Automatisering zal niet tot massale werkloosheid leiden lief $perl Hein Cujé won in blakende vorm wallenloop in Hulst Neer goud dan in Helsinki Raakt Zeeuwsch-Vlaanderen helicopter- verbinding met Rotterdam kwijt? Nederland dient mogelijkheden spoedig te benutten Spierpijn Kloosterbalsem Bromwee ie Geersdijk Gemeenten en industrieën weigeren subsidie voor deze onmisbare schakel Filmtoernee Zeeuwsch Dagblad Cela Hoest Uw Kind...? ZWITSAL SIROOP Stijf en Stram? Nu hier - dan daar? Volleybalcompetitie zaterdag gestart Dinsdag 23 oktober 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagïna 1 Prof. Dr. Ir. R. M. M. Oberman sprak te Middelburg MIDDELBURG, 22 oktober. Ook in Nederland zullen wij ze ker rekening moeten houden met bepaalde aspecten van de automa tisering. Maar wij behoeven geen vrees te koesteren voor calami teiten bij de realisering daarvan. Wij hebben geen massale werkloos heid te vrezen, omdat het slechts een gedeelte van de arbeidende bevolking zal betreffen. Dit was de slotconclusie van prof. dr. ir. R. M. M. Oberman, die verbonden is aan het Dr. Neherlaboratorium van P.T.T., in zijn rede, welke hij vanmiddag in Hotel „De Burg" tijdens >en lunchbijeenkomst uitsprak voor een groot aantal leden van het Departement Zeeland van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Prof. Oberman maakte 'eerst het verschil tussen mechani sering en automatisering duidelijk. Onder mechanisering verstond nij de vervanging van menselijke spierkracht door machinale be werkingen, onder automatisering de vervanging van bepaalde gees telijke werkzaamheden (als b.v. het meten, regelen en bedienen) door nachinale bewerkingen. Uit de (vooral Amerikaanse) lite atuur blijkt, dat men veel onder auto matisering verstaat, dat typisch me chanisering is. Dit laatste is overigens niet nieuw. Reeds omstreeks 1650 maakte Pascal een rekenmachine voor zijn vader, die belastingambtenaar was. Als tweede voorbeeld nggmde prof. Oberman het bekende weefgetouw van Jaquard, met „een variabel program ma". Ook de stoommachine, met de regulateur, is er een voorbeeld van. Hier is al sprake van het principe der terugkoppeling. DE TELEFOON Omstreeiis 1840 werd in Engeland een rekenmachine uitgevonden, die wegens onbegrip van de tijdgenoten en ontoereikendheid der toen bestaan de technische middelen geen prakti sche mogelijkheden bood. Ware dat wel het geval geweest, dan zou reeds In die tijd de automatisering haar in trede hebben gedaan. Als zeer representatief voorbeeld roemde prof. Oberman de automatise ring van de telefoon, die economisch noodzakelijk was om een bedrijfsvoe ring tegen redelijke tarieven mogelijk te maken. Het opvallende hierbij is, dat nimmer een telefoniste tengevolge van deze maatregelen is ontslagen, in tegendeel: het aantal telefonistes moest worden uitgebreid, omdat het telefoon verkeer enorm toenam. Ook het aan tal technische krachten moest zeer be langrijk worden uitgebreid. Naar het oordeel van prof. Oberman hebben de voordelen van mechanisatie een belangrijke rol gespeeld in bedrij ven, waar in massa artikelen worden geproduceerd, evenals in de admini stratie van vele ondernemingen (boek houding, kwitanties e.d.). In de auto mobielindustrie is men er de laatste jaren in geslaagd vele z.g. transfer mechanieken te maken, waarbij de on derdelen in het productieproces a.h.w. worden overgegeven. In feite is dit echter een gespecialiseerde mechani sering, maar geen automatisering, al dus prof. Oberman. De laatste jaren zijn er allerlei elektronische mechanieken ontwik keld, waardoor de machine zelf be rekeningen uitvoert, deze zelfstan dig wijzigt, instructies geeft e.d., zelf een variabel programma maakt en controleert, of het proces goed ver loopt. Het is ook mogelijk gereed schappen met deze middelen uit te rusten, b.v. werkbanken, waardoor men ook in kleinere bedrijven tot seriefabricage kan overgaan. Een zeer spectaculaire kant komt voort uit de ontwikkeling der elektro nische rekenmachines, die een „groot geheugen" hebben. Zij voeren bereke ningen uit, waarvoor anders soms ge durende een jaar honderd rekenaars aan de gang zijn. Prof. Oberman ge loofde, dat deze machines eerst in de administratieve bedrijven haar intrede zullen doen. Het personeel zal zeker niet verdwijnen, maar ander werk krij gen of zoals in Amerika is gebleken worden ingeschakeld voor werk, dat juist méér ontstaat door inscha keling van deze machines. ZONDER FOUTEN Experimenten hebben uitgewezen, dat er elektronische rekenmachines zijn, die het mogelijk maken zonder fouten resultaten af te leveren. Zelfs zijn er al machines, die de eigen fou ten corrigeren. Kunnen zij dat (nog) niet. dan stoppen zij, als er een fout is gemaakt. Prof. Oberman vertelde o.m., dat er Amerikaanse jachtvliegtuigen zijn, die „automatisch vechten", hetgeen moge lijk is door een „samenwerking" tus sen rekenmachine en radar. Alleen automatisch stijgen en landen gaat (nog) niet! Na de gevolgen voor de leiding van de bedrijven te hebben geschetst (de hele gang van zaken wordt veel over zichtelijker) ging prof. Oberman na der in op de mogelijkheden der ver taalmachines, die voor bepaalde vak gebieden reeds in uitvoering zijn. Ver taling langs elektronische weg van li teratuur zal nog wel even duren, om dat het een hele opgaaf is de vertaal machines complete woordenboeken te leren! Ook op het gebied van de codi ficatie van wetenschappen (b.v. opspo ren van octrooien en van jurispruden tie op advocatenkantoren) liggen er mogelijkheden. Naar de mening van de spreker zal de omschakelingstijd lang duren. Er zijn n.l. enkele remmingen. Als zo danig zag prof. Oberman de grote in vesteringen, het alleen geschikt zijn voor volledige automatisering van de „massabedrijven en het ontbreken van een geïntegreerde markt in Europa. Een versnellende factor voor Neder land is de noodzaak om staande te blijvenMn de internationale concurren tie. Ook het personeelsgebrek spreekt een hartig woordje mee. Voor angst en onzekerheid, voor massale werkloos heid, is er geen reden. In sommige bedrijven zal voor be paalde groepen van arbeiders werk verloren gaan, maar daartegenover staat méér werk als gevolg van toe nemende welvaart, welke weer een gevolg is van de automatisering, die grotere differentiatie mogelijk maakt. Ook zal er sprake zijn van verschui ving van het werk naar arbeid van hoogwaardig karakter. Wie hier uit eindelijk geen werk zullen kunnen vinden, -zullen waarschijnlijk af vloeien naar de z.g. dienstenverle nende sector van onze maatschappij. Prof. Oberman verklaarde, dat de automatisering zich zeker niet over 't gehele leven zal uitstrekken. Het aan tal daarvoor vatbare bedrijven is niet zo groot. Niettemin zal het zaak zijn ons technisch onderwijs op de auto matisering in te stellen. Tijdens de discussie deelde ir. T. Michielsen nog mede, dat op 20 no vember a.s. des avonds om 8 uur in de koffiekamer van de P.Z.E.M. twee films zullen worden vertoond, waar van de ene tot titel draagt „This is automation". Ingezonden Mededeling (adv.) 'of rheumatieh? Flink wrijven met Kloosterbalsem, die diep in het weefsel dringt wrijft de pijn weg J Uniformen voor Melbourne Hij schreef op het laatste moment in HEIN CUJE, die pas op het laatste moment had ingeschreven voor de zaterdag te Hulst gehouden derde internationale „Wallenloop" heeft nog eens duidelijk getoond, dat hij op het ogenblik in uitzonderlijke vorm verkeert. Hij ging na 5000 meter nog volkomen fit als eerste over de eindstreep met ruim 100 meter voorsprong op Malipaard van THOR, winnaar van vorig jaar en houder van de wisselbeker. Er bestond voor deze wed strijd een vrij grote belang stelling, zowel bij de atleten er waren bijna vijftig deel nemers als bij het publiek. Begonnen werd met een pres tatieloop over 1000 meter voor C.-junioren, waaraan meer dan twintig schooljongens met enthousiasme deelnamen. Daarna loste voorzitter Ver- paelen van de Hulsterse Atle tiekvereniging het startschot voor veertien B-junioren, die 2200 meter moesten afleggen. Kas Mulder van E.M.M. uit Middelburg, een veelbeloven de jongeman, won onbedreigd in 8.41.3. Hij ging zes seconden eerder over de finish dan de plaatselijke favoriet W. Boes- broeck. Elf A.-junioren start ten voor de 2500 meter. De voorsprong op Rudi Mondeel De Belg E. Allonsius van AS Rieme demonstreerde een gro te superioriteit. Hij nam da delijk de leiding en toen hij na 8.35.7 over de eindstreep 1 n E.M.M., die op zijn beurt ong 'eer 100 meter was uitge lopen op P. Picavet van Hulst. DE SENIOREN Bij Ie ruim trwintig senio res nam Malipaard aanvan kelijk de leiding, maar hij moest deze al spoedig afstaan aan Hein Cujé, die na de eers te ronde ongeveer tien meter voor zijn concurrent uitging. Staf Dobbelaere volgde op twintig meter en de Belg Tem merman had toen reeds onge veer 75 meter achterstand. Cujé stond de leiding niet neer af: hij liep steeds meer uit en finishte tenslotte in 17.6.7 met bijna 100 meter voor sprong op Malipaard. Staf Dobbelaere en Temmerman hadden hun voorsprong weten te behouden. Nieuwe schaakclub KRUININ GEN is sinds en kele dagen een schaakclub rijk, die naar men hoopt het vólgende seizoen in de pro vinciale competitie zal kun nen uitkomen. Een definitief bestuur werd nog niet geko zen. Eerst als het ledental nog iets is toegenomen, zal men hiertoe overgaan. zitter van de K.N.W.U. en de leden van de sportcommissie en Pellenaars. „De Pel" zal alle noodzakelijke voorberei dingsmaatregelen treffen in overleg met vertrouwensman Van Ierlant. Zij krijgen vrij heid van handelen met dien verstande, dat de K.N.W.U. als het leidinggevend lichaam op wielergebied in ons land, toe zicht zal uitoefenen. Pellenaars is van plan met een ploeg aan de Ronde van Spanje en Italië deel te ne- Russische bondscoach optimistisch DE Russische olympische ploeg zal op 2 novem ber naar Melbourne vertrekken. De heer G. Ko- robkov, de hoofdcoach, heeft in een artikel in een geïllustreerd Russisch blad geschreven, dat hij veel van de leden van het team verwacht. Hij hoopt zelf, dat de Russen meer gouden medailles dan in Helsinki (zij veroverden daar 22 van de 149 gouden plakken) zullen bemachtigen. Korobkovs hoop is vooral gevestigd op de da mesatleten Galina Popova (100 meter en versprin gen), Maria Itkina (200 meter), Nina Vinogradova (80 meter horden), Valya Ballod (hoogspringen) en het team voor de 4 x 100 meter estafette. Bij de mannen noemde hij: Vladimir Kuts (5000 en 10.000 meter en Semyon Rzhischkin (3000 meter steeple), Mikhail Korvonosov (kogelslingeren), Leonid Scherbakov (hink-stap-sprong), Igor Kash- hariv (hoogspringen), Mikhail Lavrov (snelwande len), Grogory Klimov (50 km snelwandelen) en Vasily Kuznetsov (tienkamp). Vooral voor hen, die de schaakkunst nog niet meester zijn, ligt hier een schone kans: over enkele weken zal name lijk worden gestart met een schaakcursus, die onder lei ding zal staan van de heer J. W. Hasman. De clubbijeenkomsten zijn voorlopig bepaald op vrijdag avond in „Ons Dorpshuis". Kernploeg K.N.S.B. KEES BROEKMAN, De Graaf, Vogels, Kroon, Pes- man en Koeleman zijn ge kozen in de kernploeg van de K.N.S.B. Gerard Maarse zal geen deel uitmaken van het team, omdat hij door huiselijke omstandigheden niet in staat is in het bui- ,Pel' Ac *n,lr tenland in wedstrijden uit naar ae tour te komen_ 0ok Jeen plaatsje Valadalen, waar de ijstraining begint. Na een maand oefenen onder leiding van de heer Zwa nenberg gaan de rijders naar Hamar, waar Klaas Schenk de leiding over neemt. Snelle dame...... Tijdens de atletiek-ont- moeting tussen de dames landenploegen van Italië en Duitsland, heeft de Italiaan se atlete Giuseppina Leone het Europese record op da 100 meter van Panny Blan- kers-Koen verbeterd en ge bracht op 11.4 sec. Titelstrijd judo In de „Harmonie" te Gro ningen werden de Neder landse individuele kam pioenschappen voor dans- graadhouders gehouden. Kampioen van de eerste dans werd J. de Waal, Utrecht, die in de finale J. Bruins, Amsterdam ver sloeg. C. de Waal, eveneens uit Utrecht, werd titelhou der bij de tweede dans door een zege op J. Peters, Ber gen op Zoom. Kampioen derde dans kwam niet uit de bus, doordat er voor de enige gegadigde F. Janssens uit Bergen op Zoom, geen tegenstander was. Titelhou der „alle categorieën" werd Anton Geesink, Utrecht, na een zege op zijn stadgenoot J. de Waal. De eerste ronde Op een persconferentie van de KNDB werd mede gedeeld, dat het toernooi om de wereldtitel dammen zal aanvangen op maandag 5 november a.s., om vijl uur 's middags, in het Carl- tonhotel te Amsterdam. In de eerste ronde zullen de volgende partij gn wor den gespeeld: J. M. Bom (Nederl.)E. Fanelli. (It.) I. Koeperman (Rusl.)ML Mérono (Marokko); M. Sja- wel (Rusl.)M. Navarro (Algerië); M. Kogan (Rusl.) J. Amzand (Suriname)! A. Kovrikin (Rusl.)1VL Deslauriers (Canada)H. Verpoest (België)M. Hi- sard (Fr.); R. Forclaz (Zw.) Li Choan King (China) R. Saint Fort (Haïta)—W. de Jong (Nederl.); P. Dionis (Fr.)—R. C. Keiler (Ned.)j Abel Verse (Fr.)W. Huis man Nederl.). KEES PELLENAARS zal volgend jaar opnieuw als ploegleider van de Ronde van Frankrijk fungeren. Dit is het resultaat van een bespreking tussen dr. P. van Dijk, voor van den Berg heeft er de voor keur aan gegeven het ko mend schaatsseizoen in ons land te blijven. Op zater dag 1 december vertrekt de ploeg naar het Zweedse Wedstrijdleider is ex- wereldkampioen B. Spriny ger, die in zijn taak zal worden bijgestaan door de hoofdbestuursleden van da KNDB, de heren A. A Busch en C. J. Blokland. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A.I.Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Kareise, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. Tijdens een bijeenkomst, die in de Haagse Dierentuin is gehouden met deelnemers, officials en de pers is ook de Olympische uniform getoond. Op de linker foto zien we de zwemster Cockie Gastelaars en de wielrenner J. Buin in de fraaie uniform. Rechts zien we Puck van Duyne-Brouwer, die de inhoud van het „Olympische koffertje' enthousiast bespreekt met een belang stellende. DE PLOEGWEDSTRIJD IN RILLAND GOES, 22 okt. Op vrijdag 26 okto ber a.s. zal, zoals bekend, in de Bath- polder te Rilland-Bath de nationale ploegwedstrijd van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Zeeland wor den gehouden voor ploegen achter trekkers. Op de terreinen van de boerderij „Middenhof" zullen de ploegers el kaar bekampen vanaf 1 uur. De heren A. van Dijke en C. de Jager, beiden uit Wolfaartsdijk, zullen de eer van Zeeland verdedigen. KORTGENE, 22 okt. Op de Keten- dijk te Geersdijk is een bromfietser op twee wandelaars ingereden. Hierbij werd mevrouw E. DingemanseFilius zeer ernstig gewond. De wandelaars liepen rechts van de weg toen mevrouw Dinge manse hen achterop reed en tegen hen aan botste. Hierbij kwam de vrij bejaar de wielrijdster zodanig te vallen, dat zij in zorgwekkende toestand naar het zie kenhuis aan de Oostwal te Goes ver voerd moest worden. De eenheid is ver te zoeken GOES, 22 oktober Zeeuwsch-Vlaanderen, dat streeft naar een betere verbinding met overig Nederland 'en een vaste oeververbin ding als punt één op het programma heeft gezet, bezit in de wekelijk se helicopterlijn AxelRotterdam een verbinding, waarmee vooral de industrie en het zakenleven sterk is gebaat. Op 4 oktober van het vorig jaar is deze verbinding gestart. Voor een proeftijd van een half jaar. Na afloop volgde verlenging, weder om met een half jaar. En nu? Wordt deze broodnodige verbinding opnieuw verlengd? Op deze vraag is in dit stadium nog geen definitief antwoord te ge ven. Wel, dat bij voortzetting er aan zienlijke wijzigingen zullen komen, zowel in de wijze van subsidiëring als het uitvoeren der helicopterver- binding. Bovendien bestaat de mo gelijkheid, dat, wanneer Zeeuwsch- Vlaanderen deze helicopterlijn ver loren zou laten gaan, het ontstellend moeilijk zal worden om deze dienst weer terug te krijgen. HANDEN INEEN Vorig jaar sloegen de Kamer van Koophandel te Terneuzen, gemeenten De volgende filmvoorstellingen zijn: Woensdag 24 oktober Middelburg; Schouwburgzaal; aanvang 8 uur. Kaarten verkrijgbaar kantoor Zeeuwsch Dagblad, Korte Noordstr. 35. Donderdag 25 oktober Tholen; zaal Hof van Holland; aanvang 8 uur. Kaarten verkrijgbaar bij agent Zeeuwsch Dagblad, de heer Kurvink, Julianastraat. Vrijdag 26 oktober Arnemuiden; Ver. gebouw; aanvang 7.30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij agent Zeeuwsch Dagblad, de heer BI. van van Belzen, Langstraat. Zaterdag 27 oktober Meliskerke; Gem. Ver. Gebouw; aanvang 7.30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij agent Zeeuwsch Dagblad, de heer J. C. Adriaanse, A 89. Voorziet U tijdig van een kaart. De belangstelling voor deze film voorstelling is groot. van héél Zeeuwsch-Vlaanderen, het bedrijfsleven en het provinciaal be stuur de handen ineen en legden een subsidiebedrag op tafel. Welnu, in het afgelopen jaar heeft de helicopterverbinding Brussel-Z.- Vlaanderen-Rotterdam dubbel en dwars het bestaansrecht bewezen. To taal maakte men 44 vluchten en naar Rotterdam werden 180 passagiers héén en 255 terug vervoerd. Uit de cijfers blijkt, dat steeds een uitstekende be zetting aanwezig was. In oktober ver voerde men: van Brussel naar Axel 7 agiers, van Axel naar Rotterdam 19, van Rotterdam naar Axel 20 en van Axel naar Brussel 15 passagiers. In november 1955 waren deze aan tallen resp. 17, 17 en 5, in december 1955 11, 19 en 10, in januari 1956 11, 13 en 10, in april 1956 2, 8, 19, 13 en in augustus 1956 11, 21, 22 en 7. Over de maanden oktober 1955 t.m februari 1956 vervoerde men totaal 195 p ssagiers, terwijl ervoor deze vluchten 225 passagiers hadden ingeschreven! In dit tijdperk wer den bovendien van de 22 vluchten er 4 afgelast. In het tweede tijdvak, van maart tot augustus 1956 vervoerde men to taal 339 passagiers en van de 26 vluchten werden er 2 wegens slecht weer afgelast. In dit tijdvak bleven 54 passagiers op de wachtlijst staan. ONMISBAAR Uit deze cijfers blijkt, dat deze heli copterlijn voor Zeeuwsch-Vlaanderen, vooral wat handel en industrie betreft, een onmisbare verbinding is. Wanneer binnen afzienbare tijd be slist moet worden over al of niet voort zetting, blijken er echter verschillen de moeilijkheden te zijn gerezen. Zo betoont men óók in deze helicop terverbinding niet de gewenste een heid. Naar verwacht zullen n.l. de W.- Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten zich distantiëren en géén subsidie meer verlenen. Waarschijnlijk zullen ook de indu- striën, gevestigd in de Kanaalzone, hun subsidie inhouden! Onbegrijpelijk, om dat men kortgeleden de handen ineen sloeg om de industrie uit te breiden en goede verwachting koestert t.o.v. de verplaatsing der kolenmijnen van zuid naar noqrd-België. LICHTPUNT Als een lichtpunt tegenover deze moeilijkheden staat de houding van 't Heil» opter Syndicaat. Toen dit lichaam bekendheid kreeg van de moeilijkhe den stelde het spontaan een subsidie van f5300,- beschikbaar. Maar door deze royale geste alleen kan de Sabena onmogelijk de lijn Brussel-Zeeuwsch-Vlaanderen-Rotter dam exploiteren. Het zal -nodig blijven, dat Zeeuwsch-Vlaanderen eensgezind blijft samen werken. En dat óók de in dustrieën er het hunne toe bijdragen. De Sabena Is er reeds van over tuigd, dat de S 55, die 6 passagiers kan vervoeren, voor deze lijn ontoe reikend is geworden. Waarschijnlijk nog deze maand wordt gevlogen met de nieuwe Sikorsky S 58, die 12 pas sagiers kan vervoeren en een snel heid heeft van 180 km. Daardoor wordt ook de vliegtijd ingekort, ter wijl er mogelijkheden ontstaan voor Ingezonden Mededeling (adv.) Talm niet langer, grijp dadelijk inl Om kinderhoest te bestrijden is er i KINDER.HONINr. i driedeling (Adv.) Neem Kruschen - en Uw pijnen verdwijnen. In veie gevallen van rheumatischn pijnen krijgt ons wisselvallig klimaat de schuld. Maar veeleer is de oorzaak ook: onzuiver bloed. Menigeen, die een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, onder vindt al na korte tijd de weldadige gevolgen daarvan. Naarmate Kruschen de wat traag geworden bloedzuiveren. de organen weer op normale kracht brengt, gaat het bloed sneller stro men. Onzuiverheden daarin krijgen geen kans meer, want ze worden langs natuurlijke weg afgevoerd. En daarmede de oorzaak van Uw rheu- matische pijn. GOES, 22 okt. Vol enthousiasme zjjn de leden van de verschillende vol leybalclubs zaterdagmiddag in de zaal van het Chr. Lyceum te Goes gestart met de eerste competitiewedstrijden voor de afdeling Zuid-Beveland van de NeVoBo. In totaal stonden zeven wedstrijden op het programma, waar van er drie door de dames en vier door de heren werden gespeeld. De uit slagen waren bij de dames: O.K.K. Neptunes 1—3; BaZoO.K.K. 31; OstraNeptunes 30. Bij de heren luidden de uitslagen als volgt: BaZoNeptunes I 3—0; Nep tunes IAstra I 0—3; Astra INep tunes II 30. Omdat Neptunes n te laat aanwe-* zi was voor de wedstrijd tegen BaZo kreeg BaZo (heren) nog drie punten extra. De wedstrijden stonden onder leiding van de heer J. Goedee uit Goes. een later vertrekuur uit Rotterdam. Zelfs heeft men bij de Sabena reeds plannen, zo nodig helicopters welke 20 passagiers kunnen vervoeren, in te schakelen. Men is zeer gebaat bij uitbreiding der diensten tot b.v. 2 5 3 maal per week en een vlucht op maandag in plaats van op dinsdag, zoals nu het geval is. De Sabena is eveneens bereid aan deze wensen en verlangens tegemoet te komen. Maar dan zal het noodzake lijk zijn, dat Zeeuwsch-Vlaanderen tracht zijn helicopterlijn te behouden. In het belang van de streek.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2