Ziekenhuizen in Boedapest zijn niet meer verwarmd Nederland handhaaft vordering op Indonesië onverkort PUZZLE Onderhandelen Russen met de leiders van Hongaarse vezet? Wagenaar mocht gisteren geen vragen stellen inTweede Kamer Veroordeeld op loto-verbalen Auto's vol goederen uit Nederland voor Hongarije Financiële steun „Ik vel een heel gek vonnis" „Neutraliteit" Opnieuw praten? Over ongeregeldheden van verleden week Geïmporteerde koeien te vet 'Operatie goed zo' ook voor het Hongaarse kind Spreek-schrijfmachine 'Willem Barendsz' weer naar Zuidpoolgebied Russen wilden films over sirijd te Boedapest kopen Aanklacht tegen directeur C.B.R. „Sterke Bertus" moest zijn centjes hebben Indonesië heeft niet veel bereikt Mr d'Ailly voorgesteld als direcfeur Handelsbank „Horeca" contra zondagsrijverbod „Reumidicon" middel tegen reuma Donderdag 15 november 1956 ZEEUWSCH DAGBI.AD Pagina 3 India's grote leider Nehroe heeft in een rede, die hij dezer dagen in Calcutta hield, verteld, dat het hem erg moeilijk is gevallen de gebeurte nissen in Hongarije te volgen. Hij kon er niet precies hoogte van krijgen hoe de situatie zich daar had ontwikkeld, maar hij werd uit de droom geholpen door een „verslag" uit Moskou, zodat hij zich nu voldoende kon oriënteren. De conclusie van Nehroe was, dat er in Hongarije een burgeroorlog was uitgebroken en dat wellicht de groot ste groep de Russische troepen te hulp had gerpepen. Tijdens de behandeling van een Amerikaanse resolutie in de Algemene Vergadering der Ver. Naties, waarin onmiddellijke terugtrekking der Russische troepen en het houden van vrije verkiezingen onder toezicht der Ver. Naties werd geëist, verklaar de de Indiase gedelegeerde Krisja Menon, dat India geen voorstellen kon onderschrijven, waarin geen rekening wordt gehouden met de soevereini teit van de landen. Hij achtte het ondenkbaar, dat een soevereine staat kan instemmen met verkiezingen on der dit toezicht. Ziehier twee voor beelden van „neutraliteit". Dit soort staatslieden is óf volledig wereld vreemd of dermate naïef idealistisch, dat zij geen onderscheidingsvermogen meer bezitten, Voor de feiten sluiten zij eenvoudig de ogen. Dat kan alleen maar welbewust en opzettelijk ge beuren en daarom is het misdadig. „Neutraliteit" is onmogelijk op het terrein der buitenlandse politiek. De genen, die zeggen „neutraal" te zijn, spelen bewust of onbewust de com munistische wereldveroveraar in de kaart. Zij plaveien de weg voor hem. En plegen daarmee verraad aan de vrije wereld. De Zwitserse regering heeft aan geboden de staatshoofden van de Grote Vijf te ontvangen en hun ge legenheid te geven tot onderhande len over de wereldpolitiek. Deze uit nodiging is goed bedoeld en ongetwij feld ingegeven door een waarachtige bewogenheid om het lot der mensheid. Of deze geste moet worden toege juicht, dat de Grote Vijf opnieuw gaan praten, is een andere vraag. De vijfde van de Grote Vijf is India, de „neutrale" staat, die in de plaats zou komen van China. Wij geloven, dat, als er gepraat moet worden, dit in de Algemene Vergadering der Verenigde Naties moet gebeuren. Na de defini tieve breuk tussen het Westen en de Sowjet-Unie, na het verraad van Hon garije en het bekend worden der aan valsplannen van Rusland in het Midden-Oosten, lijkt ons voor een bespreking van de Grote Vijf geen basis meer aanwezig. Honderden ma len kan in zo'n bespreking worden vastgesteld welk een niets en nie mand ontziende agressor de Sowjet- Unie is, niemand schiet er iets mee op. Men praat vanuit een volslagen andere gedachtenwereld en weet van tevoren, dat overeenstemming uitge sloten is, tenzij de tegenpartij toe geeft. Hetgeen tot de onmogelijkheden zal behoren. Er komt bij, dat het risico van een zich in de toekomst ernstig wrekend compromis niet denk beeldig is. Hier wat geven, daar wat nemen. Terwijl Rusland intussen voortgaat met zijn plannen tot wereld verovering. Discussies in de Verenig de Naties dragen een geheel ander karakter. De plaats om te praten is daar, omdat elk land op de wereld er het grootste belang bij heeft. Maar voor alles zullen de drie westerse mogendheden, de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk, tot één ge dragslijn moeten komen. Blijft het diepgaande meningsverschil ten aan zien van het Midden-Oosten bestaan, dan is dat alleen maar koren op de Russische molen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG, 15 nov. In de WENEN, 14 november (Reuter) Volgens berichten, die een Weens blad heeft ontvangen, zouden de Russen in Boedapest recht streeks in contact zijn getreden met de verzetsleiders. Reden hier voor zou zijn dat de regering Kadar geen kans ziet de voornemens om de orde te herstellen uit te voeren. De opstandelingen zouden, naar verluidt, Russische voorstellen hebben verworpen. Volgens het bericht zouden drie Sowjet-officieren zich met een witte vlag bij een hoofdkwartier van een groep nationalisten hebben vervoegd, welke nog steeds weerstand biedt in de Uelloei straat. Nadat de nationalisten een verzoek van de Russen om de leider van het nationalistische verzet in Boedapest te mogen spreken hadden afgewezen, stemden de Russen er in toe met een ander hoofd te onderhandelen en leg den hem hun voorwaarden voor om een eind te maken aan de strijd, de orde in Boedapest te herstellen en een representatieve regering te vormen. De leider van de groep nationalisten echter had de Sowjet-eisen van de hand gewezen, maar de Russen ver zocht een aantal tegenvoorwaarden aan het Sow jet-hoofdkwartier voor te leggen. Volgens het blad was de reden van de verwerping der Sowjet-voorwaar- den het wantrouwen van de nationa listen jegens de Sow jat», die reeds eer der een onderhandelingdelegatie in de val had doen laten lopen en de leiders op de tegenvoorstellen was nog niet bekend. Oproepen j Radio Boedapest deed ook gisteren weer een beroep op de arbeiders om het werk te hervatten. De oproep gold speciaal de bouwvakarbeiders, in ver band met de grote ravage in de stad. Het ministerie van de strijdkrachten Tweede Kamer is gistermiddag spoorde voorts de officieren, die „om een verzoek van de communisti- welke reden ook geen gehoor gegeven sche afgevaardigde Gerben Wage- hebben aan de oproep van II novem- vrapen te richten aan ber, of hieraan geen gehoor hebben "aaromx vragen te richten aan kunnen gevens wegens gebrek aan I roinistêrs van binnenlandse za- vervoersmiddelen", aan hun diensten ken, bezitsvorming en publiek- te hervatten. rechtelijke bedrijfsorganisatie en Tenslotte zei Radio Boedapest in een van justitie naar aanleiding van de oproep gericht tot employe's werk- nncrprpcfpiHbcden welke verleden zaam bij centrale verwarmingsinstal- ongeregeianeaen, welke verleden laties: „De ziekenhuizen en scholen week in verscheldenen steden van zijn niet meer verwarmd, de bevolking ons land hebben plaatsgevonden van Boedapest lijdt koudeafgewezen. De voorzitter stelde voor het ge vraagde verlof niet te verlenen. Bin- De Amerikaanse democratische nenkort komen de begrotingen van partij heeft een tekort van een miljoen binnnelandse zaken en justitie aan de dollar. Er zijn maatregelen genomen I orde. De vragen zouden dan behandeld om dit weg te werken, onder meer door ontslag van thans, na de cam- van de opstand hadden gevangen ge- pagne voor de presidentsverkiezingen, nomen. Een antwoord van de Sowjets1 overbodig geworden personeel. Hongaarse zeelieden vroegen asiel 's-GRAVENHAGE, 14 nov. De kantonrechter te 's-Gravenhage heeft zes verkeersovertreders veroordeeld voor overtredingen, die zijn vastgesteld met behulp van de fotografische Instal latie, die is aangebracht op auto's van de verkeerspolitie te Wassenaar. De processen-verbaal waren alle ge maakt op het gedeelte van de rijks straatweg onder Wassenaar, waar met stadslichten gereden moet worden. Vier verdachten stonden terecht omdat zij met te sterke verlichting hadden gereden en twee omdat het achterlicht onvoldoende was. Zij werden veroor deeld tot straffen variërend tussen flO boete subs, twee dagen hechtenis en f 25 boete subs. 5 dagen hechtenis. Ter zitting bleek, dat het fotomateri aal vooral waarde heeft ter identifica tie van de verkeersovertreder, o.a. omdat het nummerbord mee wordt ge fotografeerd. HILVERSUM, 15 nov. Vandaag zou de radio-actie „Operatie goed zo" van de N.C.R.V. ten bate van het natio naal comité tot bestriding van de kin derverlamming en de Inrichtingen „Bartimeüs", „Effatha" en „Johanna- stichtlng" beginnen. De N.C.R.V. heeft met Instemming van de genoemde instellingen en de schenkers der prijzen thans besloten gedurende de eerste drie weken van deze campagne de op brengst geheel ten goede te doen ko men aan noodlijdende Hongaarse kin deren, in het bijzonder die kinderen, die als gevolg van de gebeurtenissen zijn verweesd. In overleg met het nationaal comité hulpverlening Hongarije zal het doel van deze actie nader worden geconcreti seerd. De voorbereiding van de „Operatie goed zo" was reeds zover gevorderd, dat voor de te houden radiowedstrijd vele Nederlandse gezinnen briefkaarten ln huis hebben en de prijzen reeds be schikbaar waren gesteld. Deze blijven thans voor het nieuwe doel beschik baar. Voorts zullen voor dit speciale kin derfonds ook giften in ontvangst wor den genomen en zeer bijzondere activi teiten worden vermeld. Deze giften moeten, om verwarring te voorkomen, worden aangeduid met „Hongarije". 9 Te Caracas zijn elf arbeiders om het leven gekomen en meer dan veer tig gewond tengevolge van het instor ten van een in aanbouw zijnd viaduct. Het schijnt, dat het ongeluk is veroor zaakt door een grondverschuiving als gevolg van langdurige regenval. 's-GRAVENHAGE, 15 nov. De 15 ton rijst, 40 ton gemengde spijzen. van het internationale comité van het Rode Kruis zondag j.l. naar Hongarije vertrok, is inmiddels in Wenen teruggekeerd. De tweede, veel grotere colonne, waarin ook de Nederlandse wagens meerijden, is gistermorgen vertrokken onder leiding van de Deense professor Hussfeldt. Men overweegt nu om in Boedapest een bureau te vestigen van het inter nationale comité van het Rode Kruis, dat behalve aanvoer, opslag en verde ling van goederen ook de directe con tacten ter plaatse zal kunnen onder houden. Vandaag zal uit Den Haag een Rode- Kruiskonvooi van 4 wagens vertrek ken. Met dit konvooi gaan tien vrij willigers uit de colonnes van het Ro- de-Kruiskorps mee. NOG MEER Het konvooi wordt geladen met vijf tien ton melk. Voorts vertrekken op dezelfde dag zes vrachtwagens naar Wenen, die zijn bevracht met: 1000 dekens, 5000 zakdoeken, 2000 paar wollen sokken, 500 was. ommen, 1000 paar herenschoenen, 1000 c/erhemden, 3000 badhanddoeken, 30 ton margarine, Een derde konvooi, bemand met leden van het Rode-Kruiskorps, is in voorbe reiding, het zal waarschijnlijk volgen de week uit Den Haag vertrekken. Ontvangst vluchtelingen 'S-GRAVENHAGE, 14 nov. Het Nationaal comité Hulpverlening Hon gaarse volk te Amsterdam heeft een bedrag van f 100.000 overgedragen aan de Nederlandse Rederatle voor vluch telingenhulp, die bestemd zullen wor den voor de eerste kosten voor het op vangen in Nederland van vluchtelingen uit Hongarije. Het Nationaal comité Hulpverlening Hongaarse volk bestaat nu pas een week, maar het heeft al ongeveer f 600.000 ingezameld. Het comité belast zich alleen met de inzameling van gelden, in samenwer king met de bestaande organisaties op het gebied van vluchtelingenhulp. 9 In tegenstelling tot de verwach ting is gisterochtend geen toestel van de K.L.M. in Cairo geland. Toen het toestel dat er zou landen in Beiroet stond was nog geen vergunning van de Egyptische autoriteiten ontvangen. De Amerikaanse consul in Beiroet, Donald Heath, schudt een Hongaars zeeman de hand, nadat deze met tien van zijn medeopvarenden van de Hon gaarse vrachtboot „Debrecen" om politiek asiel gevraagd heeft op de Amerikaanse ambassade in Libanon. De zeelieden verklaarden, dat zij niet naar hun vaderland terug wilden ke ren onder het huidige regiem. PARIJS, 14 nov. AFPEen Franse geleerde, Albert Ducroq, heeft de laatste hand gelegd aan een toestel, waarmee men een ge sproken tekst in getypt hand schrift kan vastleggen. Deze om zetting geschiedt met de snelheid van het gesproken woord. Deze electronische machine, die woensdagmorgen aan de Parijse pers werd getoond, draagt de naam „Electrostyl". Het toestel werkt sneller dan de vlugste steno-typiste. Het electronische brein bevat 57 radiolampen, 12 relais en 45 spoelen. ROTTERDAM, 14 nov. Nadat eerst in de Waalhaven kruit was Inge nomen, is de „Willem Barendz" van middag om twaalf uur voor zfln twee de expeditie naar de Zuidelijke IJszee vertrokken. Eerst wordt koers gezet naar Curasao oni olie ln te nemen en daarna wordt te Kaapstad aangelopen. Tegen Kerstmis hoopt men op de vangstgronden te zijn gearriveerd en dan kan onmiddellijk de grote jacht op potvissen beginnen. Het seizoen voor de baleinwalvissenjacht opent op 7 Ja nuari a.s. Het fabrlekschip wordt alt keer vergezeld door 14 Jagers, waar van 2 boeischepen. De bemanning telt ongeveer 750 koppen totaal. LONDEN, 14 nov. (Reuter). Een fllmjournaalmaatschappij heeft een ver zoek van de Sowjet-ambassade films van de strijd ln Boedapest te verkopen afgewezen. De maatschappij wees het verzoek van de hand om vele Honga ren en ook een aantal Russen niet ih gevaar te brengen. De betreffende journaals tonen n.l. Hongaren, dte op leden van de geheime politie vuren en Russische tanks ln brand steken en Russen, die zich met de Hongaarse op standelingen verbroederen. UTRECHT, 14 nov. Tijdens de te Utrecht gehouden openbare vergade ring van het Produktschap voor Vee en Vlees is de marktsituatie bespro ken. Medegedeeld werd, dat de richtprijs voor bacon is vastgesteld van f2,59 op f2.54 per kg. Daarvoor is de inte grale kostprijs van f 2.43 op f 2.38 ge komen. De voorzitter van het Produktschap, de heer Joh. de Veer, noemde de rund vleesmarkt zeer rustig. Er is een vrij behoorlijk aanbod, dat gesteund wordt door een vrij belangrijke import. Een matige export staat bier tegen over. De kwaliteit van de import koeien noemde de heer De Veer niet bijzon der. Vele koeien zijn schrikbarend vet. Op de gebruiksveemarkten kent men aanvaardbare prijzen. Wat de varkensmarkt betreft werd medege deeld, dat de verlaging van de ge- wichtsgrenzen heeft geleid tot een teruglopen van de produktie met 25 procent. Toch is, volgens de heer De Veer, de Engelse markt nog over voerd. Hij acht het noodzakelijk dat het aantal baconvarkens niet wordt verhoogd voordat de huidige voorra den zijn opgemaakt. kunnen worden. Bovendien zijn ver schillende zaken reeds in behandeling bij de rechter. Urgentie is z.i. ook niet aanwezig. De heer Wagenaar merkte op, dat aan de ongeregeldheden veel aandacht is besteed in pers, radio en televisie. Het leek hem vreemd, dat het parle ment zou zwijgen. Het geldt hier een complex van vraagstukken, die samen besproken kunnen worden, zei de heer Wagenaar. Wij zijn niet de belagers van de geestelijke vrijheid in Nederland" voegde hij daaraan toe. (gelach). 's-GRAVENHAGE, 14 nov. Door de „C.V. Coöp. Bond van erkende auto- rijscholenhouders" B.E.A, is bij aange tekend schrijven bij de officier van ju stitie te Den Haag tegen de directeur van het Centraal Bureau voor de Af gifte van Rijvaardigheidsbewijzen, de heer H. Westerlaken, een klacht we gens laster ingediend. De heer Westerlaken zou volgens een courantenverslag onder het hoofd! „C.B.R. noemt kritiek door rijscholen „Rancune", onware mededelingen heb ben gedaan tijdens een vergadering. (Naar de heer Westerlaken verklaar de, heeft h(J nimmer op een vergade ring over de onderhavige coöperatie gesproken!) De officier zal deze aanklacht aan een onderzoek onderwerpen. Amsterdamse politierechter verklaart: AMSTERDAM, 14 nov. „Met je bekentenis heb je me ontwa pend en daarom zal ik een uitzon derlijk gek vonnis uitspreken". Dit zei de Amsterdamse politierech ter, mr. L. de Blecourt, vandaag tegen de 37-jarige koopman A. G. P., volgens de Amsterdamse re cherche bijgenaamd „Sterke Ber tus", die na een eis van twee maanden gevangenisstraf door mr. De Blecourt een geldboete van 50,subs. 10 d. hechtenis en een voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar opgelegd •kreeg. „Sterke Bertus" gaf de drie feiten in de dagvaarding volmondig toe. Hij had op 14 juli een caféhoudster uit de Sint Jansstraat te Amsterdam een trap tegen de buik gegeven, zodat de vrouw door een ruit viel. Drie weken later had hij in het café een barkruk naar de vrouw geslingerd, die daardoor een bult op het voorhoofd kreeg. De kruk was ook door het glaswerk achter de Hattat DJAKARTA, 14 nov. (ANP). Vice- presdient Hatta, die heeft aangekon digd zijn functie te zullen neerleggen, heeft verklaard, dat Indonesië niet veel heeft bereikt sinds Nederland zes Jaar geleden de soevereiniteit overdroeg. In een toespraak tot de regerings ambtenaren ln Soerabaja zei Hatta, dat overal en onder alle lagen van de be volking „wij gevoelens van ontevreden heid waarnemen". Hatta noemde als één van de belang rijkste oorzaken van de huidige situa tie, dat de politieke partijen te dikwijls onderlinge twisten hebben en weinig aandacht hebben besteed a|n het wel zijn van het land. De Indonesische poli tieke partijen zijn zich nog niet vol ledig bewust van hun verplichtingen tegenover het volk, dit te leidèn in de richting van mede-verantwoordelijkheid in regeringszaken. DEN HAAG, 14 nov. De Neder- Ronde Tafelconferentie overgenomen landse regering spreekt in een nieuwe nota over de Indonesische schulden kwestie haar verwondering uit over het feit, dat de Indonesische regering zonder enige redelijke grond betoogt, dat Nederland aan de Indonesische maatschappij nog een schuld zou heb ben van meer dan drie miljard. Neder land handhaaft onverkort het protest tegen het besluit van de Indonesische regering tot annulering van haar ter schulden aan obligatiehouders, de Ne derlandse staat en de Nederlandse Bank. Zij blijft er bij de Indonesische regering op aandringen haar besluit te herzien. De Nederlandse regering acht de door de Indonesische regering ter mo tivering van haar besluit in een nota aangevoerde argumenten in het alge meen ondeugdelijk en wijst deze der halve van de hand. bar gegaan en had het een en ander vernield. Op 12 september tenslotte had hij de vrouw een stomp tegen het hoofd gegeven. Over dit laatste feit zei de koopman, dat hij toen aange vallen was door de vrouw en haar echtgenoot En dit alles was gebeurd omdat de koopman, zoals hij vertelde, een vordering van 1700,— op het echtpaar had„Ze beloofden steeds weer te betalen en als ik dan kwam belden ze de politie op". Toen de of ficier, mr. W. Tonckens, hem toevoeg de „er is een andere manier om dan uw geld te krijgen" luidde het ant woord: „Ja, maar ik had geen bewij zen". Na de 12e september is de verdach te niet meer naar het café gegaan: „Het helpt me toch niets". AMSTERDAM, 14 nov. Aan een in de maand januari a.s. te houden buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders der Nationale Handelsbank N.V. zal worden voor gesteld mr A. J. d'Ailly te benoemen tot directeur. Hiermede wordt voorzien in de va cature, welke in de directie is ontstaan door het aftreden van de heer H. E. Moquette op 27 juli j.l. Bovenstaand officieel communiqué bevestigt, dat het in de bedoeling ligt van de burgemeester van de hoofdstad na zijn aftreden per 1 januari 1957 te rug te keren in de bankwereld, waar in hij vóór zijn benoeming tot burge meester jarenlang werkzaam is ge weest, het laatst als directeur van de Nederlandsche Bank. De Nationale Handelsbank, tot 14 juli 1950 genaamd Nederlands Indische Handelsbank, heeft haar hoofdkantoor te Amsterdam en kantoren te 's-Gra venhage en Rotterdam. Zij heeft vele vestigingen in Indonesië en Oost-Azië, vertegenwoordigers in Londen en New York, en voorts een dochtermaat schappij in Canada, The Mercantile Bank of Canada. 's-GRAVENHAGE, 14 nov. Het bestuur van het bedrijfschap „Horeca" j heeft minister Algra een brief gezon- den, waarin het hem dringend in over weging geeft om, indien de olie- cn benzinepositie daartoe aanleiding mocht geven, njet te willen grijpen naar het middel van een zondagsrijverbod. Het bestuur meent, dat een algemene dis tributie een geschikter middel is, opdat niet eenzijdig één categorie van de De- volking ernstiger wordt getroffen dan het resterende deel. Nog meer vluchtelingen uit Hongarije WENEN, 14 nov. (Reuter). Naar te Wenen officieel is bekendgemaakt, zijn er in de afgelopen 24 uur ongeveer 3900 Hongaarse vluchtelingen in Oos tenrijk aangekomen. Hierdoor is het aantal Hongaren, dat sinds dertig ok- LEEUWARDEN, 14 nov. In Zwaag- westeinde is onlangs een farmaceuti sche fabriek geopend, die de naam „De Wouden" draagt en waar de heer S. Hoekstra met enkele enthousiaste me dewerkers de produktie is begonnen van een geneesmiddel tegen reumati sche pijnen, dat hij „Reumedicon" ge noemd heeft. De ondernemer verwacht, dat er in de komende acht maanden 80.000 flacons van dit wrijfmiddel ge produceerd zullen worden. Het middel (waaraan de heer Hoekstra sedert 1938 heeft gewerkt) is de afgelopen jaren onderzocht door vooraanstaande medici en beproefd ln enkele grote klinieken, o.a. te Groningen. De resultaten waren gunstig. De ondernemer heeft alle no dige vergunningen, erkenningen e.d. ontvangen en levert reeds aan grote en bekende farmaceutische fabrieken en groothandelaren. Hij ls eerst met de produktie begonnen, nadat gebleken was, dat het geneesmiddel (waarvoor ook in het buitenland veel vraag blijkt te bestaan) de toets van een nauwlet tende wetenschappelijke controle kon doorstaan. Indonesiërs voor politie macht V.N, DJAKARTA, 14 nov. (ANP) Het legerhoofdkwartier in Djakarta heeft medegedeeld, dat drie compagnieën van het Indonesische leger ln gereed heid worden gehouden om naar d» V.N.-politiemacht voor Egypte te wor den gezonden. Het contingent bestaat uit 450 man en zou het eerste Indonesische leger onderdeel zijn, dat een opdracht bul ten de grenzen krijgt. Premiers van Colombolanden over Hongarije en Egypte NIEUW DELHI, 14 nov. (Reuter). De premiers van vier „Colombolanden" Birma, India, Ceylon en Indonesië hebben woensdag in een gemeenschap pelijke verklaring aan het slot van hun besprekingen te Nieuw Delhi gezegd, dat de So wj et-strijdkrachten spoedig uit Hongarije teruggetrokken dienen te worden en dat het Hongaarse volk vrij moet kunnen beslissen over zijn eigen toekomst en vrij een regering moet kun nen vormen. De premiers zeggen voorts teleurge steld te zijn, dat de Britse, Franse en Israëlische strijdkrachten zich niet uit Egypte hebben teruggetrokken en keu ren ten sterkste de voorwaarden af, die door de „aanvallende landen" zijn ge steld. Zij dringen aan op de onmiddellij ke terugtrekking van vreemde troepen uit Egypte. VANDAAG EENS Horizontaal; 2 keer, 6 oppassend, 8 ver brande rest, 10 priem, 11 insect, 12 Jap. parelduikster, 14 rivier, 15 Gelderse spijs, 17 spil, 18 lor, 19 en dergelijke, 20 wandversiering, 22 neon, 23 soort kers, 25 gereedschap. Verticaal: 1 getijde, 2 kleingeestig hel der, 3 gering gewicht, 4 gereed, 5 rivier in Europa, 7 zangnoot, 9 laster, 11 titel, 13 voegwoord, 14 kloostervoogd, 16 met zichzelf ingenomen, 20 tijdperk, 21 titel, 23 vogel, 24 afstandsmaat. Oplossing vorige puzzle Horizontaai: 1 Matrone, 6 om, 8 pioen, 10 lastig, 12 e.d., 13 te, 14 es, 16 ei, 18 minnen, 20 nappa, 21 N.O., 22 blunder. Verticaal: 2 toast, 3 R.M., 4 neigen, 5 tober naar het westen is uitgeweken, fondant, 7 ellende, 8 pi, 9 Ee, 11 tempel, tot ruim 22.000 gestegen. 15 snood, 17. ja, 19 ia, 21 N.N.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3