„Zeeuwsch-Vlaanderen wordt stel selmatig door Den Haag vergeten" Voor Sadrach en zijn vriendjes Poortvliet en St. Annaland hebben nu een sublieme verbindingsschakel Zeewering Zoutelande: rechts vordering tot onteigening Hongaarse vluchtelingen verlieten Biggekerke Scherpe kritiek op afwijzing van vurige wensen BAAYENS Olieleiding wordt gelegd van Woensdrecht naar Kruiningen „Vroeger was het een doolhof, waar je niet uit kwam.." aldus de Commissaris ZEEIIWSCH DAGBLAD Pagina 2 Ir. C. A. L. Horsimann voor Kamer van Koophandel Brouwershaven kreeg 6 bejaardenwoningen cadeau Kadsrdagen Zeeuwse C J.B.T.B. Afscheid leraar R.H.B.S. ie Bergen op Zoom Vandaag gaan drie grote paketten naar Nieuw-Guinea Mr. B. Plomp (Utrecht) griffier Polder Walcheren Yerseke heeft een sluitende begroting Zuiveringsinstallatie te Arnemuiden in gebruik Jhr. De Casembroot verrichtte de officiële opening Zaterdag 1 december 1956 TERNEUZEN, 30 november. Het antwoord van minister Algera aan de Tweede Kamer geen tweede grote veerboot voor de dienst Vlissingen—Breskens, geen tunnel tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Brabant, geen oost-west-verbinding door de Braakman als rijksweg heeft in de vandaag gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, scherpe kritiek uitgelokt, speciaal van de voorzitter, ir. C. A. L. Horstmann, die verklaarde, dat Zeeuwsch-Vlaanderen stelselmatig door Den Haag wordt vergeten. „In 1918 zijn wij niet vergeten, dat wij Neder landers waren en wanneer Den Haag op deze wijze doorgaat onze belangen over het hoofd te zien, zou het wel eens kunnen gebeuren, dat wij de Zeeuwschvlamingen moeten toeroepen te vergeten, dat zij Nederlanders zijn, omdat hun eigen regering hen laat terugvallen tot de staat van achterlijk en onontwikkeld gebied", aldus ir. Horst mann. Algemene vergadering der Z.L.M. GOES, 30 nov. De algemene ver gadering der Zeeuwse Landbouw Maatschappij zal op maandag 17 de cember des middag om twee uur in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg worden gehouden. Na het openingswoord van de voor zitter, behandeling begroting 1957 en contributievaststelling voor 1957 zal 'n discussiegroep onder leiding van de vice-voorzitter der Z.L.M. de heer P. J. J. Dekker en waarvan o.a. verder deel uit zal maken de heer H. D. Lou- wes, voorzitter van het Landbouw schap spreken over: „De huidige land bouwpolitieke toestand". Wat de weigering tot bouw van een tweede boot betreft 'merkte de voor zitter op, dat zodoende alleen de na delen van de verlegging van de haven van Breskens overblijven. Wat de tun- nel aangaat vond ir. Horstmann het onbegrijpelijk, dat voor een nog te vestigen (soda) industrie in Delfzijl voor meer dan 50 miljoen aan water bouwkundige werken wordt uitge voerd alleen om de streek tot ont wikkeling te brengen, terwijl voor het goed ontwikkelde Z.-Vlaanderen geen gelden beschikbaar worden ge steld voor de handhaving van het be staande peil en om de industrieën aan de nodige verbindingen te helpen. NIET UITVOERBAAR? „De minister heeft verklaard", aldus de voorzitter, „dat de uitvoer baarheid in dit riviergedeelte niet vaststaat. Wij nemen aan, dat er op enkele plaatsen technische moei lijkheden zullen zijn, maar waarom preciseert de minister niet waar rijkswaterstaat een onderzoek heeft ingesteld? Of wilde hij er niet te veel woorden aan vuil maken?" Ten aanzien van de mededeling, dat plannen tot verbetering van de haven van Terneuzen thans niet wor den overwogen, werd opgemerkt, dat de tegenstelling tussen wat in Delf zijl gebeurt voor een nog te ontwik kelen gebied en de kanaalzone van Z.-Vlaanderen wel schril en zuur is. „Wanneer we er dan bovendien aan denken, dat het ministerie er drie jaar over heeft gedaan om deze be slissing te nemen, dan raken we er wel van overtuigd, dat Z.-Vlaanderen ver van Een Haag ligt en dat onze problemen in een stoffige la werden opgeborgen." ZELF OPKNAPPEN. „De oost-west-verbinding moeten we ook maar zelf opknappen. Het is ons misschien toegestaan de vraag te stellen, waarvoor dan de opbrengst van de wegenbelasting wordt ge bruikt. De enige grote rijksweg in Zeeland, die van Vlissingen naar Bergen op Zoom, verkeert in zeer slechte staat", aldus de heer Horst mann, die het departement van wa terstaat verweet zelfs op herhaalde verzoeken om een onderhoud, geen antwoord te hebben gegeven. „Wij zijn in ieder geval niet verge ten, dat ons door een minister van waterstaat vrije veren zijn beloofd. Wij zijn evenmin vergeten, dat bij overname van de spoorwegen in Z. Vlaanderen door de N.S. de bestaan de situatie zou worden gehandhaafd. En ook daar is niets van terecht ge komen", aldus besloot de voorzitter zijn verklaring. DISCUSSIE. Tijdens de discussie bleek, dat de leden het geheel eens waren met de geuite kritiek. Slechts ir. J. F. Denie Wafersnoodactie „Boston helpt Brouwershaven" BROUWERSHAVEN, 30 nov. Van daag vond de officiële overdracht plaats van de zes woningen voor be jaarden aan het Bostonplein. Deze wo ningen zijn gebouwd met behulp van een schenking uit Boston (Amerika) ten behoeve van het rampgebied. De overdracht van de woningen ge schiedde door mr. W. F. Schokking, vi ce-voorzitter van het comité „Boston helpt Brouwershaven". Mevr. C. M. Sanders-Van der Werff, echtgenote van wijlen de voorzitter v. h. comité, de heer P. J, Sanders, ont hulde een gedenksteen. Er bestond grote belangstelling voor de officiële plechtigheid, vooral van de zijde der bejaarden voor wie deze dag een mijl paal betekent. GOES, 30 nov. Vrijdag 1.1. en za terdag 12 januari a.s. zullen de kader- dagen van de Zeeuwse C.J.B.T.B. worden gehouden. De volgende onder werpen zullen behandeld worden: „Landbouwmechanisatie", „Bezitsvor ming" en „Het overbevolkingsvraag- stuk". Hiernaast zullen de deelnemers de gelegenheid krijgen vragen over verschillende cnderwerpen omtrent het organisatieleven aan een forum voor te leggen. Ds. R. A. Flinterman uit Goes zal deze kaderdagen met een slotwoord beëindigen. De bijeen komsten worden in de Geref. Ooster- kerk te Goes gehouden. achtte de woorden van de voorzitter te scherp. Hij vond deze in de gegeven omstandigheden niet verstandig. Ir. Horstmann repliceerde van oordeel te zijn, dat de mening der Zeeuwsch- viaamse bevolking losgemaakt moet worden en dat de kwestie wel dege lijk scherp moet worden gesteld. De bevolking moet nu protesteren, nu men in Den Haag op eerlijk en be leefd spel niet wenst in te gaan. Ingezonden Mededeling (Adv.) De speciaalzaak voor uw BRIL BERGEN OP ZOOM, 30 nov. We gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd heeft de heer J. Rie- dijk, leraar aan de RHBS, afscheid ge nomen. Na een kort inleidend woord van de directeur dr. J. W. Boehmer is het woord gevoerd door de inspecteur van het middelbaar onderwijs en door notaris H. van Gruting namens de commissie van toezicht. Namens de le raren sprak de heer J. G. Sloff, die een pick-up aanbood en namens de ouders van de. leerlingen en de docentenver eniging ir. Kakebeeke. Van de leerlin gen van de vijfde klas is de heer Riedijk een boekwerk en een vaas aan geboden en van de lagere klassen een gramofoonplatenboek. De heer Riedijk sprak een dankwoord, waarna er een intiem samenzijn was en gelegenheid bestond persoonlijk afscheid van hem te nemen. De heer H. A. M. A. de Meijer roerde de kwestie van de Terneuzense naven aa:i en wees erop, dat het rijk (dat de haven steeds financieerde), nu de gemeente de haven wil over nemen, heeft toegezegd een jaarlijkse bijdrage te verlenen ten bedrage van de gekapitaliseerde onderhoudskosten. De sluis van Terneuzen moet binnen enkele jaren veel groter worden. Van Franse zijde is al geïnformeerd, of de sluis toereikend kan worden ge maakt voor erts- en kolenschepen van 20 tot 25000 ton. Dit lid stelde het volgende urgen- tieschema: een tunnel bij Saeftinge, I veer uur J Westkapelle aan de haven en sluis van Terneuzen, een I grond gelopen. Het schip is met hoog- betere verbinding bij Breskens. water vlot gekomen. Schip bij Westkapelle aan de grond ROTTERDAM, 30 nov. Het Duitse s.s. „Havelstein" is vannacht om onge- De siand is: rond zevenhonderd gulden Bunkeropruiming wordt krachtig voortgezet MIDDELBURG, 30 nov. In een buitengewone spoedeisende ver gadering heeft het Polderbestuur van Walcheren tot griffier be noemd mr. B. Plomp te Utrecht, die door het dagelijks bestuur als eerste op de voordracht was geplaatst. De nieuwbenoemde griffier is 34 jaar; hij werd in september 1922 te Amsterdam geboren. Hij studeerde te Utrecht en haalde daar zijn titel. Sinds 1951 was mr. Plomp directeur-secretaris van een organisatie van cultuur-onder nemingen in Soerabaja. Hij vertoeft momenteel met verlof in Neder land. Medio december zal de nieuwe griffier in functie treden. Hij zal zich te Domburg vestigen. De geloofsbrieven van de nieuwe commissaris, gekozen in de vaka- ture, ontstaan door de benoeming van de heer J. Koene tot raad de heer J. Francke Mzn. uit Grijpskerke, wer den in orde bevonden. Het voorstel van het dagelijks be stuur tot het instellen van een rechts- verordening tot onteigening van een aantal percelen te Zoutelande werd onveranderd vastgesteld. Namen van eigenaren en soort van objecten pu bliceerden wij woensdag j.l. Met de heer A. Koets, wiens sla gerij voor de versterking van de zeewering zal moeten wijken, kon men op het laatste moment tot over eenstemming geraken. De gemeente Vlissingen kreeg een gedeelte tankgracht voor de symbo lische prijs van één gulden. Het pol derbestuur kon hieraan rustig zijn goedkeuring hechten, omdfit de ge meente de waarborg geeft, dat voor een goede instandhouding van de wa terafvoer zal worden zorg gedragen. Voor het opruimen van verdedigings werken in de zeewering tussen West kapelle en Domburg (gelegen tussen de dijkpalen 5 en 7) werd een krediet van f450.090 verleend. Voor hetzelfde doel op het strand en In de duinen Opslagplaatsen bij veerhaven Kruiningen N.A.V.O.-plannen thans in uitvoering KRUININGEN, 30 nov. Naar wij van welingelichte zijde ver nemen, zal van de veerhaven Kruiningen dwars door Zuid-Beveland naar Noord-Brabant een oliebuisleiding worden gelegd. Ten westen van de veerhaven, daar waar de watersnood haar sporen heeft achtergelaten en het krekengebied thans met zand wordt volgespoten, is een begin gemaakt met de aanleg van opslag plaatsen voor olie. Deze wordt dan via de tientallen kilometers lange in aanleg zijnde buisleiding naar de vliegbases Woensdrecht getrans porteerd. Zoals enige tijd geleden officieel werd bekend gemaakt, zullen alle vlieg bases in de bij de N.A.V.O. aangesloten landen op genoemde wijze van olie worden voorzien. In verband met de strategische veiligheid achten wij het wenselijk, geen technische bijzonderheden te publiceren. De aanleg van opslagplaatsen en buisleiding is in militaire handen. van Oostkapelle (gelegen tussen de strandpalen 55 en 59 van het noorder- strand) werd een krediet van f 137.000 verstrekt. De kosten van de opruiming tussen Domburg en Westkapelle zijn geraamd op f 600.000. Reeds eerder was voor de opruimingswerkzaamheden in dit kust- vak reeds een post van f 150.000 in de begroting opgenomen. De kosten van deze werken zo wel te Oostkapelle als tussen Domburg en Westkapelle zullen volledig wor den gedragen door het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Een bedrag van f 20.000 blijft ten laste YERSEKE, 30 nov. Voor het eerst na een lange afwezigheid door ziekte heeft burgemeester A. C. Willemsen vanavond de vergadering van de raad weer geleid. Hij sprak woorden van dank tot wethouder De Koeyer, die hem vervangen had. De heer Van Bo ven wenste de burgemeester geluk met zijn herstel. De gemeentebegroting voor 1957 kreeg de raad aangeboden. De ge wone dienst laat aan inkomsten en uitgaven een bedrag zien van f 972. 729,De begroting van het Burger lijk Armbestuur had een slot van f 65.304.—. Tot lid van het B.A. (vac. Hirdes) werd gekozen de heer J. C. Waverijn. Hij kreeg vijf van de negen stemmen. Gelden werden beschikbaar gesteld voor de bouw van vier woningwetwo ningen, die men wil reserveren voor onderwijzers en politie. Aan de ehr. ulo-school zal een vijfde lokaal bijge bouwd worden en op verzoek van de vereniging voor geref. lager onderwijs zal een nieuwe kleuterschool gebouwd worden. SCHERPEN ISSE Hongarije. De collecte van het Rode Kruis voor de Hongaarse vluchtelingen heeft opgebracht 2.169,93. De lijstcol- lecte heeft opgebracht ƒ1.561,90. WOLFAARTSDIfK Verkiezing. Tot ouderling in de Geref. kerk werd gekozen de heer J. Katsman en tot diaken de heer J. de Visser. In ons vorig praatje mochten 'wij wel zeggen, dat het voor Sadrach en zijn vriendjes nog wel even zou blijven „nadruppe- len". Wij kunnen u zeggen, dat het een milde stroom is geweest! Ruim vijfennegentig gulden is de laatste week binnengekomen en dat is beslist een woord van dank en waardering waard. De eind stand is nu: f 699,03, dus rond f too,en al is dan het streef bedrag van duizend gulden niet gehaald, wij zijn dankbaar voor het resultaat. Vandaag nog twee extra bedankjes en wel aan het adres van de zondagsscholen te Sluiskil en 's-Heerenhoek, die resp. f 12,en f 5,50 bijeen brachten. Vandaag vertrekt van Schiphol het K.L.M.-vliegtuig naar Nieuw- Guinea met drie grote paketten aan boord, bestemd voor Sadrach en zijn vriendjes in Seroei op het eiland Japen. Er zit heel wat in de stevige dozen! Wij hadden on ze medewerkster Maja gevraagd „inkopen" te doen en wij kunnen u vertellen, dat zij een hele mid dag aan het werk is geweest om juist die geschenken te kopen, die voor de jeugd in Seroei (en voor de meisjes en vrouwen) bij zonder geschikt zijn. Over wat het allemaal is zal Maja u vol gende week in haar bekende praatje verslag doen. Nu al een woord van dank voor haar grote activiteiten! Als alles goed gaat, staan de cadeaus woensdagavond op het grondgebied van Nieuw-Guinea. De langste reis zit er dan op, maar voordat alles in Seroei is, zullen er nog heel wat dagen verstrijken. Niettemin mag erop gerekend worden, dat vóór het Kerstfeest de cadeaus zijn aan gekomen. Wij hebben Phia van den Berg, die vol spanning uit kijkt naar de goede gaven, een brief geschreven en haar verteld, dat wij het in Zeeland zo erg prettig hebben gevonden op deze wijze iets voor haar pupillen te kunnen doen. Begin volgend jaar hopen wij u, als Phia van den Berg ons „verslag" van de Kerst feestviering zal hebben gezon den, haarfijn te kunnen vertel len hoe alles is verlopen. Zo is de stand De achtste afrekening ziet er zó uit: N.N. te G f 10,—; N.N. te G. f 1,—; G.G. te G. f 2,50; me vr. De V.-B. f 1,mevr. P.-De J. f 1,en mevr. K.-K. f 1, allen te B.o.Z.; J. J. v. H. te T. f 2,50; W. v. d. B. te B. f 10,—; P. Z. te K. f 5,—; „Lezer" te G. f 1,50; A. de K. te Z. f 2,50; Zon dagsschool te S. f 12,A. B. de V. te B.o.Z. f 1,J. de J. te R. f 5,25; A. Q. te S. f 2,—; S. B. en J. de K. te S. 12,—; S. H. te K. f 1,50; G. L. te W. f 1,—; C. de V. te C. f 2,—; J. C. v. L. te T. f 10,J. S. te G. f 2,50; mevr. A. R. te A. f 2,50; Zondagsschool te 's-H. Hoek f 5,50. Totaal f 95,25. Totaal vorige afrekenin gen f 603,78. Eindtotaal f 699,03. wat ben ik benieuwd. van de Polder. Hiervoor zullen z.g.n. puinwegen worden aangelegd. Bunkers exit De noordoostelijke helft van de spui- boezem te Vlissingen werd, voor 'n tijd vak van 10 jaar, voor de symbolische prijs van één gulden aan de gemeente Vlissingen verhuurd. Deze heeft hier voor weer een „onderverhuurder", de IJsclub. Deze verenigingzo is be dongen zal hiervoor geen cent meer moeten betalen dan die éne gulden, die ook Vlissingen betaalt. De heer A. de Buck (Oostkapelle) wilde een hogere prijs dan die éne gulden vragen. De voorzitter, jhr. mr. Rutgers van Rozenburg, haast te zich toen om zich plastisch uit te drukken: „De IJsclubs houden met moeite het hoofd boven wa ter....". Zodat uiteindelijk de Vlissingse IJs club voor een gulden de leden de gladde ijzers weer kan laten onder binden ARNEMUIDEN, 30 nov. Tijdens d« vanmiddag gehouden, langdurige, raadsvergadering is medegedeeld, dat op 12 dec. a.s. de zuiveringsinstallatie in gebruik wordt genomen. Verder sprak de raad over de rioolbelasting. De bewoners van de Molenweg moeten betalen en die van de Nieuwstraat niet. Hierin zagen de raadsleden een onbil lijkheid. De situatie is zo, dat vqor de Nieuwstraat nog geen kosten zijn ge maakt en voor de Molenweg wel. De Nieuwstraat blijft daarom dit jaar nog buiten de aanslagen. Nadat de raadsleden er het hunne van hadden gezegd, werd voor 2480,- per jaar de vuilnisophaaldienst weer gegund aan de heer Van de Ketterij. Te zijner tijd zullen uniforme vuil nisemmers worden aangeschaft. Maan dag hopen wij iets uitvoeriger op deze vergadering in te gaan. (vervolg van pag. 1) heid is, dat door de taalbarrière met deze mensen geen gesprek is te voe ren. In het kamp Biggekerke zijn slechts twee of drie vrouwelijke tol ken, die haar uiterste best doen, maar nu eenmaal niet „als man tot man" kunnen spreken en de vragen en opmerkingen van de kampleiding zó kunnen overbrengen, dat dit di rect wordt begrepen. In de loop van de middag arriveerde in Middelburg een vertegenwoordiger ST. ANNALAND, 30 november. Op de scheiding van de ge meenten Poortvliet en St. Annaland, bij boerderij Steil Aprel, een overzichtelijke plaats, waar zeven torens van het eiland duidelijk zichtbaar waren, heeft de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot vanmiddag in aanwezigheid van een groot aantal genodigden de nieuwe verbindingsweg tussen deze twee dorpen geopend. Op de traditionele wijze: met het doorknippen van een wit lint, waartoe de eerste burger uit de provincie van mej. Corrie Versluis, dochter van de Middelburgse aannemer, die dit werk heeft uitgevoerd, de schaar kreeg aangeboden. De voorzitter van de agrarische subcommissie, ir. M. A. Geuze, die een welkomstwoord sprak, vertelde o.m., dat door deze niéuwe sublie me verbindingsschakel de afstand tussen Poortvliet en St. Annaland met 2400 meter (oftewel 30 pet) is verkort. Hij wees voorts op het feit, dat in de omgeving acht nieuwe bedrijven zijn geprojecteerd (een aantal, dat waarschijnlijk verdub beld kan en zal worden), die alle van deze weg gebruik kunnen maken, Hij sprak een woord van dank tot allen, die bij dit werk betrokken waren geweest, memoreerde dat de werkzaamheden in april waren be gonnen en dat de weg in oktober be rijdbaar was en feliciteerde het eiland Tholen, de gemeenten en vooral de agrarische bevolking met deze nieuwe aanwinst. Vroeger: doolhof Jhr. De Casembroot noemde het 'n goede gedachte van de Herverkave ling om deze weg te laten verbeteren en ze! zeer verheugd te zijn, dat de weg op een klein stukje bij Poort vliet na gereed gekomen' was. „Het zal ongeveer 35 jaar geleden zijn, dat ik op een Thools karretje door de Weihoek reed. Ik had toen niet dur ven dromen, dat ik hier nog eens 'n weg zou mogen openen", aldus de Commissaris, die onder grote hilari teit opmerkte, dat je daar vroeger in het donker beter niet kon rijden. „Het was een doolhof, en je kwam er niet uit....", zo zei hij. Burgemeester W. J. van Doorn van Poortvliet, die nadat de Com missaris de plechtigheid op de hem eigen wijze had verricht, sprak, stak zijn vreugde evenmin onder stoelen en banken. Hij noemde deze weg zeer belangrijk voor de ontwikke ling van het Thoolse land en sprak de hoop uit, dat deze „ontsluiting" zal mogen bijdragen tot groei en bloei van Tholen. Een schone wens Ir. M. A. Geuze besloot de plech tigheid met het uitspreken van een schone wens: hij zei o.m. te hopen, dat met het gereedkomen van deze weg de mogelijkheid geschapen is voor een verbinding in het kader van het deltaplan tussen St. Anna land en St. Philipsiand, waardoor Tholen en St. Philipsiand zullen wor den verbonden. Maar dan zodanig, dat van de nieuwe geprojecteerde haven van St. Annaland, waarvan het ontwerp is goedgekeurd, gebruik zal kunnen worden gemaakt. Na afloop hiervan werden de geno digden op het gemeentehuis te St. Annaland ontvangen, waar burge meester J. van den Bos eveneens en kele vrome wensen deed en waar ve len voorts het woord hebben gevoerd. Tot de aanwezigen behoorden o.m. alle leden van het college van Ged. Staten (met uitzondering van mr. dr. A. J. J. M. Mes), de voorzitter van de Herverkaveling Zeeland, mr. A. J. van der Weel, de secretaris van de van het departement van sociale za ken uit Den Haag, die samen met da gewestelijk commandant Zeeland van de Rode Kruis-eolonnes geruime tijd een gesprek heeft gevoerd met de ne gen vluchtelingen. De oorspronkelijke bedoeling was de vluchtelingen door de politie naar het kamp te doen te rugbrengen, maar in dit voornemen is gelukkig geen uitvoering gege ven. In de avonduren heeft deze verte genwoordiger de Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot officieel verzocht de huisvesting van de Hongaren in het kamp Biggekerke te regelen. De Commissaris heeft dit verzoek ingewilligd en is onmiddellijk begonnen met voorbereidende maatre gelen met inschakeling van het Zeeuws Comité voor hulp aan het Hongaarse volk. De negen vluchtelingen hebben de nacht doorgebracht ten huize van mr. Dumon Tak. De vier Hongaren, die vanavond nog op het politiebureau verbleven, zijn voor de nacht in een hotel ondergebracht. De mogelijkheid is nu aanwezig, dat op zeer korte ter mijn het kamp geheel zal worden ont ruimd en al staat dit momenteel nog niet vast de vluchtelingen in pensi ons op Walcheren tijdelijk zullen wor den gehuisvest. Tenslotte vernamen wij, dat zes Hon garen uit het kamp met de trein, die vanavond om ruim half negen uit Mid delburg vertrok zijn weggereisd. Zij hadden geen geld en geen kaartjes bij zich. In Bergen op Zoom zijn zij door mensen van het Rode Kruis en enige tolken opgevangen. Na een open hartig gesprek met de tolken wa ren de Hongaren, die naar Utrecht wil den, bereid naar Middelburg terug te keren, waar zij bij particulieren onder gebracht worden. agrarische subcommissie, de heer W. van Winkel, die tevens hoofd is van het bureau uitvoering herverkaveling, de burgemeester van de gemeenten St. Maartensdijk, Stavenisse en Oud- Vossemeer, benevens vele vertegen woordigers van waterschappen op het eiland Tholen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2