Herverkaveling in Zeeland over vier jaar gereed? Klaas Poortvliet van „Arnemuiden" elke defensie een gevaar Instrument voor communistische infilratie in burgerlijke kringen Verhoging polderlasten in Vrije van Sluis noodzakelijk In Waarde het verst gevorderd Worden bezwaren minder groot? Voor ongebouwd f6,— meer,' nu f 56,— per ha De landbouw krijgt te j§ VOOT weinig medewerking „Ik kan me nog meer uitleven op een der binnenplaatsen" zo meent hij (door Ernest J. Salter) Sorry op weg naar kampioenschap Maandag 10 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 Jongvee tijdelijk naar de Braakman GOES, 8 december. Aan de voorbereiding en de uitvoering van de herverkaveling in Waarde, in de zak van Zuid-Beveland, op Schouwen-Duiveland en op Tholen wordt dagelijks intensief gewerkt door een staf van deskundigen met hun assistenten, doch het tempo, waarin deze werkzaamheden moeten plaats vinden laat allerminst toe, dat er met grote haast wordt gewerkt. Worden overijld beslis singen genomen of misschien geforceerd, dan zullen deze besluiten zich in de loop der jaren wreken en daarom wordt bedachtzaam maar zeker voortgegaan, daarbij in het oog houdend het belang, dat met herverkaveling wordt gediend het algemeen belang terwijl daarnaast ook zoveel mogelijk met de wensen van de grondeigenaren en de pachters wordt gerekend. Het zal naar Ir. W. van Winkoop van de prov. directie Zeeland van de Cultuurtechnische Dienst, Hoofd van het Bureau Herverkaveling van de zak van Zuid-Beveland, Waarde en Tholen, ons mededeelde afhangen van de door de Regering jaarlijks toe te stane gelden, in Welk jaar de technische werkzaamheden kunnen woren beëindigd. Het tempo van het afgelopen jaar wijst naar 1960, waarbij moet wor den opgemerkt dat de werkzaamheden niet in alle gebieden even ver gevorderd zijn. In Waarde lopen de werkzaamheden reeds naar het eind toe. De herverka veling betreft hier een oppervlakte van 850 h.a. De uitslag van de schat ting der gronden en de lijst van recht hebbenden heeft voor dit gebied ter Inzage gelegen. Van de rond 500 be langhebbenden kwamen zeven be- fwaarschriften binnen tegen de lijst Van rechthebbenden, terwijl 27 be swaren werden Ingebracht tegen de uitkomst van de schatting. Gesprek ken met de betrokkenen hebben tot gevolg gehad dat één van de bezwaar schriften tegen de lijst van rechtheb benden is gehandhaafd, terwijl drie personen hun bezwaren tegen de schat ting hebben staande gehouden. Het ljgt nu in de bedoeling deze bezwaar den te horen. Hiervan wordt een pro ces-verbaal opgemaakt, dat ter ken nis wordt gebracht van de rechter commissaris, die alsnog tracht te be- Èaiddelen. Heeft deze bemiddeling geen ïesultaat, dan doet de rechtbank een bindende uitspraak. Men kan dus zeggen dat in Waarde OP vier gevallen na het eerste deel van de voorbereiding der herverkaveling ls afgesloten. Plan toedeling Zo spoedig mogelijk wordt nu een plan van toedeling opgesteld. Hierbij wordt de agrarische subcommissie in geschakeld. Een z.g.n. wensvergade- ftng is reeds gehouden in Waarde. De grondgebruikers en -eigenaren heb ben tijdens deze vergadering hun wen den ten aanzien van de eventuele lig ging van hun percelen naar voren kunnen brengen. Aan het definitieve plan van toedeling wordt, voor wat betreft de verkaveling in Waarde, de laatste hand gelegd. Wegen en sloten De herverkaveling brengt ook een opnieuw projecteren van wegen en Waterlopen met zich mede, evenals gt teraard egalisatie van de percelen. Waarde fs men hier reeds ver mee evorderd. Aan het laatste object rordt momenteel gewerkt. Naar ir. Van Winkoop ons mede deelde wordt er bij de toedeling zo veel mogelijk rekening mee gehou den dat dezelfde grondeigenaren de zelfde pachters houden. In sommige gevallen moet er echter wel eens van worden afgeweken. De agrarische subcommissie, die de toestanden ter plaatse uitstekend kent, heeft bij de vaststelling van het defi nitieve plan van toedeling weer een belangrijke invloed. Is het plan vast gesteld, dan bestaat voor de belang hebbenden weer gelegenheid hiertegen in verzet te komen door middel van het indienen van bezwaarschriften. Weer wordt dan getracht door over leg tot een bevredigende oplossing te komen. Lukt dit niet dan moet de „Raad van beroep" het laatste woord spreken. In de zak van Zuid-Beveland en in Tholen heeft, evenals in Waarde de Hjst van rechthebbenden en de uit slag van de schatting reeds ter visie gelegen. De verkaveling in de zak van Zuid-Beveland betreft een oppervlak te van 4500 ha., terwijl in Tholen de werkzaamheden zich uitstrekken over H-600 h.a. Op Schouwen-Duiveland wordt 22.000 ha herverkaveld. Op alle vier verkavelingen hebben Je grondtaxaties plaats gevonden. Zij hebben niet alleen in Waarde, doch ook in de zak van Zuid-Beveland reeds ter visie gelegen. Op Tholen kunnén de rechthebbenden momenteel nog kennis nemen van deze schattingen. De voorbereidende werkzaamheden voor de herverkaveling op Tholen en in de zak van Zuid-Beveland zijn thans zover gevorderd, dat ruim dertig pro cent van de werkzaamheden is ver richt. Ook op Schouwen-Duiveland is men reeds een behoorlijk eind gevor derd. Sanering Uit de herverkavelingsgebieden zijn diverse boeren vertrokken naar de N. O.-polder, waardoor krachtens van tevoren getroffen regelingen hun gonden in bezit zijn gekomen van de Stichting tot Beheer van Landbouw gronden. Deze gronden worden in eer ste instantie gebruikt als tijdelijke compensatie voor de landbouwers in de verkavelingsgebieden, wier bouw- of weiland voor egalisatie e.d. onder handen wordt genomen, waardoor de ze grond dus een bepaalde tyd niet kan worden benut. Op Tholen zit men vrij behoorlijk in deze compensatie- grond; hier heeft men namelijk de beschikking over 570 h.a. In de zak van Zuid-Beveland heeft men echter wat te weinig van deze gronden. Hier zullen dus andere tijdelijke oplossin gen moeten worden gevonden. De Stichting tot Beheer van Land bouwgronden heeft zich niet als doel gesteld op te treden als grondeigenaar. De door vertrek naar de N.O.-polder vrijgekomen gronden zullen worden verdeeld onder de daarvoor in aan merking komende kleine boeren in het herverkavelingsgebied, wier bedrijf daardoor aan rentabiliteit wint. Is de herverkaveling in Zeeland ten einde, dan zal de Stichting tot Beheer van Landbouwgronden dus niet meer in het bezit van grond zijn. Dat er voordien echter nog heel veel en moei lijk werk moet worden verzet, is dui delijk. Vee naar de Braakman Naar wij nog vernamen ls met de rentmeester van het Kroondomein een regeling getroffen, waardoor veehou ders uit Tholen, wier weiland voor egalisatie e.d. onder handen wordt ge nomen, hun vee zullen kunnen inscha- ren in het weidegebied in de Braak man. Uiteraard zal deze regeling alleen gelden voor jongvee. Minder weerstand Hoewel er in het begin veel weer stand was tegen de herverkavelings plannen, blijkt thans dat de bezwaren van lieverlede minder zwaar schijnen te gaan wegen. Men schijnt nu ook meer oog te krijgen voor de belang rijke voordelen van herverkaveling, vooral voor de aanleg van betere we gen en het tot stand komen van een betere afwatering. Facultatief godsdienstonder wijs op Poolse scholen WARSCHAU, 7 dec. (Reuter). Een Poolse commissie, bestaande uit verte genwoordigers van de regering en het episcopaat, heeft bepaald, dat alle leer lingen op de scholen desgewenst gods dienstonderwijs kunnen volgen, zo is te Warschau bekend gemaakt. Er zal volledige godsdienstvrijheid voor en verdraagzaamheid jegens gelo vigen en niet-gelovigen zijn. Belgische en Luxemburgse grens weer dicht voor witte kool GOES, 8 december. Vandaag is het weer de laatste dag dat voorlopig witte kool naar België en Luxemburg vanuit ons land mag worden geëxporteerd. Deze landen hebben nl. besloten dat met in gang van 10 december deze invoer weer verboden zal zijn. Herhaaldelijk was de laatste maanden deze grens gesloten voor de Nederlandse witte kool. De laatste keer ging de grens op 30 november weer open maar ook toen was deze exportmo- gelijkheid maar van zeer korte duur. Van een normale handel is onder deze omstandigheden praktisch geen sprake. AANBESTEDING Duinvoetverdediging Door het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren is vrijdagmiddag in het Polderhuis te Middelburg openbaar aanbesteed het maken van een duinvoet verdediging tussen de strandpalen WS 4 en WS 10 in de Westwatering van de Polder Walcheren met bijkomende wer ken. Ingeschreven werd als volgt; 1. Wal- cherse Aannemingsmij, Middelburg ƒ204.000; 2. G. J. Eeland, Vlissingen 205.950; 3. Gebr. Geldof, Serooskerke (W.) 220.000; 4. G. Volker, Vlissingen 227.000; 5. J. A. van Zeventer, Sliedrecht ƒ231.000; 6. L. v. d. Klippe, Vlissingen ƒ240.130; 7. Fa. Elk, Schoondijke ƒ249.000 8. Jac. de Oude c.s., Biervliet ƒ252.300; 9. J. Lagasse, Koudekerke ƒ258.000; 10. Gebr. Van 't Verlaat, Neder-Hardinxveld ƒ259.300; 11. Aannemingsbedrijf Zeeland, Middelburg ƒ266.000; 12. Jac. G. v. Oord, Utrecht 271.000. De gunning is aange houden. Voorstel aan de hoofdingelanden OOSTBURG, 8 dec. Donder dag 20 december a.s. komen de hoofdingelanden (40 in getal) van het waterschap Het Vrije van Sluis bijeen in jaarlijkse algemene vergadering. De agenda bevat o.a. twee aanbevelingen voor gezwo rene (dagelijks bestuurslid) nl. ter voorziening in de vacatures, ont staan door de periodieke aftreding van de heer R. E. A. de Badts voor het district Oostburg en A. J. Cambier te Breskens voor het dis trict Groede. Beiden zijn herkies baar. Voor het personeel staat de 6 vol gens de rijksregeling op het programma. Diverse aankopen van grond, ruilingen, verkopen, en erfpachtzaken, alsmede overdrachten van beheer en onderhoud van een duiker en een weg aan resp. de Provincie Zeeland en de gemeente Cad- zand gaan aan de benoeming van een ingenieur vooraf. De agenda bevat ook als punt: bespre king schrijven van ged. staten van Zee- De ideale aanvalsleider van de vissers'' Afdeling Meliskerke Z.L.M. MELISKERKE, 7 dec. De landbouw- vereniging (afdeling Z. L. M.) heeft de eerste van de drie vergaderingen in de wintercampagne gehouden. De voorzit ter, de heer W. de Bnck, hield een In leiding over „Uit ons boerenleven". De oogst was matig, de prijzen sober, het onkostencijfer steeg en het netto inkomen van de boer zal te laag blijven, aldus spreker. Het werk van 't L.E.I., de S.E.R., het landbouwschap en de over heid werd onder de loep genomen. Er blijft veel te wensen over. De landbouw zit aan de verkeerde kant, wat tot ge volg zal hebben dat een meer intensieve bedrijfsteelt gevoerd zal worden. Ar- beidsbezetting en zaaiplan zullen meer in evenwicht gebracht moeten worden. In een zo dicht bevolkt land is een in tensieve bodemcultuur juist van groot belang. De boer ontvangt te weinig me dewerking. De machinale bewerking schiet te kort. Voor bepaalde oogstproducten zijn geen goede of te weinig machines. Het ma chinepark is dan ook voor velen moeilijk te financieren. De overheid moet daarom voor sommige onderdelen zeker een subsidie van 50 bij nieuwkoop ver lenen. Verder zag spreker nog zwakke plek ken in het landbouwbedrijf: een winter- vast en produktief tarweras is niet aan wezig, het blauwmaanzaad geeft perma nent te weinig opbrengst, de suikerbie ten geven ai jaren achtereen een te laag suikergehalte en de meest produktieve aardappelsoorten zijn te laat rijp. Er is dus werk aan de winkel voor kwekers, zowel als voor het bedrijfsleven, orga nisaties en overheid. De stelselmatige verkleining van de plattelandsbevolking acht spreker funest. Bevordering van woningbouw op de dor pen kan volgens de heer De Buck niet genoeg worden aanbevolen. Met de woor den: „Wij gaan de weg op van Frankrijk en Engeland" besloot spreker deze zeer interessante lezing. In de daarop gehouden bespreking was wel de algemene klacht, dat het arbeids bureau te weinig belangstelling heeft voor de landbouw. 0 De stichting „Door de Eeuwen Trouw" houdt dezer dagen een geldin zameling. De ontvangen gelden zullen, zo deelt de stichting ons mede, worden besteed voor het zenden van Kerstpak ketten naar Zuldmolukse strijders, die in Indonesische gevangenissen zijn op gesloten. £én der meest prominente spelers in het Zeeuwse zaterdagvoet bal is ongetwijfeld de jeugdige midvoor van Arnemuiden, de. 20-jarige Klaas Poortvliet. De „vissers" bezitten in hem een ideale aanvalsleider, waar vele clubs jaloers op kunnen zijn en daarom is het zeker de moeite waard hem eens onder de loupe te nemen. Poortvliet heeft, wat lichaamsbouw betreft, eigenlijk reeds een voorsprong op de meeste spelers uit ons zaterdagvoetbal. Hij is atletisch goed gevormd en heeft dus goed ontwikkelde spieren, is behoorlijk van lengte en moet geen overtollig gewicht mee torsen; factoren, die een woordje meespreken op de grasmat. Poortvliet betekent voor elke de fensie een gevaar. Niet alleen om dat hij de dirigent en inspirator is van vele aanvalscombinaties, maar bovendien omdat hij over een „do delijk" schot beschikt. Dit laatste wapen is natuurlijk wel zeer be langrijk in het arsenaal van de cen tervoor. Goed voetbal, dat rust op technische vaardigheid is bij Klaas ruimschoots aanwezig, terwijl ook zijn tactisch inzicht valt te loven. Zijn spelverdelen komt vele malen niet „uit de verf" omdat zijn mede spelers zijn spel vaak te weinig „aanvoelen" zodat het effect uit blijft. Zijn mede-clubgenoten moe ten het ons daarom niet euvel dui den als wij hier verklaren dat Poortvliet zijn capaciteiten als aan valsleider nog op een meer duide lijke manier ten toon kon spreiden wanneer hij spelers met meer „klasse" om zich heen had gefor meerd. T ekortkomingen Het is vanzelfsprekend dat Klaas ook nog tekortkomingen heeft. Zo pleegt hij nogal eens te vaak indi vidualistische te werk te gaan en hoewel hij dan in de aanvalslinie der vissers de speler met de beste kwaliteiten is hoedde hij zich toch voor te individueel spel. Gezien zjjn reputatie wordt Poortvliet door de defensie der tegenpartij meestal sterk geschaduwd zodat hij dikwijls niet zo heel veel gelegenheid krijgt in de vrije ruimte te opereren. In dergelijke situaties loopt individueel spel vaak vast in een kluwen van tegenspelers terwijl soms' een snelle pass van de „grote figuur" in dit geval Poortvliet soms de meest „open kansen" biedt aan medespe lers. Hoewel de „ster" dan zelf op zulke momenten geen doelpunten maakt is hij er toch de grondlegger van wat eigenlijk ruim zo belangrijk is.' We hoeven in dit geval alleen nog maar de naam Abe Lenstra te noemen om het geheel te onder strepen.. Hoewel verschillende clubs al eens gelonkt hebben naar Poortvliet wat dus een be wijs is dat hij klasse bezit blijft Klaas de principes van 't ouderlijk huis om niet op zon dag te voetballen trouw terwijl zijn vereniging Arnemuiden daar wel bij vaart. Vanaf zijn 15e jaar is Klaas lid van de vis sersclub. Hij speelde maar een jaar in het juniorenelftal en viel toen reeds zo op dat hij ge kozen werd in het eerste team voor het spelen van enkele vriendschappelijke wedstrijden. Om aan de competitie deel te nemen als eerste-elftal-speler vond men hem echter nog te jong. Arnemuiden trouw Op zijn 17e jaar kreeg hij echter zijn vaste plaats als midvoor in het „eerste". Deze plaats heeft hij deze laatste drie jaar vrijwel altijd be zet. Een enkele maal kwam hij eens op een der binnenplaatsen uit. In 1954 werd hij gekozen in het Zeeuwse elftal dat in de voorronde voor het landelijk toernooi o.a. uit kwam tegen het Dordrechts en Bra bants elftal. In wapenrok Sinds 1955 draagt Poortvliet nu de wapenrok en het duurt nog wel een maand of acht voordat hij deze kan afleggen. Het bevalt hem echter uitstekend in de militaire dienst. Hij is gele gerd in 's Hertogenbosch en bezet daar in het kazerne-elftal meestal de linksbinnenplaats. Klaas krijgt daar volop gelegen heid diverse takken van sport te be oefenen maar voetbal neemt na tuurlijk bij hem de eerset plaats in. Hijzelf vindt dat zijn vorm in „dienst" nog vooruit is gegaan. Hoewel hij in zijn club altijd de midvoorplaats bezet zou hij, wan neer hij het voor het zeggen had nog liever als binnenspeler opere ren. „Ik kan me dan nog meer uit leven", zegt hij. Dat komt waar schijnlijk omdat hij een speler is die steeds actief aan het spel deel neemt en graag overal „zwerft" waar de bal is. De rol der Chr. Democratische Partij in Oost-Duitsland BERLIJN, november. De Christelijk-Demoeratische Unie (CDU) van de Sowjetzone is ongetwijfeld de belangrijkste van de politieke partijen aldaar, die zich rondom de staatspartij, de communistische eenheidspartij (SED) hebben geschaard. Deze Oostduitse CDU ver vult juist in de huidige periode een aantal belangrijke politieke ta ken, evenwel als handlangster van het communistische systeem. Otto Nuschke, de voorzitter van deze partij, is tegenover het Westen een soort vooruitgeschoven post van Walter Ulbricht. Otto Nuschke kan politiek optreden in kringen waar Ulbricht zelf deze mogelijkheid niet heeft, met name in de burgerlijke kringen in de Sowjetzone. Bovendien moet hij trachten bij bepaalde kringen van de Westduitse bevolking de indruk te doen postvatten, dat het Oostduitse commu nistische systeem nog zo kwaad niet is, omdat het toch Nuschke en zijn partij gedoogt. Aangezien bij de onderhandelingen tus sen de regering van de D.D.R. en het Kremlin vorig jaar door Chroestsjef uit drukkelijk werd verklaard, dat de rege ring van de Sowjetzone een „coalitie-re gering" is, kunnen Nuschke en zijn par tij hieraan een zekere legitimatie voor hun activiteit ontlenen, hetgeen zij ook doen. In de afgelopen maanden toch trad Nuschke herhaaldelijk met openbare po litieke verklaringen op, zoals ook zijn aanwezigheid op de evangelische Kir- chentag in Frankfort aan de Main een politieke bedoeling had, n.l. te trachten politieke kringen in West-Dultsland gun stiger te stemmen voor contact met de regering van da D.D.R. De huidige positie van deze zich christelijk noemende partij wordt in hoofdzaak gekenmerkt door het feit, dat zij principieel de communistische staat ais zodanig en daarenboven de leiden de rol van de communistische eenheids partij erkent en zonder enig voorbehoud aanvaardt. Zij voedt zich met deze staat en de leidende partij erin identiek, om dat zij door de ontwikkeling gedwon- gen en onder druk der werkelijke machtsverhoudingen in de Sowjetzone van mening is, „dat aan het communis me de toekomst behoort." Wat kan een zich „christelijk" noemen de partij by een dergelijke principiële er kenning doen? De C.D.U. van de Sowjet zone probeert binnen het communistisch staatsysteem, dat zy aanvaardt, een min of meer pedagogisch-politieke functie uit te oefenen door byv. voor bepaalde rech ten van de kerk te yveren, de atheïstische propaganda van de S.E.D. wat te ver zwakken of door op zeer bedekte wyze tegen de jeugdinwydingen te protesteren. VOOR DE PLAN-ECONOMIE. Deze houding van de Oost-C.D.U. komt in feite neer op algehele vervorming van de christelijke idee en haar aanpassing aan de communistische politiek. Op pseu- do-theologische wijze probeert zij te be wezen, dat de christelijke naastenliefde alléén in het communistische staat systeem verwezeniykt wordt en dat in de maatschappelijke werkelijkheid van 't communisme de bevestiging ligt van de christelijke moraal-filosofie. Dit leidt er in de praktijk toe, dat deze party zonder enig voorbehoud de gehele communis tische planeconomie aanvaardt en zelfs zo ver gaat te beweren, dat in een com munistische samenleving de mens het evenbeeld van God is. Zo hield het in september j.l. in Weimar gehouden congres van. deze partij zich niet bezig met het vraagstuk van de vrijheid. Verklaard werd, dat vrijheid zonder socialisme niet moge lijk is en het probleem werd op louter formele wijze opzij geschoven in plaats van het aan de werkelijkheid in de communistische Sowj et-zone te toetsen. POLITIEKE TRANSFORMATOR. Uit dit alles blijkt, dat de strategische taak van de Oost-C.D.U. daarin bestaat als een soort politieke transformator op te treden, waardoor moet worden ge tracht de tot dusver niet door het com munisme geïnfecteerde delen van de be volking met behulp van een christelijk- communistische pseudo-filosofie nader tot de communistische staat te brengen. Deze poging heeft geen kans op sla gen. Vele deelnemers aan het C.D.U.- congres te Weimar waren diep teleur- land, waarin wordt medegedeeld, dat da vorige benoeming van een ingenieur niet wordt goedgekeurd, alsmede een volgend punt, dat behelst een benoeming van een ingenieur, waartoe worden voorgedragen 1. Ir. L. Uildriks te Groningen; 2. Ir. H. Machielsen te Amsterdam. REKENING 1955 De rekening 1955 sluit voor de gewone dienst in inkomsten en uitgaven op 2.607.708,62, de buitengewone dienst geeft aan inkomsten aan 1.449.860,16 en aan uitgaven ƒ1.620.946,69, met een na delig slot dus van ƒ171.086,53. Afdeling 3, opgeheven polders en waterschappen sluit op ƒ526.065,78. BEGROTING 1957 De begroting voor 1957 geeft een totaal van ƒ3.309.047,02 voor de gewon# gewone dienst, 2.621.843,voor de buitengewone dienst en ƒ64.153,57 voor afdeling 3, opgeheven polders en wa terschappen. Geraamd is ƒ56,per h# voor ongebouwd of ƒ6,per ha mee* dan in 1956 en 11 voor het gebouwd of 1 meer dan in 1956. Voor het maken van teerwegdekken is uitgetrokken 490.000,aan reserves rente en aflossingen ƒ90.000 en ƒ114.750, voor het onderhoud der zeewering 100.000,voor de waterleidingen ƒ245.000,—. Aan kasgelden zal worden opgenomen 1.000.000,Aan arbeidslonen is ge raamd 300.000,— en sociale lasten 90.000,Voor transport is geraamd 105.000. Op de buitengewone dienst is ƒ485.000 wegens herstel van oorlogsschade ge raamd. Voor de aankoop van een graaf- werktuig werd ƒ50.000,geraamd. Aan bijdragen verbetering Kruisdijkweg 52.000,- -, teerwegenbijdrage ƒ54.000, kunstwerken 65.000,en aankoop gron den voor verbetering waterleidingen ƒ11.000,Voor de werken aan de in ternationale Zwindijk werden gepland 1.000.000,—. Voorts wordt vastgesteld een lening aan te gaan van 150.000,alsmede een rekening-courantovereenkomst. Tafeltennis GOES, 7 dec. Sorry heeft de eerste helft van de Zeeuwse tafel- tenniscompetitie ongeslagen en zonder verliespunten afgewerkt, want Luctor moest met een 82 nederlaag naar Heinkenszand te rug. De Vlissingers staan nu met niet minder dan zeven punten voorsprong op de naaste concur rent aan de kop van de eerste klas se, waarbij echter moet worden opgemerkt, dat zij twee wedstrij den meer gespeeld hebben. Niette min hebben zij reeds nu de eind beslissing geheel in eigen handen. Sla Raak heeft zich keurig hersteld van de slechte start. De Middelbur gers wonnen met 73 van het bezoe kende Be Fair en veroverden daar door de derde plaats. De stand is nu: Sorry 6—12; Spirit 45; Sla Raak 4 4; Will van Zoelen II 33; Sorry II 22; Luctor 30; Be Fair 40. Will van Zoelen III nam de leiding in de tweede klasse door een 64 overwinning op PZEM. Het leeft daar mede echter ver boven haar stand, want het heeft vijf verliespunten meer dan het nog steeds ongeslagen en zon der verliespunten zynde VSV, dat niet speelde en nu de tweede plaats bezet. PZEM, dat eerst nu met de competitie kon beginnen, startte niet al te best, want het zag zich ook nog met 82 geklopt door MTTC. De Vlissingse derby tussen Sorry III en Wilno II eindigde in een 37 overwinning voor de Polen, die hun derde plaats dus be hielden. De stand is: Will van Zoelen III 8—11; VSV 5—10; Wilno II 7—lOt MTTC 6—9; Spirit II 4—3; Sorry III 5—2; RTC 4—1; PZEM 2—0; Be Fair II 5—0. Rodelaja zette haar opmars naar 't kampioenschap van de derde klasse voort door by Will van Zoelen IV de volle buit op te eisen (37). PZEM II begon de competitie beter dan het eerste team, namelijk met een stevig# 19 overwinning op Sorry IV, dat du« weer wat steviger op de ouderste plaats kwam. De stand is: Rodèlaja 6 —12; Luctor II 5—8; Wilno III 5—7: Spirit III 5—5; PZEM II 1—2; Spirit IV 5—2; Will van Zoelen IV 6—2; Sorry IV 5—0. In de vierde klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. Rodelaja it bleef op de eerste plaats, want PZEM III moest met een 91 nederlaag naar huis. De stand is: Rodelaja II 712; Luctor III 3—6; MTTC II 3—6; Will van Zoelen V 22; PZEM III 22: Sorry V 32; Luctor IV 20; Will van Zoelen VI 30; Spirit V 50. GRIJPSKERKE Raad. Dinsdagmorgen om half nagen komt de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel het verzoek van wed. P. Huijsman, Molenstraat 16, om premie te mogen ontvangen voor closetverbetering in te willigen en 50,hiervoor beschik baar te stellen. Ook moet de raad beslis sen over enkele herbenoemingen en een benoeming voor de woonruimte-advies commissie. gesteld, dat van echte discussie geen sprake was, maar dat de door de ja ren heen toegepaste tactiek van de el lenlange redevoeringen van Nutschke en Getting, de algemene secretaris van de partij, terwijl achter de schermen met Herman Matern, de afgezant van het politieke bureau van de S.E.D., alle besluiten al waren bekonkeld en van echte gedachtenwisseling geen sprake was. Teleurgesteld verlieten vele afge vaardigden dit congres, dat aan het ge voel van berusting en wanhoop, dat vooral voor de burgeriyke bevolking kenmerkend is, nieuw voedsel gaf.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5