CREGHEL Vergeet niet 20 pCt. korting C. JOOSSE Kabouters Harkt Liquidatie-uitverkoop Kabouters Kwekerij H. H. Dekker Nederlandse kerken riekten zich tot ons volk jongste bediende (t&cn hei ZITDAG TE ZIERlKZËE Vergadering van verzekerden Bloembollen Voor de Kamer Voor de fruittuin Voor de Siertuin PROFESSOR SOxmveimantetó ^afwnnen fefiley Blo-uMA ïlofofeó SgyptLbefi tinnen ïïlanieti Jlcdcan Reinfecting, UcutcUcfwenen fyacdó U SLAAGT ER VOORDELIG ZEEUWSCH DAGBLAD §eei uw geld Uw DagMaJ Ds. A. M. Spiering te Groningen overleden Maandag 19 november 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 Voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij allen hartelijk dank. J. MOENS. M. MOENS-MEIJERS. Gapinge, november 1956. Gevraagd nette Brood- en Banketbakkerij L. DIN GEMANSE - Korte Noordstraat 39, Middelburg. TE KOOP mm 2 gemet bietenkoppen. W. Louwerse, Vrouwenpoi- derseweg 61, Serooskerke <W.), Tel. 431 b Te Goes: Solide nieuw ge bouwde woningen met vrije vestiging. Hoge hypotheek aanwezig. Makelaarskantoor L. A. van Opstal Zoon, Jac. v. Beierenstr. 1, Goes. Telef. 2584 (bgg. 3517) DIVERSEN i— Telefonisch aangesloten onder No. 315—K 1185 G. ftroo, Manufacturen, Bigge- erke m Technoshorloges. Een Zwit sers kwaliteitsprodukt. D. Lievense, L. Vorststraat 87, Goes b Warme onderkleding voor Dames in hemden tot en met 100 lang ook met kort mouw tje, Damesdirectoirs in prima Interlock en Interlock met wol gevoerd. Ook met elastiek ln de pijpen, Halfwollen Da mes fantasie kamisools vanaf 2.98. 't Interlockhuis NU Lan ge Vorststraat 45, Goes Warme onderkleding voor Dames, zware geplatteerde Onderjurken, prima Interlock Onderjurken en zware Onder jurken met wol gevoerd, zeer mooie zijden Interlock Tima Onderjurken verkrijgbaar in de maten vanaf 42 tot en met £2. 't Interlockhuis NU Lange Vorststraat 45, Goes Bezoekt de prop.avond van de Chr. Besturenbond op dinsdag 20 nov. a.s. 's avonds half acht in de grote zaal van de Prins van Oranje, Goes. Spreker, toneelstuk („De dag begint vanavond"), muziek, attractie. Toegang vrij a Warme onderkleding voor Heren, prachtige halfwollen Tima Jaeger Ondergoed, in Borstrokken met korte en lange mouw Hemden extra lang, Pantalons met band en elastiek, zeer mooie kwaliteit Interlock Toren Borstrokken met lange mouw. 't Interlockhuis NU Lange Vorststraat 45, Goes Honderd en een St. Nico- laasgeschenken, prachtige Swan ontbijtlakens en ontbijt- stellen, zeer mooie Swan baddoeken ook in luxe ver pakking, enorme sortering Swan Dames- en Herenzak doeken, zowel los als in St. Nicolaasverpakking. 't Inter lockhuis NU Lange Vorststr. 45, Goes Honderd en een St. Nico- laasgeschenken, de mooiste en modernste Favorita, Vlisco en Treffer fantasieschorten in vele gebloemde en effen des sins. Prachtige Nylon, enka- lon en perion Dames Onder jurken vanaf 6.95. 't Inter lockhuis NU Lange Vorststr. 45, Goes Enorme sortering Treffer textiel, baddoeken, theedoe ken, keukendoeken, hand doeken, tafel- en ontbijtlakens wieg- en ledikantgarnituurs, luiers. Graslinnen en flanel len lakens, slopen, verpleeg- sterschorten, obelisk en tip top zakdoeken, 't Interlock huis NU Lange Vorststraat 45 Goes Prachtige Treffer Heren-, Dames-, Meisjes- en Jongens pyjama's, Treffer Dames nachthemden, zware flanellen Treffer Herenhemden. Kosten maar 4.65. 't Interlockhuis NU Lange Vorststraat 45, Goes Mooie en goedkope Nylon kousen, Libelle Nylons 2.50, ragfijne Lady's pride Nylons, ook in taupe 2.69, zeer mooie Strechts Nylons 2.98, ijzer- sterke Crepe Mousse Kousen maar 3.98, enorme sortering wollen en crepe mousse He ren fantasiesokken en Ankiets 't Interlockhuis NU Lange Vorststraat 45, Goes KAMER VAN KOOPHANDEL. EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSE EILANDEN TE MIDDELBURG Door het Secretariaat der Kamer zal op donderdag 28 november a.s., van 10.30 (na aankomst boot) tot 12.S0 uur te ZIERIKZEE een zitdag worden gehouden ineen taal van café-restaurant „Mondragon", Oude Haven 13. Op deze zitdag, welke mede zal worden bijgewoond door de heer B. C. A. Sprangers, inspecteur van het Ministerie van Economische Zaken, Afdeling Midden standsweken, worden alle inlichtingen verstrekt betref fende de vestigingswetgeving enz. Inlichtingen omtrent de overbruggingsregeling ramp- schade kunnen op deze zitdag niet worden verstrekt. De secretaris, A. S. DE JONGE. Algemeen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland De stemgerechtigde leden van het Ziekenfonds, dat zijn alle verzekerde personen, die op 1 juni 1956 minstens 21 jaar oud waren en die op die datum een jaar on afgebroken verzekerd zijn geweest, worden opgeroepen tot bijwoning van een welke gehouden zal worden in „De Prins van Oranje" te Goes, op zaterdag 24 november a.s., des middags om half drie, ter verkiezing van vertegenwoordigers en plaatsvervangers wegens periodieke aftreding, over lijden of vertrek. Een lijst van de namen der aftreden den resp. van de ontstane vakatures, is op aanvrage te verkrijgen ten kantore van het Fonds. HET BESTUUR. KNIP UIT KNIP UIT Dinsdag Goes Woensdag Oostburg Donderdag voor het stadhuis en Zaterdag markt Middelburg en Ylissingen Nu is het de juiste tijd om bloembollen te planten in uw tuin of kamer. Miniatuur-Hyacinten 10 voor ƒ1.Glas hyacinten, wit en blauw, 3 voor 1.10; Paper whites (grintnarcis), 5 voor 1.10; Crocus voor de tuin, 35 voor 1.-—; Crocus voor de pot, 20 voor 1.—; Darwintulpen, gemengd, 20 voor 1.—. Voorts Winterakonieten, Kievitseitjes, Sneeuwklokjes, Irissen, Lelies, Ixia's, Blau we Druifjes, Narcissen, Scilla's, Botanische dubbele vroege en enkele vroege Tulpen. Cyclamen van 0.65 tot ƒ3.—; Varentjes vanaf 0.45; Fiscus vanaf 3.Hang- plantjes vanaf 0.60; Primula's, Begonia's, alle soorten Groene- en Hangplanten, enz. Snijbloemen, opgemaakte stukjes, ook het juiste adres voor zaalversiering met palmen, enz. Bruidsbouquetten tegen scherp concur rerende prijzen. Vruchtbomen te leveren in pyramide-, (struik)- en snoervorm, half- en hoogstam en als leiboom, N.A.K.B. gekeurd, als appe len, peren, pruimen, perziken, kersen, mo rellen, abrikozen, mispels, vijgen, tel- en hazelnoten, aal- en kruisbessen, bramen, Japanse wijnbessen, frambozen, enz. Bladverliezende bloemhecsters, als Balroos, Cornus, Jasmijn, Ribus, Sering, Gouden Regen, Prunus, enz. Ook vele soorten stam en treurvorm. Groenblijvende Planten, als Hulst, Rhodo dendron, Coniferen, Aucuba, enz. Klimplanten, als: Ampelopsis, Bruidssluiers, Blauwe Regen, Clematis, Klimop, Kamper foelie, Vuurdoorn, Winterjasmijn, Forsy thia, Klimrozen, enz. Rozen in vele soorten, struik-, stam-, klim- en treurrozen, groot- en kleinbloemigen. Groenblijvende Ligustrum, Randpalm, Po pulieren, als Doorns, Essen, Iepen, Wilgen, Abelen, Linden, Berken, Kastanjes, enz. Turfmolm. Potgrond, Potten, Compoterra, Rietmatten in vele maten, ook gebruikte Rietmatten, 50 cent per m2. Plasticdoek in maten van 1.20 m. en 1.35 m.. voor het afdekken van kassen en bakken. Kamerplanten en Snijbloemen worden da gelijks in Middelburg gratis thuisbezorgd. Elke vrijdag worden alle soorten planten ook in Sint-Laurens, Souburg, Koudekerke en Vlissingen gratis thuisbezorgd; verder door geheel Walcheren bij aankoop van minstens ƒ3.50 en door geheel Zeeland bij aankoop van minstens 10.— franco thuis. Beleefd aanbevelend, Langevielesingel 38 - Middelburg tel. 0 1180-2661 65. op zoek naar een slaap plaats „Ik heb hem", riep Michiel triomfan telijk, nadat hij een rondedans zeker van tien minuten had gehouden. „Hoera, mijn hand is vrij, en nou zal ik dit blikken hoofd een eind weggooien, van wat heb ik jou daar!" Hij nam een woedende aanloop en met een zwaai slingerde hij de helm een der kasteelgangen in. Even later hoorde men het ding heel in de verte met de grond in aanraking komen. „Ay, wat een worp signor!", riep Pedro, „U had de Olympische spelen moeten gaan bezoeken". „Dank je wel meneer", zei Michiel en stak de bezeerde vingers in zijn mond, „maai- ik vecht nog liever met een inktvis". Na dit voorval liepen onze vrienden weer verder, op zoek naar een geschikte slaapplaats. bij alle drukte in de Lange Vorst onze etalages te bekijken Wij tonen U Komt naar GOES, Lange Vorststraat 80-82, telefoon 2087 (na zes uur 2636 op al onze goederen, uitgezonderd Gero-artikelen Dames- en Heren Polshorloges Zakhorloges Gouden Trouw- en Verlovingsringen Gouden Dames- en Heren-, Steen» en Monogramringen Gouden Colliers en Hangers Occasions ini Goud, Zilver, Bloedkoraal en Granaat Voor de Zeeuwse dracht nog Gouden Stukken, Sloten, Knopen, enz. St. Adriaanstraat 11, Telefoon 2728, Goes betekent niet, dat men niets moet uitgeven Dat zou onverstandig zijn Zuinig zijn bete kent oordeelkundig uitgeven Dit geldt ook in de reclame Adverteren in dagbla den mits doeltref fend, is steeds ver antwoord Gedenk, wat dagblad reclame vermag brengt de naam er IN! Voor al Uw familieberich ten bet aangewezen adres: „Zeeuwscb Dagblad" niet weg aan adverten ties in alle mogelijke blaadjes en programma's Adverteer uitsluitend in 's-GRAVENHAGE, 17 nov. De Ned. Herv. Kerk, de Evang. Luth. Kerk, de Alg. Doopsgezinde Sociëteit, de Remonstrantse Broe derschap, de Unie van Baptisen Gemeenten, de Evang. Broederge meenten en de Oud-katholieke Kerk, hebben zich tot het Neder landse volk gewend met een bood schap die als volgt luidt; „Weer vaart over de wereld de ver schrikking van oorlog en tyranniek ge weld. Duizenden vielen reeds als slachtoffer. Het recht in de samenleving der volkeren wordt in de ergste mate ge schonden, doordat het Hongaarse volk, worstelend om de vrijheid, eigen rege ring en maatschappijvorm te bepalen, door de willekeur van macht en ge weld wordt neergeslagen en onder drukt en in angst en slavernij moet leven. Maar de klem, welke dit optreden van Rusland op het geweten van de gehele wereld moet leggen, is ver zwakt en de ontwikkeling van de vol- kerenverhouding tot een rechtsge meenschap belemmerd, nu tevens door Engeland en Frankrijk naar ge weld werd gegrepen om, met terzijde stelling van de beslissing van geschil len langs vreedzame weg, te trachten eigen oplossing daarvan af te dwin gen. Het is thans nodig de gelegenheid aan te grijpen om tot een definitieve regeling van alle hangende kwestie in het Midden-Oosten te komen. Om deze redenen doe wij een be roep op onze regering om krachtig en vastberaden in de bestaande interna tionale organen, met name in de Ver. Naties, de gerechtigheid zo te dienen, dat het onrecht, waar dan ook, aan het licht worde gebracht en dat besluiten worden genomen, welke in de huidige nood uitwegen kunnen bieden. Wij gedenken de kerken in de ver schillende landen, die met ons in de Wereldraad van Kerken verbonden zijn. In Hongarije, waar zij met hun volk door de zwaarste beproevingen heen gaan. In het Midden-Oosten, waar zij in afkeer van het Westen zich ook drei gen af te wenden van de kerken in het Westen en onze broederlijke gemeen schap op het spel staat. Wij gedenken ook het volk Israel in zijn bedreigd bestaan. Laten wij ons verenigen met de ker ken in alle landen, die in nood zijn, in het gebed tot de Almachtige God, opdat Hij regeringen en volkeren leide op de wegen van gerechtigheid en vrede en opdat hij uitredding sehenke aan allen, die smartelijk lijden onder vervolging en verdrukking." Berichten Herv. gemeente Tot ouderling van de Herv. wijkge- meente Zuid is bevestigd de heer J. van Male. Op vrijdag 30 november zal in het ge bouw Noordstraat 34 een wijkavond ge houden worden voor wijkgemeente Zuid. Voor de wijk Noord zal deze avond ge houden worden in de Noorderkapel. Op vrijdag 16 november ze' in de aula van de HHBS een dierenbeschermings avond gehouden worden. De directeur van de Ned. ver. tot bescherming van dieren, de heer G. Nieuwenhuysen, zal aan de hand van enkeie films spreken over „Schepper, mens en dier". KAPELLb Om de damtitel. Voor het kampioen schap van de plaatselijke damclub zijn deze week de volgende partijen gespeeld: G. LepoeterC. de Blaay 02; J. C. van LiereA. van de Schraaf 02; C. van LiereL. Schipper 20; H. v. d. Vrie C. van Liere 02. Raad komt bijeen. Donderdag 22 nov. as. om half twee hoopt de raad in open bare vergadering bijeen te komen. Op de agenda staat o.m. de vaststelling van de gemeentebegroting 1957. Overname en in beheer en onderhoudneming van een gedeelte Vroonlandseweg. Voorstel tot aankoop van strookjes grond i.v.m. ver breding overweg bij wachtpost 38. Aan koop en ruiling grond voor woningbouw en benoeming twee leden Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van de heren W. Bierens en L. van Wel. Publieke verkoping. In hotel „De Zwaan" werd publiek verkocht een woonhuis aan de Dijkwelseweg no. 20, alhier. Zulks tes verzoeke van de Wed. Verhulst. Hoogste inschrijver was de heer A. Bruinooge te Biezelinge voor ƒ7620,Deze werd ook de koper voor hetzelfde bedrag. GRONINGEN, 17 nov. Vannacht is in de ouderdom van 52 jaar plotse ling overleden ds. A. M. Spiering, zie kenhuispredikant van de Geref. Kerk te Groningen. Ds. Spiering werd op 19 januari 1904 te Groningen geboren, bezocht het Willem Lodewijkgymna- sium en studeerde, nadat hij staats examen had gedaan, aan de V.U. theologie. In 1935 werd hij kandidaat en op 3 januari 1943 deed hij als zie kenhuispredikant bij de kerk van Gro ningen zijn intrede. Ds Spiering was bij de generale synode deputaat voor de geestelijke verzorging van de zie kenhuispatiënten en het ziekenhuis personeel. Van zijn hand zijn tal van geschriften en boeken verschenen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 6