Watertoren en nieuwe kantoren van waterleidingmij. in gebruik genomen Gewetensdwang op Christelijke zakenmensen te 's-Gravenpolder? Grote plannen in voorbereiding Filmtoernee Zeeuwsch Dagblad Cela Middenstanders hebben een krachtige organisatie nodig Bouw van tien woningen voor bejaarden in Wolfaartsdijk Instructiedag van CJYF Ie Goes N.C.R.(adio)V. naar Chr. zakenmensen van Noord- en Zuid- Beveland vergaderden „Zorgvliet" wordt gemoderniseerd Goes Bruiloftsgasten gewond Ring Goes CJ.M.V. heeft nieuw besiuur v.v.v. Molenweg te Oostkapelle wordt verbeterd „Met twee benen in één sok" Nieuws uit de Provincie Demonsiralies mei rooimachines ie Rilland Goes Middelburg 7 holen Zierikzee Donderdag 18 oktober 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Watervoorziening in Zeeuwsch-Vlaanderen TERNEUZEN, 17 oktober. Als bewijs van eensgezinde samen werking in onverdeeld Zeeuwsch-Vlaanderen staan thans in Ter- neuzen de nieuwe watertoren en het fraaie moderne kantoorgebouw der N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen. Woensdag vond de officiële ingebruikneming plaats van beide dominerende ge bouwen, waarmee het sluitstuk werd bereikt van de centrale drink watervoorziening in Zeeuwsch-Vlaanderen. Thans moet de verruiming van de waterwinning en voorziening worden aangepakt. Het Spaarbekkenplan, te creëren in de Braak manpolder staat op het programma, terwijl in de dringendste be hoefte wordt voorzien door het •hoofdleidingnet te Sas van Gent te koppelen met het Belgisch distributienet. Voorts wordt momenteel gewerkt aan het boren van dertig nieuwe pompputten in het water wingebied St. Jansteen. De officiële ingebruikneming van gebouw en toren vond plaats in tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten, o.a. de secr.-generc.al van het departement van sociale zaken, de com missaris der koningin in Zeeland met leden van Ged. Staten, direc teuren van waterleidingbedrijven in Nederland en België en gemeen tebesturen van alle Zeeuwsvlaamse gemeenten. Waarderende woorden In zijn openingswoord wees de pre sident-commissaris, de heer B. A. T. M. Triffino op het bereiken van deze mijlpaal in de watervoorziening in Z.- Vleanderen. Thans is 93 procent der woningen aan gesloten. Spr. bracht dank aan de commissaris der Koningin voor zijn grote belangstelling voor dit gebied. Thans ligt, zo zeide spr. het boerderijenplan klaar voor honderd procent uitvoering. Nu men staat voor de uitvoering van het Spaarbekkenplan werd daarvoor ieders medewerking gevraagd. WAARDERING De secretaris-generaal van het de partement van sociale zaken, weer er op dat het karakter van Zeeuwsch- Vlaanderen bepaald wordt door de Westerschelde, die de vorm heeft van een barrière met overig Nederland. Op waterleidinggebied bestaat er echter een nauwe samenwerking en overleg. Grote waardering toonde spr. voor het bereikte resultaat op drinkwatergebied in Zeeuwsch-Vlaanderen. De commissaris der koningin wees op de belangrijkheid van deze dag en merkte op „Verheugd ben ik over het feit, dat de secr.-generaal in de Wes terschelde een barière ziet. Bepleit bij de minister voor ons a.u.b. een tweede, een derde of zelfs een vierde boot of nog liever een vaste verbinding." Gelukwensen sprak hij voorts na mens Ged. Staten. Eveneens werden gelukwensen aan gaboden door de burgemeester van Terneuzen, die mededeelde dat een blijvend aandenken zal worden aange boden. GOES, 17 okt. In de Prins van Oran je is vandaag een instructiedag gehouden voor de leidsters der verschillende afde lingen van de C.J.V.F. De leiding berust te bü mej. S. van Leen te Utrecht, lande- lyke secretaresse van de federatie. Er werd een lezing gehouden en gediscussi eerd over het onderwerp: Gesprekstech niek. Deze dag ging uit van de provinci ale commissie van het meisjesverbond der C.J.V.F. Donderdag zal men voor de leidsters, die woensdag verhinderd waren een zelfde dag houden in Middelburg. Ook werd er gezongen en gezelschapsspe len beoefend, die later op de clubs in praktyk toegepast kunnen worden. Te vens hield men een Bijbeldiscussie. Op 16 en 17 november Jhr. E. C. Storm van 's-Gravenzan- de, voorzitter van de Cocluwa en van de vereniging van exploitanten van waterleidingbedrijven in Nederland bood zijn gelukwensen aan. Namens zijn collega's offreerde hij een kunst werk naar keuze, vervaardigd door een Zeeuwse kunstenaar. IN SCHIJNWERPERLICHT De nieuwe watertoren werd hierna door de commissaris der koningin in een gloed van schijnwerperlicht gezet, waarmede de opening symbolisch werd verricht. In het hoofdgebouw vond vervolgens een korte receptie plaats. Dubbelnummer Zeeuws Tijdschrift GOES, 17 okt. Op verzoek van enige lezers in Zeeuwsch-Vlaanderen delen wfj mede, dat het dubbelnummer van het Zeeuws Tijdschrift over Z. Vlaanderen verkrijgbaar is aan het adres der administratie, Veerseweg 62 te Middelburg. De prijs bedraagt 3.50. UITSPRAKEN RECHT BANK MIDDELBURG MIDDELBURG, 17 okt. De arrondis sementsrechtbank te Middelburg heeft vandaag in een negental zaken (hoofdza- keljjk appèlzaken) uitspraak gedaan. De volgende veroordelingen werden uitge sproken: J. L. te Domburg 150,boete of 30 dagen hechtenis, M. L. van der M. te Arnemuiden 300,of 30 dagen plus 10,— of 5 dagen, W. F. P. K. te Middel burg 100,of 20 dagen, P. A. F. te Cad- zand 250,of 50 dagen en ontzegging bevoegdheid motorvoertuig te besturen voor drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, C. J. D. te Kloetinge 100,— of 20 dagen, G. S. te Velp 40,of 8 dagen. A. A. te Hans- weert, A. G. te Arnemuiden en C. R. te Middelburg werden van rechtsvervolging ontslagen. De eerstkomende filmvoorstellingen zijns Vrijdag 19 oktober: Wolfaartsdijk. Kaarten verkrijgbaar bij de agent van Zeeuwsoh Dagblad, P. Lelnse, Noorddijk 1. Zaterdag 20 oktober: Serooskerke. Kaarten verkrijgbaar bij de agent van Zeeuwsch Dagblad, Gez. Wattel, Wilgenhoekweg 9. Voorziet D tijdig van een kaart. De belangstelling voor voorstelling is groot. deze film- GOES, 17 oktober. In de heden avond gehouden algemene vergade ring van de afdeling Zuid- en Noord- Beveland der Ned. Chr. Middenstands bond heeft de heer P. A. Schaafsma te Hilversum gesproken over het onderwerp „Middenstanders, verstaat Uw tijd". Men is over het algemeen van oor deel, dat men de regelingen op lonen, prijzen en dergelijke zelf wel vast kan stellen. Het karakter van de mid denstander verzet zich er tegen, dat een ander zich met zijn bedrijf moet bemoeien. Dit heeft historische achter grond, aldus spreker. Het bedrijf gaat voornamelijk van vader op zoon over. Men denkt het bedrijf te voe- Raad nam belangrijk besluit WOLFAARTSDIJK, 17 oktober. In de dezer dagen gehouden raadsvergadering kwam in behandeling een verzoek van de diaconie der Ned. Herv. gemeente om in principe tot medewerking te be sluiten inzake de bouw van een tiental bejaarden woningen op basis van de woningwetbouw bij „Zorgvliet". De burgemeester ter Haar Romeny gaf een uiteenzetting over de plannen. Het ligt in de be doeling „Zorgvliet' voor rekening van de Ned. Herv. kerk te moder niseren en in te richten tot verzorgingscentrum. Met de opzet, zoals de voorzitter nader uiteenzette kon de raad zich ten volle verenigen waarna tot leden van de in te stellen werkcommissie werden be noemd de burgemeester, wethouder Luikenaar en raadslid De Witte. GOES, 17 okt. Op maandag 16 en dinsdag 17 november zal de N.C.R.V. voor haar leden in Zeeland kontaktavonden houden. Twintig verschillende artiesten, o.w. Nel Snel, Jo Nobel en Han König, zullen de bezoekers een avond bezig hou den. Liedjes, declamaties en schetsjes zullen in de grote zaal van de Prins van Oranje ten beste worden gegeven. „Alles wel aan boord" is de titel van de „revue" en speelt zich af aan boord van een grote oceaanstomer. Ook het mu zikale gedeelte is niet vergeten. Wessel Dekker treedt met een geheel nieuw en semble voor het voetlicht. Terwyi de N.C.R.V. nog haar tournée in andere steden vervolgt, beijveren vijf mensen zich om alles in goede orde te la ten verlopen. De heren J. J. Duvekot, M. Verhage, A. C. van de Rest, J. van Wes ten en C. Duvekot kunnen dan ook bij voorbaat op zeer geslaagde avonden re kenen. Ze hebben, gezien de overgrote belangstelling van verleden jaar, van het N.C.R.V.-bestuur gedaan gekregen twee maal het programma te laten afdraaien. De heren verwachten ook dit jaar, dat de belangstelling enorm zal zyn. Vooraf had de voorzitter mede gedeeld, dat van ged. staten goed keuring is ontvangen tot de bouw van de ambtswoning voor de burge meester, alsmede de bouw van een woning met hulppostkantoor op het Dorpsplein. Besloten werd de 6 pet. loonsverho ging voor het gemeentepersoneel te doen ingaan op 1 juli 1956. Aan het Zeeuws studiefonds werd een subsidie van 5 pet. per inwoner toegekend. Bij de behandeling van het voorstel tot vaststelling van de verordening op de vleeskeuringsdienst en de heffing van keurlonen maakte de heer Alme- kinders zich tot tolk van de raad door op te merken, dat speciaal het keur loon voor huisslachtingen veel te hoog was opgevoerd. Volgens de voorzitter is deze verhoging, zoals uit de begro ting blijkt, noodzakelijk. Voorts ant woordde de voorzitter op een vraag van de heer Almekinders, dat een be paald systeem ontworpen^al worden, waarbij bij toerbeurt de inwoners van alle aangesloten gemeenten de gelegen heid zullen krijgen tot het kopen van vlees van een noodslachting. Aange boden werd de begroting voor 1957. RONDVRAAG Tijdens de rondvraag merkte de heer Almekinders op, dat de capaciteit van het badhuis ontoereikend is en drong Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A, van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen: A. I. Cats- man, Aardenburg; Jr. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. 3. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. O. v. Spronsen, Goes; »r. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuldema, Uniecollecte 1956 GOES, 17 okt. De 77e Uniecollec te, de jaarcollecte voor de scholen met de Bijbel, heeft in Kamperland f 186.79 opgebracht. Verleden jaar bracht deze plaats f 180.50 bij elkaar. Oostkapelle zorgde voor f 110.31 (f 113.79); Schoon- dijke f 125.92 (f 130.07), Spui f184.— (f 184), Tholen f 46.96 (f 47.23) en Zou- telande f 182.52 (f 175.54). Auto vloog uit dc bocht BERGEN OP ZOOM, 17 okt. Bij het kruispunt van de nieuwe provin ciale weg van Halsteren naar Steen bergen is in de nacht van dinsdag op woensdag een auto-ongeluk gebeurd waarbij twee personen ernstig en twee minder ernstig werden gewond. Dinsdagmorgen was te Halsteren het huwelijk voltrokken tussen de heer A. v. d. E. uit Bergen op Zoom en mej. J. O. uit Steenbergen. De bruiloft van het jonge paar, dat over enkele dagen naar Nieuw-Zeeland emigreert, werd in Steenbergen gevierd. 's Avonds tegen elf uur besloot men de 's morgens genomen foto's bij een fotograaf te Bergen op Zoom te gaan halen. Daartoe stapten de moeder van de bruidegom, diens zuster en 'n zwa ger en schoonzuster in een auto en re den naar de fotograaf. Op de terugweg slipte de wagen, botste tegen een af bakening, ramde een lichtmast, die af brak en kantelde op de rijweg. De moeder van de bruidegom werd zwaar gewond, evenals de zwager. Beide andere inzittenden liepen schaaf wonden op. aan op uitbreiding van het aantal cel len. De heer Vleugel koppelde hieraan het verzoek een bergplaats van rijwie len bij het badhuis te laten maken. De heer Van de Velde drong er op aan, dat de toegezegde overstortpomp voor de riolering in Nazaret spoedig ge plaatst kan worden. Volleybal-competitie Zuid-Beveland GOES, 16 okt. Aanstaande zater dag start te Goes voor het eerst ln de volleybalgeschiedenis de Zuid-Beve- landse competitie. Zeven verenigingen hebben zich thans bij de N.VoBo aangesloten, zodat het minimum aantal van vijf vereni gingen thans is overschreden. Deze zeven clubs gaan nu samen kampen om het afdelingskampioen schap van Zuid-Beveland. Aan deze competitie, die zaterdag te Goes zal worden gehouden, doen acht heren teams mee. Daarnaast zal nog een competitie van zes damesteams wor den gespeeld. De deelnemende verenigingen zijn: „Neptues" uit Yerseke; „Smash", de sportvereniging van de P.T.T., de at letiekvereniging „A.V. '56", de gymna stiekvereniging „O.K.K.", de sportver eniging van de cultuurtechnische dienst „BaZo" en waarschijnlijk de schoolvereniging van het Christelijk Lyceum „Astra", allen uit Goes. De af delingskampioen zal na de competitie deelnemen aan de districtskampioen- wedstrijden in Breda. Het voorlopig bestuur is alsvolgt samengesteld: de heer B. van der Weerd, Goes (voorzitter); mej. S. van Strien, Goes (secretaresse), de heer J. Goedee, Goes (penningmeester) en de heren Speelman, Goes en Louwerse, Yerseke (bestuursleden). De organisatoren hopen binnenkort eveneens te starten met een speciale scheidsrechterscursus. daar men zich momenteel nog moet behelpen met daartoe niet officieel gevoegd» krach ten. ren zoals de ouders het ook hebben gedaan. De middenstand verwachtte na de nazi-tijd, dat de toestand van voor de oorlog geheel hersteld zou worden. Dat was evenwel niet moge lijk, daar onze financiële positie ge heel was ontwricht. De maatregelen moesten wel veranderd worden. Wan neer de lonen en sociale lasten hoger worden, stijgen vanzelfsprekend de prijzen, waardoor weer hogere lonen moeten worden uitbetaald. Om uit deze vicieuze cirkel te geraken, moet de regering wel maatregelen treffen. De arbeiders, de boerenstand en de grootindustriëlen hebben gevoeld, dat zij zich moesten aaneensluiten om een corrigerend orgaan ten opzichte van de regering te vormen. Wanneer een middenstander beweert het misdeelde kind van de natie te zijn, is dit eigen schuld. Wij moeten een organisatie, die kracht kan ont wikkelen. Wij hebben nog steeds geen goed apparaat, dat het gehele midden standsleven kent en de behoeften en de gebreken aan de regering kan voor leggen. „Wij moeten een organisatie, die de regering van voorlichting kan dienen en wensen kenbaar kan maken". Dat middenstandsverenigingen een belang rijke politieke inslag hebben, bestreed de heer Schaafsma ten stelligste. Het is een sociaal-economische organisatie, die de zakenman moet beveiligen te genover beunhazerij. Een zeer geanimeerde bespreking volgde. GOES, 15 okt. Tijdens een gehou den vergadering is een nieuw dage lijks bestuur samengesteld van ring Goes en omstreken van het C.J.M.V., welke nu alle afdelingen van het C.J.M.V. op N.-Beveland, Z.-Beve- land ten westen van het Kanaal omvat. Voorzitter is thans ds. P. Klooster man uit Kloetinge, Joh. Leendertse uit Kapelle, secretaris; L. Fierloos uit 's-Gravenpolder, penningmeester en ds. D. Morreau uit Kats, algemeen adjunct. Prop. centrale Walcheren MIDDELBURG, 17 okt. De na jaarsvergadering van de prop. cen trale Walcheren van de Prov. Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenver keer zal op dinsdag 4 dec. a.s. te Dom burg worden gehouden en niet op 28 okt., zoals aanvankelijk ln de bedoe ling lag. Drs. M. Verburg hoopt te spreken over „De toekomst van Walcheren na voltooiing van het Drie-eilandenplan". Ook ligt het in de bedoeling de mo gelijkheden voor de zeilsport in de af gesloten Zandkreek aan de orde. te stellen. Lastige venters OOSTKAPELLE, 17 oktober. In de hedenavond gehouden spoedeisende vergadering van de gemeenteraad van Oostkapelle werd besloten een enkele weken geleden genomen besluit tot het aangaan van een krediet ln rekening courant tot een maximum van f 100.000 in te trekken, aangezien Ged. Staten berichtten het wenselijk te achten een vaste lening te sluiten. Besloten werd een lening van f75.000.i V-A procent aan te gaan met de Nutsspaar- bank te Middelburg. Aflossing ln der tig jaar. Voorts besloot de raad zo spoedig mogelijk het verbeteren van het weg dek van het begin van de Molenweg aan te besteden. Aan beide zijden zul len trottoirs komen, terwijl een af scheidingsmuurtje zal worden ge plaatst langs het erf van de heer A. Roose. Besloten werd geen subsidie te ver lenen aan de KNAC. Het jaarlijks sub sidiebedrag aan de A.N.W.B. werd ver hoogd van f 25.op f 35. Bij de rondvraag bracht de heer J. Geldof (A.R.) bezwaren naar voren betreffende het optreden van bepaalde venters in Oostkapelle. Enkele venters schijnen onbeleefd te zijn opgetreden. De voorzitter zegde toe terzake maat regelen te zullen nemen, bijv. door het niet verlenen van een ventvergunning aan betrokken. Gymnastiekwedstrijden te Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM, 17 oktober. Op 17 nov. a.s. zullen in Bergen op Zoom de kringwedstrijden van de kring Zeeland-Brabant van het Ned. Chr. Gymn. Verbond worden gehou den. Op 3 nov. zuilen te Bergen op Zoom de bekerwedstrijden worden ge houden. De organisatie is opgedragen aan de prot. chr. gymnastiekvereniging G.E.N.I.E. te Bergen op Zoom. GOES, 17 oktober. Niet geringe deining ontstond vanavond in de vergadering van de afdeling Noord- en Zuid-Beveland van de Ned. Chr. Middenstandsbond, toen door een der aanwezigen werd medegedeeld dat op het gebied van de middenstandsorganisatie in 's-Gravenpolder de meest vreemdsoortige toestanden worden aange troffen. Het komt voor, zo werd medegedeeld, dat zakenmensen uit 's-Gravenpolder, die zijn aangesloten bij de Chr. Middenstandsbond geweerd worden van deelname aan plaatselijke verkoopcampagnes, Om niettemin toch aan deze acties te kunnen deelnemen, hetgeen uit oogpunt van reclame en voor de verhoging van de omzet gewenst is, zien deze zakenmensen zich genoodzaakt lid te worden van een vereniging, waarbij men zich uit volkomen vrije wil niet zou hebben aangesloten. Het komt nu voor, zo merkte men op, dat Christelijk georganiseerde za kenmensen uit 's-Gravenpolder terwil- le van hun bedrijf tevens lid zijn van de(algemene)Kon. Ned. Middenstands bond Deze mensen staan, zo werd op gemerkt „met twee benen in een sok". Na uitvoerige besprekingen werd be sloten deze aangelegenheid in het hoofdbestuur van de Chr. Midden standsbond aan de orde te stellen, ter wijl de heer P. A. Schaafsma uit Hil- AARDENBURG Wethouder Catsman hersteld. Wethou der A. I. Catsman is thans zover hersteld van het autoongeval, dat hem op 25 juli j.l. overkwam, dat hij zijn functie weer kan hervatten. Wegverbetering. De laatste maanden worden in de gemeente talryke wegen en straten verbeterd. Kwam reeds een nieu we straat in het uitbreidingsplan, de Zuid straat, gereed, ook de Markt, Oude Kerk straat en Eedeweg werden onder handen genomen. Met deze laatste is men thans zo goed als klaar. Hierna staat het gedeel te van de Eedeweg naby Eede op het programma, zodat de verbinding tussen beide dorpen in goede staat zal worden gebracht. AXEL N.C.V.B,-vergadering. Ds. F. B. C. de Groot, Ned. Herv. predikant te Vlissingen, heeft dezer dagen gesproken voor de plaatselijke afdeling der Ned. Chr. vrou wenbond. Hy sprak over het onderwerp „Amos en de sociale vragen". Een geani meerde discussie volgde op deze causerie. BORSSELE Collecte. De collecte ten bate van de bejaardenzorg heeft opgebracht 57,73. KRABBENDljKE Dammen. Voor de onderlinge damcom- petitie van de damclubcombinatie Oost- dijk zyn de volgende partyen gespeeld: A. van WeeleL. Nieuwenhuize 02; M. Sink»—Jac. van Iwaarden 2—0; C. versum, bestuurslid van de landelijke bond terzake een onderzoek toezegde en de betrokken middenstanders zal bezoeken. Henn'ekijJan van Iwaarden 20; Jac. MeeuwsenG. Hollestelle 02; J. van BurgL Boone 20; M. de BatJ. Boo ne 02. OOST- EN WEST-SOUBURG Toneelavond. In de Zwaan is voor de laatste maal het toneelstuk „Een huis vol herrie" opgevoerd, nu voor de bejaarden. Dat de toeschouwers wel hebben genoten van deze schitterende avond bleek wel uit het applaus dat de actrices en acteurs in ontvangst mochten nemen. OUDELANDE Benoeming. De heer C. P. Bosselaar te Kruiningen is benoemd tot hoofd van de Chr. school te Oudelande en dus niet te Kruiningen zoals wy eerder melden. WESTKAPELLE Uitvoering. Zaterdag 20 oktober houdt de chr. mondorgelclub haar jaarlijkse uit voering in het verenigingsgebouw der Ned. Herv. Kerk. Het eerste programma gedeelte bestaat uit lichte muziek, zoals de nummers Feestmars, Concertwals, mars Melancholiek enz. Na de pauze wordt koraalmuziek (Ps. 138, Gez. 116, Op dien heuvel daarginds, Gez. 177, Daar boven Is een heeriyk oord) ten gehore ge bracht. Voorts zullen zowel voor als na de pauze enkele schetsjes gespeeld wor den, afgewisseld met accordeonmuzlek. RILLAND, 17 oktober. Vandaag is in de Frederikapolder een demon stratie met rooimachines en lichters voor bieten gehouden, waarvoor vrij veel belangstelling bestond. De de monstraties waren georganiseerd door de Landbouwvoorlichtingsdienst en vonden plaats op het bedrijf van dg heer Bonte. Veel waardering bestond voor een machine, die de bieten rooit, snijdt en op een ry werpt. De demonstratie met de bietenlich- ter was minder succesvol, waarschijn- lijk als gevolg van de zeer zwara grond. Na afloop kon men bij de hofsteda het mechanisch overladen van bieten gadeslaan. Vergadering Chr. Beambten Bond In de Opril is woensdagavond een vergadering gehouden van de plaatse lijke afdeling der Ned. Chr. Beambten- bond. De heer W. de Jonge ontving in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap het gouden C.N.V.-insigne. Onder leiding van de heer J. Kloos terman werd daarna gediscussieerd over het probleem van bezitsvorming en loondifferentiatie. T rainingscursus Op woensdag 22 oktober, 's avonds om 7 uur, in de Bogardzaal, zal de eerste les worden gehouden van een trainingscursus voor leiders en leid sters van jongens- en meisjesclubs, zondagsscholen e.d. De cursus gaat uit van het Internationaal Kinder Evangelisatie Genootschap. Contact met melkhandelaren Om in rechtstreeks contact met de melk- en zuiveldetaillisten en kruide niers te komen houdt het Nederland# Zuivelbureau in het kader van de ten toonstelling „In Zuivelland" (in Mid delburg van 1827 okt.) de zgn. han- delaarsavonden. Voor Middelburg en omgeving is deze avond in het Schut tershof gehouden. In het programma kregen ernst en luim gelijke kansen. In zijn inleidende causerie vertelde een vertegenwoordiger van het Bureau 't een en ander over de Nederlandse melk- en zuivelproduktle en -export en de activiteiten van het bureau, dat in het binnen- en buitenland propagan da voert voor en voorlichting geeft over onze melk en zuivel. Speciaal aandacht vroeg hij voor de stand van de roomboterverkoop („Nederland slaat bij het verbruik van boter een treurig figuur"). Daarna werd 'n drie tal films vertoond. De Balsamo's ver rasten de aanwezigen met een seri» knappe goocheltoeren. Cas Rus, clavlo- linist en pianist, was de muzikale ani mator van deze handelaarsavond. Dammen De uitslagen van de onderlinge dam- competitie zyn als volgt: JHoogerheide K. Deurloo 2—0, P. Jeroense—K. van der Jagt 11, P. BoutJ. Elenbaas 02, J. Hoogerheide—S. Bout 02. Ned. Chr. Vrouwenbond In de woensdagavond gehou- vergadering van de Ned. Chr. Vrou wenbond heeft dr. J. H. van Blom- menstein, vrouwenarts te Goes, ge sproken over de kankerbestrijding. Diverse vragen werden n.a.v. het re feraat gesteld. Medegedeeld werd, dat in de no- vembervergadering de heer J. O. Spaans, hoofd van de chr. ulo te Zie rikzee, hoopt te spreken over Stalin. Zes nieuwe leden gaven zich op. Een collecte voor het Kon. Wilhelmina- fonds bracht ruim 29 gulden op. KAPELLE Jaarvergadering mannenkoor. On der leiding van de heer J. P. Hersel- man werd de algemene jaarvergade ring gehouden van het mannenkoor ,Zang en Vriendschap". In zijn jaar verslag kon de secretaris, de heer J. J van Willegen, optimistische gelui den laten horen. Het ledental steeg in het afgelopen jaar van 12 tot 17. Het verzoek om op le Kerstdag in de Herv. Kerk te zingen werd aan genomen. Er zijn moeilijkheden in verband met de lokaliteit. Op het ogenblik zingt men iedere week in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, maar dat behoort weldra tot het ver leden. Men hoopt echter spoedig een bevredigende oplossing te vinden. Gzinsweek. „De toekomst van ons kind" is het centrale thema van de gezinsweek, welke gehouden zal wor den in de week van 2128 okt. a.s. Ter gelegenheid hiervan zal er zondag 21 oktober 's morgens in de Ned. Herv. Kerk een gezinsdienst zijn, waarin ds E P J. Jebbink hoopt te spreken over „Wat is een gezin". Verder zul len de vergaderingen van de C.J.M.V., de CJV.F. meisjesverenigingen en de Jonge Kerk staan in het teken van de gezinsweek.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2