Hiniatuur Walcheren volgend jaar weer open 8e gehele diepvriesinstallatie te Borssele H0UGK0ELING UIT ZEELANDS STEDEN Burgemeester J. Vader hartelijk ingehaald door (eestende Pijnackers In 1957 ook hier Zeeuwse lijn geëlektrificeerd Borsselse vrouwen liepen warm voor een koude kast In januari a.s. start eerste vervolg-fruitteeltvakschool Kruidenkracht! Goed gevoerde propaganda werk! als olievlek Krabbendijke was hem niet vergeten Posicommandant nam afscheid van Borssele Verhoogde uitkering gemeentefonds gevraagd S/aef op den trommele Eerste diepvriesinstallatie op de Bevelanden Nat. reserve oefende in Vrouwenpolder hoeft U niet op te breken Uitreiking A.N.W.B.-chauffeurs- insigne 25 jaar trouwe dienst Exportstop witte kool naar Benelux Novum voor Zeeuwse fruitwereld Middelburg Peren naar Finland Dinsdag 2 oktober 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 1 oktober Tweeduizend bezoekers meer dan vorig jaar voor de Miniatuur. Eindcijfer: 195.000. Aanleiding voor het Stichtingsbestuur van „Nieuw Walcheren" om in prin cipe te besluiten, de miniatuur, die thans weer aan zijn lange winterslaap is begonnen, volgend jaar wederom voor het publiek open te stellen! Hetgeen dus betekent: behoud van een attraktie, behoud van een voor- name t -ekpleister, die reeds honderd duizenden, voornamelijk uit de „open gelegde" gebieden België, Noord- Frankrijk en Engeland, naar Walche ren zoog. Wanneer in 1957 de minia tuur weer, waar dit nodig gereviseerd en uitgebreid, open zal gaan, zal de Zeeuwse lijn in realiteit en in mi niatuur zijn geëlektrificeerd. Een bewijs dus, dat de miniatuur zich aan past aan de veranderingen, die zich in werkelijkheid voltrekken. Want ook op de miniatuur zal de Zeeuwse lijn dan geheel bestaan uit een dubbel spoor. <assg> <2#e> <a#s> <a#s>D Thans in winterslaap O <SÏ?g> Dat het aantal bezoekers ten op zichte van het vorige seizoen is geste gen, is een bewijs, dat de propaganda, in brede kring voor de miniatuur ge voerd, doeltreffend heeft gewerkt en eigenlijk nu pas goed begint door te werken. Het is zoiets als een zich nog steeds uitbreidende olievlek. Het thans richten van de propaganda op andere gebieden dan de genoemde het aan tal buitenlandse bezoekers bedroeg in 1956 zeventig procent is overbodig. Het „areaal" bezoekers, dat in België, Noord-Frankrijk en Engeland nog ont gonnen kan worden, is zeer groot, zo dat van een uitputting vooralsnog geen sprake kan zijn. Daarbij komt dat Wal cheren vanuit deze gebieden in vergelijking met andere het ge makkelijkst is te bereiken. Zo is de miniatuur zijn winterslaap ingegaan. Stichtingsbestuur met de promotor, de heer A. G. Wagensveld, kunnen terugzien op een goed jaar, waarin het verlies, door de overscha keling van tijdelijk naar permanent, is weggewerkt: de exploitatie was gunstiger dan vorig jaar. De miniaturen worden met plastic afgedekt of krijgen een opknappertje in de werkplaats. Frapperend is de goede staat, waarin het materiaal na drie seizoenen nog verkeert! Hef dorp in feesttooi (Van onze speciale verslaggever). PIJNACKER, 1 oktober Burgemeester J. Vader is vanmiddag met zijn gezin feestelijk ingehaald door de bevolking van de gemeen te Pijnacker. Het dorp had zich ter gelegenheid van de komst van de nieuwe burgemeester uit Krabbendijke in feesttooi gestoken. De schoolkinderen waren voorzien van rood-wit-blauwe vlaggetjes en een ieder was op zijn paasbest. Om half twee arriveerde burgemees ter Vader met zijn gezin aan de grens der gemeente, waarna een glorieuse tocht door de verschillende wijken werd gemaakt. Ook tij dens de installatie-bijeenkomst stak men zijn vreugde over de komst van de heer Vader niet onder stoelen of banken. Per auto kwam de familie Vader aan bfj de grens der gemeente, waar loco-burgemeester Vonk, de beide wet houders Sonneveld en Noorlad en de wnd. secretaris Both ter ontvangst aanwezig waren. Hier boden dochter tjes van de wethouders Vonk en Son neveld mevr. Vader een bouquet bloe men aan. Voorafgegaan door de motor politie ging het naar Delfgauw (een buurtschap). Daar stonden de ruiters, de muziekvereniging en de schoolkin deren keurig netjes opgesteld en ont ving mevr. Vader wederom een ruiker bloemen. De stoet vervolgde de reis naar Het Verlaat, waar de dames van de R.K. gymnastiekvereniging en de muziek vereniging voor de feestelijke tint zorgden. Het Raadhuisplein in Pyn- acker was boordevol met mensen toen de stoet daar arriveerde. Inmiddels had een groot aantal genodigden voor de installatie zich naar de raads zaal begeven. Nadat burgemeester Va der was binnengeleid nam de loco burgemeester het woord. In zijn toe spraak noemde hij enkele belangrijke vraagstukken die om 'n spoedige oplos sing vragen. Hij hoopte, dat de bur gemeester in eendrachtige samenwer king met het college en de raad in dit fraaie raadhuis de belangen van de gemeente en die der inwoners zal kun nen behartigen, waarna hij de ambts keten omhing. In zijn installatierede dankte bur gemeester Vader allereerst God. „Ik ben mij ten volle bewust van mijn zware taak, die ik alleen kan uitvoe ren indien mij daartoe de kracht van boven gegeven wordt". Hierna voerden o.a. het woord wet houder W. Gebraad, loco-burgemeester van Krabbendijke, burgemeester Job- se van Rilland, mede namens zijn col lega's Schipper van Kruiningen en Van Burg van Waarde en de heer L. Vogelaar namens de vriendenkring. Een groot aantal personen uit Krab bendijke woonde de installatie bij. BORSSELE, 1 okt. De posteom- mandant der Rijkspolitie te Borssele heeft in het gemeentehuis afscheid genomen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De burgemeester, die met de wethou ders aanwezig was, sprak een woord van dank voor de prettige samenwer king, die men met hem mocht onder vinden. Van gemeentewege werd hem een doos sigaren aangeboden, terwijl ook zijn vrouw niet vergeten werd. Zij ontving namelijk een bouquet anjers. Hierna spraken de heren Kouwen, dis- trictsadjudant, Bukviel, groepscom mandant te 's-Heer Arendskerke en adjudant Buskop, namens de Neder landse Politiebond. Hierna werden en kele geschenken aangeboden. De heer Griep dankte alle aanwezigen. POLIO IN ZEELAND GOES, 1 oktober In de week van 16 tot en met 22 september zijn in Zee land geen gevallen van kinderverlam ming met verlammingsverschijnselen aangegeven. Twee gevallen (beide te Goes) van kinderverlamming zonder verlammingsverschijnselen werden aangegeven. ZAAMSLAG 29 sept. In de vrijdag middag onder voorzitterschap van bur gemeester H. D. Trimpe gehouden ge meenteraadsvergadering is na de aanbie ding van de gemeente-begroting voor 1957, die een nadelig slot .vertoont van 18.000,besloten een verhoogde uit kering uit het gemeentefonds aan te vra gen. Besloten werd, dat de lindebomen aan het Plein Zuid gedurende de komende winter zullen worden gerooid. Medege deeld werd, dat de heer Minderhoud als onderwijzer aan de o.l. school op 1 okt. a.s. in dienst zal treden, bij het verlaten van de school van mevr. Solleveld. De leden van de plaatselijke commissie woonruimtewet werden herbenoemd; tot vertegenwoordiger der gemeente in de Stichting Beschuttende Werkplaatsen te Terneuzen werd de heer L. F. Florussen gekozen. Aan de klerk-bode-concierge L. de Putter werd ontslag verleend; b. en w. zouden thans de funktie van bode- concierge ten gemeentehuizen en die van badmeester willen combineren. Tot bode- concierge in tijdelijke dienst werd de te genwoordige badmeester, de heer C, P. Haak, benoemd. De jaarwedden van het gemeente-personeel werden met inga van 6 sept. a.s. met 6% verhoogd, zulks volgens de richthjnen van „Den Haag". Tijdens de rondvraag kwamen de ver nielingen, door de jeugd gepleegd op het sportveld, ter sprake. De politie zal hier tegen streng gaan optreden. Ter sprake kwam nog de verkeersituatie op het kruispunt in het midden van het dorpi. Gevraagd werd, of het plaatsen van nip- perlichten geen oplossing zal zijn. De A.N.W.B. zal om advies worden gevraagd. Walcherse koren zongen te Middelburg MIDDELLBURG, 1 oktober Dezer dagen gaven de Walcherse koren van ring Zeeland, aangesloten bij de Ko ninklijke bond van Christelijke zang en oratoriumverenigingen, een zeer geslaagde zangavond in de concert- en gehoorzaal. Er traden 14 koren op, waaronder twee koren en een dubbel- kwartet, die elk twee nummers ten ge hore brachten. De leiding van deze avond berustte bij de ringvoorzitter de heer J. J. van de Velde uit Wolfaarts- dijk. De heer A. Kousemaker schreef voor iedere vereniging een kritisch verslag. KAPELLE, 1 oktober Kapelle Is vol met tromgeroffel. De jeugd is aan het trommelen geslagen. Met grote groepen tegelijk trekken ze na school tijd door de straten, daarbij lustig slaande op trommels van allerlei or- gine. Er zijn blikken trommels, er zijn blikken bussen, er wordt op van alles geslagen, als het maar leven maakt. Groepen van 20 tot 30 trommelende jongens zijn geen zeldzaamheid. De oorzaak van deze trommelmanie ligt in het optreden van de drumband van de Bredase schooljeugd. Deze heeft veel succes geoogst met haar optreden in Kapelle tijdens de fruitfeesten. Maar de jeugd van Kapelle zei „dat kunnen we zelf ook" en dat tonen ze nu elke dag opnieuw voor en na schooltijd. Vereniging van suikerzieken te Goes GOES, 1 oktober. In de Opril vergaderde de afdeling Zuid- Beveland van de Ned. Ver. van Sui kerzieken. Het doel was bestuursleden te kiezen, terwijl ook een film ver toond werd. Het zittende bestuur werd herkozen, terwijl twee nieuwe leden, n.l. de heren Proveest en J. Dirkse als nieuwe leden gekozen wer den. Na de pauze werd de kleuren film „Wij gaan uit en doen gewoon" vertoond. Hierbij werd de uitzending van kinderen die aan suikerziekten lijden behandeld. Deze vereniging, die tot doel heeft de mensen een goed medisch advies te verstrekken, telt in geheel Neder land 17.100 leden. Ook beoogt de ver eniging, die internationaal gebaseerd is, het onderzoek naar de oorzaak en de genezing ervoor te bevorderen en te subsidiëren. Dr. Drukker, internist te Goes, beantwoordde enkele vragen die de leden stelden. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer M. J. van der Berg uit Goes. BORSSELE, 29 september. Het was te verwaehten, dat de ijselijke „diepvries"-ideeën, die sedert enkele maanden het gehele huishoudelijke terrein van Zeeuwsch-Vlaanderen beheersen, naar noordelijker regionen zouden overslaan. Wie had echter gedacht, dat de victorie zou beginnen in het kleine Borssele, daar aan het voeten eind van Zuid-Beveland? Maar niettemin werd zaterdagmiddag de eerste diepvriesinstallatie van de Bevelanden in Borssele geopend. Wel een bewijs, dat deze gemeenschap nog lang niet is ingeslapen, maar integendeel een open oog heeft voor de huidige mogelijkheden. Tevens een bewijs, dat in Borssele het vrouwvolk van aanpakken weet, want laten we er geen doekjes om winden zonder het dappere initiatief van de dames zou er thans nog geen sprake zijn geweest van een primeur. VROUWENPOLDER, 29 sept. De Nationale Reserve hield zater dagmiddag een grootscheepse oe fening te Vrouwenpolder. De „strijd" was zodanig geënsceneerd, dat een groep reservisten een de tachement vijandelijke parachutis ten moest inrekenen. Dit ging ge paard met het aanleggen van een rookgordijn en het afvuren van de nodige patronen, waardoor heel wat gerucht werd gemaakt in het vredige Vrouwenpolder. Doch de gelande vijand werd spoe dig in de pan gehakt. Het gemeente lijk verenigingsgebouw was ondertus sen ingericht als noodhospitaal, waar door middel van rode kruis auto's „ge wonden en gesneuvelden" werden bin- nengebraclna door de verpleeg ster béhaute zijn en met een kop Icofjie te zijn besprenkeld, spoedig weer de oude waren.... Al met al een geslaagde oefening, die o.m. werd bijgewoond door de burgemeester van Vrouwenpolder, de heer A. de Kam. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Bs. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A.I.Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierlkzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- meröing, Souburg; B. Zuidema, Goes. ->den Mededeling (Adv.) dw maaltijd Een ol twee Rennies blussen dat znnrbranden dadelijk. 'n Uitkomst die Rennies, voor alle lijders aan Brandend Maagzuur. Zorg steeds ze bij de hand te hebben. Mak kelijk bij U te steken één voor één hygiënisch verpakt nog makkelijker in te nemen, zonder water of wat ook. Vraag Rennies bü Uw Apotheker of Drogist. U moet ze in huis hebben, voor Uzelf, voor Uw huisgenoten. ZIERIKZEE, 29 sept. De afdeling Zee land van de Koninklijke Nederlandse Toeristenhond A.N.W.B. heeft zaterdag in hotel Mondragon te Zierikzee, de jaar lijkse vergadering gehouden. De bijeen komst werd gepresideerd door de heer Mr. W. A. Offerhaus, Vice-Voorzitter van de A.N.W.B., die de traditie getrouw, bij deze gelegenheid weer een chauffeursin signe met bijbehorend diploma heeft uit gereikt. Deze onderscheiding „Trouwe Dienst" verleend de Bond aan chauffeurs, die ge durende 12% en 25 jaar onafgebroken in dienst zijn geweest van firma's, instanties of particulieren, allen Bondsleden. Het insigne 25 jaar Trouwe Dienst werd uitgereikt aan de heer D. R. de Witte, in dienst bij J. R. Scheele, Terneuzen. GOES, 1 okt. Een nieuw artikel is toegevoegd aan de rij van produk- ten waarvoor de Belgische grens wordt gesloten. Met ingang van morgen is namelijk door de regering van België en Luxemburg de invoer van witte kool uit Nederland tijdelijk stopgezet. Hoe lang dit invoerverbod zal gelden is niet bekend. Mej. J. Mjjnsbergen uit Kapelle slaagde te Eindhoven voor het diplo ma gezinsverzorgster. De commissaris der Koningin is voor nemens een officieel bezoek te bren gen aan de gemeenten Kattendijke en Ellewoutsdijk. Tijdens de gezellige samenkomst in de o.l. school, voorafgaande aan de officiële opening, zijn de vrouwen van Borssele dan ook (terecht) in het zon netje gezet. Zowel voorzitter J. Wal- hout Jobzn, als burgemeester P. J. Dominicus uitten hun waardering voor dit mooie initiatief van het „zwakke geslacht", dat o, schone harmonie op zo loffelijke wijze door de heren dér schepping werd gestimuleerd en uitgevoerd, ondanks de aanvankelijk afwachtende houding der dorpsbewo ners. „Het is geen dagelijks gebeuren", aldus de voorzitter, „dat Borssele de toon aangeeft". Daarom sprak hij zijn grote vreugde uit over dit heugelijke feit en sprak woorden van dank tot mej. J. van Oeveren, die de eerste stoot had gegeven, de dames Bruin- oogen de Regt, en alle medewerken den. Burgemeester Dominicus sloot zich in zijn toespraak hierbij volledig aan. Hij achtte het een belangrijke dag voor zijn gemeente en sprak de hoop uit, dat spoedig een tweede „koelhuis" no dig zal zijn. Wat dat betreft, staan de papieren wel gunstig, want de dertig nieuwe cellen (elk met een inhoud van 195 liter) zijn reeds alle verhuurd f55f60 per jaar). EVEN LEKKER. Nadat de burgervader met de door de kleine Adriana Nijsse (5) aange boden sleutel het gebouwtje had ge opend, toonden de huurdsters van de boxen vol trots hun bevroren aard beien, groenten, halve varkens, ja wat al niet. En, daarvan waren allen na de smaakproef overtuigd, de aard beien waren nog minstens even lek ker. Het gebouwtje is royaal en doelma tig ingericht, zodat aanvankelijk de vrees bestond, dat de dames hier wel eens hun tijd konden gaan verpraten. Daar is nu geen sprake meer van, want de leveraficier van de installatie bood tevens een elektrische klok aan, die dreigend en feilloos de tijd signa leert. Het bestuur van de coöperatieve vereniging bestaat uit de heren J. Walhout Jobzn (voorz.), P. Dekker (secr.), C. A. Nijsse (penn.), W. van 't Westeinde en A. Walhout. Naar wij van de installateur verna men, zijn reeds enkele andere gemeen ten op de Zeeuwse eilanden bezig met het voorbereiden van een dergelijk diepvrieshuis. Ingezonden Mededeling (Adv.) wordt verzorgd door Bergen op Zoom, Antwerpsestraat 42 Telefoon 1150 Wij geven U gratis voorlichting met film betreffende diepvries Nieuwe onderwijsvorm opgericht GOES, 1 okt. Begin januari 1957 start de vervolg-Fruitteelt- vakschool, de zojuist in het leven geroepen nieuwste vorm van tuin- bouwvakonderwijs, waarvoor de stichtingsactie binnenkort zal pas seren. Enkele maanden geleden meldden wij reeds, dat er plannen dienaangaande bestonden; thans zijn deze verwezenlijkt. Zeeland krijgt in Goes een vervolg-Fruit- teeltvakschool, een onderwijsvorm met een afzichtelijke naam, maar met een zeer nobel en effectief doel. „Het doel van deze vorm van onder wijs is", aldus de heer J. J. van Hen- nik, rijkstuinbouwconsulent voor Zee land en W.N.-Brabant, „jonge mensen met een speciale taak ift de fruitteelt, zoals a.s. ondernemers en bedrijfslei ders, bredere kennis bij te brengen, waarvoor tot dusver geen gelegenheid was op de fruitteeltvaksehool". Talrijke speciale vakken, afgestemd op de praktijk van de Zeeuwse fruit- bedrijven, zullen worden gedoceerd, waarvoor behalve de vaste kern van fruitteeltleraren ook nog enkele nieu we docenten zullen worden aange trokken. We doen slechts een greep uit de vele onderwerpen, waarmee de cursisten geconfronteerd worden: be drijfseconomie, boekhouden, organisa tiewezen, spreken in het openbaar, handels- en wetskennis. Slechts zij, die in het bezit zijn van het diploma fruitteeltvakschool of ge lijk daarmee te stellen getuigschrift, kunnen aan de cursus deelnemen. Het programma duurt 15 a 16 maanden, met één schooldag per week. (Welke dag is nog niet vastgesteld). 's Morgens worden lessen in het schoollokaal gegeven, maar 's middags wordt meer met opdrachten e.d. ge werkt. Voor nadere inlichtingen en aan meldingen wende men zich tot de di recteur der school, ir. Van Hennik, Ravelijn de Groene Jager 8 te Goes. (Tel. 2195). Naar wij vernemen bestaat voor de ze nieuwe onderwijsvorm in de fruit wereld reeds grote belangstelling. Omlegging verkeer in W.Z.-Vlaanderen MIDDELBURG, 1 okt. In verband met de uitvoering van verbeterings- werken aan het weggedeelte Oost burgDe Lieter zal dit van 1 tot 15 oktober overdag gedurende de tijd, dat zal worden gewerkt aan het aan brengen van de deklaag in beide rich tingen gesloten zijn voor alle rij- verkeer, uitgezonderd fietsen. Het verkeer van Oostburg naar Sluis of verder en het verkeer van Sluis naar Oostburg of verder zal worden om gelegd over de provinciale weg Oost burgZuidzandePotjesSluis. Het verkeer van Óostburg naar Aarden burg of verder en het verkeer van Aardenburg naar Oostburg of verder zal worden omgeleid over de Bakker straat, de Bakkerpolderstraat, de Langeweg en de Herenweg. De Westduitse minister van buiten landse zaken, Von Brentano, is te Darmstadt in een ziekenhuis opgeno men voor behandeling van een zenuw ontsteking in het been. De behande lende geneesheren noemen het geval niet ernstig. Elf huizen en twaalf garages bij Beatrixstraat De fa Verstelle en Verhage heeft van de gemeente te koop gevraagd drie percelen bouwgrond, gelegen aan de Beatrixstraat en daarachter, voor de bouw van elf hulzen en twaalf garages. Het gaat om resp. 1029, 671 en 689 vierkante meter, terwijl de prijzen zijn vastgesteld op resp. f7.—, f8.en f2.De totale verkoopprijs bedraagt f 13.949.B. en w. stellen de raad voor het verzoek In te wil ligen. Salarisverhoging gemeentepersoneel B. en w. hebben de raad voor gesteld bij wijze van uitkering ineens over het tijdvak 1 juli 1956 tot 1 ja- uari 1957 een salarisverhoging van zes procent toe te kennen. Voor het rijkspersoneel geldt de datum 1 sep tember 1956, maar b. en w. willen, gehoord de commissie voor het geor ganiseerd overleg, het advies van het Centraal Orgaan volgen en de datum van ingang stellen op 1 juli 1956. De hieruit voortvloeiende kosten zullen voor de maanden juli en augustus rond f13.500.bedragen. Deze kun nen worden gedekt door te beschik ken over een gedeelte van het batig dienstsaldo 1955. Wat de dekking der kosten over de maanden september tot en met december 195Ö betreft (die rond f27.000.bedragen) stelt het college zich op het standpunt, dat de middelen zullen kunnen worden ge vonden in een procentuele verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Utrechts Dokters Cabaret komt zaterdag Zoals wij in het kort reeds meld den zal het bekende Ütrechts Dokters Cabaret zaterdagavond a.s. in het Schuttershof een voorstelling geven onder auspiciën van de Plaatselijke Federatie voor Vrouwelijke Vrijwil lige Hulpverlening. De haten daarvan zullen ten goede komen aan het Ko ningin Wilhelminafonds voor de kan kerbestrijding. Dit in 1950 opgerichte cabaret van Utrechtse medici zal voor het eerst in Zeeland zijn. Het heeft al vele voorstellingen gegeven voor Rode Kruis, t.b.c.-bestrijdine, Ned. Studenten Sanatorium e.d. Door dit optreden is ongeveer f80.000.aan genoemde instellingen ten goede ge komen. Een Middelburgse hotelhou der heeft de 13 personen, die deel Ingezonden Mededeling (Adv.) In krulden zit de kracht van de natuur. En de natuur blijft voor mens en dier DE bron. óók van genezing. Klachten en kwaaltjes, zoalsmoeheid, hoofdpijn, puist jes, verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBES AN, Kruidenthee. Verkrijg baar bij Uw apotheker of drogist f 1.79 oer groot pak, voldoende voor maanden. Kredirëï voor straatverlichting HEINKENSZAND, 1 okt. De gemeen- teraad van Heinkenszand heeft, met bur gemeester H. J. J. Derkx als voorzitter, wijziging van de straatverlichting in de Stationsstraat. Subsidies werden verleend aan de Stichting „Zeeuws Studiefonds" en aan de Rijkskweekschool te Middelburg voor de opleiding van kleuteronderwijzeres sen. Wegens opheffing van de vleeskeu ringsdienst Heinkenszand zijn diverse verordeningen hieromtrent ingetrokken. Voor particuliere woningbouw werden garanties verleend. De gemeentewerk man, de heer J. Korus, werd eervol ont slag verleend. In zijn plaats werd be noemd de heer A. v. d. Guchte Pz. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de bouw van de woningwetwo ningen. De voorzitter deelde mee, dat de inschrijvingsprijs van de aannemers te hoog lag. Raad Driewegen DRIEWEGEN, ,29 sept. Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Driewegen is besloten de Stichting „Zeeuws Studiefonds" te subsidiëren met een bedrag van 5 cent per inwoner. Ook de plaatselijke bibliotheek kreeg een surprise: subsidieverhoging van 3 tot 10. Als wnd.secr. en als wnd.- ontvanger werden beëedigd resp. de heren A. Goeman en M. A. Slaakweg. Voor de verbetering der straatverlich ting verklaarde de raad zich akkoord met een aanvullend krediet van 350. De gemeente-rekening en -begroting werden aangeboden, waarna de op centen op de hoofdsom der grondbe lasting werden vastgesteld op 60 voor de gebouwde en 30 voor de ongebouw de eigendommen. De raad verklaarde zich akkoord met de begrotingen 1956 en '57 van de centrale werkplaats „De Bevelanden" te Goes. GOES, 1 okt. Met ingang van heden is de export toeges-taan van Ne derlandse peren naar Finland. Hier voor is door de Finse autoriteiten een bedrag van f350.000 beschikbaar ge steld. In het lopende handelsverdrag tussen ons land en Finland is een con tingent f 1.400.000 opgenomen voor verse groenten en fruit. Dit contin gent wordt in gedeelten ter beschik king gesteld. uitmaken van de groep, gratis logies aangeboden. Vrijdagavond treedt het Ü.D.C. in Oostburg op. Geslaagd De heer J. Potteboom slaagde aan de Ned. Economische Hogeschool te Rotterdam. „De Telegraaf" De uitslagen van twee wedvluchten van de P.V. „De Telegraaf" lulden als volgt: (48 deelnemende duiven over 86 km) 1. W. Daane; 2. S. Kodde; 3. J. Jonk heer; 4. C. Daane; 5. J. Huijssoon; 6. Chr. de Graaf; 7-9. J. de Kuijper; 8. M. D. Walraven. <45 deelnemende duiven vanuit Park- stone (Eng.) over 171 km): 1-7. J. de Ridder: 2. A. van Schaik; 3. M. Korstanje; 4. M. D. Walraven; 5-6. Jac Poortvliet; 8. R. Vader; 9. C. Daane; 10. Chr. de Graaf. Ds. Dijckmeester nam beroep aan Ds. W. Dijckmeester te Etten (Gld.), heeft het beroep van de Herv. gemeen te te Middelburg aangenomen. Ds. Dijckmeester is geboren in 1922. Hij werd theologisch kandidaat in 1947 en in hetzelfde jaar legerpredikant. Op 27 april 1952 verbond ds. Dijckmeester zich aan de Hervormde gemeente te Etten. Hij is quaestor van de ring Doe- tinchem. Kinderevangelisatie- genootschap Het internationaal kinderevangeli satie-genootschap in Nederland hield gisteren een contactavond in het C.J. M.V.-gebouw, waarvoor goede belang- (vervolg op pag. 5).

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2