UIT ZEELANDS STEDEN Nieuws uit de Provincie Zeeuwse CH-gemeentebestuurders kwamen in Goes bijeen Voortgezet economisch onderwijs met 20 cursisten gestart Zeeuwse Arjos maakt zich op activiteiten voor nieuwe Vrije Evangelische jeugd hield weekend in Wemeldinge Kadervergaderingen C. N.V. in Middelburg en Goes Maandag 8 oktober 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Regeringsbeleid en ontwikkeling in de Unie onder de loep Stichting verpleegrust- huizen Walcheren Meteoor gesignaleerd in Middelburg Slechts enkele voetbalwedstrijden Auto te Gapinge in de sloot Elf nieuwe clubs in oprichting Bonte lijst van vragen kwam aan de orde Prachtige zanguren met Kees Deenik Middelburg Goes Tholen pagina 2 GOES, 6 oktober. In de hedenmiddag in hotel Centraal te Goes gehouden vergadering van de afdeling Zeeland van de vereniging van Chr. Historische leden van gemeentebesturen werd het betreurd dat de propaganda voor de C.H.-beginselen niet intensiever wordt gevoerd. De aanwezigen staken, wat het voeren van deze propaganda betreft, de hand ook in eigen boezem, doch daarnaast werd ook be toogd, dat er van het Uniebestuur te weinig activiteit uitgaat. Het was de heer B. J. Klumpert uit Zwolle, secretaris van het hoofd bestuur, die felle kritiek leverde op het beleid van het Uniebestuur. Hij betoogde o.a. dat de voorzitter, de heer H. W. Tilanus in zijn op treden naar buiten te weinig enthousiasme verwekt. Te weinig activiteit Deze vergadering werd geleid dnor de voorzitter, de heer D. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Sloch- teren, thans burgemeester van Benne- broek. Bij de bestuursverkiezing werd, in verband met het vertrek van de voor zitter uit Zeeland in diens plaats ge kozen de heer J. D. Jansen. In de va cature B. Burger werd voorzien door de benoeming van de heer M. F. Boo- gert uit Serooskerke. Besloten werd in de vakature C. W. Cijsouw in de vol gende vergadering te voorzien door de verkiezing van een vertegenwoordiger uit west Zeeuwsch-Vlaanderen. De secretaris, de heer L. van der Hiele werd bij acclamatie herkozen. ACTIVITEIT De heer Klumpert, secretaris van het hoofdbestuur, die een met veel aan dacht beluisterde causerie hield, zeide het uitermate te betreuren dat In de kring van de C.H.D. niet meer activi teit wordt betoond. In dit verband wees spreker er op dat in de provincie Zeeland slechts ongeveer 90 van de 140 C.H.-gemeenteraadsleden zijn aange sloten bij de vereniging van C. H.- raadsleden. Hieruit blijkt, zeide spreker, dat ook bü de raadsleden te weinig belangstel ling bestaat voor de hedendaagse poli tieke problemen. RIJK EN GEMEENTEN Uitvoerig ging spr. in op de finan ciële verhouding tussen rijk en ge meente. Vervolgens toonde de heer Klumpert, de regeringspolitiek bespre kend, zich een tegenstander van de a.s. uitbreiding van de Tweede Kamer. De ryksbegroting heeft, aldus spr., een groot tekort, terwijl de uitbreiding van de kamer de uitgaven nog zal doen toenemen. De heer Klumpert meende dat de be wering dat de Kamer in z'n huidige ge talsterkte het voorhanden zijnde werk niet aankan, niet steekhoudend is. PROPAGANDA Uitvoerig ging de heer Klumpert in op het z.i. ontbreken van mannen, die tot de verbeelding van het volk spre ken door het voorstaan van een-fier en fors beleid. Wijzend op het verloop van de hui dige kabinetsformatie merkte spr. op dat velen zich aan de gang van zaken ergeren en beu worden van de poli tiek. De heer Klumpert meende dat het feit, dat de C.H.U. bij de kamerverkie zingen een zetel heeft verloren voor een niet onbelangrijk deel het gevolg is van een te slap gevoerde propagan da. Periodieke aftreding bestuursleden MIDDELBURG, 6 oktober. Door periodieke aftreding zullen per 1 januari a.s. in het algemeen bestuur der Stichting Verpleeg- en Rusthui zen Walcheren enige vakatures ont staan. Aan de beurt van aftreden zijn ml. de heren A. H. S. Stemer- ding, J. L. Dregmans, D. Kodde en L. Everaars. Het dagelijks bestuur heeft nu aan het algemeen bestuur een nota van inlichtingen inzake de voorziening in deze vakatures doen toekomen, waarin voor het samenstel len van de voordrachten voor het al gemeen bestuur de volgende perso nen worden genoemd: Vakature L. Everaars (verkozen uit de leden van de Ned. Herv. Kerk) L. Everaars en A. W. Zandee. Aan de classicale vergadering van Mid- burg der Ned. Herv. Kerk zal wor den verzocht te berichten, of er tegen de verkiezing van één dezer heren bezwaren kunnen bestaan. Vakature J. L. Dregmans (verko zen uit de leden der Geref. Kerken) J. L. Dregmans en A. de Kam. Aan de classis Middelburg der Geref. Ker ken zal dezelfde vraag worden ge steld. Vakature D. Kodde (verkozen uit de leden der Geref. Gemeenten): D, Kodde en G. A. A. Adelaar, Aan de classis Middelburg der Geref. Ge meenten zal dezelfde vraag worden gesteld. Vakature A. H. S. Stemerding (ver tegenwoordigende de burgerlijke plat telandsgemeenten op Walcheren): A. H. S. Stemerding en P. Daniëlse. Agn de colleges van b. en w. der platte landsgemeenten zal worden verzocht te berichten, of er, aan de hand van de gehouden stemming in de colleges, bezwaren bestaan tegen de verkiezing van één der genoemde heren. Op dit onderwerp volgde een geani meerde bespreking. Geruime tyd werd van gedachten gewisseld over de wo ningbouw. AFSCHEID Aan het slot van de vergadering werd op hartelijke wijze afscheid genomen van de voorzitter. Hem werd dank ge bracht voor de activiteit, in het belang van de vereniging ontwikkeld. MIDDELBURG, 6 okt. Zaterdag avond omstreeks kwart over zeven be woog zich boven Middelburg een licht bal met een lange staart in noordooste lijke richting, een meteoor, voor het menselijk oog niet groter dan een flin ke ster, waarachter een drie vingers brede baan ter lengte van een arm. De snelheid waarmee de lichtbal zich uiteraard voor het oog voortbewoog, was die van een snelvliegende straal jager. ANIMO IS KORFBALKAMPIOEN GOES, 6 okt. Zaterdagmidag werd' in geheel Zeeland slechts één korfbal- wedstryd gespeeld. Het was de beslis sende ontmoeting tussen de beide kop lopers van de 2de klasse A, Animo en Vitesse. Animo behaalde een benauwde 32 zege en kon daardoor de kampioens- vlag hijsen. o GOES, 6 okt. In de Zeeuwse zaterdagmiddagcompetitie vonden slechts enkele voetbalwedstrijden doorgang. In de eerste klasse kwa men alleen Zaamslag en Krabben- dijke tegen elkaar in het veld. Krabbendijke kwam maar net met de hakken over de sloot (0 1), maar dat ene doelpunt was vol doende om de leiding te nemen. De stand is nu: Krabbendijke 24 Colijnsplaatse Boys 12; Nieuw- dorp 12; Arnemuiden 11; Rillan- dia 11; AZVV 11; Terneuzense Boys 11; Wemeldinge 10; VCK 10; Zaamslag 20. In de 2de klasse B kreeg Arnemui den 2 op eigen veld een stevige 16 nederlaag te slikken van RCS 4. Zee land Sport 6 begon met een fikse over winning op Nieuwdorp 2 (25) en Oostkapelle stuurde Nieuwland met een 51 nederlaag naar huis. Heinkenszand debuteerde in de 2de klasse C niet al te best, want het begon met een royale 07 nederlaag op eigen veld tegen Kapalle. In de 2de klasse E nam Driewegen de leiding, want het eiste bij Zaamslag 2 de volle buit op (26). AZW 2 zag de beide punten naar Terneuzense Boys 2 gaan (12). In de 2de klasse F tenslotte bleef AZ VV 3 met 51 baas over het bezoeken de SVD 2. Bij de junioren werden gespeeld Meeuwen AI—Serooskerke AI (13) en Veere BI—Domburg BI (31). Misleid door verloop weg GAPINGE, 8 okt. Gisteren, zon dagmiddag omstreeks vier uur, is te Gapinge, even buiten de kom in de richting VeereVrouwenpolder, een personenauto, bestuurd door de heer G. P. uit Amstelveen, in de sloot ge reden. Het dertienjarig dochtertje van de heer P., dat naast hem zat, sloeg zodanig met het hoofd tegen de voor ruit, dat deze versplinterde. Met verwondingen aan het gezicht werd zy de woning van ds. J. Spoel- stra binnengedragen, waar dokter M. v. d. Sluys uit Veere eerste hulp ver leende. De heer P. kreeg eveneens wonden aan het gelaat en klaagde over pijn in de borst. De drie inzittenden op de achterbank kwamen met de schrik en enkele ont vellingen vrij. Vermoedelijk is de bestuurder uit Amstelveen, die met zijn 'gezin een va- kantietocht maakte, door de situatie ter plaatse misleid. Hij was hier uiter aard nooit eerder geweest en ver wachtte, dat de bochtige weg hier weer een kronkel vertoonde. Het natte wegdek deed de rest. Nog dezelfde middag is de auto door een takelwa gen op de wielen geholpen. „Op eigen kracht" is de tocht voortgezet. GOES, 7 okt. De anti-revolu tionaire jongeren van Zeeland hebben zich zaterdagmiddag tij dens de provinciale Arj os-leden- vergadering te Goes, beraden over de teleurstellende uitslag van de recente verkiezingen. De jongelui hebben zich niet laten ontmoedi gen, integendeel. Dè geluiden, die in de vergadering weerklank von den, getuigden van strijdlust en nieuwe moed om het politieke werk stevig aan te pakken. Er staan talrijke plannen op sta pel. In het kader van de landelijke Arjos zullen talrijke activiteiten worden ontplooid, aldus deelde de heer C. Balkenende te Kapelle, lid van het hoofdbestuur, mede, zoals wervingspogingen onder de jonge ren van 1820, kadervorming, e.d, Meer voorlichting voor allen MIDDELBURG, 6 oktober. In de in het Schuttershof onder lei ding van de heer P. Meliefste gehouden vergadering heeft de C.N.V. - secretaris, de heer C. J. van Mastrigt, een vijftal door Besturenbon den ingezonden vraagpunten behandeld, waarop een discussie volgde. Eerst kwam ter sprake de noodzakelijkheid, dat het C.N.V. over gaat tot het beleggen van dagkadervergaderingen. Mocht dit niet mogelijk zijn uit financieel oogpunt, dan dient te worden gestreefd naar een middag- en avondvergadering, zo meenden de Besturenbonden van Middelburg en Vlissingen. Een uitkomst zou kunnen zijn de werk week van vijf dagen, zo meende de heer Van Mastrigt o.m. Aanrijding te Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM, 6 oktober. Zaterdagmorgen had op de Mariahoek een aanrijding plaats tussen een be stelauto, bestuurd door D. M. uit Tho- len en een vrachtauto, bestuurd door C. v. T. uit Bergen op Zoom. De aan rijding ontstond daar M. geen voor rang verleende. De vrachtauto werd licht, de bestel auto zwaar beschadigd. Het tweede punt betrof het streven naar meer scholingswerk, aangezien de voorlichting aan de Besturenonden, die hoofdzakelijk geschiedt in kader- vergaderingen, niet tot haar recht komt. Men zal o.m. discussievergade ringen niet kunnen missen, waartoe discussieleiders dienen te worden ge schoold. Het C.N.V. is hier al mee doende: de vele belangrijke vraagstuk ken zullen niet alleen in kaderverga deringen worden behandeld, zo ver klaarde de heer Van Mastrigt. Tijdens de discussie werd het goede voorbeeld van de C.M.B. genoemd, welke met dit scholingswerk al enkele jaren bezig is. G.S.W.-ARBEIDERS De plaats van arbeiders, werkzaam onder z.g. G.S.W.-regelingen, in de christelijke vakbeweging (vraagpunt van de Besturenbond Vlissingen) werd druk besproken. Deze arbeiders moe ten zo mogelijk volledig in het be drijfsleven worden ingeschakeld en onder dezelfde sociale voorzieningen vallen als de anderen. Met voorbeel den werd duidelijk gemaakt, dat hier vele mogelijkheden liggen. Een vraag over de mogelijkheid tot het oprichten van een bond van bejaarden was gesteld door de Be sturenbond Souburg. De mening was, dat de gepensioneerden lid die nen te blijven van de organisatie. Van C.N.V.-zijde zullen over deze kwestie binnenkort publikaties ver schenen. De Besturenbonden kun nen nu reeds plannen maken. IS ER WELVAART? Is er werkeiyk welvaart? Zo ja, dan moet ze worden aangetoond. Zo nee, laten we ze dan niet meer noemen. Dit was gesteld door de Besturenbond Middelburg. De heer Van Mastrigt zei, na herinnerd te hebben aan de werk loosheid der dertiger jaren, dat nu in derdaad sprake is van economische welvaart. Hoogconjunctuur is een be trekkelijk begrip: zolang wij onze pro- dukten voldoende kunnen exporteren, zal zij behouden kunnen biyven. Wij moeten zelf bouwen aan de welvaart,- voor onze kinderen. Dat betekent in vesteren. Met voorbeelden toonde de spreker aan, dat de welvaart ook in ons persoonlijk- en gezinsleven merk baar is. Wij moeten van elkaar en voor elkaar leven, zo verklaarde hij. We gens tijdnood konden de door het C. N.V. aangekondigde punten niet meer in behandeling komen. IN GOES Ook in Goes heeft het C.N.V. een kadervergadering belegd. Hier sprak de heer R. Plomp uit Utrecht, die een rede hield over het onderwerp „Waar om Chr. Vakbeweging". Hij betoogde dat men ook bij het werk de Bijbel moet vasthouden. De vergadering werd geleid door de heer M. Meijboom. WEMELDINGE, 7 okt. Hon derden jongeren, maar ook vele ouderen hebben zaterdag en zon dag te Wemeldinge het weekend van de Vrije Evangelische jeugd uit geheel Zeeland bijgewoond, en dit tot een massale getuigenis ge maakt, die vele ontroerde. Hoogtepunten in dit opgewekte samenzijn waren het optreden van Kees Deenik, de zanger van het Christelijke lied, de jeugddienst waarin Ds. J. A. Hamers van We meldinge sprak over „Gods roe ping en ons antwoord" en de fees telijke openingsavond. Voor de zaterdagavond bestond reeds grote belangstelling. Op gezellige wij ze zijn de Vry'e Evangelische jongelui uit alle delen van Zeeland (en tal rijke ouderen) bijeengeweest. De hoofdschotel van het menue was het spel „De Antieke Klok", dat door de jeugdige spelers uitstekend werd ver tolkt. Zang en muziek hielden hierna de stemming erin. ROEPING De zondag werd geopend met een bidstond, voorafgaande aan de jeugd dienst, waarin Ds. Hamers zijn jonge ■toehoorders wees op de roeping, die ook zij van God hebben gekregen. „Die roeping wil God beantwoord zien", aldus de predikant. „En wat is ons antwoord?" Met grote aandacht werd de toespraak beluisterd. Voor een pas sende omlijsting zorgde het kinder koor, o.l.v. mevr. HamersEveraars. ZANG EN MUZIEK Ook de middag- en avondprogram ma's bleken zeer boeiend te zijn. Kees Deenik, vermaard van zijn N.C.R.V.- uitzendingen, had velen naar de kerk getrokken, zodat geen plaats onbezet bleef. Voor zijn ontroerende negro spirituals, op het Hammondorgel be geleid door Nico Akkerman (Hilver sum) bestond met name grote be langstelling, evenals voor Deeniks korte causerie over zyn werk als brenger van het christelijke lied. Het weekend werd besloten met een zangdienst in de vooravond. De lei ding berustte by Ds. Hamers. Kees Deenik vergastte de aanwezigen we derom op enkele soli en leidde voorts de samenzang. Met groot enthousias me en vol vuur getuigden de Vrije Evangelische jongelui van hun liefde voor de Heiland. Met de meest pret tige herinneringen aan de Wemel- dingse dagen vertrokken de deelne mers 's avonds weer naar heinde en verre. Beroepingswerk Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Biezelinge, C. v. d. Weele te Leiden. DRIEWEGEN Burgerlijke Stand. Overleden: J. Smit, 83 j., wed. van W. Korstanje. Binnenkort komt de Arjos ook met een eigen bondsorgaan. De voorzitter, de heer D. Rouw te Goes, maakte bekend, dat op ver schillende plaatsen in Zeeland plan nen bestaan om tot oprichting te ko men van de Arjosclubs, t.w. te St. Laurens, Oostkapelle, St. Annaland, Koudekerke, Zaamslag, Vlissingen, Meliskerke, Wolfaartsdijk, Kruinin- gen, Krabbendijke en Zierikzee. Er is werk aan de winkel, want het af gelopen jaar hoekte de Arjos in Zee land een verlies van 55 leden (over 237). t NABESCHOUWING De heer D. Geuze, lid van het prov. A.R. comité en wethouder te Oostburg hield een interessante nabeschouwing over de jongste stembusuitslag. Hij liep de oorzaken na, zoals die ook op het partijconvent door dr. Berghuis zijn behandeld. Wat betreft de ver deeldheid onder de protestantse chris tenen, zei de spreker, dat de N.C.R.V., die zich tot dusver buiten het politiek gewoel meende te moeten houden een ander geluid zal moeten laten horen. Besprekingen hieromtrent zijn reeds gaande, opdat de prot. chr. partijen ook via de microfoan kunnen werken. „BROOD EN SPELEN" De heer Geuze constateerde, dat ook in de eigen kring te weinig belangstel ling voor de achtergronden bestaat. Men laat zich gemakkelijk vangen door 'de resultaten van de praktisch» wetenschap en het aanlokkelijk» „brood en spelen" van de P.v.d.A. „Wij moeten het volksbewustzyn weer wakker schudden", aldus de spre ker, die de aanwezigen tot grote acti viteit aanvuurde. Door huisbezoeken, gesprekken, het behandelen van actu ele onderwerpen en door het inschake len van de vrouwen. Er volgde een boeiende bespreking, waarin men o.m. concludeerde, dat sa menwerking met de C.H. op laag ni veau uitstekend kan plaats hebben, maar in de hogere regionen zyn da voetstukjes zo talrijk en de moeilijk heden zo groot, dat er van een fusie of zeer nauwe samenwerking wel nim mer sprake zal zijn. MUTATIES By de bestuursverkiezing ontstonden de nodige mutaties door het vertrek of bedanken van de dames J. de Buck (seer.), J. den Hamer (penn.) en d» heer D. v. Gilst. Met algemene stem men werden benoemd tot secretaresse! mej. I. Bol, Yerseke, tot penningmees- teresse mej. J. de Buck, St. Laurens en tot lid (kieskring Vlissingen) de hear B. Koole. In de vakature van de kies kring Tholen zal nog worden voorzien. Gunstige lestijden voor deelname uit geheel Zeeland MIDDELBURG, 6 oktober. In de koffiekamer van het P.Z.E.M.- gebouw aan Poelendaele is zaterdagmiddag door de Middelburgse wethouder van onderwijs, de heer J. W. Kögeler tevens voorzitter van de hiertoe opgerichte stichting de cursus van deze Stichting voor Voortgezet Economisch Onderwijs, officieel geopend. Toen de twintig cursisten zich in de koffiekamer hadden verzameld, heeft de heer Kögeler het belangrijke van deze onderneming geschetst, waarbij hij memoreerde aan het verheugende initiatief van het Mid delburgse gemeentebestuur. De cursus betekent inderdaad hiertoe is een onderzoek ingesteld een voorziening in een behoefte. Trou wens, zoals de heer Kögeler zei, na elke oorlog is er een tendenz te onderkennen, een stimulans om het onderwijs op een hoger peil te brengen. deratie-examens, het staatspraktyk- diploma boekhouden en moderne be drijfsadministratie. Hopeiyk, zo zei de wethouder, zal voor de cursisten ook de mogeiykheid worden ge opend zich te bekwamen voor het middelbaar boekhouden. In het bestaande onderwijs bleek een hiaat te zitten tussen het mid delbaar en hoger. Zo kwam de cur sus er, als een opleiding voor de fe- s tmtiR ARENDSKERKE N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. hield in de lagere landbouw school een samenkomst, onder leiding van mevrouw Biaauw. De heer M. Florusse uit Wemeldinge declameerde voor een aandachtig en talrijk gehoor. Mevrouw Plantinga is als vertegen woordigster van de bond ajs bestuurslid van de Christelijke landbouwhuishoud- school gekozen. STAVcNISSE Opening gemeentehuis. Het nieuwe ge meentehuis zal op 10 oktober a.s. om half vier door de Commissaris der Ko ningin geopend worden. De toespraken kunnen door middel van een luidspreker op de Voorstraat beluisterd worden. De volgende dag is het gebouw voor het pu bliek te bezichtigen. WOLFAARTSDIIK 50 jaar Groene Kruis. Dezer dagen vierde het Groene Kruis alhier haar 50- jarig bestaan. De voorzitter de heer A. J. de Vos, gaf een historisch overzicht. La ter sprak burgemeester Ter Haar Rome- neij namens het gemeentebestuur en reik. te aan de voorzitter de erepenning in zil ver met bybehorende oorkonde, uit. De heer Schuit, voorzitter van de plaatse lijke middenstandsvereniging, sprak ook zijn beste wensen uit en overhandigde 1019,41, het resultaat van de winkel- weekaktie. Zuster Fuijkschat sprak na mens de provinciale vereniging, waarna de heer Vos een woord van dank sprak. Na de pauze werden twee films vertoond. YERSEKE Raad. Maandagavond acht uur hoopt de raad te vergaderen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot besluit van een ga rantie-geldlening N.V. Bouwkas Neder landse gemeenten. Enkele jongelui zou den dan een woning kunnen bouwen. De heer De Koeyer zal de vergadering leiden. Tenslotte gewaagde de heer Kögeler van de grote belangstelling, die er in het bedrijfsleven voor de cursus be staat. Het stichtingsbestuur prijst zich gelukkig een aantal zeer bekwame do centen te hebben kunnen aantrekken, met drs. M. de Bnnjne administra teur van de N.V. P.Z.E.M. als leider. „De poging van het gemeentebestuur van Middelburg heeft weerklank ge vonden", zo concludeerde de heer Kö geler, „in brede kring", met welke woorden hij de cursus voor geopend verklaarde. Tevoren had hy de heer C. A. Kam- meraad, de voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer De Vink, de vertegenwoordiger van het departe ment Zeeland van de maatschap pij van nijverheid, drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland en de heer A. J. Berenpas, wethouder, verwelkomd. Tweede en laatste spre ker was de heer De Bruijne, die even eens de belangrijkheid van het geno men raadsbesluit schetste. Hij zeide, dat de huidige ontwikkelingstendenz in het bedrijfsleven mensen vraagt, die toegerust zyn met kennis en inzicht. Hogere waterleiding tarieven B. en w. hebben thans de bij de aanbieding der gemeentebegroting voor 1957 reeds aangekondigde verho ging der waterleidingtarieven in de vorm van een voorstel tot wijziging van de betreffende verordening aan de raad doen toekomen. Gerekend wordt op een meerdere jaaropbrengst van in totaal f 25000.B. en w. wil len een bedrag van f 20.000.daarvan reserveren ter vorming van een fonds voor toekomstige uitbreidingen en vernieuwingen van het waterleiding bedrijf. Naar aanleiding van het voorstel tot het doen van een uitkering in eens over het tijdvak 1 juli 1956 tot 1 januari 1957 van 6 procent aan het gemeentepersoneel heeft de commissie van financiën gevraagd, of niet reeds eerder tot een bedrag van f77500. is beschikt over het batig dienstsaldo 1955, t.w. voor overslagterrein f 66000, voor inwendig herstel van de molen Seisbolwerk f 5500.en voor herstel der zoutschade aan Toorenvliedt f 6000.Alvorens over dit saldo verder te beschikken lijkt het de commissie gewenst, dat omtrent de grootte van het saldo de raad nader wordt ingelicht. B. en w. hebben ge antwoord, dat het batige dienstsaldo over 1955 rond f 112.000.bedraagt. Utrechtse dokters voor het voetlicht Voor een bijna geheel bezette Schut tershofzaal heeft zaterdagavond het Utrechts Dokters Cabaret een gevari eerd programma van conference, lied jes en schetsjes gepresenteerd. De op brengst van deze avond kwam ten goede aan het Erefonds voor Oud verpleegsters. Na een welkomstwoord van de vice-presidente der plaatselijke Federatie voor Vrouwelijke Vrijwilli ge Hulpverlening, mevr. A. J. P. C. de VliegerDe Vlieger, leidde dokter W. W. Stevens, geneesheer-directeur van het Middelburgse Gasthuis, zijn Utrechtse collega's en hun medewerk sters in. De gehele avond heeft dit ge zelschap kans gezien de aanwezigen op bijzonder aangename wijze bezig te houden. Dokter P. H. Mignon bleek 'n confer'encier, die van een vakman niets meer heeft te leren. Zijn vaak pittige humor lokte ware lachsalvo's uit. Maar ook het toneelwerk van zijn collega's (de doktoren H. Nieuwenhuyzen, K. Marang en C. van Wieringen) stond op goed peil. Laatstgenoemde bracht de zaal in grote verbazing door zijn uit stekend goochelwerk. De dames van het gezelschap, Bep van Maarseveen, Tinny Lodewyks en Iet Koster, deden voor de heren in geen enkel opzicht onder, zodat het 'n zeer geslaagde avond werd, die en daar was het tenslotte om begonnen mèt de opbrengst der verloting weer een paar honderd gulden in het Ere fonds deed vloeien. Geslaagd Geslaagd aan de Technische Hoge school te Delft voor het prop. examen voor electrotechnisch ingenieur da heer K. M. van den Berge. Mosselenaanvoer Stagneerde voor enige weken da aanvoer van mosselen, zodat men ook Deense moest betrekken, thans is da aanvoer van prima kwaliteit mosselen uit de Waddenzee zo groot, dat in da behoeften kan worden voorzien. Vo rige week werden nog mosselen aan gevoerd met een visgewicht van ruim 30 kg. per ton. De verzending is vrij goed, doch de kwaliteit der vis is minder dan vorig jaar. OOSTKAPELLE Raad. Woensdagavond half acht zal d» gemeenteraad o.a. de begroting 1957 be handelen. Nagekomen Advertentiën Heden overleed zacht en kalm, onze lieve, zorgzame moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder JOHANNA ELISABETH TOUTENHOOFD, Weduwe van Jacob Brasser, in de gezegende ouderdom van 85 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. L. BRASSER. J. BRASSER-POUWELSE. JACOB. K. BRASSER. P. BRASSER-MINDERHOUD. JACOB. J. BRASSER. J. BRASSER-MINDERHOUD. J. MINDERHOUD. ADRIAAN. J. E. BRASSER. N. LOUWERSE-LOUS. A. LOUWERSE. ELLY. Westkapelle, 5 oktober 1956. Koestraat I. De lestijden voor de cursus zijn zo danig gekozen, dat cursisten nit geheel Zeeland hieraan kunnen deelnemen, hetgeen, gezien de geografische ge steldheid van onze provincie, op zich reeds een compliment voor de organi satie van de cursus waard is. G. H. VAN BERGEN Tandarts Middelburg MAANDAG 8 OKTOBER AFWEZIG Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje PIETER ADRIAAN. J. A. DE BRUIJNE. E. DE BRUIJNE-KORSTANJE. MARINA. Goes, 5 oktober 1956. Oostwal 75.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2