Y/er volgend voor jaar drie-eilandenplan goed op gang Aan Walcherse kust zijn vijf strandkoofden gereed en vijf in aanleg Oud-burgemeester Zandee van Kloetinge aangereden en gedood Jubileum Middelburgse brandweer sprekend en etend gevierd Middelburgse aannemers teleurgesteld ZEEUWSCH DAGBÏ AD Exploitatiekosten Westerscheldeveren voor rijksrekening geraamd op 2,8 miljoen gulden Viertien korpsleden ontvingen diploma en ere-kruis Een Zee uw in hart en nieren Chr. bureau voor schooi en beroepskeuze Zeeuwse afdeling van Prof. Chr. Leduurraad Mosselexport Yerseke nog steeds goed Eenderde van nieuwe zeewering voor Zoutelande is klaar Werk aan haven bij Veere vordert Opnieuw Ierse ossen in Vlissingse haven Dinsdag 25 september 1956 pagina 2 Voor zwakke plekken" 35 miljoen uitgetrokken EEN GOEDE BUUR. DEN HAAG, 24 september. Ten behoeve van de uitvoering der deltawerken is een groter bedrag opgenomen dan voor 1956, nl. 25 miljoen. Het geraamde onbestede gedeelte van vorige dienstjaren is ie 4 miljoen, zodat wordt uitgetrokken 21 miljoen, aldus de toe- ichting op de begroting van verkeer en waterstaat. De bouw van de stormvloedkering in de Hollandsche IJssel nadert de eindfase. Het bouwschema is erop gericht, dat het kunstwerk in het najaar van 1957 zo nodig hoge standen zal kunnen keren, zij het in nog niet voltooide toestand. In het Haringvliet zal de bouwput voor de spuisluizen in de toe komstige afsluitdam tot volle uitvoering komen. De plaats en de hoofdafmetingen van deze sluizen zijn vastgesteld, zodat het ontwerp voor de bouwput, op zichzelf qua uitvoering reeds een belangrijk werk, kon worden uitgewerkt. Ook de werken van het drie-eilanden plan zullen op gang komen, zowel in het Veeregat als in de Zand- kreek. Daarnaast zal op enkele plaatsen langs de Westerschelde de bestaande hoogwaterkering, die in de toekomst pis primaire waterkering gehandhaafd blijft, verzwaard worden overeenkom stig de voor het deltaplan geldende eisen. Ook in het Noorden zullen der gelijke verbeteringen van de zeewe ring tot stand kunnen komen. De acti viteit van de bij de deltawerken be trokken studiediensten zal belangrijk worden uitgebreid. De verbetering van „zwakke plaat sen" zal nog onverminderd moeten worden voortgezet. Daarvoor is nodig 35 miljoen. Geraamd is, dat onbe- steed is gebleven in vorige dienstjaren 20 miljoen, zodat wordt uitgetrokken 15 miljoen. CALAMITEUZE POLDERS ENZ. De bijdrage in het tekort der uitga ven voor zeewering en oeververdedl- glng van de calamiteuze polders in Zeeland is begroot op 450.000,Als bijdrage in de kosten van maatregelen tot instandhouding van de zeeweringen van Walcheren en Schouwen is 1 mil joen uitgetrokken. De rijksbijdrage in de kosten van verbetering van de haven van Bergen op Zoom is gesteld op 800.000,Het geraamde onbestede gedeelte van vo rige dienstjaren is 600.000,zodat voor 1957 resteert 200.000,Voorts prijkt op de begroting een post „bij drage aan Het Vrije van Sluis in de lasten tengevolge van verbetering van dat waterschap" van 1 miljoen. Aange zien dit bedrag in vorige jaren nog niet is besteed, blijft voor volgend jaar nihil over. Een bedrag van 3.000,is uitgetrokken als bijdrage aan onze provincie voor de grote wegen der tweede klasse. De aflossing (tot en met 1972) van een door de gemeente Tho- len aangegane lening ten behoeve van de bouw van de door het rijk in beheer en onderhoud overgenomen brug over de Eendracht bedraagt 23.520, Daarbij komt een som van 3.500, als vergoeding aan deze gemeente van wachtgelden en pensioentoeslagen, verschuldigd in verband met de ge noemde overname. WESTERSCHELDEVEREN In verband met de hogere exploita tiekosten en het grotere aantal over vaarten als gevolg van de toeneming van het verkeer wordt het voor rijks rekening blijvende nadelig exploitatie saldo der Westerscheldeveren geraamd op 2.800.000,—. Een bedrag van 100.000,prijkt op de begroting voor de vernieuwing van de geleidestoelen voor de ponton van de aanleginrichting voor zij lading in de veerhaven van Zijpe, welke niet meer voor hun taak berekend zijn. Het herstel van kademuren, glooiingen en enige andere werken behorende tot het kanaal door Walcheren, is begroot op 500.000,—. Wat het drie-eilandenplan betreft kan nog worden gemeld, dat van de uitgetrokken 11 miljoen voor vol gend jaar 1 miljoen zal worden be steed aan de bouw van de sluisput c.a. in de schutsluis c.a. Voorts zal worden begonnen met het maken van de afsluitdijk in het Veeregat, (3,5 miljoen) en met het maken van een werkhaven bij Vrouwenpolder (1 miljoen), waarmee men overigens al geruime tijd aan de gang is. Gelden worden ook gevraagd voor het verrichten van grondboringen, praktijkoefeningen en verdere voorbe reidende werkzaamheden ten behoeve van de afsluiting van Grevelingen en Oosterschelde. HAVENS In het aangevraagde bedrag is rond 2.500.000 begrepen voor de voortzet ting der werken tot aanleg van een nieuwe veerhaven te Breskens, waar mede in 1956 wordt begonnen en waarvan de totale kosten worden ge raamd op 6.200.000. Voorts is een be- üitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A.L Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; 3. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Temeuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. drag van 450.000 geraamd voor het wijzigen van de veerhaven te Kruinin gen, waarvan de totale kosten 570.000 zullen bedragen. Belangrijke werken zullen o.a. be staan in het uitbreiden van de aanleg- inrichtingen, van 't veerplein met toe gangswegen te Vlissingen 3.000.000), het maken van aanleginrichtingen in de nieuwe veerhaven te Breskens en de aanleg van een veerplein met toe gangsweg bjj die haven 4.500.000). TERNEÜZEN Het toenemende verkeer en de lange openingsduur van de brug over het buitenhoofd ten behoeve van de zeevaart naar Gent maken een definitieve overbrugging van het binnenhoofd van de Westsluis te Terneuzen urgent In 1956 zal daar om met de vervanging van de Bai leybrug over het binnenhoofd waar van het materiaal verouderd is, wor den begonnen. De totale kosten hiervan worden ge raamd op 600.000, waarvan 400.000 in het bij een ander onderdeel (Ka naal van Terneuzen) aangevraagde be drag is begrepen. Bij dit onderdeel is voorts tot een bedrag van 275.000 voorzien in de voltooiing van de aan leg van een rijwielpad tussen Terneu zen en Sluiskil langs de oostzijde van het kanaal en van de verbetering van de weg tussen Sluiskil en Axelse Sas sing, terwijl tenslotte een bedrag van 100.000 is geraamd voor de voltooiing van de nieuwe kademuur te Sas van Gent. Vervolgens Is voor de voltooiing van de vernieuwing van het buitenhoofd van de Middensluis te Wemeldinge 1.000.000 opgenomen. In Zeeland zal een begin worden ge maakt met de verbetering van het wegvak km 27.7 tot km 29.06 van rijks weg 18 op Schouwen, waarvoor 250.000 is uitgetrokken, terwijl zal worden voortgegaan met de verbre ding van rijwielpaden langs rijksweg 58 en 58 b (Bergen op Zoom-Middel- burg) op Zuid-Beveland en Walche ren 100.000). Hij stak de Rijksweg over KAPELLE, 24 sept. Terwijl de heer P. V. uit de Jonge Boom- gaards met zijn dochter zondag middag naar de kerk in Wemel dinge was, heeft zijn buurvrouw Mevr. de J., van de gelegenheid gebruik gemaakt om het huis binnen te dringen en daar geld weg te nemen. Dat er geld was weggenomen merkte de dochter van de heer V. die zondagmiddag geld nodig had dat zij speciaal had weggelegd. Het was een bedrag van twintig gulden dat er niet meer was. Om dat zij zeker wist dat het er moest zijn dacht zij direct aan diefstal. Hierbij kwam nog dat enige tijd geleden de sleutel van de deur op onverklaarbare wijze was zoekge raakt. Ondanks herhaald zoeken was deze toen niet meer te vin den. De politie werd er bijge haald en deze kwam met de speurhond. Tot twee keer toe ging deze regelrecht naar de woning van buurvrouw De J. Na verho ren door de politie bekende zij tenslotte de sleutel van de deur te hebben meegenomen en het bedrag van twintig gulden te hebben gestolen. Het bleek ver der dat zij ook vorige week zon dag op die manier was binnen gekomen en toen een bedrag van tien gulden had meegenomen. Vijf-en-twintig jaar spuit vliegwerk MIDDELBURG, 24 sept. Met een ontvangst ten stadhuize door het gemeentebestuur en een koffiemaaltijd in de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" is vanavond het 25-jarig bestaan van Middelburgs Vrijwillige brandweer gevierd. Een groot aantal spre kers heeft in welgekozen bewoordingen de verdiensten van deze brandweer op vrijwillige basis naar voren gebracht; veertien leden van het kranige korps ontvingen uit handen van de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein in verband met hun 25-jarige persoonlijke jubileum bij de brandweer een diploma en het erekruis. KLOETINGE, 24 sept. - Heden ochtend is de heer C. Zandee, oud burgemeester van de gemeente Kloetinge, door een vrachtwagen met aanhangwagen aangereden en vrijwel op slag gedood. De heer Zandee kwam van de Molenweg en stak plotseling de Rijksweg over. Een vrachtwagen uit de richting Bergen op Zoom en be stuurd door de heer B. uit Oost burg kon hem niet meer ontwijken en sleurde hem enige meters mee. De heer Zandee werd in 1922 in zijn ambt bevestigd. Bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd in 1940 ontving hij eervol ontslag. De heer Zandee, ridder in de orde van Oranje-Nassau, was plaatsvervangend dijkgraaf van de Breede Watering bewesten Yerseke. Tevens was hij bestuurslid van de plaatselijke afdeling der Zeeuwse Landbouwmaatschappij en bestuurslid van de bond van Zuidbevelandse paar denfokkers, tot aan zijn heengaan schatter van de grondkamer, 25 jaar lid van' de A.R.-kiesvereniging en 20 jaar afgevaardigde bij de A.R.-centra- le Goes. „Met hart en ziel heeft oud-burge meester Zandee zich steeds aan zijn taak gewijd", aldus de heer R. Buiten huis, gemeenteraadslid voor de A. R. te Kloetinge, die hem jarenlang als persoonlijke vriend en collega heeft gekend. „De heer Zandee was een rus tige, bescheiden figuur die zich met inzet van al zijn krachten gaf voor hetgeen hij nodig achtte voor de ge meente Kloetinge. Hij was niet alleen burgemeester, maar eveneens burgervader van zijn gemeente". Oud-burgemeester Zandee was sterk gekant tegen de annexatie plannen van Goes. Hij was, evenals vele Kloetingenaren, van mening, dat de zekere mate van zelfstandig heid waarborg gaf, dat alléén de be langen van het dorp gediend wer den. Als mens was hij velen zeer sympa thiek „Een stille in den lande, maar een trouwe broeder", zoals zijn (ge reformeerde) wijkpredikant hem in enkele woorden kenschetste. GOES, 24 sept. In de vorige week gehouden vergadering van het bestuur van het chr. bureau voor school- en beroepskeuze in Zeeland zijn enkele belangrijke beslissingen genomen. In plaats van drs J. J. Rnibbe, die door vertrek uit onze provincie als secre taris moest aftreden is de heer P. Switters, leraar aan het chr. lyceum te Goes tot zijn opvolger aangewezen, terwijl de heer S. Baar de C.B.T.B. zal vertegenwoordigen in het bestuur. Verder werd besloten naast de indi viduele psycho-technische tests ook groepsonderzoek op de school ter hand te nemen. Naast dra A. de KamBou- ma zijn daartoe als wetenschappelijk medewerkers benoemd de heren H. v. Bellen, werkzaam aan het psychotech nisch laboratorium van prof. Waterink te Amsterdam, drs J. J. Stoutjesdijk, psycholoog-pedagoog te Breda en de heer B. van Gelderen te Zeist als be roepskeuze-adviseur. Voor deze klassi kale onderzoeken zijn speciale tarie ven vastgesteld. Ook in landbouwkringen was hij zeer gezien. En dat met de heer Zan dee een Zeeuw in hart en nieren is heengegaan, moge blijken uit zijn lief de voor het Zeeuwse eigene en de ou de klederdracht, die hij tot aan zijn dood trouw is gebleven. GOES, 22 sept. In de bestuursver gadering der Zeeuwse afdeling van de Prot. Chr. Lectuurraad is tot voorzit ter gekozen de heer H. Siemons te Co- lijnsplaat in de plaats van ds B. G. A. van der Wiel te Tholen, die vertrokken is. Door drukke werkzaamheden was de secretaris, de heer Jacq. de Smit te Goes, genoodzaakt zijn functie ter be schikking te stellen. Besloten werd tot samenwerking te komen met het Werkverband Prot. Lectuurvoorziening. De verzending van wisselkisten naar de aangesloten bibliotheken kan daarna beginnen. Voorts zal deze winter een krachtige propaganda worden gevoerd om tot 'n betere lectuurverspreiding te komen. Nog teveel plaatselijke bibliotheken zijn onkundig van de vele diensten die de P.C.L.R. kan geven. De afdeling ontving een aanzienlijke bijdrage uit de gehouden Zeeuwse collecte voor de lectuurvoorziening op het platteland. Deze gelden zullen worden aange wend voor de wisselkistenverzending en voor de exploitatie van het prov. apparaat. Een keuze-commissie voor boekenaanschaf werd benoemd. De heren H. Siemons en J. Lodder zullen zitting nemen in de prov. commissie lectuurvoorziening. Tot onderhande laars met het Werkverband werden gekozen de heren Jacq. de Smit, H. Siemons en J. Lodder. Tevoren had burgemeester Bolke stein de in uniformen gestoken korpsleden, die vergezeld waren van hun dames, in de Burgerzaal, de plaats van ontvangst, toegesproken. De heer Bolkestein omschreef de bijzondere plaats, die de VRIJWIL LIGE brandweer tussen het aantal diensten, waarover de gemeente be schikt, inneemt. Hel leven is verzakelijkt. Hier hij dit korps, speelt echter nog de hoofd rol de liefde, om op een gegeven mo ment het kennen en kunnen ter be schikking te stellen van de samenle ving. De burgemeester zei bijzonder verheugd te zijn, zulk een actief korps in Middelburg te bezitten en schetste de taak van de brandweer, een taak, die tegenwoordig meer een preventief karakter draagt. Mr. Bolkestein memoreerde de brand van 1929, de Lange Delft-brand. Toen bleek, dat de brandweer niet voldoen de voor haar taak was berekend; men ging over op een nieuw systeem. DRIE DINGEN Hij vervolgde: „De brandweer heeft grof gezegd drie dingen nodig. Per soneel, in Middelburg geen zwakke YERSEKE, 24 sept. De mosselaan- voer te Yerseke van Zeeland en Wadden bedroeg in de afgelopen week 15.000 ton. De mosselexport is nog steeds goed. De omzet bedraagt ongeveer 10 5 11.000 ton per week. De kwaliteit is over het alge meen goed te noemen. De invoer van Deense mosselen is nog nimmer zo groot geweest als in de afgelopen week. De vaartuigen YE 76 en EY 77 vertoeven nog steeds in Denemarken, maar mogen tot op heden nog niet aan de visserij deel nemen. Polderbestuur op inspectie MIDDELBURG, 24 sept. Vandaag hebben de leden van het Polderbestuur van Walcheren zich ervan kunnen overtuigen, dat de honderdduizenden, die zij beschikbaar stellen voor het op peil hou den en versterken der zeeweringen van het eiland, goed worden be steed. Zij kregen bovendien een indruk van wat nog meer moet ge beuren, wil Walcheren zo goed mogelijk beveiligd zijn tegen de zee. Op een dag als vandaag, met een spiegelgladde zee en een laag tij, met een uitbundig schijnende zon en nog heel wat late badgasten op de stranden, zou niemand geloven, dat die zee zo gevaarlijk kan zijn. Maar de polderbestuurders weten beter. Als straks de stormen weer bulderen over duin en dijk en het technisch apparaat van de Polder dag en nacht in het geweer is, dan is Walcheren een belegerd bastion en dan ligt het menselijkerwijze aan de stevigheid van de zeewering, of de vuurproef zal worden volstaan. Er zijn nóg zwakke plekken. Dat blijkt ook duidelijk uit wat er op de begroting voor 1957 staat: meer dan 10,5 miljoen voor buitengewone werken. Vandaag was men dus op „Inspectie van de zeeweringen", een gebeurtenis, waarvoor altijd veel belangstelling bestaat. Het was een mooie tocbt, met dit stralende najaarsweer, gemaakt in een bus. Eerst werden de werken ter voorbereiding van het drie-eilandenplan bij Veere (de aanleg van een werk haven) bekeken. Daarna wandelde het gezelschap over de puinwegen naar het strand van de Oostwatering, waar o.m. de duin winning door middel van rijsschermen werd bezichtigd. De tocht werd later onderbroken tussen Dom burg en Westkapelle, waar strandhoofden in aanleg zijn. Het voltooide ge deelte van de zeewering voor Zoutelande was het volgende doel. Na de lunch in Zoutelande reed men naar Vlissingen om de herstelwerkzaamheden der uitwateringsluis hij het z.g. haventje van Meijer in ogenschouw te nemen. Bij Veere constateerden de Polderbe stuurders, dat het werk aan de haven vordert. De perskaden van mijnsteen (waartussen zand wordt gespoten) zijn gedeeltelijk klaar en van het haven plateau is ook al een flink gedeelte op gespoten. Tussen de zandzuiger in het Veeregat (ongeveer ter plaatse waar de 24 miljoen kostende afsluitdam zal komen) en de zandperser bij de toe komstige werkhaven wordt van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat door sleepboten met zandbakken een pen deldienst onderhouden. Het probleem schijnt te zijn hoe aan klei te komen voor de bedek king van de dijk voor de haven. De klei uit het voorterrein is ongeschikt. Zij zal wel van elders moeten wor den aangevoerd. Duinwinning Dat het puin van de oude Duitse bunkers nog goede diensten bewijst, bleek bij het bezoek aan duinen en strand ter hoogte van het waterwinge bied. Dwars door de duinen ligt de grauwe puinmassa, die nog moet wor den ingewalst, opdat een behoorlijk berijdbare weg ontstaat, via welke de materialen voor de aanleg van strand hoofden kan worden aangevoerd. De indruk, die de polderbestuurders kre gen van de resultaten der duinwinning door middel van rijsschermen, was voortreffelijk: waar medio 1953 niets lag en het zeewater door gaten in de duinwand naar binnen stroomde, lig gen nu duinrichels, ontstaan doordat simpele rijsschermen werden neerge zet. Het „aanzandingsproces" gaat nog steeds door. Waar voorheen de duinen bij elke hoge vloed werden aangevre ten door de zee en de duinwand steil op het strand stond, daar Is nu weer een behoorlijke duinvoet ontstaan. Ten bewijze, dat de pogingen succes hebben gehad, geven wij deze cijfers: over een afstand van 150 meter is se dert drie jaar het zand tot duin opge stoven tot een hoogte van 3,50 meter boven de duinvoet. Over een afstand van 200 meter bedraagt dit 4 meter en over een afstand van 300 meter is de hoogte weer al 5 meter boven de duin voet. Strandhoofden In de Noordwatering, aan het strand tussen Domburg en Westkapelle, zijn drie strandhoofden in aanleg. Voor Oostkapelle is dat met twee het geval. Er zijn er al vijf gereed. In totaal moe ten er vijfenveertig komen. Gemiddeld kosten de strandhoofden een kwart miljoen gulden per stuk. Evenals de reeds gereed gekomen hoofden krijgen ook de nieuwe een „kop" van zink- stukken en stortsteen, waarop een zware dam van stortsteen aansluit. Deze nieuwe strandhoofden krij gen echter geen „staart", die tot te gen de duinen loopt. Men wil na gaan, of het voldoende is de hoofden tot halverwege het strand te doen lopen. Zoutelande In Zoutelande is 375 meter van de nieuwe zeewering nu voltooid en het moet gezegd: deze nieuwe dijk ligt er keurig bij, met een brede „boulevard" van tegels, een royale overgang, maar bovenal: een stevige verdediging tegen de zee. Ongeveer een derde is hiermee gereed. Met de rest kan worden be gonnen, als de daarvoor in aanmerking komende huizen zijn afgebroken. In clusief de schadevergoedingen zal het hele project rond 3 miljoen kosten. Uitwateringsluis Het laatste doel der inspectie was de uitwateringsluis in Vlissingen. Hier door loost rond 4000 ha van Walcheren het polderwater. Bij gunstig tij neemt de sluis nog een deel van wat anders „De Boreel" uitslaat, over. De uitwa teringsluis buitengewoon solide en degelijk in 1870 gebouwd had een flinke opknapbeurt nodig. Het haventje van Meijer is geheel droog gezet, de spuikom werd afgeslo ten, zodat men nu de niet-alledaagse sensatie kan beleven te staan op een diepte van 2,25 meter beneden NAP in een sluisruimte, waar anders meters water in staan. plaats, een goede huisvesting en goed materiaal. „De twee laatste punten zijn thans nog niet voldoen de. Wanneer op het ogenblik een grote brand uitbreekt, staan we er hetzelfde voor als 25 jaar geleden", zei de burgemeester, het is daarom zaak, dat hierin spoedig verbetering komt. Hij zeide vurig te hopen, dal het zeer goede korps binnenkort zal worden aangevuld met goede huis vesting en materiaal. Tenslotte dankte de burgemeester het korps namens 't gemeentebestuur voor al zijn verrichtingen in de afge lopen 25 jaar en ging over tot het uit reiken van de diploma's en erekruisen. Deze gingen naar de heren: A. J. W. Mathijssen, E. Visscher, C. Koster, N. C. van Oost, W. M. J. Goedhart, J. Boone, J. Gillissen, M. Klaassen, J. A. Kraak, C. Meliefste, L. de Rijke, H. H. van 't Westende, P. H. Seijbel en G. Tinbergen. IN BURGERZAAL In de Burgerzaal voerden nog ver schillende sprekers het woord. De brandweercommandant van het korpi Vlissingen, de heer D. Luitwieler. opende de rij. Hij bracht dank aan het jubilerende korps voor de in oorlogs tijd geboden hulp. De heer Van Schen- del, de districts-inspecteur van het brandweerwezen, schetste in het bij zonder de grote verdiensten van de commandant, de heer A. J. W. Mathijs sen. De heer E. Priester, hoofdbe stuurslid van de Ned. Bond v. Brand weercommandanten, onderschreef zjjn waarderende woorden door het aan bieden van een bloemstuk. Vervolgens spraken nog de heren A. A. Schuit, burgemeester van Kort- gene, namens het bestuur van de prov. Zeeuwse brandweerbond, de heer W. de Voogd, namens de afdeling Zea land van de Ned. Ver. van Brandweer personeel en de heer Passenier, da Souburgse brandweercommandant. Tijdens de koffiemaaltijd sprak da heer R. van Loo. Hij voerde het woord namens het college van brandmeesters en bood de heer Matthijssen een hoe veelheid sigaren aan. Ten tweede ma le voerde de heer Luitwieler 't woord, ditmaal maakte hij zijn waardering kenbaar door het aanbieden van een geschenk, waarvan het profijt door het echtpaar Matthijssen zal worden ge deeld. Als oud-burgemeester van Middel burg sprak daarna mr. A. J. van der Weel, die in zijn ambtsperiode, in roe rige tijden telkenmale werd gecon fronteerd met het manhaftige optre den van het thans jubilerende korps. Tenslotte spraken nog de heer E. Priester, de heer K. J. van Loo, brand meester, de heer Barendse, inspecteur rijksblusmiddelen en de wethouder, d# heer L. J. van 't Westende. Van enkele leveranciers, die betrok ken zullen zijn bij het verrijzen van een nieuwe kazerne kwam een ge schenk in de vorm van een elektrisch» klok. 0 VLISSINGEN, 24 sept. Vanmor gen loste de „Melrose" uit Leith in da haven opnieuw een lading Ierse ossen, als slachtvee bestemd voor de Engelse troepen in Duitsland. De 59 dieren werden per veewagens afgevoerd naar de slachterijen in Den Haag, vanwaar ze naar hun eindbestemming zullen gaan. In het kader der thans plaatsvinden de manoeuvre's waaraan o. a. wordt deelgenomen door Nederlandse, Bel gische, Franse en Engelse Marine, ar riveerde vanmiddag in de buitenhaven het Belgische Marinevaartuig „Eure ka" met aan boord de chief-staf der Belgische Marine, Commander Ro- bijns. Vergezeld van enige hoofdoffi cieren van de Belgische Landmacht bracht hij een kort bezoek aan het Marine-établissement, waar hij een korte bespreking heeft gehouden. Twee van de vier deuren worden geheel vernieuwd, de andere twee worden alleen van nieuw beslag (roestvrij staal) voorzien. Metselwerk wordt vernieuwd e.d. In oktober hoopt men de sluis weer in gebruik te kun nen stellen. Schrijven aan de raad over brandweergarage MIDDELBURG, 24 sept. De afdeling Middelburg van de Ned. Aannemersbond heeft er in een schrijven haar teleurstelling uit gesproken over het voorstel van h. en w., dat het aan een Haagse firma verstrekken van een bouw opdracht voor de nieuwe brand weergarage impliceert. In het schrijven wordt gezegd: „Waar het toch de bedoeling is dat de aannemersfirma in Zeeland over vol doende werklieden beschikt, kan dit toch zeker niet van genoemde firma worden gezegd. Zeer zeker zijn in Middelburg aannemers te vinden, die hetzij alleen of in com binatie met collega's dit werk kunnen uitvoeren. Om deze redenen voelt zij zich dan ook zeer teleurgesteld, dat niet een Mid delburgse noch Walcherse aannemer in de gelegenheid werd gesteld over dit werk contact op te nemen of daarnaar in te schrijven. Van vele zijden der Middelburgse burgerij wordt dezelfde teleurstelling vernomen. Wij vertrouwen in dezen dat Uwe Raad niet met het voorstel van het College van Burgemeesters en Wethouders zal instemmen en de plaatselijke aanne mers, die straks ook zullen moeten meehelpen de lasten te dragen, in de gelegenheid worden gesteld voor de te bouwen Brandweergarage een aanbie ding te mogen doen."

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2