Vandaag begint in Vlissingen uitvoering van miljoenenproject Daitiprominenten in Middelburg's concert- en gehoorzaal Raad Wissekerke nam afscheid van de heer Dingemanse Komen Hongaarse vluchtelingen niet naar Zeeland? Aanleg van nieuwe veerfuik, verbreding van Prins Hendrikstraat en bouwdienstcompiexen Vervaardiging van 400 betonnen palen In 1958 zijn de moeilijkheden aan Vlissingen-Breskens overwonnen Vakantieverordeningen voor Zeeuwse midden standszaken Jongetje van verdrinkingsdood gered Aanbeveling kanton rechter Zierikzee Presentiegeld voor Hongarije Drie concrete eisen voor eventuele huisvesting in kampen Nog te weinig steun voor chr, beroepskeuze Me?. D. F. Huser kwart eeuw bij P.ZE.M. De burgemeesters- vacature te Meliskerke Dinsdag 20 november 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 VLISSINGEN, 20 november. Vandaag wordt in de Scheldestad een begin gemaakt met de uit voering van een groots project, een miljoenen project. Op het sluisplateau zal de aannemers maatschappij Verstoep ruim 400 betonnen palen vervaardigen, die begin volgend jaar gebruikt worden voor de aanleg der nieuwe veerfuik te Vlissingen. Een fuik, die precies gelijk wordt als de nieuwe veerfuik te Breskens en geschikt wordt voor de nieuwe „honderd-meter" boten. Maar naast dit belangrijke project wordt tevens begon nen met de verbreding en verbetering der Prins Hendrikweg. Het blok „douanewoningen" wat voor deze uitbreidingen het veld moet ruimen, wordt thans reeds grotendeels ontruimd. En tot slot zal men volgend jaar een drietal dienstgebou wen optrekken in de onmiddellijke nabijheid van de veerhaven: een gebouw voor de wal-agent der P.S.D., een gebouw voor de douanediensten en ëen gebouw voor de K.N.M.I. In alle gevallen ver trouwt men erop, dat men in 1958 hiermee gereed zal zijn. Enkele maanden geleden is men in Breskens begonnen met de aan leg van een nieuwe veerfuik zodat straks in 1958, wanneer de nieuwe honderd meter boot gereed zal zijn, deze onmiddellijk in de vaart kan worden genomen. Doch daarnaast blijven de bestaan de veerfuiken te Vlissingen en Bres kens gehandhaafd, zodat de „Koningin Juliana" en de „Prins Bernhard" hun diensten op het veer VlissingenBres kens kunnen blijven verrichten. Het handhaven der „oude" fuiken zal Voorts de vele middenstanders in Bres kens, die de ontwikkeling der nieuwe haven met lede ogen aanzagen, als fnuziek in de oren klinken. Het eerste deel Het eerste deel van dit grootse werk omvat de aanleg van een nieuwe veer fuik. Deze komt naast de bestaande fuik, waardoor het bouwvallige kan toor der PSD en Douane gesloopt moet worden. Opgedane indrukken en gedachten yan de buitenlandse studiereis, die de noofding.-directeur van de Rijkswater staat, ir. J. H. v. d. Burgt heeft ge maakt, werden uitgewerkt en zullen pfj deze nieuwe veerfuik én die te Breskens in praktijk worden ge bracht. Zo zal men géén meerstoelen plaatsen voor en bij de mond der fuik, terwijl een lange en een korte gelei- dingspier er voor zorgen dat het inva ren vlot en soepel geschiedt. De vering der fuikwanden zal geschieden door rubber-buffers wat alleen nog maar in Engeland wordt toegepast (en bij de Harwichboot in Hoek van Holland). De nieuwe veerbrug zal uit één deel bestaan en mechanisch worden be diend. De brug krijgt een rijbaan van zes meter voor auto's, waarnaast ge scheiden banen voor wielrijders en voetgangers. De nieuwe brug zal ca. tien meter korter worden dan de be staande. Dit belangrijke werk zal bin nenkort worden aanbesteed, zodat men begin volgend jaar met de definitieve uitvoering kan beginnen. Het reeds Vervaardigen van de betonnen palen wijst er reeds op, dat men overeen stemming heeft bereikt wat uiterlijke vormgeving betreft. Het tweede deel Een tweede deel der werken wat apart wordt aanbesteed, doch ten nauwste samenhangt met de nieuwe veerfuik is de verbetering der Prins Hendrikweg en van het Stationsplein. De Prins Hendrikweg wordt vanaf de Keersluisbrug ge schikt gemaakt voor twee rijbanen met aan weerszijden een rijwielpad. Een voetgangerstrottoir zal zich, evenals nu het geval is, aan de rech terzijde der Prins Hendrikweg bevin den. Ter hoogte van de uitrit van het Marineterrein krijgt de Prins Hendrik weg een geheel ander aanzien. Hier vindt overduidelijk de splitsing plaats van doorgaand verkeer en verkeer wat gebruik wenst te maken van de veerdiensten. De weg krijgt hier ter plaatse een totale breedte van ruim 35 meter. Zij omvat dan een ventweg/ rijwielpad van vier meter met aan de rechterzijde het voetgangerstrottoir. Deze ventweg wordt door een smal „trottoir" gescheiden van de vier me ter brede inrit tot het Opstelplein, welk plein vóór het station komt te liggen. Naast de linker rijbaan werd een „opstelruimte" geschapen voor tourbussen. Voor het station wordt de situatie eveneens ingrijpend gewijzigd en krijgt aansluiting op het laatste ge deelte der Prins Hendrikweg. Dus ook een dubbele rijbaan, vluchtheu vels, trottoirs etc. De inrit voor het verkeer per veerdienst mondt hier echter uit in een ruim Opstelplein dat komt, waar nu het Havenpla teau ligt (het grote grasveld). Dit opstelplein krijgt elf opstelbanen met een totale lengte van 900 meter. Uitgave Stiel' 'ing Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. vaD Benne- kom, Middelburg; Ds, W. C. van Burgelev, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. Het plein kan minstens 160 auto's etc. bevatten. Door de nieuwe situatie worden de voetgangers verplicht gebruik te ma ken van de voor hen bestemde trot toirs en „perrons" om bv. de bussen te bereiken, wat de verkeersveiligheid slechts ten goede zal komen. Nieuwe gebouwen Daar het bouwvallige kantoor der Prov. Stoombootdienst moet verdwij nen, zal men voor deze diensten nieu we gebouwen plaatsen, zeer waar schijnlijk gelijk met de bouw van een nieuw K.N.M.I. gebouw. Door de aan leg van de uitvals- en invalsweg van de Nw. Vlissingseweg naar de Pres. Rooseveldtlaan wordt de bouw van 'n KNMI-gebouw eveneens urgent, daar dan de tijdelijke huisvesting van deze dienst eveneens In het gedrang komt. Het K.N.M.I. gebouw krijgt een plaats op het Eiland nabij de Buiten- sluis, het gebouw voor de wal-agent der P.S.D. aan de oostkant der Binnen- sluis en de douane aan de Westhaven weg, ter hoogte waar nu de reserve ponton ligt. Deze reserveponton blijft ligging houden aan de verbeterde en vernieuwde kademuur doch de oprijbrug voor het verkeer komt te vervallen. Slechts een voetgangers brug zal de verbinding vormen tussen de ponton en de wal, waaruit gecon cludeerd mag worden, dat veerboten met zijlading niet meer op het veer VlissingenBreskens kunnen worden ingezet. Voorbij de nieuwe fuik, aan de Oostzijde, komt een verkeersplein met rotonde. Een bushalte zal hier worden ondergebracht. Bij de verbetering der Prins Hen drikweg werd rekening gehouden met het feit, dat straks de Rijksweg door getrokken zal worden van Nieuwland naar Vlissingen. De aansluiting van de Rijksweg op de Prins Hendrikweg zal plaats vinden ongeveer ter hoogte van het „Witte Huis" waar de Rijkswaterstaat is ge vestigd. Uit dc nood? Wanneer al deze werken waar voor nu reeds voorbereidingen worden getroffen in 1957 zullen beginnen, zal een aanvang worden gemaakt met de zo dringend nodige verkeerstech nische verbetering op de Prins Hen drikweg en het „Stationsplein". Doch ook een begin met de moeilijke op lossing van het probleem der veer diensten. De moeilijkheden op het veer Vlis singen-Breskens kunnen in de loop van 1958 zijn overwonnen. Voor de problemen op het veer Kruiningen Perkpolder hebben zich voorshands nog geen oplossingen voorgedaan. Wellicht zijn in die tijd de plannen voor een vaste oeververbinding reeds zover ont wikkeld, dat ook daar binnen afzien bare tijd een kentering ten goede kan plaats vinden. Burgemeester Bolkestein speelde Hollandse opening /J LLE damgroothecLen van jTt &eze aarde waren maandag middag in levende lijve te aanschouwen in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg, waar de tiende ronde van het wereld kampioenschap werd gespeeld. Titelhouder Roozenburg was er, evenals onze welbekende landge noot Keiler. De pretendenten za ten, keurig gerangschikt, langs 'n lange zijde van de zaal, één tegen over één, zoals dat gaat bij dam- wedstrijden. De prominenten wer den gesecundeerd door leden van de damclub „Middelburg", die de overzichtborden bijhielden. Waar de dammers, hoe prominent zij ook mochten zijn, niet aan te pas kwa men, dat was de eerste zet. Die werd gedaan door de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, die dit deed voor de uiteraard met wit spelende Canadees M. Deslauriers, de oudste deelnemer. Van een ingewijde vernamen wij, dat de heer Bolkestein een hollandse opening prefereerde; hij speelde 33 28 voor de Canadees. De Chinees L. T. King moest hierop antwoorden. 1721. Een onregelmatig antwoord op deze hollandse opening. Roozenburg bestreedt de Fransman Dionis met zijn eigen, nationale wa pens, door frans te openen. Zijn te stander vereenvoudigde de partij door de klassieke stelling te kiezen. STIL Ondertussen was het stil in de zaal. Plechtig verschoven de pikeurs hun witte en zwarte schijven, drukten dan de klok in en hervatten hun-zitten-in- denk-houding. Alleen de fransman M. Nisard kon niet stil blijven zitten. Met een eindje sigaret wat zwevend tussen onder- en bovenlip liep hij langs de borden, waaraan zijn mededingers slag leverden. De Italiaan Fanelli, zijn tegenstander, bleef zitten waar hij zat. De Fransman, die al een eind op weg is met het laten staan van een ring baardje, keerde overigens steeds weer naar zijn bord terug, zodat hij voor zichzelf verder geen moeilijkheden op leverde. Maar ondertussen was het stil in de zaal. Totdat er twee knaapjes, erg jon ge broekjes nog, die de stilte zeker gingen benauwen, veel kabaal ma kend van achteruit de zaal naar de uitgang liepen. Zij werden door de dammers wat vreemd, licht geërgerd nagestaard. Alleen de Belg Verpoest kon er om lachen. FELICITATIE Voordat de wedstrijden begonnen, had de voorzitter van de Ned. Dam- bond, de heer A. C. Busch, de Middel burgse Damclub gefeliciteerd met het 25-jarig jubileum, dat de club kortge leden vierde. Hij bood de voorzitter, de heer M. F. de Jonge, een wedstrijd- klok aan. De heer De Jonge sprak een dankwoord, waarna twee meisjes in Zeeuws kostuum de damgrootheden trommeltjes met Zeeuwse boterbabbe- laars aanboden. Burgemeester Bolkestein had 's morgens het woord gevoerd, toen het dammende gezelschap op het stadhuis werd ontvangen. Zeer verheugd zei mr Bolkestein te zijn, dat deze internatio nale wedstrijd het land „rondtrekt" en dat Middelburg hierbij betrokken is. Dr. Bolkestein richtte zich vervolgens in het Frans tot de deelnemers. Hü gaf een uitleg over de stad Middel burg, het Stadhuis en schetste o.m. nog het belang van het internationale con tact, waarbij de dammers uiteraard nauw betrokken zijn. De heer Busch zei hier de ontvangst was in de vergaderzaal van b. en w. zeer er kentelijk te zijn voor deze ontvangst. Hij zag hierin de erkenning van de culturele bijdrage, die de damsport le vert in het maatschappelijke leven. Hij dankte tevens de financiële bijdrage, waardoor het mogelijk is, dat deze tiende ronde van het wereldkampioen schap in Middelburg wordt gehouden. Commissaris opent weg Poortvliet-Sint Annaland GOES, 19 nov. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot heeft zich bereid verklaart de gereedgekomen weg van Poortvliet naar St. Annaland, waarvan de ope ning reeds eerder is uitgesteld, thans te openen op vrijdag 30 november des middags om vier uur. De opening zal plaats vinden op de kruising van deze weg met de Noorddijk, bij de boerderij Steil Arel. Kinderverlamming in Zeeland 's-GRAVENHAGE, 19 nov. Blijkens een opgave in de Staatcourant zijn over de periode van 4 tot en met 10 november 4 gevallen van paratyphus-b, 95 gevallen van roodvonk, 23 gevallen van difterie, 50 gevallen van kinderverlamming met 9 gevallen van kinderverlamming zonder verlammingsverschijnselen en 1 geval van kinderverlamming zonder nadelige gevolgen aangegeven. Kinderverlamming met verlammingsverschijnselen deden er zich vijf voor in Zeeland, t.w. IJzendijke 2, Hontenisse, Middelburg en Vlissingen telkens 1. Van kinderverlamming zonder ver lammingsverschijnselen zijn opgaven ge daan te Middelburg 1. DEN HAAG, 19 nov. In een bijlage van de memorie van antwoord naar aanleiding van 't voorlopig verslag der Tweede Kamer op de begroting van het departement van economische za ken vonden wij een overzicht van de aantallen gemeenten, waar in de jaren 1953 tot en met 1956 een vakantiever ordening gold, verdeeld over de ver schillende bedrijfstakken. Ons beper kend tot het jaar 1956 blijkt daaruit dat er wat Zeeland aangaat in twee gemeenten vakantieverordeningen voor bakkerswinkels bestonden. De verdere gegevens zijn: in vier gemeenten gold zo'n verordening voor de groente- en fruitwinkels, in drie voor kapperswin kels, in drie voor kruidenierszaken, in zeven voor slagerswinkels. VLISSINGEN, 19 nov. Buitenge woon lofwaardig is het optreden ge weest van de heer Van de Ketterij uit de Prinsenstraat, die vanmiddag een buurjongetje van nauwelijks drie jaar van een gewisse verdrinkingsdood redde. Het jongetje viel tijdens zijn spel op de Oranjedijk over de zeemuur. Het was juist hoog water, zodat zijn val na 5 6 meter werd gebroken door het woelige water. Omstanders hadden niet de moed het kind na te springen en renden luid gillend om hulp. De heer Van de Ketterij werd uit zijn slaap gewekt door deze kreten hij had nachtdienst gehad en repte zich, nauwelijks gekleed, naar de Oranjedijk. Inmiddels waren reeds kostbare minuten verlopen. Zonder zich te bedenken liet hij zich aan een touw over de hoge muur zakken en wist uiteindelijk het kind te grijpen. Na langdurige toepassing van kunst matige ademhaling slaagde men erin de levensgeesten van het jongetje weer op te wekken. DEN HAAG, 19 nov. Ter voor ziening in de vakature van kanton rechter te Zierikzee heeft de arron dissementsrechtbank te Middelburg een lijst van aanbeveling opgemaakt, waarop in alfabetische volgorde zijn vermeld: mr. W. Veniet, advocaat en procureur, kantonrechter-plaatsver- vanger te Haarlem, mr. W. E. van Vloten, substituut-griffier bij het kan tongerecht te Rotterdam, tevens kan- tonrechter-plaatsvervanger aldaar, mr. R. M. Westerink, griffier van het kan tongerecht te Sneek, tevens kanton- reehter-plaatsvervanger aldaar, mr. W. F. H. Reus, griffier van het kan tongerecht te Hoorn, tevens kanton- rechter-plaatsvervanger aldaar, is met het lot afgevallen tegen één der drie genoemde sollicitanten. WISSEKERKE, 19 nov. ïn voltal lige zitting kwam de raad vanmiddag onder leiding van burgemeester van Halst bijeen. De verenigmg landbouw onderwijs N.O. Polder kreeg een sub sidie van f 75 per jaar per leerling. Het verzoek was voor 1956 een bedrag van f 75 en voor 1957 f 150. Het verzoek van de provinciale toneeladviseur een bedrag van f 50 te verstrekken aan de toneelgroep „Nicoleen" te Kamper land werd afgewezen. De raad keurde het voorstel goed de zes procent aan het gemeentepersoneel per 1 juli uit te keren. Maar voorlopig zal vanaf 1 sept. het beirag uitbetaald worden in af wachting van de goedkeuring van de minister. Op verzoek van de midden standsvereniging te Wissekerke in ver band met de winkelweek zullen de winkels van 21 november tot 5 dec. open 2jjn tot negen uur. Evenals vo rige jaren zal aan minder-draag- krachtigen weer een kolentoeslag wor den verleend. Op verzoek van Ged. Staten zal de heffing op de rioolbe- lasting in zoverre herzien worden, dat de bebouwde eigendommen, hoewel niet aangesloten en toch kunnen aan sluiten eveneens moeten betalen. AFSCHEID Wegens vertrek kreeg de heer A Dingemanse eervol ontslag als raadslid. De burgemeester sprak hem hartelijk toe. „In de elf jaar, dat u raadslid was, zijn er 103 raadsver gaderingen geweest, waarvan u er 101 hebt bijgewoond. Wij verliezen in u een goed raadslid en een goede vriend. Gods zegen vergezelle u op uw verdere levensweg". De heer C. de Smit sloot zich na mens de raad hierbij aan. De heer Din gemanse sprak een dankwoord. Als nieuw raadslid werd toegelaten de heer R. J. Scheele. In de rondvraag informeerde de heer J. Filius naar de woningbouw in Kam perland, waarop de voorzitter mede deelde, dat de aflevering van steen moeilijkheden oplevert. De heer Wes- terweele vroeg aandacht voor de af watering van de Westhavendijk en de heer Dingemanse voor de riolering van de gemeentewoningen te Wissekerke. De heer J. Markusse vroeg of er geen verbetering mogelijk is in de winter- dienstregeling van het veer Kamper landVeere. Volgens de heer de Lan- Er is nog steeds nieis beslist MIDDELBURG, 19 november. Naar wij uit welingelichte bron vernemen staat het op dit moment nog niet vast, of er van de tweede groep Hongaarse vluchtelingen, die zaterdagavond in Utrecht arri veerden, naar Zeeland zullen komen. Momenteel is hieromtrent nog niets beslist. Het blijkt, dat door de Nederlandse Federatie voor Vluchtelingenhulp concrete eisen worden gesteld ten aanzien van de kampen, waarin de vluchtelingen eventueel zouden worden onder gebracht. De eerste eis is, dat deze kampen gelegen moeten zijn in de onmiddel lijke nabijheid van de plaatsen, waar de vluchtelingen zich definitief zullen vestigen. De tweede eis luidt, dat de kampen redelijk bereikbaar moeten zijn wat betreft de aan- en afvoer. Bo vendien wordt gesteld, dat de kampen aan bepaalde voorwaarden ten aan zien van een zekere capaciteit moeten voldoen. Past men deze eisen toe op de beide kampen, die op Schouwen-Duiveland zijn gelegen (in de Stoofpolder bij Bruinisse en bij Burghsluis), dan moet worden aangenomen, dat deze voor (tijdelijke) huisvesting van Hongaarse vluchtelingen niet in aanmerking ko men: het is n.l. niet gemakkelijk om op genoemd eiland een nieuw bestaan op te bouwen, terwijl wat de ligging aan gaat de voorwaarden ook niet bepaald gunstig kunnen worden genoemd. CONCLUSIES Het bovenstaande leidt tot enkele conclusies, waarvan de voornaamste wel is, dat men hoogstens twee dagen voordat de vluchtelingen uit de Jaarbeurshallen zullen vertrek ken door tegenstellingen in Den Haag nog niet eens weet waar men met deze mensen heen moet. Terecht verklaarde de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, vorige week niet erg ge sticht te zijn over de plannen tot huis vesting in DAW-kampen. Het lijkt er op, dat wat dit betreft men in Den Haag heeft ingezien, dat er betere op lossingen te vinden zijn. Dat is dan een winstpunt. Het merkwaardige is echter, dat er nu een gerede kans bestaat, dat de vluchtelingen niet naar Zeeland ko men, terwijl zoals wij donderdag al konden melden van de zijde van het particulier initiatief tal van aanbiedin gen zijn gedaan om de vluchtelingen te ontvangen en voorlopig te verzor gen. Waarom is niet ingegaan op de Ingezonden Mededeling (adv.) Wéér dat schroeiend, brandend maagzunr. Tijd voor 'n paar Rennies I vv--r een avond bedorven waarvan ze zich zoveel hadden voorgesteld. Bij de eerste hap eten al viel 't verkeerd. Zuurbranden voor en na. En niet te stillen.... Totdat een paar Rennies redding brachten. Onmiddellijk! 'n Wonder die Rennies XI gebruikt ze toch ook? In iedere apotheek en dro gisterij verkoopt men U Rennies graag. GOES, 19 nov. Het bestuur van de chr. stichting voor school- en be roepskeuze in Zeeland spreekt in het jaarverslag over 1954 en 1955 de te leurstelling uit, dat nog steeds een aan tal gemeenten (ongeveer de helft) niets doet in Zeeland voor het beroeps- keuzewerk. Het vertraagt een gezonde ontwikkeling, aldus het jaarverslag. De subsidie verlenende overheids instanties, rijk, provincie en gemeen ten stellen vier voorwaarden voor het krijgen van subsidie. Een daarvan is dat er een tekort moet zijn op de in komsten en uitgavenrekening. Door deze voorwaarde kan het werk niet voldoende uitgebreid worden en kun nen geen reserves gevormd worden om uitbreidingen in de beginperiode te financieren en tegenslagen op te vangen. Er komt daardoor een zwaar dere last te drukken op hen, die een onderzoek vragen. Het bestuur hoopt dat hierin binnen afzienbare tijd een gunstige verandering zal komen. Met nadruk wijst 't bestuur erop, dat de gemeenten, die niet subsidiëren de inwoners van hun gemeenten, die een onderzoek aanvragen, benadelen. Ook te veel schoolbesturen laten niets van zich horen. Het bestuur zoekt naarstig naar uit breiding. Contacten zijn gelegd met een tweede psycholoog en een be roepskeuze-adviseur, terwijl gepoogd zal worden naast de individuele onder zoeken te komen tot groepsonderzoek. Helaas stagneert teveel door de te ge ringe financiële steun. Ingezonden Mededeling (adv.) Bi] Rbeumatische Pijn veroorzaakt door onzuiver bloed brengt Xrnscben uitkomst. Dat komt door de bloedzuiverende kracht van Kruschen. De zes minerale zouten waaruit 't is samengesteld, heb ben zo'n aansporende werking op de bloedzuiverende organen, dat 't bloed van stonde af aan sneller gaat stromen. Onzuiverheden daarin kunnen zich niet meer vastzetten in de gewrichten en zo veroorzaken die ook niet de pijnen meer, die U nu dag en nacht kwellen. ge voldeed de zomerdienstregeling ook niet. Pogingen voor verbetering zullen aangewend worden. Op voorstel van de heer Westerwee- Ie werd besloten het presentiegeld be schikbaar te stellen voor de Honga ren. ook door de Commissaris gedane sug gestie om een aantal pensions in plaat sen als Domburg te huren? Dan zouden de vluchtelingen niet alleen in een huiselijke sfeer komen, maar dan zouden zij ook steun aan el kaar kunnen hebben, terwijl hier de kansen om zich een bestaan op te bou wen op zijn minst redelijk mogen wor den genoemd. Het wordt de hoogste tijd, dat nu de knoop wordt doorge hakt. Waarbij wij de eisen, zoals die hierboven worden weergegeven, al leen maar kunnen onderschrijven. MIDDELBURG, 19 nov. Dezer dagen vierde mej. D. F. Huser te Vlis singen, hoofdklerk-archivaresse op het hoofdkantoor der P.Z.E.M., haar zilve ren dienstjubileum. Des morgens werd zij ontvangen in de koffiekamer van het kantoorgebouw aan de Poelendae- lesingel, waar zij in het bijzijn van alle hoofden van dienst en afdelingschefs werd toegesproken door de directeur, ir. T. Michielsen. Hij dankte mej. Hu ser voor de aan het bedrijf bewezen diensten en sprak, mede namens het bestuur, zijn grote waardering uit voor de voortreffelijke wijze waarop zij haar belangrijke werk verricht, waar uit nadrukkelijk naar voren komt haar grote belangstelling en liefde voor het vak. Eén en ander ging vergezeld van de aanbieding der gebruikelijke grati ficatie. Vervolgens sprak de secretaris der directie, drs. J. K. de Jong, harte lijke woorden in de eerste plaats na mens het personeel. Hij prees het grote gevoel van collegialiteit van mej. Hu ser. Als chef had hij grote waardering voor het werk van de jubilaresse. Na mens het personeel bood spreker een gouden polshorloge aan. De voorzitter van de personeelsvereniging, de heer J. Huser, sprak daarna zijn gelukwen sen uit, waaraan hij enkele persoon lijke woorden toevoegde, en bood als herinnering een boekwerk aan. Ten slotte sprak mej. M. M. Snijders na mens de afdeling archief, onder aan bieding van 'n blijvende herinnering. Mej. Huser dankte allen voor de tot haar gesproken vriendelijke woorden en aangeboden geschenken. Kamerleden stellen vragen DEN HAAG, 19 nov. Enkele le den der Tweede Kamer hebben, aldus blijkt uit het voorlopig verslag op de begroting van binnenlandse zaken voor 1957, de burgemeestersvacature te Me liskerke ter sprake gebracht. Gezien de samenstelling van de raad dier ge meente, welke 4 Staatkundig-Gerefor meerden op een totaal van 7 leden telt, achtten zij de benoeming van een solli citant van evenvermelde richting voor de hand liggen. Van andere zijde werd opgemerkt, dat het burgemeesterschap voor Staat kundig-Gereformeerden zijn eigenaar dige moeilijkheden moet medebren gen. Zo zal het, naar zij meenden, voor een aanhanger van bedoelde beginse len toch wel uitermate moeilijk zijn om als hoofd der politie mede te wer ken aan maatregelen tegen veehouders, die weigeren hun rundvee tegen tuber culose te doen inenten. Andere leden meenden daarentegen, dat Staatkundig-Gereformeerde sollici tanten, eenmaal benoemd, hun ver plichtingen getrouw zullen nakomen, geen enkele reden tot discriminatie van deze groep. De Teden, hiervóór aan het woord, legden de minister nog de vraag voor. of het naar zijn oordeel juist is, dal burgemeesters deel uitmaken van wa terschapsbesturen, aangezien zij niet èn op het raadhuis, ên in de z.g. dijk- stoel kunnen zijn, hetgeen bij calami teiten tot een onwenselijke situatie leidt. Stavenisse dankt Woudrichem STAVENISSE, 17 nov. In de bijeen komst van de gemeenteraad werd op voorstel van de heer A. Tazelaar beslo ten een telegram te zenden aan het ge meentebestuur van Woudrichem. Hierbij spreekt het gemeentebestuur van Stave nisse haar grote dank uit naar aanleiding van het ontvangen van het prachtige schilderij bij de opening van het nieuwt stadhuis. Heden (dinsdag)avond half ne gen vergadert de gemeenteraad var Zoutelande. De agenda vermeldt o.a de verkoop van grond in het uitbrei dingsplan. ZOUTELANDE. Muziekuitvoering. De muziekvereni ging „Luctor et Emergo" heeft ter ge legenheid van haar 35-jarig bestaai een uitvoering gegeven. Elf muziek nummers werden verdienstelijk uitge voerd. Na de pauze werd het toneeJ stuk „Papa strijkt de vlag" opgevoerd

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2