1 O P B JÉ E L S1 D L N K K E H G 'A D T, R T W 'J 1. Nieuws uit de Provincie Zeeuwse Hervormden discussieerden hel karakter van hun kerk over UIT ZEELANDS STEDEN En over de plaats in de Nederlandse samenleving Hervormde classicale jeugd raad vergaderde te Goes Togo en Blauwwit hesen de kampioensvlag Het driedaags fruitfeest te Kapelledoor duizenden bezocht PUZZLE Weekend van I.D.D.K. op „Hedenesse' Polderconceniraiie van onderop Prijzenregen in de Lange Vorstsiraat Verhouding tot kerkeraden en bonden besproken Swift behoudt de leiding Het was een groot succes Geslaagd wandelfeest in Kapelle Twee zangconcoursen VANDAAG EENS LZA Middelburg Vlissmgen Goes 7 holen Maandag 24 september 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 HEDENESSE, 23 sept. „Heeft de Hervormde Kerk een eigen karakter (getoond in het herderlijk schrijven en in de Synodale Op roep inzake Nieuw Guinea) of heeft zij haar karakter verloochend. Of poogt men ondanks struikelen en vallen in de lijn van dit eigen karakter te gaan". Over deze belangrijke vragen heeft zaterdag avond in „Hedenesse", het vormingscentrum te Cadzand, een groot aantal leden der Herv. Mannenorganisatie In Dienst der Kerk, afde ling Zeeland, gediscussieerd. Jaarlijks belegt het Provinciaal Bestuur een weekend, waaraan herv. mannen- en vrouwenverenigingen, jon- gekerkgroepen, predikanten, kerkeraden en gemeenteleden kunnen deelnemen. Uit alle delen van Zeeland was men gekomen. Na aankomst hield de heer F. Goudzwaard te Rotterdam, hoofd bestuurslid en hoofdredacteur van het eigen orgaan een referaat over „Het eigen karakter der Herv. Kerk en de plaats van deze kerk in de Nederlandse samenleving". Spreker wees erop, dat van Geref. zijde wordt betwist en ontkend, dat de Herv. Kerk een eigen karakter zou dragen en tonen. Van gereformeerde zjjde toont men steeds weer teleurstel ling dat de Herv. Kerk artikel 10 der kerkenorde niet streng nakomt. Het lijkt er echter op, dat vooral in de laatste jaren de Heiv. Kerk en het Christenzijn naar buiten is getreden. Vooral het herderlijk schrijven inzake het Christenzijn en de Synodale Op roep inzake Nieuw Guinea dééd veel stof opwaaien. Een kleine troost is, al dus spreker, dat onrust en crisis thans in alle kerken voorkomen. We moe ten dit echter ernstig nemen, zelfs angstvallig betrachten doch de angst zich uit te spreken, weren. Het geluid van gereformeerde zijde, dat artikel 10 der K.O. in de Herv. Kerk niet wordt nagekomen, vindt in de eigen kring weerklank. BEGINSEL Doch voor een eigen karakter is een beginsel van belang. Bij beginselen kan men twee zijden op: óf pertinent geen beginsel, zodat slechts wordt er kend, dat de Heer het zal voorzien, of de beginselen niet verwerpen, doch ze zodanig absoluteren, dat zij het eerste gebod overtreden. De heer Goudzwaard gaf als zijn mening, dat de Herv. Kerk geen van beide zijden op moet. Dus niet de zijde der absolutering (uitsluitend dus christelijke scholen, christelijke ver enigingen enz.) omdat hij de indruk heeft gekregen, dat men van gerefor meerde zijde eveneens in gaat zien, Commissaris der Koningin: KORTGENE, 22 sept. In de ver gadering van de Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond heeft de Commissa ris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot de polderconcentratie een uiterst teer punt genoemd. De door Ged. Staten gekozen weg (commissies uit de streek) is langer, maar het ren dement zal z.i. groter zijn, nu „van on derop" de concentratie wordt voorbe reid. De Commissaris meende, dat er zeer zeker een nivellering van lasten zal komen en voor velen een verzwa ring. Voorkomen moet worden, dat de lasten zo hoog worden opgeschroefd, dat zij niet meer te dragen zijn. De strijd tussen polders en gemeenten noemde de Commissaris meer theore tisch dan praktisch. Hij stelde zich o.m. op het standpunt, dat de gemeen ten zoveel mogelijk zelf het afvalwater moeten zuiveren. Dank werd gebracht aan het bestuur van de Polderbond voor de samenwerking en ook voor het aanbod te helpen bij het ontwerpen van een reglement voor de samenge voegde polders. Dit reglement is in ontwerp echter praktisch gereed. Ged. Staten moeten het nog bekijken. De Commissaris feliciteerde de voorzitter, de heer P. J. J. Dekker, met zijn tien jarig voorzitterschap. Gedeputeerde C. Philipse deelde me de, dat de afrekeningen over 1953 en 1954 voor de niet-planwegen het colle ge zijn gepasseerd. Omtrent de uitke ring voor 1955 bestaat overeenstem ming met de minister. De bedragen zijn: voor 1953 ruim 140.000,voor 1954 rond 150.000,(met een ver hoging van nog 50.000,en voor vorig jaar ruim 200.000,Na de heer Philipse werd nog het woord ge voerd door burgemeester A. A. Schuit van Kortgene. In de jaarvergadering werden de jaarstukken vastgesteld. De heren P. Boudeling, P. J. J. Dekker en mr. dr. R. W. Graaf van Lynden, werden in het bestuur herkozen. In de vacature van de heer Van den Broecke koos men de heer J. B. Becu te Groede. Vele autoriteiten waren aanwezig. Be halve de heer C. Philipse, lid van Ged. Staten, merkten wij op het gemeente bestuur van Kortgene, vertegenwoor digers van de Unie van Waterschaps bonden, hoofdingenieur-directeuren van rijks- en prov. watertsaat met en kele ingenieurs, van de cultuurtechni sche dienst, grond- en pachtzaken, landbouworganisaties, Ned. Heidemij., Grontmij. enz. Na afloop der vergadering schikten de honderden deelnemers zich aan een gezamenlijke maaltijd, waarna een ex cursie werd gehouden over het eiland, tijdens welke men werd ontvangen door het bestuur van het waterschap Oud- en Nieuw Noord-Beveland. De dijkgraaf, de heer M. W. van Aren- thals, verwelkomde de gasten. De heer Dekker sprak een dankwoord. (Voor de redevoeringen van de voor zitter en van mr. dr. Winsemius ver wijzen wij naar pag. 4.). dat absoluterende beginsel gevaren in zich houdt. Het eigen karakter der Hervormde Kerk is het binden van de gemeente aan Jezus Christus. De Herv. Kerk, die het beginsel kan aanvaarden doch dan alleen onder het woord van God staat in deze wereld niet als een cirkel met één brandpunt, doch als een elips met twee brand punten. De Herv. Kerk is in de We reld, doch niet van deze Wereld. Een onmogelijke opdracht naar het schijnt, doch door Christus zelf ons gesteld. De Kerk wéért wat haar hei ligheid weerspreekt doch kent naast heiligheid ook genade. Ze laat de ver kiezende genade vrij voor ieder die haar wil. Over dit belangrijke vraagstuk: het eigen karakter der kerk, kwam een levendige en intense discussie los, die ongetwijfeld zal worden voortgezet op de plaatselijke afdelingen van I.D.D.K. De dagsluiting van deze eerste dag werd verzorgd door de heer C. Schip per te Koudekerke. ZONDAG Zondagmo. __cn werd gezamenlijk de kerkdienst bijgewoond, waarin voorging ds. J. F. Wagener Jr. uit Zoutelande. Des middags hield ds. J. v. d. Graaff uit Nieuwvliet een referaat over „Hoe kan de Hervormde Kerk haar eigen karakter bewarend verrijkt worden door de Oeceme- ne?" waarbij lichtbeelden werden vertoond. Ds. v. d. Graaff noemde in de eerste plaats het feit, dat men door in de Oe cumene bezig te zijn als het ware in de ruimte wordt gezet. Men neemt kennis van de wijze waarop anderen in of buiten ons land hun geloof in Christus beleven. Spreker wees erop, dat het een goed ding Is zich opgenomen te weten in één groot geheel. Daarbij gaat het niet om machtsconcentratie, doch dat men samen makkelijker in het geloof kan blijven en dat er steeds reden is zich te verheugen omdat nu hier, dan daar, de „grote daden Gods" zijn te zien. Dienstvaardigheid via de Oecumene kan béter tot haar recht komen, zowel in het grote als in het kleine. Iedere kerk heeft een impuls nodig van an dere kerken, noodzakelijk om daar door „op peil" te kunnen blijven. De getoonde lichtbeelden gaven een prachtig beeld van het wat en hoe der Wereldraad van Kerken. Het is de enigste serie welke in ons land ter be schikking staat, daar slechts 50 co- pieën van deze lichtbeeldenserie wer den vervaardigd voor vertonen in alle landen. Ook op dit referaat én de ge toonde lichtbeelden volgde een inten se discussie. Foto-zoekrit „De Dolfijn" GOES, 21 sept. De automobiel club „De Dolfijn" organiseert op za terdag 29 september een foto-zoekrit. De afstand bedraagt 60 km. en de rit is bedoeld als een gezellig familie evenement. De start is om twee uur op de Loskade te Middelburg, de finish is in Vlisingen. Op 27 oktober organiseert „De Dol fijn" een kaartleesrit en op 24 novem ber een vossenjacht. GOES, 22 sept. In de Lange Vorststraat te Goes heerste zaterdag middag weer een buitengewone en ge zellige drukte. De belangstelling voor deze winkelstraat wordt steeds groter, doch zaterdag bracht de prijsuitreiking van de lintjeswedstrijd nog extra ver tier. De organisatoren bleken er veel slag van te hebben op prettige en gemoe delijke wijze de talrijke verrassingen aan de man of aan de vrouw te bren gen. De zakenmensen bleken niet ka rig te zijn geweest met het beschik baar stellen van prijzen. Tientallen prijswinnaars werden blij gemaakt. Bij de uitreiking deden zich tal van leuke momenten voor. Enkele prijswinnaars: een heren- costuuni: C. Schrijver, Violenstraat 43, Goes; damesconfectie, o.a. japon, on derjurk, hoed, sjaal: S. Verboom, Zuidvlietstraat 26, Goes. Jeugdouderlingen gewenst GOES, 22 september. In de zaterdagmiddag gehouden vergade ring van de Hervormde classicale jeugdraad van Zuid-Beveland deel de de voorzitter, ds. A. de Haan te Hansweert mede dat een verleden jaar gehouden enquete heeft aangetoond dat er in de diverse ge meenten nog veel hapert aan een goede verhouding tussen kerkeraad en jeugdraad. Niet, dat de kerkeraden geen waardering tonen voor het werk van de jeugdraden, doch het mankeert wel eens aan een goede samenwerking met erkenning van elkanders taak. De Zeeuwse korfbalcompetitie De classicale jeugdraad betreurt het dat in veel plaatsen jeugdouder lingen ontbreken. Ds. De Haan ac centueerde het grote belang van de ze speciaal met de zorg voor de 'ar KAPELLE, 24 sept. De fruitmozaieken zijn weer afgebroken. De feestverlichting is weggehaald. Het gewone leven heeft in Kapelle haar gang weer hernomen. Het fruitfeest dat drie dagen heeft ge duurd, behoort tot het verleden. Zeker is echter dat het een groot succes is geworden. Vooral zaterdag was het enorm druk in de stra ten van Kapelle. Duizenden mensen waren op de been. Zij konden kijken naar de fruitmozaieken, genieten van de bloemententoonstel ling of luisteren naar de muziek. Kapelle was zaterdag eigenlijk te klein om de enorme mensenmenigte te bevatten. De politie stond voor een soms hopeloze taak om de bezoekers stroom in goede banen te leiden. Niet alleen op Kapelle was het echter druk, ook op Biezelinge en Schore. Honder den auto's reden af en aan. De feest- trein, welke op deze dagen door de drie dorpen reed was zaterdag ook herhaaldelijk te klein. ZAKJE FRUIT Alle bezoekers kregen een zakje met fruit aangeboden. Dit viel erg in de smaak en de meisjes, die dit deden bij de toegangswegen tot het dorp hadden een dankbare taak. KAPELLE, 22 sept. Het fruit- wandelfeest dat vanmiddag is gehou den is een groot succes geworden. De w.s.v. KruiningenBiezelinge had dit feest georganiseerd en de belangstel ling er voor was bijzonder groot. Er kwamen 530 wandelaars en allen die aan deze speciale fruitwandeltochten deelnamen hebben er volop van kun nen genieten. In verband met het fruitfeest was het op het dorp een gezellige drukte. De organisatie was best en de tochten gingen langs de mooiste plekjes van de fruitstreek. Men hoopt dan ook deze fruitwandeltochten in het ver volg jaarlijks in Kapelle te houden, vooral ook omdat zo bijzonder veel medewerking werd ondervonden bij de voorbereidingen. De start was om half drie vanaf ho tel De Zwaan. Voor zij vertrokken sprak burgemeester H. G. van Suyle- kom de wandelaars toe. Er gingen 25 individuele tippelaars van de start en 24 groepen. Allereerst gingen zij langs het bejaardentehuis „Pomona" waar zij defileerden voor b. en w. van Kapelle, de bestuursleden van de Kapelse middenstandsvereni ging en het bestuur van de w.s.v. Krui ningen. De uitslagen waren: Militaire groe pen 25 km 1 Gestichtswacht Breda; 2 LUWA, Ossendrecht; 3 LUWA, Ossen- drecht. Burgergroepen, 25 km 1 De Arend, 's Heer Arendskerke; 3 Vlug, heren- groep van de Stichting Vrederust te Bergen op Zoom. 15 km: 1 De Arend, 's Heer Arends kerke; 2 Op Stap, Scherpenisse; 3 TU NY, Nieuwdorp; 4 Jong Excelsior, Goes; 5 Vlug, damesgroep van de Stichting Vrederust te Bergen op Zoom. Algemeen werd het wel jammer ge vonden dat er nog niet meer mozaie- ken waren. Er lagen er in totaal slechts tien. De organisatie van dit eerste fruitfeest moest in zeer korte tijd gebeuren. De initiatiefnemers zijn echter vastbesloten om op deze weg voort te gaan en ongetwijfeld zullen er bij het volgende fruitfeest vele mo- zaieken meer worden gelegd. Een groot succes van het fruitfeest was wel het optreden van de drum band van de Bredase schooljeugd. De ruim 40 jongens in hun mooie unifor men trommelden er lustig op los. Zo wel 's middags als 's avonds maakten zij een rondgang door de gemeente. In de avonduren van zaterdag speel de eerst de muziekvereniging „Ons Genoegen" op de tent. Later vertrok dit gezelschap met de feesttrein naar Schore. Op Biezelinge zorgde het tam boer- en pijperkorps „Jonge Kracht" voor de nodige muziek en dit korps maakte in de avond ook nog een rond gang door Kapelle. De Floralia bloemententoonstelling profiteerde ook van de grote drukte. Er kwamen daar 3.000 bezoekers. Eveneens was het enorm druk in de veilingloods waar de bazar van de plattelandsvrouwen werd gehouden. jeugd belaste ambtsdragers. Zij moeten, zo werd opgemerkt, de schakel vormen tussen de jongeren in de gemeente en de kerkeraad. Hoewel voor deze vergadering van de jeugdraad ook de kerkeraden in de classis verzocht was een vertegen woordiger te zenden, bleek dat slechts enkele kerkeraden zich hadden doen vertegenwoordigen. Men vroeg zich dan ook af of de kerkeraden het be lang van de jeugdraad wel voldoende zien. Bovendien werd opgemerkt dat er ambtsdragers zijn, die de betekenis van de jeugdraden niet hoog aanslaan, aangezien zij van mening zijn, dat het jeugdwerk vooral (en/of uitsluitend) behoort tot de competentie van de bonden, t.w. het C.J.M.V. en de C.J. V.F. Besloten werd tijdens deze vergade ring dat ernstig zal worden gestreefd niet naast de bonden te werken, doch met hen samen te werken. De voorzitter merkte op dat de plaat selijke jeugdraden een overzicht moe ten krijgen van het werk, dat voor de jongeren gedaan moet worden en reeds is aangevat. INSTUIF Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over het instuifwerk. Ds. Plan- tinga vroeg of bij de instuifavonden niet teveel het amusement gaat over heersen. Wika Hiensch uit Goes merk- MIDDELBURG, 22 sept. - Swift blijft het in de derde klasse van de landelijke korfbalcompetitie uit stekend doen. Ditmaal bleven de hoofdstedelingen na spannende strijd met 8-6 baas over Merwede uit Dordrecht, dat tot dan toe eveneens ongeslagen en zonder verliespunten was. De Middel burgers blijven dus aan de kop. In de eerste klasse van de Zeeuwse competitie is de beslissing gevallen. Togo had weinig moeite met het be zoekende Swift 2, dat een 11-0 neder laag te slikken kreeg. De Goesenaren werden bovendien een handje gehol pen door Tjoba, dat kans zag om Vios op eigen veld een 3-4 nederlaag te be zorgen, waardoor Togo dus de kam pioensvlag kon hijsen. Olympia verloor op eigen veld met 5-6 van Scampolo, doch tekende pro test aan. In de tweede klasse A bleef de be slissing nog uit, want Animo verspeel de bij Tjoba 2 het eerste puntje door een 6-6 gelijk spel. Vitesse daarente gen eiste bij Vopo de volle buit op (3-5) en behield dus nog een kansje. Hekkesluiter Vios 2 veroverde een kostbaar puntje op het bezoekende Eendracht (2-2). In de tweede klasse B had TOP een vrije dag en daardoor kon Elto, dat op eigen veld weinig moeite had met Scampolo 2, de tweede plaats verove ren, terwijl Luctor door een 3-1 zege op het bezoekende Volharding 2 aan de kop kwam. BKC stuurde Zuidwes ters met een 5-3 nederlaag naar Sou burg terug, waardoor de Souburgers de rode lantaarn moesten overnemen. In 3 A is de spanning weer toegeno men. Doordat Swift 4 met 8-4 baas bleef over Animo 2, staan belde ploe- fen nu aan de kop en met ieder nog én wedstrijd te spelen, ziet het er naar uit, dat een beslissingswedstrijd nodig zal zijn. KVL kwam bi) Storm vogels maar net aan de volle buit (2-3). In 3 B was TOP 2 ook op eigen veld niet opgewassen tegen kampioen Swift 6 (5-7). In 3 D viel de beslissing. Blauw Wit won met duidelijke cijfers bij SSS (0-9) en werd daardoor kam pioen. De 0-9 overwinning op De Poel 2 mocht Olympia 2 dus niet meer ba ten. WKV bleef met 5-3 baas over SVS. In 3 E tenslotte liet Scampolo 3 bij Vopo 2 verstek gaan, zodat in deze af deling geen enkele wedstrijd werd ge speeld. te daarentegen op dat men uiterst voorzichtig moet zijn met het forceren van belangstelling voor de kerk via de instuif. De jongeren mogen nooit de indruk krijgen in een zgn. fuik te lo pen. Steeds zal met veel tact en beleid moeten worden opgetreden. WINTERWERK Was de stemming Ietwat in mineur vanwege de niet bijster grote belang stelling voor deze bijeenkomst, dit remde toch de activiteit niet, wat be treft het samenstellen van een attrac tief en gevarieerd programma voor de a.s. wintermaanden. Op 18 oktober zal te Goes een cau serie worden gehouden over het Del ta-plan. In de tweede week van no vember zal een week-end worden georganiseerd, terwijl voorts een bijeenkomst zal worden gehouden onder het motto „Verenigd Europa". Swift-Merwede 8-6 MIDDELBURG, 22 sept. Een enerverende, maar op uitstekend peil staande wedstrijd. Map de Voogd en Piet Eiff bezorgden Swift een 2-0 voorsprong, aleer de Dordtenaren da mand konden vinden. Met een prach tig doelpunt bracht Schreuders da stand op 3-1, maar nog voor de rust werd het 3-2. Na de hervatting bracht Merwede da balans weer in evenwicht, doch op nieuw nam Swift door Piet Eiff da leiding. Door twee doelpunten van Merwede werden de rollen omgekeerd, doch nu zorgde Schreuders voor de ger lijkmaker (5-5), waarna Maljers Swift een voorsprong bezorgde. Nogmaal» kwamen de partijen op gelijke voet, doch in de slotfase stelde Map da Voogd en Piet Eiff de zege voor Swift veilig (86). GOES, 22 sept. In de vanmiddag te Goes gehouden jaarvergadering van de Zeeuwse Zangersbond werd beslo ten, in verband met de minder roos kleurige positie van de kas, over ta gaan tot verhoging van de contributie. Voorts werd een besluit genomen ten aanzien van de verkiezing van da voorzitter, terwijl bovendien besloten werd volgend jaar twee concoursen (Kortgene en St. Maartensdijk) ta houden. Morgen komen wij nader op deza vergadering terug. 0 Door middel van de paardensprong, welbekend uit het schaakspel, kunnen ag woorden in de figuur tot een gezegde ven 26 letters worden verenigd. U begint bij de letter A, in het met 1 gemerkte vak)4. De sprongen 12, 23 zijn gegeven. Oplossing vorige puzzle HORIZONTAAL: 1 haring, mom, eep, Aa, 3 pint, praal, 4 Ne. dom, ski, 5 op, t» ut, on, 6 een, las, af, 7 prins, plag, 8 tét keu, 9 lot, handel. VERTICAAL: 1 hap, soepel, 2 in, pa*, 3 renet, niet, 4 iet, del, N.S., 5 N.N., jP& as, ka, 6 ar mus, pen, 7 maas, talud, 8 ak<S fa, 9 maling, gul. Tot onze spijt moeten door overvloed van copy de volgende verslagen tot dinsdag wachten: van het jublleuiA van gemeente-ambtenaren te Middel burg; reis Goese bejaarden en van ver* gadering Prot. Chr. Lectuurraad Ik Goes. Weer een P.Z.E.M.-revue De toneelgroep van de Personeels vereniging der P.Z.E.M. heeft besloten dit jaar wederom een revue voor het voetlicht te brengen. Deze revue, wel ke de zevende zal zijn, die de vereni ging in haar 25-jarig bestaan brengt, zal evenals de vorige keer met ge heel eigen krachten worden uitge voerd. De repetities zijn reeds begon nen en onze verwachtingen zijn, om dat de voorafgaande een groot succes KAMPERLAND Ontploffing. Doordat tijdens het las sen een olietank uit elkaar sprong, werd de smid G. Heijboer zodanig aan het voorhoofd en de mond verwond, dat hij in het ziekenhuis te Goes moest worden opgenomen. Bijgestaan door enkele EHBOers verleende dokter Van 't Hart eerste hulp. Ongeval. De machinist P. Leendertse kwam bij het dorsen met de combine met zijn hand in één van de draaiende onderdelen. Hij verwondde zijn vingers zodanig, dat hij door dokter Van het Hart moest worden behandeld. Daarna kon hij huiswaarts keren. 10 km: 1 W.S.V., Hansweert; 2 „De Arend", 's Heer Arendskerke; 3 „Op Stap", Scherpenisse; 4 TUNY, Nieuw dorp; 5 Olympia, Kapelle; 6 Christ. School, Krabbendijke; 7 Kasporgo, Goes; 8 Chr. School, Kruiningen; 9 W.S.V. Kruiningen; 10 Olympia, Ka pelle; (heren) 11 Olympia, Kapelle (dames). Alle deelnemers kregen een speciale fruitwandeltochtenmedalje. KOUDEKERKE Rechtzetting. Abusievelijk meldden wij, dat één der wisselbekers voor de schoolestafette naar de o.l. school al hier ging. Zij kwam nl. In het bezit van de christelijke school. OOST- EN WEST-SOUBURG Jeugdappèl. Uitgaande van de Ge ref. Jeugdclubs werd in het Geref. kerkgebouw de jaarlijkse propaganda- avond gehouden, waarvan de leiding bij de heer B. Koole jr. berustte. „Militia Christi" was het onderwerp waarbij de spreker, ds. A. J. Dondorp van Domburg, zijn gehoor en speciaal de jeugd bepaalde. Wij moeten krijgs knechten van onze Koning zijn, die met de dagorder (de Bijbel) in de hand vechten tegen de satan en zijn rijk. Het programma bestond verder uit solozang door de heer J. Mondeel uit Middelburg, koorzang o.l.v. de heer G. Feij en orgelsoli door leden van de Jeugdcentrale. Geslaagd. De heer H. F. Wagenaar slaagde voor het examen practisch deel Landmachinist A. waren, zeer hoog gespannen. De revue wordt gegeven op de beide grote con tactavonden, welke dit jaar in de der de week van november voor het P.Z.E.M.-personeel uit de gehele pro vincie in Middelburg worden gehou den, waarna In diezelfde week op drie avonden voor betalend publiek zal worden gespeeld. Meer subsidie militaire tehuizen B. en w. hebben de raad voorgesteld, de plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Militaire Bond Pro Rege en net Kath. Militair tehuis „De thuishaven" de hun verleende subsidie van 250,— te ver hogen tot 500,de subsidie aan de Stichting Mil. Tehuizen van het huma nistisch thuisfront zou dan van 90,op 100,gebracht moeten worden. Dit zou per 1 jan. a.s. kunnen ingaan. Voor de aanschaffing van nieuwe vloer platen voor de Composteringslnstallatie ten behoeve van de raspmachine wordt een crediet van 5000,gevraagd. SINT LAURENS Filmavond „Vrederust Vrijdagavond werd ln het vergaderlokaal de prachtige kleurenfilm „Der Zeeuwen trots op Bra bants bodem" vertoond. Na een welkomstwoord van de voorzit ter, de heer S. Simonse, sprak ds. J. v. d. Berg, de geestelijk-verzorger der inrich ting, een inleidend woord. Vervolgens werd voor en na de pauze een schitterend beeld gegeven van het terrein, de ge bouwen, het leven en werken op deze mooie Stichting, benevens allerlei ont spanning voor personeel, verpleegden en verdere bewoners. Het is schier onmoge lijk alles breed te omschrijven. Laten alle plaatselijke afdelingen van „Vrede rust" de film doen vertonen en laat nie mand verzuimen om van deze unieke ge legenheid gebruik te maken. Kinder-evangelisatie Naar wij vernemen organiseert het Internationaal Kinder-evangelisaÜi Genootschap een contactavond op za terdag 29 september a.s. in de chrisi kleuterschool aan de Westwal. Deza avond wordt gehouden in verband mét de trainingscursus voor kinderwerkera en allen, die geïnteresseerd zijn in da evangelisatie van de jeugd en zal ge leid worden door de heer H. van Brummelen en zijn echtgenote, bij da kinderen beter bekend als „Oom Brum en tante Mary". Het Internatio naal Kinderevangelisatie Genootschap is een organisatie, die in meer dan 70 landen werkzaam is met het doel om in samenwerking met alle kerk- en zendingsgenootschappen de kinderen al jong tot Jezus Christus te leiden. Dit wordt o.m. gedaan door het organise ren van kinder-rally's, maar vooral door het geven van trainingscursussen. Aanbesteding Door b. en w. is de verbouw van de kolensilo der voormalige gasfabriek, wel ke straks gebruikt zal worden door een afdeling van de Lever Zeepfabrieken te Vlaardingen, aanbesteed. Inschrijvers waren: J. Vos te Tholen 12.474,D. Burgers te Tholen 12.840,en Gebrs. A. en P. de Korte, eveneens te Tholen voor 13.015. De begroting was 11.935, Bouw winkelhuis Met de wederopbouw van het met pa sen afgebrande winkelhuis van de firma C. Laban is een begin gemaakt. Burgemeester Willemsen moet geopereerd worden YERSEKE, 24 september. Naar wij vernemen moet burgemeester A. 0. Willemsen van Yerseke, die reeds eni ge tijd ziekteverlof heeft en ln Den Haag in een ziekenhuis wordt ver pleegd, over enkele dagen een vrij ernstige operatie ondergaan.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2