Hongaren in Zeeland gearriveerd Predikant doorbrak Haagse barrière en Zeeuwse kerken herrijzen I deed Propaganda-actie van Veilig Verkeer te Goes gestart Zierikzee koopt ruimte voor gemeentelijk opslagterrein Dieseltrein in brand geraakt Zierikzee koos krotopruiming boven behoud van stedeschoon 'Isten hozta Onökel Biggekerke1 Ds. Van Burgeier hield vol V.V.V. bezint zich op: Walcherens problemen na afsluiting Zandkreek Windhoos beschadigde boerderij ie W'dijk Vreugde en dank Zeeuwse Milvameisjes voor de microfoon Door burgemeester ten Kate Buitensluis in V lissingen is defect Confrontatie met een der kernvraagstukken Belangen Liederenavond Z.V.U. ONPRETTIG Natuurbescherming in Zeeland noodzakelijk Vrijdag 30 november 1956 ZEEIIWSCH DAGBLAD Pagina 2 De deur is nu open Hervormd Kruiningen nam haar gerestaureerd bedehuis officieel in gebruik KRUININGEN, donderdagavond 29 nov. E EEUWENOUDE Ned. Hervormde kerk van JO/s Kruiningen, waarin ruim drie jaar geleden eb en vloed nog ongestoord in- en uitkabbel- den, is vanavond in hernieuwde glorie weer in gebruik genomen. Door een dankbare gemeen te, die met verraste ogen in het prachtige gebouw rondkeek: een geheel gerestaureerde kerk, waarin de fraaie, gothische lijnen weer tot leven werden geroepen. Uit de diepe onderklank van een eerbiedig her denken der vele rampslachtoffers in deze gemeen te, hoorde men vanavond bij de officiële over dracht in alle toonaarden uitingen van blijdschap en grote dank opwellen. Dank, in de eerste plaats aan God, maar daarna ook aan het Nederlandse volk, dat het Nationale Rampenfonds in staat stel de ook de materiële schade in Hervormd Kruinin gen te herstellen. De heer Van Berkel, adviseur bij het Nat. Rampen fonds, wees op zijn beurt op de grote verdiensten van de plaatselijke predikant, ds. W. C. van Bargeler, dankzij wiens onophoudelijk aankloppen hij Den Haag nieuwe mogelijkheden werden aangesneden. Niet alleen voor Kruiningen, maar voor talrijke geteisterde kerken in het rampgebied. MIDDELBURG, 29 nov. Te Dom burg zal in hotel Juliana de derde najaarsvergadering gehonden worden van de V.V.V.-centrale Walcheren. Op dinsdag 4 december zullen de deelne mers op het gemeentehuis door het gemeentbestuur ontvangen worden. De heer G. W. Oskamp, directeur van de provinciale Zeeuwse V.V.V., zal een korte bespreking houden over de te houden propaganda op Walcheren in 1957. Over de toekomst van Walche ren na de voltooiing van het drie- eilandenplan zal spreken drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland. Het hoofd van het bureau watertoerisme van de A.N.W.B., de heer M. Ruytenschildt, zal een inlei ding verzorgen over de betekenis van het watertoerisme in de Zandkreek eveneens na de voltooiing van het drie-eilandenplan. WOLFAARTSDIJK, 2 9nov. Van morgen vroeg, omstreeks vijf uur, heeft een windhoos ernstige schade aangericht op de boerderij van de heer C. P. Koeman aan de Kosterweg. Een groot gat werd in het dak geslagen en de pannen werden door de ruiten de woning ingeslingerd. De bewoners die allen nog sliepen, schrokken, begrijpe lijk, zeer van dit onverwachte „presen tje". De schade is vrij aanzienlijk. „Ook voor het Rampenfonds is van daag weer een periode afgesloten", al dus de heer Van Berkel, die zich in de afgelopen jaren een groot vriend van Zeeland heeft betoond. Oorspronkelijk zou het Nat. Ram penfonds zich niet met de materiële schade der kerken bezighouden. Maar Kruiningens predikant wist wat hij wilde. „Dat deze kerk thans in zijn oude luister is herrezen, is meer te danken aan de eigen predi kant en de president-kerkvoogd dan aan het Rampenfonds", verklaarde de heer Van Berkel vanavond in het openbaar, „en hun overwinning is voor heel Zeeland van groot belang geworden". Hij zei verheugd te zijn, dat sindsdien de hulpverleningsrege ling kon worden uitgebreid. Sieraad „Mijn gedachten gaan terug naar de rampdagen", zei de heer C. Philipse, sprekende namens Prov. Staten van Zeeland, nadat president-kerkvoogd A. Poleij de genodigden had begroet. Gedeputeerde Philipse noemde de hernieuwde kerk een sieraad voor de gemeente en hij sprak de hoop uit, dat velen zullen gehoorzamen aan de we kelijkse klokketonen, en dat er een heid zal bestaan, in de ruimste zin van het woord. Burgemeester A. Schipper bracht dank aan het Nederlandse volk voor de grote financiële en morele steun. Hij noemde de wijze, waarop de over- heids- en rampgelden in deze restaura tie zijn aangewend, zeer verantwoord. Als lid van de Ned. Herv. gemeente vertolkte hij daarenboven de dank baarheid en vreugde van de gemeente leden, daarbij een Avondmaalstafel van antiek eikenhout aanbiedend. Spreken Nog verschillende sprekers voerden het woord. Jhr. Van Nispen tot Zeve naar, directeur van de Rijksdienst voor Monumentenzorg, noemde de kerk, die nu als monument staat genoteerd, een eerbiedwaardig gebouw. Mr. Ter Lin den uitte zijn grote vreugde namens het moderamen der Ned. Herv. Syno de, nadat hij met eerbied had terugge dacht aan de slachtoffers van de wa tersnood. De heer J. J. Mol te Vlissin- gen, vertegenwoordiger van de kerk voogdijcommissie en de alg. commissie van toezicht, getuigde van de vreugde, waarmee is gewerkt. Hij hoopte, dat ook de gemeente straks haar werk zal .nogen doen in dienstbaarheid. De heer Van Kleunen te Goes, sprak woorden van dank tot God, namens de prov. kerkvergadering van Zeeland en Meer subsidie voor normalisatiewerk MIDDELBURG, 28 nov. Indien de prov. staten daarmee akkoord gaan zal het provinciaal subsidie voor de Stichting voor de Normalisatie wor- £jn verhoogd tot f5,per 10.000 in woners per jaar. Inwilliging van het betreffende verzoek werd aanbevo len door de directie van de P.Z.E.M. De provinciale bijdrage .wordt dan verhoogd van f 100,tot f 140,per jaar. Ged. staten achten het normali satiewerk voor de provincie en haar diensten (waterstaat en bootdiensten) van groot belang. GOES, 29 nov. Dinsdagavond heeft de A.V.R.O.-reportagedienst in Goes een aantal opnamen gemaakt van de werkzaamheden der meisjes, die in hun vrije tijd (als parttimers) aan de Milva, afd. Luchtdoelartillerie zijn verbonden. De programmaleider van „Op de plaatrust", de heer Roel Balten, heeft in Goes gezellige babbeltjes gemaakt met de „plotsters", heeft haar iets laten vertellen over haar taak en zal daarna verzoekplaten ten gehore geven. Dit programma wordt zondagmiddag uitgezonden van 13.45 14.00 in het bekende militaire pro gramma „Op de plaat.... rust". bood zijn beste wensen aan. Ds. Bene der wees, uit naam van de classis Goes (N.- en Z.-Beveland), op de grote acti viteit van Ds. Van Burgeier, waarna Ds. Jebbink van Kapelle als vertegen woordiger van de ring sprak. Ds. Vis ser te Apeldoorn maakte melding van het goede contact, dat zijn gemeente met Kruiningen sedert de ramp heeft gehad en ds. Koolstra, Geref. predikant te Kruningen, zeide zich ondanks de gescheidenheid in kerken met de Herv. gemeente samen verbonden te voelen in de Heer. Overdracht Nadat de heer Poleij, president-kerk voogd het kerkgebouw aan de gemeen te had overgedragen en ds. Van Burge ier dit had aanvaard, las de predikant 2 Kron. 6 18—21. De dienstdoende ouderling bracht nu de kanselbijbel binnen, waarna twee kinderen het doopbekken voor in de kerk plaatsten, twee diakenen broodschaal en beker op de Avond maalstafel zetten en twee catechi santen het dienstboek binnendroe gen. Treffend klonk de stem der ge meente hierna in het „Dankt, dankt nu allen God". De uit het water herrezen kerk is van 'n somber, vervallen gebouw uit gegroeid tot een verrassend mooi bouwwerk. Met eeuwenoude luifelban- ken, sierlijke koperen kroonluchters en rijzige steenzuilen. Aan weerszijden van de massieve preekstoel zijn zo als reeds eerder gemeld twee ge brandschilderde ramen aangebracht, symbolische voorstellingen uitbeelden de uit de bange dagen van februari 1953. Mededeling (adv Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 29 nov. De gemeente raad van Zierikzee heeft woensdagavond besloten (tegen: Verheije, PvdA) de be drijfsgebouwen met terrein van de heer Bolijn te Zierikzee aan te kopen, met het doel deze voor gemeentelijk opslagter rein en garageruimte te gebruiken. De voltallige raad, onder voorzitter schap van burgemeester Dijckmeester, ging akkoord met de verkoop van een perceel grond aan de heer A. Heuzen en met de wijziging van de bouwverorde ning, inzake „besluit-schuilplaatsen bij bouw van woningen". SUBSIDIE. Bij de vaststelling van de nieuwe ge meenschappelijke regeling t.a.v. de Bea- trixschool vroeg de heer v. d. Doel (AR) toelichting op de historische opbouw van deze regeling en de regeling van het stemrecht. De werkgroep van de Z.V.U. werd ver blijd met een subsidie van f25.voor de opvoering van een toneelstuk. Het voorstel-De Moor (PvdA) daarentegen, tot het verlenen van een subsidie van Keeltabletten Ulotttioi helpen direct! ZOU l ELAN DE Gemeente-avond. Door de leden van de Herv. gemeente werd een gemeente avond gehouden. Ds. J. S. Wagener hield een inleiding over het dienstboek der kerk. De verkiezing van de ambtsdra gers zal door de gemeente op voordracht van de kerkeraad geschieden. De heer J. Spree gaf een heldere uiteenzetting van de begroting voor 1957. Tenslotte werden verschillende vragen op kerkelijk terrein beantwoord. BERGEN OP ZOOM, 29 nov. Van avond omstreeks half zeven kwam de dieseltrein uit Zeeland het station bin nengereden met een begin van brand ander een der motorwagens. Het treinpersoneel had in de bocht van Rilland al gezien, dat er iets niet in orde was, maar men oordeelde het beter naar Bergen op Zoom door te rij den en daar de brand te blussen dan aan het stationnetje te Woensdrecht te stoppen, waar mogelijk geen materiaal aanwezig was. Het station Bergen op Zoom werd verwittigd, en toen de dieseltrein arri veerde stond de spoorwegbrandweer al gereed met de nodige blusapparaten. Het vuur was nu spoedig bedwon gen. De plaatselijke brandweer had dan ook niet veel werk meer te doen en bepaalde zich tot het nablussen en controleren. Op 3 motoren vervolgde de dieseltrein met ongeveer een half uur vertraging de reis naar Roosen daal. drie cent per inwoner, werd verworpen. De verkoop van een kavel industrie terrein ontmoette geen bezwaar, evenals de vaststelling van de vergoeding Openb. en Bijz. onderwijs. Uit de Ingekomen stukken bleek uit een schrijven van B. en W., dat m.i.v. 1 jan. 1957 notaris Klaassen voor de eerst volgende vijf jaar is aangewezen als ge meentenotaris. GOES, 29 nov. Voor een groot aantal aanwezigen heeft burgemeester W. C. ten Kate de propaganda-actie van het verbond van Veilig Verkeer in Goes officieel geopend. Zoals gemeld droeg deze avond een feestelijk karak ter, aangezien het toernee nu vier jaar achtereenvolgens aan de gang is. De tourneeleider, de heer Ziekemeyer, en zijn staf kregen namens de afdelingen Beveland van het verbond een lepel tje met het wapen van Goes aangebo den. De heer Visser, voorzitter van het district Zeeland, zei in een toespraak dat de heer Ziekemeijer toen hij naar Zeeland kwam het enige doel had heel de provincie voor het ver bond te winnen. „Ik twijfel er niet aan, of dit zal gebeuren", aldus spre ker. Te zien aan de volle zaal, zal dit in Goes zeker slagen. In niet onbelang rijke mate hebben politie en burgerlij ke instanties hieraan meegewerkt. Ook de muziekverenigingen „Euphonia" en „Excelsior" hebben spontaan hun me dewerking aan dit doel gegeven. PROPAGANDA Heel de dag reden twee propaganda- wagens door de stad. Overal werden ze met vreugde begroet. Ook de school jeugd deelde in de feestvreugde, naar VLISSINGEN, 29 nov. De grote buitensluis die alleen gebruikt wordt voor zeer grote zeeschepen zal enige tjjd gestremd zijn, daar er een defect is opgetreden aan één der eb-deuren. Vanmorgen in alle vroegte sprong met een harde knal één der zware ijzeren ophangogen stuk, waardoor de deur scheef kwam te liggen. De eb deuren dragen er zorg voor dat het kanaal door Walcheren tijdens laag water niet leeg loopt. Ook bestaat de kans dat het tweede oog breekt. Daar door zou het mogelijk zijn, dat het ka naal leeg stroomt. Binnen drie dagen zal de sluisbrug herplaatst worden, waarna de deur ge repareerd wordt. Het publiek zal ech ter door dit ongeluk slechts voordeel genieten, want het lastige op- en af gaan van trapjes op het sluiscomplex wordt door deze brug opgeheven. B. en W. antwoorden Ver. „Stad en Lande": ZIERIKZEE, 29 november. Zierikzee's vroede vaderen zijn door het schrijven van de Ver. Stad en Land van Schouwen- Duiveland weer eens geconfronteerd met een der kern-vraag stukken van het gemeentebeleid: behoud van het stadsschoon ener zijds, sanering door krotopruiming anderzijds. B. en W. zeggen in hun antwoord aan genoemde vereniging, dat zij het het als hun taak beschouwen aan het instandhouden van het stadsschoon met alle kracht mede te werken. Niet alleen ter bevordering van het vreem delingenverkeer, maar evenzeer ten behoeve van de Zierikzeenaars zelf. B. en W. zijn dan ook zeer erkentelijk voor het werk van de Vereniging, door welker toedoen enige brandpoortjes werden vernieuwd en het Sint Antho- nieshofje voor ondergang kon worden behoed. Maar het streven naar behoud van het historisch stedeschoon mag intus sen nimmer de bevordering der volks huisvesting in de weg staan, aldus B. en W., noch de welvaart der gemeente belemmeren. Het is dan ook onvermij delijk, dat de belangen van de histo rische schoonheid nu en dan achterge steld moeten worden bij andere belan gen. Zou de aankoop van meer dan honderd krotwoningen door B. en W. achterwege zijn gelaten, dan ware het voortbestaan van volstrekt on toelaatbare woningtoestanden daar van het gevolg geweest, en had an derzijds de houw van een gelijk aan tal aan moderne eisen voldoende woningen geen doorgang kunnen vinden. Gerechtvaardigd Dat daarvan enig stadsschoon verlo ren ging, wordt door B. en W. be treurd, maar het was h.i. ten volle gerechtvaardigd. Datzelfde geldt voor de straatverlichting. Wat ontsierende reclame c.a. betreft, wijzen B. en W. op het preventieve toezicht, dat van provinciewege wordt uitgeoefend. Een eilandelij ke commis sie, waarin de Directeur van de Cen trale Dienst „Noord-Zeeland" zitting heeft, dient terzake van advies aan Ged. Staten. B. en W. van Zierikzee geven gaarne de verzekering, dat zij waar mogelijk zullen medewerken aan het behoud van al datgene, wat herinnert aan Zierikzee's grootse historie. aanleiding van dit jubileum. Vier voorstelingen werden gegeven en iede re keer was er een propvolle zaal. In de avonduren werd door de oude ren een zeer aantrekkelijk filmpro gramma gegeven, waarbij gebruik werd gemaakt van de modernste ap paratuur. Verschillende geestige en mooie toneeltjes werden op het witta doek geschetst. Toch stond achter ieder tafereeltje een verkeerspsychologisch aspect. Na de pauze werd de schitte rende film „Land beneden de zeespie gel" vertoond. Morgen hoopt men het programma op dezelfde wijze voort te zetten. Als een kleine geste worden de bejaarden in de gelegenheid gesteld de filmvoor stelling gratis bij te wonen. MIDDELBURG, 29 nov. De lie derenavond die voor de Z.V.U. in da concert- en gehoorzaal werd verzorgd door de beroemde Griekse zangeres Irma Kolassi, was niet in alle opzich ten een succes. De pianiste Jacqueline Bonneau, die haar op de piano zou begeleiden, was plotseling ernstig ziek geworden en daarom werd prak tisch zonder voorbereiding haar taak overgenomen door mevrouw Cobi Riemersma. Deze begeleiding had zonder twijfel haar verdienstelijke momenten, maar bereikte over het al gemeen niet die hoogte, die deze ver rukkelijke zang nodig heeft. Dit was buitengewoon jammer, want daardoor ging bet effect van de prachtige lie deren verloren. Overigens was het 'n bijzondere gebeurtenis deze zangeres te horen. Ondanks haar uitgesproken mezzo-sopraan-timbre heeft ze een mezzo-sopraan timbre heeft ze een formidabele stemomvang en een bij na ongelooflijk muzikaal uithoudings vermogen. Het programma bestond voor de pauze uit enkele Italiaanse liederen uit de 17e en 18e eeuw, ter wijl daarna de liederencyclus Frauen- liebe und Leben van Robert Sehuman werd uitgevoerd. Met name deze laat ste liederen waren bijzonder fijnzin nig van uitvoering, terwijl de bege leiding zeer verdienstelijk was. Na de pauze werd het programma in grijpend gewijzigd. Zo kwam na de uitvoering van een tweetal liederen van Henri Duparc, daarna Faure te vervallen, terwijl het laatste program mapunt, een vijftal liederen van Ravel, in zijn geheel werd gewijzigd. Een drietal zeer merkwaardige Griekse volksliederen kwam daarvoor in de plaats. Ook hierin blonk deze zange res uit. Op het gebied van de muziek kunst heeft zij snel een formidabele hoogte bereikt en door haar, men zou haast zeggen, exotisch timbre, gaat van haar een ongekende bekoring uit. Werkelijk jammer dat de zaal zo slecht bezet was. B. DOMBURG Toren. De toren zal na de restauratie wel zeer verfraaid zijn. Voorheen was bovenop het metselwerk een goot aan wezig, die thans is weggelaten, zodat het geheel een mooier aanzien krijgt. De wij zerplaten van de klok zijn nu tegen de spits aangebracht en van een verlichting voorzien. Het uurwerk is geheel nieuw. Ingezonden mededeling. PARFUMS van Chanel Dana, Coty, Lanvin Houbigant >f welke Franse parfum dan ook GOES, 29 nov. „Isten hozta Onökel Biggekerke" .Met een mat te, vermoeiende glimlach keken vanmiddag 90 Hongaarse jongens en mannen naar deze welkomst woorden op het schoolbord in de cantine van het DA W-kamp te Biggekerke. Kort tevoren waren zij uit de bussen gestapt die hen in vier uren van Utrecht naar Zee land brachtén. Op hetzelfde mo ment arriveerden ook Hongaarse vluchtelingen in de kampen op Schouwen-Duiveland: 157 alleen staande jongens en mannen in het kamp Burgsluis, 8 gezinnen in het kamp Stoof polder. Twee baby's van nog geen jaar bevonden zich onder hen. Zonder dat veel personen of instan ties van deze komst op de hoogte wa ren gebracht kwamen de vluchtelin gen onze provincie binnen. Men had het zelfs niet nodig geoordeeld het Provinciaal Bestuur op de hoogte te brengen. De burgemeesters der ver- schillende gemeenten werden gewaar schuwd door de kampbeheerders. De organisatie berustte in handen van een tweetal instellingen nl. de dienst Ar beidsvoorziening (van wie de kampen eigendom zijn) en de Federatie voor Vluchtelingen hulp. Vreemd was het, dat men de ontvangst niet had opge dragen aan het Rode Kruis of aan het Zeeuwse Comité Hulp aan Hongarije. Er waren meer vreemde, dingen. Zo had de kampbeheerder te Biggekerke de opdracht de pers uit het kamp te weren, terwijl een vertegenwoordiger der Federatie slechts de regionale pers toegang wilde verlenen. KOEL Hoewel er woorden van welkom op het schoolbord stonden geschreven en burgemeester J. L. Dregmans woorden van welkom sprak, bleef de ontvangst te Biggekerke koel. De jongens en mannen, in leeftijd van 14 tot 50 jaar waren vermoeid, zeer vermoeid. Velen van hen waren zelfs in de bus nog in slaap gevallen. Doch hen wachtte in Biggekerke géén kop warme koffie. Misschien te wijten aan de vreemdheid van het ontvangstcomité tegenover de ze uitgeputte vrijheidsstrijders, trots op het lint in nationale kleuren op hun revers of muts? Met hun armza lige bezittingen in een cartonnen doos onder de arm geklemd? De ontvangst in de andere kampen was warmer. Burgemeester J. L. Dregmans sprak woorden van welkom. „We zullen niet trachten U duidelijk te maken, wat het betekent te leven in een vrij land, waarin wij vrij kritiek mogen uiten. Dat zal U vanzelf duidelijk worden. Ik hoop, dat Uw verblijf hier niet te lang mag duren maar dat U spoedig naar een vrij Hongarije mag terugkeren". Hoewel de Hongaren niets van de taal begrepen applaudiseerden zij. Een vrouwelijke tolk, die ook deze mannen van Utrecht naar Biggekerke had be geleid, vertaalde de toespraak. Nu klonk het applaus spontaner en war mer. Na de toespraak van burgemeester Dregmans werden de mannen in groe pen van 12 ingedeeld en naar hun ba rakken gebracht. Na het onderbrengen van de mensen kregen zij hun brood maaltijd opgediend in hun barak. SPONTAAN Spontaan en warm was de ontvangst in de kampen te Burgsluis en Stool polder. De vijf bussen met vluchtelin gen werden bij Anna Jacobapolder be groet door ds. IJ. J. Tiemersma uit Zie rikzee, burgemeester Michaëlis en de gemeentesecretaris, de heer v. d. Lin de. De acht gezinnen totaal 20 perso nen, waaronder 2 baby's van nog geen jaar gingen naar 't kamp Stoofpol- der. Vreemd was het één der Hongaar se vrouwen plotseling Nederlands te horen spreken. Het bleek dat zij van haar derde tot haar zesde jaar als kind in Nederland was geweest doch daar na haar vacantie's nog steeds hier heeft doorgebracht. In het kamp Stoofpolder stond de kampbeheerder en zijn staf ter begroeting gereed, dampende kof fie stond op de eveneens uitgeput te vluchtelingen te wachten. De bei de wethouders, het plaatselijk bestuur van het rode kruis, directeur geweste lijk arbeidsbureau, helpsters van het rode kruis, zij allen zorgden voor een spontaan en warm, welkom. Hongaarse vluchtelingen, die Duits spreken én de vrouw die het Nederlands machtig was, dankten geroerd voor deze pret tige ontvangst en toonden zich enthou siast over de inrichting van het kamp. Ongeveer precies eender ging het in het kamp Burgsluis toe, waar 157 jon gens en mannen Werden onderge bracht. Ook hier wachtte de mannen een kop dampende koffie. MIDDELBURG, 28 nov. Ged. staten voelen er alles voor een jaar lijkse subsidie te verlenen van f 100. aan de Bond van Natuurbeschermings- wachten te 's-Gravenhage, maar pas op het moment, dat er in Zeeland zo'n wacht zal zijn opgericht. Begin 1950 besloten de staten een soortgelijk sub sidieverzoek af te wijzen op grond van de overweging, dat de bond in Zee land nog niet werkzaam was en de politie vooralsnog in staat werd geacht tegen baldadigheid en vandalisme in de natuur op te treden. De leden van de natuurbescher- mingswachten verrichten geheel be langeloos patrouillediensten, vooral in die streken waar een druk vreemde lingenverkeer een geregeld toezicht dringend noodzakelijk maakt. Momen teel bestaat er in Zeeland nog steeds geen wacht. Wel schijnt er in Zeeuwsch-Vlaanderen belangstelling voor te bestaan. De Vogelwacht op Schouwen-Duiveland werkt met de Bond van Natuurbeschermingswach- ten samen. Géd. staten zouden graag zien, dat de bond in Zeeland meer activiteit ging ontplooien, vooral omdat het landschapschoon zich na de oorlog en overstromingen door de nieuwe aanplantingen voor een groot deel heeft hersteld. Teneinde de activi teit van de bond te stimuleren wordt nu voorgesteld f 100.— per jaar te subsidiëren, zodra een natuurbe- schermingswacht in Zeeland zal zijn opgericht. s-HEER ABTSKERKE Collectes. De collecte voor de Nationale reclasseringsdag heeft f8.60 opgebracht De zendingscollecte bracht op f145.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2