il Oranje 'ontgrendelde' wederom de Zwitserse verdediging (3-2) Wisselbeker fruitcorso ging naar Zeeuwse fruitteeltmij, Kloetinge Krabbendijke nam hartelijk afscheid van burg. Vader Swift VI en Swift Snel konden zaterdag kampioensvlag hijsen Maandag 17 september 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina DE OVERROMPELENDE GOAL VAN „US ABE" Zwitserse aanvoerder miste in tweede helft een strafschop.... ONZE SPELERS IN ENKELE WOORDEN Damen winnaar van Ronde van Yerseke Swift won ook de tweede wedstrijd Wemeldinge kreeg nieuw wijkgebouw Elektriciteitsnet te Middelburg zal worden omgebouwd Bouw brandweerkazerne is nu mogelijk met verder Afscheid Ds. Besselaar van Krabbendijke In sensationele spannende wedstrijd LAUSANNE, 15 sept. Vijf en twintigduizend toeschouwers zijn er getuige van geweest, hoe het Nederlandse elftal in Lausanne een 32 zege op de Zwitsers bevocht. Een overwinning, die weliswaar niet zo bijster overtuigend is, maar die toch een hoopvol begin be tekent van het nieuwe seizoen van ons nationale elftal. De 32 stand was reeds bij het ingaan van de rust bereikt en doet weinig ver moeden van de bijzonder sensationele tweede helft, tijdens welke de overwinning aan een zijden draadje heeft gehangen. DE MUNCK: in topvorm. WIERSMA: was wel 's beter. KUYS: na rust goed. VAN DER HART: minder betrouw baar. SCHAAP: hervond zijn vorm. NOTERMANS: kan beter. BOSSELAAR: een voldoende. LENSTRA: wat nonchalant. VAN DER GIJP: werkzaam aandeel. VOGES: goed debuut. KOOPAL: soms erg nerveus. YERSEKE, 15 sept. Piet Damen •uit Lieshout heeft zaterdag de ronde van Yerseke voor onafhankelijken en amateurs, na een fel sprintduel met Arie van Steenselen, op zijn naam ge bracht. De Zeeuwen hebben zich uit stekend geweerd in deze course. Reeds in de vierde ronde sprongen zes man weg; later groeide dit kop- groepje uit tot negen man, o.w. alle favorieten. Huissoon en Rentmeester, die vele pogingen in het werk stelden om weg te komen uit deze kopgrop, slaagden hierin niet. In de 22e ronde' werd het grote peloton gedubbeld. Arend van 't Hof en Kool stelden wel iswaar alles in het werk om de ver- liesronde teniet te doen, maar zij slaagden daarin niet. Het waren tenslotte Damen en Van Steenselen, die drie ronden voor het einde een geslaagde uitlooppoging wis ten te bewerkstelligen. Zij vochten om de erepalm. Rentmeester en Gelder mans zagen eveneens kans om weg te komen en wel in de laatste ronde. De Yersekenaar liet zich de derde plaats niet ontgaan, terwijl Huissoon op over tuigenderwij ze de sprint van het grote peloton won. De uitslag: 1. P. Damen, Lieshout, ,08 km in 2 u. 38 min.; 2. A. v. Steen selen, Mijnsherenland; 3. op 30 sec. P. Rentmeester, Yerseke; 4. A. Gelder mans, Bevt.wijk; 5. op 43 sec. J. Huis soon, Heinkenszand; 6. J. de Haan, Klaaswaal, 7. A. van Sluys, Vlissingen, 8. J. Konings, Breda. GOES, 15 sept. In de derde klas se A van de K.N.V.B. is Swift er ook in geslaagd om de tweede wedstrijd in winst om te zetten. De Middelburgers speelden een uitwedstrijd tegen „Ons Huis" en wisten de Rotterdammers met 35 te verslaan. Tegen de verhou ding in wist Swift door mevr. Steke- tee-Van Dalen de leiding tè nemen en deze voorsprong door Eif te vergroten. Na de vakwisseling konden de Rot terdammers de stand verkleinen (21). In deze periode was het spel bijzonder hard en nadatr een Swift- dame geblesseerd raakte kon Ons Huis felijkmaken. Mevr. Van Bergen gaf wift echter wederom de leiding (32). Na rust bracht Schreuders de stand op 42. De Rotterdammers gaven echter nog niet op en wisten nogmaals een tegen doelpunt te scoren (43). Eif maakte tenslotte aan alle twijfel een einde door het vijfde Swift-doelpunt te sco ren. De verdere uitslagen in deze klasse luiden: UnicumSucces 95; Char- loisOverkanters 51, MerwedeOdo 60, T.O.V.Zwaluwen 74. In de vakature Wika M. A. de Vlie ger te Goes is benoemd tot lid van de Provinciale Herv. jeugdraad namens het CJVP meisjes verbond, Mevrouw v. d. GraaffLammerik te Nieuw- vliet. Zij zal ook het CJVF vertegenwoor digen in de nog op te richten Provin ciale jeugdraad. n WEMELDINGE, 15 sept. Zater dag heeft burgemeester C. N. F. van Sas het nieuwe wijkgebouw annex badhuis van „Het Groene Kruis" in aanwezigheid van een groot aantal ge nodigden geopend. Daartoe was een bijeenkomst belegd in het Hervormd Jeugdgebouw, die door de voorzitter, de heer Jac. Burger Fz. werd geopend met een openingsrede, waarin hij o.m. het tot standkomen van het gebouw schetste en allen, die daaraan hebben medegewerkt hartelijk dank bracht. Na de toespraak van de burgemees ter, die o.m. opmerkte zeer veel waar dering te hebben voor 't actieve werk van de plaatselijke Groene Kruisver eniging, voerden het woord de heren Polderman uit Yerseke en Traas uit Kapelle namens de zusterverenigin gen en burgemeester P. J. Keijzer uit Papendrecht als oud-burgemeester. Trouwens ook het prille begin was sensationeel. Nederland leidde een eerste aanval via de linkervleugel, die werd afgeslagen. Maar Notermans legde Abe Lenstra onmiddellijk daar na de bal voor de voeten. Een kogel volgde, maar doelman Pernumian stopte het keiharde schot, zonder evenwel controle over de bal te ver krijgen. De bal sprong terug in het veld, waar Lenstra klaar stond om met de buitenkant van de rechtervoet een verraderlijk boogballetje te plaat sen, dat in de linkerbovenhoek ver dween (01). Er waren toen nauwe lijks twee minuten gespeeld. SLECHTS UITSTEL De reactie van de Zwitsers op dit doelpunt was verrassend. Nadat Van der Gijp een keer over en naast had geschoten, kreeg de gevaarlijke An- tenen (de aanvoerder) de bal en loste een verschrikkelijk hard schot. De Munck stopte, maar kon de bal niet onder controle brengen. Een der ach terspelers ontzette echter. Het betekende slechts uitstel: enige tijd later maakte Notermans een non chalante fout. Via Eschmann kwam de bal wederom bij Antenen, die een laag schot in de linkerhoek zond, waar De Munck tevergeefs naar greep (11). De Oranjehemden lieten het daarbij echter niet, hoewel de Zwitsers toch meer en meer het spel gingen beheer sen. Er was een kwartier gespeeld toen Riva plotseling in het midden opdook en van 10 meter afstand een effectvol schot loste, dat via de bin nenkant van de paal in het Neder landse doel verdween (21). IETS EERDER In het tweede kwartier van de match verdween de Zwitserse meerderheid. Talrijk waren de duels tussen Van der Gijp en Kernen. Uit één van deze du els resulteerde een strafschop. Abe gaf een handig boogballetje. Van der Gijp ontsnapte aan zijn bewaking en was juist iets eerder dan de Zwitserse kee per bij de bal, die via de borst van de Nederlander in de touwen verdween (2—2). Vijf minuten voor rust scoorde Bos- selaar uit een half mislukte voorzet van Lenstra het derde Nederlandse doelpunt en tevens de winnende goal (2—3). De tweede helft kenmerkte zich door tal van verrassende momenten, door fel opdringen van de Zwitsers, stug verdedigen van de Oranjehem den eneen door Kees Kuys ver oorzaakte penalty, die echter door An tenen tegen de lat werd getrapt. Het slot van de wedstrijd werd gevormd door het ten val brengen van Van der Gijp door de Zwitserse doelman, die inplaats van de bal de benen van de Feyenoorder greep. De scheidsrechter floot echter niet. Weinige seconden later volgde het verlossende fluitsig naal. De Oranjehemden hadden reden tot juichen. MIDDELBURG, 15 sept. De raads leden hebben vandaag een pakket zeer belangrijke stukken ontvangen ter be handeling in de vergadering van 25 september a.s. B. en W. vragen in de eerste plaats een krediet van f 650.000 voor de omschakeling van het hoog spanningsnet van 3.000 op 10.000 volt en van f28.000.voor het aanleggen van kabels voor de straatverlichting. Een tweede voorstel is te beslissen tot onderhandse aanbesteding van de bouw der brandweer- en reinigingsga rage door de N.V. Boele en Van Eeste ren. Er is een redelijke kans, dat de rijksgoedkeuring zal worden verkre gen. Vervolgens wordt een krediet van f 180.000.gevraagd voor nieuw brandweermateriaal. Het is alleszins billijk volgens b. en w., dat in verband met deze uitgave een brandverzeke ringsbelasting wordt ingevoerd en wel twee procent van het onroerend en twee promille van het roerend goed. De opbrengst wordt geschat op f27.000.Dan is er een voorstel tot het vragen van een hogere algemene uitkering uit het gemeentefonds voor 1957 en een voorstel de zes procent sa larisverhoging aan het gemeenteperso- neel uit te betalen, waarmee per jaar f 80.000.is gemoeid. Aangenomen naar Oosterhout-Slijk- Ewijk, A. C. Honders, Ned. Herv. pred. te Sas van Gent. - Sr*' *r SM WM Burgerij zorgde voor aangename verrassing KRABBENDIJKE, 15 sept. Op de meest hartelijke wijze heeft Krabbendijke afscheid genomen van burgemeester J. Vader, die bin nenkort naar Pijnacker vertrekt. Ruim 23 jaar heeft hij de belangen van deze gemeente gediend, waarvan negen als burgervader. Tijdens een des middags gehouden buitengewone raadszitting werden vele woorden van lof aan zijn adres gericht en dat de burgerij zijn werk heeft gewaardeerd bleek uit het feit, dat men spontaan f 719,bij eengebracht had „als afscheidsgift". Bijna 20 sprekers hebben des mid dags in de met bloemen versierde zaal van hotel „De Koophandel" het woord gevoerd. De burgemeester kwam zelf eerst aan het woord. In zijn afscheidsrede merkte hü op, dat het voor hem, ondanks zijn eer volle benoeming, geen eenvoudige zaak is om afscheid te nemen. Immers, er zijn in al die jaren nauwe vriend schapsbanden gelegd, vooral in de tij den van beroering (oorlog, bezetting, tweemaal evacuatie en watersnood). „Ik ben dankbaar jegens God, dat Ingezonden Mededeling (Adv.) alles zo goed met ons is gegaan", zo zei hij. „Wij zijn zo met Krabben dijke vergroeid, dat de geschiedenis van de gemeente, ook onze geschie denis is. Wij zijn één met de bevol king". Het is de gewoonte, dat bij een af scheid van een burgemeester een in- ventariesatielijst wordt opgemaakt, zo zei hij. Daarop staan: de nieuwe veiling, sportterrein, woningbouw, uitbreiding begraafplaats, verbetering van stra ten, nieuw gemeentehuis enz. Een lijst om trots op te zijn. Hij richtte zich ook tot de wethou ders Gebraad en Van Velzen, met wie hij al de jaren op aangename wijze heeft samengewerkt en bracht ook dank aan de raadsleden, de secretaris, secretariepersoneel, plaatselijke poli tie, de heer A. Wagenaar, havenmees ter (een „ouwe bekende"), districts opzichter De Jonge, brandweer, ge meentebode Fonteyn, doktoren, wijk verpleegster, hoofden van scholen, en predikanten. Ook betrok hij in zijn toespraak alle verenigingen, waarin de heer Vader zitting had. Daarna richtte hij zich tot de heer W. P. Gebraad, wethouder en nu loco burgemeester. De heer Gebraad nam de ambtsketen De door Nederland in Lausanne ge speelde en met 32 gewonnen voetbalwedstrijd tegen Zwitserland begon al direct sensationeel, toen Abe Lenstra, nog geen twee minuten na het beginsignaal een uit de Zwit serse doelmond terugkomende bal ijzig kalm over doelman Pernumian heen „lepelde" (01). V.l.n.r. op deze foto welke dit mo ment in beeld brengt: Kernen (3), Cor v. d. Gijp op Abe afstormend, Zurmuehle (4), Von Landen (5), Koopal, doelman Pernumian, Weber (6), Perruchoud (2) en half zicht baar Abe Lenstra juichend. over en vertelde, dat een luchtfoto van de gemeente gemaakt zal worden, die de heer Vader namens de raad wordt aangeboden. Mevr. Vader ontving een bloemstuk. Ook voerde nog het woord wethou der G. van Velzen en gemeentesecre taris Bos, die namens het gemeente- personeel een opzetkast overhandigde. SPREKERS Tal van sprekers kwamen hierna aan het woord. Wij noemen burgemeester Th. Andriessen van Ovezande (na mens B. en S.) majoor van Ballegoyen de Jong, districtscdt rijkspolitie; mr. Schlingemann (Z.L.M.); Dr. Ampt, Yerseke (Rode Kruis); burgemeester A. Schipper, Kruiningen (nabuurge meenten); L. Th. Vogelaar (Landb.- vereniging); A. de Lange, Goes (Zie- kenhuisverpleging)de heer Sentse (Volksonderwijs); G. J. Noome (ge meentegeneesheer en Groene Kruis); A. M. Zuydweg (Oranjevereniging); H. Don (hoofden van scholen en kleu teronderwijs)J. Adam (maatschappe lijke zorg); J. P. Roos (gemeente-arts, wijkverpleging en T.B.C.-bestrijding) ds. J. B. Bel, pred. geref. gemeente (namens de kerken)B. J. J. M. Ste vens, gemeente-architect; J. P. Kake- beeke (Korfbalvereniging). Verschil lende sprekers boden geschenken aan. Des avonds heeft de heer L. Th. Vogelaar namens de burgerij en ten aanhore van een groot aantal inwo ners de afscheidsgift aangeboden. Full Speed ligt in de vir- giniaklasse steeds 'n ronde vóór I Geen wonder, want echte kwaliteit wint altijd I Voor ieder, die van *n supe rieure Virginia houdt, staat nu de keuze vast. Die keuze luidt voortaan: Ook iweede en derde iitel naar Middelburg GOES, 15 septNa Swift V zijn ook Swift VI en Swift Snel er in geslaagd het kampioenschap van hun afdeling te veroveren. Korfballievend Middel burg kan er zich dus op beroemen de drie eerste titels in de wacht te hebben gesleept. In de eerste klasse moest Zeelandia met 35 de meerdere erkennen in Olym- pia. De kansen van Zeelandia om aan het degradatie-gevaar te ontkomen zijn daardoor zeer gering geworden. In de tweede klasse A. won Animo met grote cijfers (75) van Swift III en boekte daarmee de twaalfde zege in successie. Vopo, dat Vios II met 4—6 klopte, neemt nu de (derde) plaats van de Middelburgers over. In de tweede klasse B. zorgde Scam- polo II voor een verrassing door kop loper Top met 64 te verslaan. Luc- tor, dat Zuidwesters II een 72 neder laag toebracht, nam de leiding over. B.K.C. speelde zich van de onderste plaats, die nu voor Zuidwesters is, af door Volharding II verrassend te klop pen (4—3). In de derde klasse A. kwam Swift IV, dat Stormvogels met 91 „in maakte", weer iets dichter bij koplo per Animo II. Atlas bleek niet opge wassen tegen Vedo (4—7). In de stand kwam overigens geen wijziging. KAMPIOEN In de derde klasse B. behaalde Swift VI de titel door een 82 zege op Ondo. VZOD en DOS '55 gaven elkaar geen duimbreed toe (00). In de derde klasse D. leed Kats een verrassende nederlaag tegen De Poel II (53). S.S.S. haalde bij S.V.S. de punten weg (4—6) en Olympia hand haafde zich op de tweede plaats door een 90 zege op Zeelandia II. In de derde klasse E. moest Voto Scampolo III worden gespeeld. Geen van beide clubs was echter opgeko men. Vopo II is niet ver meer van de titel af. Het klopte zaterdag Elto II weliswaar met slechts 12, maar heeft nog maar één puntje nodig om de vlag te hijsen. Bij de adspiranten waren de uitsla gen als volgt: A. Vlos A—Vopo 2—2; B. Swift KwiekAnimo B 62; On do—Zuidwesters A 5—3; Swift Snel K.V.L. 60 (Snel kampioen); C: Swift LenigAtlas (Atlas n.o.g.); D. Blauw WitVolharding (wegens kin derverlamming uitgesteld); Zeelandia De Poel 50; Luctor B—Volharding B 1—3. MIDDELBURG, 17 sept. Zondag middag om drie uur is de 48-jarige A. de N. uit Arnemuiden met zijn brom fiets op de Nieuwlandseweg, in de na bijheid van Middelburg, komen te val len; met een wond aan het hoofd is hij door de politie naar het gasthuis te Middelburg vervoerd. Het slachtoffer bereed zijn bromfiets onder invloed van sterke drank. KRABBENDIJKE, 16 sept. Na een ambtsperiode van vijf jaar heeft ds. A. T. Besselaar, wegens vertrek naar Eindhoven, afscheid genomen van de geref. kerk. Zijn afscheidswoorden had hij ge kozen uit Psalm 150, met als thema „Het eeuwig halleluja". De volgende punten hield hü de gemeente voor het levenslied, loflied, en het volks lied. Na de preek sprak ouderling C. Boucherie, namens kerkeraad en ge meente, ds. Ph. Stoffels, namens de classis en zusterkerk Rilland, ds. J. van Leeuwen, die met bijna de gehele ned. herv. kerkeraad aanwezig was, namens de herv. gemeente en burge meester J. Vader, namens het gemeen tebestuur. De gemeente zong hierna de schei dende predikant staande Gez. 28 vers 2 toe. Ds. Besselaar sprak tenslotte een afscheidswoord. De kerk was geheel gevuld. Veiling Zuid-Beveland" werd goede iweede.. GOES, 15 sept. De jury, bestaande uit de heren ir. A. W. van de Plassche, directeur-generaal van de landbouw, C. Houdewijn, voorzitter van de Ned. Fruittelersorganisatie en ir. J. J. van Hennik rijkstuinbouwconsulent te Goes, kende de prijzen, die door de fruitfee op de markt werden uitgereikt, als volgt toe: Categorie I: artistieke wagens, speci fiek fruit, zonder reclame. Eerste prijs en wisselbeker: N.V. Zeeuwse Fruit teelt Mij, Kloetinge, 88 punten, tweede prijs Veilingsvereniging Zuid-Beve land, 87 punten, derde prijs: Afd. Goes van de Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde, 85 punten, vierde prijs: Fruitteeltbedrijven „Koornpolder" 's-Gravenpolder en „Oostketelaar", Le wedorp, 80 punten, eervolle vermel dingen: N. J. Mulder N.V. Goes, 76 punten, D. Fokke, Goes, 70 punten, fa. Sturm Goes, 60 punten en A. L. Schrier, Kapelle, 60 punten. Categorie II, reclamewagens, bestaan de uit fruit, doch met bescheiden re clame: Eerste prijs: Gebr. J. C. en P. C. van 't Westeinde, 's-Heer Arends- kerke, 88 punten, tweede prijs: Goese Middenstandsvrouwen, 77 punten; der de prijs: Hero Conserven, Breda, 75 punten, vierde prijs: M. Tilroe, Kloe tinge, 72 punten, eervolle vermeldin gen: Aseptafabriek, Delft 67 punten en A. Jobse, Goes 64 punten. Categorie ni, luxe wagens opgemaakt met fruit: Eerste prjjs: N.V. Louisse, Goes, 88 punten, tweede prijs: Pik's garagebedrijf, Goes 81 punten, eervolle vermeldingen: Automobielhandel M. de Dreu en Co, Goes, 73 punten, E. A. Spelier, Goes 71 punten, J. van Fraas- sen, Goes, 65 punten en Gebr. de Baar, Goes 59 punten. OORDEEL DER JURY In hotel „De Korenbeurs" heeft ir. Van Hennik namens de jury een al gemene indruk gegeven. Hij zeide dat de jury veel bewondering heeft voor dit corso en voor de organisatie van de fruitweek. Het onbreekt ech ter, zo zeide ir. Van Hennik, bij het Goese fruitcorso nog aan een alge meen leider, die het corso een artis tiek geheel doet zijn, o.a. door de deelnemers wenken te geven bij het samenstellen der wagens. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, PIETERNELLA DE VOOGD geb. de Kam. Uit aller naam: J. VAN KEULEN. J. F. VAN KEULEN- DE VOOGD. Domburg, 14 september 1956. Weverijstraat 10. Heden is in haar Heer en Heiland ontslapen onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante MARIA WILHELMINA LE COINTRE, Wed. van de heer M. Arnoldi, in de ouderdom van 74 jaar. Voorburg: J. C. Le Cointre. J. Le Cointrede Priester. Middelburg: A. U. Le Cointre. Th. P. Le CointreBalk. J. L. Le Cointre. A. L. Le Cointre. Rotterdam: D. P. Le Cointre—de Kruijk. G. de Kruijk. Pretroria (Z.-Afr,): P. A. GooteLe Cointre. J. H. Goote. Den Haag: J. C. de BondtLe Cointre. Neven en Nichten, Goes, 14 september 1956.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2