UIT ZEELANDS STEDEN „Ik heb zeil niet gehamsterd", zei Sint Nicolaas b Colpl. Boys leed weer (nu op eigen ierrein) een nederlaag Zeeuwse fruit teeltdag Arjos -leden moeten de A.R.- gedachten uitdragen Nieuwe bedrijven in Weihoek De junioren Muziekconcours in Kapelle Geschenken voor zieke kinderen en voor bejaarden Extra krediet van bijna zes ton gevraagd Intrede ds. J. W. Coenraad te Goes Verkiezingen in Beve- Sands ziekenfonds Machinewagen van trein in brand Arnemuiden aan kop in II B Opening noodschool Chr. H.B.S. te M'burg Onderscheiding E.H.B.0. voor dr. van Gelderen Olympische Spelen te Melbourne Middelburg Maandag 26 november 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina Glorieuze Iniocht in Middelburg en Goes MIDDELBURG, 24 november. Duizenden kinderogen keken vanmiddag in grote spanning naar de grote witte boot van de Yacht Holiday Club, die statig om de hoek van de kaai naderde, de Bel- linkbrug passeerde en even later langs de Rouaansekaai gemeerd lag. Sint Nicolaas met zijn zwarte Pieten hadden de lange tocht er weer op zitten. Onder daverende toejuichingen schreed Sint op de loop brug, waar hij werd begroet door de van hoge hoeden voorziene mid denstandsheren, op wier verzoek hij ook de Zeeuwse hoofdstad in zijn toernee had opgenomen. De open koets stond al gereed en spoe dig was de glorieuze intocht in de stad begonnen. De muziekvereniging „Excelsior" en enkele leden van „Juliana" openden de stoet, gevolgd door een aantal zwarte Pieten en zo ging het eerst naar het gasthuis, waar presentjes werden uit gedeeld voor de zieke kinderen. In Klein Vlaanderen werden de be woners van het bejaardentehuis ont haald. Een half uur later arriveerde de stoet op de Markt voor 't Stadhuis, waar er bijna geen doorkomen aan was. De Sint nam op de pui plaats naast de weer geheel herstelde burgemeester jnr. dr. N. Bolkestein, die hem harte lijk welkom heette. Sint Nicolaas ver telde de jeugdige schare, dat hij af komstig is uit het Middellandse Zeege bied en dat hij daar graag een zeker iemand in de zak had gestopt. De Sint had gehoord, dat er in Middelburg weer heel wat stoute kinderen waren geweest, die in de plantsoenen hadden gelopen. Ook had hij een heleboel mooie nieu we winkels gezien. Zelf had de Sint piet gehamsterd, maar wèl was hem bekend, dat er ook in Middelburg heel wat mensen zich daaraan schuldig had den gemaakt. Hij hoopte nu maar, dat dit niet ten koste zou gaan van de kin deren en dat die in elk geval allemaal een cadeautje zouden krijgen Na de ontvangst van de Sint en zijn ezelschap in de burgerzaal strooiden e zwarte Pieten pepernoten op de Voor de 336 woningen aan 't Zand MIDDELBURG, 24 nov. B. en w. hebben de raad verzocht het krediet ten behoeve van de bouw van 336 wo ningen aan 't Zand met een bedrag van 593.700,te verhogen en te brengen op 5.190.000,In hun toelichting zeggen zij, dat het plan, waarvoor het oorspronkelijke krediet was gevraagd, gebaseerd was op een voorlopig ont- tverp voor een nieuw uitbreidings plan. Een nadere uitwerking van dit blan heeft aangetoond, dat het aantal typen der te bouwen woningen moest Worden vergroot, terwijl daarnaast is gebleken, dat de grondkosten te laag waren geschat. GOES, 24 nov. In de Grote Kerk heeft ds. W. J. Coenraad uit Hall van middag zijn intrede gedaan in de herv. gemeente. 35 leden van de Gel- erse gemeente waren erbij tegen- oordig. De vroegere vlootpredikant ad tot intreetekst gekozen Johannes _1 7. „Bij mijn komst naar Goes heb [k geen programma opgesteld. Ik heb maar een opdracht uit te voeren, n.l. te wijzen op de Here Jezus Christus. Hü staat op U te waehten aan de rand van Uw leven, waarvan Hij het cen trum wil worden. Hiermede laad ik gen grote verantwoordelijkheid op me. Ik moet als het ware een ANWB-bord zijn, die U de enige juiste weg toont {ot Uw geluk." Ds. Coenraad besloot iijn preek ter gelegenheid van zijn in trede met de woorden: „Geve God dat J en ik samen zich geroepen voelen ot de erkenning van hem, onze God. Opdat wij dan elkaar ontmoeten mo gen aan de dis van de opgestane Heer." In zijn persoonlijke toespraak aan het eind van de dienst, sprak de nieu we predikant zijn genoegen uit over het feit, dat ds. A. W. M. Odé des mor gens hem in zijn ambt heeft mogen bevestigen. Hij hoopte op een voor spoedige samenwerking met de ring- preui :anten en met de andere prote- sta ,t e kerken. Dj gemee.nte zong hem op verzoek van ds. Metselaar toe gezang 259 3 en 5: „Wat ontbreekt U, Hij zal 't geven". Des avonds, tijdens een drukbezoch te receptie in de chr. bewaarschool aan de Wijngaardstraat, spraken nog vele personen hun vreugde uit over de komst van ds. Coenraad. Markt en werd de tocht voortgezet, die op de Loskade eindigde. IN GOES In Goes kwam de Sint per trein aan, waar op het stationsplein een grote menigte hem verwelkomde. De kinderen zongen hem uit volle borst toe. Sint Nicolaas, vergezeld van vier zwarte Pieten, was zeer verblijd over de grote opkomst. Daarna trok hij naar de Lange Vorststraat, omstuwd door vele kinderen en ook ouderen. In deze straat heeft hü zich de ge hele middag opgehouden. Trouwens ook deze week zal hij zich verschil lende keren laten zien. GOES, 24 nov. In zijn openings woord heeft vanmiddag in de „Prins van Oranje" tijdens de algemene ver gadering van verzekerden van het Algemeen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland, de voorzitter, mr. L. G. Wolff, gewezen op de grote waar de van deze vergadering (bijeenkomst was slecht bezocht), daar vertegen woordigers gekozen moesten worden. Tot vertegenwoordigers zün herko zen de heren C. K. Maartense, Goes; G. Krekelberg, Goes; A. Schipper, 's-Heer Arendskerke, W. J. Raas, 's-Heerenhoek; A. Meeuwse, Kapelle; Chr. Kole, Hansweert; A. Dek, Waar de en M. Broekhoven te Colijnsplaat. Gekozen werden de heren J. Schipper, Oudelande en J. J. Rober te Yerseke. Tot plaatsvervangers zijn gekozen de heren T. Geense, J. B. M. Kosters, beiden te Goes; C. de Nooyer, 's-Heer Arendskerke, H. van Kleunen, Bieze- linge, M. J. Ie Clercq, Hansweert en M. de Waard te Colijnsplaat. Gekozen zijn de heren H. J. C. van Outheusden, Goes, L. Traas 's-Hee renhoek, W. C. Remijnse, Oudelande, P. W. Versluys, Hoedekenskerke, J. J. Klap, Kruiningen, B. J. Korstanje, Yerseke, J. de Vrieze, Krabbendijke en G. Traas te Rilland. In de vergadering van de leden van de raad van verzekerden-verte genwoordigers is de heer A. Buys (bij acclamatie) herkozen tot bestuurslid van het fonds. Tot voorzitter en secretaris van de Raad werden voor 1957 herkozen de heren A. Buys te Goes en A. Dek te Waarde. Beroepingswerk Geref. Kerken. Beroepen te Krabbendijke, Th. de Groot, -d. te Minnertsga. S. De nieuwe burgemeester uai. Melis- fcerke, de heer G. A. A. Adelaar MIDDELBRG, 25 nov. Vanavond is in de trein van half tien uit Vlis- singen kort na het vertrek brand ont staan. Telefonisch werd dit gemeld aan het station te Middelburg, die op haar beurt de brandweer waarschuw de. Ondertussen begon het treinper soneel met schuimblussers het vuur te bestrijden. Toen de trein in Middel burg arriveerde sloegen de vlammen uit het dak van de machine wagen. Op het station heeft de brandweer het vuur gedoofd. Naar de brandweer mededeelde was 't 'n isolatiebrandje in de oliekachel. Met drie kwartier ver traging vertrok de trein uit Middel burg. GOES, 24 nov. De jaarlijkse ont wikkelingsdag voor de Zeeuwse fruit teelt, uitgaande van de kring Zeeland der N.F.O., zal worden gehouden op 11 januari a.s. te Goes. Als sprekers voor deze dag zy'n ge vraagd de heren P. A. Spoor van het Landbouw Economisch Instituut; Jan sen, directeur van de Hero en dr. Ten Houten van het I.P.O. De zaterdagmiddagcompetitie GOES, 24 nov. Ook zaterdag is Colpl. Boys enkele plaatsen gezakt op de ranglijst. De Noord-Bevelanders kregen in eigen huis van A.Z.V.V. een 34 nederlaag te slikken. Zij werden voorbij gestreefd door Nieuwdorp, dat Krabbendijke met 51 versloeg en door Tern. Boys, dat te Zaamslag een kleine overwinning (01) boekte. Ril- landlaWemeldinge werd afgelast. De stand luidt: Arnemuiden 7 6 1 0 13 31— 8 Nieuwdorp 6 5 0 1 10 26—11 Tern. Boys 7 4 2 1 10 27—11 Colp. Boys 9 5 0 4 10 31—25 A.Z.V.V. 6 3 1 2 7 16—18 Rillandia 6 2 2 2 6 15—15 Krabbendijke 8 3 0 5 6 17—31 Zaamslag 6 1 1 4 3 7—15 Wemeldinge 8 1 1 6 3 17—24 V.C.K. 5 1 0 4 2 10—27 In de tweede klasse A klom Krab- bendijke II van de vierde naar de der de plaats door een onverwachte 10 zege op Wissenkerke II. De overige drie wedstrijden vonden geen door gang. Arnemuiden II (2e klasse B) is er zoals verwacht in geslaagd koploper Meeuwen een 50 nederlaag te be zorgen. De Arnemuidenaars hebben nu de leiding overgenomen van Meeuwen, dat op de derde plaats terecht kwam, doordat Veere geen steek liet vallen en Oostkapelle met 20 versloeg. Seroos kerke, dat Zeeland Sport VI met 52 overwon, volgt op de vierde plaats. In de tweede klasse C klom Wol- faartsdijk door een 35 overwinning op Mévo en dank zij het feit dat de overige drie wedstrijden niet doorgin gen, van de zevende naar de derde plaats. In de tweede klasse D versloeg Mevo III Zierikzee IV met 35 en won daarmee z'n eerste wedstrijd. Bruse Boys presteerde het om koploper Me vo II de eerste nederlaag te bezorgen. In de tweede klasse E won Tern. Boys II tegen de verwachtingen in van Hoek (81) en in de tweede klasse F had Hoek II de minste moeite met Kruiningen III (72). Ingezonden Mededelingen (adv.) Kaderconferentie te Goes GOES, 24 november. „Weest actueel en ruim in Uw club", is de hoofd gedachte geweest van de spreker op de Arjos kaderconferentie, die belegd was in de nieuwe Oosterkerk te Goes. Verschillende afgevaardigden uit alle delen van de provincie waren tegenwoordig, toen dr. A. Veerman, voorzitter van de nationale organisatie, het woord nam. Een kaderconferentie is abso luut noodzakelijk. Er hangt Immers zoveel af van de leiding van de clubs, aldus spreker. Dit is wel gebleken bjj de gehouden verkiezingen. Toch moet dit kaderwerk niet de kern van de zaak zijn. Wü moeten onze gedachte uitdragen. Ook de men sen die aan de rand leven, de twüfe- laars, moéten wü bereiken. Het is tegenwoordig niet meer zo, dat men als vanzelfsprekend op de A.R. partü stemt. Wanneer wij door de loop der wereldgebeurtenissen een vaag ge voel van bedreigd zijn ondergaan, zijn er ook andere party en, die dit gevoel in hun richting kanaliseren. Dit moe ten wij voorkomen, door hen voor te zijn. Wanneer men gaat weifelen, vangt de politiek de eerste klappen op. Daarom: mobiliseert U! HUISBEZOEKACTIE. Een mogelijkheid daartoe is nu ge boden door een huisbezoekactie, die uitgaat van de nationale organisatie. Deze is niet bedoeld om eens heerlijk over de politiek te gaan debatteren. In de eerste plaats moeten wij ver tellen aan onze medechristen waarom onze voorkeur naar de A.B. uitgaat. Dan moeten wij vooral luisteren naar de mening van de anderen. We moe ten hem „uithoren" om zo onze fou ten te vinden. Aan de band hiervan kan men de toestand verbeteren. Spreker vervolgde met er op aan te dringen, dat we open gaan staan naar buiten. Aan de christenwereld laten zien, dat wü ons principe in de politiek beleven. Wü hebben de neiging om te theoretiseren. Wat wü Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw dorp; J. Huyssen, Terneuzen; Ds. J. Kareise, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moil, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; B. Zuidema, Goes. (Vervolg van pag. 1) heer J. W. Kögeler. Deze begon met te zeggen: „Ik moet beginnen met de burgemeester te verontschuldigen", waarop Middelburgs eerste burgér, nog met de glans op het gezicht van zijn confrontatie met de grote kinder vriend mr. dr. Bolkestein had zo juist de Sint ontvangen binnen stapte Grote hilariteit onder de vele aan wezigen uiteraard; hetgeen resulteerde in een spontaan open-doekje! Hoewel de heer Kögeler de alge mene vreugde over deze onverwacht vroege entree deelde, meende hü toch dat de burgemeester thans het recht miste, namens de gemeente te spre ken! Na dit aardige intermezzo begon de heer Kögeler serieus aan zün toe spraak. Ook voor het gemeentebestuur is het een heuglijke dag, zo zeide hij; de chr. h.b.s. heeft, gezien de be volking, volkomen bestaansrecht. De heer Kögeler had de school zien uitgroeien van een 38 leerlingen tel lend onderwijsinstituut tot wat zij nu is. Nu is zü van de ene „nood school" naar de andere noodschool verhuisd. Hij hoopte daarom, dat de heer Drewes niet lang zal wachten ook op de school aan de Griffioen spoedig het bordje „onbewoonbaar verklaarde woning" te hangen.... ZICHZELF GELUKWENSEN. Toen moest de heer Laport.zich zelf feliciteren, omdat hü zelf lid van het hoofdbestuur van de landehjke bond is.... Een wat kwalüke situatie, waaruit de voorzitter zich handig redde, door fluks het woord aan dr. D. Barends, de rector van het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes, te geven. Deze bood drs. H. J. van Alphen. de directeur van de chr. h.b.s. te Middelburg, een tweetal etsen aan, voorstellende en kele afbeeldingen van het stedeke Goes, die zolang de noodschool zal bestaan, een plaatsje in de hal zullen -krijgen. Vervolgens sprak ds. W. C. van Burgeier, de secretaris van het school bestuur. Ook de heer E. Kuiper, direc teur van de r.h.b.s. te Middelburg, sprak een felicitatie uit. Dr. H. W. Fortgens, de rector van het Gymna sium te Middelburg, was wegens fami lie-omstandigheden verhinderd. Toen wilde alsnogburgemees ter Bolkestein het woord voeren. Ook deze verzekerde, dat de gemeentelijke gedachten aangaande het zo spoedig mogelijk verdwenen van de nood school, parallel lopen met die van het schoolbestuur. ILLUSIE. De yoorzitter van de Commissie vroeger als standpunt namen, kan in de loop der tüden veranderen. Daarvan moeten wü overtuigd zijn. Maar over het waarom moeten we alles weten. Hier ligt de taak van de clubleiding. Ook moet men oppassen voor be krompenheid. „Bedenkt wel dat de beginselen nooit veranderen. Alleen de toepassing zal in de loop der tijden een wijziging kunnen ondergaan." Maar dit kan alleen, wanneer de Christelijke politiek samengaat met een waarachtige vroomheid. Na deze interessante causerie kre gen de aanwezigen gelegenheid vra gen te stellen. Goedkeuring Herverkaveling GOES, 24 nov. Zoals wü enkele weken geleden reeds meldden, zullen in de Weihoek te Poortvliet nieuwe gemengde boerderijen worden geves tigd, met elk ong. 15 ha bouw- en wei degrond. De Herverkavelingscommissie Zee land heeft thans de vestiging van de volgende bedrijven, die uit de dorps kommen worden verplaatst, goedge keurd: J. L. Fase Wzn, P. Hejjboer Jzn en H. v. d. Jagt, allen uit St .Annaland M. J. Geuze en C. J. Kleppe van Poort vliet, P. M. Kleppe van Tholen en J. van Dieren en Jac. Hendrikse van Oud-Vossemeer. Volgend jaar hoopt men met de bouw der nieuwe bedrijven te begin nen, die alle oostelijk van de weg St. AnnalandPoortvliet zullen komen. Bennekóm, directeur van de Chr. Kweekschool te Middelburg, stak eên van zijn geestige speechjes af, waarin hij o.m. zei, dat hü de heer Laport, die tevoren had gezegd, dat Middelburg deze school een beetje aan Goes heeft te danken, graag deze illusie wilde laten, omdat een mens zonder illusie een arm mens is Kees Krietemeyer sprak namens „S.C.H.I.M.", de schoolclub en verder namens alle leerlingen. Tenslotte sprak drs. Van Alphen een dank woord, waarin hü in het bijzonder de heer Drewes betrok, die de weg wees naar de noodschool. Hij bood mevr. Laport bloemen aan. Zaterdagmorgen waren in de boven zaal van het Ned. Koffiehuis de huis- houdebjke zaken afgewerkt. Bü de bestuursverkiezingen werd in de vacature van wijlen de heer J. P. Anthonisse de heer J. Groenenberg gekozen. Herkozen werden de heren A. J. Busch, mr. A. J. van der Hoe ven en J. Moll, die aan de beurt van aftreden waren. Een voorstel van het bestuur, de kinderen in verband met de opening van de noodschool te trak ven Toezicht, de heer J. A. van teren, werd met gejuich begroet. MIDDELBURG, 24 nov. De heer D. N. van Gelderen, arts, heeft van middag uit handen van de voorzitter der Kon. Nederlandse Vereniging Eer ste Hulp bü Ongelukken, dr. E. E. Oterdoom te Amsterdam als blijk van waardering voor zün twintig-jarige ac tiviteiten op het terrein van de EHBO in Zeeland de dr. C. W. Tilanus jr.-me- dalje ontvangen. Deze onderscheiding de hoogste onderscheiding voor bur gers werd hem ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag uitgereikt in een samenkomst van het District Zee land der Kon. Vereniging, die onder leiding stond van de heer A. C. Schip per. In de loop der jaren heeft dokter Van Gelderen zeer velen opgeleid en talloze malen zitting gehad als jurylid bij EHBO-wedstrijden. Morgen hopen wij uitvoeriger op deze samenkomst in te gaan. MELBOURNE, 24 nov, De meest wonderlijke weersomstandigheden wis selen elkaar in Melbourne af. Bij de openingsdag vielen talrUke atleten flauw door de hitte, gisteren was het bar koud en regenachtig en vandaag brandde er weer een felle zon boven het Olympisch stadion. Temperatuurs- fluctuaties, die de sportprestaties zeker niet ten goede zullen komen. VéRSPRINGEN. Het vérspringen heren leverde drie ver- rassingen op. De Hongaar Foldessy, die In "52 het brons veroverde, slaag de er niet in de kwalificatiegrens van 7.15 te bereiken, terwijl de Brazili aan Ary Fachanha de Sa en de Ame rikaan Johnson eveneens werden uit geschakeld. De Olympische titel werd veroverd door Gregory Bell (V.S.). 8000 METER. John Landy, houder van het wereldre cord op de mtjl, heeft besloten niet aan de Olympische 5000 meter deel te nemen, maar zich voor de 1500 meter te sparen. 100 METER. Morrow (V.S.), over wie verteld wordt, dat hij al trainende hazen kan van gen, is Olymp, kampioen geworden op de 100 meter. Hij klopte met mi niem verschil zijn ploegmaat Thane Baker. Beiden noteerden 10.5 sec. Uitslag: 1 en Olymp. kampioen: Morrow (V.S.) 10.5 sec.; 2. Baker (V.S.) 10.5 sec.; 3. Hogan (Austr.) 10.6 sec.; 4. Murchison (V.S.) 10.8 sec. GOUDEN MEDAILLES. De Nieuw-Zeelander Norman Read veroverde de gouden medaille voor de 50 km snelwandelen, terwijl da Rus Igor Rybak met het goud van het gewichtheffen in de lichtgewicht- klasse ging strijken. KOGELSLIN GEREN. Tijdens de eindstrijd kogelsllngeren he ren is het Olympisch record, dat met 60.34 meter stedert 1952 op naam van de Hongaar Czermak stond, niet min der dan veertien maal scherper ge steld. Tenslotte was het Connolly (V.S.), die zich met 63.19 meter ln het bezit van het record stelde. WEMELDINGE Aantal baden. Het aantal baden in de laatste vier weken in het gemeentelijk badhuis bedraagt 1646. Noot van de redactie Nu het Ned. Olympisch Comité naar ons oordeel terecht beslo ten heeft de Nederïandse ploeg niet aan de Olympische Spelen te doen deelnemen, rees voor ons de vraag, of wü in het geheel geen aandacht aan deze Spelen moesten besteden. Uit een oogpunt van algemene nieuwsvoorziening is besloten slechts summier het algemene verloop van de Spelen weer te geven. - Ked.Z.D. Groep A I Middelburg —Vlissingen 11; WalcherenMiddelburg A II 21; SerooskerkeZeeland Sport 08 Groep A H GoesRillandia afg. Groep B I. ArnemuidenBevelan ders Bev. n.o.g.; RCSMiddelburg 2 5; VlissingenWalcheren 80; Zee- landiaZeeland Sport afg. Groep B II. Zeeland SportDom burg B I 0—9; Veere B I—RCS 2—6; MiddelburgOostkapele B I afg. Groep B Hl. RCS—Middelburg B IV 1—6; Zeelandia B II—VCK B I afg. Groep B TV. Kloetinge B IGoes B I Goes n.o.g; Kruiningen B IKapelle B I 51; Wolf aartsdijk B I—Robur B i afg. Groep B V. Hansw. Boys B IKrab bendijke B 1 24; Goes B IIYerseke B I afg. Groep B VI. Kwadendamme B I SVD B I 82; Luctor B ILewed. Boys B I afg.; Patrijzen B INieuw dorp B I Niewdorp n.o.g. Tuinbouw en Plantkunde De woorden, waarmee voorzitter P. Blaauw in de dezer dagen gehouden vergadering van de afd. Walcheren van de Kon. Ned. MÜ- voor Tuinbouw- en Plantkunde de leden verwelkomde, gingen in het büzonder uit naar de heer K. Goudzwaard, die als lid van het hoofdbestuur en als voorzitter van de afdeling Goes dezer maatscbappüen aanwezig was. Tüdens deze büeenkomst is, als op volger. van de heer Blaauw, die door drukke werkzaamheden het voorzitter schap niet langer kon waarnemen, de heer C. Sanderse gekozen. Voor het winterseizoen staan ver schillende lezingen op het programma, waarvan de eerste 12 december a.s. zal worden gehouden. In voorjaar en zo mer zullen de leden gelegenheid krü- gen aan excursies deel te nemen en er zal na een jaar van rust weer met het Floralla-werk voor de schooljeugd worden begonnen. GOES, 24 nov. Tüdens de ver gadering van de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland, vanmiddag in de „Prins van Oranje", is besloten het solistenconcours dit jaar te houden in maart in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg. Met klem werd er op aangedrongen dit concours niet af te schaffen, daar het een flinke studie voor de muzi kanten betekent. Een voorstel van „Apollo" uit Dom burg het reglement zodanig te wüzi- gen, dat bü aanvragen voor het jaar- lükse Pinksterconcours aan de ver eniging, die na 1945 nog geen of het minste aantal concoursen heeft geor- Na,het sluiten van de vergadering kregen de reeds wachtende genodigden gelegenheid mee te genieten van de door amateur-cineast P. Creutzberg opgenomen films „Imperialen 00000". Een sfeer- en actievolle film, die teelt van oesters in beeld brengt. Duidelük bleek, dat daarbij wetenschap en praktijk hand in hand gaan. „Oogst en afzet van aardbeien" was een kleu rige toegift, die velen deed watertan den. De woorden van dank, die de voorzitter tot de heer J. G. van Strien, die de films met een kort woord Inleid de en draaide, sprak, onderstreepten de aanwezigen met applaus. Onderlinge hulp De Classis Apeldoorn der Geref. kerken besloot in haar laatst vergade ring der classis Middelburg hulp te verlenen door drie classisbeurten af te staan. Zoals bekend zijn er in de classis Middelburg 7 van de 8 gemeenten va- kant. AAGTEKERKE Uitvoering. De zangvereniging „Nut en Genoegen" gaf vrijdagavond een uitvoe ring in het verenigingsgebouw. Het pro gramma bestond uit 18 nummers. Het ge heel stond onder leiding van de heer F. Bakker. De voorzitter sprak een ope ningswoord. In de pauze werd een ver loting gehouden. Na afloop van de uit voering werd de klucht opgevoerd „Die brave meneer Pot". De collecte, die f76 opbracht was bestemd voor Hongarije. HOEDER ENSKERKE Collecte. De Rode Kruiscollecte „Hoe dekenskerke helpt Hongarüe" heeft in deze plaats f 1493.75 opgebracht. In Kwa dendamme was het resultaat 1648.25. ganiseerd voorrang wordt verleend, werd na enige discussie aangenomen. Het gevolg is, dat het jaarlijks con cours aan „Ons Genoegen" te Ka pelle werd toegewezen. Morgen hopen wij wat uitvoeriger op deze vergadering terug te komen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2