Afdelingsvoorzitter eigende zich gelden uit de afdelingskas toe Voetbalbestuurders: betrokkenen kunnen niet langer meer gehandhaafd blijven Veere gaf het bezoekende Meeuwen geen enkele kans Spelen te Melbourne werden zaterdag plechtig besloten 'Veteranen'schonken boerderij aan inwoner van Duivendijke Maak van het Kerstfeest vooral geen romantiek' Commissie van onderzoek bevestigt de juistheid van de geruchten S.V.D. leed nederlaag te Wissekerke DDl"*"™d ™,gl "c Swift trof 18 maal roos in Schiedam Postduivententoonstelling ie Kapelle Geen uienindustrie te Sint Philipsland Nieuw wereldrecord wisselslag dames Meliskerke stelde begroting vast Rusland behaalde meeste medaljes Ziekenfonds stelt premie 1957 vast Maandag 10 december 1956 ZEEUWSCH WEEKEND pagina 2 Ernstige moeilijkheden in afdeling Zeeland K. N. V. B. VL '33ÏNGEN, 8 dec. In de afdeling Zeeland van de KNVB zijn erns- ge moeilijkheden gerezen. Reeds jaren lang doen er in Zeeland allerlei geruchten de ronde omtrent onjuiste handelingen, welke de afdelingsvoorzitter, de heer A. Imanse uit Middelburg, zou verrich ten. Tot een onderzoek naar de juistheid van deze geruchten is het echter nimmer gekomen, althans tot nu toe. Op 3 september j.l. kwamen bestuursleden van enkele Zeeuwse voetbalclubs te Breskens bijeen om zich te beraden over het stellen van kandidaten voor het afdelingsbestuur, zulks in verband met de op 15 september gehouden jaarvergadering. Tijdens deze bespreking kwamen ook de geruchten aan de orde en de aanwezigen besloten, om het afdelingsbestuur daaromtrent tijdens de jaarvergadering vra gen te stellen. Merkwaardige houding van het hoofdbestuur Tot hun verbazing ontvingen de voetbalbestuurders, die de bespre king te Breskens hadden bijge woond, enkele dagen later de last geving van de K.N.V.B., om voor een commissie van onderzoek te komen, omdat de heer A. Imanse en het af delingsbestuur verdacht zouden zijn gemaakt. Tjjdens de jaarvergadering op 15 September werd het afdelingsbestuur een aantal vragen gesteld, o.m. om trent de financiële administratie van interlandkaarten, de gevolgde pro cedure bij het houden van een schrif telijke stemming voor een lid van het Afdelingsbestuur en het onder dwang (toen intrekken door een vereniging iian een reeds gestelde candidatuur. Een onderzoek Het resultaat van deze vragen was, (Jat de financiële commissie van de §f c1 °1 ing de opdracht kreeg, een on- ak in te stellen naar de verant- „«g van de interlandkaarten, ter- Ji„ een speciale commissie werd be- nocrr.d om een onderzoek in te stellen haar de beschuldiging van intimidatie bij het stellen van een candidatuur. Beide onderzoeken zijn inmiddels geschied en hoewel de resultaten nog h: officieel ter kennis van de ver en 'ngen werden gebracht, zijn deze aan hiding geweest tot een scheuring jp het_ afdelingsbestuur. Bovendien jzerd bij het hoofdbestuur van de K.N.V.B. een beschuldiging ingediend aan het adres van de afdelingsvoorzit ter omtrent het financieel beheer van de interlandkaarten. Zeer merkwaardig Het opmerkelijke Is daarbij, dat het hoofdbestuur van de KNVB, in bezit fiijnde van de bewijzen van juistheid yan deze beschuldiging, tot nu toe éeen maatregelen heeft genomen. Wel vond j.l. donderdag te Goes een ver- gad ring plaats van het afdelingsbe stuur, welke geleid werd door een hoofdbestuurder en door nog een hoofdbestuurder werd bijgewoond, doch ook deze leidde niet tot maatre gel^-!. 'aatste deed bij een aantal voet- 1- '.as de emmer overlopen en za- t( igmlddag kwamen afgevaardigden van een 20-tal verenigingen te Vlis- singen bijeen, tijdens welke de rappor ten van de financiële commissie en van de onderzoekscommissie in het openbaar werden behandeld. Deze bijeenkomst werd bijgewoond door drie afdelingsbestuurder, t.w. de heren J. M. Meyler, I. Bakker en J. Bom, alsmede door de administrateur Van de afdeling, de heer C. van Nim- tvegen. De feiten, waarhet omgaat, zijn oe volgende: V erantwoording? Voor elke toewijzing van interland kaarten moest tot nu toe op de per- Öonlijke girorekening van de afde- hgsvoorzitter een bedrag van f0.60 an administratiekosten worden be- aald, ter dekking van de kosten voor borti en drukwerk. Van de op deze wijze verkregen gelden is nimmer re kening en verantwoording afgelegd. De financiële commissie is echter tot de ^dekking gekomen, dat een aan- mc dijk deel van de portikosten uit de afdelingskas is betaald. De finan ciële commissie komt bij een voorzich tige berekening tot een bedrag van on geveer f70.per interlandwedstrijd. Van de besteding van de aldus ver joegen gelden is nimmer rekening en verantwoording afgelegd. Bovendien is komen vast te staan, dat tussen 1951 en 1952, toen de inter landkaarten nog wel op het financieel jaarverslag van de afdeling voorkwa men, verletkosten zijn betaald aan spe lers van het Zeeuwse zaterdagelftal, zodat onjuiste boekingen moeten zijn gedaan. Beslist gevolg De afdelingsbestuurders J. J. den Boer en F. J. Lensen zijn op 9 septem ber j.l. naar Sas van Gent gegaan met &2 kennelijke bedoeling de vereniging Corn. Boys te bewegen haar kandi daatstelling voor het afdelingsbestuur ie doen intrekken. Het intrekken van de kandidatuur is volgens de com missie van onderzoek een zeer be slist gevolg geweest van de uitlatingen van beide afdelingsbestuurders bij hun bezoek aan de vereniging Com Boys. Tijdens de laatstgehouden schrifte lijke verkiezing voor een lid van het afdelingsbestuur is een stembiljet ter Waarde van vijf stemmen op onver klaarbare wijze zoek geraakt. Er zijn namelijk in Zeeland slechts twee ver enigingen, welke recht hebben op vijf Stemmen. Beide verenigingen verkla ren, hun stembiljet te hebben ingele verd, doch blijkens een mededeling van een lid van het stembureau was er slechts een stembiljet ter waarde van vijf stemmen aanwezig. - Doorzichtig De stembiljetten moesten worden ingeleverd bij de afdelingsvoorzitter, terwijl gebruik werd gemaakt van doorzichtige enveloppen. Hiertegen is op de laatst gehouden jaarvergadering van de afdeling reeds bezwaar ge maakt. Een onderzoek werd tot nu toe echter niet ingesteld. Voorts heeft de afdelingsvoorzitter tijdens de laatstgehouden schriftelijke stemming getracht een verenigings voorzitter te bewegen een bepaalde kandidatuur niet te stellen, althans niet te steunen, daarbij insinuerende, dat er op de levenswandel van bedoel de kandidaat aanmerkingen zouden zijn. Onsmakelijk Een anonieme brief, ingekomen op het bureau van de afdeling Zeeland, bevattende een aantal aantijgingen aan het adres van de afdelingsvoor zitter, bleek bij onderzoek geschreven te zijn op de schrijfmachine van de afdeling, welke zich ten huize van de afdelingsvoorzitter bevond. Hoewel de afdelingsvoorzitter zulks heeft toege geven, is nimmer komen vast te staan, wie de samensteller van het onsmake lijke epistel is geweest. Dit alles was voor de aanwezige voetbalbestuurders aanleiding om te besluiten, de betrokken afdelingsbe stuurders, die nog steeds niet de con sequenties van hun handelingen heb ben getrokken, niet langer aanvaard baar te achten. Zoals bekend, heeft het hoofdbestuur van de KNVB voor a.s. zaterdag een bijzondere vergadering van de afdeling uitgeschreven, welke wordt gehouden te Middelburg en zal worden geleid door het hoofdbestuurs lid Schroder. Arnemuiden voorlopig onbereikbaar voor andere clubs GOES, 8 december. In de eerste klasse van de zaterdagcompe titie is ook Tern. Boys geen sta-in-de-weg geweest voor koploper Arnemuiden, die in Zeeuwsch Vlaanderen met 0-3 zegevierde en zodoende zijn positie nog verbeterde, ook al omdat de belangrijke wedstrijd RillandiaNieuwdorp moest worden afgelast. Het „Over- kantse" duel ZaamslagA.Z.V.V. is in een zege geëindigd voor de bezoekers, die drie maal raak schoten tegen de thuisclub een keer (13). In de ranglijst kwam evenwel door deze uitslagen geen wijziging. GELIJKE SPELEN In de Zeeuwschvlaamse afdelingen eindigden alle vier de ontmoetingen in gelijke spelen. In de tweede klasse E. deelden A.Z.V.V. II en Driewegen en Hoek en Tem. Boys II de punten met een 11 eindstand. Voor Driewegen was dat ene puntje overigens genoeg om de leiding te behouden. In de tweede klasse F. werd AZVV III, dat te Driewegen II eveneens niet verder dan een 11 gelijkspel kwam koploper. Spui II en Beren schoten elk tweemaal prijs (22). Spui II kreeg daardoor evenveel punten uit evenzo- vele wedstrijden als koploper A.Z.V.V. III. JUNIOREN Groep A I Meeuwen A IMiddelburg A I 46. Middelburg A 2Serooskerke A I 32 Zeeland Sport A IR.C.S. A I 1I. Groep B I Arnemuiden B IMiddelburg B I 51 Vlissingen B IR.C.S. B I afg. Walcheren B IZeel. Sport B I 02. Groep B II Middelburg B 2—R.C.S. B 2 7—0. Groep B V Boes B 2Wemeldinge B I 16. Groep B VI Nieuwdorp B IKwadendamme B I 8—6. Arnemuiden 9 8 1 0 17 40—10 Nieuwdorp 7 5 0 2 10 2415 Colpl. Boys 9 5 0 4 10 31—25 A.Z.V.V. 7 4 1 2 9 19—19 Tern. Boys 8 3 2 3 8 22—17 Rillandia 6 2 2 2 6 15—15 Krabbendijke 8 3 0 5 6 17—31 Wemeldinge 8 2 1 5 5 21—24 Zaamslag 8 1 1 6 3 8—17 V.C.K. 6 1 0 5 2 10—31 TWEEDE KLASSE Colpl. Boys II (tweede klasse A) heeft de puntjes tegen Wemeldinge II niet cadeau gekregen (43), maar handhaafde zich toch voortreffelijk, op de tweede plaats. Wissekerke II, dat Serooskerke II met 04 inmaakte, kwam op de derde plaats terecht. Kloe- tinge II presteerde het om zijn eerste wedstrijd te winnen: 's-H. H. Kinderen moest toezien, dat het met 21 werd geklopt. In de tweede klasse B. verrichtte Veere goed werk door het niet onvoor treffelijk spelende Meeuwen met 30 in te maken. De Veerenaren konden zich daardoor aan de kop handhaven. Middelburg IV kwam te Souburg, te gen R.C.S. IV, minder overtuigend uit de bus (23). Zeeland Sport VI daar entegen knalde bij Nieuwland zeven maal raak (70). Serooskerke kwam (achter Veere en Meeuwen) op de derde plaats terecht door een 25 ze ge op Oostkapelle. VERRASSING In de tweede klasse C. zorgde Wis sekerke voor een verrassing door het bezoekende S.V.D. met 23 te ver slaan. Kats handhaafde zich gemakke lijk te Yerseke (tegen Yerseke III 16) en aan de kop. Wolfaartsdijk speelde zich naar de tweede plaats door een zege op Goes IV (13). Kloe- tinge kwam er ook tegen Mevo niet aan te pas (06) en Bevelanders won vrij gemakkelijk van Heinkenszand (6—1). In de tweede klasse D. bleek Mevo II sterker dan Mevo III (63) en bracht Duiveland 't tegen Bruse Boys GOES, 8 dec. De Middelburgse korfbalvereniging „Swift" heeft in de uitwedstrijd tegen het Schiedamse „Succes" een buitengewone schotvaar digheid aan de dag gelegd: niet minder dan achttien maal wisten de Zeeuwse hoofdstedelingen de mand te vinden, terwijl „Succes" slechts de eer wist te redden (118). Deze daverende overwinning is vooral het gevolg van het hoge tempo, dat de Middelburgers direct ontwik kelden. Het waren in deze wedstrijd vooral de heren, die uitblonken. De doelpunten werden gescoord door Eiff (4), Goedbloed (4), Schreuders (3), Bruggeman (3), mej. Voogd (2), Mal- jers (1) en Molenbroek (1). De overige uitslagen luidden: Over- kantersCharlois 13; Ons Huis Merwede 11 (waarmee Merwede een kostbaar puntje verspeelde), T.O.V. O.D.O. 26; UnicumZwaluwen 11—1. KAPELLE, 8 dee. In hotel „De Zwaan" heeft zaterdag de postduiven- houdersvereniging „Oost West Thuis Best" te Kapelle een tentoonstelling gehouden van postduiven. Hiervoor was zeer grote belangstel ling. Dat was ook alleszins gerecht vaardigd, want er waren niet minder dan 456 duiven ingezonden en niet al leen voor de kenners maar voor ieder een was een bezoek aan deze tentoon stelling zeer de moeite waard. De jury bestond uit de heren Chr. Heeren te Roosendaal en A. Peeters te Steenbergen. Zij hadden een zeer moeilijke taak. De prijs voor de mooiste doffer van de tentoonstelling werd door hen toe gekend aan J. de Jager te Oudelande, terwijl ook de prijs voor de mooiste duivin van de tentoonstelling naar Oudelande ging en wel naar de heer C. Beste. Morgen publiceren we de overige prijswinaars. „De Olympische race 1956 is afgelopen MELBOURNE, 8 dec. De Spelen van de I6e Olympiade van de moderne tijd zijn zaterdagmiddag beëindigd na veertien wedstrijddagen, waarop het ene na het andere rekord verbeterd werd. In een eenvoudige, doch aan grijpende plechtigheid, in het grote Olympische stadion, werden de Spelen gesloten verklaard en werd het Olym pische vuur gedoofd. Langzaam werd de Griekse vlag ge hesen boven het reusachtige, elektri sche scorebord waarop deze woorden stonden „De Olympische race van 1956 is gelopen. Dat allen, die eraan hebben deelgenomen, terugkeren naar hun vaderland en dat de olympische geest hen vergezelle". Nog twee vlaggen werden gehesen Zaierdag vond plechtige overdracht plaats ZIERIKZEE, 8 dec. In tegenwoordigheid van de Commissaris van da Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, is zaterdagmiddag in de gemeente Duivendijke een boerderij overge dragen aan de heer J. Boot, wiens boerderij in 1945 verwoest was door opzettelijke inundatie en in 1953 bij de watersnood was weg gespoeld. De bouw van deze boerderij kwam tot stand uit gelden van de wereldveteranenfederatie, een organisatie met meer dan achttien miljoen leden in 46 landen. De boerderij werd overdragen door jhr G. Kraayenhoff, vice-voorzitter van de W.V.F., terwijl de Engelsman Sandison van het hoofdkwartier in Parijs een embleem onthulde bij de in gang van de boerderij, voorstellende een wereldbol met fakkel, rustend op blauwe golven. Jhr de Casembroot zei in een kor te toespraak er trots op te zijn, dat dit embleem van onderlinge wereld hulp in Zeeland is komen te staan. De plechtigheid, waarbij veel oor- loogsveteranen aanwezig waren, werd o.m. nog bijgewoond door mr. dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke, lid van de Nederlandse W.F.C. PALINGBROOD In de woning van de heer Boot was men na de plechtigheid enige tijd ge- ST. PHILIPSLAND, 8 dec. Naar wij vernemen zal de vestiging van een industrie voor het inmaken, sorteren en pellen van zilveruien in deze ge meente niet doorgaan. De plannen, die de fa. Hart en Co te Oosterhout (N.B.) op dit punt had, bleken, zo werd ons bij informatie te Oosterhout medege deeld, zeer bezwaarlijk uitvoerbaar. De voornaamste moeilijkheid was, dat de watervoorziening, zeer noodzake lijk voor dit soort werk, niet voldoen de kon worden gegarandeerd door het waterleidingbedrijf. Nagegaan is, of met het slaan van putten een oplos sing zou kunnen worden gevonden. Eén put is mogelijk, maar meer put ten schijnen niet gemakkelijk gesla gen te kunnen worden, zodat uitein delijk van uitvoering der plannen moest worden afgezien, een beslissing, die voor de gemeente teleurstellend is. Het is niet onmogelijk, dat de fabriek nu in Nieuw-Vosmeer zal worden ge vestigd. Collecte GOES, 8 dec. De Noordbevelandse collecte t.b.v. Hongarije heeft het grote bedrag van ƒ14304,50 opgebracht. De op brengst in de verschillende dorpen was als volgt: Colijnsplaat ƒ2581; Geersdijk 894,50, Kamperland 3186; Kats 1606,50; Kortgene 29.18; Wissekerke ƒ3118,50. Voorts verdient nog de vermelding de oliebollenactie van de landbouwhuishoud school te Kortgene die 750,heeft op gebracht en de gift van de afdeling N.- Beveland van het Nederlandsche Roode Kruis ten bedrage van ƒ500, VI If Ds. Lammens tijdens Jeugdappél te Goes GOES, 8 dec. Nu Sinterklaas voorbij is maakt Nederland zich op het Kerstkind in te halen. De platen onder de pick-up zijn ver wisseld met oude getrouwe kerstliedjes. De kerstbrochures verschij nen weer allerwege. Maar er mankeert iets aan. Wij leggen het kind letterlijk in de watten. Diep ontroerd om het kindje maken wij de kerstboom klaar. Zelfs de engelen vergeten wij niet. Men strooit rijkelijk engelenhaar van „een kwartje de meter" tussen het groen, als zijn zij de allerliefste angorapoezenIs dat dan niet goed? Waarom geen romantiek in deze toch zo zakelijke tijd? De engelen zeiden toch niet: Ik verkondig U grote narigheid. Nee, jongens en meisjes, zo wordt ons Kerstfeest bedolven onder het kerstgroen en bedekt met strooisuiker. Wij doen, alsof er niets aan de hand is. Wanneer we echter denken aan wat er in de wereld van vandaag gebeurt, wordt men onpasselijk van de weeïg heid van het Kerstfeest. Dan maakt de krib ons kribbig. De wereld bloedt en wij doen alsof onze neus bloedt. NIET LOSLATEN In de bijbel staat: God vervloekte de aarde en die daarin wonen, maar tegelijk zegt hetzelfde Boek: Hij zal die wereld niet loslaten. Hij is er middenin gesprongen met de geboor te van het Kind. In dit pasgeboren wezen heeft God gezegd: Ik breng U het paradijs, maardoor een nacht van strijd en zorgen. De winkelier leg de het kind in de watten, maar het Kind legt ons in vlammen. Deze bood schap maakt je onrustig, jongens en meisjes, je wordt er zwak van en klein. Maar uit je groeit iets sterks. Christus werpt je tegen de grond, maar raapt je gelijk weer op. Hij zegt: Begin in Advent met Mij een nieuw leven. GOEDE OPKOMST Aldus sprak Ds. G. N. Lammens te Rotterdam op het jeugdappèl, dat in de Grote kerk te Goes gehouden werd. Het Gereformeerd jeugdverband en de Hervormde jeugdraad hebben ook dit jaar weer een zeer groot deel van de jeugd rut Goes en omstreken naar het Huis Gods getrokken. Het Hervormd kerkkoor onder lei ding van de heer Kousemaker zong enkele liederen. Ds. J. W. Coenraad had tevoren een kort inleidend woord gesproken. o NISSE Burgerlijke Stand. Bevallen: P. E. Zon- nevijlleOtte, z. Overleden; A. Vroonland, 84 j., echtg. van M. M. van de Waart. zellig bijeen. Het Schouwse paling brood bleek een gewaardeerde delica tesse te zijn. Vervolgens werd naar Ouwerkerk gereden, waar door mr. Sandison een naambordje werd ont huld van de nieuwe laan aldaar, ge noemd de Laan der Wereld veteranen. In de kleuterschool heeft burge meester Romijn met de commissaris der Koningin herinneringen opgehaald uit de rampdagen en werd een verver sing aangeboden. De Commissaris zei- de toe bij de opening van de nieuwe kerk op 19 december aanwezig te zul len zijn. Gaat dc Robbenploeg naar Zuid-Afrika en Rhodesia JOHANNESBURG, 8 dec. De president van de zwembond van Zuid- Afrika heeft een invitatie gericht tot het bestuur van de zwemvereniging „De Robben" om in februari a.s. met de zwemsters Mary Kok, Lenie de Nijs Atie Voorbij, Greetje Kraan en Rita Kroon een toer van ongeveer een maand te maken door Zuid-Afrika. Ook een bezoek aan Rhodesia zou op het programma staan. ZWOLLE, 8 dec. Zaterdagavond heeft een Nederlandse dameszwem ploeg een poging gedaan om het we- reldrekord 4 x 100 meter wisselslag es tafette, dat sedert kort op naam staat van de Robbenploeg met een tijd van 4 min. 54.3 sec. te verbeteren. De Ne derlandse ploeg bestond uit Joke de Korte (rugslag), Ada den Haan (schoolslag), Tike Lagerberg (vlinder slag) en Cockie Gastelaars (vrije slag). De totaaltij d van de 4 x 100 meter wis selslag estafette bleek 4 min. 53.1 sec. te bedragen, waarmede dus het nog niet erkende wereldrekord van De Robben met 1.2 sec. werd verbeterd. MELISKERKE, 8 dec. De raad, die voor het eerst geleid werd door burge meester Adelaar (hij hoopte op een har telijke samenwerking), heeft zich bezig gehouden met de begroting voor 1957. Haast zonder enige bespreking vanwege de uitgebreide toelichting stelde de raad de begroting vast. De gewone dienst geeft in ontvangsten en uitgaven een be drag te zien van 136.323,97. De begroting voor 1957 van het B. A. werd vastgesteld op 1653 in ontvangst en uitgaaf; de instelling kreeg ƒ500,— subsidie van de raad. De Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht werd opgedragen een plan te maken voor de verbetering van de Noordstraat, inclusief riolering. Het bureau Schat en Schut te Middelburg kreeg de opdracht een uitbreidingsplan te ontwerpen voor de bouw van on geveer 50 woningen. Medegedeeld werd, dat de voorberei dingen voor de torenrestauratie steeds vorderen. In de rondvraag kwam ter sprake een kostenplan op te laten maken voor de aansluitingen op het elektriciteitsnet voor de panden aan de Pekelingsweg en vervolgens om gelegenheid te scheppen om rijwielen bij het vergaderlokaal op te bergen. SINT LAURENS A.R. kiesvereniging. Onder leiding van de heer P. Boon Sr. is een vergadering gehouden van de A. R. kiesvereniging. De heer G. van Galen, propagandist te Zwijndrecht, sprak over: „Vragen, die om antwoord roepen". In een duidelijk en breedvoerig betoog besprak hij de vragen met betrekking op de verkie zingsuitslag voor de Tweede Kamer. Voorts werd gewezen op de diverse uit gaven van de A.R.-partij. Tenslotte deed hij een beroep op alle aanwezigen om getrouw te zijn, vooral nu grote gevaren ons bedreigen. Op het referaat volgde 'n drukke bespreking. s-GRAV EN ROLDER Verdeling collecte. Na gepleegd over leg is besloten de opbrengst van de col lecte ten bate van de Hongaarse vluch telingen te verdelen als volgt: 1.000,— voor het Zeeuwse comité van hulp aan Hongaren en de rest (ƒ1.807,—) aan het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis. die van Australië, het organiserend land, en die van Italië waar in 1960 de spelen van de 17e Olympiade zullen worden gehouden. De voorzitter van het int. olympisch comité betrad vervolgens het podium om de spelen gesloten te verklaren. De heer Frank Selleck, burgemeester van Melbourne, nam daarna de Olym pische vlag van geborduurd satijn in ontvangst die een geschenk is van het Belgische Olympische Comité. Ze zal in Melbourne blijven tot de overdracht aan de burgemeester van Rome in 1960. VUUR GEDOOFD Terwijl zes trompetters van de Aus tralische luchtmacht een fanfare blie zen wendden alle blikken zich naar het Olympische vuur dat tijdens de hele duur van de spelen in een enorme schaal gebrand heeft. Het ging lang zaam uit, als een kaars die gedoofd wordt. De vlag met de vijf Olympische ringen werd plechtig gestreken. En terwijl ze traag daalde zong een mas sa-koor de olympische hymne. Vervol gens loste een batterij van vier ka nonnen een salvo het sein voor de aftocht van de vlaggedragers en van de ploegen, die de arena verlieten on der de tonen van het eveneens door het massakoor gezongen „afscheids lied". MELBOURNE, 8 dec. Aan het slot van de Olympische Spelen van 1956 te Melbourne zag de medaille verdeling met inbegrip van de Olym pische ruiterspelen te Stockholm er als volgt uit: Rusland 37 gouden, 29 zilveren en 33 bronzen; Ver. Staten resp. 32, 25 en 17; Australië 13, 8 en 14; Hongarije 9, 10 en 7; Italië 8, 8 en 9; Zweden 8, 5 en 6; Duitsland 6, 13 en 7; Gr. Brit- tannië 6, 7 en 11; Roemenië 5, 3 en 5; Japan 4, 10 en 5; Frankrijk 4, 4 en 6; Turkije 3, 2 en 2; Finland 3, 1 en 11; Iran 2, 2 en 1; Canada 2, 1 en 3; Nieuw Zeeland 2, 0 en 0; Polen 1, 4 en 4; Tsj. Slowakije 1, 4 en 1; Bulgarije 1, 3 en 1; Denemarken 1, 2 en 1; Ierland 1, 1 en 3; Noorwegen 1, 0 en 2; Mexico 1, 0 en 1; India 1, 0 en 0; Brazilië 1, 0 en 0; Zuidslavië 0, 3 en 0; Chili 0, 2 en 2; België 0, 2 en 0; Argentinië 0, 1 en 1; Korea 0, 1 en 1; IJsland 0, 1 en 0; Pakistan 0, 1 en 0; Zuid-Afrika 0, 0 en 4; Oostenrijk 0, 0 en 2; Zwit serland 0, 0 en 1; Urugay 0, 0 en 1; Griekenland 0, 0 en 1; Bahama 0, 0 en 1. Rusland Olympisch voetbal kampioen MELBOURNE, 8 dec. De gouden medaille voor het voetbaltoernooi is gewonnen door Rusland. Het team versloeg Zuid-Slavië met 10. Zuid- Slavië heeft dus beslag gelegd op de zilveren medaille. Bulgarije verover de de bronzen medaille. GOES, 8 dec. Tijdens de zaterdag gehouden vergadering van het Alge meen Ziekenfonds Zuid- en Noord- Beveland werd nadat de directeur, de heer J. Meijers, een toelichting op het desbetreffende voorstel had gege ven besloten de premie vrijwillige verzekering voor 1957 vast te stellen op 1,80. Na het huishoudelijke ge deelte, dat onder leiding stond van de heer A. Buijs wegens ongesteldheid van de voorzitter werd de film „Volksvijand Rheuma" vertoond. Burgerlijke Stand. S7MAARTENSDIJK Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, dv G. Lindhout en S. M. van Damme; Jozef R. A., zv M. J. Bogers en I. Beeke. Ondertrouwd: D. Roozemond, 25 j. te Gorinchem en P. W. Kloet, 25 j.; W. C. van den Berge, 22 j. en E. J. van Gorsel. Gehuwd: M. C. Goossen, 41 j. te Mid delburg en J. D. Hartog. Overleden: C. van den Hoek, 66 jaar, echtg. van L. A. Bazen. WEST KAPELLE Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth J., dv K. Faasse en B. Roelse; Daniël, zv J. de Pagter en J. Roelse; Katharina, dv J. de Pagter en P. Butein; Willemina, dv J. Pouwelse en L. Daane; Leni, dv P. Minderhoud en N. Lous. Ondertrouwd: P. Verstraate, 24 j. en M. Peene, 22 j. Overleden: S. Minderhoud, 73 j., echtg. van K. Lievense; J. Verstraate, 79 j., echtg. van L. Minderhoud. WOLF AARTSDIJK Burgerlijke Stand. Geboren: Willem J., zv J. Verstelle en J. Geelhoed; Maarten, zv J. C. van de Kreeke en N. M. de Regt. Getrouwd: W. Verhage, 30 j. en J. Walhout, 28 j.; J. P. Repkes, 25 j. en W. Kopmels, 22 j.; P. M. van der Weele, 20 j. en A. G. Nieuwenhuijse, 18 j.; J. den Hollander, 34 j. en T. C. Saaman, 28 j. Overleden; J. Zuurveld, 78 j.; J. Melse, 60 j., wed. van W. Dekker; J. de Fouw, 74 j.; J. J. Kievit, 74 j., echtg. van P. J. Platteeuw. YERSEKE Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes J., zv A. Laban en M. Slabbekoorn. Ondertrouwd: M. A. van den Dool, 25 j. te Hilversum en P. J. Goeman, 28 j. Gehuwd: R. C. Jobse, 25 j. te Goes en J. G. Nieuwenhuize, 27 j. Overleden: Francois Nieuwenhuize, 81 j. OUDELANDE Film Veilig Verkeer. Het „Verbond voor Veilig Verkeer" hield een veilig- verkeeractie met geluidwagen. Met een kinderfilmvoorstelling in de middag, ver koop van „Veilig Verkeer"-boekjes en 'n filmavond voor ouderen werd deze zo nodige actie gevoerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2