Russen hebben zich laten kennen als niets ontziende bezetters Verzetsstrijders vastbesloten Hel getergde Israël nam recht in eigen hand hel Welk beleid gaat kabinet voeren ten aanzien van Indonesië Proefalarm voor Rotterdams ziekenhuis De Keukenhof' krijgt een windmolen Vier Amsterdammers zorgden voor onderdak van ontvluchte meisjes Officier van justitie eiste zes maanden gevangenisstraf Anti-communistische opstand in Sinkiang Consequenties in Midden-Oosten zijn niet te overzien O Staatssecretaris Höppener neemt taken buiten onderwijssector over zaï ontslag vragen ten de onderwijssector gelegen ter- Donderdag 1 november 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Tweede Kamer besprak „buitenlandse zaken 's-GRAVENHAGE, 31 oktober. De gehele buitenlandse politiek van het departement dient zich, zo meenden vele Tweede Kamer leden, te oriënteren op enkele grote richtlijnen. Men dient ervan uit te gaan, dat de politieke oogmerken en rechtsopvattingen van de Sowjet-Unie niet zijn veranderd. De versterking van en de solidari teit met de westelijke democratieën dienen het primaat te hebben in onze buitenlandse politiek. Deze politiek mag niet beheerst worden door incidentele economi sche overwegingen betreffende onmiddellijk verwachte voordelen voor Nederland en zij mag niet doorkruist worden door belangen- acties, uitgaande van andere departementen. Richtlijn van deze politiek moet zijn een duurzaam samengaan met de Ver. staten van Amerika, gepaard aan een grotere economische onafhankelijkheid en een duidelijker gezamenlijke poli tieke wilsvorming van Europa. Dit Atlantische bondgenootschap mag nooit het karakter krijgen van een „blank" verbond tegen de ge kleurde volken. Het is het verbond van de vrijheid tegen de onvrijheid en dus dient het overal in Azië en Afrika aansluiting te zoeken bij de andere vrijheidlievende volken. ONOVERZICHTELIJK Wat de verhouding Oost-West be treft, meende men, dat de internatio nale toestand moeilijker dan ooit is. Overigens gaat de ontwikkeling de laatste weken zo snel, dat men zich nog geen duidelijke voorstelling van de situatie kan maken. De Sowjet-Unie blijft in ieder geval voortgaan met haar pogingen de vrije wereld te ondermijnen en moeilijkhe den te berokkenen. Haar arbeidsveld heeft zich echter duidelijk verlegd van Europa naar Afrika en Azië en van de zuiver politieke naar de economische beïnvloeding. Naar veler overtuiging neemt de so ciaal-economische en de politieke crisis in Oost-Europa een chronisch karakter aan, zodat in de toekomst in al deze landen voortdurend explosies van volkswoede kunnen ontstaan. De recen te gebeurtenissen in Hongarije hebben dit bewezen. Hier is een opstand uitge broken, die zich niet meer uitsluitend tegen de stalinisten richt, maar die ronduit a^ti-omrtmunistisch schijnt te zijn. Deze gebeurtenissen waren voor bij na alle leden aanleiding om als hun mening uit te spreken, dat de Russen zich hebben doen kennen als niets ont ziende bezetters. Deze leden wilden uiting geven aan hun warme sympa thie voor de strijd van het Hongaarse volk en aan hun bewondering voor de heldhaftige wijze, waarop het deze strijd voert. ROTTERDAM, 31 okt. „Groot alarm voor het Zuiderziekenhuis", meldde vanochtend de brandweer. Maar wie zich erheen spoedde in de verwachting, dat grote vlammen uit het dak zouden slaan, ziekenhuis personeel geassisteerd door brandweer en politie, patiënten op alle mogelijke manieren in veiligheid zouden bren gen, kwam bedrogen uit. De slangen liepen wel tot de derde etage, maar gaven geen water. Het groot alarm bleek een proefalarm te zijn. Gezien de toeneming van het verkeer rond het ziekenhuis zijn de toegangswegen veranderd en parkeerplaatsen aan gelegd. Men wilde nu eens zien, of er nog ruimte was voor het manoeu vreren van het brandweermaterieel en tevens of het ziekenhuispersoneel paraat was. Het alarm werd om kwart over negen gegeven. Drie minuten later was het personeel op zijn post en weer negen minuten later was de brandweer present, die tevens de nieuwe op het terrein aangelegde brandput heeft gecontroleerd. In het ziekenhuis, dat plaats biedt aan 490 patiënten, worden op het ogenblik 450 verpleegd. ROTTERDAM, 31 okt. Als blijk van waardering voor de bloemententoonstel ling de „Keukenhof te Lisse, omdat zij reeds vele jaren honderdduizenden bui tenlanders, waaronder vele Amerikanen naar Nederland trekt, en tevens om een bijdrage te leveren voor deze bloemen- expositie, heeft de directie van de Hol- land-Amerika Lijn besloten de Stichting „Keukenhof een blijvend monument aan te bieden in de vorm van een authentieke windmolen. Deze bevindt zich thans nog in gedeeltelijk bouwvallige toestand elders in Nederland, maar hij zal door de H.A.L. worden gekocht. De molen wordt afge broken en daarna opgebouwd op het ter rein van de „Keukenhof. De H.A.L. wil hiermede tevens bereiken, dat een tot verval gedoemde Hollandse windmolen wordt gerestaureerd en voor Nederland behouden blijft. DE HOUDING DER V.S. Van verschillende zijden maakte men zich intussen ernstig bezorgd over de houding van de V.S. Men krijgt de in druk, dat de V.S. de jonge landen van het Oosten willen winnen door het Westen, i.e. West-Europa, niet bij te staan, met het resultaat, dat zowel Oost als West weinig vertrouwen heb ben in de Amerikaanse politiek. Vele leden waren van oordeel, dat binnen de Westeuropese Unie krachti ge initiatieven moeten worden geno men om de assemblee dezer Unie een volwaardige parlementaire werkwijze te verzekeren, met name wat betreft de behandeling van alle vragen, die op veiligheid van Westeuropa betrekking hebben. Vele leden verklaarden, dat zij het zouden toejuichen, wanneer de rege ring, in navolging van Zwitserland en Duitsland, ertoe zou willen overgaan het visum af te schaffen voor alle bui tenlanders, zulks, evenals in de ge noemde landen het geval schijnt te zijn, zonder overwegingen van recipro citeit. Algemeen achtte men het noodzake lijk, dat de regering duidelijk maakt welk beleid zij voornemens is te voe ren met betrekking tot Indonesië. De mededelingen hieromtrent in de rege ringsverklaring hadden niet voldoen de bevredigd. Ten aanzien van Nieuw-Guinea acht ten sommige leden nauw contact en samenwerking met Australië wense lijk. Overigens meenden zij, dat de zeer belangrijke internationale aspec ten van de zaak geheel tot gelding die nen te komen, met name door de stu die van de vraag hoe voor het Neder landse bestuur over Nieuw-Guinea meer internationale bescherming kan worden verkregen, vooral in het kader der V.N. Overdracht commando Kon. Kon. Maréchaussée APELDOORN, 31 okt. Vanmor gen heeft brigade-generaal W. Kist het commando over het wapen der Kon. Marechaussee tijdens een offi ciële plechtigheid op het exercitieter rein van het depot der Koning Wil lem Ill-kazerne overgedragen aan ko lonel L. de Zeeuw. In een toespraak merkte de schei dende generaal o.a. op, dat hij bij dit afscheid na veertig jaren militaire dienst, waarvan 25 bij het wapen der Marechaussee, veel van wat hem lief geworden is, moet achterlaten, maar dat er zoveel uitstekende mensen be schikbaar zijn gekomen, dat de open gevallen plaatsen gemakkelijk kunnen worden ingenomen. AAN ALLE EENHEDEN van de Egyptische nationale garde en het na tionale bevrijdingsleger zijn wapens en munitie uitgereikt. Alle vrijwilligers, wier opleiding voltooid ls, z(jn nu onder de wapenen en gereed om te helpen bij de verdediging van het land. Parachutetest „Je kon ze ioch niet op straat zetten I" AMSTERDAM, 31 oktober. Zes maanden gevangenisstraf is door de officier van justitie geëist tegen vier Amsterdammers, die ervan beschuldigd worden drie uit de Rekkense inrichtingen ont vluchtte jonge meisjes voor de politie verborgen te hebben gehouden. De vier mannen waren allen autohandelaars: de 47-jarige Piet de B., de 41-jarige Ben A., de 37-jarige Joop W., bijgenaamd „Dikke Joop", en de 25-jarige Paul S., allen gehuwd en vaders van diverse kinderen. Twee van hen, Paul en Ben, reden op 20 maart J.I., 's nachts tegen 12 uur, uit Apeldoorn, waar ze de auto markt hadden bezocht, terug naar Am sterdam, toen ze bulten Apeldoorn drie meisjes in het licht van de koplampen en in de motregen langs de weg zagen staan. Ze werden juist uit een andere auto afgezet. Paul, die behalve Ben, ook zijn eigen schoonvader ln de wagen had, hield op verzoek van Ben stil en vroeg het drie tal: „Waar moeten jullie heen?" De meisjes bleken naar Amsterdam te moeten en stapten in. Onderweg bleek de mannen, die uiteraard verwon derd waren over het feit, dat drie jonge meisjes (twee van 19 en één van 15 jaar) zo laat nog stonden te liften, dat vooral de twee oudsten twijfelachtige opvattingen huldigden. Ter zitting gaven de mannen dan ook wel toe al spoedig gehoord te hebben, dat de meisjes uit een gesticht ont- vluoht waren. Twee van hen droegen zelfs nog de gestichtskleding. NAAR TUINHUISJE. In Amsterdam aangekomen bleken de meisjes op het enige adres, dat ze er benden, niet te kunnen worden op genomen. Paul en zijn schoonvader wil den van het drietal af en Ben bracht hen ln een andere auto naar zijn vriend „Dikke Joop". Ook die had geen plaats, maar wist er wel raad op. Hij ging midden ln de nacht mee naar de geza menlijke vriend Plet, die onenigheid had met zfln vrouw en daarom al enige tijd ln een tuinhuisje van het volks tuincomplex woonde, dat genaamd ls „Nut en Genoegen". Plet lag allang in zoete rust, werd echter uit zfln bed gehaald en zette koffie voor het onverwachte bezoek. Daarna bleven de drie meisjes er de nacht doorbrengen. „Het meisje van 15 jaar had bier gedronken", verweerde één van de mannen zich vanochtend. „Het was koud en het regende. Het zou toch onmenselijk zijn geweest om ze mid den ln de nacht in Amsterdam op straat te zetten, vooral omdat het jongste kind van het bier doodziek was geworden". Het bleek, dat het drietal diezelfde avond uit Rekken was ontvlucht en een eerste lift naar Apeldoorn nad gekre gen van een veearts. Die had volgens Aan de parachutes, die zorgen voor de afremming bij een dalende straaljager, worden zeer hoge eisen gesteld. In Amerika bestaat dan ook een instituut, dat zich bezighoudt met het testen van di soort valschermen. Op „Ewards", luchtmachtbasis in Californië, is een drieduizend meter lange sledebaan ge construeerd, waarover een door raket ten aangedreven slee raast. Aan het einde van de baan ontplooit zich een parachute aan de slee, die dan voor het afremmen zorgt. De laatste meters van de baan staan onder water: dit maakt, dat de slee geheel tot stilstand komt. TAIPEH, 31 okt. (Reuter). Het nationalistisch Chinese persbureau heeft uit Honkong gemeld, dat con tra-revolutionairen een opstand in de Chinese provincie Sinkiang hebben ontketend, waarbij vele communisti sche ambtenaren zouden zijn gedood. Sinkiang ligt in het westen van China. Een communistisch blad uit Sinkiang heeft toegegeven, dat geurillastrijders communistische soldaten hebben aan gevallen, verbindingen hebben ont wricht en sabotage hebben gepleegd op olievelden. raadsman mr. J. Hovlus helemaal niet in de gaten gehad, dat hij met ont vluchte meisjes te doen had gehad. Het bier hadden de meisjes gedronken voor ze in de auto van Paul en Ben stapten. Na de eerste nacht in „Nut en Ge noegen" haalde Ben voor f 8.50 bij een uitdragerij drie mantels voor de meis jes en Plet verstrekte zijn gasten loy aal verdere kleding. Na korte tijd werd het jongste meisje naar familie ln Utrecht gebracht, doch de twee oud sten bleven drie weken bij Plet logeren. Ze maakten zijn eten klaar, hielden het huisje schoon, en af en toe kwamen Ben, Paul en „Dikke Joop" op bezoek, tot tenslotte de politie de meisjes in het tuinhuisje weg kwam halen. Bij de Hongaarse anii-communisien In JORDANIË IE DE NOODTOE STAND afgekondigd. Tegen elke po ging tot verstoring van de vrede of tot het verspreiden van demoraliserende geruchten zal streng worden opgetre den. Het benzineverbruik is drastisch beperkt. Het kabinet was doorlopend bijeen. IN GEHEEL SYRIë is de staat van beleg afgekondigd. De minister-presi dent ls benoemd tot militair goever- neur, die de beschikking heeft over alle Strijdkrachten en de politie. Alle vlieg velden zijn gesloten voor het burger- li-~Mve keer. Op perstelegrammen naar uuitenland is oensuur Ingesteld. I N EEN vijftien kilometer over de haat teeen de Russen bestaat bij oude- Honeaarse srens gelegen doms- ren en 3°n&eren- De schoolkinderen nongaaise giens geiegen aorps hebben -op versChUlende plaatsen hun cafe, waarin een wand vol hing Russische schoolboeken en rode dassen, t die zij als lid van de communistische jeugdorganisaties droegen, op straat verbrand. De mannen spraken openhar tig hun zorgen uit over de houding van de Russen. Op het ogenblik zijn zij pas sief, maar zij bevinden zich nog overal in het land. met vlaggetjes van Hongaarse voetbalverenigingen en aanplak biljetten van toneelvoorstellingen, heb ik een ontmoeting gehad met enkele vertegenwoordigers van de raad der revolutie, de nieuwe noodregering van Györ. In de schemerdonkere, armoedig uit ziende gelagkamer, waar de mannen In modderige kleding om de lege tafels zaten, hebben zij toegelicht wat de be doeling ls van deze meest extreme groe pen der verzetsstrijders. In eerste instantie moeten de Russen het land uit, zei de oudste van hen. Zo lang die in Hongarije zijn zullen wij de wapens nooit uitleveren. Verder moet de regering Nagy verdwijnen, daar een entwintig van de drieentwintig leden erkende communisten zijn. Verder wil len wij een democratisch bestel, geba seerd op verschillende partijen, ook de communistische, als dat de wil van het volk is. Maar de Russen vertrekken niet vóór de verzetsstrijders de wapens Ingele verd hebben, bracht ik naar voren. Dan blijft er niets anders over dan door te vechten, was het antwoord. De Telefonisch van onze correspondent ALFRED VAN SPRANG Uit Roemenië zijn Russische verster kingen in Hongarije aangekomen. De verzetsstrijders hebben opdracht de Russen niet te provoceren. Maar men houdt rekening met de mogelijkheid van een plotseling groot offensief als Nagy en de Russen het ogenblik gun stig achten. Alle mannen ln de gelagkamer waren ernstig maar vastbesloten. De twee leiders spraken weloverwogen en zake lijk zonder een enkele maal te weifelen. Uiterlijk zagen zij er volkomen rustig uit. Men was zeer dankbaar voor de hulp uit het buitenland, maar men stak zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken over het feit, dat de Verenigde Staten tot nu toe zo weinig hebben ge daan. „Vertelt u de wereld toch dat wij nog steeds strijden voor onze vrijheid. De beslissing ls nog niet gevallen. Wij heb ben de steun nodig van de gehele vrije wereld. Wapens en munitie, maar als men die niet kan sturen, laat men ons dan in ieder geval medicijnen zenden om onze vele gewonden te redden. Terwijl wij zaten te praten waren steeds meer mannen en vrouwen het café binnen gekomen. Allen droegen de nationale kleuren rood wit en groen, als een band om de arm of als een strikje op de revers. Er heerste een sfeer van lotsverbon denheid onder deze schamel geklede, maar vastbesloten Hongaren die na twaalf jaren van onderdrukking beslo ten hebben de vrijheid met bloed te kopen. Wij willen eindelijk weer als mensen leven en niet langer als vee", zei de Jongste van de twee leiders. „En als de revolutie faalt?" vroeg Ik. „Dan zullen wij sterven, een andere keus ls er niet meer voor ons". Die woorden klonxen niet hol of overdreven. Zij kwamen recht uit het hart en waren ln alle rust en overtuiging gemeend. Wat zal de toekomst brengen nwillekeurig dringt zich de vergelijking op tussen de tocht van de kinderen Israëls uit het diensthuis van Egypte door de woestijn naar het beloofde land, waar van dé Bijbel ons verhaalt, en de mars van het volk der Jo den, met kanonnen en tanks, door de vlakte van Sinaï naar het land der Pharao's. De knechten van voorheen hebben wraak genomen op hun vroegere heren. Na vele eeuwen wil len zij de rekening vereffenen. Mag men hier alleen maar spreken van de ironie der geschiedenis, van een zich herha len der historie, maar dan in tegengestelde richting en zin? Laat niemand vergeten, dat God zelf eenmaal Israël uit Egypte leidde en dat Israël niet een bevel des Heren ontving om met de wapens de Egyptenaren te straffen. Een religieus getint nationalisme, op kookpunt ge bracht door jarenlange tergin gen, is de diepste drijfveer van Israëls momentele handelen, zo als dit ook de stichting van de nieuwe staat mogelijk maakte. Diep respect en de allergrootste bewondering vervullen ieder, die kennis neemt van de prestaties en de resultaten, die in weinige jaren zijn geleverd en bereikt door een cultuurvolk, dat alle verfijning en een rustig leven opzij zette om van woestijnen vruchtbare akkers te maken en van de wildernis een lustoord. Dit volk, de eeuwen door ver volgd, zodat het nergens op deze wereld rust kon vinden, heeft wel zwaar geboet onder de vloek die het over zichzelf uitriep op een keerpunt der tijden. Het ideaal, dat de verstrooiden van het uitverkoren volk (en waren ze dat niet allen?) de eeuwen door werkte, ging in vervulling: de wederoprichting van Israël als natie, als staat, werd een feit. Maar nog werd dit volk, dat niets anders wenste dan rust en vrede, vrijheid en welvaart, door de vijanden rondom het simpele bestaan niet gegund. De haat concentreerde zich in volle he vigheid en kracht op de jonge staat, die nu echter niet langer weerloos was, maar uit de be proevingen een harde les had ge leerd. Het gesprek van de dag De maat is vol Nu is de maat vol. Israël heeft de wapens opgenomen om aan de onduldbare terging een eind te maken. Het pleegde een daad van agressie, hoewel Israël niet agressief is. Maar het is gedwongen ge worden tot de aanval, omdat het weet te zullen worden vernietigd als het passief blijft en commu nistische wapens nog langer naar Egypte blijven stromen. Ons hart staat aan de zijde van dit volk, maar ons verstand zegt, dat het zo niet kan en niet mag, deze aanval, zelfs al zou die de enige en beste daad van zelfver dediging zjjn. Want Israël is lid van een vol kerengemeenschap en onderwor pen aan de rechtsregels, welke voor deze gemeenschap gelden. Het moet ook rekening houden met de gevolgen, omdat deze aanval reacties uitlokt. Israël nam het recht in eigen hand op een moment in de we reldgeschiedenis, dat zijn weerga welhaast niet kent. Op het mo ment, dat achter hetgeen nog maar zo kortgeleden het ijzeren gordijn werd genoemd, een op stand is uitgebroken tegen de Russische overweldiger. Diens handen zullen nu gebonden zjjn en het ziet er niet naar uit, dat van deze zijde een gewelddadig ingrijpen in het Midden-Oosten is te verwachten. Maar Engeland en Frankrijk hebben duidelijk gezegd hun verplichtingen te zullen nakomen tegenover de partij, die aangevallen wordt, zeer tot ongenoegen van de Ver. Staten en wetend, dat er een ernstige breuk kan ontstaan. Een ultimatum van En geland en» Frankrijk is door Egypte verworpen: het zal zich verdedigen zolang er één Israë lisch soldaat op zijn grondgebied staat. Het staakt de vijandelijk heden niet. Bezetting Toen de Britten uit de Suez- kanaalzone vertrokken werd of ficieel overeengekomen, dat zjj 't recht hadden steunpunten en ba ses opnieuw te bezetten, als er 'n oorlog zou dreigen en de vrije doorvoer door het Suezkanaal gevaar zou lopen. Formeel heeft Engeland nu dus het recht tot deze bezetting over te gaan. Het zou toe te juichen zijn, als het daarvan kwam. Aan de strijd tussen de Egyptenaren en Israë liërs zal dan spoedig een einde zijn gekomen en president Nas ser van Egypte zou een lesje ge kregen hebben, dat niet kan wor den misverstaan. Het Westen heeft dan weer de feitelijke macht over het Suezkanaal in handen: de diefstal is ongedaan gemaakt. Uit dat oogpunt is het alleen maar begrijpelijk, dat Egypte zich tot het uiterste ver zet tegen dit ingrijpen. Het gaat Israël niet om het Suezkanaal. Maar het weet, dat in Caïro het grootste brandpunt is van de campagne tegen IsraëL Van hieruit gaan de richtlijnen en opdrachten naar de omliggen de Arabische staten. Egypte zelf is bovendien de machtigste te genstander. De strategie van Israël, zijn taktiek, is helder en logisch. Maar op dit moment is er geen mens, die kan zeggen welke ont wikkelingen er verwacht kunnen worden. De wereld gaat opnieuw een tijd van intense spanningen tegemoet. Als wij niet wisten, dat tenslotte God de wereld re geert, zou het ons hang te moede worden. Minister Cals beperkt zich tot onderwijs KA ai Ar A rlz» \A/aal I tement is dit slechts uitvoerbaar, wan- iviej. UI. AA. ue YT aal neer de minister zoveel mogelijk ont- I I |last wordt van de zorg voor het hui- rein. Daarom werd de benoeming van 's-GRAVENHAGE, 31 okt. In aansluiting en als toelichting op het bericht inzake de benoeming van mr. R. G. A. Höppener tot staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, deelt het ministerie o.m. mede, dat over enkele maanden mej. dr. A. de Waal als zodanig ontslag zal vra gen aan de Koningin. Het streven een sluitend geheel van onderwijsvoorzieningen tot stand te brengen heeft in de afgelopen jaren in toenemende mate het regerings beleid gekenmerkt. Terstond na het optreden van mej. dr. De Waal als staatssecretaris is ten departemente een werkgroep gevormd, waarin on der haar leiding de afdelingschefs te zamen bestudeerden wat er voor de totstandkoming van dit sluitend ge heel moest worden verricht. Het bleek in toenemende mate be zwaarlijk vooral bij het uitwerken van de in de tweede onderwijsnota aangegeven beleidslijnen in de vorm van wetsontwerpen een splitsing te handhaven in de verantwoordelijke leiding van de onderwijssector ten de partemente. Dit heeft 'de minister en de staatssecretaris geleid tot de con clusie, dat één persoon de gehele onderwijssector in handen moet ne men. Gezien de betekenis ervan zal dit de minister moeten zijn. Tengevolge van de uitgebreidheid van de taken van het gehele depar- een staatssecretaris nodig, die geleide lijk verschillende taken op dit gebied van de minister zal overnemen. ONTSLAG. Op het terrein van het onderwijs zal dan naast de werkzaamheden van de minister geen taak meer overblij ven, die in het beleidsvlak ligt. Mej. De Waal heeft daarom besloten aan de Koningin haar ontslag als staats secretaris te vragen, maar zij heeft zich op verzoek van de minister bereid verklaard deze aanvrage nog enkele maanden uit te stellen, teneinde de continuïteit in het onderwijsbeleid zoveel mogelijk te waarborgen. De nieuw benoemde staatssecreta ris, mr. Höppener zal meer in het bij zonder belast worden met taken op het terrein van het jeugdwerk, de sociale jeugdzorg, de vormingsinstitu ten leerpiichtvrije jeugd, het sociaal- pedagogisch onderwijs, de openlucht recreatie, de lichamelijke opvoeding, de sport, de volksontwikkeling, de radio, de televisie en de pers. DE EGYPTISCHE TORPEDOBOOT- JAGER „Ibraham el Awal" is ln de baal van Haifa door schepen van de Is raëlische marine veroverd. Het zinken de schip, waarop 250 bemanningsleden, werden gevangen genomen, ls de haven binnengesleept. De kapitein gaf zich over na een gevecht. Slachtoffers zijn er niet. Twee Egyptische straalvlieg tuigen van het type „Vampire" zijn bo ven Egyptisch gebied door de Israëli sche luchtmacht neergeschoten.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3