsidie voor nazorg astmatische kinderen MIDDELBURG, 10 dec. De Stich ting „Actie voor het astmatische kind" (A.V.A.K.) te 's-Gravenhage heeft het prov. bestuur verzocht ook het werk van de nazorg voor astmatische kinde ren te subsidiëren. Voor verpleging in de astmacentra en in gezinnen geeft 'de provincie al 0,50 per verpleegdag, hetgeen vorig jaar een bedrag van ƒ850,vergde. Ged. staten stellen voor ook de nazorg te subsidiëren per 1 januari 1957 en wel met ƒ28,per kind per jaar. Het zal waarschijnlijk gaan om zes kinderen, zodat met dit subsidie 168,is gemoeid. Geslaagd Voor het artsexamen is aan de Rijks universiteit te Leiden geslaagd de heer A. P. Bos te Middelburg. jecteerde afsluitdijk voor het Haring vliet. Deze betekent immers enerzijds de vernietiging van de uiterst belang rijke vogelplaat „De Scheelhoek" bij Stellendam, anderzijds een aantasting van de onmiddellijke omgeving van het natuurmonument het Kwakjeswa- ter op Voorne. In deze onder voorzitterschap van ir. W. G. van der Kloot, staande del ta-werkgroep hebben o.m. zitting ir. W. G. Beeftink, dr. P. Korringa en mr. T. Lebret. In zjjn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer J. Mol dat door het overlijden van de oud-kassier, da heer A. van der Poest Clement, het bestuur genoodzaakt was naar een eigen gebouw om te zien, hetgeen ook gelukte. Op 29 maart had de aanbe steding plaats; het werk werd ge gund aan de heren Hubregtsen en J. Bom te 's-GravenpoIder. SPREKERS Verschillende sprekers voerden het woord. Zo sprak de heer W. Minnaard van 's Heer Abtskerke namens de Raad van Toezicht en bood de voor zitter een bloer aan. De heer Colen brander feliciteerde namens de coöp. raiffeissenbank te Utrecht. Burgemeester Jansen was uiter aard zeer blij, dat het gebouw in de kom der gemeente is verrezen. Tevens sprak hij de voorzitter toe ln de heer Blom, schilder. verband met het feit, dat deze in sept. 1957 40 jaar bestuurslid hoopt te zijn. „Hjj heeft een coöperatie helpen stichten, waar de bevolking van Nisse en omgeving trots op mag zijn." Ook memoreerde de burgemeester nog hoe het in vroeger jaren ging. De heer D. Lindenbergh uit 's-Heer Arendskerke sprak namens de ring van boerenleenbanken en feliciteerde het bestuur met dit gebouw. Verder spraken nog de heren C. Nijsse, uit Heinkenszand namens de veilingsver eniging te Goes en als wethouder van Heinkenszand en de kassier de heer J. van der Does. Hij herinnerde aan de gang van zaken vanar het begin, dat hij kassier geworden was en zei, dat hij veel te danken had aan de heer A. Vette. Ook feliciteerden ae aannemer, de heer Hubregtsen en ae de heer Blom. In het gebouw zelf werd een foto aangeboden van wijlen Van der Poest Clement namens de weduwe. Ingezonden Mededeling (adv.) Subsidie der provincie voor beroepskeuzevoorlichting MIDDELBURG, 10 dec. Ged. sta ten hebben voorgesteld, in afwachting van een definitieve regeling der sub sidiëring van het beroepskeuzewerk, ook voor de jaren 1956 en 1957 aan da Chr. Stichting voor School- en Be roepskeuze in Zeeland en het Katho liek Paedagogisch Beroepskeuze Bu reau in Den Haag per uitgebracht ad vies een bedrag van 3,te verstrek ken. Eerstgenoemde stichting ontving over de jaren 1954 en 1955 resp. ƒ309 voor 103 en 273,voor 91 adviezen. Het r.k. bureau resp 6,— voor 2 en 42,voor 14 adviezen. MIDDELBURG 10 dec. Zaterdag zijn in een vergadering der Commissie van Toezicht op de van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf uitgaande aanne merscursus te Middelburg de diplo ma's uitgereikt aan de heren: C. in 't Anker, te Veere; J. C. Sturm, te Grijpskerke; L. Wouters, te Biggeker- ke en T. Fraanje, te Lewedorp. Na het welkomstwoord door de direc teur van de cursus, de heer E. Visscher, waarin de totstandkoming van deze oplei ding werd gereleveerd, kreeg de wethou der van Onderwijs, de heer J. W. Köge- ler de gelegenheid, de diploma's aan de cursisten uit te reiken, waarbij hij wees op het grote belang van deze cursus, waar door de gelegenheid wordt geboden aan ondernemende jongelui om een passende plaats in de maatschappij te veroveren. Na de uitreiking richtte de directeur zich tot de cursisten en wees op het spe ciale Zeeuwse belang, dat hier op het spel staat, namelijk, de werken in de provin cie te doen uitvoeren door Zeeuwse aan nemers. Vervolgens sprak de voorzitter der Commissie van Toezicht, de heer K. J. van Loo, die de woorden van de direc teur onderstreepte. Namens de docenten sprak de heer C. Barentsen. Een dankwoord namens de cursisten werd gesproken door de heer L. Wouters. NAGEKOMEN ADVERTENT1B NED. CHRISTEN VROUWEN BOND VLISSINGEN De gezellige middag voor ouderen (boven 65 jaar) op dinsdag 11 decem ber is UITGESTELD en zal thans ge houden worden op DONDERDAG 13 DECEMBER 1956, om 2.30 uur in het Verenigingsgebouw Noordstraat 34. Het bestuur

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2