Creme Puff" H met AfW|S(jE[l||fi[ll I MAX FACTOR Onveilig Amsterdam Creme Puff IN HET LEVEN VOOR IEDER BETEKENT Voor de vrouw Uw haar wint het DE KOE: HET VOLLEDIG HOLLYWOOD Assortiment VLUGi VLUGi n Vleugje Creme Puff' en%ldd\ ar: van max Factor maar niet in rekenen Speelkwartier met ringen en kralen Uit mijn klas Vla{aacs<m&nu> van MAX FACTOR Hollywood Zaterdag 27 oktober 1956 ZEEUWSCH WEEKEND pagina 10 WAT MUIL Vrouwelijke visie op een tentoonstelling Impressies van een bezoek aan Zuiveiland Dat wij in ons gewest zeer eensgezind zijn, weten we wel, maar dat dit zo sterk is als me vanmiddag bleek, is toch wel merkwaardig, want toen ik in Middelburg de zuivel- tentoonstelling ging bezoeken, zag ik, dat wel bijna alle Zeeuw se mannen, vrouwen en kinderen van dezelfde gedachte waren geweest. Dat is frappant en het heeft zo zijn consequenties. Dat zult u wel zien. In elk geval blijkt hieruit, dat die ten toonstel ling een succes is. Temidden van alle drukte toch in alle een zaamheid rondgekeken. Dat moet je wel doen, als je weet, dat je voor zoveel anderen kijken gaat. Al gauw was ik min of meer verbijsterd. Mensen, mensen, wat zitter er aan één zo'n koe beest veel kanten. Er was net gelegenheid om te staan, rond wandelen ging al veel moeilijker, maar ik zou het een weldaad hebben gevonden om eens even te gaan zitten peinzen over al die kanten van De Koe. Daarvan was echter geen sprake, dus heb ik al mijn indrukken, voorzichtig jes lopend vanwege onze eensgezinde massale opmars naar de tentoonstel ling, moeten verwerken. Er was heel wat te lezen over al wat de koe pro- duceert en betekent in ons volksbe staan. Er werd. gewoonweg met nullen ge- :rooid die nullen natuurlijk vooraf dtgaan door een ander cijfer) en dan crijg je iets geweldigs. Al onze koetjes bij elkaar en dat zijn er zo 'n ander half miljoen produceren 2,3 miljard liter melk. Hebt u er een beetje be sef van hoeveel dat eigenlijk is? Wat een melk Natuurlijk zegt u: een miljard is dui zend miljoen. Precies, en dan hebben we nog geen begrip wat voor „plasje' dat wel moet zijn. En dan begint de pret pas, want wat kun je wel met zo'n „melkzeetje" uitrichten? Niet te zeg gen in de ruimte van één vrouwen hoekje. Eén ding weten we wel terdege: melkdrinkenDat wordt ons wel bij gebracht in krant en vlugschrift. Maar dan is nog slechts een deeltje van de melkzee leeggedronken, als we allemaal ons plicht doen met de driekwart liter per dag. Uit de melk zee komt ook een eiland boven een kaaseiland, dat 63 miljoen kg weegt. „Boterland" Aan de andere hoek van de „witte zee" is nog een eiland, van boter ge maakt, dat een vrachtje heeft van 33 miljoen kg. Zoudt u daar die koeien op aan zien, als ze zo kwasie onnozel liggen te herkauwen? Wat een beseten, vat een beesten toch! Bjj zo'n prestatie nog zo eenvoudig blijven. Toen ik op de terugreis van Middelburg naar Goes was, zag ik in enkele weiden een reeks van die „illustere" dieren lopen. Je kon het ze niet aanzien, dat ze zulke weldoeners zijn. Klopje Ik dacht: als de trein nou eens stop te, zou ik gewoonweg de wei kunnen instappen en heel familair een beest op de rug kunnen kloppen zonder dat die het me kwalijk zou nemen. Zou je bjj alle mensen niet eens mogen doen. Maar ja, u begrijpt, dat die kaas en die boter niet „vanzelf" uit de melkzee oprijzen. Daar komen fabrieken en mensenbanden aan te pas. En heel wat ook, want een ander lijstje vertelde, dat een achtste deel van onze beroeps bevolking zijn werk in de zuivelsector vindt. Deviezen Nu spreken en schrijven we niet veel over al die zo geliefde deviezen, die zichtbaar groeien door al wat onze koe tjes produceren, want de exporteren enorme hoeveelheden zuivelprodukten. Met onze uitvoer van gecondenseerde melk staan we nummer één op de lijst van de wereld export. Natuurlijk zét ten wij een hoge borst op over zo'n prestatie, maar de koe loeit zijn gewo ne liedje. Nog eens, wat een beest, wat een beest. Ik zou u nog veel meer kunnen ver tellen en getallen noemen, die adem benemend zijn, maar ik ga nu eens even hierover zwijgen om u iets van mijn particuliere plannen te vertellen. Ja, die plannen zijn wel particulier, maar die hebben toch hun oorsprong gevonden in deze tentoonstelling. Of ik in de veehouderij ga? Nee, dat is me te ingewikkeld, ik ga boksen leren. Is u die combinatie niet duidelijk? Voor thuis Dan zal ik trachten dat te verhelde ren. Als je naar een zuiveltentoonstel- Ingezonden Mededeling (adv.) waf een beesill ling gaat, dan wil je als vrouw ook eens gezellig wat doorgeven van alle heerlijkheden, die je zelf op de borden kunt toveren van je dierbaren thuis. Want al exporteren we enorme hoe veelheden, er blijft genoeg melk en kaas achter om thuis eens iets heel extras te fabriceren, waarmee we op slag, zelfs op de donkerste regendag, een zonnige glimlach toveren op de aangezichten der „onzen". Nu ook op de tentoonstelling waren dames, die met „man en macht" werkten om ons vrouwen op dit gebied wat wegwijs te maken. Geen doorkomen aan! Dat er iets zeer goeds uit de handen van die dames kwam, is zeker, al zag ik er niets van, want het rook verruk kelijk. Er was evenwel zulk een cor don rondom de toonbanken der dames dat er geen doorkomen aan was. Dat is spijtig, want ik had u allen zo graag een enkel recept doorgege ven, waarmee u een ongehoord suc ces had geboekt. (Zoiets is tegen 5 december altijd nuttig). Ik zag een mijnheer, die iets met de tentoonstelling te maken had en bij hem wilde ik hierover mijn overvol hart uitstorten, maar ach arme, hij had het zó druk, dat ik mijn bekommernis in mezelf moest opsluiten. Ten einde raad ging ik hem enkel maar vragen, of ik dan een boekje met die recepten mocht hebben om u, dan niet uit de praktijk, maar met de theorie te kun nen helpen. Ook daarvoor was geen tijd. Nu vind ik dat jammer om u en ook spijtig voor de koeien, want zo'n verrukkelijk kaashapje of, dat dan ook, komt toch weer van de melk en daar voor zorgt Mevrouw Koe. Daardoor te meer zou onze waardering groeien voor deze bescheiden viervoeter. Boksles Vandaar dat ik vanmiddag het kloe ke besluit genomen heb, om boksles te gaan nemen. Komt er weer zo'n ten toonstelling, dan boks ik me een weg naar de lekkere hapjes om u te helpen. Het zal me niet meevallen, want van nature ben ik zeer vreedzaam, maar voor ons Weekend heb ik zelfs dat over. Om het tegenover de koe nog een beetje goed te maken, vertel ik nog even, dat ik wel een stand goed heb bekeken en daar zag ik, dat er in fles sen vanillevla, frambozenvla, rijstepap, gortpap, havermoutpap, karnemelkpap en gepasteuriseerde melk verkrijgbaar is. Om de yochurt niet te vergeten. Dat kunnen we zonder enige moeite op tafel brengen, want je hebt 't maar uit de fles te schudden. Over prijzen van dat alles praten we nu niet, zelfs niet over die van de zo aangeprezen roomboter, want daar kunnen die bra ve koeien niets aan doen. Als er weer eens zo'n tentoonstelling komt, ga ik dus weer kijken, maar dan spreken we tevoren af, dat heel Zee land niet in één keer, maar in gedeel ten daar naar toe gaat, want dan zou ik misschien niet behoeven te boksen, wat me nog wèl zo aardig lijkt. U hebt nu wel bemerkt wat zuivel in ons land en voor onze gezondheid te betekenen heeft. En dat was het doel van de tentoonstelling. Maja. Ingezonden Mededeling (Adv.) vindt U bij GOES LANGE VORSTSTRAAT 9 PARFUMERIE AMSTERDAM, 25 okt. Geduren de september van dit jaar zijn door de Amsterdamse politie 1767 verkeers ongevallen gerapporteerd. Dit blijkt uit een voorlopige telling van het ge meentelijk bureau voor de statistiek. Dit aantal betekent 'n stijging met 4,5 procent sedert september van het vo rige jaar, toen 1691 ongevallen ter kennis van de politie kwamen. Sep tember was dit jaar niet, zoals veelal het geval is, de maand waarin de meeste ongelukken gebeurden; het aantal was n.l. in mei j.l. belangrijk hoger. Inhalen verlet 24 en 31 december 's-GRAVENHAGE, 25 okt. Dit jaar vallen 24 en 31 december tussen een zon- en een feestdag. Aangeno men mag worden, dat verscheidene be drijven de arbeid op deze dagen stop zetten en het verlet willen laten in halen. Teneinde hierin tegemoet te komen heeft de staatssecretaris van sociale zaken algemene vergunning verleend om de verzuimde uren tot een maxi mum van 17 onder bepaalde voorwaar den door arbeiders van 16 jaar en ouder te laten inhalen in het tijdvak van 1 november 1956 tot 15 januari 1957. Ingezonden Mededeling (adv.) De make-up, die In seconden schoonhcld-voor-uren geeft Mooi zijn, betoverend mooi zijn en toch maar enkele seconden per dag aan make-up besteden? Dat kan, met Max Factor's Creme Puff. Weldadige lanolinerijke crème en het fijnste poeder zijn in Creme Puff op meesterlijke wijze tot één geheel gemaakt. Een complete make-up brengt u nu in nog geen twintig tellen met een poederdonsje aan. En uw make-up „bijwerken" is met Creme Puffin amper vijf seconden gebeurd! Deze lichte, heerlijk luchtige make-up verkleurt niet, droogt uw huid niet uit. Schaf nu de tijdrovende make-up af- begin vandaag nog met Creme Puff. HOllYWOOO Creme make-up basis en poeder in één! «BW® 'f Is „halen en brengen" mei Hendrienije et is „halen en brengen" met Hendrientje. Dat begin is mis, want nu denkt u beslist, dat het meisje erg ziek is enNee, ziek is Hendrientje zeker niet. Het is een „lekkere dikkerd", zo als moeders wel eens zeggen. Hendrientje is blond en blank, met blau we ogen als sterretjes, en echt een vrouwtje in de dop, want ze flirt als een achttienjarige. Als ze goed op dreef is, dan is ze onweerstaan baar. Het „halen en brengen" ligt dus op ander terrein en nu begrijpt u wel, dat deze „noodtoestand" op mijn eigen gebied valt. Het leren ligt dit meiske niet al te zeer. Dat is jammer, maar erger is, dat het haar ook geen biet kan schelen, als de cijfers meestal een lijstje in mineur te zien geven. Als ze reeds in zulke wijde aspec ten dacht zou ze zeggen: „De wereld draait toch wel". Nu is dat terdege waar. Maar een andere vraag is, of later Hendrientjes eigen wereldje ook wel de juiste slag zal draaien, als ze nu helemaal niet met wat cijfers goo chelen kan. En daar vrees ik voor. Dan krijg je de poppen aan het dan sen en zal ik het op mijn oude dag nog beleven, dat een vertoornde echt genoot van Hendrientje want trou wen doet ze vast en zeker bij mij het verstilde pensioenleventje komt verstoren met heftige verwijten, om- MAX FACTOR Hollywood Imp. Marfac N.V., Muddestraat s Amsterdam, éc Creme Puff (handelsmerk) betekent Max Factor Hollywood creamy powder make-up Volgende week hebben de meeste schoolkinderen herfst vakantie en omdat het al vroeg donker is, zodat er na het avondeten niet meer buiten ge speeld wordt en er nu eens geen huiswerk gemaakt behoeft te wor den, zal er 's-avonds in menig ge zin zeker een gezelschapsspelletje gedaan worden. Hoe prettig is 't dan, wanneer er een feestelijk tin tje aan zo'n avond gegeven wordt doordat er eens een extraatje op tafel verschijnt! De warme melk- dranken als: chocolademelk, slemp en anijsmelk lenen zich hier bij uitstek voor! En wat denkt U van zelfgemaakte noga of truffels? De kinderen helpen zeker dol graag bij de voorbereidingen voor zo'n onverwachte feestavond! Zondag: Kop bouillon met eiergelei, gestoofd konijn, rode kool, aard appelen, appelen met schuim. Maandag: Stamppot kool met kaas, fruit. Dinsdag :Gebakken lever, appelcom- pöte, aardappelen, caramelpud- ding. Woensdag: Bloemkool met champig nonsaus en aardappelpuree, drie in de pan. Donderdag: Bloemkoolsoep, gebakken hersenen, rijst en gestoofde toma ten. Vrijdag: Prinsesse-aardappelen en sla, Riz glacé (rijst met citroensap). Zaterdag: Kaassaep, gebraden appelen met griesmeel. Recept: Prinsesse-aardappelen: 1 kg. rauwe aardappelen, 1 eetlepel kappertjes, 5 zoute haringen, 2 uien, 30 gr. boter, 30 gr. spek, melk, peper, zout, paneermeel. De haringen, die men in water heeft ontzouten en goed heeft schoonge- maakt, in reepjes verdelen en vermen gen met de fijngehakte uien en kap pertjes. In een vuurvast schotel in de helft van de boter de in dobbelsteen tjes gesneden spek uithakken, hierop een gedeelte van de in schijven gesne den aardappelen leggen en deze be strooien met wat zout. Op de aard appelen zoveel melk gieten dat ze juist onderstaan en ze daarna bedekken met een gedeelte van het haringmeng sel. Hierop dan weer een aardappel- laag leggen enz. tot alles opgebruikt is. De bovenste laag aardappelen be strooien met paneermeel, een paar klontjes boter er op doen en de scho tel plm. 1 uur in de oven laten sto ven. Recept: Gebraden appelen met gries meel: 4 flinke appelen, 25 gr. suiker, 25 gr. boter, kaneel, 2 lepels krenten en ro zijnen, Vz 1. melk, 40 gr. griesmeel, 30 gr. suiker. De appelen wassen, boren en in een vuurvaste schotel zetten. De holtes vullen met kaneel, suiker, kren ten en rozijnen. Daarna iets water in de schotel gieten. Hierna een gries- meelpap koken van de melk, gries meel en suiker en hiermee de appelen bedekken. Een paar klontjes boter er op léggen en 't schoteltje in plm. 15 min. in de oven een bruin korstje ge ven. De Jordaanse kamer van vaardigden wil dat de regering de am bassadeur in Parijs terugroept, als pro test tegen de arrestatie van de Alge rijnse rebellenleiders. Een vijftienjarige Haagse jongen, die gistermiddag van school werd ge stuurd, is niet thuisgekomen. Elk spoor van hem ontbreekt. dat zijn vrouw met faillissement be dreigd wordt, wijl ik haar inderdaad niet heb leren rekenen. Die bittere woorden zal ik niet hebben verdiend, want Hendrientje heb ik menig extra ogenblikje ge geven. Ach, dan zal voor dagen de rustige rust verstoord zijn. Denk u dat eens ernstig in. EEN APARTJE. Vanmorgen zullen Hendrientje en ik in het speelkwartier weer 'n apar tje hebben, want het is de laatste dagen weer grandioos mis geweest met de kleine luchthart en treurniet. Nee, niet met haar, maar met de prestaties. Je kunt zo'n speelkwartiertje binnen geen straf noemen. We ploeteren dan samen wat. De éne keer hebben we een leeslesje met van die geniepige rijtjes bij de .kop, en vandaag moeten het sommetjes zijn, waar het bijna al tijd hommeles mee is. Ais gewoonlijk komt Hendrientje op de voorste bank zitten en schuif ik mijn stoel bij. Dat geeft iets ge zelligs, wat het werken ten goede komt. MET LUST EN IJVER. Op het® kladblaadje verschijnen de cijfers en wij tellen en rekenen met lust en ijver samen. Tenminste, dat denk ik, maar opeens blijkt, dat ik er met die gedachte glad naast ben. De eerste sommetjes hebben we met vereende krachten van een goed ant woord voorzien, maar als we aan een nieuw „vraagstuk" bezig zijn, onder breekt het studentje ons ijverig tellen en ordenen der cijfers met de vraag: „Juffrouw mag ik uwes ring nou es effies an?" Het ijdeltuitje heeft dus wel wat beters om aan te denken dan aan die „dooie cijfers". Maar ik zit even per plex. Wat ik ook verwachtte, zeker niet dit antwoord op de sommen. Hen drientje krijgt mijn zegelring niet in bruikleen, doch de vraag heeft me op een goede gedachte gebracht. EEN VOORSTEL. Ik stel voor, dat we allebei eens aan alle vingers, de duimen er bij, een ring zullen doen. Dat zou mooi staan en hoeveel zouder^ we er dan hebben? Die gedachte isverlokkend, en werkelijk: Hendrientje telt met volle aandacht. Een unicum. Als we toch zoveel ringen hebben, kunnen er wel wat afZo rekenen we even door, maar tenslotte heb je met twee maal tien vingers- nog slechts een be perkt getal. Daarom schakel ik over op kra len. Daarvan kun je er heel wat verwerken in een ketting. Hen drientje is bereid me te volgen op dit luxe rekenpaadje. Kralen dat lijkt haar ook wel. „ROOIE KRALE". Opeens zegt ze: „Ikke wil rooie krale, want ikke heb een rooie strik in me haar". Smaakt heeft ze dus wel, alleen geen smaak in cijferen. Enfin, met de kralen, rode, kan ik onbeperkt opereren. We tellen, tot de hele schara weer binnenkomt. Wim is een van de eerste, die binnenboord is. Hij, dia zeer beslist de enige is, die immuun is en blijft voor Hendrientjes charme, zegt smalend: „Jij heb school motte bluve", wat door de jongedame met een onbehoorlijk tong uitsteken wordt beantwoord. VRAAG EN ANTWOORD. Ze keert zich echter naar mij toe en zit opeens op mijn schoot en zegt aller liefst fluisterend aan mijn oor: „Mag ik Hou effies uwes ring an?" Op mijn beurt, lief fluisterend aan het rossa schelpje van haar oortje, zeg ik: „Als jij morgen alle sommetjes helemaal goed hebt." Hendrientje incasseert de nederlaag vlot. Ze loopt naar haar plaatsje toe, maar zegt zo over haar schouder heen nog gauw even: „Als ik groot ben, koop ik zoveel mooie ringen", en za houdt alle tien haar vinger uitge spreid in de hoogte. Is het nou wonder, dat ik voor da rust van mijn oude dag vrees, want welke echtgenoot kan zulke buiten sporigheid financieren? En dan krijg ik het op mijn brood, dat ik haar toen het de tijd daarvoor was, geen beter begrip van cijfers en hun waarde in het praktische leven heb bijgebracht. De verantwoordelijkheid gaat ma steeds zwaarder drukken, wilt u dat wel geloven. Ingezonden Mededeling (Adv.) iy-lvuM q/roebporiode, Scott's Emulsion da smakelijkste levertraan rijk aan vitaminen x en versterkt met onmisbare mine rale opbouwstoffen. Voor een voorspoedige ontwikkeling van beendersteUel en gebit. In menig gezin krijgt van jong tot Oud Scott's Emulsion. Daar kunnen ze tegen een stootje in het slechte jaargetijde. EMULSION AlUan acht mal hal vissertje op da verpakliinq KRUISWOORDRAADSEL Ingezonden Mededeling (Adv.) i Verkrijgbaar bij: Parfumerie CAPRI Sageerstraat 4 - (naast BIJOU) - Middelburg Horizontaal: 1 Muziekinstrument, 7 zangnoot, 8 vaartuig, 12 binnen, 14 staatsgreep, 16 niet vroeg, 18 zangnoot, 21 raamwerk van staven, 25 telwoord, 27 verkleedpartij. Verticaal: 2 Plezier, 3 vogel, 4 wate ring, 5 bestaat, 6 puntje, 8 muts, 9 tussen, 10 gezinslid, 11 zonnig, aangenaam, 13 dichtbij, 15 stad in de oudheid, 17 insect, 19 zangnoot, 20 jong dier, 22 bovendien, 23 plaaggeest, 24 gelofte. Oplossing vorige puzzle Horizontaal: 4 Rog, 7 eilaas, 8 Sr, 10 brandewijn, 11 luisteren, 12 en, 14 Er- melo, 15 nap. Verticaal: 1 Verbolgen, 2 Albanië, 3 zandstorm, 5 os, 6 grondnoot, 9 kwartel, 13 na.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 10