Goese gemeenteraad besloot tot bouw van nieuwe scholen Najaarsshow met kwaliteit en kleur Jhr de Casembroot opende modern gemeentehuis in Stavenisse Goese raadsleden spraken over zaken met een luchtje Zeeuwse plattelandsvrouwen vierden feest Lange agenda vlot afgewerkt Aankoop van grond voor woningbouw Vlees wordt duurder in Goes Oostkapelle heelt een sluitende begroting Nieuw raadslid Hygiëne in het Goese slachthuis Verkeersweg of rolschaatsbaan Augustus bracht 5253 nieuwe woningen Professor heeft geen haast Directeur zeevaart school Vlissingen met pensioen Revue „Zeg wist je dat...." werd door de afdelingen verzorgd Dorpshuis in Nisse? Magazijn Poley presenteerde FATSOEN EN POLITIEK Donderdag 11 oktober 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 GOES, 10 oktober. De gemeenteraad van Goes had vanavond niet veel tijd nodig om een vrij lange agenda af te werken. Het feit, dat diverse aanvragen voor het bouwen van nieuwe scholen aan de orde kwamen, betekende niet, dat de raadsleden over de wenselijk- neid van deze scholenbouw uitvoerig spraken. Enerzijds zal dat wel gelegen hebben in het feit, dat men de urgentie van het bouwen van nieuwe scholen niet betwistte, anderzijds zal men er ook wel van overtuigd zijn geweest, dat er nog heel wat water door de Schelde zal moeten stromen voor al deze schone plannen in vervulling zullen gaan. Waarmee overigens niet is gezegd dat de leden van de gemeen teraad een spoedige realisering van de voornemens niet zouden toe juichen. Tien cent per kg I Auto's botsten te Krabbendijke KRABBENDIJKE, 10 okt. Van- I middag omstreeks half drie zijn, onge veer honderd meter van de spoorweg overgang op de Rijksweg twee vracht wagens met elkaar in botsing geko- I men, resp. bestuurd door C. de V. uit Oude Tonge en J. A. H. uit Oud-Vos- semeer. Beide voertuigen die uit te- 1 genovergestelde richting kwamen, zijn ernstig beschadigd, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De Rijkspolitie was spoedig ter plaatse en I maakte proces-verbaal tegen C. de V. op. Nieuwe schoolarts voor Oost-Zuid-Beveland Het voorstel tot het bouwen van een nieuwe school ter vervanging van de dr. Kohnstamschool werd geaccep teerd. Besloten werd medewerking te verlenen ten behoeve van de vervan ging van de Prinses Beatrixschool en de Chr. Ulo school. Over een aanvraag van de Prinses Beatrixschool om voor het verkeers- onderwijs een maquette te mogen ko pen, werd enige tijd van gedachten ge wisseld. De heer Haverhoek bepleitte het aankopen van enkele grote ver- keersmaquettes door de gemeente, welke dan door diverse scholen zouden kunnen worden gebruikt. Het slot van de discussie was, dat deze materie nog eens door b. en w. zal worden beke ken. Een gewijzigd voorstel betreffende de bouw van een school voor de Ulo op G.G. weHI aanvaard. Het advies van b. en w. publiceerden wij reeds. In West zal een nieuwe openbare kleuterschool worden gesticht, terwijl voorts medewerking werd verleend voor het doen bouwen van een nieuwe chr. kleuterschool. Besloten werd subsidie te verlenen in de kosten van de openbare oplei ding voor kleuterleidsters. De gemeente-secretaris, de heer Taillie werd benoemd als ambtenaar van de burgerlijke stand. Zes procent Met ingang van 1 juli j.l. zal het Goe se gemeentepersoneel zes procent sa larisverhoging krijgen. De heer Haver hoek betreurde het dat de politie en de minder valide werkkrachten niet onder dit besluit zullen vallen. Aankoop grond Een voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van de ontsluiting van bouwplan „Valckeslot" ondervond geen tegenstand. Ook werden enkele perceeltjes grond gekocht aan de Heernisseweg. De woningen Schipperswegeling 3 en 's-Heer Hendrikskinderendijk 29 zul len in handen van de gemeente komen. Deze woningen zullen t.z.t. maar dat kan nog wel vele jaren duren waarschijnlijk worden afgebroken in verband met het saneringsplan. Het Zeeuws studiefonds kreeg sub sidie. Overeenkomstig het verlangen van Ged. Staten werd besloten de ri oolbelasting te verhogen. Sportterrein Een voorstel tot wijziging van de begroting ten behoeve van de res tauratie van het sportterrein werd door b. en w. teruggenomen, tenein de deze zaak in de commissie sport- belangen eerst te doen bekijken. Een krediet werd verleend voor de verplaatsing van het padvinderster- rein. OOSTKAPELLE, 10 okt. De raad heeft vanavond z.h.s. de gemeentebe groting voor 1957 aangenomen. De ge wone dienst vermeldt aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 234.167,48 met een post onvoorzien van f 3125. De post maatschappelijke steun en voor zorg moest belangrijk verhoogd wor den in verband met de steeds stijgende kosten en verpleeggelden. Burgemees ter Sprenger merkte op, dat de begro ting wel sluitend is, maar dat er beslist geen reden tot juichen is. Het zal zaak zijn om in 1957 met de geraamde pos ten zoveel mogelijk rond te komen. De heer Don (Arb.) weidde 'n uitvoerige beschouwing aan de begroting. De C.B. T.B. die plannen heeft tot stichting van een lagere landbouwschool aan de To renstraat verzocht bouwgrond te ver strekken en garantie te verlenen, het geen de raad goed vond. Echter onder één voorwaarde, dat die gemeenten, waaruit leerlingen de school bezoeken, evenredig garanties moeten verlenen. Wij komen op deze vergadering nader terug. o Lakei op Soestdijk GOES, 10 okt. Met ingang van 11 oktober is tot lakei -p het konink lijk paleis te Soestdijk benoemd de heer M. Misseghers te Koewacht. KRUININGEN, 10 okt. Naar wij vernemen is tot schoolarts In het dis trict Oost-Zuid-Beveland benoemd mej. J. M. Groenhof uit Schiedam. Zij volgt wijlen dr. A. Looyen op. Mej. Groenhof is in 1930 te Rotterdam ge boren en bezocht de H.B.S. te Schie dam, waarna zij studeerde aan de uni versiteit te Leiden en de stichting kli nisch hoger onderwijs te Rotterdam, Na haar studie was zij werkzaam bij De heer J. Laport, die de heer Knib- be zal opvolgen als lid van de gemeen teraad voor de A.R. werd toegelaten, nadat vooraf de daarop betrekking hebbende bescheiden door een com missie uit de raad waren onderzocht. De heer I. W. Bakker te Nieuwdorp werd benoemd als onderwijzer aan de Van Dusseldorpschool. Bij de rondvraag informeerde de heer E. N. C. van Riessen naar de mo gelijkheid, dat een onbewoonbaar ver klaarde woning in de Lange Vorst- straat spoedig wordt ontruimd. „Dat dit huis wordt bewoond is", aldus spr. een schande". B. en w. zegden toe het geval onder de loep te zullen nemen. GOES, 11 oktober. In de gemeen teraad van Ovezande zijn opmerkin gen gemaakt over onhygiënische toe standen bij het slachten van varkens in het slachthuis te Goes. De heer Ha- verhoek zeide naar aanleiding hiervan gisteravond in de gemeenteraad van Goes, dat, indien deze beweringen uit Ovezande niet op waarheid berusten, daartegen met klem moet worden ge protesteerd. Wethouder Van Melle deelde mede dat het met die onhygiënische toestanij den wel meevalt. De slagers delen in het algemeen de klachten uit Ovezan de niet, aldus spr. Niettemin merkte de heer Van Melle toch op, dat het nood zakelijk zal zijn binnen afzienbare tijd belangrijke veranderingen aan te bren gen in de installatie van het slacht huis. Te Leiden werd door de heer J. A. Hubregtse te Middelburg het opticiens diploma behaald; de kandidaat slaagde cum laude. GOES, 11 oktober. Verwacht mag worden, dat binnenkort in Goes de vleesprijzen met 10 cent per kg zullen worden verhoogd. Dit deelde de heer Polderman, lid van de Goese gemeen teraad mede in de gisteravond gehou den vergadering van dit college. Omdat de exploitatie van het ge meentelijk slachthuis in Goes niet slui- tend te krijgen, stelden b. en w. voor ^et poho-centrum te Rotterdan}. de slachthuisrechten te verhogen. De voorzitter en wethouder Van Melle betoogden dat met handhaving van de huidige rechten die al in geen jaren zijn verhoogd onmoge lijk een nadelig slot is te voorkomen. De raad kon dus weinig anders doen 1 dan tot verhoging der rechten te be sluiten. Vooraf had de heer Polderman echter betoogd dat het wenselijk zou zijn voortaan over zaken, het slacht huis betreffend, overleg te plegen met de slagersbonden. Hierop deelde wethouder Van Melle mede, dat het in de bedoeling ligt een commissie van advies, gevormd door personen uit slagerskringen, in het le ven te roepen. „Oranjehoiel" grondig verbouwd STAVENISSE, 10 oktober. Stavenisse, de door de watersnood zo zwaar getroffen gemeente op Tholen, beschikt thans weer over een verantwoord en ruim gemeentehuis. Voor dat doel kocht men het voormalige „Oranjehotel" aan, wat een zeer ingrijpende ver bouwing onderging. Na de metamorfose kwam een modern, doch verantwoord gemeentehuis tot stand. Vanmiddag heeft de Commis saris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot dit fraaie gemeentehuis officieel geopend. „Uw gemeente heeft steeds myn maar meer nog van geloof en vertrou- GOES, 11 oktober. Is de Bergweg in Goes, die onlangs in gebruik is genomen, een ver keersweg of een rolschaatsbaan? Dit vroeg gisteravond een van de Goese raadsleden, nadat een dis cussie in de gemeenteraad had plaats gevonden over de jeugd, die met levensgevaar op de Bergweg gaat rolschaatsen. „Het zijn er tientallen", merk te de heer Van Riessen op. „Honderden zelfs", corrigeerde wethouder Van Melle. Eigenlijk moest de jeugd een rolschaatsbaan hebben, vonden diverse raadsleden, terwijl ook de gedachte werd geopperd de Berg weg gedurende enkele uren per dag voor het verkeer af te sluiten ten behoeve van de rolschaatsen de jeugd ,,'s Avonds na zonsondergang zou het echter verboden moeten zijn hier te rolschaatsen", meen de een ander raadslid. B. en w. van Goes zullen over dit vermaak van de jeugd eens geducht gaan piekeren. In Zeeland 217 stuks 's-GRAVENHAGE, 10 okt. Vol gens gegevens van het Centraal Bu reau voor de statistiek zijn in augus tus 5253 nieuwe woningen gereed ge komen. In dezelfde maand van het vorige jaar werden 4843 woningen op geleverd. In de eerste acht maanden van 1956 werden 39695 woningen vol tooid, tegen 34190 in de overeenkom stige periode van 1955. Gerekend tot en met augustus 1956 werden sedert de bevrijding 479.573 woningen gebouwd. In Zeeland kwa- men in augustus j.l. 217 huizen gereed. In de eerste acht maanden van 1956 was dit aantal 1302. grote belangstelling, zowel in tijden van droefheid als van vreugde. Ook nu, bij de opening van dit fraaie gemeen tehuis, welke opening U mij wel heel gemakkelijk hebt gemaakt. Meestal opent men officieel iets, wat men niet kent en nog nooit gezien heeft, doch voordat ik tot déze officiële opening over mag gaan, ontving U mij in het gebouw zelf, waardoor ik mij een juist beeld heb kunnen vormen van dit nieuwe gemeentehuis. Met alle bewondering voor dit ge bouw denk ik tóch met weemoed aan het sublieme uitzicht van het oude gemeentehuis, een uitzicht, wat U ongetwijfeld eveneens zult missen. Ik hoop, dat U zult mogen besturen onder Gods zegen in een welvarend Stavenisse. Moge God U de wijsheid geven, vrienden van Stavenisse, om deze gemeente op wijze en waardige manier te dienen". BURGEMEESTER SLUYMERS, Vóór deze officiële opening werden de Commissaris en talrijke genodigden ontvangen in de raadszaal van het nieuwe stadhuis, waar burgemeester A. Sluymers hen verwelkomde. In zijn toespraak sprak hij zijn gro te vreugde over deze blijde dag uit en merkte op: „De aankoop en verbou wing van dit pand tot gemeentehuis is een bewijs van levenskracht en moed, GOES, 11 oktober. Een pro fessor uit Delft is al geruime tijd bezig met het instellen van een onderzoek naar het verspreiden van reuk (of stank?) van de gras drogerij te Goes. Er is over de geu ren, die deze drogerij bij bepaalde windrichting over de stad doet waaien al heel wat gemopperd door de Goesenaren. Gisteravond werd er in de raad nog weer het een en ander van ge zegd. „Hoe staat het nu met het onderzoek van die professor?", vroegen enkele raadsleden. „Hij is met allerlei flesjes en zo bezig....", zei de burgemeester. Meer wist hij ook niet. Diverse raadsleden waren echter vergramd op de hoogleraar, die naar hun gevoelen wel erg lang werk heeft om tot een advies te komen. Over stank gesproken: hieraan wer den in de Goese raad overigens nog Uitgave Stichting Zeenwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. F. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. VLISSINGEN, 10 okt. De direc teur van de Zeevaartschool te Vlis singen, de heer P. Vijn, heeft wegens het overschrijden van de pensioenge rechtigde leeftijd zijn betrekking neer gelegd. Ter gelegenheid van zijn af scheid zal een receptie gehouden wor den op zaterdag 13 oktober, van 's middags 16.30 uur tot 18.00 uur in .Britannia". De heer Vijn, die is geboren op 8 januari 1889, begon zijn opleiding op 1'4-jarige leeftijd aan de kweekschool voor de zeevaart te Amsterdam. In 1906 werd hij stuurmansleerling bij de Stoomvaartmij „Nederland", waarna hij gedurende 13 jaar, waarvan de vijf laatste als eerste officier, bij deze maatschappij heeft gevaren. In 1919 nam hij een betrekking aan als leraar aan de Zeevaartschool te Texel, waar hij tot 1924 werkzaam is geweest. Vervolgens heeft hij gedo ceerd te IJmuiden, te Den Helder, weer aan de Zeevaartschool te Texel, doch nu als directeur en sinds 1931 als di recteur aan de Zeevaartschool te Vlis singen. heel wat woorden „vies gemaakt". Be sloten werd te verbieden dat diverse stankgevende fokkerijen (nertsen o.a.) in de bebouwde kom mogen worden gevestigd. Als gevolg daarvan gingen de raadsleden praten over konijnen, over koeien, kalfjes en allerlei andere nuttige dieren, die nog in de kern van de goede stad hun verblijfplaats heb ben en nu eenmaal kwalijk lekker ge parfumeerd kunnen worden. Uit de raad gingen stemmen op om een „commissie voor stankbestrijding" te benoemen. „Zij zouden stank voor dank krijgen", betoogde een der raads leden met een ernstig gezicht. De voorzitter deelde mede, dat in b. en w. deze materie zal worden beke ken. Vele activiteiten in afgelopen 25 jaren GOES, 10 oktober. „Op een dag als vandaag past het ons achter om te zien. Maar wij moeten niet stiltsaan, wij moeten vooruitstre ven." Aldus eindigde de provinciale presidente, mevrouw L. N. Huysman-Griep, haar jubileumrede, die zij hield voor een talrijk publiek op een bijzondere vergadering van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Zeeland. In deze rede haalde zij her inneringen op uit de afgelopen 25 jaar. Zij wees op de vele moeilijke omstandigheden, waarin het werk tot ontplooiing kwam. Tijdens de oprichting heerste in ge heel Nederland een economische cri sis. Toch won op de duur de ge dachte veld, dat de vrouwen naast de mannen moeten vechten voor de ont wikkeling van het platteland. Hierna haalde spreekster de oorlogstijd aan. Vanaf 1941 tot aan het einde van de oorlog moest de bond „onderduiken". Na de oorlog moest uit de puinhopen van het Zeeuwse land de bond herrij zen. Het ledental steeg zienderogen. De Zeeuwse agrarische raad werd op gericht, waarin ook de bond zitting kreeg. Toen kwam de februariramp. De leden van de verschillende afde lingen werden door de stormvloed uit haar woonplaatsen verjaagd. Her en der waren ze na de ramp verspreid. Toch was het mogelijk dat jaar een vergadering te houden. „Want", aldus spreekster, „wij, vrouwen van het land, zijn hecht aaneengebonden". Uit deze tegen slag werd ook iets goeds geboren. Woninginrichtingtentoonstellingen vonden overal plaats. De zwaar ge troffen gezinnen werd een gedegen voorlichting gegeven. Met hulp van de Zeeuwse vrouw kon zo de oude spreuk: „Ik worstel en kom boven" bewaarheid worden. GELUKWENSEN Na deze rede spraken verschillende genodigden een korte gelukwens uit. Mevrouw F. C. de Casembroot-van der Feltz wees op de samenwerking tus sen de verschillende vrouwenvereni gingen. Dit bleek wel zeer duidelijk, toen de presidente van de R.K. Boerin- nebond een felicitatie bracht. Ir. A. W. van der Plassche, directeur-generaal van de landbouw, wees op de belang rijkheid' van de bond. Immers op het platteland ligt het bedrijf het nauwst verbonden met het gezin en dus met de vrouw. De versteviging van de boerenstand is niet enkel een techni sche en economische kwestie. Spreker bracht dank aan de bond voor het vele sociale werk, dat hij verricht heeft. Ir. M. A. Geuze, die namens de Z. L. M. sprak, sloot zich geheel bij Ir. Van der Plassche aan. De sfeer in het gezin moet goed zijn, wil de man zijn taak in de maatschappij niet verwaarlozen. Hij schonk de bond namens de Z.L.M. een flanel bord met motieven. Verder spraken mr. W. C. ten Kate burgemeester van Goes, ir. Siebinga en ir. J. D. Dorst, alsmede de presi- wen. De gemeente Stavenisse en de burgers hebben ondanks leed en toe gebrachte slagen, dank zij de hulp van mensen, maar méér nog dank zij de hulp van God, de weg weer naar om hoog gevonden. Ik meen, dat het past ons hierop juist thans te bezinnen omdat dit gemeentehuis, naar wij vertrouwen, het hart van het herbouwde en her levende Stavenisse zal zijn. Stave nisse heeft in tijden van nood erva ren wat gemeenschapsgevoel en so lidariteit betekent. Mag het door be leid en houding tonen ook buiten ei gen grenzen open te staan voor wat er leeft in deze wereld". S, SPREKERS Na de officiële opening brachten wethouder C, J. Moerland en raadslid C. L. Petappel gelukwensen en woor den van dank namens de raad over. Burgemeester J. v. d. Bos (St. Anna- land) sprak gelukwensen namens de burgemeesterskring op Tholen en hoopte: „moge dit huis der gemeente in ware zin het huis der gemeenschap worden en dit zien als hun huis. Laat de raad zich richten op het wel zijn der gemeente en gericht naar bij belse visie". De burgemeester van Woudrichem, burgemeester Dingeman Wierts richt te zich met een meer persoonlijk woord tot de burgemeester, die lang» tijd als secretaris zijn beste krachten heeft gegeven aan de gemeente Wou drichem. Hij hoopte, dat steeds de bes te verstandhouding en samenwerking tussen burgerij en burgemeester zou mogen bestaan, want zoals hij het uit drukte „zelfs de beste hond kan val» gemaakt worden". Als tastbare her innering bood hij een schilderij aan ,De Waal bij Loevestein". Burgemeester Sluymers sprak een dankwoord. Een receptie en bezichtiging van het gemeentehuis besloot de plechtigheid. NISSE, 11 okt. De raad moet vanavond een belangrijke beslissing nemen. B. en w. hebben namelijk voor gesteld om in principe te besluiten tot de bouw van een dorpshuis. De agen da vermeldt voorts een voorstel tot subsidiëring van de stichting „Zeeuw» Studiefonds" met een jaarlijks bedrag van 5 cent per inwoner. Ook de ga- meentebegroting voor 1957 zal aan geboden worden. GOES, 10 okt. Het was een prettige; vlotte show, die Maga zijn Poley (fa. Meeuwsen) van daag in Hotel „De Koren beurs" onder de kleurrijke naam „Festi val Delia Moda Autunale" pre senteerde. Een najaarsshow, met modellen van de Nederlandse couturier Max Heymans en van buitenlandse modehuizen. De ge spannen aandacht, waarmee deze show werd gevolgd, doet vermoe den, dat de aanwezige dames haar winst zullen doen met het geen zij zagen en leerden. De ge toonde stoffen waren van bijzon der mooie kwaliteit en kleur. De modellen waren zó, dat ieder kooplustig werd. Er waren zeer veel deux pieces, omdat die nog steeds en vogue zijn. De japonnen waren zeer gedistingeerd. Ook voor jonge meis jes waren er vlotte japonnetjes ge maakt van mooie stof. Het was „verwarmend" te zien, dat vele stoffen, hoewel ingekocht in Ita lië, toch zó zijn, dat hier „een bar getij" kan worden doorstaan. Voor de begaafden onder de vrou wen, die dus zelf kunnen naaien, is het nu een „goedkoop" kunstje om zeer chic gekleed te gaan. SOBER, BOCH VOORNAAM Over het algemeen is de lijn van de modellen sober, doch voornaam van stijl. Ook hier is eenvoud weer het kenmerk van het ware. Voor de komende winter kunnen we veel groen verwachten, maar dan in een prachtige nuancering. Onder de cocktailjaponnen waren enkele heel mooie. Het slot gaf, zoals gewoonlijk op 'n show, een bruidsjapon te zien van uitzonderlijke gratie. Dit was een creatie van een Zwitsers modehuis. 'Festival Delia Moda Autunale' in Goese 'Korenbeurs' De japonnen getoond van de Neder lander Max Heymans mogen er zeer zeker ook zijn. NYLONS De aandacht der dames werd ge vestigd op de nylons door de manne quins gedragen. Die zijn van twee speciale merken, nl. de Arwa-nylons en de skylon-nylons. Eigenlijk een beetje verbijsterend, dat je met een Arwa-nylon niet minder dan drie miljoen steken om je been hebt. Je zou het er niet aan afzien. Eigenlijk zijn deze nylons zo ragfijn, dat je goed moet kijken om de kous zelf te ontdekken, dus laat staan de drie miljoentjes, die de kous opbouwen. De firma Poley is wel zeer zeker van de kwaliteit, want ze gaf na ver loting aan drie dames gratis een paar mee naar huis, die kunnen de proef nemen, of ze sterk zijn. PRAKTISCHE LIJST Voor de bezoeksters was het zeer gemakkelijk, dat zich in het pro gramma een lijst bevond, waarop van de getoonde modellen werd vermeld van welke stof deze waren vervaar digd en ook wat de breedte van het materiaal was, benevens de prijs daarvan. Wie dus wat wilde bestel len, behoefde slechts het aangestreep te nummer te tonen, hetgeen voor de kooplustige dames (eigenlijk waren we dat allemaal, maar beter gezegd de „koopkrachtige" onder ons) wel zeer gemakkelijk was. Van verschillende modellen der ja ponnen, blouses, rokken en ook van een cocktailjaponnetje zijn direct knippatronen voorradig. Dit is dan voor de gelukkigen onder ons, die toverkracht in de vingers hebben, waardoor ze een lap stof aanpakken, die dan in korte tijd in een gracieus japonnetje verandert. SERVICE De stoffen zijn te bekomen bij de firma Poley. De hoeden, welke door de mannequins werden gedragen, waren uit het magazijn „De Vlinder", terwijl de tassen en parapluies uit het „Parapluiehuis" in de Lange Vorststraat komen. Magazijn Poley is geen confectie magazijn maar het biedt de koopsters deze service, dat op het eigen atelier de uitgezochte modellen gratis wor den geknipt. Het is ook mogelijk op dat atelier de kledingstukken geheel te laten vervaardigen. Dit natuurlijk niet gratis. Ingezonden Mededeling (adv.) maa<% éven Aö£<f4.. is Moeder er altijd vlug bij met ABDIJSIROOP en dan is't zó over' ABDIJSIROOP/^ dente van de zusterorganisatie in Bra bant, mevrouw Maas. Mevrouw Van Beekhof, landelijk presidente, noemde de bond een glanzende parel in het sieraad van het platteland. Verder spraken nog een hoofdbestuurslid van de L.J.G., de voorzitster van de ver eniging van huisvrouwen afdeling Goes en mevrouw van Werkum, be stuurslid van de Nationale Vrouwen raad afdeling Zeeland. Mevrouw C. Kooyman-Krijger bood als oudste lid van de afdeling Tholen en tevens als presidente van de jubileumcommissie de bond een eigen vlag aan. Hierna dankte mevrouw L. N. Huysman-Griep alle sprekers en spreeksters voor hun vele woorden van waardering. 's Middags werd een revue vertoond waaraan alle afdelingen in Zeeland meewerkten. Verschillende cursussen werden aanschouwelijk uitgebeeld. De presidente van de provinciale bond had dit stuk, getiteld „Zeg wist je dat?", geschreven. Dat socialistische raadsleden het niet altijd eens zijn met de politieke voorlichting van ons blad, kunnen wij begrijpen. Waren zij het wel, dan zou den zü zich niet lang meer socialist kunnen noemen. Het socialistische raadslid A. Welleman uit Kortgene blijkt echter op het moeilijke politieke pad nog niet veel verder te hebben kunnen brengen dan tot een scheld partij, waarvoor hij een paar kolom ruimte kreeg in het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad. Wij gelo ven niet, dat op deze manier carriere is te makfn, maar dat moet dit raads lid natuurlijk helemaal zelf weten. Het siert hem echter beslist niet het dag blad, met de beschouwingen waarmee hij het niet eens is, op een denigreren de wijze te behandelen. Wie zich op politiek terrein begeeft, moet toch wel eerst op de hoogte zijn van de meest elementaire vormen van fatsoen. Hij kan daaromtrent bij partijgenoten dr. Drees b.v. zijn licht opsteken. Voor de rest doen wij er het zwijgen toe. Schelden verraadt altijd zwak heid. Wij signaleren dit geval slechts om duidelijk te maken, dat «r gren zen zijn.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2