Kees Malipaard uit Roosendaal won singelloop Nieuws uit de Provincie Nieuwe kleuterschool te St. Philipsland geopend Colijnplaatse Boys handhaaft zich ongeslagen aan de fop Swift kon kampioensvlag hijsen Italianen zullen plannen zien van Zeeuwse Groene Kruis Kom ook IN ZUiVELLAND Maandag 15 oktober 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Felle strijd, goede organisatie Ongevallen op sportveld TOEGANG Vier clubs op derde plaats Volop spanning in 2B Spoedige indiening gewenst Filmtoernee Zeeuwsch Dagblad Cela Derde klasse K.N.K.B. Geschenk van Kreis Bentheim Goes Si. Caecilia kreeg nieuwe instrumenten Uit de brand! pagina 2 de senioren A- en B- GOES, 13 oktober. De Goese Sin- gelloop, die zaterdag werd gehouden, is, mede dank zij het fraaie weer en de sportieve en vaak felle strijd die er werd geleverd, een succes gewor den voor de organiserende vereniging „A.-V. 56", die voor een goede orga nisatie had gezorgd. Dank zij ook de medewerking van het politiekorps verliepen de wedstrijden op vlotte wijze. Het parcours over de Oostsingel en Oostwal was bijzonder fraai en over zichtelijk. Er waren plm. 60 deel nemers. De grote strijd in de hoofdklasse werd gestreden tussen de 26-jarige Kees Malipaard van Thor uit Roosen daal en de bijna 36-jarige Staf Dob- belaere van Marathon, die in de Zeeuwse atletiekwereld een populaire figuur is. Malipaard en Dobbelaere namen reeds vrij spoedig de kop en kwamen in de eerste ronde gezamenlijk door. In de tweede ronde wist Malipaard zich echter voorgoed van zijn rivaal los te maken om tenslotte met ruime voorsprong te zegevieren. De strijd tussen de B-klassers spit ste zich hoofdzakelijk toe tussen Bos- tclaar en Zwartepoorte van E.M.M. Bostelaar kwam hier met gering ver schil als eerste uit de bus. Bij de C-, D- en E-klassers waren de beide eerste plaatsen voor de mi litairen Van Leeuwen en ICamperman. Bij de junioren A en B gingen bei de eerste prijzen naar leden van E.M.M. De organiserende vereniging boekte een zeer behoorlijk succes met haar lid De Munck, die in de A-klasse op de tweede plaats beslag legde. De deelnemende verenigingen wa ren: Delta Sport (Zierikzee), E.M.M. (Middelburg), Zeeland Sport (Vlis- singen), R.K.H.A.V. (Hulst), A.V. '56 (Goes), Thor (Roosendaal) en Mari- thon (Vlissingen). UITSLAGEN. In de diverse groepen waren de hoogst geplaatsten: Het ministerie van oorlog heeft de heer J. Vos te Tholen het aanbrengen van voor zieningen aan militaire bouwwerken te Bergen op Zoom en Ossendrecht gegund voor een bedrag van 66.397, Junioren B: 1. Kas Mulder, E.M.M. 3.38.00; 2. J. van Peenen, Marathon 3.42.3. W. Biesbroeck, Hulst 3.56. Junioren A: 1. Rudi Mondeel, E.M.M. 3.36.2. C. J. de Munck, A.V. '56 3.42.3. S. Huigh, Marathon 3.43. Senioren C-, D- en E-klasse: 1. Van Leeuwen, mil. 8.9.4; 2. Kamperman, mil. 8.10.—; 3. P. Bezemer, COAK 8.24.4. Senioren B-klasse: 1. J. F. Boste laar, E.M.M. 11.57.1; 2. P. Zwarte poorte, E.M.M. 11.59.6; 3. J. M. Pi- cavet, Hulst 12.13.9. Senioren A-klasse: 1. C. Malipaard, (Thor 11.19.9; 2. G. W. Dobbelaere, Marathon 11.36.2. De afstanden bedroegen 1100 meter voor de B-junioren, 1350 meter voor de A-junioren, 2700 meter voor de senioren C-, D- en E-klasse en 4000 meter voor klasse. Verschillende zakenmensen en in stellingen hadden voor dit atletiek- duel prijzen beschikbaar gesteld, die na afloop met een toepasselijk woord werden uitgereikt door de heer H. v. d. Sluys. VLISSINGEN, 13 oktober. Zater dagmiddag moest de voetbalwedstrijd Spui 2Driewegen 2 (2de klasse F van de Zeeuwse zaterdagmiddagcom petitie) bij de stand 13 worden ge staakt. De 17-jarige Simon v. d. Hooft van Driewegen kwam namelijk bij 'n botsing met een der tegenspelers zo ongelukkig te vallen, dat hij een been brak en in het ziekenhuis te Ter- neuzen moest worden opgenomen. Tijdens de korfbalwedstrijd Swift Zwaluwen, welke zaterdag te Middel burg werd gespeeld, brak Adrie Goed- bloed van Swift bij het vangen van de bal een vinger van zijn rechter hand. Ingezonden Mededeling (Adv MELK- en ZUIVELTENTOONSTELUNG van 18 t/m 27 oktober 1956 in speciale tentgebouwen op de Markt te Middelburg Mot uw toegangsbewijs kunt u, voorzover plaatsruimte boscblkbaar, gratis de Zulval-Bio bazoakan. GRATIS PROEVEN VELE ATTRACTIESI SURPRISES Geopend alle werkdagen van 10 tot 12 uur, van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. - Op 18 okivan 2 tof 5 u. en van 7 tof 10 u. 'sZondags de gehele dag en op maandag 's morgens gesloten. KORFBAL. SwiftZwaluwen 165. Deze wedstrijd stond niet op hoog peil. De Rotterdammers bleken zelfs voor een met enkele invallers spelend Swift veel te zwak'en zij keken al spoedig tegen een 70 achterstand aan door doelpunten van Bruggeman, Schreuders, Maljers, mevrouw Van Bergen, Gini van Reenen en Piet Eiff. Weliswaar scoorden de Rotter dammers toen, maar door Schreuders werd het 82. Nogmaals verkleinde Zwaluwen de achterstand, maar Mal jers zorgde er voor, dat de rust in ging met een veilige 92 voorsprong. Na de hervatting werd het 112 door Moolenbroek en Gini van Ree nen. Even sloeg Zwaluwen terug en het werd 114. Mevrouw van Ber gen maakte het dozijg vol voor Swift, waarna een korte opflikkering bij de Rotterdammers nog een doelpunt op leverde (125). Piet Eiff, Schreuders, invalster Anneke Steyn en mevrouw van Bergen voerden tenslotte de stand op tot 165. Swift 4Animo 2 32. Deze beslissingswedstrijd was niet bijzonder fraai, doch wel erg span nend. Aanvankelijk hadden de Sou burgers het beste van het spel, doch al spoedig kwam Swift opzetten en Corrie Tange gaf haar club voor de rust een 10 voorsprong. Na de her vatting verhoogde Joop Schout de score (20) en het werd door Gre Btes zelfs 30. Hierna was het ech ter met Swift gedaan. J. de Rijk ver kleinde de achterstand en tien minu ten voor het einde werd het 23 door Kooiman. Hoewel Animo in de aanval bleef, werd er niet meer gescoord en werd Swift 4 dus kampioen van 3A. Zaterdagmiddagvoetbal GOES, 14 okt. In de eerste klasse van de zaterdagmiddagvoet balcompetitie heeft Colijnsplaatse Boys kennelijk serieuze plannen. Ditmaal stuurden de Boys Zaam- slag met een 51 nederlaag naar huis, zodat zij ongeslagen en zon der verliespunten op de eerste plaats bleven. Krabbendijke daar entegen kreeg op eigen veld een 14 nederlaag te slikken van Ril- landia en raakte dus twee punten op de leiders achter. Niet minder dan vier clubs delen nu de derde plaats. Het zijn Rillandia, Ar- nemuiden, dat met 4—1 baas bleef over het bezoekende VCK; AZW, dat Wemeldinge met een 52 nederlaag over de Schelde terug stuurde en Ter- neuzense Boys, dat in Nieuwdorp de volle buit opeiste (13). De stand is nu: Colijnsplaatse Boys 36; Krabben dijke 34; Arnemuiden 23; Rillandia 23; AZVV 23; Terneuzense Boys 23; Nieuwdorp 22; VCK 20; We meldinge 3—0; Zaamslag 3—0. In 2A deelden Kapelle 2 en Krab bendijke 2 de buit (33), waardoor zij KORFBAL KAPELLE, 13 oktober. In de vandaag gehouden vergadering van het Zeeuwse Groene Kruis sprak o.a. de Commissaris der Koningin. „De verhoudingen tussen Uw ver eniging en het provinciaal bestuur zijn goed, vriendschappelijk en voor ons.zeer kostbaar", zo zei de Commissaris; onmiddellijk voegde hij er aan toe, dat het prov. bestuur weet, dat het geld goed wordt besteed. „Wij helpen Uw vereniging gaarne en hebben bewondering voor datgene dat door Uw leden wordt bijeen gebracht". ITALIAANSE GELDEN. De Commissaris sprak de hoop uit, dat de gemeenten, die hiervoor in aanmerking komen, spoedig hun plan hen zullen indienen aangaande de be steding van de gelden van het Ita liaanse Rode Kruis, Deze zullen naar Italië worden gezonden, opdat men daar kan zien, hoe en waaraan het geld wordt besteed. Jhr. de Casem- broot wenste tenslotte de afdeling kapelle-Biezelinge geluk met het ju bileum. 's Middags sprak, nadat de voorzit ter de inspecteur van de volksgezond heid in Zeeland, dokter J. R. v. d. Borgh, had verwelkomd, de zenuw- irts Van Rossum. Hij noemde de gees telijke gezondheidszorg een jonge tak ran bemoeienis, die eigenlijk 50 jaar len achter staat bij de algemene. Lange tijd had de maatschappij moeite het de plaats, die men de geestes' deken geven moest. Eerst in cle laat- Ite honderd jaar is men zich gaan Verdiepen in de uitingen van de zie le geest; pas in de laatste tientallen kren kan van „behandeling" worden Oproken. Naast de psychoselijders, iveger krankzinnigen genoemd, zijn Ir de neuroselijders. De neurose is en wijd verspreide ziekte, die wel ens volksziekte no. 1 is genoemd. Ooorzaak van de ziekte is een on- iliste ontwikkeling en rijping in de eugd. Men kan dit dus voorkomen bor het wegnemen van de ontwikke- «igsbeletselen. KRANKZINNIGENZORG. Het preventieve element is bij het p hoger peil brengen van de gees- flijke volksgezondheid zeer belang- tjk. Als een voorpost van de klinische eychiatrie kan men de voorzorg be lhouwen, die zich ontwikkelde uit de bzorg. De behandelingsmethoden in s klinieken zijn toegenomen. Zo snel togelijk gaan de patiënten terug de laatschappij in, genezen, of „sociaal ersteld". Soms worden zij dan door fe maatschappij met enige reserve ttvangen. Weerstanden zijn hier te 'erwinnen. Alle waardering had dokter Van Dssum voor de beschuttende werk- (aatsen, die hierbij een belangrijke aats innemen. Thans kent men ook de pleeggezinnen; licht gestoorde mensen wordt hierdoor een huiselijke omgeving geboden. Spr. behandelde tenslotte nog de voorlichting. Aan het slot van de vergadering voerde nog de burgemeester van Kapelle, de heer H. G. van Suijlekom het woord. Jhr. Roëll deelde, mee, dat de Ned. Groene Kruis-dag volgend jaar in Zeeland wordt gehouden. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd St. Maartensrijk aange wezen. Te Veere wordt op 16 november a.s. een wijkverpleegstersdag ge houden. O V BZ AN DE Groene Kruis. In de vergadering van het Groene Kruis werd als bestuurslid in de vac. A. Oele (niet herkiesbaar) geko zen de heer Faassen. De heren C. Lous err C.' C. den Engelsman werden herkozen. Voorts werd van gedachten gewisseld over de wijkverpleging. WENPOLDER Nieuwe ijsbaan. De ijsclub ,,'t Kooitje" kwam o.l.v. de heer A. Hoefkens in ver gadering bijeen. Medegedeeld kon worden, dat de ijsclub het terrein van de heer S. de Bruyn voor ijsbaan kan krijgen 50, per jaar, er zal een contract gemaakt wor den voor vijf jaar. De contributie werd vastgesteld op 1,per jaar beneden 14 jaar en 2,per jaar boven 14 jaar. Voor de verlichting zal 0,10 per avond per lid betaald moeten worden. Het terrein zal zo spoedig mogelijk ge ëgaliseerd worden. Door de leden zal in ploegen hier aan gewerkt worden. De eerstkomende filmvoorstellingen zijn: Dinsdag 16 oktober: Krabbendijke. Kaarten verkrijgbaar bij de agent van Zeeuwsch Dagblad, W. d, Bel, Burg. Sandbergstraat 28; Woensdag 17 oktober: Heinkenszand. Kaarten verkrijgbaar bij de agent van Zeeuwsch Dagblad, M. Rottier, Claraspad B 55. Donderdag 18 oktober: Goes. Kaarten verkrijgbaar kantoor Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststraat 90, Goes. Vrijdag 19 oktober: Wolfaartsdijk. Kaarten verkrijgbaar bij de agent van Zeeuwsch Dagblad, P. Leinse, Noorddijk 1. Zaterdag 20 oktober: Serooskerke. Kaarten verkrijgbaar bij de agent van Zeeuwsch Dagblad, Gez. Wattel, Wilgenhoekweg 9. Voorziet U tijdig van een kaart. De belangstelling voor deze film voorstelling is groot. GOES, 14 oktober. In de eer ste klasse van de Zeeuwse korfbal competitie werd nog een restant je gespeeld. Togo had met Olympia weinig moeite (410) en Zeelan- dia was ook op eigen veld niet te gen Scampolo opgewassen (16). Swift 2 behaalde een benauwde 54 zege op Volharding. De stand is nu Togo 1324; Scampolo 13 18; Vios 11—15; Swift 2 13—13; Olympian 1311; Tjoba 129 x; Volharding 138; Zeelandia 142 In de 2de klasse A besloot Endracht de competitie met een 52 nederlaag tegen Togo 2 in Goes. Tjoba 2 moest de eer aan het bezoekende Swift 3 laten (12), zodaet de stand nu als volgt luidt: Animo 14ƒ27; Vitesse 1424; Vopo 13—15; Togo 2 12—14; Swift 3 1314; Tjoba 2 147; Eendracht 14—4 Vios 2 143. TWEEDE KLASSE B In de 2de klasse B blijft de spanning nog voortduren, zowel voor de onder ste als de bovenste plaats. Luctor eiste de volle buit op bij TOP (1-2), dat zich nu wel als uitgeschakeld kan be schouwen, al blijft er nog een klein kansje over, evenals voor Elto. BKC kreeg bij De Poel een 74 nederlaag te slikken. Zuidwesters daarentegen veroverde op het bezoekende Scampolo 2 een kostbaar puntje door een 6—6 gelijk spel, zodat BKC zich nog slechts veilig kan stellen door uit de twee res terende wedstrijden vier punten te be halen, hetgeen niet erg waarschijnlijk is. DERDE KLASSE D In 3D legde Olympian definitief be slag op de tweede plaats door een 31 overwinning op WKV. SVS liet bij Kats verstek gaan, hetgeen de hekke- sluitérs dus wel op twee winstpunten in mindering zal komen te staan. De stand is: Blauw Wit 1221; Olympia 2 11—18; Kats 10—13, WKV 12—11; Zeelandia 2 12—7; SSS 10—6; SVS 11—2.- In 3E tenslotte klom Elto een plaats je op de ranglijst, want Voto moest met een 82 nederlaag naar huis. De stand is: Vopo 2 1017; Luctor 2 913 Elto 2 910, Vitesse 2 109; Dios 97 Voto 9—0. KAMPIOEN In 3A kwam de kampioen uit de bus. Op het terrein van Ondo te St. Laurens speelden Swift 4 en Animo 2 een be slissingswedstrijd, die door de Middel burgers op het nippertje met 32 werd gewonnen, waarmede Swift de zesde titel in dit seizoen veroverde. Atlas besloot de competitie met een 83 overwinning op het bezoekende KVL en Vedo bleef op eigen veld met 90 baas over Stormvogels. ADSPIRANTEN Bij de A-adspiranten in de Zeeuwse korfbaleompetitie besloot kampioen Swift A de competitie ongeslagen en zonder één enkel verliespuntje, want Tjoba moest er op eigen veld met 310 aan geloven. Vios A kwam defi nitief op de onderste plaats, want het zag zich in Middelburg met 61 ge klopt door Swift B. Animo A moest de eer aan het bezoekende Olympia laten (25), waardoor de stand als volgt luidt: Swift A 1224; Olympia 1014; Tjoba 10—13; Vopo 11—10; Swift B 1210; Animo A 125; Vios A 112. Bij de B-adspiranten legde Swift Vlug reeds beslag op de tweede plaats, want Ondo kreeg op eigen veld een stevige 010 nederlaag te slikken. De strijd om de onderste plaats tussen KVL. en Animo B eindigde in een 1—3 zege voor de Souburgers, die nu in hun laatste wedstrijd aan een gelijk spel genoeg hebben om de onderste plaats te ontgaan. De stand is: Switf Snel 9 18; Swift Vlug 11—18; Ondo 11—12; Swift Kwiek 1112; Zuidwesters 910 Animo B 112. Bij de D-adspiranten zag het reeds uitgeschakelde Blauw Wit A kans' om Volharding A een puntje te ontfutse len (22), waardoor Togo, dat tegen Vitesse geen fout maakte (5—1) nog een kansje behield. Zeelandia en Scampolo deelden eerlijk (11). De 'stand is: Volharding 1222; Togo 11 18; Blauw Wit 1317; Ssampolo 11 15; Zeelandia 1311; De Poel 108; Vitesse 14ƒ5; Vios B 120. Bij de E-adspiranten behield Vol harding B nog een klein kansje, want het eiste bij Elto de volle buit op (03). De stand is: Luctor A 816; Volharding B 914; Scampolo B 108 Elto 96; Luctor B 95; Blauw Wit B 7—1. SwiftSwaluwen 165 CharloisMerwede 26 OdoOverkanters 41 Unicum—TOV 8—0 tevens de eerste plaats delen, want Wemeldinge 2 had een vrije dag. Wol» faartsdijk 2 was op eigen veld tegen Colijnsplaatse Boys 2 net niet sterk ge noeg (01) en is dus lantarendrager, samen met 's-Heer Hendrikskinderen, dat op het nippertje verloor van het bezoekende Wissekerke 2 (45) en Kloetinge 2, dat bij Rillandia 2 een stevige 101 nederlaag moest incas seren. De stand is hier: Kapelle 2 23; Krabbendijke 2 23; Colijnsplaatse Boys 2 12; Rillandia 2 12; Wemel dinge 2 12; Wissenkerke 2 12; 's-H. Hendrikskinderen 20; Kloetinge 2 20; Wolfaartsdijk 2 20. SPORT 6 LEIDT In 2B kwam Meeuwen door een 73 overwinning op Zeeland Sport 6 alleen aan de kop, gevolgd door Arnemuiden 3, dat bij Serooskerke de beide punten weghaalde (13) en RCS 4, dat in Nieuwland met 02 won. Oostkapelle en Nieuwdorp scoorden elk driemaal en deelden dus eerlijk. De stand is: Meeuwen 24; Arnemuiden 3 34; RCS 4 34; Nieuwdorp 2 33; Oostka pelle 3—3; Zeeland Sport 6 2—2; VCK 2 10; Serooskerke 20; Nieuwland 3—0. KAPELLE SPEELDE GELIJK In 2C verspeelde Kapelle het eerste puntje, want het kwam bij Kloetinge niet verder dan een 22 gelijk spel. Niettemin behield het de leiding, al kon SVD door een 25 overwinning op Bevelanders een puntje inlopen. Goes 4 bleef met 32 baas over het bezoekende Wissenkerke, maar Kats en Mevo deelden de buit (11). De stand is: Kapelle 3—5; SVD 2—4; Kats 2—3; Wolfaartsdijk 12; Goes 4 22; Kloe tinge 21; Mevo 21; Wissenkerke 10; Bevelanders 20; Heinkenszand 1—0. In 2E veroverde Spui alleen de lei ding, dankzij een magere 12 over winning op Driewegen. De stand is: Spui 2—4; Driewegen 3—4; Hoek 12: Terneuzense Boys 2 22; AZW 2 20 Zaamslag 2 20. T B. 3 AAN DE KOP In 2F tenslotte kwam Terneuzense Boys 3 aan de kop door een 50 zege op het bezoekende AZW 3. Beren kwam bij Kruiningen 3 niet verder dan een 33 gelijk spel en Hoek 2 had bij SVD 2 weinig moeite. De wedstrijd Spui 2Driewegen 2 werd bij de stand 13 gestaakt wegens beenbreuk van een der spelers van Driewegen 2. De stand is: Terneuzense Boys 3 24: Beren 23; Driewegen 2 12; Hoek 2 2—2; Spui 2 2—2; AZW 3 3—2; Krui ningen 3 21; SVD 2 20. BINNENVAART HANSWEERT, 12 oktober Gepas- seerd zijn: Res Nova, Caria, Grenat, Berchem, Romania, Johannes, Rodort 3, Bückeburg, Familietrouw, Basodino, Duo, Pam 15, Rio, allen Rotterdam. Leentje Y, Leentje, Paula Jean, Anny, Rea, Delta, Sancta Maria, Robert, allen Kerkdriel. Nova Cura, Anja, Rio, Quo Vadis, Hollandia, allen Werkendam. Emmanuël, Hardi, beiden Dordrecht. Pieternella, Utrecht. Velp, Amsterdam. Rival, Almelo. Coöperatieve 2, Vlaar- dingen. Willem Hendrik, Alkmaar. Machiensteen 22, Jutfaas. Jeanette, Walsoorden. St. Petrus, Zwolle. Karl Heinrich, Amsterdam. Henny, Dor drecht. Ariena, Jaco, beiden Delft. Ad- jo, Oude Zeug. Kilstroom, Puttershoek. Chat. Lafaurie, Rijn Schelde, beiden Straatsburg. Persia, Rheinfelden, Tra- via, Felicitas, Rheimunion 2, Goede Hoop, Elma, Stad Mosbach, Königstein Elisabeth, Anna Alida, Sanara 119, allen Duitsland. Chat. Neuf du Papo, Moron, Locarno, Anneliese Sehönfeld, Erna Malita, Piz Kesch, Damco 249, Navexmotor 3, Simplon, allen Basel. Stad Amsterdam 1, Maria, Utopia 2, Freya, Neska 3, Neptun 13, Rhemus 81, Diana M, Minden, allen België. ARNEMUIDEN Raad. Dinsdagmorgen om half tien komt de raad ten gemeentehuize bij een. De agenda vermeldt o.m. voor stellen tot benoeming van een hand- werkonderwijzeres in vaste dienst, be noeming hoofd der o.l. school te Kle- verskerke in vaste dienst, toekenning zes pet loonsverhoging voor het ge- meentepersoneel, vaststelling begro ting 1957 en vaststelling verordening op de heffing van havengelden en op de heffing van rioolbelasting. DOMBURG Raad.NDe gemeenteraad hoopt dins dagavond half acht te vergaderen. In deze vergadering zal de gemeente begroting voor 1957 worden aangebo den. KAPELLE Eerste lustrum Oud-Strijders. De afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. Bond van Oud-Strijders verga derde in hotel „De Zwaan", onder voorzitterschap van de heer B. Spuy. Na eerst de huishoudelijke zaken te hebben afgedaan, werd besloten ter gelegenheid van het eerste lustrum van de afdeling, op 16 november a.s. een feestavond te houden, welke te vens ook toegankelijk zal zijn voor het publiek. Men zal trachten een ge zelschap te arrangeren voor het op luisteren van de avond. Onderling damkampioenschap. Door de leden van de damclub Kapelle werden weer enkele partijen gespeeld voor het onderling damkampioen schap. De uitslagen hiervan zijn: A. v. d. SchraafM. de Jager 20, C. v. LiereC. de Blaey 20, J. de Neef C. v. d. Endt 20, Chr. Korstanje H. A. v. d. Vrie 02, M. de Jager C. v. d. Endt 20, C. v. d. Schraaf C. Sulsters 20. KLOETINGE In dienst der Kerk. Maandagavond zal in de consistorie van de Ned. Herv. kerk getracht worden om een plaatselijke afdeling van „In dienst der Kerk" op te richten. Ds Kloosterman hoopt dan te spreken over „Problemen in en ron dom onze Kerk". KRABBENDIJKE Geslipt. Zaterdagavond omstreeks kwart over elf is op de Westweg ter hoogte van het Shellstation, een klei- ST.-PHILIPSLAND, 13 oktober. Gisteren Is in St. Philipsland onder grote belangstelling de nieuwe Chr. kleuterschool Prmses Marijkeschool ne luxe auto van een alhier ter plaat se woonachtige Duitse dame aan het slippen gegaan, waardoor de auto kan telde. De beide inzittenden kwamen er met enkele schaafwonden af. De auto werd beschadigd. i>7. ANN ALAND Ongeval. In een onbewaakt ogenblik is het vijftien maanden oude dochtertje van de heer L. van Poortvliet van de boven verdieping naar beneden gevallen. Het kind kreeg alleen een lichte hersenschud ding. Verkoopavond. De jaarlijkse verkoop avond van de Herv. Dameszendingskrans zal donderdag 25 oktober in de garage van de hee^A Bruijnzeel in de Ooststraat gehouden worden. De gemaakte goederen kan men 's middags bezichtigen, waarna ze 's avonds verkocht worden. De baten komen ten goede aan de Ger. zendings- bond in de Ned. Herv. Kerk. WAARDE Raadsvergadering. De gemeenteraad vergadert maandagavond half acht. De agenda vermeldt o.a. een voorstel om een nieuwe straat te leggen en 12 woningwet woningen te bouwen. officieel geopend door oberkreis- direktor dr Mawick van de Duitse provincie Bentheim. Na de ramp werd in Bentheim in enkele dagen f58.820.35 bijeen gebracht voor een getroffen Nederlands dorp. Nadat de Oberkreisdirektor die ver gezeld was van andere Duitse autori teiten aan de voorgevel der school een grote gedenksteen van Bentheimer zandsteen had onthuld, heette burge meester L. J. de Jonge de gasten wel kom namens het gemeentebestuur. Burgemeester De Jonge sprak harte lijke woorden van dank voor de steun, die St. Philipsland na de ramp heeft ontvangen. De school noemde spreker een juweel voor de gemeente en een uitkomst voor de ouders. De burge meester dankte de Zweedse vereni ging, die zorgde voor het meubilair. BLIJK VAN DANK. Oberkreisdirektor Mawick ontving van het gemeentebestuur een speciaal 1 vervaardigd tableau van Delfts blauw met de Zeeuwse en Duitse wapens. Dit geschenk zal, zo deelde dr. Mawick mede, een ereplaats krijgen in de Bentheimer kanselarij. Hij roemde voorts de nieuwe school, waarna de inspectrice van het kleu teronderwijs, mej. Glasz, haar blijd schap uitsprak over de stichting van de schooi. De heer L. M. Sinke uit Middelburg, commies ter provinciale griffie, wens te dr. Mawick geluk met zijn benoe ming tot officier in de Orde van Oran- je-Nassau, welke onderscheiding en kele weken geleden -werd verleend. Toneelavond Herv. Jeugdraad In de „Frins van Oranje" is zater dag een toneelavond gehouden, ge organiseerd door de Hervormde jeugd raad te Goes. De klucht van Mr. Pa- thelin, van Lucie de Brauw, werd opgevoerd. Hierbij werd de laken koopman Guillaume op treffende wij ze vertolkt door de heer L. Pieterse. Door enkele jongeren werd het ern stige stuk „Michaël" opgevoerd. Dit was een bewerking van Tolstoi's ver haal „Waaruit mensen leven". Voor al de heer H. v. d. Peyl blonk uit. Met volledige beheersing van stem en gebaren wist hij in schitterende al leenspraak dit stuk tot een machtige climax te brengen. Wika Hiensch had de regie. VLISSINGEN, 13 oktober. Trots en verheugd marcheerde zaterdag middag d Harmonie „St. Caecilia" door de Vlissingse straten. Hun nieu we instrumenten schitterden in de zon! Doch naast blijheid heerste er bij de mannen van de harmonie grote dankbaarheid jegens de burgerij, die de aanschaf van deze instrumenten mogelijk maakte. Na de overdracht door de burge meester sprak de voorzitter van St. Caecilia, de heer C. K. van Erk, een dankwoord, evenals de directeur, de heer J. de Graaf. Met een tocht door Vlissingen toon de St Caecilia zijn dankbaarheid aan de burgerij.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2