GOLDEN FICTION AAMBEIEN Het verwisselde testament In Zeeuws voetbalparlement zijn harde noten gekraakt De ploegen voorde Olympische spelen te Melbourne Brandverzekeringsbelasting levert aan Middelburg jaarlijks f 27.000,- op Bestuursverkiezing moest uitgesteld worden Ofienteringsrit „De Zeeuwen" Hog twee Zeeuwse atletiekkampioenen Slik dit tabletje en stil de pijn HEMOTABS Principiële fundering lichamelijke opvoeding Onder ons gezegd, toch maar liever ©e ïiadia faienqt ctni Aanschaf nieuw brandweermateriaal vraagt f180.000,— Maandag 17 september 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 MIDDELBURG, 15 september. Er zijn tijdens de zaterdagmid dag gehouden jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de KNVB harde noten gekraakt. Dat begon al bij de behandeling van de verlies- en winstrekening, toen de heer F. A. Kolijn (Oostburg) het bestuur interpelleerde over de toewijzing van toegangskaarten voor interlandwedstrijden, die sinds enkele jaren buiten de admini- o ja tie van de afdeling wordt gehouden. De naar aanleiding van deze vragen gevoerde discussie leidde er tenslotte toe, dat de financiële commissie alsnog opdracht tot de gebruikelijke controle zal krijgen. Voor de bestuursverkiezing stelde de heer Simonse (Middelburg) het bestuur vragen over de intrekking van een reeds gestelde candidatuur, welke door de be trokken vereniging zou zijn geschied na dreiging met schorsing door een tweetal leden van het afdelingsbestuur. De discussie werd hierop vrij scherp. Enkele sprekers veroordeelden het feit, dat een aantal verenigingen enkele we ken geleden te Breskens bijeen zyn ge weest teneinde de candidaatstelling te bespreken. Er is door het bondsbestuur van de KNVB een commissie van on derzoek ingesteld. Deze commissie heeft echter nog geen rapport uitgebracht. SCHORSING De voorzitter schorste hierna de verga dering voor enige tijd om de juistheid van de gestelde vragen te onderzoeken. Nadat hij de vergadering opnieuw geo pend had, deelde hij mede, dat de be trokken bestuursleden staande de ver gadering geen verklaring wensten af te leggen, zodat een commissie van onder zoek zou worden benoemd. Verschillen de afgevaardigden eisten toen, dat de bestuursverkiezing zou worden uitge steld en dat na het bekend worden van de resultaten van het onderzoek een schriftelijke stemming zou worden uit geschreven. De voorzitter deelde hierop nog mede, dat bij gebleken juistheid van de beschuldiging het bestuur de can- didaat, welke door intrekking van de lijst was afgevoerd, zelf candidaat zou stellen. Ook het bestuursvoorstel, om het aan tal bestuursleden tijdelijk uit te brei den tot tien, gaf aanleiding tot dis cussie. Het bestuur motiveerde zijn voorstel door aan te voeren, dat er een tweede R.K.-zetel in het bestuur moest worden vervuld en dat het niet juist zou zijn, om daarvoor een neutraal be Stuurslid heen te zenden. Indien echter een neutrale vacature zou ko men,zou deze niet worden aangevuld. De vergadering bleek het niet hele maal eens met een uitbreiding tot een even aantal bestuursleden, zodat een stemming nodig was. Deze viel ten gunste van het bestuursvoorstel uit, zodat dit college tijdelijk uit tien leden zal bestaan, SCHRIFTELIJK STEMMEN De heer Praat (Breskens) stelde het bestuur vragen over het houden van schriftelijke stemmingen. Ook hierover ontstond een vrij heftige discussie. En kele afgevaardigden verzochten het be stuur zich te onthouden van zelfs maar de schijn van bemoeienis met een schrif telijke stemming, waarop de voorzitter de portefeuillekwestie stelde. De vergadering wenste hierover echter geen stemming. Tijdens zijn opmerkelijk korte ope ningswoord herdacht de voorzitter het onlangs overleden afdelingsbestuurslid, de heer Zwartepoorte, waarna de verga dering staande een minuut stilte be trachtte. Voorts gewaagde spreker van een rus tig jaar zonder schokkende gebeurtenis sen, tijdens hetwelk de grondslagen wer den gelegd voor de opleiding van jeugd leiders en scheidsrechters. Voor de sluiting kreeg als laatste spre ker de afdelingspenningmeester, de heer Bakker, het woord. Hij sprak de hoop uit, dat men na deze vergadering toch zou komen tot de nodige samenwerking in het belang van het lagere voetbal in Zeeland. Ook de voorzitter gewaagde in zijn slotwoord van een onprettige ver gadering. Onderzoek naar Sardine IJMUIDEN, 15 sept. Het onderzoe kingsvaartuig van d» Nederlandse rege ring „Willem Beukelszoon v.o. 1" heeft zee gekozen met bestemming de zuide lijke Noordzee en het Engelse Kanaal om te onderzoeken waar zich pilchards- scholen .bevinden en tevens of deze vis eventueel als een nieuw voor de Neder landse conservenfabrieken of voor de export in verse toestand, geschikt is. De pilchards zouden „vooral in deze zomer nu er veel te weinig en veel te dure haring wordt aangevoerd van groot belang kunnen zijn voor een regelmatige produktie van de conserven industrie" en bovendien zou „de Nederlandse kot- tervloot, waarvan het gevaar van te gro te uitbreiding al lang niet meer denk beeldig is, gebaat zijn bij deze visserij. De pilchards of pelser is een haringach tige vis. Zij wordt in de meeste Euro pese landen sardine genoemd. MIDDELBURG, 17 sept. De mo torclub „De Zeeuwen" organiseerde zaterdag een oriënteringsrit, die zeer geslaagd mag heten. Hoewel er slechts dertien rijders deelnamen, was het enthousiasme groot. De rit ging over het eiland Walcheren over een afstand van 72 km. De uitslag was als volgt: 1. S. Jongepier 9 strafpunten; 2. P den Hollander 10; 3. A. Joosse 18; 4. W. Flipse 25; 5. P. Lous 32; 6. J. Damman 34; 7. P. Aarnoutse 38; 8. J. de Rycke 48; 9. J. Geldof 48; 10. A. W. Kik 54; 11. J. Markusse 80; 12. C. Crucq 81; 13. C. L. de Bree 127. Ingezonden Mededeling (Adv.) Zaterdagmiddag werden op de sin- telbaan te Vlissingen nog twee Zeeuw se athletiekkampioenschappen ver werkt. Op de 5000 meter heren werd Hein Cujé van E.M.M. uit Middelburg onbedreigd kampioen in 15.14.6. Hij werd gevolgd door G. W. Dobbelaere van Marathon in 16.26.1; A. Bilius van Zeeland Sport in 16.47.3 en A. Boste laar van Zeeland Sport in 19.1.8. De titel op de 3000 meter junioren A ging naar S. Huigh van Marathon in 9.47. tweede werd R. Mondeel van E.M.M in 9.49.8; derde A. de Bel van E.M.M. in 10.30.5 en vierde A. A. Bouwens van E.M.M. in 10.49.4. Ingezonden Mededeling (Adv.) 'n geheel nieuw middel tegen Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die pijnlijke aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkelijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetje water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierbij overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrijwaring van pijn. f 1.50 per volledige kuur. - Bij alle apothekers en drogisten. *n Product van E. Griffith* Hughes Ltd., Manchester. DEN HAAG, 15 sept. Het bestuur van het N.O.C. heeft zich nader heraden over de samenstelling van de ploeg, die ons land op de Olympische Spelen te Melbourne, zal vertegenwoordigen. Op enkele uitzonderingen na konden de vol gende definitieve beslissingen worden genomen: Zwemmen: Dames: 100 m vrije slag Hettie Balkenende, Cockie Gastelaars en Geertje Wielema; 100 m rugslag: Jopie van Alphen, Joke de Korte en Lente de Nijs; 100 m. vlinderslag: Atie Voorbij 200 m schoolslag; Ada de Haan en Rita Kroon (x); 400 meter vrije slag: Hetty Balkenende, Mary Kók en Jans Koster (x); 4 X 100 m vrije slag estafette: Hettie Balkenende, Cockie Gastelaars en Geertje Wielema. Heren: 100 m vrije slag: Herman Wil- lemse (x); rugslag: Peter Swijghuisen (x); vrije slag: Wim de Vreng (x); 1500 m Gerrit Zevenboom (x). Wielrennen: Jan Rol, Coen Niesten, Frans Mahn (x), Jan Buis (X), Joop Capteyn (x). Atletiek: sprint: Puck van Duyne Brouwer en Eef Kamerbeek. Van de prestaties van Visser, Künen en Roovers tijdens de internationale wedstrijden te Boekarest hangt het af of zij worden uit gezonden. De met (x) aangeduide sportlieden moe ten nog bewijzen, dat zij prestaties op in ternationaal niveau kunnen verrichten. (Van een onzer verslaggeefsters) UTRECHT, 17 sept. Het is noodza kelijk, dat de leraren in de lichamelijke opvoeding zich bezinnen op de princi piële fundering van hun vak en op de vraag op welke wijze de praktische be oefening zal moeten plaats vinden om dit werk op de juiste manier in te scha kelen bij de opvoeding van de jeugd. Daarom kwamen enkele tientallen gym nastiekleraren leden van de Prot. Chr. Onderwijzersvereniging en van de Ver. van Chr. Leraren bij het V.H.M.O. te Utrecht bijeen, om sektles van Chr. leraren L.O. in het leven te roepen, die een onderdeel zullen vormen van de belde organisaties. De tweede voorzitter de heer T. C. Bos, vroeg zich af, of men er in de praktijk wel van doordrongen is, dat het lichaam evengoed een aspekt is van het menselijk zijn als de geest bijv. De heer Bos was volkomen overtuigd van het belang van een principiële fun dering van het onderwijs in de lichamelij ke opvoeding en hij zegde dan ook na mens het hoofdbestuur van de P.C.O.V. alle steun en hulp aan de nieuwe sektie toe. De gymnastiekleraren bij het V.H.M.O. en de sportleraren bij het lager onderwijs luisterden gezamenlijk naar een inlei ding van de rektor van de Chr. Akademie voor Lichamelijke Opvoeding (C.A.L.O.) te Rotterdam, de heer C. C. F. Gordijn, die sprak over; „De noodzakelijkheid van principiële fundering bij het onderwijs ln de lichamelijke opvoeding". „Een goede praktijk wordt niet ge bouwd zonder een grondige bezinning", aldus de heer Gordijn, „de sluitrede van de christelijke lichamelijke opvoeding is echter nog steeds niet uitgesproken, want ons onderwijs is nog te weinig op het beginsel gefundeerd". Bij de bestuursverkiezing werden mevr. T. van Wageningen-de Vries (Am sterdam) en de heren M. Burgwal tu trecht), G. Hofstra (Amsterdam), F. E. Koelman (Schiedam) en H. de Koning (Amsterdam) gekozen. Het ligt in de bedoeling dat de sektie ieraren L.O. van de P.C.O.V. in de toe komst gaat samenwerken met die in de Ver. van Chr. Leraren bij het V.H.M.O. Door middel van besprekingen en geza menlijke vergaderingen wil men het doei, de principiële fundering van de licha melijke opvoeding, nastreven. LEO TIMMERMANS WON IN ZUIDZANDE ZUIDZANDE, 15 sept. De wieler- course voor nieuwelingen, die zaterdag te Zuidzande werd verreden, heeft een zege opgeleverd voor Leo Timmermans uit Roosendaal. De uitslag luidt verder: 2. F. Tel, Zaandam; 8. P. van Hees, Hoo- gerheide; 4. W. Faber, Rotterdam; 5. F. van Doeselaar, Sluiskil; 6. P. Verschuu- re, Hansweert; 11. J. van Espen, Axel; 13. C. de Schipper, Kapelle; 14. J. Kor- stanje, Goes; 15. J. Wielemaker, Souburg. o Nieuwe schoolarts voor Walcheren GOES, 17 sept. De commissie van beheer van de schoolartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland heeft tot schooalrts in het rayon Wal cheren benoemd de heer J. D. Frege- res uit Apeldoorn. De heer Fregeres voorziet in de vac. van mej. J. C. P. Tazelaar, die onlangs benoemd is als schoolarts te Arnhem. De heer Fre geres werd ln 1927 in Vlissingen ge boren en behaalde in 1954 het arts diploma. Sindsdien was hij verbonden aan een afdeling van het Centraal Mi litair Hospitaal te Utrecht. Een gulden genieting voor 80 ct. WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1956. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 R.V.U.I John Boynton Priestley, roman- en to neelschrijver, door Mej. C. A. Eyken. 11.80 Gram. 12.00 Promenade-ork. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgel en koor. 13.00 Nws. 13.15 Ten toonstellingsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.45 V. d. jeugd. 16.15 V. d. zieken. 16.45 Gram. 17.00 Orgelspel. 17.15 Accordeonork. 17.30 Re- geringsuitz.: Rijksdelen overzee. Cultu. reel leven in Suriname, door L. M. Meur- singe. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Problemen van onderling contact, door Dr. C. J. Schuurman. 19.00 Hawaiian- muz. 19.15 De wereld van de duizendste millimeter, caus. 19.30 VPRO: Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 V. d. militairen. 20.45 De Blaauwe Ruiter, hoorsp. 21.50 Concert- gebouwork. 22.30 Tussen mens en nevel vlek, caus. 22.45 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50—24.00 Soc. nws. in Es peranto. HILVERSUM II (298 m.) NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. huisvrouw. 9.35 Lichte muz. 10.00 Gram. 10.30 Morgenwijding, wijding. 11.00 Gram. 11.15 Kapitein Bull- roar, hoorsp. 12.05 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.35 Pianoduo. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Banjo-ork. 13.40 Gram. 14.30 Utrechts stedelijk ork., oratoriumver. en sol. 1600 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Orgel spel. 18,15 Gram. 18.25 Vocaal ens. 18.43 Spectrum van het Christelijk organisatie- en verenigingsleven. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Instr. kwart. 19.30 Buitenl, overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 V. d. jeugd. 21.30 Muzikale luisterwed- str. 21.50 Promenade ork. en solist. 22.33 Koorzang. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 17.00—17.40 V. d. kind. VARA) 20.00 „Mensen, dingen, nu20.20 Vrachtboot „Tenecity", comedie. BRUSSEL (324 m.) 12.00 Amus. ork. 12.30 Weerber. 12.34 Kinderoren. 13-00 Nws. 13.15 Mozart en zijn tijd. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. Hierna! Gram. 16.20 Omr. ork. 17.00 Nws. 17.10 Viool en piano. 17.45 Gram. 17.50 Boek- bespr. 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 10.40 Gram. 20.00 Omr. ok. en sol. (21.00—21.15 Gram.). 22.00 Nws. 22.16 Planorecital. 22.5523.00 Nws. Bij K.B. van 18 september 1956 i* Prinses Beatrix benoemd, tot groot» kruis ln de orde van de Nederlandse Leeuw. Ingezonden Mededeling (Adv.) Scbroelend-brandend Maagzuur kunt blussen. On-mld-del-lijk met Hennlea. Gewoon een of twee Rennies laten smelten op de tong en alle leed is geleden. Water of zo komt er niet aan te pas en omdat Rennies één voor één hygiënisch verpakt zijn, kunt ge ze altijd makkelijk bij U steken. Een pret tig middel en smakelijk bovendien. Vraag een pakje Rennies en U bent voor lange tijd gewapend. Voor Uzelf ook om een disgenoot-ln-nood uit de brand te helpen. Rusland is van plan binnen drie jaar een 50.000 ton metende atoom walvisvaarder te bouwen. Twee pcf. van onroerend-, twee pci. van roerend goed MIDDELBURG, 17 september. Zoals wij gisteren reeds meld den hebben b. en w. de raad voorgesteld een verordening op de hef fing en Invordering van een brandweerverzekeringsbelasting vast te stellen. Dit staat in verband met een ander voorstel, waarbij een kre diet van f 180.000.wordt gevraagd voor de aanschaf van nieuw brandweermateriaal. Bovendien, zo deelt het college mede, zal de bouw van de nieuwe brandweerkazerne meer kosten dan enkele ja ren geleden, toen de plannen werden gemaakt, werd begroot. Met het oog op dit alles wensen b. en w. nu een brandverzekeringsbelas ting in te voeren. In hun toelichting zeggen b. en w., dat een goed geoutilleerde brandweer de in de gemeente aanwezige roerende en onroerende goederen beschermt, waardoor elke bezitter van die goede ren bij het bestaan daarvan een zeker belang heeft. Het is dus volkomen re delijk, dat van deze bezitters een bij drage in de kosten wordt geheven in de vorm van een brandverzekerings belasting. Deze zal worden geheven voor wat betreft het gebouwd onroe rend goed naar de belastbare op brengst, waarvan het totaal f 1.150.000 bedraagt. Voor de belasting op de roe rende goederen dient als grondslag voor de heffing de waarde van het meubilair krachtens de wet op de per sonele belasting 1950. Het totaal daar van bedraagt f2.073.440. OUD ENGELS VERHAAL Het door rebellen beheerste gebied Atjeh, het meest noordelijke deel van Sumatra, zal de autonome sta tus van provincie krijgen, aldus heeft de waarnemend gouverneur van Noord-Sumatra, Sultan Pontas, ver klaard. Atjeh was tot nu toe een deel van de provincie Noord-Sumatra. 55) In de huiskamer vond hij alleen zijn moeder en Jenny. Het was nog dag, maar de zon was laag aan de hemel, en lange schaduwen strekten zich uit over land en zee. Pansy was door de openstaande glazen deur naar bulten gegaan, naar bet terras met zijn rand van zomerbloemen, waar de sleutelbloemen en de witte leliën zacht glansden in het avondlicht. Ze stapte nu eens hierheen en dan daar heen, als ze ten prooi was aan een inwendige onrust. Het hoofd hield ze gebogen, en haar armen hingen slap langs haar lichaam. Justin lette enige ogenblikken op haar met bezorgde blik, voor hij tot haar ging. Neen, dat was niet langer zijn onbezorgd spe lend kind. Hij trok haar hand harte lijk door zijn arm, en een tijdlang lie pen ze zwijgend samen het zachte grasveld op en neer. „Vader, mag ik zijn brief beant woorden?" vroeg Pansy tenslotte. „Wiens brief?" vroeg hij, want by de menigte van verwarrende gedach ten, die hy in zyn hoofd had, had hy byna vergeten, dat Pansy, evenals hy, nog een brief moest beantwoorden. „Van Robert Fortescue", antwoord de zij aarzelend, en toen begon ze zacht te lachen. „Maar ik noem hem geen Robert. Ik heb hem een nieuwe naam gegeven voor myn eigen ge bruik alleen. Ik noem hem Richmond, omdat we elkaar het eerst hebben ge zien in het Richmond-park. U weet het nog wel vader, onder die mooie oude bomen. Zulke mooie bomen heb ik nog nergens gezien." En heeft hij jou ook een nieuwe naam gegeven?" vroeg Justin, wie elk van haar woorden alg een dolksteek Pansy was zo gelukkig, dat ze er niet „Neen", zei ze, „hij vindt Pansy zo'n mooie naam. Misschien noemt hij my wel eens Hartewee, zoals oom Dick doet. Mag ik mijn brief beantwoor den, vader?" „Hoe vind je baron Fortescue?" vroeg hy, haar vraag ontwykend, „Ik zou niet veel van hem houden, als hy gelyk zyn vader was", zei Pan sy, „maar ik weet ook wel, dat nie mand zo'n vader heeft als ik. Dat zegt Richmond ook telkens weer. Hy ïykt wel een discipel van u; hy wil u ln alles volgen, en alles doen, wat u wenst. Hy zei, dat hy nooit iemand had ontmoet, die half zo goed en zo knap was als u. Dat was vóór Ik er aan dacht, dat hf| mij liefhad, maar ik moest wel van hem nouden om wat hij over u zei." „Die olijkerd!" dacht Justin. „Wan neer heb je vernomen, dat hy je lief had?" „Niet met zekerheid vóór vanmor gen", zei Pansy, gelukkig fluisterend. „Gisteren, toen we uit Londen gingen, heb ik tegen me zelf gezegd, dat ik een dwaas meisje was, en toen we gisteravond thuis kwamen, en ik weer zag, hoe mooi en vredig het hier is, vond ik, dat ik nooit zou willen trou wen, maar altyd bij u zou willen bly- ven, zoals Diana bij haar vader. Maar vanmorgen kwam zijn brief, en toen wist ik alles. Hy heeft my van harte lief. O, ik ben zo gelukkig! Maar ik heb hem nog niet geantwoord; dat wou ik niet doen, voor u het goed vond." Weer wandelden ze een paar minu ten zwijgend over het zachte gras, en aan dacht het stilzwegen te breken. De zon was nu verdwenen achter de boog van het weiland, dat tot de bouwrand van de heuvel reikte, en de hemel praalde in het westen met het schoonste licht. In het noorden was een ry van lichte wolkjes boven de horizon tot waar ze verloren gingen in de lichtgloed van het westen. Het schuim van de zee tegen de klippen ving nog het licht van de ondergaan de zon, en schitterde in rood en goud, terwyi de vensters in het dal begon' nen te gloeien als glimworpjes. Het was doodstil in het rond, en de stilte werd nog meer waarneembaar door het gekweel van de vogeltjes in het kreupelhout, en het volle avondlied van de slijters, die elkaar in het ge boomte antwoord gaven. Pansy legde haar wang tegen haar vaders arm, die ze met beide handen vasthield. Zijn verdriet om haar bracht hem op de pijnbank. Hy ge leek de arme man, die de profeet Na than aan Koning David ten voorbeeld stelde die maar één ooilam bezat, dat at van zyn brood en dronk uit zyn beker, dat hem ter slachting ont roofd werd. Hij stelde het moeilüke ogenblik zo lang mogelijk uit, totdat mevrouw Herford door de open deur riep, dat het voor Pansy niet goed was, zo laat in de avondlucht te lo pen. Lieveling," zei hij, met een hart zeer, groter dan zy kon hebben, „wanneer ik je eens vroeg, de brief niet te beantwoorden, vóór ik je ver lof geef, zou je me dan gehoorzamen, ook als het verscheidene dagen duur de?" (Wordt vervolgd) Voor de verhouding tussen het ta rief op het onroerende goed en dat on het roerende goed dient te worden uitgegaan van de werkeiyke waarde. By benadering kan worden gesteld, dat honderd maal de belastbare op brengst van een pand geiyk ls aan de kosten van nieuwbouw en dat tien maal de waarde meubilair de werke iyke waarde van dat meubilair is. By heffing van 2 procent op het gebouwde onroerende goed is de op brengst f23.000 en bij promille van het roerende goed f4.144.88, in totaal dus f27.144.88. Dit bedrag ls ruimschoots voldoende om de kapi- taallasten, verbonden aan de aan schaf van nieuw brandweermate riaal, zynde f 18.000 per jaar, te dek ken. Ook de hogere lasten tengevol ge van de bouw der brandweerka zerne kunnen uit de opbrengst der belasting worden gedekt. NIEUW MATERIAAL. In het kredietvoorstel aanschaf brandweermateriaal geven b. en w. een specificatie van hetgeen nodig is. Vorig jaar bracht de Inspecteur van de gemeentelijke brandweer een rap port uit over de staat van het mate riaal. Daaruit bleek, dat het meren deels is verouderd en niet meer aan de daaraan te stellen eisen voldoet. Vervanging is strikt noodzakelijk. Het rapport werd om advies gezonden aan de districtsinspecteur voor het brand weerwezen Noord-Brabant en Zee land, die na een onderzoek tot de con clusie kwam, dat op ruime schaal tot vernieuwing moet worden overgegaan. Nodig zyn: een motorspuit van f 30.000 een neveltank van f 35.000, een auto ladder van f 60.000, een trekker-man- schappenwagen van f 22.000, een com mandowagen van f 15.000, een draag bare babyspuit van f250, een pers- luchtapparatuur, mobilofooninstalla tie, lichtaggregaat enz. van f 15.500. NIEUWE KAZERNE. Tenslotte is er het voorstel de bouw van een brandweer- annex reinigings garage onderhands aan te besteden aan de N.V. Boele en Van Eesteren. Reeds op 1 september 1953 besloot de raad tot de bouw. Eind december 1954 deel den ged. staten mede, dat zy de bouw goedkeurden. De ryksgoedkeuring kon echter, ondanks herhaalde pogingen, niet worden verkregen. Van welingelichte zyde hebben b. en w. nu vernomen, dat deze goed keuring zal worden verleend, indien het werk wordt opgedragen aan een aannemer, van wie kan worden aan getoond, dat hij over voldoende bouwcapaciteit beschikt. Het college heeft genoemde n.v., die over vol doende capaciteit beschikt, bereid gevonden het werk uit te voeren. NCBB-bestuurders over het winterwerk GOES, 17 sept. In een vergader lokaal van de „Opril" hielden de ge zamenlijke besturen van de afdeling Zeeland der N.C.B.B. een vergadering. Volgend jaar zal de voorzitter, de heer H. J. Vermeulen, afscheid nemen. In verband daarmee zal een grootscheepse aktie gevoerd worden, die het gehele jaar blijft duren. Tevens volgde een bespreking van het winterwerk, waar- by het jongerenwerk niet vergeten werd.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4