Buitengewone werken Walcherse zeewering vragen f 10.650.000 Kwestie der te hoge polderlasten onder aandacht van de Koningin Gedeputeerde Schout opende in Kloetinge nieuwe o.l.-school In Noordwatering verdedigings werken aan stranden en dijken nieuwe Aan Poelendaele zal hoogspanningsruimte verrijzen Overschakeling van 3000 op 10.000 volt Officiële opening van sportvelden Chr. Lyceum Veerpont 'Kramer' kreeg defect roer Agrarische bedrijfs vereniging in „Tivoli" te Goes Najaarsvergadering Zeeuwse Christelijk Geref. jeugd „Zonder het evangelie is ondanks mooie scholen ons volk verloren" Ingelanden betalen dijkgeschot van grond, die zij niet bezitten Aclj.-inspecieur P.T.T. Middelburg overleden Ravitailleringshaven voor Engelse troepen Wethouder J. Hommes door raad gehuldigd Dinsdag 18 september 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Dijkgeschot ondergaai geen wijziging MIDDELBURG, 17 september. De Polder Walcheren is voor nemens het volgend jaar buitengewone werken uit te voeren tot een bedrag van f 10.650.000.Daarvan is verreweg het grootste gedeelte nodig voor de Noordwatering, nl. een bedrag van f 9.130.000.De rest is bestemd voor de Zuidwatering. Dit blijkt uit de zojuist inge diende begroting en de toelichting daarop van het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren. Laten wij er direct aan toevoegen, dat de ingelanden rustig kunnen zijn: het dagelijks bestuur stelt nl. voor het (overigens niet bepaald geringe) dijkgeschot te handhaven op dat voor dit jaar. Dit wil zeggen, dat van de ongebouwde eigendommen f 60.per ha moet worden betaald en van de gebouwde eigendom men f 8.per f 100.belastbare opbrengst. De handhaving op f 60.is slechts mogelijk, doordat onder de gewone ontvang een bijdrage van de buitengewone dienst wegens kosten van toezicht op de uitvoering van buitengewone werken en wegens aandeel in de al gemene kosten van f 240.000.is geraamd. De f8.voor ongebouwd zou f 0.50 lager kunnen worden gesteld. Dan zou het batige saldo op f 20.466,40 inplaats van op f 37.966,40 kunnen worden ge raamd. Het dagelijks bestuur acht het echter niet geraden tot verlaging over te gaan. De schotplichtigen hebben meer belang by continuïteit in de hef fing dan bij een verlaging, die voor hen praktisch niet van betekenis is. Grote werken In de Noordwatering zal dus ook volgend jaar weer heel wat gaan ge beuren. Het bedrag van f9.130.000, is als volgt bestemd: versterking van de zeewering voor Zoutelande tussen strandpaal 6 en 14, inclusief kosten van onteigening f2 miljoen; verbete ren van de koppen van zes strand- hoofden f 1.250.000.verbeteren van de hoogwaterkering tussen West- kapelle en Zoutelande f 1.500.000, maken van twee nieuwe strandhoof- den, verlengen van het bestaande strandhoofd en uitbreiding der verde diging op het buitenbeloop van de inlaagdijk te Westkapelle 1 miljoen; verbeteren van de steenglooiing en van de teen van de dijk tussen de dijkpalen 7 en 22 f430.000.vervan gen van stortsteenasfaltglooiing door met asfalt gepenetreerde basaltglooi ing tussen de dijkpalen 33 en 35 f550.000.opruimen van bunkers in buitenbeloop en kruin tussen dijk palen 22 en 38 f 150.000.maken van twee nieuwe strandhoofden tussen Westkapelle en Domburg tussen de strandpalen 15 en 21 f 500.000. maken van drie nieuwe strandhoof den voor Oostkapelle tussen de strand palen 77 en 87 f750.000.opruimen van bunkers in de duinen tussen de strandpalen 17 en 61 f 1 miljoen. De buitengewone werken in de Zuidwatering vergen een bedrag van f 1.520.000.Het bouwen van een magazijn te Ritthem vraagt f 20.000.terwijl f 1,5 miljoen no dig is voor het verhogen en verzwa ren van de. zeedijk tussen de dijk- paal 32 en de beheersgrens te Vlis- singen. De gewone werken, kosten van herstel van stormschaden en kosten van bemaling eisen een som van f 600.000. Rijk kwam over de brug De begroting sluit met een post voor onvoorziene uitgaven van f 54.897,50. Daar de begroting voor de gebouwde eigendommen een batig saldo van f 37.966,40 heeft, wordt door de on gebouwde eigendommen rond f 17.000 tot de post onvoorzien bijgc tragen, hetgeen het dagelijks bestuur vol doende schijnt. De dienst opent met een nadelig slot van de rekening over 1955 van f 94.872,43. De dienst 1955 opende met een nadelig saldo van f 192.353,08, zodat het resultaat van de dienst 1955 met f 97.480,65 verbe terde. Deze verbetering is grotendeels te danken aan de belangrijke bedra gen, die van het rijk worden ont vangen wegens bijdragen in de kos ten van herstel van oorlogschaden, waartegenover in 1955 geen uitgaven stonden. Behalve het tekort van 1955 zal ook dat van 1954 ten bedrage van f 12.307,53 moeten worden ingehaald. Eerst wanneer het totaal van deze tekorten bijna f 110.000,zal zijn ingehaald, zal weer een bevredigende financiële basis zijn bereikt. Herverkaveling loopt af Aan restitutie door de Herverkave lingscommissie van voorschotten we gens personele en materiële uitgaven ten behoeve van de herverkaveling is slechts f 25.000,geraamd tegen over f 55.000.voor 1956 en een ont vang van f 107.300,in 1955. Dit ver loop weerspiegelt de afneming van de bemoeiingen van de technische dienst met de herverkaveling. Belangrijk hoger is de uitgaaf we gens jaarwedden van het middelbaar technisch en administratief personeel van de technische dienst geraamd. Het verschil bedraagt f 24.000,Het is grotendeels het gevolg van de aan stelling in vaste dienst van twee tech nisch ambtenaren en van een com mies, die reeds jaren arbëidscontrac- tant waren. Voor gewone werken is f 30.000,- meer aangevraagd dan voor 1956: Voor de Noordwatering is f 60.000,- meer geraamd, hetgeen in hoofd zaak voortvloeit uit de omstandig heid, dat het hoofd voor de West- kappelse zeedijk (dat in 1957 zou worden gebouwd) aanzienlijk meer zal kosten dan de vroeger gebouwde hoofden. Dit is het gevolg van de omstandigheid, dat de diepte voor de dijk op de plaats waar het hoofd is geprojecteerd zoveel groter is, zo dat langere palen moeten worden gebruikt. Meer en minder Bovendien is voor onderhoud van waterleidingen f 20.000,meer ge raamd dan in 1956. Voor de Oost watering, waar de steenglooiingen in de loop der jaren geleidelijk zijn ver beterd, zodat een meer stabiele toe stand is bereikt, is f 15.000,minder aangevraagd. Voor de Westwatering, waar de raming voor 1956 verhoogd was wegens een noodzakelijke grote beurt van de spuisluis te Vlissingen, kan eveneens met f 15.000.minder worden volstaan. Aan rente van kas geld is f 15.000, meer geraamd dan in 1956. De behoefte aan kasgeld hangt on middellijk samen met de uitvoering van het programma van buitengewo ne werken, van de mate, waarin die werken door het rijk worden gesub sidieerd en van het tempo van ont vangst der toegezegde bijdragen. In tussen wordt machtiging gevraagd tot een bedrag van f10 miljoen kasgeld op te nemen. De bijdrage aan het Wegschap Wal cheren is geraamd op f75.000,Aan gezien de Polder geen wegen meer in beheer en onderhoud heeft, is de dienst van de wegen omgezet in de dienst van het wegenfonds. De begro ting daarvan sluit met een bedrag van f21.963,48 aan onvoorziene uitgaven. Als Middelburgse raad ermee akkoord gaat MIDDELBURG, 17 september. Het stichten van een nieuw voe- dingspunt en de overschakeling van het elektriciteitsnet op 10.000 volt is urgent, omdat de capaciteit van het bestaande 3000 volt boedingspunt niet meer toereikend is, terwijl één en ander ook tech nisch en economisch verantwoord is. De totale kosten van de werken bedragen naar raming f 650.000.op basis van de huidige materaal- prijzen en lonen. Dit hebben b. en w. in een uitvoerig voorstel aan de raad medegedeeld. De te bouwen nieuwe hoogspanningsruimte Poelendaele is geprojecteerd in de directe nabijheid van het oude Poelendale. In de nieuwe ruimte zal geleidelijk de belasting van het oude bedrijf worden overgenomen, welke werkwijze mogelijk is door de bestaande districtsindeling van het hoogspanningsnet. lijk met het leggen van de 10.000 volt hoogspanningskabels zo nodig nog niet aanwezige straatverlichtingskabels bij te leggen. De totale kosten hiervan worden geraamd op f 28.000.n.L f 10.000.voor de jaren 19571958, f 14.000.voor de jaren 19591960 ei' f 4000.voor 1961. In de toelichting wordt mede gedeeld, dat bij de onderhandelin gen met de P.Z.E.M. over het nieu we stroomleveringscontract gebleken is, dat deze maatschappij de stroom niet meer onder een spanning van 3000 volt, maar van 10.000 volt wenst te leveren. In verband hiermede is bij de uitwerking van de plannen de vraag gerezen, of het voor Middel burg in de toekomst geen aanbeveling zou verdienen het nieuwe station Poelendaele eveneens voor 10.000 volt in te richten en, in aansluiting hier aan, het hoogspanningsnet met bij behorende transformatoren eveneens op deze spanning om te bouwen in- I zondag 28 oktober in de morgendienst plaats van transformatie in het nieu- I bevestigd worden door drs. A. Ver- we station van 10.000 op 3000 volt en schoor. In de avonddienst zal ds. Intrede ds. Homburg te Vlissingen VLISSINGEN, 17 sept. Ds. P. Homburg te Ommen, beroepen door de Geref. kerk te Vlissingen, zal op Uitgave Stichting Zceuwsch Dagblad Goes. Medewerkers; J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Hufjssen, Xerneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; 3. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; B. Zuidema, Goes. het onveranderd laten van het hoog spanningsnet met bijbehorende trans formatoren. Aangezien deze plannen zeer grote kapitaalinvesteringen met zich bren gen werd het project aan het Centraal Bureau van de Vereniging van Direc teuren van Elektriciteitsbedrijven om advies gezonden. Dit bureau adviseer de positief. Van het totaalbedrag van 6,5 ton komt rond 4,5 ton ten laste van de een nieuw voedingspunt. De rest is spanningswijziging en de bouw van een nieuw voedingspunt. De rest is nodig voor de tevens aan te bren gen vergroting van het transforma torvermogen in het hoogspannings net, alsmede verbetering van dit net. Na een uitvoerige becijfering komen b. en w. tot de slotsom, dat investering der 6,5 ton verant woord is. SPOEDIGE BOUW. Medegedeeld wordt, dat in verband met de thans reeds opgetreden be lasting zo spoedig mogelijk dient te worden overgegaan tot de bouw van het nieuwe Poelendaele en tot de in richting hiervan, alsmede tot de om bouw van tweehoogspanningsdistric- ten.De planning is, dat het nieuwe gebouw alsmede één van de distric ten voor de winter 19571958 gereed zijn en het tweede district hierop aan sluit. In de daarop volgende jaren dient ombouw van de overige drie districten te geschieden, zodat in 1961 de werkzaamheden gereed zijn. Voor de jaren 19571958 is f350.000.no dig, voor 19591960 f200.000.en voor 1961 f 100.000.Voor de dek king der totale lasten willen b. en w. allereerst beschikken over de midde len van het zelffinancieringsfonds van het bedrijf, dat op 1 januari 1956 on geveer f200.000.— groot zal zijn. Het restant van f 45n 00.zal in gemid deld 25 jaar worden afgeschreven, hetgeen aan jaarlijkse kapitaaUasten rond f29.000.met zich brengt. Dit kan worden gedekt door de bespa ring in de stroomverliezen, terwijl in de toekomst de storting in het zelf- financicringsfonds, welke nu f15.000 bedraagt, zou kunnen vervallen en voor afschrijving en rente benut wor den. Op deze wijze zal door uitvoe ring der plannen de exploitatiereke ning weinig worden beïnvloed. Hoewel niet rechtstreeks verband houdende met deze ombouwplannen komt het b. en w. gewenst voor ge- Homburg zijn intrede doen. Aan de heer C. A. Lauret te Groede is bij K.B. de ere-medalje verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau ver leend. Hij is lid van de muziekver eniging E.M.M. te Groede. Donderdag a.s. GOES, 17 sept. Op donderdag 20 sep tember des morgens om tien uur zullen de sportvelden van het Chr. Lyceum aan de Heernisseweg te Goes in gebruik wor den genomen. De heer J. Pouwer, oud secretaris van het schoolbestuur, zal een korte toespraak houden, waarna de rec tor, dr. D. Barends, de sportvelden over neemt en de vlaggen gehesen zullen worden. De heer Pouwer zal dan de aftrap verrichten in de voetbalwedstrijd tussen de leraren en de leerlingen van de school, waarmede de sportvelden officieel wor den geopend. Voorts staan op het pro gramma: korfbalwedstrijd tussen twee schooltwaalftallen, voetbalwedstrijd tus sen het personeel van de Ned. Heide Mij en leerlingen van de school; afstandlopen door de leerlingen en handbal door de meisjes. Mocht het weer donderdag niet zo goed zijn dan zal de bijeenkomst plaats vinden in de aula van de school en zul len de sportdemonstraties in het gym nastieklokaal worden gehouden. BRUINISSE, 17 sept. Vanmiddag omstreeks half een heeft de veerpont „Kramer", die de dienst ZijpeA. J. Polder onderhoudt, deze dienst ge staakt wegens een defect aan het roer. In de avonduren konden weer twee tochten worden uitgevoerd. Vandaag, dinsdag, zal men trachten met behulp van een sleepboot de pont het traject te laten varen. GOES, 17 sept. Naar wij verne men is door bemiddeling van make laar M. Boogaard te Goes hotel „Ti voli" aan de Stationsweg verkocht aan de agrarische bedrijfsvereniging te Den Haag. Deze verenigingen gaat en kele kantoren in Goes vestigen met een bezetting van 40 45 man per soneel. Aanvankelijk had de heer Bo gaard voor deze vereniging hotel „Nieuw Goes" aangekocht. De bedrijfs vereniging heeft echter later het oog laten vallen op „Tivoli", waardoor dus deze vereniging in het bezit kwam van twee panden. Maar „Nieuw Goes" zal nu weer verkocht worden met, indien het voor hotel-restaurant bestemd wordt, de drankvergunning van „Ti voli". Het kan echter ook voor een ander doel verkocht worden. Nader vernemen wij, dat tot direc teur van de afdeling Zeeland van de agrarische bedrijfsvereninging is be noemd de heer Roelfs, adj. directeur van de vereniging te Groningen. Om streeks juli zullen de kantoren hier gevestigd worden. De heer Roelfs is zijn werk in Zeeland reeds begonnen. GOES, 17 sept. Zaterdagmiddag hield de Chr. Geref. jeugd van Zee land haar najaarsvergadering te Goes, onder leiding van de heer C. Spaans uit Zierikzee. De hoofdschotel van deze drukbezochte samenkomst was het behandelen van het onderwerp „De Christelijke pers" door de heer Jacq. de Smit, directeur van het „Zeeuwsch Dagblad" te Goes. De heer De Smit wees met klem op de belangrijkheid en de beteke nis van de christelijke krant voor alle arbeid op het christelijk erf, daarbij aantonend, dat de christe lijke dagbladpers van het heden de toets der kritiek kan doorstaan. Modem en esthetisch volkomen verantwoord KLOETINGE, 17 september. „U bent met deze school voor jaren klaar. Het is een van de modernste schoolgebouwen uit de omge ving". Deze woorden sprak de heer A. Schout, lid van Ged. Staten van Zeeland, vanmiddag bij de opening van de nieuwe openbare la gere school te Kloetinge. Na de heer Schout hebben nog tal van andere sprekers in velerlei toonaarden de lof van de nieuwe Kloetingse school bezongen. Al deze woorden onderstreepten wat de heer mr. L. G. Wolf, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Goes, opmerkte: „Deze school is vol licht, en esthetisch .volkomen verantwoord". De officiële opening geschiedde door het openen van de hoofddeur van de school door de heer Schout. Daarna vond in het Verenigingsge bouw aan de Nieuwstraat een door het gemeentebestuur belegde bijeenkomst plaats. Tal van toespraken werden hier gehouden. De heer Schout sprak, mede namens de Commissaris der Koningin, harte lijke woorden van gelukwens. Hij roemde naast het nieuwe gebouw vooral het meubilair en sprak tenslot te de wens uit dat God Zijn zegen zal geven op alles, wat in de openbare la gere school te Kloetinge zal plaats vinden. De heer Wolf, inspecteur van het l.o., meende dat in Kloetinge de open bare lagere school de enige in deze gemeente een typisch centrale plaats inneemt. De heer A. de Jonge, directeur van de Rijkskweekschool te Middelburg, bracht gelukwensen over namens het hoofdbestuur van Volksonderwijs. Voorts werd nog het woord gevoerd namens het openbaar lyceum te Goes, door het hoofd van de openbare lagere school te Yerseke, mede namens de Nederlandse onderwijzersvereniging, de Tuinbouwschool te KapeUe en de openbare school voor u.l.o. te Goes. De heer mr. J. F. G. Schlingemann feliciteerde gemeentebestuur en per soneel namens de afdeling Goes van Volksonderwijs, waarna ds. Klooster man het woord voerde namens de kerkeraad der Hervormde gemeente te Goes. Evangelie centraal Ds. P. Kloosterman zeide, dat de kerkeraad zich verheugt in het feit dat Kloetinge een modern schoolgebouw rijker is geworden. Persoonlijk zeide hij blij te zijn in deze school gods dienstonderwijs te mogen geven. „We weten allemaal dat ik een voorstander ben van bijzonder onderwijs. Toch is er een goede samenwerking tussen het personeel van deze school en mij". Spreker zeide van harte te hopen, dat de kinderen in deze nieuwe school be halve wat met de geijkte term „chris telijke en maatschappelijke deugden" wordt aangeboden ook het evangelie zullen horen. „Het lijkt mij", zo zeide ds. Kloosterman, „dat dit evangelie boven die deugden ver uit komt. Hoofdzaak bij het onderwijs is, dat er mensen voor de klassen staan, die le ven uit een wereldbeschouwing, waar in God niet aan de kant is gezet. Neemt het evangelie niet de cen trale plaats in, dan is, ondanks alle mooie scholen, het Nederlandse volk verloren. Daarop wil ik vandaag in het bijzonder wijzen. Het geldt voor open bare zowel als voor bijzondere scholen. Uiteindelijk worden de kinderen door God aan de leerkrachten toever trouwd". Bevorderingen DEN HAAG, 17 sept. Bij K.B. is, te rekenen van 1 juli 1955, de rijks- verkeersinspecteur A, de heer J. La ter te Middelburg benoemd tot rijks' hoofdinspecteur van het verkeer. Bij beschikking van de minister van ver keer en waterstaat is, te rekenen van 1 juli 1955, de administratief ambte naar A le klasse G. J. Fonteyn te Mid delburg bevorderd tot hoofdambte naar. Voorstel dagelijks bestuur Polder Walcheren MIDDELBURG, 17 sept. „Wij vertrouwen Uwe Majesteit door de inhoud van de verschillende stukken te hebben aangetoond, dat het ons niet mogelijk is aan het onrecht, dat tengevolge van het door de Herverkavelingscommissie gevolgde systeem van voorlopige toe delingen is aangedaan aan hen, die minder grond gekregen hebben dan zij vroege hadden, tegemoet te komen. Slechts de Herverkave lingscommissie kan de geleden schade berekenen en vergoeden. Dit kan en behoeft niet op korte termijn te geschieden. Indien de schot plichtigen de zekerheid krijgen, dat hun de schade zal worden ver goed, zullen zij zeker daarmee tevreden zijn gesteld. Wij mogen Uwe Majesteit verzoeken het daarheen te leiden, dat hun deze zekerheid wordt verschaft". Zo luidt de slotalinea van een concept-adres aan H. M. de Koningin, dat het dagelijks bestuur van de Polder Walche ren de algemene vergadering, die zaterdag 29 september a.s. zal ver gaderen, heeft voorgelegd. Deze voorlopige toedeling, waarbij voor velen een korting werd toegepast, heeft tot gevolg gehad, dat de meeste grondeigenaren zich minder toebedeeld zagen van de oppervlakte, waarvoor zij door de Polder in het dijkgeschot zijn aangeslagen. Diverse reclames zijn daarvan het gevolg geweest. Waar krachtens het bijzonder reglement voor de Polder het dijkgeschot als grondslag de kadastrale boekhouding heeft,is het niet mogelijk om bij de re geling van de aanslagen rekening te houden met de voorlopige toedeling van gronden. Het gevolg hiervan is, dat ver scheidene eigenaren en andere zake- Nu in juli j.L van de minister van landbouw opnieuw een weigerend ant woord werd ontvangen om aan de naar het oordeel van het bestuur bestaande onbillijkheid een einde te maken, wordt de algemene vergadering in overweging gegeven deze kwestie aan de Koningin voor te leggen. In de con cept-brief wordt eerst aangegeven waarom het precies gaat. Zoals men weet heeft de Herverkavelingscommis sie Walcheren, vooruitlopende op het plan van toedeling, verschillende ka vels voorlopig toebedeeld aan hen, die daarvan naar het inzicht der commis sie eigenaars dan wel gebruikers zou den worden. lijk gerechtigden meer aan dijkge schot moeten betalen dan de aanslag zou bedragen, wanneer deze werd gebaseerd op de hun voorlopig toe bedeelde oppervlakte. Het argument, dat het bijzonder reglement het dagelijks bestuur niet de vrijheid geeft om de aanslagen aan te passen aan de door de toedelingen gegroeide toestand, wordt door de mi nister geheel voorbijgegaan. Zelfs al zou de Polder de bevoegdheid hebben om bij de regeling van de aanslagen af te wijken van de kadastrale gegevens, dan zou voorshands elke grondslag voor de aanslag ontbreken, zolang het plan van toedeling niet onherroepelijk is geworden. NIET EENZIJDIG Het verwijt van de minister, dat de Polder de zaken eenzijdig heeft voor gesteld door met geen woord te reppen van de gevallen, waarin eigenaren pro fiteren, doordat zij een grotere opper vlakte voorlopig toebedeeld hebben gekregen, maar slechts dijkgeschot be talen over de oppervlakte, die zij voor heen bezaten, wordt met klem afge wezen. „Dit verwijt zou ons slechts kunnen treffen, als wij de bevoegdheid hadden het te weinig betaalde alsnog te vor deren. Het feit, dat sommigen profi teren van een onrechtmatige handeling van de Herverkavelingscommissie en deze commissie geen kans ziet dit pro fijt teniet te doen, kan nooit een argu ment zijn om hun, die van deze han deling nadeel ondervinden, vergoeding van dat nadeel te onthouden", aldus argumenteert het Polderbestuur. (Vervolg op pag. 5) Geschenken De heer A. C. van Liere offréerde namens de oudercommissie vervolgens een prachtig projectieapparaat, terwijl de heer Colijn een elektrische klok aanbood. De heer Van Nieuwenhuize sprak als oud-lid van de oudercommissie, waarna het hoofd der-school, de heer Spee dank bracht voor de geschenken en de gelukwensen. De burgemeester van Kloetinge, mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye, sprak tenslotte woorden van dank aan allen, die medewerkten aan de bouw van de school. MIDDELBURG, 17 sept. In Kam pen is zaterdag plotseling overleden de heer A. Brouwer, adjunct-inspec teur van de binnendienst bjj het dis trictspostkantoor te Middelburg. Se dert 1 maart jl. was hij als zodanig in de Zeeuwse hoofdstad werkzaam. Hij was zaterdag voor het weekeinde naar Kampen, waar hij nog woonach tig was de heer Brouwer was voor zijn benoeming te Middelburg direc teur van het postkantoor te Kampen vertrokken. Een hartaanval is ver moedelijk de doodsoorzaak. De heer Brouwer is in 1907 te Zwaag Westeinde geboren. Voor hij zijn aanstelling te Kampen verwierf, was hij in verschillende plaatsen in het land werkzaam. Te Middelburg zijn als regel twee adj.-inspecteurs één in de binnen-, de ander in de buiten dienst rechtstreeks onder de direc teur van het districtspostkantoor werkzaam. Vlissingen aangewezen VLISSINGEN, 17 sept. Naar wij vernemen heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening thans aan Vlissingen de defi nitieve vergunning verleend om do haven te bestemmen tot ravitaillerings haven voor de Engelse troepen in Duitsland. Vorige week arriveerde in de bui tenhaven van Vlissingen het s.s. „Mel rose" uit Leith met een lading van 39 ossen. De dieren werden gelost en naar Den Haag vervoerd, waar zij werden geslacht. Van daaruit werden zij naar hun eindbestemming vervoerd. Maandag loste de „Melrose" zestig ossen voor het Engelse leger in Duits land. Volgende week zal het schip 80 ossen aanvoeren en de week daarop honderd. 's-HEER ARENDSKERKE, 17 sept. Na afloop van de vanavond gehou den raadsvergadering werd de heer J. Hommes in verband met het feit, dat hij op 1 september jl. 25 jaar wethou der was, op hartelijke wijze gehuldigd door burgemeester Vermet, die de ju bilaris dank bracht voor het vele werk, dat hij in het belang van de gemeente heeft gedaan. „Uw werk vond aller- wege grote waardering", zo zei de heer Vermet, die de heer Hommes namens de „gemeenschap" een staande sche merlamp aanbood. De heer A. C. de Koning, die sprak namens de raad, verklaarde o.m., dat de samenwerking en vriendschap al tijd goed is geweest. ,U hebt nooit de gevoelens van andersdenken- ken gekrenkt", aldus het raadslid. De heer Hommes zeide zeer verrast te zijn door deze hulde, liet alle burge meesters en secretarissen, waarmee hij heeft samengewerkt de revue passe ren en bracht tenslotte dank voor de goedgemeende woorden en het ge schenk. Hierna spraken nog de herenC. Phi- lipse, lid van Ged. Staten, die voor de oorlog vier jaar lang wethouder van 's-Heer Arendskerke was, oud-burge meester Elenbaas en de heer Jac. de Schipper, die gedurende tien jaar wet houder van 's-Heer Arendskerke was. Kampioenschap „De Bromvlieg" GOES, 17 sept. Voor de vijfde keer in dit seizoen reed de brom fietsclub „De Bromvlieg" een rit voor haar clubkampioenschap. Ditmaal een oriënteringsrit. De uitslagen waren: I. Dalebout, Kloetinge, 6 strafp.; 2. G. Luijk, Goes 8 strafp.; 3. Mevrouw Goedgebure, Middelburg 12 strafp.; 4. J. Schipper, Goes 14 strafp.; 5. J. Maas, Kattendijke 16 strafp.; 6. M. v. Liere, Goes 16 strafp.; 7. Verhage, Schore 18 strafp.; 8. B. Hollestelle, Goes 20 strafp.; 9. P. Temmerman, Goes 30 strafp.; 10. J. Kuijpers, Kloetinge 30 strafp. ARNEMUIDEN°~~ Benoeming. De heer Jonker te Sche- veningen is benoemd als onderwijzer aan de school met de Bijbel.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2