Amb onezen uit Westkapelle kregen vier maanden gevangenisstraf „Wij strijden alleen maar, opdat wij naar de republiek kunnen gaan" Floralia- bloemententoonstelling in Kapelle geopend BAAYEN! Z.L.M. en C.B.T.B. telegraferen Commissaris om hulp Landbouwhuishoudschool in Kruiningen krijgt fraaie wandschildering Fraaie tentoonstelling van bloemen in Kloetinge Over twee weken komen zij weer vrij Leider S. - apart berecht - kreeg zelfde straf Roerige tonelen en spandoeken op Balans te Middelburg Volgend jaar de achtste Beneluxronde Biertapwedstrijden ie Vlissingen Mooie opdracht aan Andries Minderhoud Fruitleest in Kapelle trekt veel belangstelling Bevelandse Geref. jeugd te Goes bijeen Belgische ambassadeur naar Zeeland SANOSTOL Zaterdag 22 september 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 21 september. De 30 Ambonezen die op 4 aug. 1.1. betrokken waren bij het kopen „op rekening van de regering" en het aardappelen weghalen op het land, zijn vanmorgen door de po litierechter, mr. P. van Empel, veroordeeld tot een gevangenisstraf voor de tijd van vier maanden, waarvan twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. De twee maanden onvoorwaar delijk zijn met aftrek van voorarrest, hetgeen dus betekent de Ambonezen zijn sedert 4 aug. in hechtenis dat zij over enkele weken vrijkomen. Onder de veroordeelden is ook de leider van de Partai Nasional Maluku Selatan, S. Siwalette, voor wie dus aan vankelijk zag het ernaar uit, dat S. als aanstoker een langduriger ge vangenisstraf zou krijgen dezelfde straf geldt. De vrouwen, kinderen en partijgenoten van de gedetineerden heb ben vanmorgen hun gevoelens niet onder stoelen of banken gestoken, doch onder veel belangstelling op de Balans voor het kantonge rechtsgebouw, waar de politierechter zitting hield, gedemonstreerd. Gewapend met drie spandoeken hadden de vrouwen en P.N.M.S.- leden post gevat bij de ingang van het gebouw en verder de Balans op, tot aan het plantsoen in het midden, met het doek naar het ge bouw gekeerd. Op de doeken was o.a. te lezen: „Eisen vrijlaten alge meen leider P.N.M.S.", „Eisen terugbrenging naar onbezet gebied in Ceram (Zuid-Molukken)" en „Eisen vrijlating algemeen leider en leden P.N.M.S. wensen niet te buigen onder Nederlandse wetten protest tegen oordeel en opgelegde vonnis". Deze laatste leuze werd ook als brieftelegram de justitiële autoriteiten aangeboden. Deining ontstond er onder de vrou wen buiten in de rechtzaal gedroe gen de Ambonese vrouwen en man nen, die een plaatsje op de publieke tribune hadden bemachtigd, zich rus tiger als de mannen uit en in de celwagen stapten, waarmee zij, in groepen van gemiddeld zeven, vanuit het Huis van Bewaring werden ver voerd. De bekende kreet „Mena mu- ria" klonk dan over en weer, de man nen werden pakjes toegestoken, pak jes met tabak, vloeitjes en lucifers... Sommige vrouwen schreven op het laatste moment nog een boodschap op de verpakking van de rookwaren. Rijst, sigaretten, melk, aardappe- len van het land, kippen, brood, dat waren zo de artikelen, die de ver dachten hadden weggenomen, zoals zij by monde van htm leider zelf zeiden, volgens hun partijpro gramma. De leider S. werd als laatste be recht. De zeven Ambonezen, die als tersten werden voorgeleid, gaven als én man te kennen geen gebruik te willen maken van de toegevoegde ad vocaat. Na het voorlezen van de ten- last- g stelde de politierechter via de toTR sta gebruikelijke vraag, of dit Slles juist was. £e verdachten gaven dit of 'n in strek- lig gelijkluidend antwoord: „Mijn ant woord is, vraag het aan de algemene ledder." Één zei er nog: „Alles wat ik gedaan heb js ter verantwoording van de algemene leider". Zjj wensten zich al len te schikken naar de uitspraak van de leider. Requisitoir De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, begon met het maken van tikele opmerkingen, teneinde de fei ten in een juist licht te plaatsen. Hij memoreerde de moeilijkheden, die zich de laatste maanden vrij geregeld met #on deel van het volk van Ambon hebben voorgedaan. Deze moeilijkhe den leidden ertoe, dat de justitie er bij werd betrokken. Dit betekende dus, dat dat deel van Ambonese volk zich niet aan de regels hield, zoals de wet die stelt. Nu bestaat er een groot gevaar, zo zei de officier, n.l. generaliseren. Hij wilde duidelijk laten uitko men, dat de grote meerderheid van de Ambonezen volkomen buiten de ze ongeregeldheden staat. Er be staat, zoals de officier vervolgde, grote waardering en respect voor het aanpassingsvermogen van dit grote deel. Er is echter een kleine groep, de P. N.M.S., die zich niet kan verenigen met het beleid van de Nederlandse regering. Deze partij heeft een apart programma ontwikkeld. De uitvoering daarvan heeft geleid tot wanordelijk heden, die dus direct een uitvloeisel waren van het partijprogramma van de P.N.M.S. Een herhaling hiervan mag niet plaatsvinden. Dit is niet de juiste wijze om politieke inzichten door te zetten. Zo kwam de officier tot zijn eis: 2 maanden onvoorwaardelijk met aftrek van de tijd, in preventieve hech tenis doorgebracht en twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Ook de mogelijkheid nog iets tot hun verdediging aan te voeren, lieten de verdachten geheel aan de algemene leider over. De politierechter achtte bewezen, dat zij zich aan diefstal hebben schiul- dig gemaakt en veroordeelde deze eerste groep van zeven zoals het ook met de volgende groepen ging conform de eis. Een enkele keer verhief een van de Ambonezen zijn stem. Eén verzocht een menselijke behandeling: „Beschouw ons als Uw gelijken". Een ander verzocht de politierechter de Bijbel in beschou wing te nemen, een derde wees op „Hebt Uw naasten lief gelijk Uzelven'' en ver zocht als mens, niet als dier te worden behandeld. Een andere verdachte zei nog: „Als de Nederlandse regering niet meer in staat is ons te verzorgen, stuur ons dan terug naar onbezet gebied in Ce- ram". Zo passeerden twee groepen van zeven, één groep van negen en één groep van vijf Ambonezen de po litierechter. ATs tweede kwam, alleen, de leider S. voor de politierechter. Hem waren twee feiten ten laste ge legd: het als leider van de P.N.M.S. aanzetten van de partijleden tot de gepleegde diefstallen en het opzette lijk als geschenk aannemen van siga retten en levensmiddelen. Het eerste, dat S. naar voren bracht hij beheerst het Neder lands zo goed, dat hij geen gebruik hoefde te maken van de tolk was, dat hij de P.N.M.S.-leden niet heeft opgestookt; de diefstallen wa ren geheel volgens het partij program, „het program van ons allen". Dat de andere verdachten alles aan hem overlieten, vond S. logisch; daarvoor ben ik de leider". S. wees erop, dat de diefstallen het karakter van een demonstratie moesten dragen. De politierechter repliceerde, dat de P.N.M.S. een demonstratievorm dient te kiezen, die buiten het gebied van het strafrecht valt. S. memoreerde toen de nacht, die de P.N.M.S.-leden met vrouwen en kinderen in Den Haag hebben gebi vakkeerd. Het hielp niet. Men kan op de zitting van de pro vinciale politierechter niet beslissen over de landspolitiek, vond mr. Van Empel. Meer....... Vervolgens vroeg de politierechter S., hoe het toch komt, dat een derge lijke kleine groepering als de P.N.M.S. onder het totale aantal in Nederland verblijvende Ambonezen zulke extre me opvattingen kan hebben. „Wat wij weten is meer, dan die grote groep", antwoordde S. Hierna richtte de officier zich tot de algemeen leider. Hij informeerde, of het in de be doeling van de P.N.M.S. ligt op dezelf de geweldadige wijze voort te gaan. S. zei, dat hij hierop niet zonder meer kon antwoorden; als leider kan hij het programma niet zomaar af schaffen. Toen de officier zijn vraag nog concreter formuleerde, antwoord de S., dat hij geen antwoord kon geven De officier achtte S. verantwoor delijk voor het optreden, dat in druist tegen de strafrechtelijke be palingen. Hij wees er hem met klem op, dat hij verantwoordelijk is voor alle Ambonezen, die thans in het Huis van Bewaring zitten. S. is aansprakelijk voor de uitlok king. Onaangenaam Onaangenaam zei de officier getrof fen te zijn voor het thuisblijven van S., toen de anderen de goederen uit de winkels gingen halen. Mr. Andreae had het gevoel, dat S. mijn mensen de kastanjes uit het vuur liet halen. Toch voelde mr. Andreae het meest voor een strafmaat, zoals die ook bij de anderen is toegepast. S. zei tenslotte, dat hij dit alles niet met kwade bedoelingen heeft gedaan. Hij vroeg zich af, waar de rechtvaar digheid ligt. „Wij strijden alleen maar, opdat wij naar de republiek kunnen gaan". De politierechter veroordeelde ook hem, conform de eis, tot twee maan den gevangenisstraf onvoorwaarde lijk met aftrek en twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. 0 STAVENISSE Huizenbouw. Aan de Prins Bernard- straat wordt aan een woning voor de heer W. Lamson bebouwd. Aan het v. d. Lek de Clerquplein verreist een nieuwe wo ning voor het hoofd der o.l. school en aan de Kerkstraat een woning met garage voor de heer M. Mol. Tevens is men op de hoek Veerweg-Stoofdijk bezig met een gebouw voor de P.Z.E.M. Stagnatie veerdienst Zijpe-A. J. Polder Dreigende gevaren voor agrarisch Schouwen-Duiveland ZIJPE, 21 sept. Het bestuur van de Z.L.M. kring Schouwen en Duiveland en het provinciaal bestuur van de C.B.T.B. hebben door het zenden van telegrammen de hulp van de Commissaris der Ko ningin, jhr mr. A. F. C. de Casembroot ingeroepen, teneinde een op lossing te vinden voor de gerezen moeilijkheden op Schouwen-Dui veland, i.v.m. de slechte veerverbinding ZijpeAnna Jacobapolder. In de telegrammen wordt erop gewezen, dat de stagnaties een ge regelde aan- en afvoer van landbouwprodukten onmogelijk hebben gemaakt. Dit zou een groot gevaar inhouden voor de agrarische we reld, temeer daar de oogst reeds ernstig vertraagd is door de ongun stige weersomstandigheden. De „Krammer",d ie zoals wij onlangs reeds meldden, bij lange na niet vol doende capaciteit heeft, doordat slechts met één roer gewerkt en door een sleepboot geholpen wordt, is vandaag enkele uren lang geheel uitgevallen. Bij mist voer de boot bij Anna Jacoba polder omhoog. Pas om half drie kwam hij weer vlot en kon om vier uur, nadat de schade was onderzocht, weer zijn veerdienst verrichten. DE „WILLEMSDORP" Op Schouwen koestert men de hoop, MIDDELBURG, 21 sept. De M.A. C. „Scheldegouwen" heeft gisteravond in het Nederlandse Koffiehuis haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden, die voor de laatste maal werd gepresi deerd door de voorzitter dr. J. C. Arends. In verband met drukke werk zaamheden moest hij deze functie, die hij ruim 5 jaar lang bekleedde neer leggen. In deze vergadering werd verslag uitgebracht van de dit jaar gehouden zevende Beneluxronde, die bevredi gende resultaten heeft afgeworpen. De ledenvergadering nam het be sluit in 1957 de achtste Beneluxron de te organiseren, zij het met enige restricties. Met algemene stemmen koos de ver gadering tot haar voorzitter de heer J. H. L. M. Coone te Vlissingen. De heer H. Moor te Middelburg werd herbe noemd als eerste secretaris. Tot twee de secretaris werd benoemd de heer P. M. van Hese te Middelburg en tot clubblad-redacteur de heer M. J. Neels te Vlissingen. dat spoedig de „Willemsdorp" weer te hulp kan komen, zodat de „Krammer" op de helling kan, om nadien weer op normale wijze te kunnen functioneren. Kinderdrumband naar Kapelle KAPELLE, 21 sept. In het kader van de festiviteiten ter gelegenheid van de fruitweek krijgt Kapelle mor genmiddag en -avond (zaterdag) wel iets heel aardigs te zien. Dan komt er namelijk een kinderdrumband naar Kapelle. Deze kinderdrumband komt uit Bre da en er zitten kinderen in van de la gere scholen uit Breda. In totaal zijn er 42 kinderen. Zij zijn 'allemaal geüni formeerd en zullen zowel 's middags als 's avonds een muzikale rondgang door Kapelle maken. Zij komen mor genmiddag om 3 uur aan en vertrek ken 's avonds om 9 uur vanuit Schore. Meisje aan verwondingen van ongeval overleden AXEL, 21 sept. Het 17-j. meisje D. uit Axel, dat als duopassagiere be trokken was bij een ernstig motoron geval, waarbij de Ambonese berijder op slag werd gedood, is gistermorgen in het ziekenhuis te Terneuzen aan de opgelopen verwondingen bezweken. „Eendracht", Middelburg winnaar VLISSINGEN, 21 sept. In het Concertgebouw zijn vandaag de Zeeuwse biertapwedstrijden gehouden waaraan zeer vele Zeeuwse Horecabe drijven deelnamen. Winnaar werd, voor de derde maal in successie, „De Eendracht" uit Middelburg met 635 punten. Dit bedrijf zal Zeeland verte genwoordigen op de eindwedstrljd in Amsterdam, vrijdag a.s. Het was een enerverende strijd. De eerste ronde won „Lammervliet" uit Sluis, en de tweede ronde het echtpaar Krijnsen uit Oostburg (Ambassadeur). De halve finale was voor „De Een dracht", evenals de finale, tweede werd het echtpaar Krijnsen; derde echtpaar Smoorenburg uit Sluis en vierde hotel „De Korenbeurs" even eens uit Sluis. Door het organiseren van deze wedstrijden hoopt men de verzor ging van het bier in Nederland op te voeren. Ons land wist zich reeds zes jaar te handhaven als het grootste exportland van bier. Nederland toont een bijzondere matigheid wat het gebruik van bier betreft: 16 liter per hoofd. België staat aan de top met 120 liter per hoofd. De provincie Limburg ver bruikt 35,5 liter bier per hoofd per jaar en Zeeland 24,5 liter (resp. eer ste en tweede van onze provincies). De winnaar ontving uit handen van de directrice der V.V.V. in Vlissingen een medalje. Tijdens de pauze pro beerden de aanwezige verslaggevers en de V.V.V. directrice bier te tappen. Laatstgenoemde won glansrijk De toenemende belangstelling voor deze biertapwedstrijd zal er toe leiden, dat volgend jaar op verschillende plaatsen in Zeeland deze wedstrijden worden gehouden. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- nu. v Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; 3. Huijssen, Terneuzen; Ds. 3. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis- i'gen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuldema, Goes. KRUININGEN, 21 sept. De kunstschilder Andries Minderhout, die zich korte tijd geleden in de Zeeuwse hoofdstad heeft gevestigd en onlangs is opgenomen in de Zeeuwse kunstenaarskring, heeft op dracht gekregen een wandschildering aan te brengen in de hal van de landbouwhuishoudschool van de Z.L.M. te Kruiningen. Het ont werp hiervoor is gereed en behoeft alleen nog de officiële goedkeu ring van de Rijksbouwmeester in Den Haag. De wandschildering komt over een lengte van zes-en-een-halve meter, de hoogte ervan zal gemiddeld een meter zijn. Minderhout heeft in het ontwerp de verschillende lessen van een landbouwhuis houdschool uitgebeeld. De ontwerpwandschïldering is opgebouwd uit enkele grote lijnen, waarin de verschillende lessen, zoals tuinieren, naaien en verstellen, tafeldekken, keuken, kinderverzorging, bloe- menschikken en ook de ontspanning zijn verwerkt, deels symbolisch, deels in beelden, die de werkelijkheid direct weergeven. Zodra de goedkeuring uit Den Haag er is, zal de schilder zijn werk aanvangen. Hij hoopt de schildering in enkele maanden te kunnen voltooien. KAPELLE, 21 sept. Van avond heeft burgemeester H. G. van Suylekom officieel de 21ste Floralia bloemententoonstelling geopend. Deze tentoonstelling wordt gehouden in het koor der Ned. Herv. Kerk. Deze is herscha pen in een bloemenzee. Zeer vele inzendingen van particulieren en van schoolkinderen hebben er een plaatsje gevonden en er zijn prachtige exemplaren bij. Namens de Floraliavereniging sprak de heer J. M. Huissoon. De beker voor de mooiste plant van de tentoonstelling, ingezonden door schoolkinderen, was voor Kees Oele Lzn. De uitslagen van de tentoonstelling waren: Potplanten van schoolkinderen: 2e klasse jongens: 1 Johan Schijf; 2 Adrie de Leeuw. Idem meisjes: 1. J. Nieuwdorp; 2 K. op 't Hof. 3e klasse jongens: 1. K. van Llere; 1 Jan Geluk; 3 Deef Herselmaij. Idem meisjes: 1 Matty Kole; 2 Adrie Zuidweg. 4e klasse jongens; 1 Ja,n van Zwe den; 2 Gerard Overloop; 3 Bram v. d. Have. Idem meisjes: 1 Aadje van Liere; 2 Adrie Burger. 5e klasse jongens: 1 Kees Oele; 2 Kees Schijf; 3 Jaap Welleman. Idem meisjes: 1 Joke Oele; 2 Suzan de Jonge; 3 Janny de Leeuw. 6e klasse jongens: 1 Plet Bruinooge; 2 Jaap Zuidweg. Idem meisjes: 1 Katrien van Boven. 7e klas jongens: 1 Finus Eversdijk; 2 Jan Bierens. Idem meisjes: 1 Willy van Overloop; 2 Neeltje van Liere; 8 Janny Huissoon. 8e klas jongens en meisjes: 1 Gerard de Leeuw; 2 Ina Bruinzeel. Ie klassen snijbloemen uit eigen tuin: 1 Hanny Huissoon; 2 Steffie Groenleer; 3 Kees Burger. Snijbloemen scholieren: Afrikanen: 1 Gerard Lepoeter; 2 Jeanet Groen leer. Pompon zinnia's: 1 Rinus Verhulst; Grootbloemige zinnia's: I Marijke Burger; Leeuwenbek: 1 Jan v. Liere. Zaai floxen: 1 Joke Oele; Struisve der asters: 1 Piet Bruinooge; Lillyput asters: 1 Sary Sonke; Golden safe as ter: 1 Piet Eversdijk; Anjers: 1 Floor Eversdijk. PARTICULIEREN. De prijzen voor de particulieren wa ren voor: Bloeiende kamerplanten: 1 Mej. L. de Schipper; 2 L. C. Oele; 8 M. de Schipperde Jonge. Niet bloeiende kamerplanten: 1 J. Vermaas; 2 B. Spuy; 3 H. Burger Jzn. Snijbloemen: 1 P. v. d. Vrie; 2 Wed. A. C. Oele; 3 Mevr. FossenNoord- hoek. Opgemaakte bloemenmanden: 2e prijs A. Burger Cd. Bloemenschalen: 1 St. Groenleer; 2 J. Huissoon; 3 B. Spuy. Bloemenmaquettes: 1 Hans Slabbe- koom; 2 Sary Sonke. De jury werd gevormd door de he- Ingezonden Mededeling (Adv.) De speciaalzaak voor uw B fêl L KAPELLE, 21 sept. De tweed# dag van het fruitfeest Is wederom zeer geslaagd. Niet in het minst heeft hier aan het prachtige weer meegewerkt. De fruitmozaieken vooral trokken zaieken welke zijn gelegd door de mid denstandsvereniging, zijn er nu ook vandaag enkele mozaieken van parti culieren bijgekomen. Zonder tekort te doen aan andere mozaieken mogen we toch wel zeggen dat het fruitmozaiek van de fa. Groenleer een der mooiste is. Ook de heer A L. Schrier heeft een fraai mozaiek gelegd. Behalve het leg gen van mozaieken is men gisteren ook druk bezig geweest met het plaatsen van schijnwerpers op verschillend# plaatsen in de gemeente. Tal van hui zen, openbare gebouwen en mooi# plekjes baden in een zee van flood light. Morgen (zaterdag) zullen er by alle toegangswegen tot Kapelle meisjes staan die gratis fruit uitdelen. Het tamboer- en pijperkorps Jong# Kracht heeft gisteravond een muzikal# rondgang gemaakt en tevens een con cert op de tent. GOES, 21 sept. Hedenavond had een gezamenlijke vergadering plaats in de Prins van Oranje van de Zuid- bevelandse J.V.'s en M.V.'s onder lei ding van de heer J. P. Balkenende. Na zang en declamatie (van mej. C. Fraanje) sprak ds. C. de Ruijter t# Wemeldinge over het onderwerp; „Jeugd spreek?" Hierby merkte hij op, dat niet de jeugd, maar de ouderen moeten spreken en evangeliseren. D# jongeren moeten eerst zelfstandig kun nen oordelen over het Woord, aldus spr. Na de pauze werd een film, geti teld „Kasper zoekt een vader", ver toond. MIDDELBURG, 21 sept. De bui tengewoon en gevolmachtigd ambas sadeur van België, de heer F. X. J. M. G. baron van der Straten Waillet zal binnenkort voor de eerste maal een tweedaags bezoek aan Zeeland bren gen. Woensdag 3 oktober, des morgens om tien uur zal de ambassadeur bij do grens van Kruiningen worden begroet door de Belgische Consul, de heer F. de Groof, waarna men naar Yersek» zal vertrekken voor het bezichtigen der oesterbedrijven. Via Wemelding# wordt naar Goes gereden waar in „D# Korenbeurs" de lunch wordt gebruikt. Des middags zal de Commissaris der Koningin de Belgische ambassadeur officieel ontvangen, waarna men Vee- re en Westkapelle zal bezoeken. In Westkapelle zal de geallieerde lan dingsplaats bezocht worden. Via Big- ge'kerke en Koudekerke reist men naar Vlissingen, waar de Belgische kolonie in deze stad tijdens een thé in „Britannia" kennis zal kunnen maken met him ambassadeur. Des avonds wordt in „De Burg" te Middelburg door de Commissaris der Koningin een diner aangeboden, waaraan voorts zullen aanzitten de burgemeesters van Middelburg, Vlissingen, en Veere en de consuls uit Hansweert, Sluiskil en Vlissingen, de commandant van het Belgisch Loodswezen en directeur van het Nederlands Loodwezen. De vol gende dag wordt een tocht door Z. Vlaanderen gemaakt met een bezoek o.a. aan het Zwin. In Sluiskil is een ontvangst op het Belgisch consulaat. ren K. Goudzwaard, J. A. v. d. Guchte Des middags vertrekt de Belgische en P. Hermes, allen te Goes. ambassadeur weer naar Den Haag. KLOETINGE, 21 sept. Voor de tiende maal organiseert de ver eniging van oud-leerlingen van land- en tuinbouw wintercursus- sen een bloemententoonstelling, ditmaal in de oude openbare lage re school die voor deze expositie reeds was ingericht. De tentoonstelling, die vrijdag en zaterdag wordt gehouden werd vanmiddag om vijf uur geopend door de voorzitter van genoemde vereniging de heer L. v. d.- Linde. Er waren veel inzendingen; men sprak zelfs van een record-aantal. De dahlia overheerste ook ditmaal. De heer P. Hermus uit Goes domineerde ook thans weer in deze groep en ver overde de wisselbeker. Tevens behaal de de heer Hermus een eerste prijs met zijn najaarssnijbloemen. PRIJSWINNAARS Dahlia groep I. 1. P. Hermus, Goes (wisselbeker); Groep II Gebr. van de Guchte, Kloetinge le pr.; 2 M. J. van 't Veer, Goes. Groep III le pr. G. de Jager (me dalje); 2e pr. J. van Harm; 3e pr. H. Govers, allen te Goes. Groep IV le pr. G. Bruël, Goes (me dalje), 2e pr. W. Bos, Kloetinge; 3e pr. J. Leijs, Kloetinge. Kwekers le pr. Fa. J. Reyerse en zn., Goes; le pr. Gebr. Everse, Goes. Bloemenmanden le pr. W. Bos, Kloetinge, 3e pr. Mej. L. Wondergem, Kloetinge. Kamerplanten: le pr. Mevr. D. Goe- reePaardekooper; 2e pr. Jó Hoog- strate, beiden Kloetinge. Dahlia (wedstrijd) le pr. (beker en medalje) W. Minnaard, Kloetinge; 2e M. Verhulst, Kloetinge. Najaarssnijbloemen: le pr. P. Her mus, Goes (medalje). Zomersnijbloemen le pr. W. Bos, Kloetinge (medalje). INZENDING SCHOOLKINDEREN Geranium: le pr. Jannie van 't Veer; 2e pr. Leni Traas. Fuchsia: le pr. Ko Moerman; 2e pr. Kees van Keulen. Rode Begonia: le pr. Jo Hoogstrate; 2e pr. Gerrit Dekker. Witte Begonia: le pr. J. Van Liere; 2e pr. Eddie Makkink. Coleus: le pr. Robbie Beenhakker; 2e pr. Matty Blomaard. Vlijtig Liesje: le pr. Anneke Proost 2e pr. Anneke Toorenaar. NISSE Collecte, 48,heeft de collecte ten bate van „DEL" opgebracht. Ingezonden Mededeling (Adv.) m

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2