Hongaarse gasten niet in kolonie, maar ook niet in Zeeuwse gezinnen Zeven dames en vijftien heren uit M'burg kregen E.H.B.O.-diploma Omvang boekhoudbureau der ZLM blijft regelmatig toenemen Federatie Beschuttende Werkplaatsen Zeeland start op 1 januari Bijna drie miljoen verlies Kerkstraat te Stavenisse wordt verbreed en herbestraat Mevr. Muller over de Hongaar als mens Veel begrip nodig bij opnemen van de vluchtelingen in Zeeuwse gemeenschap Molentocht door Middelburg Provinciale bijdrage van f 6000.— per jaar gevraagd Irma Kolassie zingt in Z.V.U. concertenserie Voordracht griffier folder Walcheren Raad Kruiningen be handelde begroiing Nog geen subsidie voor molenrestauratie Woensdag 28 november 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 GOES, 27 nov. Laat de Hongaarse vluchtelingen, die in de loop van deze week in Zeeland komen, onder geen beding als een kolonie bij elkaar blijven samen„hokken", de gerezen moeilijkheden met Ambonezenoorden mogen een waarschuwing zijn. Maar laten de Zeeuwen toch ook niet hun huizen voor de Hongaren openstellen; op den duur geeft dat hoe goed ook van opzet ongetwijfeld wrijving. De Hongaren verlangen dit ook niet van Zeeland. Ze willen zo graag helemaal vrij zijn na al die ellende van de Russische onder drukking". Deze adviezen gaf mevr. Muller—Gabossy Schmier, echt genote van de griffier der Prov. Staten in Gelderland, van geboorte Hongaarse, hedenmiddag aan de vele Zeeuwse dames, die de 2e Prov. dag van de Vrouwelijke Hulpverlening in Zeeland in de Prins van Oranje te Goes bijwoonden. „Er zal zeer veel begrip nodig zijn om de Hongaren in de samenleving op te nemen," aldus de spreekster, die In het bijzonder aandacht vroeg voor de Hongaar als mens. Zij schets te de ongelooflijke moeilijkheden, die de Hongaar en zeker de jon gere zal ondervinden bij het be palen van zijn nieuwe houding en stijl in ons vrije land. Na tien jaren te hebben moeten leven hoegenaamd zonder kerk, politiek en vrije orga nisatie is hij plotseling mondig ge worden. Mevr. Muller gaf in vogelvlucht een beeld van het leven der Magyaren in hun vaderland, dat zij zo buitenge woon liefhebben. Hongarije ligt als niet-Slavische natie te midden der Sla vische landen. De Hongaren, die uit Voor-Indië stammen, zijn sterk emo tioneel en zij offeren als het moet hun leven en bezit met liefde voor de vrij heid. KERK EN POLITIEK Voor 60 pCt behoren de Hongaren tot de R.K. kerk. De overige 40 worden gevormd door Protestantse christenen, die tot kerken behoren welke te vergelijken zijn met de Ge reformeerde kerk (in ons land iets conventioneler) en resp. de Lutherse kerk. Geloof en politiek gaan in dit land volkomen gescheiden.Men voelt zich minder streng gebonden aan de kerk, heeft slechts één staatsschool, waarop katholiek en protestant sa men onderwijs ontvangen (jongens en meisjes apart) en ziet ook min der bezwaren in een gemengd hu welijk dan de Ned»r'pnders dat doen. VROUW EN KIND. De positie van de vrouw is een andere dan in ons land. De Hongaar se is minder geëmancipeerd. Zij be weegt zich weinig in het organisatie leven, maar is daarentegen een uit stekende huisvrouw en moeder. Zij schept huiselijkheid en gezelligheid, doet veel aan handwerken de mees te meisjes weven en naaien hun eigen uitzet speelt met de kinderen en zingt en musiceert graag. Als logisch gevolg houden ook de kinderen van het gezinsleven. Zij blijven langer kind. Door het geschei den onderwijs trekken de jongens en meisjes buiten schooltijd eveneens veel apart op en is de onderlinge om gang minder kameraadschappelijk en vlot dan bij de Hollandse jeugd. De muziek speelt een belangrijke rol in de Hongaarse samenleving. Namen als Liszt, Bartok e.a. spre ken voor zich. De Magyar kent honderden hymnen en volksliedjes, niet alleen qua muziek, maar ook hoegenaamd alle coupletten. Hoewel de muziek veel overeenkomst ver toont, zijn Hongaren en zigeuners niet identiek. Het zijn twee geheel aparte volken. WERKLUSTIG. Behalve artistiek, emotioneel, muzi kaal en vrijheidslievend is de Hon gaar ook zeer werklustig. In dat op zicht zal hij zijn plaats in het Neder landse bestel waard blijken te zijn. Maar toch zal het niet gemakkelijk zijn de juiste plaats voor hem te vin den, waarin hij zich thuis zal voelen. De meeste Hongaren zijn van oor sprong agrariërs. Mevr. Muller adviseerde de Hon gaarse gasten niet te verwennen, maar wel als een volwaardig mens in de Zeeuwse maatschappij te beschouwen. Wat de taalmoeilijkheden betreft, zullen er boekjes verschijnen, niet al leen om de Hongaren iets van onze taal te leren, maar ook voor de Ne derlanders om hun buitenlandse gas ten te kunnen begrijpen. Met een in het Hongaars uitgesproken gebed be sloot mevr. Muller haar ontroerende toespraak. NATUURLIJKE DRANG. Bij de aanvang der vergadering sprak burgemeester mr. W. C. ten Kate woorden van welkom tot de dames van de V.V.H. en wees hij op het grote belang van een overkoepe lende organisatie als deze, met name in tijd van oorlog of ramp. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terncuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. Mevr. M. Birnie-Etty, pres. van de V.V.H. in Gelderland, tevens pres. van de landelijke B.B.-vrouwen, on derstreepte de betekenis van het werk der federatie. Zij zag het als een na tuurlijke drang in de vrouw om steeds te helpen en om daarvoor te allen tijde gereed te staan. Zü wees* er met nadruk op, dat samenwerking tussen B.B., Rode Kruis en V.V.H. noodzakelijk is, ten einde een doeltreffend resultaat te verkrijgen. BLINDEN. Mej. J. van Breemen, le secreta resse der Stichting „Vrienden van de Braillebibliotheek" te Amsterdam en zelf blinde, sprak vervolgens over het werk der stichting, die in febr. 1954 is opgericht. Vooral na de jongste wereldoorlog zijn de inzichten t.a.v. de mogelijke werkzaamheden voor niet-zienden sterk veranderd. Was het vroeger alleen mandenvlechten e.d., tegenwoordig doen blinden uitsteken de diensten als kantoorpersoneel, ty piste, onderwijzer, telefoniste, etc. Maar voor zulke opleidingen zijn enorm veel boeken nodig. En voor het vervaardigen van zulke boeken die tien maal meer pagina's ver gen dan gewone bedrukte bladzijden is veel geld nodig. Maar ook mede werking van mensen, die braille- boeken kunnen copiëren en brailleles kunnen geven. Mej. Van Breemen wekte alle dames op aan het verzor- gingswerk der blinden de helpende hand te bieden. NIEUWE AFDELINGEN. Mevr. S. C. de Casembroot, geb. B.sse van der Feltz, die deze provin- cialedag presideerde, had 's morgens in haar openingswoord o.m. welkom geheten: de spreeksters mevr. Walma van der Molen, hoofdbestuurslid, die later een uitstekend historisch over zicht gaf van Hongarije, burgemees ter Ten Kate en de heer Van Leeu wen, hoofd Zeeuws bureau voor Maatsch. werk. Medegedeeld werd, dat als nieuwe federaties waren toegetreden: IJzen- dijke, Tholen, St. Philipsland en later ook Sas van Gent. De Zeeuwse fede ratie telt nu zes gewestelijke en 21 plaatselijke afdelingen. RODE KRUIS LEDEN ONDERSCHEIDEN GOES, 27 nov. De Rode Kruis- medalje voor 10-jarige trouwe dienst is toegekend aan de groepscomman dant I. Dekker van de R.K.K. te Wal cheren N.W.; de helpers P. Abraham- se, P. B. Crucq, A. Dellebeke en aan de helpsters 3e klasse J. J. Koole Louwerse, M. SuurmondLouwerse en J. S. F. CevaalWalraven, allen van de col. R.K.K. te Oost- en West-Sou burgRitthem. MIDDELBURG, 27 nov. Dezer da gen komt de restauratie van de aan de Veerseweg gelegen molen „De Ko ning" gereed, waarmee alle vier de molens in de gemeente zijn hersteld. Ter gelegenheid van dit feit zal vrij dagmorgen 7 december een aantal ge nodigden van het gemeentebestuur per auto of per bus een tocht langs de vier molens worden gemaakt. Om 12 uur zal de heer P. D. Nijpjes de gasten in de molen „De Koning" ont vangen. Tenslotte zal het gemeentebe stuur in het Ned. Koffiehuis het ge zelschap 'n koffiemaaltijd aanbieden. MIDDELBURG, 27 november. Ged. staten hebben de prov. sta ten voorgesteld aan de Stichting „Federatie van beschuttende werk plaatsen in Zeeland" i.o. voor de jaren 1957, 1958 en 1959 een subsi die uit de provinciale kas te verlenen van ten hoogste 6000,per jaar en hun besluit van december 1954 tot verlening van 5500, per jaar aan de AVO in de bezoldiging van een tweede ambtenaar in Zeeland in te trekken. Uit de toelichting op het voorstel blijkt, dat er momenteel zes werkplaatsen volop in bedrijf zijn en dat een ze vende in oprichting is. Genoemde federatie is het overkoe pelende orgaan der diverse werkplaat sen. Zeer veel voorbereidend werk is verricht door de heer J. Pieterse te Middelburg, door wiens activiteiten di verse werkplaatsen tot stand kwamen. Hierdoor werd een hechte basis ge vormd voor de op te richten stichting, in de kosten waarvan het rijk rond 50 procent zal bedragen. De stichting zal haar werk op 1 januari a.s. officieel beginnen. De heer Pieterse zal als di recteur optreden. DEELNEMERS Deelnemers in de stichting zijn de verenigingen of instellingen in de provincie, die zich uitsluitend of in hoofdzaak bezighouden met instand houding en beheer van werkplaatsen voor in het vrije arbeidsleven, als gevolg van geestelijke of lichamelij ke gebreken, niet en moeilijk plaats bare personen, alsmede Zeeuwse ge meenten, die zelf of in samenwerking met andere gemeenten zich met zulk een taak hebben belast. Onder de middelen om het doel der stichting te bereiken wordt als eerste ge noemd het opsporen en aantrekken van werkobjecten. Als adviseurs van het algemeen be- Stoombootdiensten in 1955: MIDDELBURG, 27 nov. De exploi tatieverliezen over 1955 van de pro vinciale stoombootdiensten in Zeeland hebben een bedrag van 2.950.530,02 belopen. Hierin is begrepen 'n bedrag van f423.218,07 voor de diensten, wel ke geheel voor rekening der provincie komen. De overblijvende 2.527.311,95 komt voor rekening van het rijk krachtens de bestaande overeenkomst. Het grootste nadelige exploitatie' saldo ontstond op het veer Vlissingen- Breskens, n.l. 1.209.160,22. Daarna volgt de lijn KruiningenPerkpolder met een verlies van 1.054.700,39. De dienst ZierikzeeKatseveer leverde een verlies op van 301.414,23, terwijl de lijn TerneuzenHoedekenskerke 'n nadelig slot opleverde van 263.451,34. De verliezen op de diensten Kortgene- Wolphaartsdijk en Veere-Kamperland waren resp. 97.456,01 en 1 24.347,83. De oorlogsschade komt als actiefpoSt op de balans voor tot een geschat be loop van 7.066.596,64. Per 31 decem ber j.L kwamen de motorschepen op de balans voor tot een bedrag van 4.388.463,93 en de gebouwen en ma chines voor 511.600. stuur zullen zitting hebben een lid van ged .staten, de directeur der Stichting Zeeland, de hoofdinspecteur-directeur der arbeidsvoorziening in Zeeland, de rijksconsulent voor sociale bijstand van het ministerie van sociale zaken, een vertegenwoordiger van de AVO en de geneeskundig inspecteur voor de volksgezondheid. Ged. staten vragen zich af, of het niet redelijk is, dat het gemeentelijk belang in de toekomst tot uiting zal gaan komen in een financiële bijdrage van die zijde, met, zo mogelijk, een evenredige vermindering van de pro vinciale bijdrage. Uiteindelijk zal, al dus ged. staten, het provinciaal belang op de achtergrond staan en het (inter) gemeentelijk belang op de voorgrond. Vandaar, dat zij het subsidie willen beperken tot drie jaren. Vóór het be grotingsjaar 1960 zullen zij mededeling doen van de resultaten van een onder zoek naar de mogelijkheid en wense lijkheid van een op dit stuk gewijzigd provinciaal subsidie beleid. Zoals tiorige week reeds gemeld heb ben de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden en de Remonstrantse Broe derschap te Vlissingen. plannen tot bouw van een nieuwe kerk. Deze prent geeft een indruk van het inte rieur, zoals de ontwerper, ir. N. Lu- ning Prak, zich dit heeft voorgesteld. Zaterdag installatie burgemeester van Meliskerke MELISKERKE, 27 nov. De nieuw benoemde burgemeestér van Melis kerke, de heer G. A. A. Adelaar, zal zaterdag 1 december geïnstalleerd worden. Tegen half twee wordt de heer Adelaar ingehaald door ruiters te paard op het kruispunt Mariekerkse- wegPoppendamseweg. Te twee uur zal in een openbare raadsvergadering in het gemeentehuis de installatie plaatshebben. Daarna wordt een re ceptie gehouden in het vergaderlokaal „Ons Huis". MIDDELBURG, 27 nov. Op bij zonder feestelijke wijze zijn vanavond in de grote zaal van het Schuttersof de E.H.B.O.-diploma's uitgereikt aan de zeven dames en vijftien heren, die de cnrsus van de afdeling Middelburg dit jaar met succes hebben gevolgd. De uitreiking van de diploma's ge schiedde door dr. E. Stapper uit Mid delburg, die met mevr. De Vries het docententeam vormde. Na dit gebeuren verscheen een heu se sinterklaas ten tonele, die namens de Middelburgse E.H.B.O.-afdeling de dames en heren medici, die telkens weer hun didacte capaciteiten tot bloei van de afdeling aanwenden, sur prises uitdeelde. De „Zandkorreltjes" van de buurtvereniging 'tZand, o.l.v. de heer A, Caljouw voerden zowel voor als na de pauze de glanspunten uit hun repertoire ten tonele, zodat schier alle factoren aanwezig waren om de avond feestelijk te doen zijn en te doen slagen. De diploma's gingen naar de dames: T. S. de Kam, H. van Roon, J. A. Allewijn, E. M. Caljouw, J. H. Snij der, A. Cornelisse en W. Douw en naar de heren: J. G. Addink, W. Lo- kerse, S. Remeijn, W. Westmaas, C. Jobse, J. Th. Haksteen, A. v. Rooyen, W. v. d. Voorde, P. Bosdijk, J. Neu- feglise, G. de Man, M. W. Wolf, D. S. van Loo, M. Hoogesteger en A. den Hollander. Sinterklaas bedacht de medici me vrouw Fel-Mellink, mevr. Vermaas- Van Konijnenburg, mevr. De Vries en de heren Stapper, C. F. Frumau en D. N. van Gelderen. Namens het hoofdbestuur werd nog een enkel woord gesproken door dr. P. J. Bom uit Oostkapelle. De avond stond onder leiding van de afdelings voorzitter, de heer J. Polderman, die MIDDELBURG, 27 nov. Donder dag 29 november zal de Griekse zan geres Irma Kolassi met pianobegelei ding van Jacqueline Bonneau een uit voering geven in de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg. Irma Kolassi genoot haar muziekopleiding te Athe ne en te Rome. Op 16-jarige leeftijd behaalde zij de eerste prijs voor piano te Athene. Daarna begon zij haar zang studie onder leiding van Maggie Ka- radja en behaalde op 19-jarige leef tijd ook hiermede een eerste prijs op het conservatorium te Athene. Ver volgens vertrok zij naar Rome, waar zij haar pianostudies voortzette onder leiding van Alfredo Casella. Spoedig werd zij als eerste voor zang toegelaten aan de vermaarde Acade- mia Santa Cecilia, alwaar zij in 1939 haar diploma behaalde. Het uitbreken van de tweede we reldoorlog dwong haar terug te keren naar Griekenland. Aldaar begon zij haar carrière, die zij evenwel vanwege de oologsomstandigheden voorlopig niet-over andere landejj kon uitbrei den. In Nederland trad zij voor het eerst op als soliste in 1951 bij de uitvoering van „Le Mirior de Jésus". Het grote succes van deze uitvoe ring leidde tot herhalingen in het voorjaar van 1952 in Den Haag, Rot terdam en Amsterdam. De Z.V.U. prijst zich gelukkig, dat deze grote zangeres aan haar con certenserie wil medewerken. naast de genoemde artsen het kring- hoofd van de B.B. Walcheren, do heer J. L. R. Kapitz verwelkomde, evenals de districtsvoorzitter en -secretaris, de heren J. Schippers uit St. Laurens en J. Huiszoon uit Vlis singen. De avond werd ook bijge woond door verschillende vertegen woordigers van de E.H.B.O.-afdelin- gen op Walcheren. MIDDELBURG, 27 nov. Het dage lijks bestuur van de Polder Walcheren heeft de algemene vergadering de volgende voordracht doen toekomen voor de benoeming van een griffier ter vervulling van de bestaande vaka- ture wegens de benoeming van jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg tot voorzitter van de Polder: 1. mr. B. Plomp te Utrecht; 2. mr. H. J. F. Oetgens van Waveren Pancras Clif ford te 's-Gravenhage. KRUININGEN, 27 nov. De ge meenteraad kwam vanavond in open bare vergadering bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester A. Schipper. Het enige punt van de agenda voor deze vergadering was de vaststelling van de gemeentebegroting voor 1957 en de goedkeuring van de begroting van 1957 voor de instelling voor maat schappelijke zorg. De gemeentebegroting voor 1957 heeft een tekort van f36.000,De ontvangsten zijn geraamd op f869.876,20, de uitgaven f905.876,20. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begroting werd nogmaals ge sproken over de kwestie van de stort plaats voor huisvuil te Hansweert. Deze zal in verband met de dijkver zwaring gedeeltelijk moeten verdwij nen. Bovendien is de stortplaats over vol. Een ander geschikt terrein is nog niet gevonden. In een vorige verga dering werd reeds de vraag opgewor pen of het vuil naar het pas aange kochte terrein te Kruiningen zou kun nen worden vervoerd. Dit zou echter vanwege de lange afstand veel te hoge kosten medebrengen, n.l. f 3000. Ook werd het idee geopperd of een akkoord met de gemeente Kapelle zou kunnen worden verkregen, waardoo» van de stortplaats van die gemeente gebruik zou kunnen worden gemaakt. Het aantal leerlingen van de open bare u.l.o.-school te Kruiningen is nog steeds stijgende. Daarom is getracht van de minister van O., K. en W. toe stemming te verkrijgen een extra leer kracht aan te stellen. Hierop is reed* een gunstig antwoord ontvangen. Bovendien zal het bestaande gebouw, waarin thans twee klassen van de school zijn ondergebracht, met één lokaal moeten worden uitgebreid. In de toekomst zal, gezien de gestadige groei der school een geheel nieuw gebouw de beste oplossing zijn. WOLF AARTSDIJK Herkiezing. Tot notabelen in de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heren J. A. van Damme en P. Verburg. Bedrijfseconomische afdeling wordi gereorganiseerd GOES, 27 november. Het jaarverslag over 1955 van het Boekhoudbureau en de Accountantsdienst der Zeeuwse Landbouw Maatschappij, meldt, dat nog steeds storende gevolgen worden ondervonden van de watersnoodramp 1953. Nog zeer veel gevallen zijn fiscaal niet afgewikkeld en leiden tot di verse moeilijkheden. Het is vooral daardoor, dat er meermalen grote moeite bestaat om alle aangiften tijdig op de betrokken Inspecties der Belastingen in geleverd te krijgen. Van achterstand van enige betekenis is echter geen sprake. Het jaarverslag begint met het memoreren van het overlijden van de voorzitter, de heer P. Scheele Sr. STAVENISSE, 27 november. Gezien de toestand, waarin de Kerkstraat te Stavenisse verkeert, is het nodig zo spoedig mogelijk hierin verbetering te brengen. Wethouder C. J. Moerland gaf in de raadsvergadering een uiteenzetting van de slechte toestand, waarin de weg kwam te verkeren als gevolg van de vele transporten voor dijkherstel en het graven door de P.Z.E.M. Het voorstel, dat b. en w. indienden, beoogde het bestraten en verbreden van de weg aan één kant met klinkers. Op voorstel van de heer L. Hage (G. B.) werd evenwel besloten de weg aan beide zijden te verbreden en het geheel te herbestraten. De kosten worden geraamd op 14.000,Als rampschade is aan gegeven f 6.750,zodat het verschil voor rekening der gemeente blijft. Dit wordt nog hoger, nu beide zijden worden verbreed. De firma Van der Slikke en Zoon had een verzoek ingediend om bij eventuele restauratie van de molen een gemeentelijke subsidie te verle nen. B. en w. stelden voor in principe hiertoe te besluiten, vooral om plaat sing op de monumentenlijst te bevor deren. De heer Hage was er echter niet voor in principe iets te besluiten. Later wordt daarop altijd teruggegre pen, aldus dit raadslid. De heer C. U. Eerland (S.G.P.) zou liever wachten van de kosten de bijdrage van de ge> meente te bepalen. Toen het voorstel van b. en w. in stemming werd ge bracht bleken alleen de beide wet houders voor te zijn. Evenals vorige jaren werd voorge steld aan een aantal minder draag krachtige gezinnen een kolentoeslag te verlenen. B. en w. stelden voor aan ieder een bedrag van 25,te ver lenen. Hiervoor komen 40 gezinnen in aanmerking, zodat een bedrag van te Biezelinge. „Steeds stond de over ledene op de bres voor de belangen van ons bureau. Voor directie en personeel was hij een vaderlijke vriend. Zijn adviezen werden door ons steeds op zeer hoge prijs gesteld. Wij missen hem node", zo lezen we. CIJFERMATERIAAL Per eind december 1955 waren in dienst zeven en dertig personeelsleden. Op genoemde datum waren bij de di verse diensten aangesloten 1960 leden (tegen 1895 op 1 januari 1955). Het aantal landbouwbedrijven dat in 1955 bij het boekhoudbureau in administra tie was bedroeg 1358, met een opper vlakte van totaal 32917 ha. (gem. be- drijfsgrootte 24,3 ha). In de gemiddelde grootte der bedrij ven kwam geen verandering van bete kenis. tot de restauratie noodzakelijk zou 1.000,— uitgetrokken moet worden, worden. Men kan dan aan de hand Op voorstel van de heer Hage werd het plan enigszins gewijzigd. Het bedrag van 1.000,blijft on der alle omstandigheden gehandhaafd. Ieder die denkt voor een toelage in aanmerking te komen, moet een aan vrage indienen. Het subsidie wordt dan naar evenredigheid over het aan tal gezinnen verdeeld. De heer M. van Beveren werd met ingang van 1 januari als schoolschoon- maker in vaste dienst benoemd. Enkele subsidies werden toegewezen, o.a. aan de Zeeuwse Muziekschool, de Stich ting 19401945 en de Federatie van verpleeginrichtingen voor langdurige ziekten en de A.N.W.B. Ook de Stich ting maatschappelijk werk krijgt een subsidie van 0,50 per inwoner. De heer C. Dorst heeft op zijn verzoek eervol ontslag verkregen als grafdel ver. De buiten gebruik zijnde arrestan tencel aan de Kerkweg werd ver huurd aan de heer A. J. Quist. In 1955 werden door het boekhoud bureau ingediend en afgehandeld 474 bezwaarschriften tegen de diverse be lastingen, waarop in totaal aan belas tinggelden terug is ontvangen 364.180,93. Het aantal gevallen voor de Raad van Beroep en de Tariefcom missie was ook in 1955 weer vrij ge ring. Cassatiegevallen kwamen niet voor. REORGANISATIE Ondanks het feit, dat er in de pro vincie nog tal van verenigingen zijn, die hun administratie niet door de ac countantsdienst laten controleren, blijft deze afdeling nog steeds groeien. De bedrijfseconomische afdeling ver toont over 1955 een niet onbetekenende teruggang. De zeer uitvoerige boek houding, welke op deze afdeling wordt bijgehouden, brengt zeer hoge kosten mee. Voor enkele bedrijven bleken de ze een bezwaar. Het ligt in de bedoeling deze afde ling geheel te reorganiseren en een minder uitvoerige bewerking voor een veel groter aantal bedrijven door te voeren. Dit jaar zijn hiertoe reeds de nodige maatregelen getroffen. Tenslotte wordt in het jaarverslag melding van het werk op statistisch gebied gemaakt. In samenwerking met de di verse bij de Vereniging van Landbouw- boekhoudbureaus aangesloten bureaus wordt materiaal verzameld en door het Centraal Bureau voor de Statistiek verwerkt. Geslaagd voor aannemer BERGEN OP ZOOM, 27 nov. Voor het diploma aannemer slaagden onder meer K. J. Moerland uit St. Annaland; W. J. van Kerckhoven uit Klooster- zande; C. Rijnberg en H. G. A. Rijn berg uit St. Maartensdijk en W. van Vossen uit St. Annaland. De laatste voor weg- en waterwerken. In Hotel „De Draak" zullen zaterdagmiddag door de burgemeester ir. L. A. H. Pee- ters de diploma's worden uitgereikt. Toneeluitvoering op Vrederust BERGEN OP ZOOM, 27 nov. In het ontspanningslokaal vqn de inrich ting „Vrederust" is een toneeluitvoe ring gegeven door de vereniging „Von del" uit Zwijndrecht. Opgevoerd werd „De Familiedictator" een geestig stuk, 'wat wel bijval vond. Na afloop moch ten de tonelisten van de heer v. d. Kreeke een herinnering ontvangen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2