Herv. rusthuis Randwijck' te Goes officieel in gebruik gesteld LOCO-BURGEMEESTER KÖGELER OPENDE (mei echtgenote) DE WINKELGALERIJ Mevr. de Casembroot opende „Prinses Bealrixschool" Mr. H. L. s' Jacob, voorzitter diaconale raad, verrichtte plechtigheid Witte boot brengt St. Nicolaas wederom naar Middelburg Bejaarden kregen een fraai televisietoestel cadeau Zeven aanrijdingen en een valpartij pagina 2 Dank ©n samenwerking overheersten 4000 bejaarden in West-Zuid-Beveland Aankomst bij Spijkerbrug Vreugde in Kruiningen en in heel Zeeland Oud gemeentehuis te Stavenisse voor Hongaars gezin SEGEERSTRAAT tooni een nieuw gezicht Beter grotere welvaart dan een groots verleden ZEEUWSCH DAGBLAD GOES, 16 november Het Hervormde rusthuis aan de Heernisse- weg, dat zoals bekend, de naam heeft gekregen van „Randwijck" is vanmiddag officieel geopend. De ouden van dagen hadden weliswaar hun kamertjes reeds betrokken, maar door allerlei omstandigheden kon pas vandaag dit heugelijk feit gebeuren. Daartoe werd in de aula van het Chr. Lyceum een bijeenkomst gehouden, tijdens welke tal rijke sprekers het woord voerden en waarbij de woorden dank en samenwerking in allerlei toonaarden werden gebruikt. Talrijke autoriteiten woonden de samenkomst bij, maar ook de bewoners en het personeel waren tegenwoordig. Na het officiële gedeelte over handigde de directrice, zuster Goedvriend, met een vriendelijk ge baar de sleutel van het tehuis aan mr. H. J. s' Jacob, voorzitter van de algemene diaconale raad, die daarmee het gebouw officieel in gebruik stelde. De aula was geheel gevuld met ge nodigden, toen de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer K. T. Bak ker, het woord nam. Hij memoheerde de geschiedenis. Voor de oorlog was feeds een rusthuisfonds gevormd en na de oorlog groeide dit fonds uit tot een bedrag van f 60.000. Maar de last voor de diaconie te Goes alleen wat te zwaar. Daarom zocht men contact met de classicale diaconiën. Dat liep op niets uit. Ook het contact met de andere kerkgenootschappen ter plaatse •jvas niet succesvol. Toen bleek, dat de Herv. gemeente van Kloetinge wel wee had om tot de bouw van een rusthuis te komen. Contact werd ge légd en het gevolg was, dat een stich tingsbestuur gevormd kon worden als Overkoepelend orgaan van beide dia- foniën. Plannen zijn gemaakt en vele medewerking werd ondervonden. Onze dank moet vooral uitgaan naar God, Die Zyn zegen op dit werk heeft willen geven. Er past ons niets anders, dan dank aan onze Hemelse Vader. Maar ook zijn wjj dank ver schuldigd aan allen, die op enigerlei wijze aan de bouw hebben meege werkt. Zelfs bloemen kwamen er aan te pas, daar mej. De Kruyter als lid van het damescomité en als lid van het bestuur ontzaglijk veel werk voor dit doel heeft verzet, kreeg een dergelijke hulde, evenals de directrice. Mr. s' JACOB Mr. s' Jacob ontwikkelde in zijn ope ningsrede enkele gedachten over het diaconale werk, waarbij hij als beeld een foto uit Boedapest gebruikte. „Het perste wat mij opviel, was, dat een jongen en een meisje hand in hand gingen. Ook Goes en Kloetinge gingen 1» dit werk hand aan hand. Het twee de wat opviel was de jeugd, hetgeen mr. s' Jacob van toepassing vond op de verjongingskuur van het diaconale iverk. Wij zijn zeer blij, dat dit ge beurt, maar ook wel bezorgd, omdat wjj zo gauw ons eigen karakter ver hezen. Het derde beeld van de foto as het doel. Het valt niet mee een ast doel voor ogen te houden. Het werk dient door allen gedra gen te worden. De studenten in Boedapest zijn gewapend, wij ook, met de wapenrusting Gods, waarop wij trots en zuinig moeten zijn. Van de harmonieuze samenwerking tus sen Goes en Kloetinge zullen de mu ren zingen: Van U zijn alle dingen. SPREKERS Ds. A. M. W. Odé, sprak namens de kerkeraad der Herv. gemeente te Goes, die opmerkte, dat er nu een rusthuis is, dat uitnemend goed is. Het is bij zonder verheugend, dat in iedere ka mer een kerktelefoon aanwezig is. Ook {jet persoonlijk contact zal zeker niet Verwaarloosd worden. Èen bevredi gende oplossing hiervoor is in de maak. ,ilk kom met lege handen". Op voor stel van ouderling Joosse is een inza meling gehouden met als resultaat een bedrag van 1.100,voor een koel kast, waarna hij de enveloppe over handigde aan voorzitter Bakker. Ds. P. Kloosterman van Kloetinge sprak over de achtergronden van de diaco nie en wees er op, dat de blijdschap over dit rusthuis in Kloetinge net zo groot is als in Goes. De heer J. de Kruyter, sprak na mens de kerkvoogdijen van Goes en Kloetinge en zegde de inrichting van de ziekenkamer toe; de heer J. Kra mer uit Middelburg namens de pro vinciale diaconale commissie: ds. H. M. Strating, namens de sectie bejaarden zorg van deze commissie en als oud predikant; burgemeester W. C. ten Kate van Goes; mr. H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oyen bur gemeester van Kloetinge (wees op 't belang van samenwerking); mr. J. Hornstra, directeur van de Stichting Zeeland; D. Stam, namens directie van volkshuisvesting (vroeg speciale aan dacht voor de bouw van bejaarden huisjes); Ir. P. J. 't Hooft, architect (bood foto-album aan); G. M. Breas, aannemer; J. de Graaf, schilder (over handigde namens alle aannemers een „koffiemachine", zoals hij zei); H. J. Colijn, installateur en H. Molhoek, na mens de bewoners van „Randwijck" en tot slot de directrice. Zij overhandigde de sleutel aan mr. s' Jacob, die het gebouw oficieel opende. Hierna kre gen de genodigden de gelegenheid het prachtige „Randwijck" op de rand van de gemeente Goes en Kloetinge te be zichtigen. GOES, 16 nov. Tijdens de bijeenkomst ter gelegenheid van de officiële opening van het Herv. rusthuis „Randwijck", heeft mr. J. Hornstra enkele algemene op merkingen gemaakt over de be jaardenzorg. Ten westen van het kanaal van Zuid-Beveland wonen 4000 personen boven de 65 jaar. Op Z.-Beveland heerst grote ach terstand in de bejaardenhuisves ting. Er was slechts plaats voor 179 personen; met „Randwijck" wordt het 229. Hij adviseerde het bestuur om reeds nu plannen te maken voor de uitbreiding. „Randwijck" is 't eerste, geheel nieuwe rusthuis op Z.-Beveland dat na de oorlog is gebouwd. In de zak van Zuid-Beveland zijn ongeveer 2.000 bejaarden en er is geen enkel tehuis, hetgeen zeer onbevredigend is. Ingezonden Mededelingen (adv.) 8g*wiB-ém0ss9 N V. HANDItJVER A. J. f De allerfijnste kwaliteit Noorse Medi cinale Levertraan, geijkt door het Rijks instituut voor de volksgezondheid te Utrecht, met gegarandeerd vitamine A fcs en ba gehalte. TEN DOESSCHATE - ZWOLLE Zaterdag 24 november a.s. intocht MIDDELBURG, 16 nov. Sin terklaas houdt ook dit jaar weer zijn intocht in de Zeeuwse hoofd stad! Weliswaar geplaagd door jicht waardoor het hem niet mo gelijk zal zijn het vertrouwde wit te ros te bestijgen men herin nerde zich de escapades van het vorige jaar! maar vitaal van geest en met een hart vol goed heid zal de sint in een open rijtuig plaats nemen. A.s. zaterdag, 24 november vindt het grote gebeuren plaats; de wit te boot vanuit het verre Spanje zal tegen twee uur op de bekende plaats, voor het flatgebouw aan de Rouaanse Kade, meren. De boot Veertig jaar „Rustoord" te Colijnsplaat COLIJNSPLAAT, 16 nov. Zestien november 1956 is voor de ouden van dagen uit het bejaardenhuis „Rust oord" een onvergetelijke dag gewor den in verband met het veertig jarig bestaan van dit tehuis. De oudjes, voor zover zij daartoe in staat waren, had den zich niet onbetuigd gelaten en hadden het gebouw feestelijk ver sierd. Het muziekgezelschap „Wilhei- mina" bracht des avonds een serenade, welke voor de bejaarden de feest vreugde nog verhoogde. Des avonds had in de conversatie zaal van het gebouw een feestelijke bijeenkomst plaats, waarbij o.m. aan wezig waren het gemeentebestuur en de Geref. perdikant ds. Schippers e.a. De avond stond onder leiding van ds. Veldman, praese» van de kerkeraad der Herv. kerk, onder wiens beheer 't tehuis staat. In zijn herdenkingswoord wees spr. op de betekenis van het te huis voor de ouden van dagen. Velen zijn in de loop der jaren in dit tehuis gelromen en er spoedig weer uitge gaan, omdat het een huis is voor ouden van dagen, wiens levensavond daar is. Hü wees verder op de woorden van Paulus: „een ding doe ik, vergeten datgene wat achter is, maar strekke tot hetgeen voor is". Gelukwensen werden aangeboden door burgemeester A. A. Schuit, die zijn vreugde uitsprak, dat de Herv. diaconie een dergelijk gebouw bezit, zodat de ouden van dagen hierin van een gezellige en onbezorgde levens avond kunnen genieten. Ds. Schippers wenste namens de Geref. kerkeraad de Herv. diaconie geluk met het veertig jarig bestaan en sprak zijn dank uit, dat ook leden van Geref. zijde hier een onderdak mogen vinden. De 79-j. J. Kramer, een verpleegde uit „Rust oord", gaf in dichtvorm een overzicht van de veertig jaren en bracht na mens de oudjes dank voor de goede verzorging, welke zij in „Rustoord" ontvangen. Namens de burgerij sprak de heer P. J. Bom en bood als cadeau 'n tele visie-apparaat aan. Hij sprak de wens uit, dat ook dit zal mogen strekken tot verhoging van de gezelligheid in het bejaardenhuis. Restauratie kerktoren te 's-Heer Arendskerke ten einde 's-HEER ARENDSKERKE, 16 nov. Dezer dagen kon de laatste hand worden gelegd aan de restauratie van de Ned. Hervormde kerktoren. Hoewel de plannen voor deze restauratie reeds geruime tijd aanwezig waren en ook het Rijk in principe geldelijke steun toezegde, duurde het toch nog tot mei 1953 eer de aannemer, fa. D. Huurman jr. te Delft met het werk kon begin nen. Met de restauratie is dus ruim 3 jaar gemoeid geweest. Van de gelegenheid is gebruik gemaakt een nieuw toren uurwerk aan te brengen en de wijzer platen van een electrische verlichting te voorzien. Bovendien werd ook de ingang van de kerk zodanig verbeterd, dat deze thans weer via de toren wordt betreden. Zondag j.l. kon door de kerkgangers voor de eerste maal van deze in vroeger jaren gebruikelijke in gang worden gebruik gemaakt. De Gotische toren, die van 1450 dateert werd gerestaureerd onder de bekwame leiding van architect G. M. Sturm te Middelburg. De restauratiekosten, waarin het rijk en de Provincie Zee land bijdroegen, beliepen f 134.000, De vorige restauratie dateert van het jaar 1906. Na de thans gereedgekomen herstelwerken biedt de toren, die vol gens oude bronnen gesticht werd door de heer Arend, voorzaat der rid dergeslachten van Schenge en van de Poele, een bijzonder fraaie aanblik. OUlJbLANUb Collecte. De Zeeuwse collecte bracht ter plaatse ƒ42,40 op. ÜII.LAND-BATH Collecte. De Klaprooscollecte heeft 72,85 opgebracht. Nieuwe landbouwhuishoudschoolgrote aanwinst KRUININGEN, 16 nop. „Het is nu de tweede maal, dat ik hier in Kruiningen mag zijn voor het openen van een school en ook dit maal doe ik dit met grote vreugde. De Z.L.M. heeft lang „gezwoegd" voor de totstandkoming van deze nieuwe landbouwhuishoudschool, doch nu heeft de streek een grote aanwinst gekregen. Mevrouw S. C. de Casembroot-géboren Baronesse v. d. Feltz sprak deze woorden in haar vrijdagmiddag te Kruiningen gehouden toe spraak, waarna zij de officiële opening verrichtte van de nieuwe landbouwhuishoudschool der Z.L.M. De toespraken werden gehouden in het Dorpshuis en na beëindiging van de rede van mevr. de Casembroot be gaf het gezelschap zich naar de nieuwe school waar mevr. de Casembroot de plechtigheid verrichtte door het ont hullen van de naam der school, „Prin ses Beatrixschool", en het ontsluiten der toegangsdeur. Alle leerlingen, in witte schortjes en met witte mutsjes, vormden eén aantrekkelijke „ere haag". Na deze opening bezichtigden de ge nodigden het hypermoderne gebouw en bewonderden de doelmatigheid er van. Mr. SCHLÏNGEMANN Voordien was het gezelschap in het Dorpshuis ontvangen door de secreta ris der Z.L.M., Mr. J. F. G. Schlinge- mann, die woorden van welkom sprak tot mevr. de Casembroot, de heer A. Schout, lid van G. S„ B. en W. van Kruiningen, mej. A. K. van den Bout vertegenwoordigster, Staatssecretaris van O., K. en W. en talloze anderen. Mr. Schlingemann merkte op, dat het bestuur der Z.L.M. het als een grote eer heeft beschouwd, dat H.K.H. Prin ses Beatrix toestemming verleende om deze school haar naam te geven. Voorts belichtte spreker de totstandkoming der school en merkte op, dat de huis houdkunde in de loop der jaren tot een wetenschap is uitgegroeid. Het on derwijs in de huishoudkunde moet derhalve steeds worden aangepast aan de nieuwe wetenschappelijke resulta ten. Dank bracht Mr. Schlingemann aan alien, die samenwerkten voor de tot standkoming van deze belangrijke school. „Laat ons jongeren vormen tot vrije en de scholen tot goede mensen. Dan ziet het er voor heb platteland én voor Zeeland goed uit", aldus Mr. Schlingemann. Namens het hoofdbe stuur der Z.L.M. overhandigde hij de directrice van deze „Prinses Beatrix school" een staatsiefoto van H.K.H. GELUKWENSEN Gelukwensen werden vervolgens aangeboden door mej. van den Bout, als vertegenwoordigster der Staats secretaris van O., K. en W., mej. Dr. én de gemeente Kruiningen dit alles hebben gedaan in de overtuiging dat de gemeenschap het landbouwhuis- houdonderwijs nodig heeft. Namens het provinciaal bestuur uit te de heer A. Schout gelukwensen en ging in gedachten negen jaar terug toen de voorzitter der Z.L.M., de heer Geuze, een onderhoud verzocht „om dat de Z.L.M. aan onderwijs wenste te gaan doen". Sindsdien kwam er schooi op school en hierover zijn Wij zeer verheugd. Het is buitengewoon aangenaam, dat Zeeland een net van scholen bezit waar we trots op kun nen zijn", aldus de heer Schout. De burgemeester van Kruiningen, de heer Schipper uitte gelukwensen na mens burgerij en gemeentebestuur. „Goed huishoudonderwijs kan nooit te hoog worden aangeslagen. Ik acht het een grote zegen dat een dergelijke op leiding hier is gevestigd, niet in het minste voor de hele streek", aldus de burgemeester. Gelukwensen werden voorts aange boden namens de Bond van Platte landsvrouwen bij monde van de voor zitster mevrouw Huisman, de vice- voorzitter der Kring O. Zuid-Beveland der Z.L.M., de heer Suy, de Commissie van Toezicht bij monde van mevrouw Vogelaar-de Zeeuw en namens de col lega's van de directrice, by monde van mej. T. J. A. G. de Vries uit Terneu- zen. De architect, Ir. Rothuysen bracht dank aan allen die deze bouw moge lijk maakten. Het was de vierde school, die hij voor de Z.L.M. mocht bouwen en volgende maand volgt de officiële opening der vijfde school, n.l. te Zie- rikzee. langs de oude zwemschool en Spij kerbrug naar de aanlegplaats koersen. De Sint zal vergezeld zijn van vijf zwarte pieten en een aantal herauten en tamboers. Reeds om half twee be gint op de kade het muziekgezelschap „Excelsior" stoomboot- en speculaas liederen te spelen. Op de kaai zal ook een comité van ontvangst ter begroe ting aanwezig zijn. Hier zullen de pieten niet strooien. De vreugde zou een domper kunnen krijgen, als één of meer van de jeug dige fans van Sinterklaas te water zou geraken. Daarom wordt er op het Marktplein gestrooid. RIJTOER Na de aankomst volgt de rijtoer. De stoet, waarin twee karossen zijn opge nomen en waarin ook „Excelsior" zal meelopen, zal de volgende route ne men: Rouaanse kaai, Beatrix-brug, Rotter damse kaai, Dam N.Z., Lange Gist- straat, St. Pietersstraat, Balans, Wage- naarstraat, Korte Noordstraat, Noord- poortplein (ziekenhuis), Klein Vlaan deren (Oude Mannen- en Vrouwen huis), Seisplein, Seisstraat, Kromme Weele, Vlasmarkt, Markt. Voor het ziekenhuis, op het Noord- poortplein, zal halt worden gehou den. De Sint geeft hier versnaperin gen af voor de kinderen, die in het gasthuis worden verpleegd. Na een kort oponthoud zal hetzelfde geschie den voor de ouden van dagen, in het tehuis voor oudelieden in Klein Vlaanderen. Om ongeveer kwart voor drie arriveert de stoet voor het Stadhuis. ONTVANGST In de Burgerzaal zal Sinterklaas of ficieel door 't gemeentebestuur wor den ontvangen. Vanaf de pui voor het Stadhuis zal hij zich tot de kinderen en ingezetenen van Middelburg rich ten. Wanneer de toespraken in de Bur gerzaal worden gehouden, zullen deze toch door middel van luidsprekers over het gehele Marktplein te horen zijn. Om ongeveer kwart over drie ver trekt de stoet weer vanaf de Markt langs de volgende route: Markt, Gravenstraat, Gortstraat, Plein 1940, Pottenmarkt, Langeviele, Houttuinen, Seisdam, Penninghoeksin- gel, St. Antheunisstraat, Lange Noord straat, Markt, Nieuwe Burg, Groen markt, Korte Burg, Balans, St. Pieter straat, Lange Giststraat, Dam, Korte Delft, Lange Delft, Markt, welke wordt rondgereden, Lange Delft, Segeers- straat, Loskade. De stoet wordt op de Loskade ont bonden. Winkeliers, particulieren en anderen die langs de route wonen, wordt ver zocht de vlag uit te steken, teneinde de ontvangst zo feestelijk mogelijk te doen zijn. Het carillon van de Lange Jan zal Sinterklaasliedjes laten horen. STAVENISSE, 16 nov. In een bij eenkomst der gemeenteraad is op voorstel van burgemeester A. Sluij- mers besloten het oude gemeentehuis beschikbaar te stellen voor een Hon gaars gezin. De inrichting kan geschieden met de nog aanwezige rampgoederen zoals ledikanten, bedden enz. Alleen zijn geen kachels beschikbaar en geen vloerbedeking, waarvoor de hulp van de bevolking wordt ingeroe pen. MIDDELBURO, 16 november Tegen een achtergrond van de smaakvol ingerichte fleurige etalages, heeft loco-burgemeester, de heer J. W. Kögeler, vrijdagmiddag de Middelburgse vreugde uitge sproken over de aanwinst van de acht schitterende winkels, tesamen vormend de winkelflat Segeerstraat, die de Zeeuwse hoofdstad hier, in de nieuwe brede slagader van het nieuwe hart van Middelburg heeft geboekt. Onmiddellijk nadat de loco-burgemeester zijn ope ningsrede had uitgesproken, heeft zijn echtgenote, mevr. E. Kögeler- de Vries, de schaar werd aangeboden door de achtjarige Marrian v. d. Hooft, dochtertje van de exploitant van Roskam's kantoorboek handel het oranje lint doorgeknipt, dat als feestelijke guirlande langs alle etalages was gespannen. Tevoren had de heer L. Tissink namens de „nieuwe acht" een inleidend woord gesproken. De voorzitter van „Handelsbelang", mr. M. A. Terwoert, toonde zich even eens zeer verheugd. Hij zeide, dat een groter welvaart belangrijker is dan 'n groots verleden en hoopte, dat dit het gemeentebestuur bij verdere beslis singen tot richtsnoer mag zijn. ir Kög e ruïnf iurg van foei 1040, De hei jebouwd op de ögeler zei, dat hoewel niet lïnes van het Middel met de totstand- de Waal. Zij wees erop, dat de Z.L.M. koming van de winkelgalerij een nieu we, belangrijke fase is bereikt in de wederopbouw van de stad. Deze win kelgalerij completeert de wederop bouw van de stad, aldus de heer Kö geler. Hü memoreerde voorts, dat het pro ject reeds in 1940 in het ontwerp voor de herbouw werd betrokken. Wanneer men die dag zo ziet, in het licht van het verleden, van de 17e mei 1940, dan gaan thans de gedachten uit naar het Hongaarse volk, zo vervolgde de loco burgemeester. De Hongaren, die dap per streden voor hun vrijheid, gaan thans gebukt onder de verdrukking van een meedogenloze vijand, evenals wij dat na de verwoesting van Mid delburg deden, zo zei hij. GEEN DODE STAD De heer Kögeler kon zich voorstel len, dat er Middelburgers zijn, die met enige weemoed terugdenken aan de oude Segeerstraat, die voor de helft werd gesloopt. Met de afbraak werd een stukje historie teniet gedaarn Be ziet men de zaak van de esthetische kant, dan is het geen verbetering. Daar staat tegenover, dat het geen vreugde was om in de oude huizen te wonen. Die bouwsels waren vermolmd somber en muf, zei de loco-burgemees ter „Middelburg mag nooit een do de stad worden". Hij vervolgde: „Daarvoor is ruimte nodig". Het moderne verkeer eist dat. Van oudsher was de Segeerstraat een belangrijke toegangsweg tot het hart van Middelburg. In de oude vorm was ze dat echter onvoldoende. UIT SCHUILHOEKEN Vervolgens wenste de heer Kögeler de winkeliers, die uit hun „schuilhoe- Auto gekanteld GOES, 16 nov. Aan de westkant van het kruispunt nieuwe en oude rijksweg te 's-Heer Arendskerke is 'n Ford Prefect vanmorgen omstreeks half negen uit de bocht gevlogen en in de sloot gekanteld. De bestuurder, de commissionnair v. d. V. uit Seroosker- ke (W.) kwam met de schrik vrij. Oor zaak van het ongeval is vermoedelijk een defecte stuurinrichting. Een takel wagen moest de auto, die aan de bo venkant was ingedrukt, uit de sloot halen. 's-Heer Hendrikskinderen Ter hoogte van de Oranjeboom te 's-Heer Hendrikskinderen is de auto bestuurder C. A. D. uit 's-H. Arends kerke, die op weg was naar Goes om daar de trein naar zijn werk te Vlis- singen te nemen, in botsing gekomen met een trekker van de Fa. Wed. de Jong, bestuurd door C. W. De trekker die uit de richting Goes kwam, wilde naar het dorp. Bij de wegsplitsing ont stond de aanrijding. Achter de trekker reeds een vrachtauto, geladen met stenen, bestuurd door H. J. de R. Deze schoof boven op de auto van D„ wel ke werd ingedrukt. Geen persoonlijke ongelukken. STAVENISSE De heer A. P. Smit te Stavenisse, opzichter Ned. Heide Mij. kwam, toen hjj zich per motor naar Stavenisse be gaf, in botsing met een voor hem rijden de auto, die naar links afsloeg. Met enkele flinke verwondingen aan het ge" zicht is h() naar het ziekenhuis te Ber gen op Zoom vervoerd. Belde voertui gen werden beschadigd. Auto ramde boom op Rotter damse kade te Middelburg MIDDELBURG, 16 nov. De heer J. S. R. uit Breda is donderdagmiddag omstreeks kwart voor drie, toen htf over de Rotterdamse Kade in de rich ting Nederstraat reed, ter hoogte van de limonadefabriek J. J. de Vlieger Go. C.V. op voor hem onverklaarbare wijze met zijn wagen tegen een boom gereden. De auto werd aan de voor zijde beschadigd. De automobilist liep, evenals de bei de inzittenden, lichte verwondingen op. Met brommer verongelukt KAPELLE, 16 nov. De loon- sproeier A. D. alhier is donderdag avond bij het Wolfaartsdijkseveer waarschijnlijk door de gladheid van da weg met zijn brommer geslipt en daarbij zeer ongelukkig terecht geko men. Het slachtoffer had een zware hersenschudding en verder vele ver wondingen aan gezicht en arm. Hoe het ongeluk zich precies voordeed is niet bekend. Het slachtoffer werd be wusteloos gevonden op de weg. Aanrijding op de Antwerpse straatweg te Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM, 16 nov. Op de Antwerpsestraatweg had een aan rijding plaats tussen een bestelauto bestuurd door P. v. S. te Yerseke en een wielrijdster mej. A. H. uit Bergen op Zoom. Beiden kwamen van de richting Zeeland. Van S. moest op een gegeven moment zijn auto afremmen voor een tegenligger en toen begon de wagen te schuiven en reed hij te gen het achterwiel van mej. H. Deze kwam te vallen en geraakte in een langs de weg lopende greppel. Zij be kwam een bloeduitstorting aan een van haar benen. AUTO CONTRA DRIEWIELER Op het terrein van de veiling had eveneens een aanrijding plaats tussen een vrachtauto bestuurd door G. M. te Poortvliet en een driewielige carrier bestuurd door A. F. te Bergen op Zoom. Er werd schade aangericht. Auto's botsten op elkaar te Kruiningen KRUININGEN, 16 nov. Donder dagmiddag zijn op de Zanddijk twee personenauto's op elkaar gebotst en daarbij vrij ernstig beschadigd. Geluk kig liep deze botsing af zonder per soonlijke ongelukken. Vanaf het station reed de commis sionnair van H. uit Kapelle naar de Zanddijk. Hierop kwam op dat mo ment juist aangereden bakker B. te Kruiningen met zijn vrijwel nieuwe auto. Beide wagens botsten op elkaar met als resultaat een vrij grote mate riële schade. ARTSENDIENST Middelburg: M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 3456; Vllssingen: C. C. Sluyter, Bad huisstraat 70, tel. 2225; Goes: C. Griep, Stationsstraat 6, tel. 2460; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: L. Sloos, Koudekerke, tel. K 1186-282; Kapelle- Biezelinge: H. W. ter Haar, Kapelle, tel. K 1102-500; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: P. J. Bom, Oostkapelle, tel. K 1188-276; Helnkenszand, 's-H. Arends kerke en Wolfaartsdijk: H. P. van Maanen, Helnkenszand, tel. K 1106-234; Kapelle-Biezelinge, Kloetinge en We- meldinge: H. J. Entinck, Kloetinge, tel. K 1100-3105; Hoedekenskerke en Kwa" dendamme: S. Wöstmann, Kwadendam- me, tel. K 1194-337; Borssele, Driewe gen, 's-Heerenhoek, Lewedorp en Nieuw- dorp: M. Kievit, Borssele, tel. K 1105- 203 en A. Folmer, Driewegen, tel. K 1195-275; Hansweert, Krabbendyke, Ril- Iand-Bath en Kruiningen: G. J. Noome, Krabbendijke, tel. K 1134-444; Tholen, Poortvliet, Oud- en Nieuw-Vossemeer en St. Philipsland: P. J. Duinker, Tholen, tel. 40 en H. Menger, St. Philipsland, tel. 20. Ziekenauto te Goes: tel. 3153. Zondagsdienst dierenartsen De zondagsdienst dierenartsen in Z.- Beveland wordt waargenomen door J. Kiaassen, Heinkenszand, tel. K 1106- 288 en J. Boneschanser, Kruiningen, tel. K 1130-233. Apotheken In de week van 17—24 november zijn de volgende apotheken voor nacht- en avondrecepten geopend: Middelburg: Hummelen, Markt; Vllssingen: Mevr. J. H. Tan-Meijer, Singel, tel. 2025; Goes: (Vervolg op pagina 5). Numans.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2