Egypte vraagt van druk op Engeland, Ver. Staten grotere Frankrijk en Israël Het verwisselde testament Stakingen in Japan Kosten vrijmaking Suezkanaal niet voor Egyptische rekening Souburg kan 32 „marine- woningen" bouwen Prachtig turnen in Vlissingens Concertgebouw Terrein Raadhuisstraat moet in orde worden gebracht Russische kritiek op Tito ZEEIÏWSCH DAGRTAD Pagina A „Zef olieleveranfies stop!' Zeeuwse zaalhandbal- competitie begon De Zeeuwse volleybal competitie Rokossofski nu Russisch plaatsvervangend minister van defensie Superieur werk over de gehele linie Bestrating Burgemeester Vogelaarstraat en Delischeweg Stijve nek Kloosterbalsem Togliatt! sfaat achter de Russen Oliespuiter van Alborze zonder druk Ingezonden liededeling (Adv.) TOKIO, 19 nov. (Reuter) In vHf grote Japanse ertsmijnen hebben de arbeiders zaterdag het werk neerge legd. Deze actie vormt het begin van een reeks korte stakingen, waarmede de Japanse arbeiders een grotere nieuwsjaarsgratificatie willen afdwin gen. Het voorbeeld van deze mijn werkers werd gevolgd door de arbei ders van een maatschappij voor het delven van steenkool. In de chemische industrie is het arbeidsverzuim aan zienlijk gestegen, sinds de onderhan delingen over de gratificatie zijn mis lukt. LONDEN, 19 november. Reuter. Ali Sabri, de politieke ad viseur van Nasser, heeft voorgesteld, dat de Ver. Staten weigeren Groot-Brittannië, Frankrijk en Israël olie te leveren, als deze staten geen gevolg geven aan de resolutie van de Ver. Naties om hun troe pen terug te trekken uit Egypte. De V.S. hebben bij het begin der vijandelijkheden een wapenstiltsand in Egypte voorgestaan en terug trekking van alle buitenlandse troepen, aldus Sabri. „Deze Ameri kaanse houding verdient onze dank, maar wij verwachten van Ame rika, dat het een grotere druk op materieel gebied op onze aanvallers zal uitoefenen." Volgens Sabri zal het stopzetten van de olieleveranties een krachtige uitwer king, speciaal op Israël hebben, omdat dit land aan een dergelijke Amerikaanse druk niet het hoofd kan bieden. Volgens radio-Cairo zei Sabri, dat Egypte de onverwijlde terugtrekking van de Brits-Franse strijdkrachten „indien mogelijk r.og deze week, verwacht. Hij verklaarde voorts: „Mochten de Britten en Fransen hun troepen niet te rugtrekken, dan zal de wereld aan een grote crisis het hoofd moeten bieden en niemand kan de gevolgen van een ver traging bij de terugtrekking voorspel len." GEEN VRIJWILLIGERS. Sabri zei, dat Egypte besloten heeft geen hulp van vrijwilligers te aanvaar den, omdat het bereid is met de Ver. Naties samen te werken. Mocht de aan val weer geopend worden, dan zal Egypte gaarne bereid zijn de hulp van iedereen te aanvaarden. Egypte zal volledige vergoeding van Groot-Brittannië, Frankrijk en Israël vragen voor de schade, die Egypte heeft geleden tengevolge van de aanval van deze landen. Sabri zei: „Het is niet vol doende, dat de vijand akkoord gaat met het staakt-het-vuren en de terugtrekking van z(jn troepen. Een aanvaller moet ge straft worden of anders kunnen wij al lemaal wel eens agressie van deze aard onder de ogen zien". In een Egyptisch memorandum aan de V.N. wordt gezegd, dat de Brits-Franse troepen in het gebied van Port Said de dood van een aantal mensen hebben Veroorzaakt, doordat zij op de bevolking schoten. Er zijn hierbij eveneens personen ge wond, aldus het memorandum, dat voorts zegt, dat de Brits-Franse strijdkrachten ook huizen en Moskeeën plunderden en ISgyptenaren dwingen voor hen te wer ken. TERUGTREKKING. In het document wordt voorts de aan dacht van secretaris-generaal Hammars- kjoeld gevraagd voor het feit, dat Israël, Groot-Brittannië en Frankrijk hun troe pen nog niet uit Egypte hebben terug getrokken, hoewel er 18 dagen zijn ver lopen sinds de Ver. Naties een resolutie MIDDELBURG, 19 Nov. De Zeeuw se zaalhandbalcompetitie is weer begon nen. Er nemen twaalf verenigingen met in totaal 63 ploegen aan deel. Alle wed strijden worden weer gespeeld in de veilinghal te Middelburg. De indeling luidt als volgt: heren 1ste klass: EMM, Hellas, Marathon en Toni- do; 2de klasse; EMM 2, Marathon 2, Olympus 2 en Volharding; 3de klasse: EMM 3. Marathon 3, Neptunes, Tonido 8 en Walcheren; junioren: EMM, Mara thon, Hellas, Olympus en Tonido; ad- spiranten: EMM, Olympus, Tonido, Vol harding en EMM 2. Dames 1ste klasse: EMM, Hellas, Ma rathon ën Zeeland Sport; 2de klasse: Olympus, Marathon 2, Tonido, Hontenis- se en Walcheren; 3de klasse: EMM 2, Ma rathon 3, Luctor, Zeeland Sport 2, Wal cheren 2 en De Meeuwen; junioren: EM M, De Meeuwen, Olympus en Tonido; ad- spiranten: Marathon, Olympus, Hellas, Tonido, Volharding en BZeeland Sport. In de derde klasse dames wordt een halve competitie gespeeld, in alle an dere afdelingen is de competitie normaal. De speeltijd is 2 x 12 misuten voor de dames, dames-junioren en heren-junio ren, zonder rust en voor de heren 2 x 15 minuten, eveneens zonder rust. De ad- spiranten spelen 2 x 15 minuten met twee minuten rust. De nummers één en twee van de eer ste klasse dames en heren mogen deelne men aan de Zuidelijke kampioenschap pen, welke op 10 februari in de Philips- Sporthal te Eindhoven worden gehouden. De uitslagen van deze week waren: Heren 1ste klasse: Hellas—EMM 89; TonidoMarathon 39; 2de klasse; Vol hardingMarathon 2 9—6; junioren: To nidoHellas 26; adspiranten Volhar dingEMM 95! TonidoOlympus 1-11. Dames 1ste klasse: MarathonZeeland Sport 4—4; Hellas—EMM 4—5; 2de klas se: TonidoWalcheren 21; adspiran ten: TonidoMarathon 39; Olympus Hellas; 33; VolhardingZeeland Sport 2—8. aannamen, waarin deze terugtrekking wordt geëist. Integendeel, deze strijdkrachten ver sterken hun posities op Egyptisch gebied, negeren zodoende volkomen de Egypti sche onafhankelijkheid en tarten de Ver. Naties in feite de gehele wereld, aldus het memorandum. Egypte heeft verklaard, dat het de kasten van de vrijmaking van het Suez kanaal niet zal betalen, daar het niet ver antwoordelijk is voor de gebeurtenissen, die tot de versperring hebben geleid. De Egyptische regering is met Hammars- kjoeld overeengekomen, dat de oprui ming der obstakels uitgevoerd wordt door neutrale landen, zoals Nederland en De nemarken. De Britse bevelhebber, luitenant-gene raal Sir Hugh Stockwell, heeft verster kingen gevraagd ter versteviging van 't militaire bewind in Port Said en om de Intimidatie-campagne en de plaatselijke passieve weerstand tegen het Britse ge zag te bestrijden. Er zal echter geen staat van beleg afgekondigd of een militaire regering te Port Said gevormd worden. GOES, 19 nov. Voor de Zeeuwse volleybalcompetitie werd in de afdeling Walcheren een aantal wedstrijden in de derde klasse gespeeld. EWC 3 nam hier de leiding, door zowel MTS 3 als Mara thon 2 een 31 nederlaag te bezorgen. EWC 4 zag zich met 03 geklopt door MTS 3, maar wist EMM 2 een puntje te ontfutselen (22). Tegen MVC 3 kwam EMM 2 tot de zelfde uitslag. Marathon 2 stuurde MVC 3 met een 30 nederlaag naar Middelburg terug, waardoor de stand als volgt luidt: EWC 3 3—5; VCU 2 23; Marathon 2 22; EMM 2 22; MTS 3 3—2; EWC 4 21; MVC 3 2—1. MOSKOU, 19 nov. Reuter. Maarschalk Rokossofski, voorma lig Pools minister van defensie en opperbevelhebber in Polen, is be noemd tot plaatsvervangend mi nister van defensie van de Sowj et- Unie. Rokossofski is woensdag jl. als Pools minister van defensie afgetreden. Zijn benoeming is gepubliceerd in de „Prawda" en werd door Tass ver spreid. „Prawda" zei, dat Rokossofski deze maand uit Polen naar Rusland was vertrokken, nadat hij op eigen ver zoek ontheven was van zijn functies van Pools minister van defensie en lid van het politieke bureau. Voor zijn vertrek aldus de „Prawda" dank ten de Poolse leiders hem hartelijk voor het grote werk ter versterking van de Poolse defensie, dat door hem tot stand is gebracht". Volgens het blad heeft Rokossofski een oorkonde van de Poolse staat ont vangen. Voorstel aan de raad SOUBURG, 19 november. Er zullen binnenkort twintig wonin gen worden gebouwd aan de Padweg achter de Zeewijksingel en de Dijkstraat en twaalf woningen aan de westzijde van de Van Visvliet- straat. B. en w. hebben de raad, die vrijdagmiddag zal vergaderen, voorgesteld tot de bouw te besluiten. Deze geschiedt op verzoek van het departement van marine. De huizen moeten door de gemeente worden gezet als woningwetwoningen en zullen, In overleg met de prov. directie van de volkshuisvesting, door twee verschillende aan nemers, die over voldoende bouwcapaciteit beschikken, worden ge bouwd. Zij moeten onderhands worden aanbesteed. Een ander voorstel is te besluiten tot wijziging van het uitbreidingsplan Buitengewone prestaties VLISSINGEN, 19 november. Dat de Vlissingse Turnvereniging met kop en schouders boven de andere zusterverenigingen in Zee land uitsteekt, was reeds lang bekend, doch sinds de bevrijding is dit niet zo duidelijk aan het licht gekomen als tijdens de zaterdagavond in het Concertgebouw gehouden jaarlijkse uitvoering. Daar werd nog eens onderstreept, dat VTV op het ogenblik over een dames- en een herenploeg beschikt, welke zich met een gerust hart kan meten met welke vereniging dan ook in den lande. Natuurlijk beschikt VTV over een Jaap van der Sande, op Klaas Boot na de bes te turner van Nederland en een Nel Fritz, gewestelijk jeugdkampioene, maar het zijn zeer beslist niet deze beide cracks, bij wie we mevrouw Sinke-Peeman ook nog kunnen voegen, die het peil bepa len. Bij de heren bewees de veteraan Florisse, dat hij zich nog steeds tot de beste turners uit het Zuiden mag reke nen. Maar het is vooral de jeugd, die zich in deze vereniging onweerstaanbaar naar voren dringt. De prestaties van de heren-junioren aan de ringen mochten er zijn. Vrij dagavond, toen de adspiranten voor 't voetlicht kwamen, mislukte hun werk helaas, doordat nieuwe ringen gebruikt werden met te stugge touwen, doch zaterdagavond, toen men een ander stel ringen gebruikte, ging het alles veel beter en hoewel de afwerking natuur lijk nog het een en ander te wensen overliet, demonstreerden deze jongens, onder wie enkele veertien jarigen, een verbazingwekkende technische vaardig heid, gepaard aan zelfvertrouwen. Een nog sprekender voorbeeld was het werk op de lange mat van de heren- ploeg, welke hiervoor was aangevuld met enkele junioren. VTV mag met deze jon ge leden de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Directeur Dlck Weststrate en hoofdleider Leen Blind hebben alle eer van hun werk en indien zij nog en kele jaren kunnen voortbouwen, zullen zij zonder enige twijfel een flinke ploeg keurturners op de been brengen. De vrije oefeningen werden door de verschillende groepen vaardig en vlot uitgevoerd. Adembenemend was 't werk aan de ringen van de heren. Jammer was het, dat Jaap van der Sande daarbij een keer faalde. Hij herstelde zich echter keurig. Ook aan het hoge rek werd uit stekend gewerkt en de moeilijkste af sprongen werden fontloos gedaan. Prachtig werk leverden de dames op de evenwichtsbalk, maar vooral op de brug met ongelijke leggers. Dit nog vrij nieuwe toestel biedt geweldige mogelijk heden en de dames van VTV toonden deze te kunnen benutten. Heel stil was De regering van Israël heeft bekend gemaakt, dat in de periode van januari 1949 tot oktober 1956 bij 3000 grensinci denten 434 Israëliërs zijn gedood en 942 gewond. het in de zaal, toen Nel Frltz haar oefe ning bracht. Feilloos, charmant en vol gratie voerde zij de bewegingen uit en dit vormde zeker het hoogtepunt van de avond. Het daverend applaus, dat zü mocht ontvangen, was ten volle ver diend. in onderdelen, met de daarbij beho rende bebouwingsvoorschriften. Het gaat om uitbreidingsplannen achter de Rithemsestraat (het zgn. plan Nagelen burg), bij de Middenhofsingel en achter de Julianastraat en ten zuiden van de Zeewijksingel tot aan de grens met Vlissingen. Bezwaren tegen de ontwerpen zijn niet binnengekomen. Ook wordt voorgesteld mej. T. van Roon, leidster aan de Beatrixkleuter- school te benoemen met ingang van 26 november a.s. tot onderwijzeres in het vak kinderverzorging aan de V. G.L.O.-cursussen voor leerlingen van het openbaar en van het bijzonder onderwijs. Mej. Van Roon studeert voor M.O. Pedagogiek en voor het diploma Kleutergymnastiek. De hoof den der scholen gaan, evenals de in specteur van het lager onderwijs, ak koord met deze benoeming. NIEOW RAADSLID Aan het begin der raadsvergade ring zal de heer C. Potter als raads lid worden beëdigd als opvolger van de heer L. Ch. Janssen. B. en w. stel len voor de heer A. W. Bouff te be nomen tot lid der woningcommissie en der commissie voor het georgani seerd overleg en de heer Potter als plaatsvervangend lid van deze com missies aan te wijzen. Per 1 januari a.s. treden periodiek Raad Baarland ontstemd BAARLAND, 19 nov. In de dezer dagen gehouden raadsverga dering is voornamelijk gesproken over de bestrating van de Burg. Vogelaarstraat en het begin van de Delische weg. De raad heeft te vens besloten, dat het terrein aan de Raadhuisstraat definitief bin nen acht dagen opgeknapt moet zijn. Er mogen geen reparaties meer op het terrein worden ver richt en ook de afheining dient in orde te worden gebracht. Er heeft een onderhoud plaats gehad met de heren van de her- verkavelingsdienst over de ver smalling van de Burg. Vogelaar straat en het begin van de Deli scheweg. Dit heeft tot resultaat gehad, dat beide wegen hun oor spronkelijke breedte verkrijgen en dat de bestrating verbeterd zal worden. De gemeente zal hierin voor 50 pCt of f 2.929,41, tegemoet moeten komen. Gezien de verbetering, die dit plan Ingezonden Mededeling (Adv.) Wrijven met de verwarmende, j lenigmakende Kloosterbalsem j heeft een weldadige werking, wrijft de pijn weg J Sluijs als leden van het bestuur der gemeentelijke instelling voor sociale zaken. De voordrachten zqn: 1. F. Leenhouts en 2. A. W. Bouff, en 1. L. van Sluijs en 2. A. Arendse. De agenda van de raadsvergadering telt niet minder dan vierendertig pun ten, w.o. de behandeling der gemeen teraadsbegroting voor 1957. Er zijn heel wat onderwijsvoorstellen. Zo wordt voorgesteld medewerking te verlenen tot aankoop van leermidde len voor het 2e, 4e en 5e leerjaar van de Julianaschool, tot aankoop van 16 schoolbanken voor het nieuwe lokaal van deze school, tot aankoop van fietsenstandaards voor genoemde school en tot aankoop van leerboeken voor de Marnixschool. B. en w. willen het gemeentepersoneel een uitkering ineens toekennen over het tijdvak van 1 juli 1956 tot 1 januari 1957. Voorts willen b. en w. gronden aan kopen aan de Deinsvlietweg en Rit- themsestraat van de heren A. v. d. Broeke en P. de Witte, evenals een gedeelte van de watergang te West Souburg van de Polder Walcheren. Ook is er een voorstel tot overname van de eigendom der Ritthemsestraat en tot verkoop van grond aan de Mid- af de heren F. Leenhouts en L. van denhofsingel aan de heer A. C. Haeck. OUD ENGELS VERHAAL 104) Misschien heeft God mij dit werk te doen gegeven; Ik zou graag willen, dat het zo was; het zou zo goedgun stig van Hem zijn. Ik zou het mij zo willen voorstellen, alsof Hij tot mij zei: „Lea, je moet voor Mij de zorg op je nemen voor die arme jonker Dick". O, dan zou ik vele jaren kunnen vol houden. Dan zou ik alle hulp hebben, die ik nodig had". „Wel, Lea", zei Diana, en ze nam Lea's grove hand tussen de hare, „ik geloof, dat God je werk te doen geeft. Het zal een grote opoffering voor Je zijn, maar ik geloof, dat jij het kunt doen. Als je dus wilt, dan mag je voor hem zorgen." „Dus u vindt het goed, dat ik zijn verpleegster ben?" riep Lea uit. „Van ganser harte, en het zal een mooie daad van je wezen", antwoord de Diana. „Weet je niet, wat de Here Jezus gezegd heeft? „Wie onder u groot zal willen zijn, die zij uw die naar, gelijk de Zoon des mensen niet gekomen is om gediend te worden, maar om te dienen, en Zijn ziel te ge ven tot een rantsoen voor velen. Je doet nu een goede keuze, Lea". „Ik weet niet veel van Hem", zei Lea met stralende ogen, „maar oom Forse zegt ook wel zo iets. U wilt dus zeggen, dat de Here Jezus werkelijk een dienaar was, en dat Hij werk deed, dat beneden Hem was? Niet maar de mensen laten geloven, dat Hij diende, zoals grote lui wel doen. Dat heb ik vroeger gemeend. Ik wou, dat ik dat geweten had, voordat ik trachtte om een dame te worden. Ik zal er nu aan denken, als ik mijn werk eens vermoeiend en vervelend zou vinden. En ik zal mij gewillig on der mevrouw Herford stellen, hoe las tig zij ook is. Als ik tenslotte maar vrede kan krijgen, dan wil ik alles wel. Dat de Here Jezus waarlijk werk heeft gedaan in dienstknechtsgestalte! O, freule Di, wat heb ik toch dwaas gedaan." Met een verlicht hart keerde Lea terug naar Rillage-Hof. Ze wist zeer goed, dat een eentonig leven haar wachtte, en dat het een zware dienst was, die ze had aanvaard. De vreugde en het verdriet van haar eigen stand zouden de hare niet meer zijn; geen eigen huisje zou ze hebben, geen man of kind. Ze had dit alles verbeurd, en in plaats daarvan zou ze een leven hebben van voortdurende zorg en ver moeienis, slapeloze nachten en be zorgde dagen. Toch had ze een gevoel van voldoening, al kon ze dat niet verklaren. Het pad over de rotsen leidde haar bijna langs de half verborgen kloof, waar ze de dood in het aangezicht had gezien; toen ze besloten had Richard Herford trouw te zijn. Met langzame en voorzichtige schreden ging ze lig gen en stak het hoofd over de rand om een blik te hebben op de smalle strook strand beneden haar. De golven liepen er thans over, dartelend en spelend in de zonneschijn, maar intussen kwamen ze steeds hogerop en maakten alle kans van ontkoming onmogelijk. Indien ze toen ontrouw was geweest, en Richard Herford in zijn bewusteloosheid ai- leen had gelaten, dan was zijn dood zeker geweest. Goddank! ze was trouw gebleven. Maar toen Lea verder ging, lang zaam en peinzend, toen leek het haar, alsof het lot, dat Richard thans be dreigde, afgebeeld werd door de gol ven, die ze daar beneden zo zachtjes aan de heerschappij had zien krijgen over het strand. Langzaam kwam het nader, maar er was geen ontkomen aan. Zij zou toeschouwster wezen; zij zou zien, hoe het steeds nader kwam, hoe hij langzamerhand zou verzinken in hulpeloze onnozelheid. In plaats van de uren, die ze onder de rotsen had doorgebracht uitziende naar hulp zouden er nu jaren zijn, dat ze moest wachten op de enige verlossing, die voor Richard Herford nog moge lijk was. Zou ze in staat zijn, dat voi te houden? „Here, maak mij trouw!" kreet Lea in het diepst van haar hart. HOOFDSTUK XLVI In dienstbetrekking Het duurde een paar weken, eer Diana de moed en de geestkracht te rugkreeg, om een bezoek te brengen aan haar vroegere tehuis. De schok van haar vaders dood was te onver wacht en te hevig voor haar geweest. Altijd dacht ze aan de droevige om standigheden, waarvan die dood ver gezeld ging, en Justin, die door zijn betrekking genoodzaakt was, gedurig dagen aaneen weg te blijven, wilde er niet van horen, dat ze Rillage-Hof en zijn broer Richard zou bezoeken, zo lang ze niet haar krachten weer mees ter was. (Wordt vervolgd) inhoudt (de Burg. Vogelaarstraat krijgt klinkers en de Delischeweg wordt verhard) stelden b. en w. voor in te gaan op het voorstel van de her- verkavelingsdienst. Dit voorstel werd aangenomen. De begroting van het burgerlijk armbestuur voor 1957 werd goedge keurd. Deze begroting is sluitend ge maakt met een subsidie van gemeente wege ad f 4.246,24. De heer De Vriend sprak bij de rondvraag nogmaals zijn ergernis uit over het misbruik van het verhuurde terrein aan de Raadhuisstraat. Enige tijd geleden is een waarschuwing ver zonden, doch deze is kennelijk aan de laars gelapt, want de toestand is eer verergerd dan verbeterd. Spreker stel de dan ook voor de huur op te zeg gen. De voorzitter, burgemeester Van Liere, wilde het echter nog eenmaal proberen. Dit was voor de heer De Vriend aanleiding met een voorstel te komen, waarhij de huurder aange maand wordt binnen acht dagen het terrein weer in de staat te brengen, waarin het verkeerde voor de huur inging. „Het moet nu eens definitief verbeteren", aldus spreker. Zonder hoofdelijke stemming werd dit voor stel aangenomen. BOLOGNA, 19 nov. (Reuter) Togliatti, de leider van de Italiaanse communistische partij, heeft de Hon gaarse communistische partij verant woordelijk gesteld voor de opstand in Hongarije. Hij zei: „Wij moeten toe geven, dat de fouten begaan door de leiders van de Hongaarse communis tische partij de beslissende factoren zijn geweest bij het ontstaan van de opstand". Hij noemde voorts de kri tiek, kortgeleden door de Italiaanse socialistische partij uitgeoefend op da regering Kadar onrechtvaardig, on edelmoedig en onjuist en verklaarde, dat deze regering tracht uit een moei lijke toestand te komen, die niet ge heel door haar schuld is geschapen. Over de interventie van ae Russen merkte Togliatti op: „De eerste tussen komst had vermeden moeten worden, maar de tweede is noodzakelijk". MOSKOU, 19 nov. (Reuter) Het blad van de Russische communistische partij Prawda heeft Tito be schuldigd van pogingen om een wig in het communistische kamp te drijven. Tito had in zijn rede van 11 november de neiging getoond zich te bemoeien met de zaken van andere communis tische partijen en zich laten beïnvloe den door reactionaire propaganda. Zuid-Slavië tracht zich op te wer pen als het land, dat de enig moge lijke weg naar een socialistische ont wikkeling aangeeft, aldus het Russi sche blad. Dit was in strijd met de MarxistischeLeninistische stelling, dat elk land zijn eigen manier kan hebben. Dit is de eerste aanval van de Rus sische partij op Tito sinds zijn bezoek aan de Sowj et-Unie, eerder in het jaar. Na bijna drie maanden TEHERAN, 19 nov. (A.F.P.) In een communiqué van de nationale Perzische oliemaatschappij wordt me degedeeld, dat sedert zaterdagochtend geen olie meer uit de bron van Al borze spuit. Als gevolg van een in storting is de druk geheel verdwenen. Op 26 augustus j.l. werden 150 vier kante kilometer met olie overstroomd, toen de olie plotseling uit de put be gon te spuiten en er meer dan 40.000 ton van de kostbare vloeistof weg liep. De Amerikaanse deskundige Kenly slaagde er na bijna 14 dagen in een afsluitinstailatie met een gewicht van 7 ton boven de put aan te bren gen, maar hij gaf na twee dagen zijn pogingen om de afsluiter dicht te ma ken op, aangezien de gasdruk meer dan 700 atmosfeer bleef bedragen. De afsluiting had een enrome ontploffing kunnen veroorzaken. Op 1 oktober kwam in Perzië 12 ton boormateriaal uit de V.S. aan. De deskundigen had den besloten om, daar het onmogelijk was de put rechtstreeks in bedwang te krijgen, een tweede put te boren, teneinde de druk in de eerste put te doen verminderen. Thans is dus de druk geheel verdwenen. ALGIERS, 19 nov. (Reuter-A.F.P.) De Franse politie heeft in Algiers en Bone 32 communisten in hun hui zen gearresteerd. De meesten zijl» la ter weer vrijgelaten, maar zij mogen de stad niet verlaten. In Oran heeft de politie de leider van een geheime organisatie van het nationale bevrij dingsfront met enkele medewerkers aangehouden.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4