baayens Bedrijfseconomische voorlichting voor Zeeuwse boer in nieuwe banen REGENKLEDING Ter horst Filmtoernee Zeeuwsch Dagblad Cela Plaatselijke commissies voor maatsch. werk op Walcheren Waarom zo weinig belangstelling voor toekomst Nieuw-Gujnea Vlissingse raad behandelde zonder discussie 45 punten GOED NIEUWS Y00R SADRACH j EN ZIJN VRIENDJES I Landbouwvoorlichtingsraad Zeeland zal deze zaak gaan aanpakken Gewestelijke Raad van Landbouwschap Geref. J.V/s en M.V/s willen combineren ,De Rode Kruisspelers' boeken succes K AZA WOLLEN Een lichtpunt bij donker weer! van GABARDINE GABARDINE N RUIT LODEN INO-FLEX POPLINS 't Zit goed! 't Is van Kremerstraat 11Bergen op Zoom Giften uit heel Zeeland kwamen binnen Biggekerke stelde begroting vast Nieuwe Geref. school in Yerseke 's-Heer Arendskerke moet reserves aanspreken Zaterdag 27 oktober 1956 ZEEUWSCH DAGBI AD pagina 2 Fiscale boekhouding uitgangspunt MIDDELBURG, 26 oktober De bedrijfseconomische voorlichting in de agrarische sector is het onderwep van een uitvoerige bespreking geweest in de Landbouwvoorlichtingsdienst Zeeland. Deze bespre king vond plaats naar aanleiding van het interim-rapport der door de Landelijke Raad voor de Landbouwvoorlichting ingestelde com missie-Vondeling, die de opdracht had na te gaan, of de z.g. fiscale boekhoudingen dienstbaar kunnen worden gemaakt aan de bedrijfs voorlichting. Dr. ir. A. Vondeling, naar wie deze commissie is ge noemd, heeft het rapport toegelicht. De conclusies van het rapport komen hierop neer, dat het zeer wel moge lijk wordt geacht de fiscale boekhou dingen zodanig om te werken, dat ze geschikt zijn voor bedrijfseconomische voorlichting, mits de boer een aantal aanvullende gegevens verstrekt. Op de akkerbouw-, weide- en gemende be drijven ligt dit vrij eenvoudig, aldus de heer Vondeling, maar in de tuin bouwsector zijn de moeilijkheden wat groter. Hieromtrent zijn dan ook nog besprekingen aan de gang. BOEKHOUDBUREAUS De raad sprak breedvoerig over de praktische uitvoering. Het is van zelfsprekend, dat hierin de boek- houdbureaus der standorganisaties een grote rol zullen gaan spelen, ter wijl daarnaast ook de particuliere boekhoudbureaus kunnen worden in geschakeld. Deze bureaus krijgen immers de ge gevens en zullen deze moeten verwer ken. De boeren, die aan deze vorm van boekhouding willen meedoen, ont vangen van deze bureaus de uitge werkte overzichten van hun bedrijven. Met wie zij deze willen bespreken, wie dus voorlichting zal geven op grond van de cijfers, is in de eerste instantie een zaak van de boer zelf. VOORLICHTINGSDIENST Het is echter duidelijk, zo meende de raad, dat hierbij de rijkslandbouw- voorlichtingsdiensten onmisbaar zullen zijn, daar immers de economische en technische zijde van de voorlichting vrijwel niet van elkaar te scheiden zijn. Het is daarom gelukkig, dat de assistenten van deze diensten een eco nomische opleiding hebben ontvangen, waardoor zij in staat zijn dit werk te verrichten. De Landbouwvoorlichtingsraad zal nu contact opnemen met de standorga nisaties in Zeeland om nader te be spreken hoe één en ander moet wor den opgezet. HOE HET NU IS Tot heden is het bijna steeds zo, dat slechts die uitgaven en opbrengsten worden opgeschreven, welke voor de fiscus nodig zijn. Een boekhoudbureau ,nc ikt hiervan een bruikbaar geheel voor de belastingaangifte, maar voor een verbetering van de bedrijfsvoering worden deze cijfers nauwelijks of niet geb.uikt. Enkele boeren houden voor het Landbouw Economisch Instituut boekhoudingen bij en krijgen aan het eind van het jaar een overzicht terug, waarmee zij hun voordeel kunnen doen. Deze zijn vaak van niet te onder schatten betekenis. Degenen, die dit werk enige jaren hadden gedaan, za gen de noodzaak van een bedrijfseco nomische boekhouding in. Op deze manier ontstond de vraag naar een goede boekhouding buiten het L.E.I. om. De rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst in Goes kwam aan de ze vraag tegemoet door het ontwer pen van een model bedrijfsboek voor akkerbouw- en gemengde bedrijven. GOES, 26 okt. In de vandaag ge houden vergadering van de Geweste lijke Raad voor Zeeland van het Land bouwschap is akkoord gegaan met de opgestelde ontwerp-verordening voor de bestrijding van de abortus-bang. Deze verordening zal "door het bestuur van het Landbouwschap in tweede le ring worden behandeld. Zij zal het eeret in werking treden voor Tholen en Walcheren, waarna de andere eilan den volgen. Zoals bekend is voor Schouwen reeds een provinciale ver ordening van kracht. Iu principe werd besloten tot het in stellen van een arbitrage-commissie die kan worden ingeschakeld bij ge schillen, die ontstaan na de aankoop van mestvee, dat drachtig blijkt te zijn. Ook voor 1957 zal aan de commissie Waterbeheersing en Ontzilting finan ciële medewerking worden verleend. Namens de Gewestelijke Raad zullen vier vertegenwoordigers worden aan gewezen voor deze commissie. De raad sprak zich waarderend uit over het werk, dat door de commissie van Nooten (taxatie) wordt verricht. He< feit, dat de commissie in vele ge vallen als het orgaan voor dit werk wordt gezien, hetgeen niet juist is, gaf de raad aanleiding te besluiten zeer binnenkort in een perspublikatie de gang van zaken op dit terrein toe te lichten. De raad besloot tenslotte bij het dagelijks bestuur ter benoeming tot adjunct-secretaris voor te dragen de heer J. C. de Jonge te Goes. Op dinsdag 30 okt. a.s. zal te Goes een nieuwe Geref. Jeugdvereniging worden opgericht, waarvan alle Geref. jongens en meisjes van 16 jaar en ouder lid kun nen worden. De leiding is, gezien de ge ringe animo voor J.V. en M.V., van me ning, dat de jongelui voor het „geschei den" verenigingswerk weinig meer voe len. Wanneer er voldoende deelname is voor de gc-om bin eerde club, dan zullen de bestaande J.V. en M.V.'s worden ont bonden. Men kan zich aanmelden op 30 oktober of op 2 november a.s. 's avonds om 7 uur in de bijgebouwen van de Westerkerk. GOES, 26 okt. In het kader van. de ledenwerfacties in Zeeland ter ge legenheid van het 90-jarig bestaan van het Rode Kruis heeft, op initiatief van de kringsecretaris, de heer A. D. Con- standse te Middelburg, die tevens ook de organisatie ter hand neemt, de to neelvereniging „Mercurius" zich bereid verklaard om onder de naam van „Dr Rode Kruisspelers" het toneelstuk „Het Witte Legioen" in een 25-tal gemeen ten voor het voetlicht te brengen. Onlangs zijn de spelers gestart in Hoek en brachten zij deze week een bezoek aan Nieuwland en Domburg, waar de belangstelling zeer groot is. Voor november staan op het program ma Rilland-Bath, Wemeldinge, Yerse- ke, Waarde, Hansweert, Kruinirigen en Krabbendijke. Van januari tot maart 1957 zullen andere delen van ons gewest worden bezocht. Het stuk, dat onder regie staat van de heer J. Wever speelt zich af op het kantoor van de directrice van een Rode Kruis- ziekenhuis. NIET „EN MASSE" GESCHIKT Deze boeken worden nu door een aantal boeren in onze provincie bijge houden en aan het eind van het boek jaar door de voorlichtingsdienst uitge werkt. De resultaten worden met de boer besproken, terwijl getracht wordt wegen aan te geven op grond van de cijfers, die tot betere bedrijfsuitkom- sten zullen leiden. Helaas is deze wijze van bedrijfs economische voorlichting niet geschikt om in het groot te worden opgezet. Vandaar, dat men nu wenst uit te gaan van de fiscale boekhouding. Film- en muziekavond op „Vrederust" BERGEN OP ZOOM, 26 oktober Op donderdag 1 november a.s. zullen in de ontspanningszaal van de inrich ting „Vrederust" een drietal filmvoor stellingen worden gegeven voor de kinderen, voor de patiënten en voor de opwonenden. Vertoond zal worden de film „Jody en het herten jong". Op 8 november zal in de stichtings- kerk de harmonie Eendracht Maakt Macht uit Bergen op Zoom een concert geven. Tweede Theologische studiedag in Zeeland GOES, 26 okt. Maandagmorgen 29 oktober om half elf zal de tweede Zeeuw se Theologische Studiedag worden ge houden in de consistorie van de Geref. kerk (Westwal) te Goes. Als spreker is uitgenodigd Prof. Dr. J. H. Bavinck te Amsterdam over het onderwerp: „De preek als daad van zielszorg". De volgende filmvoorstellngen zijn: Maandag 29 oktober: Souburg. Zaal „De Zwaan", aanvang 8 uur. Dinsdag 30 oktober: St. Annaland, zaal Havenzicht, aanvang 7.30 uur. Woensdag 31 oktober: St. Maartensdijk, zaal De gouden leeuw, aan vang 7.30 uur. Donderdag 1 november: Oostkapelle, Gem. Ver. gebouw, aanvang 8 uur. Vrijdag 2 november: Kortgene, zaal Stadswijnkelder, aanvang 7.30 uur. Zaterdag 3 november: Kamperland, zaal Renata, aanvang 7.30 uur. MIDDELBURG, 26 okt. De plaat selijke commissies van de Stichting voor maatschappelijk werk en gezins verzorging op het platteland van Wal cheren hielden de eerste gezamenlijke vergadering In het Nederlanse Koffie- Ingezonden Mededeling (Adv.) i En als de Bilt weer eens regen voorspelt, i geen nood met I de modieuze Pracht kwaliteiten, o.a.: SINT ANNALAND Raad. Maandag komt de raad bijeen. Ondermeer staat op de agenda de vast stelling van de gemeentebegroting. Verkoopavond. In de garage van de heer A. Bruijnzeel heeft de Hervorm de dameskrans haar jaarlijkse ver koopavond gehouden. De totale op brengst was niet minder dan f 1.053,10, waarvan de netto-opbrengst bestemd is voor de Gereformeerde zendings- bond in de Ned. Herv. kerk. s-HEER ABTSKERKE CoUecte. Ruim 15,bracht de col lecte ten bate van de Stichting „Draagt Elkanders Lasten" op. N.-Guinea-kenner Mr. H. van Andel tot A. R. Goes: GOES, 26 oktober „Ik kan het maar moeilijk verkroppen, dat er in Nederland, ook in de anti-revolutionaire kringen, een zekere lauw- te schijnt te bestaan ten aanzien van de toekomst van Nieuw- Guinea," zo sprak Mr. van Andel, die jarenlang in een belangrijke bestuursfunctie op Nieuw-Guinea werkzaam is geweest en thans met verlof in Vlissingen vertoeft, vanavond tijdens zijn lezing over „Een Nederlandse taak voor Ned. Nieuw-Guinea" voor de A.R.-kiesver- eniging te Goes. Zijn ongerustheid omtrent het ontbreken van Nederlandse warmte voor deze zaak, meende de Nieuw-Guinea-deskundige-bij-uitstek ook zeer duide lijk te hebben kunnen constateren tijdens de jongste kabinetsformatie, met name in de laatste fase, toen de portefeuille van Overzeese Rijksdelen in het geding kwam. „Toen en ook in de latere verklaring heeft de A.R.-partij Nieuw-Guinea bijna niet genoemd", aldus Mr. van Andel, die van mening was, dat men hieraan wel wat gemakkelijk is voorbijgegaan, waardoor Nieuw-Guinea in het gedrang is gekomen. VLISSINGEN, 26 oktober De raad kreeg vanmiddag tijdens de openbare raadszitting een agenda af te handelen, waarbij de tongen vrijwel niet los kwamen! Alle 45 stukken werden derhalve hamer stukken. In de rondvraag gaven b. en w. schriftelijk antwoord op de destijds gestelde vragen door de heer E. G. Vader (K.V.P.) inzake Vlissingen en het Deltaplan, waarover alle raadsleden echter méér wilden weten en uitvoeriger besprekingen wensten te houden. Be sloten werd op 9 november des avonds om acht uur voor het be spreken van deze belangrijke materie een speciale raadszitting te beleggen. huis te Middelburg. De voorzitter de* stichting, dj. L. EL W. Theunissen, deelde aan het slot van de vergade ring mede, dat de voorlopige commis sies in definitieve zullen worden om gezet, terwij! in diverse plaatsen com missies zullen worden gevormd. Spreker zette aan het begin van do vergadering uiteen, dat bij het op richten der plaatselijke commissies di- rekt de bedoeling voorzat, dat deza ter plaatse een vertrouwelijk raad- pleegcentrum zouden zijn voor da maatschappelijke werksters. Dat in da praktijk tot dusver slechts voor da gezinsverzorging de aandacht der com missies is gevraagd, is voortgekomen uit de te geringe personeelsbezetting. Ds. Theunissen betoogde dat dit werk slechts op levensbeschouwelijke basis kan worden verricht. Hierna sprak mej. A. J. Dieperink, eerste maatschappelijk werkster der stichting over het werk der plaatse lijke commissie. Na te hebben gewe zen op de wordingsgeschiedenis van 't hedendaags maatschappelijk \perk, dat ervan uitgaat, dat elke hulp tekort schiet, wanneer de geholpene niet is aangepast aan de ingewikkelde maat schappij waarin hij leeft zei spr. dat het kernpunt van het maatschappelijk werk is deze aanpassing te bevorde ren. Naast eerbied voor de menselijka persoonlijkheid dient er bjj dit werk oog te zijn voor de mens als lid van de gemeenschap. Vervolgens kwam het werk def commissies ter sprake. In de 2-maandelijkse bespreking zul len de commissies zich niet alleen hebben bezig te houden met individu ele gevallen, maar ook kunnen daaï algemene problemen ter tafel komen, als bijv. drankzucht, kinderbescher ming, woningnood e.d. terwijl voorts ook aandacht kan worden gegeven aan bepaalde akties, als huisvrouwen- en kinderuitzending. Bij de hierna gehouden algemene be. spreking waaraan door velen werd deelgenomen, kwamen punten van or ganisatorische en praktische aard naa* voren. „Men beaamt weliswaar (intellec tueel gezien) het belang van de verhouding met Ned. Nieuw-Guinea" zo betoogde mr. Van Andel, „maar -de warmte ontbreekt daarbij, waar door een stuwende volkskracht uit blijft". Hij betreurde dit ten zeer ste, te meer daar de stootkracht en warmte met name van de A.R. zal moeten komen. „Er zal van onder uit ons volk een gloed moeten ko men, waardoor de vlammen over slaan naar hogere regionen". Ten aanzien van het begrip „sou- vereiniteit" zei de spreker, dat dit niet meer in de oude betekenis van 't woord kan wórden gehandhaafd. Z.i. moet gezocht worden naar een vorm, waarin de Nederlandse regering haar taak tot volle ontplooiing zal kunnen brengen. Desgevraagd antwoordde mr. Van Andel, dat hij de suggestie N.-Guinea onder toezicht van de Ver. Naties te stellen, waarby Nederland de zorg draagt en invloed naar alle kanten houdt, een zeer redelijke achtte. Maar niet nu. Deze zaak zou in alle rust moeten worden besproken en dat is in de sfeer van 't Afrikaans-Aziatisch blok niet mogelijk. Mr. Van Andel begon zijn onder werp met zeer vele en interessante feiten over het Papoealand, hetwelk hij veelal deed aan de hand van zijn jarenlange ervaringen, patrouilletoch- ten, rechtsgedingen etc. In een kort tijdsbestek voerde hij zijn aandachtig gehoor langs het zieleleven, de sa menleving, taalmoeilijkheden, econo mische mogelijkheden en vele andere aspecten van dit onontwikkkelde en onontgonnen N.-Guinea, met zijn 700. 000 inwoners op een oppervlakte van 12 keer ons land. Als Nederlandse taak daar zag spr. het leiding geven aan de papoea-be- volking op haar weg naar de ontwik keling. „Een erg moeilijke taak", gaf hij toe, „te meer daar nog niet te zien is, waarheen deze zal leiden". Daarom achtte hij een buitenge wone mate van voorzichtigheid en bescheidenheid noodzakelijk, maar ook een streng beleid, gepaard gaan de aan een warme genegenheid. De leiding van de avond berustte bij de ïeer J. Laport, die in zijn ope ningswoord o.m. bekendmaakte, dat in begin maart a.s. de partijvoorzitter van de A.R.-partij, dr. W. P. Berghuis, in Goes zal spreken over de algemene binnenlandse politiek. De gemeenteraad besloot tot ver schillende benoemingen en wel: tot tijd. lerares in de naaldvakken aan de gem. industrie en huishoudschool me vrouw W. F. Heijboer-de Ridder te Middelburg; tot lid in het algemeen bestuur der Stichting Internaat De Ruyterschool: mevrouw P. J. Sareis v. Rhijn; tot tijdelijk leraar aan de gem. avondschool voor nijverheidsonderwijs: I. Bakker, A. W. v. Borren, W. Brizee, A. A. Daamen, J. Hulleman, C. A. Ka mermans, J. de Munck, A. A. Swennen, W. de Widt, A. A. den Besten, H. J. Boon, M. J. Dourlein, H. de Groot, A. Riddersma, J. Dekker, J. W. G. Leef- lang, J. Looise, W. M. Jansen en P. B. v. Tilburg. Voorts besloot de raad tot het vast stellen van een verordening op de heffing en invordering van school geld voor het openbaar voorberei dend lager onderwijs en voor de ha- ringaanvoer in de binnenhaven van de N.V. Haven van Vlissingen een tweetal percelen grond te huren voor een tijdvak van 10 jaar. OiS® <^S> Os5©> <&S> <9sSè> Os© <9«=S> ®s=è><a#B> <as=6><as=S> V andaag is er goed nieuws Guinea verzenden. Daar zal de V voor Sadrach en zijn uit Axel afkomstige onderwij- j!-■o«.- zeres Phia van den Berg klaar staan om de geschenken in ont vangst te nemen. Als het Kerst mis is, daar in het warme land aan de andere kant van de we reld, wordt alles uitgedeeld. En er wordt bij verteld, dat het een cadeau is van de mensen in Zeeland, die het Kerstfeest in vriendjes in Seroei op Nieuw-Guinea. De eerste be dragen zijn binnen! U weet het: de lezers van het Zeeuwsch Dagblad leggen met elkaar dui zend gulden op tafel. Die wor den omgezet in allerlei nuttige dingen als daar zijn: school boekjes, tekenboekjes, kleur potloden, speelgoed, handwerk- Seroei zo prettig mogelijk wil- materiaal enzovoort. In een den maken. Zorg, dat uw gift groot pakket gaan wij dan alles er ook bij is! met het vliegtuig naar Nieuw- Volgende week gaan w« de eerste volledige verantwoording plaatsen. Vandaag vertellen wij u, dat er al uit heel Zeeland giften zijn ont vangen. Uit Middelburg, Terneuzen, Zierikzee, Kruiningen, Domburg, 's- Heer Arendskerke en zelfs ook een gift uit Ermelo. Enkele scholen heb ben medewerking toegezegd. Wat zou het mooi zijn, als de Zeeuwse jeugd met centen, dubbeltjes en kwartjes voor de dag kwam om, mèt de kinderen, Sadrach en zijn vriendjes, ouders, familieleden en de hele kampong een mooi Kerst feest te bezorgen. Het kan ook op een andere ma nier, zoals daar op een dorp in Wal cheren gebeurt. Wij hoorden, dat hier de schooljeugd op stap gaat, huis aan huis, om geld bijeen te brengen voor Sadrach en zijn vriendjes. Voor het geval u niet mocht weten waar u uw gift kwijt kunt, volgt hier 't adres: Zeeuwsch Dagblad, Goes, giro 274289. Op onze kantoren in Goes (Lange Vorst- straat 90), Middelburg (Korte Noordstraat 35) en Vlissingen (Nieuwstraat 68) wordt het ook gaarne in ontvangst genomen. Zet of vertel u erbij, dat het is „Voor ....fijn, dat U om ons aeriktSadrach en zjjn vriendjes". De gemeente zal eveneens deel ne men aan de „Stichting Federatie van Beschuttende Werkplaatsen in Zee land" en deel nemen in het stichtings kapitaal. Een krediet van f 12.000, werd beschikbaar gesteld voor de aan leg van centrale verwarming in de garage der reinigingsdienst. De IJsclub Vlissingen krijgt een bij drage 5 fonds perdu van 1.500,in de bouwkosten van een clubhuis en 600,voor het plaatsen van een af zetting van rietmatten rondom de ijs baan. Een bijdrage van maximaal 4.000,wordt verleend aan het be stuur der Openbare Leeszaal en Biblio theek ter gedeeltelijke dekking der kosten verbonden aan het treffen van noodzakelijke verzieningen in het hui dige gebouw. RONDVRAAG Voor behandeling in de rondvraag hadden de heren F. van Sabben en J. L. Verhagen schriftelijk vragen ingediend inzake het verdwijnen van noodwoningen aan de Singel, v. d. Spieghelstraat en het van Nispen- plein. B. en w. zullen in de volgende raad antwoorden. Over de toestand der bouwplannen voor het nieuwe stadhuis werden vra gen gesteld bij monde van de heer D. Komijn (P.v.d.A.) waarop de burge meester kon antwoorden, dat wan- schijnlijk volgend jaar februari het plan bestekklaar is. In de loop van het volgend jaar kan waarschijnlijk ook de aanbesteding plaats vinden. Het bouwplan is thans aanhangig gemaakt bij de desbetreffende Instanties. Raadslid J. Marijs wees op de on houdbare toestand in de Walstraat. Het is reeds een smalle winkelstraat met éénrichtingsverkeer, doch permanent wordt één zijde der weg in beslag ge nomen door geparkeerde voertuigen. B. en w. zullen nader overleg plegen met de commissaris van politie. Aan het slot van deze raadszitting werd afscheid genomen van de heer J. Koops (P.v.d.A.) in verband met diens vertrek naar Zutphen. De burgemees ter bracht hem dank voor hetgeen hij in het belang der gemeenschap tijdens zijn raadslidmaatschap daterend vanaf 1953 heeft gedaan. Sociale en onderwijsproblemen hadden steeds de volle belangstelling van de heer Koops. Deze sprak woorden van dank. Woensdagavond 14 november zal de gemeenteraad het gebruikelijk vooron derzoek der begroting houden. BIGGEKERKE, 26 oktober Al vorens de raad, vanmiddag bijeen, de begroting voor 1957 in behandeling nam, heeft burgemeester J. L. Dreg- mans hulde gebracht aan de heer J. Moens, die per 1 sept. de gemeente 25 jaar als wethouder heeft gediend en nog dient. De begroting 1957 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 103.027,33. Op de begroting komen twee belang rijke posten voor 40.000,voor bouw chr. kleuterschool en ƒ40.000, voor verenigingsgebouw. Dit betekent nog niet, dat er in 1957 een kleuter school komt. Maar daar de raad de goedkeuring hechtte aan het voorstel om de door het bestuur van de chr. kleuterschool gevraagde medewerking voor de bouw van een nieuwe school komt deze op de urgentielijst. Van hetgeen de raadsleden vertelden over de begroting hopen wij maandag te ge ven. Ingezonden Mededeling (Adv.) De speciaalzaak voomi wB RIL YERSEKE, 26 okt. De raad heeft vanavond or voorstel van de heer Sinke (a.r.) met 92 stemmen beslo ten gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe geref. school. Het voorstel van b. en w. om het schoolgebouw van de Herv. vereni ging over te dragen aan de Geref, school werd, eveneens met 9 tegen 1 stemmen, verworpen. De Herv. vereni ging zou een nieuwe school krijgen. De heer Pekaar (arb.) motiveerde zijn stem en stelde voor het gebouw van de Herv. school te bestemmen voor 'n verenigingsgebouw (dorpshuis). Het geen de raad met 9 tegen 2 stemmen goedkeurde. 's-HEER ARENDSKERKE, 26 okt. Vandaag is de raad in openbare ver gadering bijeen geweest onder leiding van burgemeester Vermet en heeft de begroting voor 1957 besproken. De be groting toont in feite een tekort aan van f 15.000, maar dat kan wegge werkt worden door de aanwending van de reserves. De ontvangsten en uitgaven van de gewone diensten ge ven een bedrag te zien van f 714.590,92. De raad besloot over te gaan tot de aanscllaf van een vrachtauto en een zandstrooier ter bestrijding van de gladheid. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad akkoord met het verbeteren van het laatste gedeelte van de ver bindingsweg tussen Nieuwdorp en de Quarlespolder. Deze weg, die van veel belang is voor het verkeer tussen Wal cheren en Beveland verkeert in een erbarmelijke toestand en wordt over genomen van de Zuid Kraayertpolder. De totale kruinbreedte wordt 6,5 me ter. Op de andere agendapunten ko men wij nader terug. RILLAND-BATH Jubileum. De Herv. vrouwengroep „Dorcas" vierde onder grote belang stelling haar 20-jarig jubileum. De presidente, mevr. E. C. den Engelse- Hol, verwelkomde in het bijzonder de vertegenwoordigsters van de vrouwen groepen uit Krabbendijke en Waarde. Namens de Herv. kerk sprak ds. C. den Engelse over het onderwerp „De hand aan de ploeg". De avond werd verder gevuld met toneel, zang en spel. De jubilerende vereniging werd een bloemstuk en een boek aangebo den.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2