Bouw van niet urgente werken wordt tot het uiterste beperkt lijmt kond alle hout! GETAFLEX Het verwisselde testament 5D.e Radio foenqt Arnemtsidens zuiveringsinstallatie 12 december in bedrijf PUZZLE Massale woningproduktie naar Frans voorbeeld? Minister Witte antwoordt Tweede Kamer kunstharslijm zonder harder Meningsverschil over aanslagen rioleringsrechten Jongetje (8) stikte in fopspeen Arrestaties in Praag en Berlijn Anneke Beekman nog steeds in België Regering blijft waakzaam tegenover N.S.B.-activiteiten Nieuwe Z.L.M.-leden gewestelijke raad voorgedragen Prijs van gasolie reeds verhoogd VANDAAG EENS Maandag 3 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 DEN HAAG, 1 dec. Ten aanzien van de bouw van handel en verkeer wordt thans reeds een ingrijpende regulering toegepast, welke in het belang van de economische ontwikkeling des lands niet verder kan worden gedreven. Het beleid van de minister is er de laatste jaren niet geheel zonder succes op gericht geweest de bouw van niet urgente werken in sterke mate te beperken. De minister is het niet eens met de Kamerleden, die het aantal van 91.000 in uitvoering zijnde woningen te hoog achten. De stijging van het uitvoeringsniveau is veroorzaakt, doordat met meer wonin gen wordt aangevangen dan er gereed komen. Eerst geruime tijd later zal dit resulteren in een toeneming van het aantal gereed komende woningen. Aldus de memorie van antwoord van minister Witte. Het bereiken van een spanningloze toestand in de bouwnijverheid is vol gens de minister thans niet bereikbaar. Het zou niet verantwoord zijn in de bouwnijverheid zulk een situatie na te streven, nu het gehele bedrijfsleven met een tekort aan arbeidskrachten te kampen heeft. Het thans gevoerde goedkeurings- en subsidiebeleid is er geheel op gericht om relatieve over spanning en onderbezetting ten op zicht van andere bedrijfstakken te voorkomen, zodat een redelijke ver houding tussen vraag en aanbod van arbeiders wordt gehandhaafd. De regering acht het verschijnsel van zwarte lonen onjuist en verwerpelijk. Het wordt ongetwijfeld voor een groot gedeelte mede veroorzaakt door de huidige economische situatie en de daaruit voortvloeiende spanning op de arbeidsmarkt. De regering gaat voort het gewraakte euvel zowel door de bestrijding van de oorzaken daarvan als door repressief toezicht verder te bestriiden. CONTIN GENTERIN GSBELEID De minister wenst zijn contingen- teringsbeleid voor het jaar 1957 nauw aan te sluiten bij de in 1956 gevolg de werkwijze. Van een contingente- ring in de geijkte zin van het woord zal daarbij niet gesproken kunnen worden. Aangezien het echter wel van be lang is, dat de gemeenten enig hou vast hebben met het oog op het door hen te voeren woningbeleid zal aan de gemeenten worden medegedeeld welk aantal woningen in elk geval voor subsidie in aanmerking zal komen. Dit aantal zal gebaseerd zijn op het gemeentelijk woningtekort, zoals dit blijkt te zijn volgens de woningtelling, vermeerderd met de behoefte, die ge durende één jaar ontstaat uit de be volkingsgroei. Tegenover de suggestie de overheid in de een of andere vorm te doen deel nemen in één of meer particuliere bouwbedrijven, staat de minister niet a priori afwijzend. Hoewel hij de vorm van een nationaal bouwbedrijf, afge zien van de wenselijkheid, kwalijk uit voerbaar acht, staat hij open voor de gedachte, dat de rijksoverheid, hetzij door het verstrekken van zekere finan ciële medewerking, hetzij door het verlenen van garanties of op andere wijze ertoe medewerkt, dat op het gebied van de woningbouw nieuwe mogelijkheden wordt geschapen. De minister wenst zijn contingente- ringsbeleid voor het jaar 1957 nauw aan te sluiten bij de in 1956 gevolgde werkwijze. Van een contingentering in de geijkte zin van het woord zal daar bij niet gesproken kunnen worden. NIEUW SYSTEEM Momenteel zijn onderhandelingen gaande om te komen tot massale wo- ningprodukte op basis van een in Frankrijk ontwikkeld systeem, dat ook voor ons land grote mogelijkheden in houdt. De minister is zeker bereid om, wanneer het produkt en de prijs aan redelijke eisen voldoen, de ontwik keling van een dergelijk systeem hier te lande te bevorderen. De minister blijft bezwaren koeste ren tegen het bouwen van noodwonin gen en semi-permanente huizen ter op lossing van de huidige nood. De bouw van dergelijke woningen doet een re latief belangrijk beroep op de aan wezige arbeidskrachten en materialen, terwijl het produkt, dat verkregen wordt, slechts gedurende een korte tijd woonruimte beschikbaar stelt. Boven dien vereist de bouw van deze wonin gen veel grond, zodat zij juist in die gebieden waar de nood het hoogst is, t.w. de grote bevolkingsagglomeraties, niet geplaatst kunnen worden. De minister deelt de verontrusting over de voortgaande stijging van de bouwkosten. Het toezicht, dat vanwege zijn departement wordt uitgeoefend op de bouwprijzen, Is er voortdurend op gericht excessen te voorkomen en de prijzen van de woningbouw op een zo redelijk mogelijk niveau te handha ven. WONINGWETBOUW Met vele leden is de minister van mening, dat de woningwetbouw door woningbouwcorporaties over het al gemeen de voorkeur verdient boven bouw door gemeenten. Hij zou dit echter niet zo willen interpreteren, dat bouw door ge meenten slechts toelaatbaar zou zijn, wanneer vooraf bewezen is, dat bouw door een corporatie onmoge lijk is. Een standpunt over de te nemen maatregelen met betrekking tot de problemen van het westen des lands zal de minister eerst bepalen, nadat door verdergaande studie een klaar inzicht in deze materie is verkregen. Uit reeds verkregen inzichten tekent zich echter wel af, dat de ev. te nemen maatregelen zich op drieërlei gebied zullen moeten concentreren. Het meest urgente en omvangrijke probleem betreft de verdere groei van de randstad Holland. Een tweede punt van onderzoek betreft de vraag of en in hoeverre het tot sterker ontwikke ling brengen van gebieden aan diep vaarwater buiten het Westen des lands dient te worden gestimuleerd. Een derde groep van vraagstukken heeft betrekking op de overige gebieden bui ten het Westen, die een groter deel van de toekomstige bestaansmiddelen zouden kunnen aantrekken. Ingezonden Mededeling (adv.) DINSDAG 4 DECEMBER 1956. HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Licht baken, caus. 10.00 V. d. kind. 10.15 Gram. 10.30 Idem. 1.00 V. d. vrouw. 1.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. 12.15 V. d. boeren. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.5 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13,20 Dansmuz. 13.50 Gram, 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Wij vrou wen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de Wereld: H. C. Bijvoet: Het K.N.M.I. en de waterstaat. 18.00 Lich te muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: J. J. van der Laan: Nieuw Guinea in de Pacific. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Advents- zang. 21.35 Strijkkwart. 22.15 Kamerork., koor en sol. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.0 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.10 Lichte muz. 11.40 Sopr. en piano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- Ingezonden Mededelingen (adv.) Langdurige raadsvergadering ARNEMUIDEN, 30 nov. Het was een uitgebreide agenda, die de raad vanmiddag had af te werken. En men kan in Arnemuiden uit gebreid over de gemeentelijke zaken praten! Het is merkwaardig, hoe de stemming in de raad kan wisselen. De agenda was, hoe uit gebreid ook, weinig schokkend. Moeizaam zwoegde de raad echter in een drie-uren-durende vergadering naar het einde, dat goed werd door het voorstel van wethouder J. Siereveld: het beschikbaar stellen van de presentiegelden voor de hulp aan de Hongaarse vluchtelingen, waarachter alle raadsleden zich spontaan schaarden. rig uit: op 12 december a.s. wordt de zui veringsinstallatie officieel in gebruik ge nomen. Het is een machtig bouwsel, dat zeker tot verhoging van het verzorgings- peil in de gemeente zal bijdragen. Ten slotte stortte de raad zich in een inge wikkeld debat over de aanslagen voor de rioolbelasting. De bewoners van de Mo lenweg zijn aangeslagen, die van de Nieuwstraat nog niet. Verschillende raadsleden zagen hierin een onbillijkheid. Het is echter zo, dat voor de Nieuwstraat nog geen kosten zijn gemaakt; voor de Molenweg integendeel vele. De Nieuw straat blijft daarom dit jaar nog buiten de (aan) slagen. Ingezonden mededeling. Voor f 3.90 tweo froto potten BRYLCREEM m leuke verpakking *net GRATIS kansen op extra cadeauxt Met het wetboek in de hand trachtte de heer J. Allaart (arb.), die hierin trou wens werd bijgestaan door de meerderheid van de raad, allerlei strikjes voor de bur gemeester te zetten. De heer W. H. van der Heide, die als regel steeds geduldig en belangstellend het oor leent aan de wensen van de raadsleden, maakte nu abrupt een einde aan deze serie aanval- letjes. VUILOPHAALDIENST Breedvoerig waren de besprekingen rond de vuilnisophaaldienst. De maatre gelen, die thans genomen zijn, leiden tot een besparing van rond vijfduizend gul den 's jaars. Er is een vuilopslagplaats gevonden, waar het vuil wordt verbrand; voor de omgeving is dit niet storend. Te zijner tijd zal ook worden overgegaan tot de aanschaf van uniforme vuilnisemmers. Voor ƒ2480,'s jaars werd de vuilnis ophaaldienst weer gegund aan de heer Van de Ketterij. Eén van de raadsleden maakte hierbij de opmerking, dat de gang van zaken bij dit ophaalsysteem niet altijd tot te vredenheid stemt. Dit raadslid had een buurman en daar had de vuilnisophaler geweigerd fecaliën mee te nemen. Het was zó erg geworden, verhaalde het raadslid, dat deze mensen thans ergens anders van het toilet gebruik moesten maken. De burgemeester meende, dat dit vroeger wel eens voorkwam; thans zou het beter zijn. „,'t Is een vers geval" zei het raadslid en zijn linkse opponent voegde eraan toe: „Is het niet mogelijk, dat wij dit helemaal in eigen hand nemen"? Het eerste raadslid maakte toen de op merking: „dat moet U maar niet in de krant zetten", waarin dus de erkennning zit opgesloten, dat deze zaak niet zozeer in een openbare vergadering thuishoort en zeker niet in de handen van het ge meentebestuur ZUIVERINGSINSTALLATIE Overigens ziet het er voor wat betreft Arnemuidens rioleringsysteem rooskleu- VEENENDAAL, 1 dec. Het acht jarige zoontje van de familie Van D. te Veenendaal is gestikt, doordat hjj een fopspeen, waarmee hij aan het spe len was in zijn keel kreeg. De jongen had er water in gedaan, dat hij wilde opzuigen. Een arts, die spoedig aanwe zig was, kon niet meer helpen. PRAAG, 30 nov. (Reuter). In diplomatieke kringen te Praag lopen op het ogenblik geruchten dat er in de Tsjechische hoofdstad op grote schaal en om onbekende redenen ar restaties worden verricht. Volgens sommige berichten betref fen de aanhoudingen in hoofdzaak aanhangers van de voormalige Tsje chische sociaal-democratische partij, die in de communistische partij is opgegaan na de machtsoverneming in 1948. Reeds 200 personen zouden zijn gearresteerd. De politie, die klaarblijkelijk zoekt naar illegale papieren, zou huiszoe kingen hebben verricht. Zij contro leert de persoonsbewijzen van Tsje chen, die op de drie westelijke am bassades of consulaten moeten zijn en vraagt nadien naar de reden van hun bezoek. In Berlijn Op last van de procureur-generaal van de duitse democratische republiek is een groep Oostduitse intellectuelen onder leiding van de hoogleraar dr. Wolfgang Harich te Oost-Berlijn aan gehouden, omdat zij er op uit zouden zijn geweest „de democratische con stitutionele orde in samenwerking met de westelijke geheime diensten omver te werpen" en betrekkingen zouden hebben onderhouden met de „Hongaarse reactionairen". en tuinb.meded. 12.33 Orgel en trompet. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.20 De dieren wereld en wij, caus. 17.30 Dansmuz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Op u komt het aan! 18.40 Dansmuz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Muz. caus. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Viool en altviool. 22.55 Ik geloof, dat.23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Journ. en New York calling. 23.3523.55 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45 22.15 Filmprogr. BRUSSEL (324 m) 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Tuinb. kron. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Orgelspel. 16.30 Omr. ork. en sol. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.40 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndikale kron. 20.00 De Zandloper. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.11 Orgelconc. 22.5523.00 Nws. Geen verjaring 's GRAVENHAGE, 1 dec. Anneke Beekman bevindt zich, naar mag- worden aangenomen, nog steeds in België, al thans buiten Nederland. Deze omstandig heid legt de Nederlandse opsporingsor ganen uiteraard zekere beperkingen op bij hun pogingen om dit meisje te vinden en het terug te brengen binnen het be reik van het wettig over haar gestelde gezag. Medewerking var de zijde der Belgische autoriteiten is hierbij gevraagd en ondervonden. Details kunnen om voor de hand liggende redenen bezwaarlijk openbaar worden gemaakt. Dit schrijft de minister van justitie in zijn memorie van antwoord. De minister herinnert er aan, dat in no vember 1955 aan de Belgische regering de uitlevering is verzocht van de veroor deelde ex-pleegmoeder van Anneke Beek man. Dit verzoek is herhaald in augustus van dit jaar. Nadat de opgeëiste persoon kort tevoren in België was opgespoord en aangehouden. De Belgische regering heeft op het verzoek om uitlevering ech ter onlangs in een uitvoerig gemotieerde nota afwijzend beschikt. Onder deze om standigheden is voorshands niet te ver wachten, dat aan Belgische zijde vrijheid gevonden zal kunnen worden de betrokke ne door middel van uitleiding naar Ne derland te doen terugkeren. Het is de minister door kennisneming van de Belgische nota gebleken, dat de mogelijkheid van uitlevering hier te lan de vooraf moeilijk kan worden beoor deeld. Er was hier geen sprake van een eenvoudige verjaringskwestie. 's-GRAVENHAGE, 1 dec. De activi teiten van groeperingen die in overwe gende mate bestaan uit of geleid worden door voormalige NSB-ers worden door de regering voortdurend met bijzondere waakzaamheid gevolgd. Zodra zou blij ken van strafbare feiten zal terstond krachtig worden opgetreden. Tot nu toe zijn er geen voldoende aanwijzigingen, dat deze groeperingen, waarvan de om vang overigens zeer beperkt is, geacht kunnen worden onder het „besluit ont binding landverraderlijke organisaties" te vallen. Aldus minister Samkalden in zijn memorie van antwoord aan de tweede kamer over de begroting van justitie. o 3 De V.S. en Nederland zullen op 18 maart 1957 de afgebroken lucht vaartonderhandelingen hervatten. OUD ENGELS VERHAAL 114) Het leek wel, of ze alles wat haar korte leven had gevoeld, nog eens koesterde en kweekte; zo lang ze er sterk genoeg voor was, bracht ze be zoeken in de boerderijen en de vis sershutten en bracht ze als van ouds, haar tijd door in het dorp of op de rotsen en aan het strand. De oude Forse zat urenlang bjj haar op haar geliefkoosd plekje bij de vuurtoren, en meestal was Justin er ook; hij liet haar zelden meer alleen. Toen het weer kouder werd, en ze meer binnen moest blijven, kwam ze eensklaps op het denkbeeld, dat Jenny Cunliffe, haar oude metgezel en speelgenote bij haar moest wezen als in de dagen van ouds. Het leek een gril maar misschien was er ook een stille hoop in haar hart, dat haar nog een kort ogenblik van liefdes geluk mocht worden geschonken; dat Robert Fortescue wanneer hij van haar toestand hoorde nog komen zou om zich met haar te verzoenen. Ze zou hem van harte vergiffenis schen ken wanneer hij haar vergiffenis vroeg. Nu zij het graf zo nabij was, was er geen trots of bitterheid meer in haar liefde tot hem. Mevrouw Cunliffe maakte groot be zwaar. Jenny kon toch haar betrek king in het huis van baron Fortescue zo maar niet opgeven. Zulk een goede plaats zou ze zo gauw niet terugkrij gen. Maar dominee Cunliffe had nau welijks gehoord van Pansy's wens, of hij ging op reis om Jenny te halen. Mevrouw Fortescue was niet blij met de boodschap, en deed opmerken, dat ze de plaats niet voor Jenny open kon houden, maar hij verzekerde haar, dat geen overwegingen hem of Jenny konden weerhouden; ze moest en ze zou naar haar vriendin. En toen beloofde de barones, dat ze in elk geval de betrekking veertien dagen open zou houden, wanneer Jenny mocht wensen terug te keren. Maar ze keer de niet terug na veertien dagen en ze verloor haar goede plaats, en ze was er niet rouwig om, al beklaagde haar moeder zich net zo lang bij Justin en Diana, tot ze wist, dat Jenny er geen schade bij zou lijden. Jenny kwam met blijdschap, en ze babbelde en praatte over het kasteel Fortescue, even druk als ze over an dere dingen had gebabbeld, toen Pansy en zij nog kinderen waren. Pansy zelf zou niet hebben kunnen zeggen, of het haar meer verdriet of genoegen deed, zoveel van de Forte- scue's te horen. Voor Justin echter was het bijna ondraaglijke pijn; hij begreep niet, hoe Pansy kon luiste ren, en hoe ze met haar steeds zwak kere stem maar telkens weer vragen deed. „Trouwt Robert Fortescue al gauw?" hoorde hij haar eens vragen op het ogenblik dat hij binnenkwam. „O ja, uiterlijk tegen Kerstfeest", vertelde Jenny met haar prettige stem. „Je kunt niet geloven, hoe trots mevrouw er op is. Ze maakt er een drukte van! Nou, ik zou die meneer Robert niet willen hebben, al ben ik dan ook nog zo arm." „Waarom niet?" vroeg Pansy. „Waarom niet?" zei Jenny; „wel je weet toch wel, dat wij als huisperso neel de andere kant van het mensen leven te zien krijgen. Mijnheer Robert kan heel aardig wezen, als hij meent, dat de mensen op hem letten, maar thuis was hij een lastpost. Jij begrijpt dat niet, want jouw vader en mijn vader vragen er niet naar, of de men sen naar hen kijken. O, hij was zo laag en geniepig tegen degenen, die beneden hem stonden of die zich niet tegen hem konden verzetten. Zo een, neen hoor, daar zou ik niets van moe ten hebben. Maar Pansy, wat scheelt er aan, waarom huil je?" „Och, ik zou zo graag weer gezond en sterk willen zijn", snikte ze en ze strekte de armen uit naar haar vader en leunde tegen zijn borst. „Maar nu is het te laat". Het was te laat. Het tere bloempje, zo voorzichtig opgekweekt, en door zulk een ruwe en overwachte storm ontworteld, kon niet opnieuw wortel schieten, zelfs niet in de geboorte grond. Ze hechtte niet meer aan het leven, nu ze begreep, hoe onwaardig de man was, die ze had liefgehad. Tot dusver had ze gemeend, dat hij even weinig schuld had aan hun scheiding als zij zelf. Nu wist ze be ter, nu begreep ze, dat hij alleen haar geld had bezocht. Maar nu ze de laat ste zwakke hoop had opgegeven, werd ze rustiger en gelukkiger. Allen, die ze in haar jeugd had liefgehad, wa ren nu om haar heen en omringden haar met hun liefde. Voor zoveel het mogelijk was, werd de eenzaamheid en de bitterheid van het pad naar het graf haar ontnomen. (Wordt vervolgd). GOES, 1 dec. Het dagelijks be stuur van de Z.L.M. heeft besloten als leden van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap voor de nieuwe per 1 januari aanstaan de zittingsduur voor te dragen de he ren; W. de Buck te Meliskerke, P. J. J. Dekker te Wemeldinge, A. M. Geluk te Schuddebeurs, A. Haak te Zaam- slag, W. Koster te Axel en Mr. J. F. G. Schlingemann te Goes. De laatste twee genoemden zullen worden voorgedragen voor de be stuurscommissie. In de door de Z.L.M. zitting heb bende leden in de verschillende com missies wenst het dagelijks bestuur geen wijzigingen aan te brengen. De heer A. M. Geluk zal worden voorgedragen als lid van de Commis sie Waterbeheersing en Ontzilting. Aan de heren Ir. M. A. Geuze en J. B. Becu wordt dank gebracht voor het werk, dat zij als lid van de Ge westelijke Raad van het Landbouw schap hebben verricht. Als lid, respectievelijk plaatsvervan gend lid van de Raad van Beroep voor geschillen met betrekking tot de uit voering van de Zietewet en de Land en Tuinb'-uw Ongevallenwet te Mid delburg zullen worden voorgedragen de heren C. J. v. d. Werff te Rilland en C. P. Zuijdweg te Kats. De voorzitter deelde tenslotte mede, dat hij het Hoofdbestuur van het Ko ninklijk Nederlands Landbouw Comité heeft uitgenodigd in het voorjaar voor een bezoek aan Zeeland, waarbij spe ciaal aandacht besteed zal worden aan de herverkavelingsproblemen. De fraaiste van Nederland Middelburgse ijsbaan gaat open MIDDELBURG, 1 dec. De Mid delburgse ijsbaan gaat open! Zo gauw het gaat vriezen. De ijsbaan, het 4 ha groot terrein, bij Zanddorp, zal, als het geheel is ingericht tot de fraaiste van Nederland behoren. De ijsciub, gisteravond in de socië teit bijeen, heeft deze voor geheel schaatsminnend Walcheren, beslissing genomen. Woensdag zal de pomp-in- stallatie, die de banen van zoet water zal voorzien, worden beproefd. In het ontwerp is ook een clubhuis opgeno men. Voorts zal een beplanting (be scherming tegen de wind) worden aangebracht. Het Staatsbosbeheer zal waarschijnlijk hiervoor een. subsidie verlenen. Van de 250 obligaties a 59 zijn er thans 200 geplaatst. In het pro ject is ook opgenomen een ijshockey-, kunstrij-, hardrij- en krabbelbaan, naast de gewone ijsbaan. Ook is ge sproken over een mechanische veeg- installatie. De voorzitter, de heer A. de Jonge, sedert de oprichting in 1939 bekleedde hij deze funktie en promotor van de ijsbaan, trad af. Onder veel bijval werd hij benoemd tot ere-voorzitter. In zijn plaats werd gekozen ir. H. Vis ser. Ook de secretaris, jhr mr Chr. F. van Nispen tot Sevenaar trad af. Zijn plaats zal ingenomen worden door mr J. J. van der Weel Jr. ROTTERDAM, 1 dec. In een gister avond te Rotterdam gehouden spoedver gadering naar aanleiding van de stijging van de prijzen der olieprodukten hebben de verenigde oliehandelaren van Neder land op grond van de omstandigheden het besluit genomen, hun prijzen voor de af levering van gas-olie aan boord van sche pen voor Rijn- en binnenvaart met ingang van 1 december vast te stellen op mini maal 16,50 en maximaal 17,15 per 10# liter. De officieel toegelaten prijs is met in gang van gisteren vastgesteld op 17,55 per 100 liter. HORIZONTAAL: 6 Ordelijke schikking, 7 meester in de rechten, 9 grote bijl, 19 reeds, 11 electrisch geladen deeltje, 12 vervoermiddel, 13 geheel de uwe, 14 scheiding der continenten, 15 zangnoot, 18 aankleding. VERTICAAL: 1 Oorspronkelijk, 2 Turks bevelhebber, 3 proppenschieter, 4 vol doende, 5 richtsnoer, 8 bedorven, 10 plaag geest, 16 bevel, 17 ophoging. Oplossing vorige puzzel HORIZONTAAL: 1 Vloe, 4 eend, 7 stunt, 9 om, 11 sik, 12 Pr, 13 top, 15 hof, 16 duister, 17 wel, 18 kit, 20 al, 21 wed, 23 er, 24 melig, 26 merg, 27 kans. VERTICAAL: 1 Vlot, 2 os, 3 ets, 4 enk, 5 et, 6 durf, 8 uitstel, 10 model, 12 porie, 14 pul, 15 hek, 17 warm, 19 tros, 21 weg, 22 dik, 24 Mr, 25 ga.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3