Van kleitablet tot Wereldboek Zeeuwsch-Vlaanderen Nederlandse Statenbijbel voor AmeRikóiAnse voLk zonder werken is dood in het zoeklicht Ontwikkeling Ontspanning Gezelligheid Nieuwe tentoonstelling van het N.B.G. Expositie, die altijd „bij" is WITTE KRUIS Ontevredenheid onder Hongaarse boeren Ook lerlano Kent een Grandma Moses" Amerikaans negerkoor in 's-Gravenhage De „echte vertaling" Internationale groepering film en jeugd I,jdb6$ HERFST AAN DE RIVIER Onbekend evangelie ontdekt Rijkscommissie voor toneelschrijfkunst 't Zeenwsch Weekend (Van een speciale verslaggever). Bijna 350 jaar geleden, om precies te zijn in 1618 en 1619, kwam de Dordtse Synode bijeen. Deze Synode is bekend geworden om het feit, dat zij besloot tot de uitgave van de Statenvertaling. De Synode vergaderde op de plaats waar thans in Dordrecht het huis van bewaring staat, maar de openings- en sluitingsbijeenkomst, als mede de viering van het Heilig Avondmaal, vonden plaats in de machtige ruimte van de uit de Middeleeuwen daterende Grote Kerk. En het is in deze kerk, dat deze week de nieuwe tentoonstelling van het Nederlands Bijbelgenootschap de première beleefde. „Van klei tablet tot Wereldboek" is de naam geworden van deze expositie en het N.B.G. heeft puttend uit een jarenlange tentoonstellingser varing van de gegevens een geheel gemaakt, dat boeit en aan spreekt. Er is gebroken met de traditie, die totstandkoming van de Nieuwe Verta- •u kunnen worden aangeduid als ling uitgebeeld en bijna één geheel ohermen met grote getallen", zo ver- daarmee vormt de stand over de Bijbel 1de de secretaris binnenland van het B.G., ds. F. Visser. En inderdaad: :er en daar een enkel jaartal, als we tie onder de getallen mogen rekenen, maar overigens vindt men praktisch geen cijfermateriaal, geen statistieken, geen schema's met talloze lijnen. Altijd nieuw Het bijzondere van deze tentoonstel ling is, dat het materiaal gemakkelijk kan worden vervangen en het geëxpo seerde altijd bij de tijd is. Men vindt in één van de stands voorbeelden van de bekende Dode Zee-rollen. Er zijn echter al weer nieuwe vondsten en de kans is groot, dat dit vondsten-proces nog doorgaat. Men vervangt dan een voudig het paneel door één met de allernieuwste gegevens, waardoor men volledig bijblijft. „Deze tentoonstelling, waaraan een jaar gewerkt ls om alles bij elkaar te krijgen, gaat dus voor onbepaalde tijd mee", vertelde ds. Visser ons^nog. De Premiere in Groie Kerk ie Dordrecht stands zijn bovendien zo vervaardigd, dat men er een uitstekend geheel van kan maken en binnen een immense ruimte als die van de Grote Kerk in Dordrecht of in welk kerkgebouw in Nederland ook, maar het ls eveneens mogelijk om in een zalencomplex, waai men over kleine ruimten beschikt, de expositie overzichtelijk op te stellen. in de Friese taal. Dat men dit jaar een groot paneel heeft gewijd aan werk van Rembrandt, dat in verband kan wor- Ingezonden Mededeling (adv.) Thuis, op het werk, op reis; Witte Kruispoeders verdrijven direct hoofd- en kies pijn, zenuw- of rheumatische pijnen. Ook in tableten cachet-vorm Explicatie Er ls aan het geheel maar een moei lijkheid verbonden, die echter kan wor den overwonnen: de tentoonstelling is nu eens met opgebouwd uit aparte stands, die ieder voor zichzelf spreken, maar zij illustreert als het ware een verhaal. Een verhaal, dat dus verteld moet worden en explicatie of om in de trant te blyven „een verteller" tot een noodzakelijk onderdeel van de expostie maakt. Daarom vergt de voorbereiding van ue expositie heel wat. Onderwijzend prsoneei en predikanten worden inge schakeld om dit alles tot een meer le zend geheel te maken. Het verhaal „De Bijbel is het Woord van God". Het staat daar eenvoudig op net ope- nlngspareel. Met een houtsnede van Jacob van Llesveldt (plm. I52U) wordt dit nog eens geaccentueerd. Het He- oreeuws is de taal, waarin het Oude Testament ls geschreven, het Nieuwe Testament werd in het Grieks opgete kend. Met oude handschriften wordt dit nader toegelicht en met enkele to to's uit de Amerikaanse film: „Hoe de Bijbel tot ons kwam", is deze stanu verlucht. De naam van de tentoonstelling, met name het eerste deel, het klei tablet, is ook op deze expositie aan wezig. Wei geen echt kleitamet, doch een „surrogaat", dat evenwel duide lijk weergeeft op welke wijze de ge schriften zijn teruggevonden. Een grote ommekeer in de geschie- .enis van ae Bijbel was de uitvinding an de Doekarukkunst. De oude nanu- ounrinen werden vervangen door de ge- arukte BijDel en de stanu, die uaaraan is gewijd, iaat de geschiedenis zien van de eerste Gutenberg-Bijbel tot de Nieu we Vertaling toe. Aparte plaats De Statenbijbel neemt uiteraard een aparte plaats in op deze tentoonstel ling. Maar vlak daarbij vindt men de PARIJS, 12 okt. (AFP). De cor respondent van het Zuidslavische par tijblad „Borba" te Boedapest, die vaak „de best geïnformeerde man in de Hongaarse hoofdstad" wordt genoemd, bericht, dat er onder de boeren in Hongarije een ernstige ontevredenheid heerst naar aanleiding van een nieu we campagne van gedwongen collec tivisatie aan het einde van het vorige en in het begin van dit jaar. Voorts meldt de correspondent, dat twee voormalige presidenten van Hongarije de voormalige leider van de partij van kleine grondeigenaren Zoltan Tildy (19461947) en het voormalige hoofd van de sociaaldemo cratische partij Arpad Szakasits (1947 -19"9) die onlangs in vrijheid zijn ;esteld, binnenkort zullen worden op genomen in de leiding van het volks- ront, waarv-n de reorganisatie enige iagen geleden werd aangekondigd. Cen 74-jarige Ierse weduwe, die be- *-gon te schilderen toen zij zeventig was, houdt op het ogenblik in Lon den de eerste tentoonstelling van haar werken. De kunstenares, mevr. Gretta Campbell, die bekend staat onder de naam „Ierlands Grandma Moses" (Grandma Moses is een 96- jarige Amerikaanse schilderes, wier werken indertijd veel opzien baar den), heeft drie zoons, die eveneens schilderen. Eén van hen heeft ver klaard, dat het werk van zjjn moeder modern van karakter is en in het geheel niet primitief zoals dat van „Grandma Moses". De schilderijen van de in Dublin woonachtige mevr. Campbell leggen getuigenis af van het geluk, dat zij als kind in Dublin en later in Noord- Ierland gevonden heeft. Het zijn kleurrijke doeken, waarop hollende kinderen, kermisterreinen, militaire kapellen etc. staan afgebeeld. et Amerikaanse negerkoor „The Fisk Jubilee Singers", onder lei ding van John W. Work, zal met medewerking vai. Anne G. Kennedy- Finao maandag a.s. een concert in Diligentia te 's-Gravenhage geven. Dit uit 17 medewerkenden bestaande gemengde negerkoor vertrok eind september uit de U.S.A. voor een ,Goodwill-reis" door Europa, waarbij het meer dan 60 concerten in Enge land, Frankrijk, Nederland, Spanje, Portugal en Italië, zal geven. Het ensemble, dat gevormd werd door 'n aantal arme negerstudenten van de Amerikaanse „Fisk-university", debu teerde in Cincinnati en verkreeg sindsdien bekendheid. Het program ma in Diligentia zal hoofdzakelijk uit negro-spirituals bestaan. den gebracht met de Bijbel en Bijbelse verhalen, spreekt welhaast vanzelf. Dit ls een experiment, maar, zo vertelde ds. Visser, toen deze expositie vorige week ln Slledrecht een generale repeti tie beleefde, bleek de grootste belang stelling juist naar deze stand uit te gaan. Verspreiding Geeft deze tentoonstelling enerzijds de totstandkoming van de Bijbel te zien, anderzijds wordt de verspreiding van de Bijbel toegelicht. Aan Indonesië wordt als belangrijkste zendingsveld van Nederland natuurlijk aandacht be steed, doch daarnaast vindt men in een grote stand „Afrika op het kruis punt der wegen" uitgebeeld hoe groot de tegenstellingen in een ontwakend gebiedsdeel als de Congo dreigen te worden. Er is maar één echte Bijbel taling, zo wordt hier en daar wel eens beweerd. Al dat overdrukken en vertalen doet afbreuk aan de waarde van de Bijbel. Er, zijn zelfs mensen, die beweren, dat de eerste druk van de Statenver taling de beste en enig goede is, die in Nederland is verschenen. Die dit menen zullen goed doen „Van kleitablet tot Wereldboek" te gaan zien, dan zullen zij in de stand, die gewijd is aan de Sta tenvertaling, een tweede boek zien liggen. Dat tweede boek is een register van vele bladzijden, waarin alle fouten zijn hersteld, die bij het drukken van die eerste oplaag van de Statenvertaling zijn gemaakt Treffend ls tot slot de stand over het Bijbelgebruik. Treffend om zijn een voud, treffend vooral om de rake ty pering, die men hier heeft uitgebeeld. Men vindt de Bijbel als studieboek, als boek, waaruit troost wordt geput tijdens ziekte, als boek, waaruit aan tafel wordt gelezen, daarnaast vindt men de Bijbel tussen oude boeken in een boekenstalletje te koop, tussen al lerlei romans eenzaam op de boeken plank, maar vooral en is dit niet het meest typerend voor onze tijd als ornament bij het huwelijk. Men wordt even stil, wanneer men de Bijbel in de linnenkast ziet liggen bovenop een stapeltje handdoeken en onder het verwelkte bruidboeket We hebben hier en daar een greep gedaan uit de meest treffende dingen, die op deze expositie te zien zijn. Het was beslist niet alles en dat kan ook niet. Ongetwijfeld zal deze tentoonstel ling binnen afzienbare t(jd ook een toernee door Zeeland maken. Ds. Visser kon nog niet zeggen wanneer, doch dat het gebeuren zal staat nu reeds vast. En wanneer de ze expositie uw woonplaats bezoekt, laat dan niemand verzuimen naar „Van kleitablet tot Wereldboek" te gaan kijken. Htj of zij zal dagelijks ztjn of haar Bijbel met des te meer vreugde en dankbaarheid gebruiken! E r is een internationale groepering film en jeugd opgericht. Dit initiatief werd genomen tijdens een bespreking, die op uitnodiging van de Europese afdeling der World Brotherhood in Den Haag werd gehouden. Deze besprekingen sloten aan bij een initiatief kortgeleden genomen door het Nederlandse Instituut Film en Jeugd, als gevolg waarvan reeds een aan tal deskundigen uit verschillende landen zich bereid had verklaard deel te zullen uitmaken van een dergelijke groepering. Behalve de secretaris van World Bro therhood, de heer Pierre A. Visseur uit Geneve, namen aan het overleg deel: Ernesto M. Valentini, hoogleraar in de psychologie te Rome, dr. Ellen Siersted uit Kopenhagen, dr. Walter Schultze, hoogleraar te Frankfort, Leo Lunders te Brussel, alsmede de voorzitter en secre taris van het Instituut Film en Jeugd, de heren J. Pront en dr. J. M. L. Peters. De thans tot stand gekomen internatio nale groepering, die haar organisatorisch centrum in Nederland zal hebben, zal o.a. functioneren als adviserend lichaam bij de steun, welke door World Brotherhood zowel aan de ontwikkeling van de voor lichting en van de research als aan werk zaamheden van meer praktische aard op het gebied van film en jeugd wordt ver leend. „Want gelijk het lichaam zonder geest dood is, zo is ook het geloof zonder werken dood." Jacobus 2 26. Over het eerste deel van deze tekst behoeven we niet lang te praten. Dat weet iedereen zomaar. Als uit een lichaam de geest is weg- gevloden, dan is de dood ingetreden. Lichaam en geest, zij maken de mens. Ontbreekt de laatste, dan is er van de mens slechts een lijk overgebleven of, zoals wij wat minder „cru" zeggen, het stoffelijk omhulsel. Veel woorden behoeven daaraan niet verspild te worden. Jacobus stelt in dit tekstwoord dan ook alleen maar vast, dat het zo is. Zijn stelling is voor geen tegenspraak vatbaar: als de geest uit en van de mens is weggenomen, dan is die metis dood. Dan is het einde daar. Het is wel bijzonder treffend, dat Jacobus deze door ieder erkende waarheid gebruikt als een vergelijking met een gans andere zaak, namelijk de verhouding tussen geloof en werken. Hij begint met de woorden „want gelijk". Daarop moet logischerwijze volgen „zo ook". Daar staat het dan in alle nuchterheid en in alle scherpte: uw geloof en het mijne is dood, zonder meer, als het zonder werken gepaard gaat. En wat doe je nu met een dood geloof? Het is erger dan hele maal geen geloof! Want het essentiële, datgene, dat het geloof levend maakt, is er niet. Dood, geen hoop meer. Ja maar, zult u misschien zeggen, ik geloof werkelijk, dat Christus voor mij gestorven is, dat ik niet meer voor eigen rekening leeft. Best mogelijk, zegt Jacobus, maar vergis u niet: als u dat geloof niet toont, niet openbaar maakt in uw werken, in uw handelingen van elke dag, in uw liefde tot God èn de naaste, dan zeg ik u in de Naam van Jezus Christus, dat uw geloof niets betekent, dat u dood zijt in uw geloof. Deze werken komen dus op uit het geloof. Niet omgekeerd. Een echt geloof in God als uw hemelse Vader, die dat wil zijn om Chris tuswil, voert „automatisch" tot die werken. En dan moet u het be slist niet in ongewone dingen gaan zoeken. Jezus zegt, dat het geloof in Hem blijkt uit het geven van een glas water aan iemand, die dorst heeft, uit het schenken van een stuk kleren, van een broek of een jas, aan iemand, die geen kleren bezit. Die werken zijn ook vriende lijkheid voor de mensen, met wie u dagelijks omgaat, zachtmoedig heid tegenover degenen, die u te na willen komen, een aanmoediging aan het adres van hen, die voor een moeilijke taak staan, blijdschap wanneer er tegenslagen op uw weg komen, de minste willen zijn, als iemand op zijn recht blijft staan. Toon mij uw geloof uit uw werken.Jacobus zegt, dat, als die werken ontbreken, er sprake is van een dood geloof. Zo'n geloof kan niemand behouden. Misschien komt u iedere zondag trouw in de kerk. Dat is best! Maar als u door de week uw personeel afsnauwt of uw werkgever uitscheldt, uw klar.ten een paar cent teveel laat betalen of tijd van uw baas steelt, dan nw geloof dood, omdat dan de wer ken ontbreken. Want zoals de geest bij het lichaam behoort, zo be horen de werken bij het geloof. Dubbelnummer van Zeeuws Tijdschrift et dezer dagen verschenen dubbelnummer van 't Zeeuws Tijdschrijt is geheel aan Z. Vlaanderen gewijd. In opzet en in houd voldoet deze aflevering aan IsJit dankbaarheid en drie eeuwen oude Nederlandse Staten bijbel is per K.L.M. van Schiphol naar New- York gebracht onder de hoede van gezagvoerder J. G. Rosenburg. Deze zeldzame Bijbel is een geschenk van de tach tigjarige Katwijker Ni- colaas van der Mey aan het Amerikaanse volk. De heer Van der Mey. die zestig jaar geleden per stoomschip naar Amerika reisde, is daar tijdens de Spaans-Ame rikaanse oorlog als vrij williger in dienst ge weest van het tweede regiment van Arkansas, een feit, waaraan hij sedert enkele jaren een mooi pensioen dankt. Om zijn erkentelijkheid hiervoor te tonen heeft hij besloten zijn fraaie Bijbel te schenken aan het Amerikaanse volk. Op het vliegveld te New York is de Bijbel overgedragen aan de heer Meloin H. Baker, <a?ê> 4> <&SB> <aze> <SSn> Geschenk van tachtigjarige Katwijker 0 voorzitter van de natio nale Bijbelweek, die-uan 15 tot 20 oktober in Ame rika wordt gehouden en waaraan vele protestan tanten, r-katholieken en joden in de V.S. zullen deelnemen. Gedurende deze periode zal de Bij bel worden tentoonge steld in de étalage van het K.L.M.-kantoor aan Fifth Avenue Na de Bijbelweek zal de Bijbel op 24 oktober in het bijzijn van de Ne derlandse ambassadeur in het stadhuis van New York door de heer Me loin H. Baker worden overhandigd aan de voorzitter van de New- Yorkse gemeenteraad, mr. Abe Stark, waarna het kostbare boek een definitieve plaats zal krijgen in het gebouw van de „New York His torical Society", waar talrijke oude documen- menten en voorwerpen nog herinneren aan de tijd, dat New-York nog Nieuw-Amsterdam heet te. Meeuwen op palen aan een rivier... Kan het Nederlandser? En typeert deze foto niet het jaargetijde, waarin wij op het ogenblik leven? Herfst in Holland. Boven een traag stromende rivier drijven fantastische wolkenge vaarten. Een sleepboot, meeuwen, een rivier, en aan de horizon kranen, toon beeld van Nederlands activiteit ook in de herfst. Prof. Henri Charles Puech, hoogle raar in de godsdienstgeschiedenis aan het „College de France", heeft in Cairo meegedeeld, dat er zich bij de onlangs in opper-Egypte ontdekte, 1600 jaar oude gnostische handschriften, een omvangrijke en volledige verzame ling van tot nu toe onbekende gezeg den bevindt, die toegeschreven worden aan Jezus. Puech zei, dat de ontdekkin gen, in 1946 te Nag Hamadi gedaan, eerst dit jaar tot in bijzonderheden be studeerd zijn en dat zij tezamen met de z.g. Dode-Zeerollen, zeer belangrij ke bijdragen vormen tot de kennis van de eerste christenheid. De gezegden, die aan Christus worden toegeschre ven, staan vermeld in een Evangelie volgens Thomas. Dit staat opgetekend in één van de dertien in leer gebonden delen, die volgens prof. Puech deel uit maakten van de bibliotheek der gnos tische gemeenschap in de derde en vierde eeuw na Christus. Puech zei, de verwachtingen, die men daar omtrent zou mogen koesteren. De redactie heeft, met medewerking van enige op hun terrein deskun digen, kans gezien een prettig lees baar en afwisselend geheel te ma ken, waarbij niet alleen de mate riële zaken, maar ook de mensen in dit deel van Zeeland de aan dacht krijgen. In de goede zin van het woord is dit nummer actueel. Dat wil zeggen, dat het ingaat op de grote vraagstukken in en van Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvan de oplossing menselijk gesproken beslissend zal zijn voor de toe komst van dit gewest, dat het blijkt op vele bladzijden van deze aflevering een onvervalst deel van Nederland is. De inhoud samenvattend zouden wij kunnen zeggen, dat hier een alleszins geslaagde poging is ondernomen om een streek met typische trekken, waar de zo gevreesde nivellering nog geen schrikbarende vormen heeft aangeno men, te karakteriseren. De verschillen- Mensen en dingen var\^ „de overkant" de artikelen ademen een geest van ge zond regionalisme, waarbij het accent op de noodzaak van een grotere inte gratie met het eigen land èn met het buurland terecht wordt gelegd. ,jEen uniek land" noemt drs M. C. Verburg in zijn „verantwoording" Zeeuwsch-Vlaanderen. Er moest uit de veelheid van onderwerpen, die be schreven zouden kunnen worden, een keuze worden gedaan. Die is zeker niet slecht uitgevallen. Het is méér dan een dorre inventarisatie gewor den. Vaste oeververbinding De heer Verburg nam het eerste ar tikel voor zijn rekening: „Zeeuwsch- Vlaanderen en de decentralisatiepoli- tiek", waarin hij, tegen een historisch- economische achtergrond, de noodzaak stelt van een vaste oeververbinding. In dat verband pleit hij andermaal voor een serieus onderzoek naar de moge lijkheden van de aanleg van een hang brug, een gedachte, die alle aandacht verdient, evenals het enige tijd gele den in ons blad door de heer A. Spits gelanceerde plan van een tunnel on der een in de kop van Walsoorden te graven kanaal, met een zijtak naar Zuid-Beveland. Van geheel andere aard is de bij drage van de heer G. J. van Oorschot over Johan Hendrik van Dale (1828 1872), bij de meesten alleen bekend door zijn woordenboek van de Neder landse taal. In kort bestek wordt een heldere levensschets gegeven van deze eenzame op de voorpost van Noord- Nederlands beschavingsgebied". Heden en vooral toekomst spreken uit het artikel van ir. M. de Vink over de recreatie in Zeeuwsch-Vlaan deren. De schrijver geeft een opsom ming van de velerlei factoren, die het gebied tot een ideaal recreatie oord stempelen en hjj geeft tevens aan hoe de bestaande mogelijkheden nog meer kunnen worden uitgebuit. Langs de streep „Mensen langs de streep" heeft de heer G. A. de Kok boven zijn bijdrage gezet. Het is de weerslag van een groot dat dit evangelie afkomstig is uit de eerste helft van de derde eeuw na Christus. aantal vraaggesprekken met autoritei ten en „gewone mensen" aan beide kanten van de grens. Het is tevens journalistiek van hoog gehalte! Ge- makelijk was de opdracht niet om dé Zeeuwschvlaamse mens te vinden. In ieder geval is hij hier benaderd in een omschrijving, welke met velerlei fac toren en elkaar vaak tegensprekende meningen en beschouwingen rekening houdt. Burgemeester A. L. S. Locke- feer van Hulst behandelt op beknopte wijze de samenwerking tussen grens gebieden. Hij geeft daarvan voorbeel den en pleit voor een zo sterk moge lijke bevordering. Historie De geschiedenis van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen (van de 16e eeuw tot de vrede van Munster) her leeft in een doorwrocht artikel van de heer M. P. de Bruin. Het is een verhaal, waaruit weer eens duidelijk blijkt welke een nimmer verflauwen de strijd onze voorvaderen tegen het water hebben moeten voeren. Ir. M. Sanders zet de lezer in zijn bijdrage over de landbouw op over zichtelijke wijze een groot aantal fei ten voor, feiten, die de betekenis van de landbouw demonstreren, maar ook de niet eenvoudige problemen, waar voor agrarisch Zeeuwsch-Vlaanderen is geplaatst. Zeer interessant is het artikel van de heer L. W. de Bree over het rei zen in Zeeland (en over de Wester- Schelde) in vroeger tijden. Laten wij niet klagen, als wij de aansluiting van de boot op de trein in Vlissingen eens missen! De heer De Bree heeft ook nagegaan wanneer de provincie met de exploi tatie van de stoombootdienst is begon nen. Dat is dit jaar negentig jaar ge leden. Vlas en volkslied De kundige bedrijfseconoom ver raadt zich in het gedegen artikel over de vlasnijverheid in Zeeuwsch-Vlaan deren. Het is drs. G. J. Baarspul, die een hele serie problemen rond deze be langrijke bestaansbron aan de orde stelt (rootwater!). De heer De Kok publiceert vervol gens het resultaat van een studie over het Zeeuwse volkslied en dat van Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij noemt het zelf een beschouwing over een Zeeuw se belijdenis. Zij is erg leerzaam en geeft mede een verklaring van het geen tot het ontstaan der liederen leidde. Drs. Verburg bespreekt de zoetwa tervoorziening van het gewest en licht ook hier de vraagstukken toe. Tenslot te schrijft ir. P. J. 't Hooft een (mogen wij het zo noemen?) kleine filosofie onder de titel „Parfait d'Amour" van wat hem boeide in het Zeeuwsch vlaamse land. Hij weet de sfeer op te roepen, die juist voor de moderne mens zo kenmerkend is bij een bezoek aan het oude, dat „aan de overkant" nog is overgebleven. Ziehier in vogelvlucht wat er te le zen valt ln het Zeeuws Tijdschrift. Korte stukjes, meer als bladvulling, geven nog wat wetenswaardigheden cn feiten over Zeeuwsch-Vlaanderen. Met de vele foto's, kaarten en tekeningen (van Jac. Prince) is dit nummer ook esthetisch een geslaagd geheel. T. Minister Cals heeft voor 1956 een rijkscommissie ingesteld tot bevor dering van de toneelschrijfkunst. In deze commissie zijn benoemd tot lid en voorzitter dr. V. E. van Vriesland, tot leden mevr. E. van Lokhorst, B. Albach, A. den Hertog, J. de Meester en tot secretaris H. J. Michael. De commissie zal zich belasten met het uitbrengen van advies aan de minister over het verstrekken van op drachten aan letterkundigen tot het schrijven van een toneelstuk, geschikt voor opvoering door het beroeps toneel.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 9