r Coop Boerenleenbank te 's-Heer Arendskerke bestaat 40 jaar Vandaag begint de strijd om de persoonlijke Zeeuwse damtitel Vaste oeververbinding is onontbeerlijk Enorme aanvoer van appels op veiling te Kapelle Tragisch ongeval in Kwadendamme BAAYENS Zaterdag 20 oktober 1956 ZEEIIWSCH DAGBLAD Tevens het jubileum van de heer D. W. Lindenberg, de initiatiefnemer Totaal ruim 400 ton fruit Rollerdammer in Bruinisse verdronken Tweede slachtoffer van gasvergiftiging overleden Middelburg Beslissing hangt af van de eigen Goes Ambonese bruiloft in Kruiningen u pagina 2 E/ncf Oktober 1956 werden eerste posten ingeschreven 's-HEER ARENDSKERKE, 19 oktober. Op zaterdag 20 septem ber 1916 werd ten overstaan van notaris F. van Cleef te Heinkens- zand de akte van oprichting gepasseerd van de Coöperatieve Boeren leenbank te 's-Heer Arendskerke. Officieel was de nieuwe bank dus 'n het leven geroepen, doch het zou nog enkele weken duren voor de werkzaamheden op dreef kwamen. Eind oktober werden de eerste posten door de kassier, de heer W. P. Markusse, in zijn boeken inge schreven en het is dan ook in de laatste week van oktober, dat het foankbestuur zich opmaakt het veertigjarig bestaan van de bank fees telijk te vieren. Dit wordt dan tevens het jubileum van de heer D. W. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke, die veertig jaar geleden het initiatief tot de oprichting nam. De heer Lindenbergh werd bovendien de eerste voorzitter van de bank en zelfs de enige voorzitter tot op heden. Het eerste bestuur van de Bank bestond voorts uit de heren Jac. Nijsse, secretaris en P. de Putter, P. Blok en P. Oudkerk. De heer Jac. de Jager werd 40 jaar geleden de eerste voorzitter van de Raad van Toezicht. Bescheiden start Hoewel het eerste boekjaar een be scheiden beeld te zien gaf ging het daarna met de bank al spoedig in een snel tempo voorwaarts. Aan het ein de van 1917 gaf de balans een totaal van f58.400.te zien, maar reeds in 1919 werd de f 100.000.overschre den. Steeds sneller breidden de werk zaamheden zich uit, zodat reeds na 10 jaar het halve miljoen werd bereikt. In 1941 werd het eerste miljoen vol- gemaakt, maar nu, 40 jaar na de op richting, zinken deze cijfers ver in het niet bij het huidige totaal, dat 6 mil joen bedraagt. De jaarlijkse omzet van de bank is inmiddels gestegen tot 20 miljoen. In 1925 werd voor de spaarbank een afzonderlijke stichting In het leven geroepen. Het aantal spaarders bedraagt niet minder dan 2500. Tezamen hebben deze 2500 spaarders momenteel 5.134.000.ingelegd, wat zeker mag worden gezien als een bewijs van het grote vertrouwen, dat de jubi lerende bank in een groot gedeelte van Zuid-Beveland geniet. Iedereen moest toen voor zijn gelden bij een bankinstelling terechtkomen. Het aantal rekeninghouders is in die dagen sterk toegenomen en velen hebben daarna het besluit genomen ook in de toekomst van de diensten van de bank teprofiteren. Van de mede-oprichters van de bank zijn nog stetds lid de heren Nic. Otte, Jacs. Nieuwenhuijse, M. Lokerse, N. Janse en C. Minderhoud. Van de in 1916 tot de bank toegetreden leden zijn thans nog lid de heren P. Kloos terman, M. A Nijsse, C. v. d. Plasse, J. Huisson, M. Kloet, G. M. Nijsse, L. Kaaisteker, Jan de Schipper, Jac. de Schipper en M. J. o 'tHof. Feestprogramma Vanzelfsprekend zal het jubileum opgewekt worden gevierd. Op 24 ok tober vindt in de middaguren in het gemeentelijk verenigingsgebouw te 's-Heer Arendskerke de receptie plaats. Voor de feestelijke viering met leden en genodigden heeft men beslag we ten te leggen op het gezelschap Jaap Mijderwijk uit de Meern, dat onder het toepasselijke motto „Het leven begint bij veertig" een bont program ma zal verzorgen. Dit optreden vindt plaats in de grote zaal van de „Prins van Oranje" in Goes, 24 en 25 oktober. Wij vermelden tenslotte nog, dat het huidige bestuur van de jubilerende bank bestaat uit de heren D. W. Lin denbergh, voorzitter; N. Otte, secre taris, J. M. Klompe, A. Blok en J. Oudkerk. De Raad van Toezicht be staat uit de heren F. de Jonge, voor zitter; C. Minderhoud, secretaris en M. C. de Leeuw. 9« Conclusie van bespreking in Terneuzen: Vele meningen 99 Bij 't rechte eind Aanvankelijk was het kantoor ondergebracht in het woonhuis van de heer Markusse, de eerste kassier. Geleidelijk werd dit echter te klein. In 1938 kon een modern kantoor gebouw in gebruik worden genomen, dat tegelijk met een woonhuis voor de kassier was verrezen aan de hui dige Wilhelminastraat. Sommige le den bezagen de nieuwe aanwinst van de bank destijds met sceptische ogen. Men vond een en ander wel wat al te luxueus. Doch thans blijkt, dat het bestuur het bij het rechte eind had. De huidige kassier, de heer H. A. Zandee, die in 1933 de heer Markusse opvolgde, verklaarde ons, dat het ge bouw eigenlijk al weer te klein wordt. Moeilijke tijd Het laatste oorlogsjaar is niet on opgemerkt aan de bank voorbijgegaan. Na de inundatie van Walcheren zocht de Duitse Staf, die op Toorenvliedt verbleef, een goed heenkomen en dit werd gevonden in het kantoorgebouw van de bank, dat evenals de kassiers- woning gevorderd werd. De bevrijding bracht voor de bank aanvankelijk in dit opzicht nog geen verlichting. De plaats van de Duitsers werd in genomen door geallieerdenIn zekere zin was dit zelfs een verslech tering. Tijdens het verblijf van de bezet ters kon de kassier nl. ongestoord van tijd tot tijd zijn woning en kantoor bezoeken, maar na de vevrijding be zagen de nieuwe bewoners hem met argwanende ogen. Wanneer de heer Zandee nl. zijn kantoor betrad, wer- dij haastig alle stafkaarten en be scheiden opgeborgen Grote drukte Gelukkig kon het kantoor, dat enige tijd in het postkantoor ondergebracht was geweest, weer spoedig in het eigen gebouw worden gevestigd. Na d° bevrijding bracht de geld- sanering grote drukte voor de bank. (Vervolg van pag. 1) Hij bepleitte grotere eendracht en samenwkerking, doch juichte het geopperde plan van de burge meester van Terneuzen inzake een meer westelijker ligging der vaste oeververbinding niet toe. Hij schaar de zich volkomen achter het voor stel van Prof. Haccou: vaste oever verbinding ter hoogte van Saef- tinge. Doch bovenal wenste hij deze vaste verbinding te zien als een nationaal belang. Eenheid De burgemeester van Schoondijke, F. A. van Roosevelt, legde de klem toon op eenheid van Zeeuwsch-Vlaan deren. Slechts dan kan men iets be reiken. Hij zag slechts heil in een vaste oeververbinding Noord-Zuid, waarmee de totaliteit van Zeeuwsch- Vlaanderen zou worden gediend. Drs. R. Cambier van Zevibel had als econoom grote waardering voor het verzamelde cijfermateriaal doch betreurde het, dat men enkele alter natieven niet naast eikaar waren ge steld. Een vaste oeververbinding be pleitte hij in meer westelijker richting dan het rapport aangaf, vooral omdat de visserij, die zich in Breskens heeft geconcentreerd, hiermee gebaat zou zijn. Voor een meer centraal gelegen vaste oeververbinding pleitte de heer J. Duvekot Szn, voorzitter der Alg. Verl. en Eigen Vervoerders Organisa tie, die zich voorts afvroeg of de ka nalisering van de Westerschelde tet de onmogelijkheden behoort. Nationaal Het lid van Provinciale Staten, de heer L. P. van Oorschot, wilde het probleem, dat voornamelijk Zeeuwsch- Vlaarase sfeer wordt getrokken, als algemeen Zeeuws stellen én als na tionaal probleem. Allen zijn het roerend eens: een vaste oeververbinding móet er ko men. De ramp heeft dit vraagstuk sterk naar de voorgrond geschoven, doch lange tijd voor de ramp maakte het reeds deel van bespreking uit in de Provinciale Staten. Het rapport Haccou, samengesteld in 1953 en 1954 noemde hij enigszins verouderd. De secretaris der NOB Wegtrans port Zeeland, de heer Chr. Kars, hoopte, dat een vaste oeververbinding de capaciteit der veren niet in zou boeten. Een oostelijke vaste oever verbinding zou volgens spreker voor Zeeuwsch-Vlaanderen het gevaar in zich houden, dat dit gebied los zou KAPELLE, 19 okt. Nog nim mer in de geschiedenis van de vei ling Kapelle was er een aanbod van fruit als vandaag. De totale aanvoer bedroeg namelijk niet minder dan 18.000 kisten fruit of 400.000 kg. Het grootste deel hier van was goudreinette. Woensdag was er reeds een record-aanvoer van goudreinette. Toen kwam er op één dag 100 ton. Vrijdag werd dit record opnieuw gebroken want toen was er alleen aan Goudrei nette ruim 160 ton. Voor de kleinere maten liep de prijs in vergelijking met woensdag zelfs nog op. Hiervoor werd nu rond 25 ct. per kg. betaald. Ook het andere fruit bleef duur. De oorzaak van dit zeer grote aan bod ligt in het feit, dat de kwekers de laatste dagen niet veel anders hebben kunnen doen dan sorteren in verband met het weer. Hierbij komt dat de prijzen dermate gunstig zijn, dat de meeste kwekers hiervoor graag willen ruimen. raken van overig Zeeland en hij stel de Tbolen en Schouwen en Dpiveland als sprekend voorbeeld. Kanalisering der Westerschelde zou grotere moge lijkheden voor een vaste oeververbin ding zowel voor Oost- als West- Zeeuwsch-Vlaanderen scheppen. De burgemeester van Honlenlsse, de heer C. J. van Hootigem, wekte op om gezamenlijk te bevorderen dat er een vaste oeververbinding komt, doch de plaatsbepaling over te laten aan bevoegde instanties. De frequentie der veren zag hij graag zo hoog mogelijk en zo spoedig mogelijk opgevoerd, waarmee de streek een dienst wordt bewezen. Mr. Schlingeman van de Geweste lijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap wees op het prakti sche punt: in tussentijd (tot 1970) capaciteit der veerboten opvoeren, vooral wat Kruiningen Perkpolder betreft. De burgemeester van Zoutelande, de heer D. Kodde, was aanvankelijk slechts gekomen om te luisteren. Doch hij werd genoopt enkele dingen te zeggen en wel dat men moet streven' naar eenheid, want het heeft hem sterk getroffen, dat er in Zeeuwsch- Vlaanderen geen eenheid heerst. Het gestelde probleem dient men uit Zeeuws oogpunt te bezien, aldus spr. De directeur van de ANWB, de heer A. G. M. Boost, zou het betreu ren, dat Zeeland achter zou blijven, bij andere delen van Nederland en de noodzakelijke verbindingen ach terwege zouden blijven. "Voor spraken over dit probleem nog de heer C. van Roon (Nederl. Handelsreizigersver. afd. Zeeland en de heer H. J. Colsen, namens de Ned. Bond van Vee- en Varkenshan delaren. Prof. Haccou antwoordt Prof. dr. J. F. Haccou merkte op, dat de plaatsbepaling van de vaste oeververbinding in zijn rapport slechts een zuiverstelling was. Het Deltaplan had hij met opzet niet in zijn rapport opgenomen, daar ook nu nog onge looflijk veel onbekend is over dit grootse plan. Het verkeersprobleem noemde hij een Zeeuws probleem, doch men zou er goed aan doen het als een Nederlands vraagstuk te be schouwen, wat het in wezen is. Bovendien zal „Den Haag" meer ge hoor geven aan een Nederlands dan aan een Zeeuws probleem. Bewust is gestreefd naar een mini mum in alle veronderstellingen. Bij bet nemen van een beslissing dient men de prognose verder te stellen dan 1970. Besloten vergadering De Commissaris der Koningin merk te in zijn slotwoord op, dat allen stre ven naar een vaste oeververbinding, maar dat bekeken moet worden waar deze zal komen. Nauw overleg met de streek zal worden gehouden. Er is echter niets gebeurd en men kan zich afvragen: Wat nu? Daarom achtte hij het noodzakelijk dat G.S. met Prof. Haccou en het bestuur der Kamer van Koophandel een korte nabespreking zouden houden, om te bepalen, welke weg gevolgd moet worden. Na afloop van deze besloten zitting deelde men in een persconfe rentie de korte inhoud weer, welke wij aan het begin van dit verslag heb ben weergegeven. (Ongecorrigeerd) o BRUINISSE, 19 okt. Door onbeken de oorzaak is de 17-jarige J. A. van der Roest, wonende te Rotterdam, donderdag avond in de Vluchthaven te Bruinisse van de sleepboot Mathilda overboord geval len en verdronken. De kapitein, de heer U. A. Koren, was van boord gegaan om te telefoneren. Toen hij terug kwam brandde het licht en speelde de radio. De kajuits deur stond evenwel open en zijn knecht was verdwenen. Men is gaan dreggen en vannacht om half twee heeft men het stoffelijk overschot opgehaald. Het slacht offer was woensdagmiddag voor zijn eerste reis aan boord gekomen. BERGEN OP ZOOM, 19 oktober. In de nacht van donderdag op vrij dag is in het algemeen burger gast huis te Bergen op Zoom het tweede slachtoffer van de gasvergiftiging in de salonwagen te Bergen op Zoom, de 28-jarige F. Raats, zonder bij bewust zijn te zijn gekomen, overleden. Woensdag 10 oktober werden R. en zijn vrouw bedwelmd in hun salon- wagen door de politie gevonden. De vrouw bleek toen al overleden te zijn. Het overleden echtpaar laat een klein kind na. Overleden na ongeluk met ketel met kokend water KWADENDAMME, 19 okt. Ten gevolge van een noodlottig onge val, dat haar ongeveer veertien dagen geleden overkwam, is gis ternacht in het ziekenhuis „St Jo anna" te Goes overleden de 62- jarige mevr. E. Poortvliet-Steen- bakker. Maandag 8 oktober jX kreeg me vrouw Poortvliet tijdens het wassen een ketel met kokend water over zich heen. De brandwonden, die zij daarbij opliep waren van zeer ern stige aard (gedeeltelijk eerste graad). Met grote voorzichtigheid werd zij dan ook naar het zieken huis overgebracht, waar eerst gis teren de dood intrad. Pas op met de klappertjes Er is een soort van rage uitgebro ken, waaraan bouten en klappertjes te pas komen, 't Is wel een leuk spel, maar zonder risico's is het beslist niet. Die bout komt n.l. wel eens óp een (jongéns)hoofd terecht,, en dat bete kent een lelijke wond.' Maar, er zijn nog andere bezwaren. En daar willen wij met klem op wijzen. Op vriende lijk verzoek van de blinden, die trouw door bun geleidehond worden verge zeld. Deze honden schrikken heel erg, als de klappertjes exploderen. Het is deze week ai een keer gebeurd, dat een geleidehond zó schrok, dat hij zich losrukte en er van door ging. De blin de, die niet zonder zijn hond verder kon, was hulpeloos. En dat zal toch beslist niet de bedoeling zijn geweest van de jongen, die de bout wegwierp! Wij doen dan ook een dringend beroep op de jeugd, dit spel te staken. Zeker in de stad. Terwille van de mensen, die er door in moeilijkheden komen! Met PJ.T. op pad Het tamboers en pijperkorps Juliana zal vanmiddag om 4 uur vanaf het C.J.M.V. gebouw Singelstraat op uit nodiging van het P.I.T.- in verband met de te houden PJ.T.-collecte een rondgang door de stad maken. De route is als volgt: Singelstraat, Brakstraat, Rotterdamse Kaai, Bea- trixbrug, Rouaanse Kaai, Bierkaai, Londense Kaai, Houtkaai, Turfkaai, St. Janstraat, Zusterstraat, Graven straat, "Varkensmarkt, Koestraat, Lange Geere, Lange Viele, Markt, Lange Delft, Koorkerkstraat, Onder de To ren, Lange Burg, Markt, Lange Noord- straat, Hofplein, Wagenaarstraat, Ba lans, Spanjaardstraat, Hringplaats, Bleek, Zuidsingel, Koepoortstraat, Singelstraat. OUÖ6RS ER MOET IETS GEBEUREN! Daar zal een ieder het na het lezen van onze artikelenserie zeker mee eens zijn. Onze Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, heeft dat donderdag nog eens duidelijk onder streept tijdens zijn openingstoespraak van de tentoonstelling „Zuivelland". „Ik heb met verbijstering kennis genomen van de minder gunstige gang van zaken in Zeeland", aldus de Commissaris, naar aanleiding van onze publikaties, „en ik hoop dat ook ten zeerste, dat alle burgemeesters hun medewerking aan de schoolmelkvoorziening zullen geven, tot heil van onze volks gezondheid." De vurige wens van commisarisde Casembroot In ons vorige artikel hebben we uitvoerig onze vraaggesprek ken met ingewijden in Wemel- dinge weergegeven, waardoor de nog levende bezwaren aan de realiteit getoetst en ontzenuwd verondersteld mogen worden. Waar wachten we dan nog op? Het is duidelijk, dat de ouders, die uiteraard beslissen over de opvoeding (en, dus ook de voe ding) van hun kind, ook hier de eerste stap zullen moeten doen. Immers „bij de ouders bestaat geen belangstelling" is de reactie van de Zeeuwse b. en w.'s en schoolhoofden geweest, waardoor de actie vorig jaar is afgewezen. Wanneer de Zeeuwse ouders voor hun kroost in de bres willen springen en natuurlijk doen ze dat! das zullen zij in de eerste plaats de in bepaalde kringen vastgeroeste idee van „geen inte resse bij de ouders" uit de we reld moeten helpen. Want het is een waanidee, dat strijdt tegen alle begrip voor de werkelijk heid. MOEDER breng dit onder werp ter sprake op Uw vrouwen vereniging, op de moedercursus, op de ouderavond. VADER dit is iets voor de rondvraag van de ouderavond, spreek erover met hen, die gij in de gemeenteraad hebt gekozen om op ie komen voor de belan gen van U en Uw gezin, snijd dit onderwerp aan in Uw vereni ging. ONDERWIJZERS bespreekt dit met Uw collega's. ARTSEN verleent Uw me dewerking bij de oprichting. RAADSLEDEN aan U de taak te voorkomen, dat de jeugd van Uw gemeente nog langer de noodzakelijke schoolmelk moet ontberen. BURGEMEESTERS gedenkt de woorden van onze Commissa ris: „Ik hoop, dat alle burge meesters hun medewerking aan de schoolmelk-actie zullen ge ven." BESTUURSLEDEN van de plaatselijke en provinciale afde lingen van vrouwenorganisaties, van schoolverenigingen, van ge zondheidsorganisaties: spreekt hierover of laat een deskundige U voorlichten. Wie geeft de eerste stoot in zijn gemeente? ALS VANZELF hl Wemeldinge ging het als vanzelf. De burgemeester, de hoofden van scholen, de gemeen tearts en enkele ouders staken de hoofden bij elkaar en riepen een comité in het leven. Er werd, d.m.v. (door het Zui- yelbureau verstrekte) folders een enquête gehouden onder de ouders en toen de meeste re acties gunstig bleken nam men kontakt op met een zuivel fabriek. En zo kan thans elk school kind in Wemeldinge dagelijks een flesje-melk (J4 liter) krij gen, waaruit het door een riet je „het witte goud" opzuigt. Kosten? Tien cent per flesje. Is 't geen groot voorrecht de gezondheid van Uw kind te kunnen verzekeren voor slechts een dubbeltje per dag? <In bepaalde gevallen is het ook mogelijk de helft of geheel niets te betalen). Het ontbrekende geld want de verkoopsprijs is natuurlijk veel hoger wordt voor 50% gesubsidieerd door de gemeente en voor 50% door het Centraal Sehoolmelkcomité te Den Haag, dat ook voor de formaliteiten, e.d. zorg draagt. Gezondheid voor een dubbeltje per dag Dit C.S.C. maakt het de plaat selijke comité's wel erg gemak kelijk. Geïnteresseerde ouders, verenigingen, comité's in oprich ting, e.d. knnnen daar ook te al len tijde terecht Even een brief je naar: de heer H. Chr. Meijer, inspec teur voor de Schoolmelkvoor ziening, Groothertoginnelaan 26, Den Haag (tet K 1700— 325990), en ge ontvangt per omgaande een schat van inlichtingen, fol ders, etc. Tevens is de inspecteur gaarne bereid naar Zeeland te komen voor besprekingen. Ook het Zeeuwsch Dagbiad wil met genoegen zijn bemiddeling hier bij verlenen. Men ziet het: de oplossing ligt zomaar voor het grijpen. Voor slechts tien losse cen ten per dag. Later we hopen en er aan meewerken, dat de vurige wens van Commissa ris De Casembroot spoedig wordt vervuld. Dat Zeeland niet lang meer bij de andere provincies ten achter blijft en ook aan de schoolmelkvoor ziening deelneemt. Tot heil van de Zeeuwse jeugd, die Zeélands toekomst is en van wie een groot gedeelte die extra-versterking dubbel en dwars nodig heeft. OOSTKAPELLE Jubileum. Gisteren was het 50 jaar ge leden dat het echtpaar A. Roose en E. Wattel uit de Dorpsstraat in het huwelijk trad. Het verwerken van deze enorme kwantums fruit bracht een zeer grote drukte met zich mee. Ondanks het grote aanbod was er sprake van een vlotte handel. De prijs van de groot- ste maten van de goudreinette bleef 111610 een m hiding over het onderwerp: stabiel tussen 32 en 33 ct. per kg. Vijf wijze en vijf dwaze maagden. POORTVLIET Jaarvergadering N.C.V.B. Dezer dagen hield de plaatselijke afdeling der Ned Chr. vrouwenbond haar eerste jaarver gadering. in aanwezigheid van burge meester van Doorn en wethouder Krijger. Een declamatorium werd opgevoerd. Me vrouw Anthonisse-Hoek droeg een ge dicht voor, terwijl het koor enkele liede ren zong. Mevrouw TJijl-Van der Berg A.R. Kiesvereniging stelde programma op Het bestuur der A.R. Kiesvereniging heeft voor het winterseizoen een pro gramma opgesteld, waarvan de af werking op 26 oktober begint met een inleiding door mr. H. van Andel te Vlissingen over het onderwerp „Een Nederlandse taak voor Ned. Nieuw- Guinea". Ir. J. A. van 't Leven zal over het deltaplan sprekeji, dr. C. Stam over „Kerk en politiek", de heer A. Schout te Vlissingen over het pro vinciaal beleid en dr. W. P. Berghuis (gevraagd) over de algemene binnen landse politiek. GOES, 20 oktober. Op zaterdag 20 oktober wordt te Goes een aan vang gemaakt met de wedstrijden om de persoonlijke Zeeuwse damtitels. De volgende spelers nemen aan deze wedstrijd deel: Hoofdklasse: R. Rijkse (kampioen 1956), J. Sinke en L. Anderson, bei den uit Goes; J. Blom, 's-Gravenpol- der; M. F. de Jonge, Middelburg; W. Heydia en E. A Schuitema, beiden uit VHssaagen; Joh. de Smet, IJzen- dijke, F. Brandenburg, Zierikzee en O. Scherp, Korigene. Laatstgenoemde is'aan deze klasse toegevoegd, omdat hij rich eerst na het sluiten van de inschrijving voor deelname aan de eerste klasse aanmeldde. Eerste klasse: D Davidse, Amemuiden (kampioen 1956); Iz- op 'tHof, Kapelle; C. J. HollesteUe, Kortgene; L. J. Verkerke en G. Blom, beiden uit 's-Gravenpol- der; H. Meerman, H. C. Mulder, Ph. Haverhoek en J. Befaage, allen uit Goes; J. J. Engelvaart, Grijpskerke; N. Corstanje en J. C. Nijssen, beiden uit Vlissingen; H. Mos, Middelburg en E. Hennekij, Krabbendijke. Jeugd kampioenschap: J. Louwerse, Yerse- ke (deelnemer Nederlands jeugdkam pioenschap 1956); G. Gorsse, Goes; A. Grijpskerke; J. Priem, Tholen; L. v. Hove, Vlissingen; C. de Vos en C. v. Rijswijk Jr, beiden uit Middelburg; Jac. van Iwaarden, Krabbendijke en M. de Jager, Kapelle. De Zeeuwse Dambond neemt voor de jeugdklasse alle reiskosten voor haar rekening. Ingezonden Mededeling (Adv.) De speciaalzaak voor uw B RI L Oefening Rode Kruis MIDDELBURG, 19 oktober. De kring Zeeland van het Nederlandsche Roode Kruis houdt op 27 oktober a.s. Gefdof en A. de' Wolf Jr, beiden uit te Vlissingen een oefening. KAMPERLAND N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christelijke Vrouwen Bond heeft weer een bijeenkomst belegd in Renata, onder leiding van mevrouw Klap-Breel. Medegedeeld werd, dat in de volgende maand de jaarvergadering ge houden zal worden. Ds. W. J. Meister uit Middelburg sprak over het onderwerp „Het vaderland in de verte". Zangavond. In de Geref. Kerk zal vrij dagavond 26 oktober de bekende zanger Kees Deenik een zangavond verzorgen uitgaande van de Bijbelkioskenverent- ging te Amsterdam. KRUININGEN, 19 okt. Van morgen trouwde onder grote be- langstelling van de Kruiningse bevolking een jong Ambonees paartje. De bruid is afkomstig uit woonoord II te Kruiningen en de bruidegom uit het woonoord Wit te Paal te Joure gemeente Has- kerland). Het was voor de eerste keer, dat hier een Ambonees hu welijk werd voltrokken. Met bui tengewone gratie betraden brui degom en bruid vergezeld van bruidsmeisjes en -jonkers het ge meentehuis, waar burgemeester A. Schipper het huwelijk voltrok. De jongeren waren in westers kostuum, de oudere dames droe gen nog haar prachtige veelkleu rige sarongs. Ook de bewoners van de beide woonoorden be schouwden dit huwelijk als een bijzondere gebeurtenis. In het kamp aan de Wilgenweg, waar het huwelijk kerkelijk werd be vestigd, was plaats gemaakt voor ongeveer 400 bruiloftsgasten.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2