Huisvesting Hongaarse vluchtelingen Zeeuwse kampen is niet nodig in mM. snelpon velpon ECHTPAAR UIT GOES DOOR DE GEMEENTE .VERHUISD' Laatste poging Chr. Middenstands- vereniging tot samenwerking Zeeuws comité ,Hulp aan Hongarije' opgericht Russisch schip op Wester-Schelde na aanvaring in brand en zinkende Commissaris der over de Koningin niet te spreken gang van zaken Van vele kanten zijn er al woningen aangeboden Plaatselijke overheid liet bouw vallig krot ontruimen §nuiPen wrijf I mjf a1 mjt De heer Jac. Allewijn Jr volgt de heer P. I. Hamming op als voorzitter Advies aan burgemeesters in verenigingen: houdt collectegelden nog even vast Duitse kolenlichter zonk onmiddellijk Middelburg Donderdag 15 november 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 1 Waarom geen voorrang aan particulier initiatief? MIDDELBURG, 14 nov. Voorzover het provinciaal bestuur momenteel aan de weet is kunnen komen zullen de Hongaarse vluchtelingen (de tweede groep, die naar verwacht wordt eind van deze week in ons land zal arriveren) in twee kampen op Schouwen-Duiveland tijdelijk worden ge huisvest en ook in het D.A.W.-kamp te Big- gekerke. Wat het kamp Stoofpolder bij Bruinisse betreft (voor gezinnen) is dit wel zeker, maar wat het kamp te Burghsluis aan gaat, is het nog „zwevend". In het kamp te Biggekerke zullen al is ook op dat punt nog onzekerheid) ongehuwde Hongaren voor lopig worden ondergebracht. Huisvesting in het kamp te Aagtekerke, zoals eerst de be doeling was, schijnt nu helemaal van de baan te zijn. een gelijk aantal dan gereed komende woningen daaraan toe te voegen. Bo vendien wil deze onderneming kredie ten verstrekken voor de inrichting der huizen, Hongaarse mannen in haar bedrijf tewerk stellen en bemiddeling verlenen bij het onderbrengen van twaalf wezen. In Heinkenszand staat een geheel ingerichte woning op een Hongaars gezin te wachten en datzelfde is ook het geval in Waarde, Biervliet, Hon- tenisse en nog wel in meer plaatsen, van welke dit ter prov. griffie nog niet bekend is, doordat van de be trokken burgemeesters nog geen be richten zijn ontvangen. De personeelsvereniging der PZEM wil in haar zomerwoning op Schou wen-Duiveland een gezin ontvangen en een maand voor de volledige ver zorging zorgdragen, terwijl ook de woning in het Vebenabos beschikbaar is. Burgh komt met vijf Oostenrijkse woningen over de brug. Uit dit alles mag wel geconcludeerd worden, dat Zeeland zich beslist niet onbetuigd laat. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die vanmiddag de pers over de kwestie der Hongaarse vluchtelingen in lichtte, was in het geheel niet te spreken over de gang van zaken, waarvan z.i. de oorzaak gezocht moet worden in onenigheid tussen een drietal departementen, waarvan vertegenwoordigers een zgn. interdepartementale commissie vormen. Na discussies van vele uren, die tot in de nacht duurden, is uiteindelijk een soort van compromis bereikt, waarbij zoals gisteren gemeld de eerste groep vluchte lingen in particuliere gelegenheden van de Nederlandse Federatie voor Vluchtelingenhulp zal worden gehuisvest, terwijl de tweede groep tijdelijk in rijkskampen zal worden ondergebracht. Ingezonden Mededelingen (adv.) Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Waarom ook deze tweede groep niet door het particulier initiatief mag worden vervangen is voors hands een raadsel: vanuit Den Haag is hiervoor geen enkele motivering gegeven. Het is b.v. vreemd te ho ren, dat er in Zeeland reeds talrijke aanbiedingen van gemeubileerde huizen en van pensions zijn ontvan gen. Men wenst echter deze zaak Meer eenheid in Middelburgse zakenwereld? MIDDELBURG, 14 november Het bestuur der Chr. Midden standsvereniging „Middelburg" heeft besloten nog een laatste poging te ondernemen om tot een goede samenwerking tussen de midden standsorganisaties te geraken. De tijd is daarvoor rijp, zo meent het bestuur, maar het stelt zich op het standpunt, dat het niet aan da gang kan blijven na de vier tot vijf jaar, die aan deze zaak is ge dokterd. Er zijn momenteel voorbereidende besprekingen aan de gang en er is, in samenwerking met de R.K.-zusterorganisaties, een uitnodiging tot de vereniging „Handelsbelang" gericht voor een offi ciële bespreking. Dit deelde vanavond de nieuwe voorzitter der chr. middenstandsver eniging, de heer Jac. Allewijn jr., mee in de vergadering in het C.J.M.V.-ge- bouw, nadat hij als opvolger van de heer P. I. Hamming tot voorzitter was gekozen. De heer Allewijn voegde er aan toe, dat dit streven tot samenwer king vaak ten koste is gegaan van het MIDDELBURG, 14 november In navolging van andere provin cies is thans ook in Zeeland een provinciaal comité opgericht onder de naam „Hulp aan Hongarije", dat onder leiding staat van de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, en waarin de verschillende stromingen onder het Zeeuwse volk zijn vertegen woordigd. De taak van dit comité zal zijn de verschillende activi teiten ten bate der Hongaarse vluchtelingen te coördineren, bemid delend op te treden bij de huisvesting der Hongaren en bij het vinden van een plaats in het arbeidsproces e.d. Het secretariaat is voorlopig gevestigd op de provinciale griffie, afdeling kabinet. blijkbaar volledig in de ambtelijke sfeer te regelen. WAAROM De Commissaris had er het volste begrip voor, dat de vluchtelingen in eerste instantie op een centrale plaats medisch en zonodig politiek worden onderzocht, maar hij kon niet begrij pen, dat daartoe huisvesting in kam pen als op Schouwen-Duiveland, die nu eenmaal geïsoleerd liggen, nodig is. Over pensions b.v. in plaatsen als Domburg, die in dit jaargetijde leeg staan en in welke plaats bovendien heel wat inwoners door hun veelvuldig contact met toeristen diverse vreemde talen spreken, is zelfs niet eens ge sproken. Hij bestreed ook het stand punt van „Den Haag", dat de bevol king zou zeggen: zijn die kampen soms niet goed voor de Hongaren, maar wel voor Nederlandse arbeiders? Deze zaak ligt volkomen anders: de (gezonde) Nederlandse arbeiders zijn hier voor hun werk, maar de Honga ren moeten er tijdelijk en zonder dat zij direct aan het werk kunnen, wo nen. Maar het belangrijkste is, dat het particulier initiatief gereed staat om deze vluchtelingen met open armen te ontvangen. VELE AANBIEDINGEN Zoals gezegd zijn reeds vele aan biedingen ontvangen. Zonder volledig te zijn kan worden medegedeeld, dat de gemeente Vlissingen vier noodwo ningen aan de Singel en eenentwintig in het Havendorp ter beschikking wil stellen, die alle door de bevolking zul len worden gemeubileerd. De Zuidne derlandse Bouw- en Handelscombina tie zal behoudens goedkeuring van b. en w. vijfentwintig nieuwe hui zen, die volgende week gereed komen, beschikbaar stellen en is van plan (in dien nodig) binnen enkele maanden Botsing mei Engels vaartuig In een brief, die de Commissaris heeft geschreven aan alle Zeeuwse burgemeesters en aan diverse instel lingen, heeft hij geadviseerd de op brengst van eventueel nog te houden c 'Jlectes en geldinzamelingen voorlo pig nog even vast te houden, indien men tenminste niet een bepaalde voor keur heeft voor overmaking van het bedrag aan het Rode Kruis of het co mité Help Hongarije. De overweging bij dit advies is geweest, dat het momenteel nog niet bekend is wie het ingezamelde geld straks het hardst nodig zullen hebben. Nu vele Hongaarse vluchte lingen naar Zeeland komen, is het zeker niet uitgesloten, dat zij bij de inrichting van een huis b.v. geld behoeven. Of het eenmaal aan het Rode Kruis of aan genoemd comité overgemaakte geld daarvoor mag worden besteed, is uiteraard nog niet bekend, maar als men in Zeeland zelf over de nodige contanten beschikt, is het in ieder ge val niet nodig op genoemde instellin gen een beroep te doen. INSTALLATIE Aangezien momenteel nog hoege naamd geen concrete gegevens be schikbaar zijn, kan moeilijk tot in de details worden omschreven wat het Zeeuwse comité allemaal zal gaan doen. Het zal nodig zijn zekere be leidslijnen uit te stippelen, aan de hand waarvan praktisch en efficiënt werken mogelijk zal zijn, aldus werd medegedeeld. De officiële installatie van de comitéleden is vastgesteld op zaterdagmorgen half elf in de Staten zaal. De Commissaris stelt zich verder voor een soort van adviescollege in 't leven te roepen, waarvoor een beroep zal worden gedaan op de in Zeeland wonende Hongaren en Hongaarsen, die straks kunnen spreken met de vluchtelingen en a.h.w. het contact kunnen vormen tussen deze vluchte lingen en de bevolking. DE SAMENSTELLING In het comité „Hulp aan Hongarije" zullen zitting nemen: een vertegen woordigster van de Federatie Zeeland voor Vrijwillige Hulpverlening, de (vijf) leden van het dagelijks bestuur van de Prov. Jeugdraad, vertegen woordigers der diverse organen voor het maatschappelijk werk in Zeeland, t.w. de prov. diaconale commissie der Ned. Herv. kerk, de Geref. Stichting voor Maatschappelijk werk in Zee land, de Vereniging voor Maatschap pelijk Werk op humanistische grond slag gewest Zeeland en het Zeeuws Katholiek Centrum voor Maatschap pelijk Werk, zes of zeven vertegen woordigers der gemeentebesturen, aan te wijzen door de afdeling Zeeland der Ver. van Ned. Gemeenten, alsmede 'n afgevaardigde van het Rode Kruis. Vice-voorzitter is gedeputeerde A. Schout, secretaris mr. J. F. Hornstra, terwijl ook gadeputeerde mr. dr. A. J. J. M. Mes in het comité zitting heeft. Uit dit gezelschap zal een dagelijks be stuur worden gevormd van vijf per sonen. Scheidsrechferscursus GOES, 14 nov. De Zeeuwse Korfbal- bond gaat weer een scheidsrechters- cursus organiseren te Goes en te Middel burg, waarvoor zich in totaal een 40-tal nieuwe en reeds langer ingeschreven scheidsrechters hebben opgegeven. Ver der worden te Goes en te Middelburg vanwege de K.N.K.B. lessen voor begin nende trainers gegeven. Hieraan kan worden deelgenomen door personen, die in hun vereniging ook met de training van jeugdige personen behulpzaam zijn. WALSOORDEN, 14 nov. Ter hoogte van de Konijnenschor in de buurt van Walsoorden is vanmor gen omstreeks tien over half elf op de Wester schelde het Britse schip „Port Victor" in aanvaring gekomen met het Russische schip „Khudozhnikv Kraajev". Het Rus sische vaartuig raakte daarop in brand. Later kon het vuur ge blust worden. Op het moment van de aanvaring was het zicht bepaald niet helder. Het was heiïg op het water. Circa half elf seinde het Russische schip dat het ter hoogte van Walsoorden in brand stond. Het verzocht om hulp. De Belgische sleepboot „Scaldis" uit Vlissingen voer onmiddellijk ter assistentie uit. Later zijn ook sleepboten uit Terneuzen ver trokken. De reddingsboot „President J.V. Wierdsma'uit Breskens werd verzocht zich gereed te houden. Een Catelina amfibie-vliegtuig van de op- sporings- en reddingsdienst van de Marineluchtvaartdienst is van het vliegkamp Valkenburg opgestegen, maar later is de vliegboot teruggeroe pen. Later op de dag vernamen wij, dat de Russische kapitein de diensten van het Nederlandse en Belgische ber- gingspersoneel heeft geweigerd. Enige tijd na de melding van het Russische schip bleek uit een mede deling van het Engelse schip „Port Victor", dat het in aanvaring was ge weest met het Russische schip. ZINKENDE Dit schip is op eigen kracht bij de steile wand van de Konijnenschor omhoog gevaren en verkeert in zin kende toestand. De achtersteven komt bij hoog water zelfs onder wa ter. De Russen laten niemand bij het schip toe. De brand op de „Kraajev" is ontstaan, doordat het midscheeps ter hoogte van de machinekamer en de oliebunker werd geramd. KAREL DOORMAN De „Port Victor", die op weg was van Antwerpen naar zee, is na de aan varing teruggekeerd naar Antwerpen. Dit schip meet 10.409 ton en behoort tot de Portline Ltd in Engeland. Dit vaartuig was van 1946 tot 1948 hr ms Karei Doorman" dat Nederland van Engeland had geleend. Het schip is in 1943 gebouwd en kwam als „Naraina" in de vaart. Nadat Nederland een nieuwe Karei Doorman had gekocht ging de oude naar Engeland terug en kwam later als koelschip onder de naam van „Port Victor" in dienst. SCHEEPVAART GESTREMD De scheepvaart op Antwerpen is sinds vanavond 7 uur volledig ge stremd, doordat de Duitse kolenlichter „Fendel" ter hoogte van Walsoorden midden in de vaargeul is gezonken. De lichter was geladen met ertsen en was op weg naar Antwerpen. Het schip werd gesleept door de sleepboot „IJs- sel" van P. Smit. Men is in aanvaring gekomen met een tot dusver onbekend Russisch schip, dat in de onmiddellijke nabijheid van de zinkende Rus voor anker was gegaan, om hulp te kunnen bieden. De lichter zonk direct. De be manning van vier leden kon op de sleepboot overstappen en werd in Hansweert aan wal gebracht. De permanente commissie van toe zicht op de Westerschelde achtte het noodzakelijk de scheepvaart van nacht stil te leggen, zodat de vaart naar Antwerpen is gestremd. Men zal trachten in de loop van donder dag het wrak te localiseren, waarna mogelijk de scheepvaart weer kan worden vrijgegeven. Ingezonden Mededeling (adv.) snél... snélsJS Aan geduld van b. en w. kwam eens een einde GOES, 15 november Na ein deloos veel geduld aan de dag te hebben gelegd, na alle mogelijk heden te hebben onderzocht en na veel wikken en wegen is het ge meentebestuur van Goes er gister morgen toe overgegaan om de wo ning Lange Vorststraat 17 te Goes te doen ontruimen. In dit pand woonde het bejaarde echtpaar M., dat weigerde de woning, die enke le jaren geleden onbewoonbaar werd verklaard, te verlaten. Gistermorgen zijn mannen van Gemeentewerken gekomen en hebben potten en pannen, tafels en stoelen, wandversiering en gordij nen, kortom het hele hutje en mutje van de echtelieden op een auto geladen en naar een andere woning gebracht. Het echtpaar M. betrok in 1946 deze woning in de Lange Vorststraat, nadat het uit een voordien door de man en vrouw bewoond pand aan de Oost singel had moeten ontruimen. Deze woning aan de Oostsingel is sedert dien oorzaak van veel twist gebleven. Wat was namelijk het geval? De heer M. en zijn echtgenote kre gen, toen zij nog aan de Oostsingel huisden, kwestie met hun huisbaas. Een nogal hooglopende kwestie, waar tenslotte de rechter bij gehaald werd. Het ging over herstel aan de woning, die de eigenaar niet zou willen uit voeren, volgens de bewoner, waarop de bewoner, dus de heer M., weigerde de huurpenningen voortaan te vol doen. Er ontstond veel oesah over en het slot van het liedje was dat de rechter besliste dat M. en zijn weder- helft het pand moesten verlaten. Bij deze rechterlijke beslissing legden de echtelieden zich echter niet neer. Zij sloegen zogezegd de erzenen tegen de prikkele en dat bekwam hun slecht, want op een goede dag, of kwade? dag, kwam een deurwaarder en zette man en vrouw plus hun hele hebben en houden op de stoep. Veel geduld Het echtpaar kreeg daarop huisves ting in de woning aan de Lange Vorst straat no. zeventien. Vier jaar leefde men daar in lief en leed. Toen besloot de gemeenteraad van Goes dat het pand aan de Lange Vorststraat niet langer geschikt was voor het herber gen van inwoners der gemeente. Het huis was bouwvallig en zou moeten worden afgebroken. Sindsdien is er heel wat water door de Schelde ge gaan. Sindsdien heeft het gemeentebe stuur van Goes eindeloos veel geduld aan de dag gelegd. Want, wat de gemeenteraad van Goes ook besloot, M. en zijn weder helft bleven hokvast in hun gammele huisje zitten en waren niet van zins er uit te gaan. Hadden zij dat dan wel gekund? Ze ker wel, want b. en w. van Goes bo den meermalen andere woningen aan, goede woningen. Het edelachtbare college praatte echter aan dovemansoren naar het scheen, zo is ons medegedeeld. De vrouw zei tot haar man: „Blijf zitten waar je zit en verroer je niet" en al dus bleef men in de Lange Vorst, Inmiddels werd in de gemeenteraad meermalen deze zaak aangesneden. „Het Is onverantwoord om in deze bouwval nog langer mensen te laten wonen", werd aan het adres van b. en w. opgemerkt. Vele keren probeerde daarna het college van b. en w. het echtpaar tot andere gedachten te brengen. Op kal me en rustige wijze trachtte men hen te overreden toch naar een ander huis te gaan. Zonder succes. Alleen naar Oostsingel Toen kwam de aap uit de mouw. Het echtpaar wilde wel verhuizen, maar dan alleen naar de Oostsingel, naar 't pand, waarin men voorheen, zo'n tien jaar geleden, ook had gewoond. Maar daar viel niet aan te denken. In de eerste plaats was deze woning door 'n ander in gebruik genomen en voorts had het gemeentebestuur over dit par ticuliere huis geen enkele zeggen schap. Het scheen de luitjes echter niet aan het verstand te brengen te zijn. In middels verstreek de tijd, b. en w. bo den weer andere woningen aan, doch het enige antwoord was: „Wij willen naar de Oostsingel". En de tijd verstreek en de befaamde tand des tijds deed afbreuk aan de woning in de Lange Vorststraat. De achtermuur stortte voor een belang rijk gedeelte in en aan de voorkant kon men met een arm dwars door de muur steken. Opnieuw poogde men van ge meentewege de beide mensen te be wegen toch te gaan verhuizen. Zon der resultaat. Een brief van de bur gemeester, waarin stond vermeld, dat men het pand zou moeten ver laten ec i laatste waarschuwing werd eerst niet aangenomen, doch toen later een politieman het hoofd van 't gezin dit papier overhandigde, werd het, even later demonstratief op straat geworpen. Einde van geduld Toen was het geduld van het ge meentebestuur eindelijk uitgeput. Gis termorgen kwam burgemeester mr. W. C. Ten Kate naar Lange Vorst en onder zijn toeziend en wakend oog werd het huis leeggehaald. De inboe del werd door mensen van gemeen tewerken voorzichtig op een wagen gelegd en naar Westsingel 8, de wo ning die M. en zijn ega zijn toegewe zen, vervoerd. De politie hield tevens een oogje in het zeil. Er bestond voor dit ver- huiskarwei gistermorgen van de zij de van de bevolking enige belang stelling, en men heeft kunnen con stateren dat het gemeentebestuur getracht heeft d.:,~s m'eArp op uiter mate rustige w:jzo tot een einde te brengen. Een winkel Het ligt in de bedoeling, zo verna men wij n.g, dat de eigenaar van de onbewoonbaar verklaarde en nu ont ruimde woning, de kolenhandelaar Pik, het pand zo spoedig mogelijk zal doen afbreken. Hier zal dan een win kelpand verrijzen. Het aanzien van de Lange -ststraat zal er door stijgen. Belangrijker Is echter, dat gisteren het gemeentebestuur de belangen van twee ingezetenen op de best mogelijke wijze heeft behartigd. Ook al denken deze mensen er zelf misschien anders over. eigen werk en dat, wanneer deze laats te poging niet mocht slagen, het be stuur op de leden een beroep zal doen een duidelijk eigen beeld uit te stip pelen. De vergadering werd geopend doof de heer J. Olthoff, die meedeelde, dat de heer Hamming om gezondheidsre denen zijn functie heeft moeten neer leggen. Hy heeft voor onze vereniging hard gewerkt en met groot enthousias me zijn taak vervuld, aldus de heer Olthoff. De nieuwe voorzitter bracht eveneens dank aan zijn voorganger, die hij de motor der vereniging noem de en zonder wiens arbeid de vereni ging niet zou zijn geworden die zij thans is. In de plaats van de heer Hamming, die ook ais bestuurslid bedankte, werd de heer A. J. Burger gekozen. Nadat statuten en huishoudelijk reg lement waren gewijzigd, besloot mei» af te zien van het aanvragen der ko ninklijke goedkeuring, aangezien men niet van het nut daarvan overtuigd was. ST. NICOLAAS Een uitvoerige bespreking werd ge wijd aan de organisatie van de intoch ten van St. Nicolaas. Deze geschiedt door een aantal heren voor wier werk men grote waardering had, maar dia geen directe organisatorische binding aan de middenstandsorganisaties heb ben, hoewel deze grotendeels voor da financiering zorgen. Totaalkosten in tocht rond f 700,Het bestuur der C.M.V. was van oordeel, dat hierop weinig te beknibbelen valt. Uiteinde lijk werd besloten ook het volgend jaar f 125,voor dit doel uit te trekken en de heer W. P. J. Baars, die in het St. Nicolaascomité zitting heeft, te verzoeken, in dit comité een grotere organisatorische binding te bepleiten. VERLICHTING Naar aanleiding van de verlichtings plannen voor de stad (stadhuis, mili tair hospitaal enz) Vroeg de voorzit ter, die zitting heeft in het desbetref fende comité, suggesties. De heer Baars stelde voor een stichting in hel leven te roepen en van de leden der middenstandsorganisaties tweemaal da jaarcontributie te vragen, waarvan dia voor een jaar kan dienen als startka pitaal der stichting in de vorm van een lening. Er dient dan een regeling voor terugbetaling te worden gemaakt. De vergadering ging hiermee akkoord. Tijdens de rondvraag werd opge merkt, dat de Vlasmarkt als winkel straat in een hoek wordt gedrukt. Nog steeds is b.v. het gemeentebestuur niei bereid nieuwe trottoirs aan te leggen. Deze zaak zal nader worden onder zocht. Men besloot op 11 december een excursie naar Brussel te maken om da verlichting en de etalages te bekijken. Vriend van Middelburg overleden Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein schrijft ons: Heden ontving ik van de Folkestone Branch van de All Nations Sports Cultural Association bericht, dat zijn secretaris Mr. E. Hudsmith op zaterdag 10 november na een lange ziekte is over leden. De deelnemers aan de sportuitwisseling hebben allen Mr. Hudsmith gekend. Hij heeft zeer veel werk voor de uitwisse ling gedaan en was altijd aanwezig, be halve deze zomer, toen hij reeds in het ziekenhuis lag, nog steeds vol belang stelling. Op zijn verzoek hebben de he ren Huysse en Parent en ik hem toen opgezocht en naar ons gevoel ook afscheid van hem genomen. Juist op zulke droevige momenten voelt men, da» het contact FolkestoneMiddelburg meer is dan alleen een sportuitwisseling, maar een sterke band tussen de inwoners van twee steden, gelegen in verschillen de landen. Een goed vriend van Middelburg is heengegaan. De aanrijding op de Blauwedijk Op zaterdag 10 november te ongeveer half drie vond op het kruispunt Blauwe- dijk-StationsstraatLoskade-Stations- brug een aanrijding plaats tussen een truck met oplegger en een driewielig rijwiel (invalidewagentje). Door deze aanrijding is de man, die in het wagentje zat, er uit gevallen, waardoor hij aan zijn voorhoofd en aan zijn linkerhand werd gewond, terwijl hij vermoedelijk een lichte hersenschudding opliep. Het wa gentje werd beschadigd. De commissaris van politie roept getuigen van deze aan rijding op. Deze getuigen dienen zich te melden aan het bureau van politie, Lan ge Giststraat 40. Donderdag 29 november achtste Sint Nicolaasveiling te Krabbendijke KRABBENDIJKE, 14 nov. Op donderdag 29 nov. a.s. om 1 uur be- gint de 8e traditionele St. Nicolaas veiling te Krabbendijke. Men ver wacht ruim 5000 kratten verpakt fruit plus de gewone losse aanvoer. YERSEKE Benoeming. Tot tijdelijk onderwij zeres aan de chr. school (Herv.) is be noemd mevr. Luteijn-Daanse.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2