De drukte neemt zo op de Zeeuwse langzamerhand ve weer iling en af ZWITSALINE gelee Motorclub-secretaris won ZEEUWSCH DAGBLAD-FIETS Noord-Beveland streek met de eer op paardenkeuring te Goes 1 1956 Pagina Goede export naar verschillende landen Het binnenland blijft steeds een zeer voorname afnemer van onze appels Sehooltandverzorging platteland Walcheren Minder boten op zondag Uitslag St. Nicolaasprijsvraag Toch goed terechtgekomen De krant speelde (in een confectiepakje) weer voor Sinterklaas SANOSTOL Fa. Timmerman leverde kampioen der merries zachte handen voor mooie In Hoedekenskerke bestaan plannen voor een nieuw postkantoor Oudelande heeft tekort op de begroting Plattelandsvrouwen van Zeeland bijeen EZERS Kerstmis een FÉÉST! PUZZLE VANDAAG EENS Vrijdag 7 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD GOES, 6 december Op de Zeeuwse veilingen behoort de drukte zo zachtjesaan weer tot het verleden. Op de Goese veiling komen zo nu en dan nog aanvoeren van betekenis, maar te Kapelle en Krab- bendijke is de aanvoer gering. De meeste voorraden vein de kwekers zijn geruimd en wat er nog over is, zit veilig opgeslagen in koelhuizen en bewaarplaatsen. Omstreeks deze tijd van het jaar is er nimmer sprake van een grote drukte op de veilingen en ook dit seizoen maakt hierop geen uitzondering. De prijzen blijven op het ogenblik vrij stabiel. Het verschijnsel van bijna elk jaar dat omstreeks St. Nicolaas de prijzen van fruit naar beneden gaan, doet zich dit jaar niet zo sterk gevoelen. Het be trekkelijk geringe aanbod is wel een van de belangrijkste oorzaken hiervan. Toch is de handel vrij lusteloos. Weliswaar vertoonden de prijzen op de fruitveilingen de laatste weken nog al schommelingen maar over het algemeen kan toch niet worden gesproken van een slappe markt. De prijzen blijven eerder stabiel. Voor de toekomst zijn er wel enkele factoren welke een opleving uit de vrij lusteloze periode van het ogenblik kunnen veroorzaken. Daar is in de eerste plaats het feit, dat zowel Duitsland als Finland de Êvoerreehten voor appels hebben ver- agd. Verder is er de exportmogelijk- jid naar Frankrijk en dan zal de bin nenlandse handel zich ook tegen de Kerstdagen willen bevoorraden. Het binnenland blijft steeds een zeer voorname afnemer van onze ap pels. De goede vraag naar fruit wordt mede veroorzaakt door het feit dat ook de sinaasappelen duur zijn en voor de binnenlandse markt komt steeds weer goed fruit beschik baar, waarvoor men dan ook wel een goede prijs wil betalen. v export van appelen De export van appelen uit ons land is voornamelijk gericht op West-Duits- land en België, waarvan laatstgenoemd |pid voor Zeeland het belangrijkst is. De wekelijkse export ligt nu reeds en kele weken voor appels op rond 1.200.000 kg. Van de mogelijkheid om ftppels te exporteren naar Oostenrijk werd in Nederland reeds op bescheiden schaal gebruik gemaakt. Op basis van compensatietransacties worden ook regelmatig wat appels naar Oost- Duitsland geëxporteerd. De vreugde over het opengaan van de Franse grens wordt in ons land wel wat getemperd door het feit dat slechts enkele rassen naar dit land uitgevoerd mogen worden. Dit zijn echter juist die rassen waarvan in Zeeland een vrij ruim aanbod is en no§ een flink kwantum in de koel huizen is opgeslagen. perenoogst De perenoogst in Zeeland is nu praktisch opgeruimd, met uitzondering Van nog enkele partijen Conference in de koelhuizen. Zowel in Goes als Krabbendijke is echter al een begin Dienst functioneert goed KOUDEKERKE, 6 dec. Het dage lijks bestuur, het algemeen bestuur en fle comrr.risie van toezicht op de Stichting Sehooltandverzorging Plat teland Walcheren, kwamen onlangs te Koudekerke in afzonderlijke vergade- tingen bijeen, onder voorzitterschap Van burgemeester J. L. Drekmans. Dank werd gebracht aan de tand- tsen voor de enthousiaste medewer- ;lng, waardoor een halfjaarlijkse be- „andeling der schoolkinderen verze kerd is. Woorden van waardering werden pok gericht aan het adres der zieken fondsen, die een belangrijke finan ciële bijdrage per leerling verstrek ken, aan de hoofden van scholen voor de alom ondervonden medewer king en aan de gemeentebesturen voor de beschikbaarstelling van lokalitei ten, de inning der particuliere bijdra gen en de dekking van het uiteindelijk tekort. Negen en twintig scholen nemen aan de sehooltandverzorging deel. De totale schoolbevolking bedraagt 2439 leerlingen, waarvan 1826 aan de be handeling deelnamen, ongeveer 75 pet. bedragende. Van de resterende 25 pet. is een groot gedeelte, dat regelmatig door eigen tandartsen behandeld wordt. Het vullingsgetal is voor de platte landsdienst niet ongunstig te noemen. Aan 170 leerlingen werd bij het ver laten van de school een saneringskaart uitgereikt. In de bestuursvergadering werd be klemtoond hoe noodzakelijk het is, dat de kinderen binnen zes maanden na de uitreiking van de saneringskaart zich bij een tandarts voor onderzoek melden om van een gratis behandeling verzekerd te zijn en achteruitgang van hun bijgewerkte gebitten te voorko men. Vastgesteld werd de begroting voor 1 september 195631 kugustus 1957. Het door de gemeenten bij te dragen tekort wordt geraamd op f 2.20 per leerling. Men was algemeen de mening toe gedaan, dat de dienst goed loopt. Oesterverzending in november YERSEKE, 6 dec. In de maand november was de oesterverzending als VOlgt: Holland 193.610 (v. j. 206.189); België 2.310.275 (2.576.413); Engeland 82.900; (59.700); Duitsland 119.480 (94.084); Diversen 62.876 (53.880). To taal 2.719.141 (2.990.266). Ondanks de toestand in het Midden-Oosten be draagt de verzending slechts 300.000 kg minder dan het vorige jaar. gemaakt met het ruimen van deze Conference uit het koelhuis en er wer den zeer bevredigende prijzen voor betaald. Vooral voor Zweden werden deze peren gekocht. De Zweedse markt is trouwens toch weer zeer belangrijk voor onze peren. Ook naar Frankrijk werden vanuit Zeeland verschillende partijen peren verladen. Verder gin gen er heel wat peren naar Engeland en West-Duitsland, terwijl ook Ierland regelmatig wat afneemt. De afzet van de perenoogst heeft dit jaar nimmer moeilijkheden gegeven en tot het laatst toe blijft het hiermede goed gaan, mede onder invloed van de ta melijk geringe perenoogst in West- Europa. In Frankrijk waren met ingang van 1 dec., de periodiek vastgestelde invoerrechten voor peren ruim 30 pCt lager dan het vorig jaar op de zelfde datum. De Franse produktie is ruim 40.000 ton lager dan het vo rig jaar en daarom werd de invoer ook belangrijk vroeger toegestaan dan het vorig jaar. Het aanbod van stoofperen blijft vrij constant en de prijzen bewegen zich steeds op een eender peil. Besparing olieverbruik MIDDELBURG, 6 dec. Teneinde te komen tot een besparing op het oliever bruik op zondagen heeft het provinciaal bestuur besloten de dienst op de veren VlissingenBreskens, KruiningenPerk- polder en ZierikzeeKatseveer 's zond- dags tijdelijk in te krimpen. Mede met het oog op de zeer geringe aantallen reizigers, die van onderstaande bootrei zen gebruik maken, zullen van zondag, 9 december 1956 af, de volgende reizen uitvallen: Vertrek Vlissingen 6.15; Vertrek Krui ningen 6.50; Vertrek Zierikzee 13.00; Vertrek Breskens 6.45; Vertrek Perk- polder 7.20; Vertrek Katseveer 14.30. Dat was weer een ware stroom van oplossingen, die de laatste dagen op onze bureaus neer kwam. Natuurlijk begonnen wij met veel spoed om de oplossin gen te controleren. Nu, daar wa ren vele goede oplossers. Er is zeer accuraat gezocht en gesnuf feld. Ten gerieve van de deel nemers volgt hieronder de juiste oplossing. Wie kwam als winnaar uit de bus? Daar zijn we allemaal nieuwsgierig naar. We willen U niet langer in het onzekere laten; die winnaar is de heer P. Kodde, Gravenstraat 8, Middelburg. Gistermiddag heeft onze chauf feur, de heer J. van Sabben, de fiets ten huize van de heer Kod de afgeleverd. Een spiksplinter nieuwe Locomotief, volledig uit gerust. Onze hartelijke geluk wensen aan de heer Kodde. En tot alle deelnemers aan de wed strijd zeggen wij: probeert IJ het volgend jaar weer. Wie weet... Directie „Zeeuwsch Dagblad". Zierikzee, advertentie Byou. Ellemeet, adv. P. C. Visser. Ellewoutsdijk, adv. v. 't Westende Wemeldinge, adv. fa. Hofman. Serooskerke, adv. Hildernisse. Cadzand, adv. Quispel. Heinkenszand, adv. Roovers. Domburg, adv. Poley. Aagtekerke, adv. Goedkope Simon Goes, adv. Nieuw England. Bruinisse, adv. De Jager. Lewedorp, adv. Hollander. Axel, adv. Ticohuis. Driewegen, adv. Goldschmeding. Naam van dagblad: Zeeuwsch Dagblad. Ontbrekende letter: U. Ingezond n R/.eripdf»l,r>q «Adv) i' vem, Se/riemóet Mee Ook deze maand - elke dag - óeef Uw kind méér weerstand na deze zon-arme Zomer het héérlijke levertraanproduct, (met vitamines A, B. C en D) bereid uit heilbot- en kabeljauwlevers Veel en goed materiaal GOES, 6 dec. Vandaag was er geen plaats voor de auto's op de Grote Markt. Het was namelijk keuring van anderhalfjarige hengsten en merries, georganiseerd door de samenwerkende bonden van Paardenfokkers op Zuid- en Noord-Beveland, Walcheren, Tholen en Schouwen-Duiveland. Volgens het commentaar van de jury was het een goede keuring met veel en prima materiaal. Voor Noord-Beveland was het een grote dag, daar het kampioenschap van de hengsten veroverd werd door twee Noord-Beve- landse fokkers (C. J. de Kam en P. G. A. de Lange te Wissekerke)', het geen zelden is voorgekomen. Ook voor de fa D. A. Timmerman Zn te Kattendijke is het een succesvolle dag geworden, immers de kampioene der merries is eigendom van deze firma. Beide kampioenen zijn afstam melingen van de Guido de Kluis, eveneens eigendom van fa Timmerman. Hengsten grote maat: David van Nieuwe-Linde, J. Maljaars, Oostkapelle en L. J. Boone, N. en St. Joosland le pr.; Vondo uit de Kluis, fa. D. A. Timmer man Zn., Kattendijke 2e pr.; Constand van Brugund, J. Maljaars, Oostkapelle en L. J. Boone, N. en St. Joosland, 3A pr.; Jan van de Beek, idem 3B pr.; Rinus v. Urbain, P. Wisse, Biggekerke en P. Din- gemanse, Zoutelande 4A; Nico van Her- tha, Jan Goetheer, Wolfaartsdijk 4B. Hengsten kleine maat: Guido van Mo- lenzicht, C. J. de Kam en P; G. A. de Lange, Wissekerke le pr.; David van Zeeduin, J. Maljaars, Oostkapelle 2e pr.; Gust, P. Wagenaar, Kloetinge 3A pr.; Guido van de Kruisweg, J de Roo, 's-H. Abtskerke 3B pr. Merries grote maat: Kitty van 't Hof Nieuwland, J. van 't Westeinde—Vermue, Nieuwdorp, IA pr.; Rosette van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 1B pr.; Elonda van Kapelle, J. van Overbeeke, Kapelle 2A pr.; Guida van Karnemelks- put, P. H. Janse, Goes 2B pr.; Julia van Wils, J. der Weduwen, Kerkwerve 2C pr.; Erna van de Peukepolder, Gebr. Stou- tjesdijk, Tholen 3A pr.; Alice van Don- kerzicht, Gebr. Leendertse H.Izn., Kam perland 3B pr.; Brunette van Zeedijk, C. H. de Wit, Oud-Vossemeer 3C pr.; Louise van Wissekerke, R. J. Scheele, Wissekerke 3D pr.; Gerdie van Lady, A. M. Braamse, 's-H. Abtskerke 3E pr.; Irene, Iz. Kluijfhout, Koudekerke 3F pr.; Hermine, Gebr. Sinke, Wolfaartsdijk 3G pr.; Adie van Kruisdorp, P. van Sabben Jr., Oudelande 4A pr.; Cultura van Ze- ventriniteit, idem 4B pr.; Mirza v. Veere, W. Louwerse, Veere 4C pr.; Annie, Iz. de Buck, post Oostkapelle 4D pr.; Marie van Infernal, Jac. Fr. Brooijmans, Oud- Vossemeer 4E pr.; Willy v. Spoorzicht, S. J. Noteboom, Kloetinge 4F pr. Merries middenmaat: Xenia van Mon nikenhof, fa. D. A. Timmerman Zn., Kattendijke IA pr.; Jenny van Terhof stede, Q. v. d. Linde, Kloetinge 1B pr.; Xandria van Monnikenhof, fa. D. A. Timmerman Zn., Kattendijke 2A pr.; Addy van Donkerzicht, Gebr. Leendertse H.Izns., Kamperland 2B pr.; Gerda van Nieuwland, N. J. Mol, N. en St. Joos land 2C pr.; Mona van Bleijdaal, Jac. Fr. Brooijmans, Oud-Vossemeer 2D pr.; Irene, S. J. Noteboom, Kloetinge 3A pr.; Dora van Egchel, C. Mol, Waarde 3B pr.; Clara van Waarde, idem 3C pr.; Tonny, M. A. Geuze, Oud-Vossemeer 3D pr.; Guidie van Buitenzorg, J. P. v. Gorsel, Tholen 3E pr.; Dula, H. de Pagter, Se rooskerke 3F pr.; Yvonne, Gebr. Ver donk, post Lewedorp 4A pr.; Irma, S. J. Noteboom, Kloetinge 4B pr.; Mirza, Jac. Harthoorn, 's-H. Abtskerke 4C pr.; Em ma, C. H. de Wit, Oud-Vossemeer 4D pr.; Nellie, W. Sanderse, Serooskerke (W.) 4E pr.; Lizette van Groede, S. J. Note boom, Kloetinge 4F pr.; Irene, P. Dinge- manse, Zoutelande 4G pr. Merries kleine maat: Ida, Iz. de Buck, p. Oostkapelle le pr.; Grada van Molen- zicht, C. J. de Kam en P. G. de Lange, Wissekerke 2A pr.; Monica van de Boseh- Oud-Vossemeer 2B pr.; Cora, J. van Mal- degem, Kortgene 2C pr.; Resie van Kei len, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 2D pr.; Roza van Keilen, idem 2E pr.; Annie van Gabie, P. J. Wisse, St. Laurens 3A pr.; Nora v. d. Poel, D. Minnaard, 's-Heer Arendskerke 3B pr.; Cora, Joos Vos, Koudekerke 3C pr.; Leny, Jac. F. Brooij mans, Oud-Vossemeer 3D pr.; Liza, W. Verhage, Westkapelle 3E pr.; Mirza van Langeweg, P. J. Goorden, Oud-Vosse- j meer 3F pr.; Nelly, P. S. Kodde, Koude kerke 3G pr. Rudie, Adr. Meijers, Serooskerke (W.) 4A pr.; Marianne van Herseur, J. A. Wisse, Koudekerke, 4B pr.; Martha, wed. J. Vermue, Nieuwdorp, 4C pr.; Rina van Domeinplaat, J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge, 4D pr.; Marie, P. Ver hage, Westkapelle, 4E pr.; Ria v. Kei len, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge, 4F pr.; Ada van 't Hof Tilburch, wed. L. Goense, Driewegen, 4G pr.; Genda v. Molenzicht, C. J. de Kam en P. G. A. de Lange, Wissekerke, 4H pr.; Rika v. Zimmerman, J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge, 41 pr.; Flora, wed. J. Bliek en Zn., Vrouwenpolder, 4J pr. Stalgroepen van 3 in 1955 geboren en ter keuring voorgebrachte paarden: Fa. D. A. Timmerman en Zn., Katten dijke, le pr.; C. J. de Kam en P. G. A. de Lange, Wissekerke, 2A pr.; J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge, 2B pr. Idem 3e prijs. Kampioenhengst: Guido van Molen- zicht, C. J. de Kam en P. G. A. de Lange, Wissekerke. Kampioenmerrie: Xenia van Molen- zicht, Fa. D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke. Hengsten met vijf l'A jarige afstam melingen: Guido uit de Kluis, Fa. D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke, le pr.; Karei van Keilen, J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge, 2e pr. er\E ZEEWSCH—DAGBLAD- yj. fiets is in Middelburg ge vallen! Bij de secretaris van een motorclubBij de admini strateur dus van een vereniging van lieden, die beslist de zweven de zit van een zachtzoemende twin-machine prefereren boven de overigens geringe inspanning, die men zich op een rijwiel moet ge troosten om in de gewenste rich ting vorderingen te makenWe zaten er eigenlijk een beetje mee in. Maar de kaart was getrokken! Het handschrift sprak duidelijke taal: de haaltjes en krabbeltjes waren gelijk aan die van de uit nodigingen voor de trials en oriën tering sritten, die wij steeds van de motorclub „De Zeeuwen" mogen ontvangen. Maar goed, dachten we verder, of ge nu een motor bezit of niet, een fiets, die zo maar uit de lucht komt vallen, gratis, voor .niks-niemen- dal, is in haar verschijning toch altijd welkom en acceptabel.... Trouwens, had de heer P. Kodde, die in de Gravenstraat achter de toon bank van parfumerie „Modern" te vin den is, niet zelf geschreven: „Hiermede zend ik U de oplossing van uw leuke St. Nicolaas prijsvraag. Hopend op een succesv<1 resultaat"? N;ets stond nog in de weg om dit domein van reukwaters en frictions te betreden. Kardinale punt Om helemaal zeker te zijn, toonden vü de heer Kodde zijn inzending. „Is dit van U"? vroegen wij op een toon, die eigenlijk beter bij de veiligheids politie zou passen, maar 't was er uit, voor we 't wisten. Toen waren we aan geland bij het kardinale punt. Zou de ze nog vrij jeugdige motorrijder een fiets voor zichzelf nodig hebben of was er wellicht een lid van het zwakke ge slacht, waarvoor de heer Kodde een meer dan gewone sympathie had op gevat? Op een toon, die 'nog steeds veel te koud was, vroegen we: „Wat zal het zijn, een dames- of een herenfiets"? Alsof we hele dagen niets anders de den ais rondrossen met een bestel wagen, beschilderd met de fraaie leuze „Kabouters doen het", doch waarin we heimelijk een areaal fietsen had den opgeslagen Herenfiets „Een herenfiets", sprak de heer Kodde resoluut, waarmee al het ijs was gebroken, want we hadden maar gegokt, dat het zo'n ding zou moeten zijn. Het bleek, dat de win naar de fiets juist heel goed kon ge bruiken. De heer Kodde vertelde ons, dat hij enkele maanden geleden een weinig eiegante schuiver met zijn motor had gemaakt, waardoor hij een hersenschudding opliep. De motor staat thans op non-actief Daarom fietst hij thans. Daarom kwam die nieuwe fiets hoe para- ooxaal het ook moge klinken in zeer dankbare handen terecht! Want de heer Kodde zal voorlopig wel blij ven fietsen. Hij kent zichzelf zo'n beetje. Als hij de motor weer beklimt, Ingezonden Mededelingen (adv.) Bouw gemeentehuis vordert gestaag hoedekenskerke, 6 dec. In de onlangs gehouden raadsvergade ring heeft de voorzitter, burgemeester Stieger, medegedeeld, dat de bouw van het nieuwe gemeentehuis gestaag vordert en dat de raad zo spoedig mogelijk plannen zullen worden over gelegd voor de bouw van een nieuw postkantoor. Ook stond de burgemeester stil bij de slachtoffers van het Hongaarse verzet. Staande werden enige ogen blikken stilte in acht genomen. Het St. Josephstudiehuis kreeg een eenmalige subsidie, met 6 tegen 1 stem, van f 100.De heer Boone, die tegenstemde, was van mening, dat de kosten van opleiding tot een gees telijk ambt door de kerk dienen te worden gedragen. Naar aanleiding van een begrotings wijziging wees de voorzitter er op, dat de post van het Burgerlijk Arm bestuur het begrotingsevenwicht dreigt te verstoren, hoewel het be stuur van het B.A. al het mogelijke doet om het tekort zo klein mogelijk te houden. Tot lid van de woonruimte commissie zijn herbenoemd de heren Jac. Beulens, J. Boogaard, J. C. J. Boone, C. Franse en A. Menheere, tot lid van het Burgerlijk Armbestuur is herbenoemd de heer J. J. Boone. Met algemene stemmen besloot de raad de door de gemeente aange kochte weningen A 136 en A 137 on bewoonbaar te verklaren. Ook besloot men verbeteringen aan het school gebouw aan te brengen en het hek werk rond de speelplaats te vernieu wen. De grondprijs in het plan „Vree land" wordt bepaald op f7.per vierkante beter voor bouwgrond en f2.voor tuingrond. Dit is alleen mogelijk door de prijs voor de bouw grond aan de Kerkeboomgaardstraat te verhogen tot f5.en die in het uitbreidingsplan tot f7.In het plan Vreeland wordt 600 vierkante meter bouwgrond verkocht aan de firma Peeters. In de rondvraag vroeg de heer Boone naar een bewoond zomer huisje aan de Moertjesdijk. De voorzitter zette uitvoerig uiteen, dat destijds vergunning is verleend voor de bouw van een fruitschuurtje. Thans is dit gebouwtje bewoond, zonder dat vergunning is verleend. Ingezonden Mededeling (adv.! Vraag naar verhoging oesterprijzen YERSEKE, 6 dec. Van verschillende zijde wordt aangedrongen op verhoging van de oesterprijs. Deze verhoging is vooral van belang voor de kleinere soor ten (2/0, 3/3 en 4/0), daar deze in kilo's heel weinig opbrengen. Natuurlijk zijn er echter ook nadelen aan verbonden. De afnemers zien niet graag midden in houder-wnd. het seizoen de prijzen veranderen. Door de politie is reeds proces verbaal opgemaakt. Daar de eige naar van het besluit van b. en w. tot het weigeren van een bebou wingsvergunning in beroep is ge gaan bij Ged. Staten, is over deze toestand nog niets te zeggen. De bewoners van het Langeweegje zullen worden bericht, dat zij per 1 jan. zullen worden aangeslagen in de rioolbelasting. Zij kunnen zich nu reeds bezinnen op een eventuele aan sluiting. OUDELANDE, 6 dec. De ge meenteraad heeft in de dezer dagen gehouden vergadering de gemeente begroting voor 1957 vastgesteld. De raadsleden zagen geen aanleiding op- of aanmerkingen te maken. Het te kort op de gewone dienst bedraagt f 10.100. In dit bedrag zijn begrepen ramingen voor torenrestauratie en verbetering van riolering. De raad besloot verder tot aankoop van de resterende gronden in het uitbrei dingsplan waartoe met de eigenaren overeenstemming was bereikt. De brandstoffen bijslag voor minder- draagkrachtigen werd verhoogd en het gemeentepersoneel kreeg per 1 juli een salarisverhoging van zes pet. Ook stelde de raad een wijziging van de bouwverordening, inzake het Be sluit Schuilplaatsen, vast. Aan het ge meentebestuur van Middelburg zal 'n bijdrage worden verleend voor in standhouding van de openbare oplei ding voor kleuteronderwijzeres. Ont vangen was de beslissing van de Cen trale Raad van Beroep, waarbij in het geschil tussen de gemeente en de Pensioenraad over de vaststelling van een pensioengrondslag voor de wet- burgemeester de ge meente in het gelijk is gesteld. gaat het gas open. Honderdtwintig, honderddertig.... Zo hebben we de Z.D.-fiets, een blinkende, bevlagde „Locomotief", de parfumerie binnengerold. ,,'k Had er op gerekend", zei da heer Kodde, die vriendelijk dan kend het rijwiel langs de opge taste reukwaters, creamtjes, sham- poontjes. en home-permanentjes leidde, de huiskamer in. Nu ho pen wij maar, dat niet alle inzen ders dat hebben gedaan O-r GOES, 6 dec. De bond van plat telandsvrouwen heeft een provincial# bestuursvergadering gehouden in de Prins van Oranje onder leiding van mevrouw L. N. Huisman-Griep. De voorzitster deelde mede, dat in de lan delijke zangcommissie is benoemd de secretaresse van de prov. bond. mej. A. van der Leede. Er is een film ge maakt over het landelijk bondswerk, die binnenkort gereed zal komen. Me vrouw Huisman stelde voor een copie hiervan voor de provincie Zeeland te laten maken. Zij zal dan voor alle af delingen vertoond kunnen worden. Op 5 maart wordt een kaderdag ge houden voor de afdelingsbestuursle den. Besproken zal worden de techniek van het verenigingsleven en het leren werken met bondsuitgaven. Op 8 mei wordt de voorjaarsvergadering gehou den. Wika Hiensch zal dan met zijn kinderen van het jeugdzorgwerk der Herv. jeugdraad ,,'t Honk" een circus- spel opvoeren. Verleden jaar heeft hjj hiermee een enorm succes geboekt. Ook werd nog gesproken over de agrarisch-soeiale voorlichting. De prov. Zeeland moet dit .werk meer aanpakken, o.a. door het vormen van commissies. In samenwerking met andere instellingen moet zij zich beijveren voor de gezinszorg op het platteland, het geven van huishou delijke voorlichting en het verbete ren van de sanitaire toestanden. qrüpe.'i naar dm pe»L> Naar aanleiding van het verslag der conferentie' van de Ned. Zondagsschool Vereniging te Goes ohtvingen wij een reactie van een zondagssehoolleider te Goes. Hij acht de door één der aanwezigen gemaakte opmerking, dat wij op Kerstdag eigenlijk geen feest kunnen vieren, omdat God Zijn eigen Zoon moest offeren tot onze redding, eenzijdig. Hij schrijft dan: „Dit is toch slechts van één kant bezien en wellicht een persoonlijke mening. Het Kerstgebeuren roept de wereld op tot grote blijdschap en daarom tot feest vieren. De Engelenboodschap zegt niet: „Ik kom u vertellen over de noodzakelijke tragedie, waardoor u moet gaan neerzitten in zak en as". Integendeel: „Ik verkondig u grote blijdschap door de bewogenheid en ontferming van Gods liefde, die in Bethlehems stal vlees is geworden". Zo zal de Kerk ook dit jaar weer Kerstfeest mogen vieren. Zeker in ootmoed en met belijdenis van schuld. Maar ook met dankbaarheid en grote blijdschap. De genoemde samenkomst stond reeds in het teken hiervan. Het was meer een feest dan een confe rentie". HORIZONTAAL: 1. Muziekinstru ment, 7. vogel, 8. terzijde, 9. maan stand, 10. deel van de bijbel, 11. schra perig gierig, 13. luitenant, 14. boom, 15. tegel, 18. dominee, 19. vogel, 20. bouwval, 21. vruchtvliesje, 22. nimmer. VERTICAAL: 1. Zak, 2. behoeftig, 3. dichtbij, 4. niet vergeten, 5, barg. ar moede, 6. onbuigzaam, 10. de naam onbekend, 11. land in Europa, 12. be staan, 13. laatstleden, 15. stuk gedeel te, 16. als, 12. vert., 17. bevel, 19. steen, 21. rivier ir Italië. Oplossing vorige puzzel HORIZONTAAL: 1. Binocle, 8. kavel, 10. R.K., 12. pel, 13. me, 14. ark, 16. oer, 17. voorbarig, 18. oor, 19. kei, 20. ut, 21. ode, 23. re, 24. spier, 26. dia gram. VERTICAAL: 2. Ik, 3. nap, 4. overbo dig, 5. cel, 6. 1.1., 7. bravour, 9. ver giet, 11. kroot, 13. meiter, 15. kor, 16. ork., 21. opa, 22. eer, 24. si, 25. ra.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2