Een geslaagde „cursus goed-kleden in TOVENARIJ Verjaardag met rolschaatsen en kapotte broek PUZZLE Bij ons klimaat passende kleding: mooi en warm IlJlSltV scplcmbcriticnu s IN ESSENCEFABRIEKEN VEEL GOEDS STAAT DE VROUWEN DEZE WINTER TE WACHTEN Goed voorbeeld doet... Ha lekker!, Welgemeende adviezen voor Leo Russisch ballet niet naar Londen? VANDAAG EENS i t 2 T™ Saterdag 22 september 1956 ZEEUWSCH WEEKEND pagina 8 if Donderdagavond een „cursus" gevolgd. Als je dat hoort ben je direct geneigd te vragen: „En geslaagd?" Ja, dat zal dan moeten zeggen, als u me in Goes of ergens tegen komt. Dat is een vreemd antwoord, zegt u en u hebt gelijk, maar ik volgde ook een zeer bijzondere „cursus", want ik ging naar een modeshow. Dat is toch eigenlijk een cursus. Natuur lijk zit bij de firma's, die een show organiseren, ook de be doeling voor om voor het komende seizoen de nieuwe modellen te laten zien. Dat is zakelijk, maar als het dat alleen was, kun nen ze ook volstaan met hun etalages vol te proppen, dan kun je ook van alles zien. Maar zo'n show is eigenlijk meteen ook een „cursus" voor ons in het goed kleden. Nu kan men wel zeggen: nu ja, als je maar een dikke portemonnaie hebt, dan ben je klaar, maar ieder heeft nu eenmaal geen dikke portemonnaie en toch is het mogelijk er goed verzorgd uit te zien. Dat zag ik donderdag avond, toen ik de show bezocht, die de firma Berco samen met het hoe- denhuis Eversdijk-Sehrijver gaf, ter wijl Liberty op leuke wijze in de pauze acte de presence gaf door elke dame (en dat waren er bijna vijfhon derd) van een geurig aandenken te voorzien. Ik dacht: deze massale gift moet morgen in Goes en omstreken merkbaar zijn en zal ieder behaaglijk nuffen en zoggen: „Wat ruik ik toch?" Kleinigheden Je leert op zo'n show altijd weer, dat het van kleinigheden afhangt of je er verzorgd uitziet. Je mag in de haast wel eens smalend zeggen: wat geeft nu zo'n kleinigheid, maar die tellen altijd en op eÜc gebied mee. Moet u eens proberen 's middags 'n, schaal lekkere bloemige aardappelen op tafel te zetten, doch zonder zout. Kijk dan eens naar het gezicht van uw heer gemaal.... Wat geeft zo'n piezeltje zoutMaar intussen. Zo is het ook met de kleding. Een juiste kleurencombinatie, een goede hoed er bij, dat maakt, dat we „de dame" of „jongedame", waar een jonggezel of manlief graag een oogje aan waagt Veel goeds Donderdagavond dus eens voor u al len gekeken op de show, wat ons van de winter te wachten staat. Nu veel goeds, dat moet ik zeggen. De modellen zijn best en de stoffen zjjn zeer mooi en warm. We krijgen nu van het jaar eens echt kledij, passend bij ons klimaat. Man tels, die niet in ruime golvingen om ons heenwaaien als de noorder- of westerstormen in de straten hun boze luimen botvieren en de hoeden zijn nu eens wat je hebben moet als een ijzige wind door je lokken zou willen spelenindien er niet zo'n genoege- lijk potmodelletje stevig op je bol ge plant stond, dat inderdaad de top van je eigen dierbaar zelf goed beschermt. Vlotte mannequins Vier vlotte mannequins lieten zien, wat er by de firma's van deze show te verkrijgen is. En dat moet wel heel wat zjjn, want enkele uren achter el- Ingezonden Mededeling (Adv.) Zeker, haar grootmoeder en ook haar moeder gebruikten reeds MAÏZENA DÜRYEA en zij volg de dat goede voorbeeld. Vandaar haar lekkere groenten, smakelijke soepen en smeuïge sausen. En als haar vriendinnen vragen hoe het komt dat zy zo lekker kan koken, dan zegt zij„Goed voorbeeld dóet goed volgen" en gebruik - zoals ik - MAÏZENA PUBYEA voor het binden van groenten, soepen en sausen. Dan zijn mislukkingen bjj voorbaat uitgesloten. Aan Tanta Iruus Zaauwsch Weekem Onder Mijn beste nichtjes en neven. Voor ik begon met aan jullie te schrij ven, heb ik mezelf goed onderhanden genomen en gezegd, dat ik nu eens niet te lang mag praten, want er moet meer in ons hoekje. Die les aan mezelf heeft gehol;: en. Daarom schrijf ik nu enkel dat de prijs, nee, de prijzen gaan reizen naar Madeliefje te Serooskerke en naar een ander bloempje en wel naar een Koren bloem in Westkapelle, en nu ineens alle maal veel groeten. Jullie tante Truus. Korenbloem te Westkapelle. Hartelijk dank voor de brief met zulk een goede inhoud. Ik heb zo'n pleizier om die leuke foto. Alleen, nou zie ik nog geen kans je te herkennen, als ik je tegenkom. Een compliment over de zorg voor je speel goed, als je nu nog die goedmoedige Bruun hebt. Je postpapier is prachtig. M-t zulk een plaatje boven je brief, moet die vanzelf wel gezellig worden. In je volgende brief hoor ik zeker wel wat over je nieuwe school. Ik ben ook fijn uit geweest, net als jij hoor. IVTvry J. te Kortgene. Zo mag ik het horen, dat je na de vacantie toch ook weer met plezier je neus in de boeken stopt. Toch wel mooi, dat de tijd van jullie les sen zo goed verdeeld is, dat er nog vrije middagen zijn. Het is nu de achttiende, dan kom jij dus morgen naar Goes. Dicht in r jjn buurt. Ik kan me wel begrijpen, dat je het vervelend vond van die leuke jonge diertjes, maar als er geen adres voor te vinden is, zit er toch niet veel anders op, denk ik. Als het eens waar werd, wat je schreef, dat we nu de zomer nog eens gaan krijgenIn ieder geval, scheen vandaag de zon. Micky Mouse te Vrouwenpolder. Mooi reisje had jij in het vooruitzicht. Is het doorgegaan? Het is altijd wel aardig om eens in heel andere streek rond te kijken. Ja, ik spaar postzegels voor allerlei goede doeleinden, maar bijzondere zegels ver zamelen doe ik niet. Jij hebt er al heel wat bijeengebracht. Dit jaar ben ik niet meer jarig hoor. Je moet wachten tot het nieuwe jaar is aangebroken. Als ik het nu vertel ben je het allang weer ver geten. Ik vind het eigenlijk helemaal niet erg, als het wat vroeger donker wordt, want dan is het in de kamer zo gezellig. Wanneer ga jij naar de Huis houdschool? Benieuwd wat er dan in de haargeschiedenis veranderen zal. De oplossingen zijn: I. N. ar aap r«am David eiland Naarden. II. Weenen. III. Potlood. Nieuwe raadsels. I. Ingezonden door Korenbloem te Westkapelle. Het geheel bestaat uit 9 letters en is oen voedsel, dat we bijna elke dag eten. 6123 is twee. 3—2—5—7 is een knolgewas. 43—89 is niet een geheel, n. Ingezonden door Korenbloem te Westkapelle. Twee maal A en tweemaal M, plus een keer D. Met T en S en E, met nog er bij een R, Dat maakt te zaam een stad in ons land, dus niet zo ver. III. Er is een woord dat bestaat uit 4 letters. Lees je het van links naar rechts, dan is het zwart, maar lees je het van rechts naar links, dan is het wit. Wat is dat woord? De oplossingen kunnen met vermelding van voornaam, naam, (schuilnaam als je die hebt), leeftijd en adres tot zaterdag 29 september worden gezonden aan tante Truus, Redactie Zeeuwsch Weekend, Goes. kaar wandelden deze meisjes langs ons heen telkens In geheel andere plunje. En in zo'n paar uur kun je wat to nen, maar volgens de heer Cundelach, die steeds met een kort woord de mannequins in haar nieuwe creatie bij ons introduceerde, was dit nog nog slechts een deel van de voorraad der firma's. De wintermantels zijn van warme stoffen gemaakt en van werkelijk voorname sobere stijL Voor dames, die van een aangesloten man tel houden, is het een geruststelling, dat die modellen ook weer echt gang baar zijn. Weer mouwen Eén vooruitgang is het in dit sei zoen, dat de winterjaponnen weer mouwen hebben. Vorige winters vaak gehuiverd bij het zien van een overi gens lekker warme japon, maar met slechts mouwen in embryo. Neen wat wat betreft, staan we er deze winter beter voor. Er waren uitzonderlijk aardige „jurkjes" bij, zeggen we dan huiselijk als we onder elkaar zijn, waarbij hoe den werden gedragen, die een zeer goed geheel gaven te zien. Opvallend is, dat de hoeden kleurrijker zijn dan we in lange jaren te zien hebben ge kregen. Dat wil er wel in op grauwe win terse dagen. Ook voor dc jeugd Maar het meeste genoegen beleefde ik aan de twee kleine meiskes, die lieten zien, dat je bij Berco ook voor de jeugd terecht kunt. Die meisjes had den zelf een ongekunsteld plezier in het „werk". Nu, ze zagen er dan ook leuk uit in haar vlotte jurkjes, jasjes en wat ze meer droegen. Daarvoor hebben we allemaal eens extra ge klapt. Extra, want de andere manne quins kregen ook telkens een wel ver diend applaus. Weet u wa-t zo'n geruststelling moet zijn geweest voor veel nee, dat durf ik niet zeggen, want dan zou het net zijn of er allemaal heel welgedane bezoeksters waren, maar toch wel voor een aardig aantalle tje? Een der vier mannequins droeg precies passend een fikse maat. U begrijpt me wel. Bijzonder En die mannequin zag er beslist in al haar pakjes en japonnen en man tels bijzonder keurig uit. Dus het hoge woord moet er nu maar uit, de dikkerds kunnen er ook zeer presen tabel uitzien, mits ze zich verstandig kleden. Wat is nu verstandig kleden, vraagt u? Welnu, kom eens naar een show, of, wat u ook moogt doen, ga eens naar de firma's van de show. De leider van deze avond zei uit hun naam, dat men in hun zaak altijd be reid is van advies te dienen. Wat wilt u nog meer? Verrassing Een aardige verrassing op deze avond was wel, dat één der japonnen, waar over „gestemd" was, en die de meeste stemmen verwierf, door de firma Berco onder de aanwezigen verloot werd, ter wijl de firma Eversdyk-Schrijver, de bypassende hoed erby gaf en Liberty niet wilde achterbiyven en een compleet set ten geschenke gaf, waardoor men zich zelf ook kan „bywerken". Ingezonden Mededeling (adv.) eieren Friese beschuit FABRIEKEN TE LEEUWARDEN Een mevrouw uit 's-Heer Arends- kerke was zo gelukkig om met een mooie japon, hoed en beauty-set naar huis te gaan. Terwijl de mannequins in de pauze even uitrusten hebben wij de wacht tijd met thee en veel koekjes bekort. Dat is ook een leuke bezigheid en we konden allemaal gerust veel koekjes eten, want we hadden nu toch ge zien, dat je met een maat zo boven de vier en veertig er nog heel aardig kunt uitzien. Wat let je dan om de geboden gaven te nemen. Bruidstoet Een show zonder bruidstoet is geen show, dat weten de genoemde firma's ook wel, dus aan het eind drie bruid jes, met statige bruidsmoeders. We werden er allemaal stil van en dat zegt wat als er bijna vijfhonderd da mes bijeen zijn. In ieder geval hebben die allemaal kunnen zien, dat je geen verre reizen behoeft te maken, als je eens helemaal In het nieuw wilt gaan en dan wel zó, dat je door een ringetje te halen bent. Ik heb dus de „cursus" voor u gevolgd. Of ik „geslaagd" ben wat me zelf betreft, moet u maar zeg gen als u me ziet, want dan zal blij ken, of ik de lessen opvolg. De les sen waren goed, dat is zeker! Maja. Cadeau werd in gebruik genomen Leo is jarig en waar ook dit geslacht de traditie van trakteren voortzet komt hij me op het schoolplein, waar hij me bij aan komst treft, direct zijn zoete last in handen leggen. Hij doet dit met een nonchalant gebaar, wat me eerst verwondert, omdat dit meestal met het nodige publiciteitsrumoer geschiedt. Later ver baast het me niet meer, want het blijkt, dat Leo wel wat gewichti- gers te vertellen heeft. Hij brengt in gloria zijn cadeau mee en dat zijn een paar prachtige rolschaatsen. Met hem ben ik verrukt, doch in nerlijk ook verbaasd, want wat moet ons kereltje eigenlijk met rolschaatsen beginnen. Hij woont een eind buiten ons dorp op een kapitale boerenhof stee, waar zover ik weet geen enkele kans is om de schaatssport te beoefe nen. En het dorp is ook niet bepaald rijk aan gladde wegen. Wellicht, zo overpeins ik, is papa van plan een pri vé schaatsenbaan aan te leggen. Leo heeft intussen kans gezien met vereen de hulp zijn schaatsen onder te krijgen en wil starten. Wil startenwat niet zegt dat het nu ook gebeuren gaat. Onder ons groten is het onderwerp schaats wél, gestart. VERBOD? De baas, als de man die ook een regeertaak heeft, zegt, kalm als im mer, dat indien de rolschaatsenani- mo een grote vlucht gaat nemen, hij die sport op ons plein zal verbieden, vanwege de gevaren op ons dichtbe volkte plein. Omdat nu juist „mijn" Leo het be gin heeft gemaakt, voel ik me ver plicht de baas te antwoorden en ik geef hem groot gelijk. Maar al ant woord ik de baas, mijn hart is bij Leo, die onder veel bekijks en onder nog meer goede raadgevingen onvermoeid zijn pogingen voortzet om te gaan schaatsen. Doch dat kleine manneke weet im mers nog niets van het verraderlijk karakter van die zo onschuldig uit ziende metalen mechaniekjes. Die din gen hebben een aardje net als sommi ge „boze" lieden. Als je ze baas laat, dan trappen ze je, toon je echter, dat je ze aan kunt, dan zijn ze de gedwee heid zelve en kun je er mee doen wat je wilt. Ik weet er alles van. VERRADERLIJK Al nam in mijn eigen prille jaren de rolschaatsensport niet zulk een vlucht als nu, we rolschaatsten toch ook. Ik dus ook op die rollende monstertjes. Het lijkt zo vanzelf te zullen gaan. NIET VANZELF Neem je een gewone schaats en zou je trachten die overeind te zetten, dan kiepert zo'n ding prompt om, eerlijk als die is, maar maar een rolschaats blijft netjes steil rechtop staan en dan denk je, dat je hetzelfde kunt doen als je die dingen voor het eerst onder hebt. Maar mis ben je, grondig mis, want zodra heb je ze niet onder of die wieltjes gaan draaien, zomaar draaien, zonder dat je iets doet. Vanzelf ben je daar niet op be dacht om ook in de vaart te komen, wat tot gevolg heeft, dat je zit. Zo maar gewoon plat zit, of nog erger ligt, terwijl je omstanders de kans geeft je rolschaatsen van onder te bekijken. NOG ERGER Erger wordt het, als een schuchter poginkje om met je schaatsen mee te bewegen gelukt, en je denkt nu echt vaart te kunnen zetten. Dan lijkt het wél, of die kleine wieltjes opeens door tien P.K. worden voortgedreven en dan maak je ook 'n beweging even wel niet zwevend op je schaats, doch schuivend over de grond met al de ge volgen van dien. Door de rolschaatsen, die je toch on der je voeten bindt, verzwikte ik in dertijd mijn pink. Dit zei ik, omdat een oom zijn enkel verzwikt had, doch niet met schaatsen. WELGEMOED Dat verleden herleeft, nu ik onze Leo zie schaatsen. Nee, dat is niet juist gezegd, want hij heeft er zelfs nog niet op gestaan, wat hem niet in het minst schijnt te deren, want welgemoed her rijst hy telkens uit zijn nederige posi tie. De collega's voeren nog steeds een interessant gesprek, pro en contra de rolschaats, doch ik hoor het slechts half, want ik zie, dat het gaat geluk ken. Leo blijft staan, gaat een beetje rollen. Er wordt zelfs gejuicht en Ik zou willen meedoen, want ondanks mijn vroeger zo jammerlijk „verzwikte" pink ben en blijft ik vóór de rolschatas. Ach nou gaat het mis mijn arme Leo is te overmoedig geweest. Hij wilde nou eens behoorlijke slagen maken doet dat ook over de grond. #WEER OVEREIND Alles loopt goed af, want hij krab belt enthousiast overeind, vlak in mijn buurt. Goedhartig zegt hij, dat ik zijn Gevolgen van „Nina-incident" MOSKOU, 21 sept. (Reuter). Vol gens Tass heeft het Sowjet-regerings- blad „Izvestia" een brief afgedrukt van de balletgroep van het Moskouse Bols- jol-theater, waarin staat, dat het be zoek aan Londen niet kan doorgaan. Het optreden van de troep in de loop van oktober is afgelast, omdat de pro vocatie tegen Nina Ponomareva niet is tegengehouden, aldus de brief. schaatsen ook wel eshij komt niet verder, want een spreekkoor roept angstaanjagend „Ooooooo". Dat duidt op onheil. Niet lang blijven we in het onzekere wat geschied is. Die laatste schuiver over de grond heeft onze ja rige zijn broekje gekost. Er schemert iets wits door zijn blauwe conduroy broekje heen. Dit is een penibele zaak en ik snel ter hulp al kan ik ter plaatse niet veel doen dan een troostwoord spreken. ZELF BEKIJKEN Leo heeft eerst eens van de één naar de ander gekeken voor het goed tot hem doordringt wat er nu aan de hand is en dan wil hy de zaak aan de ach terkant van zich zelf eens bekijken, wat een moeilijke opdracht is, want daartoe moet hij zich kronkelen als een spiraal. Probeer dat zelf maar eens. Leo staat bovendien nog op een zeer beweeglijke grondslag. Het gevolg van zijn pogen is, dat hij subiet weer zit, natuurlijk boven op zijn kapotte broek, wat nog wel zo goed is voor het ogenblik, maar Leo wordt er niet wijzer door. Gelukkig is hy niet uit het veld ge slagen, want hy wil weer monter over eind krabbelen. RAADGEVING Marjanneke uit de vierde klas geeft hem ondertussen de moederlyke raad om nou voor zqn verjaardag ook nog een nieuwe broek te vragen, dan is da zaak weer gezond. Leo schijnt het jam mer te vinden een kostelijke verjaar dag te verknoeien door zoiets onnozels te vragen als een nieuwe broek. Daar om brengt hij ter onzer kennis, dat hy nog „honderd broeken het Don ben je er klaar voor. Maar een knaap uit de zesde klas weet het nog beter. Die zegt: „Hé Leo, je mot jg schaetsen onder je „achterste" (vrij vertaald) binden, dan zelle willie jè wel douwen en dan ken je niet valle. Deze oplossing gaat onze Leo te hoog, daarom kijkt hij vragend naar mij, dii nu eindelijk ook eens kans krijg om de helpende hand te bieden in woord en daad. Als dank herhaalt de jonge sport man zijn aanbod, dat ik op zijn schaat sen mag rieje. Echt aardig van hem, maar ik vind de risico te groot. Eet» schooljuffrouw is tenslotte niet de eer ste de beste. Gevarieerde l Viooltjesparfum wordt gemaakt in hogedrukketels (Van onze Westduitse correspondent) HAMBURG, september. „En hieruit winnen wij een van de meest kostbare essences", zegt de vakman zeer geheimzinnig en houdt een klein jampotje voor mijn onwetende neus. Het lijken kleine fijne botjes, die daar in dat potje rammelen. Maar het zijn wortels van de zwaardlelie en zij ruiken naar viooltjes. Dat wil zeg gen geoefende neuzen ruiken die viooltjesgeur een leek nauwe lijks, want de geur is sterk geconcentreerd. Opdat parfum naar viool tjes kan ruiken, moeten in het zonnige Italië hele velden vol zwaard lelies sterven. Een kilo viooltjesgeur kost dan ook meerdere duizen den guldens. In enorme grote ketels met grote buizen voltrekt zich onder hoge druk het distillatieproces waardoor de geu ren worden gewonnen, die in het moderne leven zo'n grote rol spelen. Maar wie denkt daaraan, wanneer hij uit het haar van een dame in de tram de geur van lelietjes van dalen op snuift? Wie weet, dat menthol, of beter de geur, die wij als menthol kennen, door een ingewikkeld proces, dat wel een maand duurt, wordt ge wonnen uit de citroenolie, afkomstig uit Java en Formosa? Vele manipula ties bij temperaturen tot minus twin tig graden zijn nodig, voordat een sneeuwwit kristal te voorschijn komt: het menthol. Even gecompliceerd is het procédé dat tot een reukstof leidt met de geur van lelietjes van dalen. Deze stof ontstaat uit het contronel- lal. En er komt heel wat werk aan te pas voordat uit een eikenmosschim- mel, die uit Zuid-Frankrijk, Joego slavië en Noord-Afrika wordt inge voerd, het groene, aangenaam ruiken de extract is gewonnen, waaraan later chypre en fougère hun geur ontlenen. Aan mode onderhevig Genren en parfums zijn aan de mode onderhevig. Dior en Fath bepalen ook waarnaar de moderne vrouw moet ruiken. De vakman, die van al die geuren verstand heeft, weet precies, dat de secreta resse In Stockholm van een veel frisser, „terughoudender" parfum houdt dan haar collega in Napels of Instanboel. De reuk-industrie weet, dat de mannen in zuidelijker landen de voorkeur aan zoeter geu- Ten geven, vandaar, dat de parfum industrie dus zoeter parfum aan hun vrouwen verkoopt. Naast Frankrijk en de Verenigde Staten levert ook Duitsland thans veel reukstoffen en essences. Het zyn de Bayerfabrieken in Leverkussen en de firma Dragoco in Hölzminden, die de helft van hun produktie naar het buitenland sturen, waar uit deze geu rende grondstoffen de meest verschil lende parfums worden ontwikkeld. Amber uit de retorte Onlangs slaagde een jonge chemicus in Hölzminden er zelfs in het kostbare amber, „de galstenen van een walvis", waarvan een kilo maar liefst zeven duizend gulden kost, synthetisch te vervaardigen. Het wordt „amprobur" genoemd. Daar komt nog een nieuw Duits wondermiddel bij: het azuleen. Een blauw gekleurde stof, die eveneens in Hölzminden werd ontwikkeld en die thans al aan allerlei bekende crèmes wordt toegevoegd en ook voor medi cinale doeleinden dient, omdat door het azuleen allerlei huidontstekingen worden tegengegaan. Geur en smaak liggen vlak bij el kaar. Veel meer essences, die aan levensmiddelen worden toegevoegd, komen tegenwoordig uit de retorte dan de leek vermoedt. Of het nu om pepermuntbonbons gaat of om likeu ren. De pepermuntsmaak is afkom stig van het menthol. De essence- fabrieken weten uit ervaring, dat de vele landen gewenste pepermunt smaak heel verschillend is. In Scan dinavië en in Amerika, waar zeer veel pepermunt wordt gegeten, moet de smaak uiterst verfijnd zijn. In zuide lijke landen daarentegen, waar veel minder pepermunt wordt verorberd, stelt men nog geen hoge eisen. De Duitse essence-industrie levert per jaar zo'n 1500 ton pepermunt essence, dat een waarde van 4060 miljoen gulden heeft. Verandering van spijs doet eten. maar het kan een ware puzzel worden elke dag een andere smakelijke warme maaltijd op ta fel te toveren. Mogen wij U hier bij met zeven september-menu's de helpende hand bieden? Groentesoep Aardappelen, lende, jus, slabonen Griesmeelpudding met bessensapsaus. Aardappelen met jus, rest lende, worteltjes Vruchtengruel. Aardappelen met jus, zomerbietjes Custard vla met jam en biscuits. Lachte gebonden soep Aardappe len met jus, gehakt, snijbonen naan. ardappelen met jus Omel gebakken tomaat, Chinese kc Rijst vla met pruimen. pel. Gebakken aardappelen met uien blokjes kaas, andyvie Koffievla. Recepten (voor 4 personen) Lichte gebonden soep 45 g (4 eetlepels) boter of margarin 45 g (5% eetlepel) bloem, lig' neermeel, peterselie. De boter of margarine smelten. Alle bloem toevoegen en tot een bal roeren. Langzamerhand, bij kleine scheutjes tegelijk, de bouillon bijgieten. Het ge hakt aanmaken met peper, zout en pa neermeel en er kleine balletjes van maken. De gehaktballetjes 5 minuten in de soep meekoken. De peterselie wassen en snijden. De soep afmaken met de peterselie. aanmaken met de rest van de melk en onder roeren in de pap gieten. De rijstvla op smaak afmaken met suiker en laten afkoelen. De rystvla en de pruimen laag om laag in een glazen schaaltje opdoen. o KRUISWOORDRAADSEL Rijstvla met pruimen 1 1 melk, 50 g (3 eetlepels) rijst, zout, citroenschil, 20 g (2 eetlepels) custardpoeder, 60 g (4 eetlepels) sui ker; 500 g pruimen, 50-100 g (36 eetlepels) suiker. De pruimen wassen, schillen, in stuk jes snijden en koel met suiker weg zetten. Het grootste deel van de melk langzaam met de citroenschil en het zout aan de kook brengen. De rijst wassen en laten uitlekken. Het citroen schilletje verwijderen. De rijst in de kokende melk storten en gaar laten worden in uur. Het custardpoeder1 knip. -4 5t 3 n 5 S 7 r 9 HORIZONTAAL: 1 vissoort, masker, 2 telwoord, rivier, 3 oude vochtmaat, pracht, 4 neon, onverstandig, sneeuw- schoen, 5 voorzetsel, voorzetsel, grond- loon, niet deelbaar door twee, 6 telwoord, tussenzetsel, gereed, 7 koningszoon, zode, 8 boom, bïljartstok, 9 bestemming, ver koop van goederen. VERTICAAL: 1 beet, buigzaam, 2 bin nen, door, 3 vrucht, klinknageltje, 4 onbepaald voornaamwoord, duinvallei, Nederlandse Spoorwegen, 5 de naam on bekend, rivier in Italië, spil, vogel, 6 slede, vogeltje, schrijfgereedschap, 7 ope ning in netwerk, wegglooiing, 8 couran tenjongen, zangnoot, 9 mate van onver schilligheid, vrijgevig. Oplossing vorige puzzle HORIZONTAAL: 1 Stug, ster, 2 sta- biel, 3 op, water, ui, 4 Eos, leg, 5 ale, kus, ora, web, 7 in, dadel, en, 8 kaliber, 9 gesp, kiep. VERTICAAL: 1 Slof, ding. 2 spelonk, 3 ut, woerd, as, 4 aas, aal, 5 abt, dik, 6 lel, web, 7 te, rekel, ei, 8 luguber, 9 ruim,

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 8