Hel nieuwe houten hulpgebouw van de M.T.S. Ylissingen geopend Provinciaal subsidie voor opleiding kleuleronderwijzeres Oecumenische Jeugdraad geeft avond aan Hongaarse vluchtelingen Zeemansvrouwen boden tapijt aan voor nieuw raadhuis in Ouwerkerk Scheldepersoneel kiest vandaag leden ondernemingsraad Was funderingssleuf oorzaak van muurinstorting Vlissingse spukorn als ijsbaan Prov. Gasbedrijf in '55: 70 mille verlies Heer geld voor waterbeheersing en ontzilting Tekort te verdelen over provincie en gemeenten Op 12 december a.s. Opvoering yan het lekespel«Kerststemming bij de vluchtelingen» Wegaansluitingen in leader van Deltaplan Kindje verkouden? 1-7:1 ïïf il-1 Verhogen en verzwaren van zeedijk rond hei Zwin In totaal werden 73 kandidaten gesteld Gronddeskundige moet klaarheid brengen Hr. Ms. „Veere" bezoekt pete-stad Donderdag 29 november 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Unieke gebeurtenis VLISSINGEN, 28 nov. Vanmiddag vond in aanwezigheid van tal van toriteiten de officiële opening plaats van het nleeuwe houten hulp gebouw der Middelbare Technische School. In één der leslokalen werd het gezelschap ontvangen en toegesproken door de voorzitter, ir. C. Kapsenberg. In zijn toespraak merkte hij op, dat de Vereen. De Zeevaartschool thans een unieke gebeurtenis meemaakt. Aanvankelijk stelde de vereniging zich ten doel het bevorderen van het zeevaartkundig onderwijs, maar in '44 besloot men het middelbaar technisch onderwijs eveneens op te nemen. In sep. 1947 werd met deze MTS gestart maar door het groeiende aantal leer lingen moesten 2 scholen geformeerd worden. Dank zij de grote financiële steun der gemeente kon men reeds in sept. 1947 starten, een jaar voordat de rijkssubsidie verstrekt werd. Het leerlingen-aantal is uitgegroeid van 24 tot 165 en thans worden pogin gen in het werk gesteld om naast de opleidingen ook bouwkunde en elek trotechniek op te nemen. De officiële opening vond plaats door Ir. A. G. van den Hoek, w.i., inspecteur Nijverheidsonderwijs als vertegenwoordiger van de staatsse cretaris van O. K. W. Ir. v. d. Hoek wees erop, dat Nederland be zig is zich te industraliseren, waar toe een grote noodzaak bestaat. Het percentage van onze bevolking dat de capaciteiten bezit om middel baar technisch onderwijs te volgen is gering doch daardoor moet men zor gen, dat juist zij hiertoe in staat wordt gesteld. Ir. v. d. Hoek was voorts van me ning, dat er thans voldoende M.T.S.'en zijn. Wat de lesgeving betreft deelde hij mede, dat de techniek zich midden in een evolutie bevindt. De leerstof kan onmogelijk worden aangepast aan de ontwikkeling der techniek. Het Deltaplan werd door spreker eveneens aangehaald en hij betoogde dat door dit plan Zeeland naar in- dustralisntie wordt gedreven BEHOEFTE. De directeur der M.T.S., ir C. J. A. Bax gaf als «zijn mening, dat deze school in een behoefte voorziet. De agrarische bevolking wordt meer dan ooit voor het feit gesteld, dat haar zonen óf in de industrie gaan óf emi greren. Een grote taak voor de M.T.S. zag spreker in het Deltaplan. Hierna begaf het gezelschap zich naar „Brittannia" waar de toespraken werden voortgezet. Namens Gedepu teerde Staten bood de heer A. Schout gelukwensen aan en wees erop, dat de leerlingen na afstudering direct zullen worden opgenomen door het Delta- en Drie-eflandenplan. Gelukwensen bood hij ook aan het gemeentebestuur, omdat Vlissingen thans een keur-inrichting van scholen krijgt waarop én Vlissingen én de provincie terecht trots mogen zijn. PROFIJT. Burgemeester Kolff was eveneens zeer verheugd over de totstandko- MIDDELBURG, 28 nov. B. en w. van Vlissingen hebben de Polder Wal cheren verzocht het oostelijk deel van de Spuikom voor een periode van tien jaar telkens gedurende de maanden november tot en met maart te mo gen huren, teneinde het ijsvermaak op de Spuikom in goede banen te leiden. De bedoeling is, dat de ge meente dit gedeelte onderverhuurt aan de IJsclub Vlissingen. Daar het hier geen economisch motief betreft zou de gemeente een symbolisch be drag als huUr gesteld willen zien. Dit komt het dagelijks bestuur billijk voor, mits dan ook aan de IJsclub geen hoger huurbedrag berekend wordt. Aan de algemene vergadering wordt nu voorgesteld de huursom op f 1.per jaar te bepalen. MIDDELBURG, 28 nov. Het na delig saldo van het provinciaal gas bedrijf bedraagt over vorig jaar f70.129,51. Terwjjl sedert 1945 het jaarlijkse verliescijfer, op een enkele uitzondering na, een dalende lijn ver toonde, valt het te betreuren zo schrijven ged. staten dat het ex ploitatieverlies over 1955 belangrijk hoger is komen te liggen dan geraamd was. Gerekend was op een verlies van rond f40.000,Als voornaamste oorzaken van dit hoge verliescijfer moeten worden genoemd de hogere inkoopprijs voor het gas als gevolg van de stijging der kolenprijzen en de lonen en het veel hogere gas- verlies dan vorige jaren. Maatregelen zijn genomen om het gasverlies zo veel mogelijk te beperken. Ruim 8 ton werd ontvangen wegens gas- verloop en meterhuur, ruim 6% ton werd uitgegeven voor gasinkoop. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A.I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C, Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuldema, Goes. ming van deze school, waaraan de gemeente belangrijke bedragen toe kent. Deze grote kosten vormen voor Vlissingen echter een goede belegging en ongetwijfeld zal men later hiervan profiteren, aldus de burgemeester. De eerste stappen voor de bouw van een permanente M.T.S. werden reeds gezet, want het gemeente bestuur heeft het schoolbestuur reeds een perceel grond „aan de hand" gedaan, waarover thans met de architect wordt beraadslaagd. De directeur van het E.T.I., drs. M. C. Verburg, zag in de toekomst 2 scholen voor U.T.S. in Zeeland. Eén dezer scholen is reeds aan Zeeuwsch- Vlaanderen toegezegd, doch hij hoop te dat ook aan deze zijde der Schel de een dergelijke U.T.S. zou komen. De loco-burgemeester van Middel burg, de heer L. J. van 't Westeinde, bracht ook gelukwensen over, waar na wethouder A. Poppe hoopte op het tenietdoen van hiaten, welke in de opleiding bestaan, zodat men in Vlis singen mag komen tot een L.T.S., 'n U.T.S. en een M.T.S. Gelukwensen werden voorts gesproken door de di recteur der Zeevaartschool en de voorzitter van het M.T.S.-corp3. Huisvredebreuk te Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM, 28 nov. Door C. de B. is bij de politie aangifte ge daan van vermoedelijke huisvrede breuk, gepleegd door J. S. uit Hooger- heide. De echtgenote van S. bevond zich in de woning van de aangeefster, toen S. de woning binnendrong, zijn echtgenote een pak slaag gaf en haar daarna het huis van de B. uit werkte. Ook zekere N. de K. uit Kruiningen die zich in de woning van de B. be vond kreeg enkele klappen. De recher che stelt een onderzoek in. MIDDELBURG, 28 nov. De Com missie Waterbeheersing en Ontzilting heeft prov. staten verzocht te beslui ten tot toekenning van een hoger subsidie. Ged. staten hebben in ver band daarmee voorgesteld f7.000, per jaar te verstrekken van 1957 tot en met 1961. Zij achten het verzoek, gezien het belangrijke werk der com missie en de algemene stijging van lonen en prijzen, alleszins gemoti veerd. In het verzoekschrift wordt ge zegd, dat niet te verwachten is, dat het werk der commissie in de eerst volgende jaren kan worden beëindigd. Op waterhuishoudkundig gebied bestaan er in Zeeland grote proble men, die om een oplossing vragen (o.a. beregening der verdrogende land en tuinbouwgronden en het beschik baar stellen van het hiervoor beno digde water). De grote veranderin gen, ook op landbouwkundig gebied, die een uitvoering van het deltaplan voor de Zeeuwse agrariërs meebrengt, vraagt ook de aandacht. Voorstel aan prov. staten MIDDELBURG, 28 nov. De prov. staten hebben het voorstel ontvangen ged. staten te machtigen voor het eerst voor de cursus 19561957 aan de in de provincie Zeeland gevestigde opleidingen voor kleuterleidster een subsidie in de werkelijke tekorten te ver lenen tot een bedrag van maximaal f 108.per leerling en per jaar voor elke in Zeeland woonachtige leerling. In de toelichting op dit voorstel her inneren ged. staten aan de gerechtvaar digde veronderstelling, dat het rijk na de totstandkoming van de kleuteron derwijswet de subsidiëring van deze opleidingen geheel voor zijn rekening zou nemen. Het bleek, dat slechts 26 opleidingen. Voor subsidie in aanmer king kwamen. Voor Zeeland was dat alleen de opleiding aan de Chr. Kweekschool. De gemeente Middelburg heeft toen na gepleegd overleg besloten de oplei ding aan de Rijkskweekschool voor haar rekening te nemen, daarbij ver wachtend dat zowel de betrokken ge meenten als de provincie zouden blij ven subsidiëren. Ged. staten menen, dat het verant woord is de subsidiëring door de provincie voort te zetten. Er wordt met bedoelde opleiding in een be hoefte voorzien. Moet zij worden stopgezet," dan worden de cursisten gedwongen de dichtstbijzijnde oplei ding in Rotterdam te volgen, het geen zeer waarschijnlijk slechts wei nigen zouden doen. Voor de r.k.-opleidingen ligt dit wat eenvoudiger, omdat de dichtstbijzijnde opleiding te Bergen op Zoom is. Niette min dient de mogelijkheid té bestaan, dat beide richtingen van de regeling profiteren. De opleidingen zullen dan moeten voldoen aan de door het rijk gestelde eisen. Het tekort van de opleiding aan de Rijkskweekschool wordt op ongeveer f 18.000,per jaar geraamd. De ge dachte van het Middelburgse gemeen tebestuur dit tekort gelijkelijk door provincie en gemeenten te doen dragen lijkt ged. staten redelijk. Dit houdt in, dat het tot nu toe geldende maximum van f 60,per leerling per jaar bij een aantal van 84 leerlingen beslist onvol doende zal zijn. Daarom zal dit maxi mum op f 108,moeten worden ge steld. Indien het rijk gaat subsidiëren, zal het provinciaal subsidie komen te vervallen. MIDDELBURG, 28 november. Uitgaande van de provinciale afdeling van het Nationaal Comité voor de hulp aan de Hongaarse vluchtelingen wordt op woensdagavond 12 december a.s. in de concert- en gehoorzaal te Middelburg het lekespel „Kerststemming bij de Vluchtelingen" opgevoerd; tevens zal er zang zijn door het Zeeuws Kamerkoor prof. dr. A. Szekeres uit Brussel zal aan het begin van de avond een korte toespraak houden. De organisatie van deze avond is in handen gelegd van de Oecumenische Jeugdraad in Mid delburg; het lekespel wordt eveneens gebracht door een Oecumenische speei- groep. De baten van deze avond komen geheel ten goede aan de hulp voor Hongaarse vluchtelingen in Zeeland. Voor de financiering van de avond zullen verschillende kerken en dia conieën worden aangezocht; de ba ten kunnen dan geheel voor het goe de doel worden beschikbaar gesteld. Van vrijwel alle kerken zullen deel nemers aan de avond medewerken. Hiertoe behoort ook de R.K.-Kerk. DRIE GEDEELTEN De avond bestaat uit drie gedeelten. Eerst spreekt dus prof. Szekeres. Hij houdt zijn toespraak onder de titel „De Hongaren en wij." Daarna zal het MIDDELBURG, 28 nov. Ged. staten hebben de prov. staten een wijziging van het provinciaal wegen plan voorgesteld in verband met de aan te leggen weg over de toekom stige afsluitdam in de Zandkreek bij Katseveer, alsmede van de verdere verbindingen van deze weg met Kort- gene. Voor eerstgenoemde weg is 'n tracee ontworpen, voor zoveel nodig in overleg met de rijkswaterstaat. De verwachte toeneming van het inter- sulair verkeer op de weg Goes-Katse- veerKortgene via de dam maakt het naar de mening van ged. staten ge wenst, dat deze verbinding in haar geheel op het provinciaal wegenplan voorkomt. Indien de prov. staten daarmee akkoord gaan wordt voor gesteld de weg Goes-Wilhelminadorp- Katseveer (tot kilometerpaal 5) en de weg Veerweg (op Noord-Beveland) naar de provinciale weg Kortgene Colijnsplaat op genoemd plan te bren gen, alsmede de door het rijk aan te leggen, 1600 meter lange weg van ge noemde kilometerpaal over de Zand kreek naar de Veerweg. De weg KortgeneKats met zijtak naar Kat seveer kan van het tertiair wegen plan worden afgevoerd en het zijtakje haar Katseveer van het provinciaal wegenplan. Aangezien de juiste plaats van de op Noord-Beveland aan te leggen nieuwe veerhaven nog niet bekend is, kan omtrent de met deze haven te maken verbinding nog geen voorstel worden gedaan. Zeeuws Kamerkoor o.l.v. de heer C. Schijve Kerstliederen ten gehore bren gen. Solozang is er door mej. R. Caro, sopraan. Voorts staat fluitspel op het programma; de heer Jan Rijn (orgel) zal eveneens voor een bijdrage zorgen. Derde programmapunt is dan het le kespel „Kerststemming bij de Vluchte lingen", van mevr. Van Sieen-Bosma. Voor en na de opvoering van dit leke spel is er declamatie door mevr. Gle- rum. De entreeprjjs voor deze avond, waar voor van alle kanten belangeloze hulp is verkregen, is bepaald op één gulden. Men rekent op belangstelling uit ge heel Walcheren, temeer daar de afde ling Middelburg van het Rode Kruis, die eveneens het plan had een derge lijke avond te organiseren, hiervan af zag teneinde versnippering te voorko men. De Middelburgse kunstschilder Piet Rijken vervaardigde een pak kende affiche voor deze avond. De affiche laat het gezicht van een vluchtelinge zien. Een gezicht, waar in het lijden van de Hongaren op treffende wijze is vervat. Op de ach tergrond ziet men de ruïnes van Boedapest; links boven straalt de Ster van Bethlehem. Ingezonden Mededeling (Adv.) Dan rug, keel of borstje inwrijven met Ver. van Slechthorenden vergaderde MIDDELBURG, 28 nov. Onder lei ding van de presidente mevr. Stam hield de afd. Middelburg van de Ver. v. Slecht horenden haar maandelijkse bijeenkomst Mej. Witkamp uit Goes hield een lezing over verschillende dingen, die voor slecht horenden van belang zijn, n.l. over hoor- apparaten en liplezen, hulpmiddelen om weer enigszins tot het volle leven te kun nen terugkeren, hoortraining en spraak vaardigheid, over de spraakklanken en de wereld van het geluid. Op gezellige en duidelijke wijze werden de aanwezi gen voorgelicht. In de pauze werd een inzameling voor Hongarije gehouden, na de pauze werden nog enkele vragen beantwoord en kreeg een der bezoekers les in liplezen. Bevorderingen Prov. Planol. Dienst MIDDELBURG, 28 nov. Ged. staten van Zeeland hebben met ingang van 1 september j.l, bevorderd tot planoloog le klasse bij de Prov. Plan. Dienst de plano loog W. F. L. Otten, met ingang van 1 november j.l. tot planoloog le kl. de pla noloog Drs. K. F. Broekens. GOES, 28 nov. Het waterschap Het Vrije van Sluis zal dezer dagen aanbe steden de verhoging en verzwaring der zeedijk rond het Zwin. Deze waterke ring wordt, in het kader van de voor zieningen langs de Westerschelde, ge bracht op een kruinhoogte van 9 me ter plus NAP. Het plan voor deze dijk- verbetering is gereed en wordt thans bestekklaar gemaakt. Op de begroting voor het komende dienstjaar werd voor uitvoering van dit werk een be drag gevoteerd van één miljoen gul den. Uit deze begroting voor 1957 blijkt voorts, dat het voor het in evenwicht brengen van ontvangsten en uitga ven noodzakelijk zal zijn het dijkge- schot te verhogen. Voor de gebouwde eigendommen zal deze verhoging 1% bedragen en daar door worden gebracht op 11% der be lastbare opbrengst. Het dijkgeschot voor het ongebouwd wordt verhoogd met zes gulden per ha en wordt der halve 56,per ha. Appelen en uien naar Oostenrijk GOES, 26 nov. Oostenrijk heeft met onmiddellijke ingang de invoer toegestaan van 500 ton appelen en 600 ton uien. Dit zijn zgn. globale contin genten welke gelden voor Nederland en alle andere O.E.E.C.-landen. OUWERKERK, 28 november. Een aantal zeemansvrouwen, wier echt genoten varen voor de Rotterdamse Lloyd, hebben de gemeente Ouwerkerk een wandtapijt aangeboden, dat te zijner tijd een plaats zal krijgen in het nieuwe raadhuis, dat men volgend jaar gaat bouwen. Het tapijt werd vandaag aangeboden door mevrouw E. Flach-Michielen wier echtgenoot gezagvoerder is van het emigrantenschip „Waterman". De heer H. Geysen, die de directie van de Lloyd vertegenwoordigde merkte o.m. op, dat de vrouwen iets hebben willen doen voor hen, aan wie de zee alles ontnam. Het wandtapijt, waaraan de dames bij elkaar 1900 uur hebben ge werkt, stelt de ramp en de dijksluiting in 1953 symbolisch voor. Het ontwerp voor deze voorstelling is van de heer J. D. Koevoet. Burgemeester Romejjn betuigde zijn dank voor dat prachtige geschenk. Voor de kleuterschool was nog een zending speelgoed meegekomen. Na afloop werd de nienwe kerk bezichtigd, terwijl de zevenjarige Hella v. d. Wiel, dochtertje van de gezagvoerder van de „Zeeland" een geschenk bracht bij de door haar geadopteerde André van Hjnen, de eerste telg die na de ramp in Ouwerkerk werd geboren. De tweede in Zeeland VLISSINGEN, 28 nov. Van daag worden op de Kon. Mij. „De Schelde" belangrijke verkiezingen gehouden. Er wordt n.l. de onder nemingsraad gekomen, 'n lichaam, dat in plaats komt van de thans bestaande kernen en dat eveneens, zij het in breder bedding, tot taak zal hebben naar vermogen bij te dragen tot een zo goed mogelijk functioneren der onderneming. Met de voorbereidingen van deze verkiezingen die overigens overeenkomst vertonen met de „echte' verkiezingen van volksver tegenwoordigers werd een spe ciale kiescommissie belast, be staande uit de besturen van arbei ders- en beambtenvertegenwoor- digers. De ondernemingsraad van de K.M.S„ die met ingang van 1 januari 1957 zijn werkzaamheden zal beginnen, zal 23 leden tellen, en wel; 6 leden gekozen door de uur- en weekloners uit de groep scheepsbouw; 7 leden uit de groep machinebouw; 2 uit de overige afdelingen en verder: 6 leden gekozen uit de groepen administratieve, tech nische- en toezichthoudende beambten en een lid gekozen uit de groep mid denkader. Voorzitter van de raad wordt één der directeuren. In totaal werden er door de vak verenigingen A.N.M.B., C.M.B., St. -Eloy en de r.k. beambtenbonden 73 kandidaten gesteld, terwijl in de groep middenkader ook een lijst van een achttal niet-georganiseerden voorkomt. STEMMEN De taak van de ondernemingsraad K.M.S. zal bestaan uit het adviseren en het doen van voorstellen omtrent maatregelen, die tot verbetering van de technische en economische gang van zaken kunnen bijdragen. Ook het plegen van overleg inzake arbeidsreglement, vakantietijden, werkroosters, ploegendienst, schaft tijden, veiligheidsmaatregelen, was kleed- en schaftlokalen, hygiënische maatregelen enz. behoort tot zijn taak, penisse f 64.200,- evenals het bevorderen van de juiste toepassing, naleving en uitvoering van de collectieve arbeidsovereen komsten en andere arbeidsvoorwaar den; het bevorderen van de scholing en opleiding van werknemers; het be handelen van wensen enz. van het personeel, voorzover die van alge meen belang zijn voor de positie van de werknemers en tenslotte het deel nemen in het beheer van instellin gen ten behoeve van de werknemers. De ondernemingsraad onthoudt zich van de behandeling van aangelegen heden, welke liggen op het terrein, dat is voorbehouden aan de werkge vers- en werknemersvakverenigingen. Hiermee zal de tweede ondernemings raad in Zeeland gaan functioneren. De eerste was van de Vltrite Fabriek te Middelburg. MIDDELBURG, 28 nov. Omdat bij het graven van een fundatiesleuf bij de bouw van een pand op de Middelburgse BeenhouWerssingel niet voldoende veiligheidsmaatregelen waren genomen, moest zich woens dagmorgen de aannemer A. P. L. voor de kantonrechter, mr. J. Moolen- burgh, verantwoorden. Een zijgevel van een aangrenzend pand was ver zakt en gedeeltelijk ingestort. Ver dachte was van mening, dat bij het graven van de sleuf de gevel niet be hoefde te worden gestut. Als getuige-deskundige werd in deze zaak gehoord de Middelburgse aannemer S. A. V. Deze zeide, dat de toestand, waarin de grond verkeerde, van een doorslaggevende belangrijk heid is. Zo de grond geschikt is geweest, dan hoefde zijn inziens geen enkele voorzorgsmaatregel te worden geno men. Getuige V. kon dit echter uit politiefoto's, die hem werden getoond, niet opmaken. Verdachte voegde aan deze getuige- verklaring nog toe, dat een grond- keuring had uitgewezen, dat bijzon dere maatregelen niet noodzakelijk waren. RISKANT. Vervolgens werd een tweede ge tuige-deskundige gehoord, de tech nisch ambtenaar bij de arbeidsinspec tie D. de J. De J. noemde het riskant, de sleuf enkele dagen dit gebeurde van vrijdags tot 's maandags zo maar te laten liggen. De arbeidsinspectie man noemde dit het grootste bezwaar, dat er tegen de handelwijze van ver dachte kan bestaan. Wel duidelijk te zien op de politie foto's was een regenpijp, die het regen water geleidde van het pand regel recht de sleuf in, die langs de eigen fundamenten was gegraven Verdachte verklaarde echter, dat de grond, ook na de instorting, nog in goede staat verkeerde. Daarom zal, op de zitting van 19 dec. a.s. nog een AANBESTEDING Aanbesteding Werken te Sint Annaland Eén dezer dagen werden de riole ringswerkzaamheden en wegen en het gereedmaken van een industrieterrein in de Slabbecoorne-polder aanbe steed. Het werk omvat 309 meter riolering, 1660 vierkante meter weg dek verharding, mechaniseren van on geveer 2 en een vijfde ha industrie terrein. De aanbesteding was als volgt: M. van der Velde te Bruinisse voor 71.720,Firma W. van Vossen Zonen te Sint Annaland 68.400, W. Roest te Rotterdam 66.000, Gebroeders Van der Werff te Scher- derde getuige worden gehoord, een grond-deskundige. WEINIG KLAARHEID, De zaak, waarin de Middelburgse chauffeur A. M. als verdachte voor de groene tafel verscheen, kon even eens niet tot klaarheid worden gé bracht. M. werd ten laste gelegd, dat hij op 26 sept. j.l. in de St. Pieter straat van zijn woonplaats „zonder noodzaak en zonder redelijk doel tegen een aldaar stilstaande perso nenauto" was aangereden. .Erkent U dit feit?" vroeg de kan tonrechter verdachte. Kantonrechter Middelburg Burgers zaterdag op bezoek VEERE, 28 nov. Vrijdag en zater dag a.s. zal de kustmijnenveger Hr. Ms. „Veere" een bezoek aan de stad Veere brengen. Het college van b. en w. zal vrijdag de vaart vanaf Vlissingen mee maken. De aankomst te Veere is vast gesteld om circa half twee. Hierna volgt een officiële" ontvangst op het stadhuis, waarna officieren en manschappen onder leiding van de burgemeester de stad zullen bezichti gen. In de avonduren zal een gezellig samenzijn van de opvarenden plaats hebben. Zaterdag is er voor de burgerij van Veere gelegenheid het schip te be zoeken. Hij zal hiervoor ligplaats ne men bij de vliegloods. 's Avonds zal het schip geïllumineerd zijn. Zondag hoopt Hr. Ms. „Veere" weer in alle - stilte te vertrekken. „Nee edelachtbare", was het ant woord, „ik ben met de bumper langs een paaltje geschoven." Verdachte verhaalde hoe hij, na 't horen van het-tikje-van-de-paal, zijn voertuig (een bestelauto) had verla ten, om de aldus ontstane ongewenst heden persoonlijk in ogenschouw te nemen. WINKELMEISJE. Toen moet er een misschien opmerkzaam, misschien een beetje stout winkelmeisje geweest zijn, dat regelrecht naar de bezitter van een geparkeerde personenauto toe liep, iiem waarschuwende, dat er 'n klap was geweest en een bestel auto-chauffeur, die op straat links en rechts keek, hoe die klap wel was aangekomen De personenauto-chauffeur kwam toen tot de ontdekking, dat het lin- kervoorspatbord een aanzienlijke deuk vertoonde. De politie maakte proces verbaal tegen M. De deuk kwam op ruim f83. Maar M. was zo overtuigd van zijn onschuld, dat hij niet eens de ver zekering op de hoogte had gesteld..™ Daarom zal het winkelmeisje (even als de winkeleigenaar) op 19 dec. als nog worden gehoord. Brand in keet ontdekt BERGEN OP ZOOM, 28 nov. P. W. is bij de politie gemeld, dat er brand was ontstaan in een keet op het werk aan de Oude Wouwsebaan. Bij onderzoek bleek dat een petroleumka cheltje, dat geplaatst was in de direc tiekeet v. d. aannemer V. uit St. Anna land in brand was geraakt vermoede lijk door een lek in het kacheltje. Men wist het vuur te doven voor schade was aangericht. De brandweer die ge waarschuwd was, behoefde niet op te treden. ST MAART EN SDI !K Stemming. In de Ned. Herv. kerk is de zesjaarlijkse stemming gehouden. De oude toestand blijft gehandhaafd. SCHERPEN ISSE IJsclub. De pas opgerichte ijsclub heeft thans vergunning verkregen de Springkom als ijsbaan in te richten. Met de werkzaamheden zal binnenkort een aanvang worden genomen. Deze winter hoopt men hier reeds op te kunnen schaat-

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2