Dat zal smaken...zo'nwarme maaltijd met. Uw nieuwe vleeslekkernij Het verwisselde testament UNOX Voorzitters Zeeuwse Geref. J.V.'s bespraken belangrijke vragen Premiekeuringen van hengsten en merries te Oostburg autogarage •••daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelfiker en gezonder ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Eet met smaakeet vaak Smac r%ê OUD ENGELS VERHAAL Twintig walvisvloten naar zee* Al wat de natuur U geeft is volmaakt... H. V. d. Linde, Zoutelande, tel. K 1186—209 t Donderdag 6 december 1956 wmm. - HEERLIJK I Zoekt U een prettige variatie in Uw menu? Hier is ze, mevrouw: malse, smeuïge Smaceen vleeslek- kerni) van Unox, dus onweer staanbaar lekker. Vooral ge bakken smaakt Smac kostelijk, bij élke maaltijd t HANDIG I Blikje openmaken, Smac in plak ken snijden... klaar! Wilt U Smac nog even bakken Ook dat is in een ommezien gebeurd. Wat een gemak, vooral op drukke dagen! VOORDELIG! Deze vleeslekkernij slinkt niet. En haar prijs is zó, dat U Smac vaak op Uw menu kunt zetten. Tot groot genoegen van Uw gezin! Nu ook in 200 grams blikjes. Er zijn recepten bij l ff? - 1 *00l Z":,"nr MTUURZUIvene 117) „Dan Is 't goed", zei ze op tevreden toon, en ze trok zijn hand naar zich toe en duwde die onder haar hoofd. „Nu kan ik rustig zijn. 't Is me net, of ik vannacht rustig zal slapen, en onbezorgd wakker zal worden. Wordt het al haast donker, vader?" „Ja, het licht gaat al weg. Ze zul len wel gauw de lamp brengen en dan ga ik je nog wat voorlezen. Morgen wil moeder een poosje bij je komen zitten." „Morgen", zei ze zacht, „morgen!" Het grauwe licht van de mistige no vemberdag verzwakte meer en meer, maar het licht van een der vensters scheen vol op Pansy's gelaat. Daar lag ze met het hoofd op de hand, bleek en afgemat, maar rustig, met gesloten ogen, alsof ze reeds half ingesluimerd was. Een paar minuten lag ze onbe weeglijk, maar toen kwam er een blos je op haar ingevallen wangen en haar ogen straalden van verrassing. „Kan dat sterven wezen?" riep ze op verheugde toon; „het is geen duis ternis of eenzaamheid. Het is alles licht. Zou dat de overgang kunnen zijn?" De laatste woorden kwamen als een zacht gefluister, maar haar blijde glimlach bleef. Justin voelde een zachte druk van haar vingers, bijna onmerkbaar. En een ogenblik later wist hij, dat God haar tot Zich had genomen. HOOFDSTUK L. Besluit. In de kamer was het donker ge worden. Een flauw schemerlicht hing nog tegen de ruiten, maar in de hoe- k envan het vertrek rustte al het don ker van de nacht. Justin zat daar onbeweeglijk, bij het lijk van zijn geliefde dochter; zijn Pansy, die niet een ander was, geen ander mens, geen kind van hem, dat naast hem geleefd had, maar een deel van zijn leven, een deel, een groot deel, dat daar geheel mee verenigd was. Zo vreemd was het: door tijden van verwijdering, die het leven gebracht had, ja, ook door die tijden van ver wijdering heen, was zij deel van zijn leven geweest, was zij toch niet geheel van hem gescheiden. En mocht hij het in zware ogenblikken ook wel eens gemeend hebben, nu, na alles wat ge beurd was, nu haar jeugdig leven ach ter hem lag met zijn zon en vrolijk heid en smart en vertwijfeling en ein delijk vrede, nu wist hij het wel heel zeker, dat nooit haar leven geschei den was geweest van het zijne, dat haar ziel van het ogenblik van haar geboorte af, deel van zijn ziel geweest was, haar geest deel van zijn geest. Het kwam over hem in dit uur, waarop één, die zonder de Vader en zonder Geleider door het leven ging, vertwijfeld, gebroken zou zijn gewor den; de gedachte kwam over hem aan het wonderlijk bestel des Heren, die elk nieuw leven schiep uit het be staande, die op deze wijze vader en kind op het innigste verbond. En zij, Pansy, nu lag zij daar, haar lichaam gestrekt, van het leven ver laten, en langzaam aan al kwam de bleekheid des doods haar gelaat nog bleker maken en niet lang meer zou het duren of dat broze, vergankelijke omhulsel zou koud worden en ver stijfd. Maar haar ziel, haar beminde ziel was in veiligheid, in volkomen veilig heid bij haar Here en Zaligmaker, die haar op het einde Zich had laten vin den in Zijn onmetelijke zondaarslief de, die altijd veel groter, eindeloos groter is dan zonnige mensenkinderen wel kunnen denken. (Slot volgt) In Oosierkerk ie Goes GOES, 3 dec. Tijdens het week end hebben tal van voorzitters van de Zeeuwse Geref. J.V.'s met een aantal leden van het afd. bestuur zich in de lokalen van de Oosterkerk bezonnen op enkele belangrijke vragen die be trekking hebben op het verenigings werk. Zaterdagmiddag sprak de heer D. W. Ormel, secretaris van de SER te Den Haag over enkele urgente pro blemen op het maatschappeljjk-soci- aal-economisch terrein. Na eerst ge wezen te hebben op de grote veran deringen in het economisch leven van de laatste tien jaar, werd breed voerig de taak van de Staat belicht. Voorts schetste spreker breedvoerig de betwisting bij 't verdelen van het nationale inkomen en vroeg aandacht voor de vergeten groepen. Vervolgens werd de loonpolitiek belicht. Overheid had vroeger alleen de taak om exces sen te voorkomen, nu veel meer in vloed, mede dank zij de vakverenigin gen. Ook de geleide en de vrije of vrijere loonpolitiek werd besproken alsmede het subsidievraagstuk en de bevolkingsaanwas. Tenslotte werd gewezen op de geestelijke vervlakking bij ons volk. Voor Christenen is er een grote roe ping om vandaag dit alles te bezien in Goddelijk licht. In zijn diepste wezen gaat het om de vrijheid en daarbij moeten we er op letten, dat hier het gevaar aanwezig is van de aantasting van de geestelijke vrij heid. Dit zeer belangrijke referaat werd eerst in discussiegroepen besproken waarna met een algemene bespreking werd besloten. In discussie kwam speciaal naar voren hoe al deze vra gen op de J.V.'s aan de orde gesteld moeten worden. DE BIJBEL Zondagmiddag was het woord aan ds. D. J. Boos van Haarlem, de secreta ris van de landelijke Bond. Hij sprak over de vraag of de Bijbel zijn plaats nog wel heeft. Na eerst te hebben ge wezen op de plaats die de Bijbel moet hebben in het persoonlijk leven van de jongere werd vastgesteld, dat er he den maar een zeer gering persoonlijk contact is met het Woord van God. Als argument wordt dan genoemd het gebrek aan tijd. Mogen we ons ech ter hier mee afmaken? Is dit geen vre selijk argument? Alleen op de zondag krijgt de Bijbel bjj velen nog even de aandacht. Het is dus een zondagsboek geworden. Er is voorts veel te weinig interesse. Veel jongeren ligt de histo rie van de Bijbel niet meer. De grote figuren spreken velen niet meer aan. Geconcludeerd moet dus worden, dat er een ernstig tekort is aan Bijbel-ken nis. Dit is ook op de jeugdverenigin gen goed merkbaar. Daarom moeten de jongeren er op attent gemaakt worden, dat zij met hun Bijbel meer vertrouwd raken. Veel Geref. jongeren krijgen ook een wereldse inslag. Men gaat mee doen met de massa en we hebben geen eigen overtuiging. Veel mensen leven tegenwoordig bij radar, doch het ontbreekt hun aan een veilig kompas. Tenslotte gaf spreker enke le tips hoe het Bijbelonderzoek op de verenigingen het beste tot zijn recht kan komen. Ook dit referaat werd eerst in dis cussiegroepen en daarna in het alge meen besproken. Aan het slot sprak de voorzitter de heer J. P. Balkenende van Kapelle- Biezelinge de mening uit, dat wat nu tijdens het weekend gehoord is, uit gedragen moet worden in de plaatse lijke verenigingen. LONDEN, 5 dec. (Reuter). De scheepvaartcorrespondent van de Ti mes heeft voorspeld, dat Japan Noor wegen het komende jaar van de eer ste plaats als walvisvarend land zal verdringen. In het komende seizoen zal er door twintig walvisvloten aan de vangst worden deelgenomen, negen Noorse, vijf Japanse, vier Britse, een Russische en een Nederlandse. Noor wegen, dat nog steeds het grootste walvisvarende land is, dringt aan op rantsoenering van de vangst van dit seizoen onder de verschillende deelne mende expedities als alternatif voor afschaffing van de internationale be perkingen. OOSTBURG, 5 dec. De Vereniging van Paardenfokkers in West Zeeuwsch- Vlaandercn „Rust Roest" heeft een pre miekeuring van anderhalf jarige hengsten en merries gehouden. Als kampioene kwam uit de bus Victoria, van de stallen De Dobbelaere te IJzendijke en als kam- pioenhengst Constant van de Heihof, ei genaars Marcel D'hoore, Sluis, A. 3. E. Temmerman, Hoofdplaat, R. J. de Milli- ano. Oostburg en J. C. J. van de Velde te Kamperland. De uitslagen waren verder: Merries grote maat: Honda van Sint Kruis, P. E. de Backere, Sint Kruis IA prijs; Diana v. d. Kleine Boompolder, G. van Hal, Sint Kruis 1B; Jenny van Bak- kersdam, G. J. v. d. Vijver, Waterland kerkje 2A; Béa van Lindenhof, M. A. Maes, Sint Kruis 2B prijs; Verna, Stallen De Dobbelaere, IJzendijke 2C; Jenny v. de Helena, J. Mangnus, Biervliet 2D; Caroline, J. S. de Blaey, Biervliet 3A; Vera van Dijkzicht, W. L. P. de Blaey, Biervliet, 3B; Bella van Lindenhof, M. A. Maes, Sint Kruis 3C; Brenda, C. J. Alme- kinders, Retranchement 3D; Elza, A. H. van Iwaarden, Zuidzande en J. de Hullu, Cadzand 3E. Merries middenmaat: Victoria, Stallen De Dobbelaere, IJzendijke le prijs; Iréne van Terhofstede, Eug. van Damme, IJzendijke 2A; Amazone d'Amice, A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat 2B; Astrid van Biena, J. Kouijzer, Biervliet 2C; Ria van Plakkebord, A. J. Termote, IJzen dijke 2D; Tiny, O. Noë, Waterlandkerkje 2E; Marleen van Tivoli, Jac. Wijffels, IJzendijke 3A; Margot van 't Schutters hof, A. H. van Iwaarden, Cadzand SB; Nora van de Zandkreek, J. D. Jansen, Aardenburg 3C; Corrie van de Kleine Boompolder, G. van Hal, Sint Kruis 3D; Successe, Abr. Pladdet, Biervliet 3E. Merries kleine maat: Bea van Vengeur, A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat le pr.; Margot van Tivoli, Jac. Wijffels, IJzen dijke 2A; Urbanie van de Herenweg, A. J. den Hamer, Aardenburg 2B; Bravade d'Ahéa, Gebr. Aernoudts A. C.zns., Sluis 2C; Tride v. d. Comme, Cam. Wijffels, IJzendijke 3A; Gazelle van Vlierhof, Z. C. Risseeuw, Retranchement 3B; Joly v. d. Helena, J. Mangnus, Biervliet 3C; Hilda, A. H. van Iwaarden, Zuidzande 3D; Costaulina van Couwenhoeve, A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat 3E. Hengsten grote maat: Constant van de Heihof, Marcel D'hoore, Sluis, A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat, R. J. de Milli- ano, Oostburg en J. C. J. v. d. Velde, Kamperland le prijs; Max van Dijkzicht, Eug. en Em. de Badts, Oostburg en Sluis 2A; Constand van Kulberg, M. D'hoore, Sluis, R. J. de Milliano, Oostburg en J. C. J. v. d. Velde, Kamperland 2B; Eglon van Zuidzande, Eug. de Badts en R. J. de Milliano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde, Kamperland 3A; Vainqueur, Stal len De Dobbelaere, IJzendijke 3B. Hengsten middenmaat: Cesar van de Ronduit, S. van Vooren, Sluis le prijs; Karei van Moustic, A. J. v. d. Meulen, IJzendijke 2A; Constand van Kempkens- berg, Marcel D'hoore, Sluis 2B; Willy van Dierkensteen, Gebr. de Milliano, Waterlandkerkje 2C; Jaap van Quarré, A. J. Catseman, Biervliet 2D; Werner v. Dierkensteen, Gebr. de Milliano, Water landkerkje 3A. Hengsten kleine maat: Wallon van St. Kruis, P. E. de Backere, St. Kruis le pr.; Moustic, A. J. v. d. Meulen, IJzendijke 2A; Moustic v. d. Lodijk, S. van Hoeve, Biervliet 2B; Karei, C. den Hamer en G. E. de Badts, Schoondljke 3e. Groepen van 3 stuks, geboren in 1955: le prijs A. J. v. d. Meulen, IJzendijke; 2A Marcel D'hoore e.a., Sluis; 2B A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; 3e Stallen De Dobbelaere, IJzendijke. Thans kunnen wij U leveren bestaande uit as constructie, afme schuif- of draaide bestaande uit asbestgolfplaten in Ijzeren constructie, afmeting 5.502.80 m. met schuif- of draaideuren. KABOUTERS DIVERSEN: De Geref. Mannenver. op Zuid-Beveland vergaderen zaterdag a.s. half drie te Goes (Nieuwe Geref. kerk). Spr.: Ds. Tiemersma, over „Wel vaart of welzijn". Ook niet- leden zullen gaarne als gasten verwacht worden mt Heer in 't veneer? Bfl Jasperse in de leerl Specia listen in autorijles, moto*, rijles en verkeerscursus. Autorijschool Jasperse, kend en gediplomeerd doo* de F. N. O. P. VUssingseitrMÉ 1, Koudekerke, Tel. K 1185— 343. Zie'hoe gul de natuur is met haar goede gaven! Elke dag Iaat zij ons kiezen uit een verscheidenheid aan groenten en fruit. En elke dag zorgt zij ervoor, dat er op onze boterhammen natuur zuiverheid komt: Planta! Weet U waarvan Planta wordt bereid, mevrouw? Van de kostelijkste vetten uit de edelste vruchten. Juist daardoor is Planta anders, gezonderook anders van smaak, zuiverder. U zult het zélf proeven!... Neem de 2-happen-proef! Vergelijkt U maar goed, waarmee U wilt. Des te zekerder weet U, dat alleen Planta volmaakt zuiver is. En van haar pure smaak zult U ook graag het vlees, de jus en de groenten laten meeprofiteren. Het recept om gezond te blijven t gezond eten! Dat de gezondste voeding recht- streeks uit de natuur komt is over bekend. Alle moeders, die liefst verse groenten op tafel brengen, weten dat. Alle moeders, die hun kinderen vruchten en vruchtesap geven, weten dat ook. Is het toeval dat al deze buisvrouwen Planta ge bruiken? Natuurlijk niet. Planta is immers nèt zo natuurzuiver als fruit ...dus éven gezond! En volmaakt zuiver van smaak. Proeft U maar! u proeft de natuur in Natuurzuivere Planta iHÜ

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4