WILD japt KEUKEN URLMiA PUZZLE HET BOEK ln Uoilcu td r Tien tegen één! Voor da vrouw mouwloze vest en yeuiog&lte U1T DE Onder 'Incident' tijdens de schrijfles VANDAAG EENS Uit de wereld van Is Uw nieuwe abonné er al? „UIT PURE VRIENDSCHAP" in Wat heb je tegenwoordig toch verschrikkelijke mensen, die zomaar iets gaan ondernemen, zonder dat ze daarvoor of ficiële toestemming hebben ontvangen. Moest eenvoudig niet kunnen voorkomen! Na deze ontboezeming denkt u wellicht, dat ik met veront waardigd gezicht, alsmaar afkeurend, het hoofd zit te schud den in mijn schrijfhoekje. U hebt het finaal mis, want terug denkend aan het ondernemende jonge span, dat nu „ergens in Nederland" zit te genieten van een sprookjesmooi huisje, dat de jongeling zelf vervaardigde, voel ik me allerplezierigst. Er is, alweer „ergens in Nederland", een eerzaam huisvader die met vrouw en huwbaar kroost een mooi huis bewoont. Dat huis staat op een groot brok grond, omdat 's mans broodwinning in de agrarische richting ligt. Op die grote lap grond staat, stond kan ik nu eigenlijk beter zeggen, een stenen schuur. Nee die schuur is niet afgebroken, alleen maar zodanig omgetoverd van binnen dan dat je eenmaal binnen de voordeur zijnde met geen mogelijkheid iets van een schuur kunt ontdekken. In des huisvaders gezin was een aar dige jonge dochter, die een even aardige en vooral ook vaardige verlooide had. Had, schreef ik, want die verloofde is nu omgeschakeld tot echtgenoot. Het is heel raar om te zeggen, maar dat jonge stel had trouwplannen, wat je wezenlijk niet kunt begrijpen na al die verhalen, welke je hoort op woningge- bied. Enfin, ons jonge stel had er de moed voor bijeengebracht. Ze gingen daarom aan de slag. Ze hadden evenwel niet alleen trouwplannen, maar ook grondige kennis van zaken als woning- situatie en woningbeleld ter plaatse. Daarom besloten ze te gaan praten met de hoogste instantie. HUN „hoog ste instantie" dan, d.w.z. de vader van de toekomstige bruid. Natuurlijk had het jonge stel eerst samen veel ge praat, maar zulke discussies zet ik niet in de krant, al zou ik ze weten, ge dachtig aan zoveel jaren terug Anders aanpakken „We moesten het wel een beetje an ders aanpakken", zei het nieuwbakken huisvrouwtje, „want als we hadden moe ten wachten tot we een woning hadden toegewezen gekregen, dan hadden we zo ten naaste bij de leeftijd van grootpapa en grootmama bereikt en dat vonden wê niet zo leuk". Volgens haar verder verhaal heeft haar vader eerst eens bedachtzaam achter zijn oor gekrabbeld en toen zei hij: „Nou, je gaat je gang dan maar Jan." De jongen heet op geen stuk ken na Jan, maar ik laat hem onvind baar zijn, want stel u eens voor, dat 'spROOkjeswonmq' van jong stel ze werden ontdekt in hun sprookjes huis, dat zonder toestemming werd ge bouwd. Och, eigenlijk is het niet eens gebouwd, maar Jan heeft binnen vier rechthoekige schuurmuren een verruk kelijk huisje getoverd. Dag èn nacht De talenten van de toen nog toekom stige echtgenoot liggen de technische kant uit, gelukkig, want die kant uit vindt hij ook zijn broodwinning. Des daags verrichtte genoemde Jan, die geen Tan heet, alles wat hij moest doen om tan het einde van de maand naar eer en geweten zijn salaris in ontvangst te kunnen nemen, nadien begon voor hem Pi dag pas goed, al was het dan circa zeven uur in de avond. Wat hij gedaan heeft, weet ieder, die wel eens een huis heeft zien bouwen, en dat is heel wat. Alleen het metselen van de buitenmuren bleef deze bouwmeester bespaard. Een rondgang En nu zou ik wel willen, dat u alle maal even met me meeging om het huis te bekijken. We stappen de mooie voor deur aan onze rechterhand en we staan halletje. Hecht tegenover ons is een deur, die toegang geeft tot een klein vertrekje, waar ieder graag even alleen vertoeft. Dit vertrekje is echter behoorlijk ruim, omdat er ook een douchegelegenheid is, tot in de puntjes verzorgd. Links van ons is een open trap, die we straks zul- ljn bestijgen, maar nu gaan we door de deur aan onze rechterhand en we staan in een ruime, zeer smaakvol ingerichte huiskamer. U krijgt een ogenblik tijd om de woning te bekijken. Want dat is toch het kunststuk van de echtgenoot, waarop de jonge vrouw meer dan trots is. Meubelen kun je naar je smaak kopen, als je maar betaalt, vindt ze, maar zo'n huis in een schuur bouwen, dat doet niet ieder haar man na, waar mee we het ten volle eens zijn. ngezonden Mededeling (Adv.) Tien tegen één dat negen van de tien huisvrouwen MAÏZENA DUR YEA gebruiken. Een keuken geheim, dat overgaat van moeder op dochter, al sinds vele genera ties. Voor het binden van groen ten, soepen en sausen is er niets beters. Met MAIZE NA DUR YEA etjn mislukkingen uitgesloten. Maar.laat niets aan het toeval over. Als U Uto leverancier vraagt om maïzena, zeg er dan uitdruk kelijk bij DUR YEA. Dan pas weet hjj, dat U de echte, originele MAÏZENA verlangt. Keuken-kamer Intussen hebben we al gezien, dat in de muur tegenover het raam een schuif deur is en voor een deel een glazen wand. Daarachter ligt de praktische en zeer wezenlijk ook gezellige en smaakvolle keuken-kamer. Daar is een rustige hoek waar ook de huisvrouw kan vergeten dat ze in haar keuken is en achter „haar rug" is de grote aanrecht, de „werk- bank" voor de huisvrouw en verder zijn er kasten, die het huisvrouwelijk hart in verrukking brengen. Als we alles hebben bezien, keren we op onze schreden terug en gaan de trap eens op. Een ruime slaapkamer, een lo geergelegenheid, vaste wastafels met koud en warm water en kastenwat wil je nog meer? Schakelaar werd omgedraaid In kan niet het hele loflied nazingen, dat het vrouwtje zong, haar man ter ere, maar een eresaluut verdient hij zeker wel. „Weet u, wat ik wel eens deed als ik 's nachts wakker werd?" vroeg ze. „Vanuit mijn slaapkamer raam kon ik precies zien of hier het licht nog brandde en als ik dan zag, dat het al tegen twee uur ging, dan ging ik voorzichtig naar de hoofd schakelaar van het licht in onze gang en draaide die om, want de schuur kreeg het licht van hier uit en dan moest Jan wel ophouden en naar zijn eigen huis gaan, want dan vond ik het welletjes." Dan had Jan de andere avond nog ge zegd, dat hij eigenlijk kwaad was ge weest op haar, maar dat was na zoveel uur weer verwaaid. Prinsheerlijk En daar zaten ze nu prinsheerlijk in hun eigen huis, helemaal vrij en met al les er in aan comfort wat een jong vrou wenhart maar kan verlangen. Wat wil j* meer? Wel, geheimhouding, want als hét wordt ontdektZe moeten toch ergens wonen, zegt u. Natuurlijk, maar hun adres Is: „Per adres de weledele heer Senior". Heel gewoon hé? Maar u bent het natuurlijk geheel en al met me eens, dat zoiets absoluut niet mag. Je moet alle toestemmingen heb ben, die vereist worden. Intussen krijg je door deze ondernemingsdrift en werk lust van een jongeman en de zorg van een liefhebbend meisje, dat de schake laar bi) nacht en ontij omdraait, weer 'n beetje moed voor ons Nederland. Zulk een geslacht hebben we toch ook nog. Gelukkig. Het adres vraagt u me? nee, al stond er een hele gewapende macht om me heen en een reeks ambte naren om van te rillen erbij, van mij geen sylabe te horen. Maar het Is ergens in Nederland, zelden we Voor de oorlog als het ging over de plaats van onze sol daten. En dan was het verder zwijgen. Zo ook nu. MAJA. HET Gewild en modern en mouwloos, strak getailleerd vestje, rondom doorstikt toet een brede naad, ziedaar ons pa troon van deze week. We willen zo graag nog geen afscheid van de zo mer nemen en onze luchtige ja- RECEPTEN VOOR Belofte maakt schuld". De plicht, in dit spreekwoord n vervat, aanvaardend, kostte mij dit enige ogenblikken zwaar piekeren, want ik moest voor u een keuze doen. Onlangs beloofde ik u immers enkele verrukkelijke re cepten uit het boekje van het Be drijfschap voor Pluimvee en Die ren te plaatsen. Er zijn 33 recepten en dan weet u wel, dat ik een moeilijke opdracht had te vervul- Aan Tante .ruua Zeeuwech Weekenc Bot» ponnetjes nog even doordragen. Wat is dan gemakkelijker dan een vest bij de hand te hebben als het ons toch een beetje te kil gaat worden? Veel stof heeft u er niet voor nodig, nl. 75 cm k 140 cm breed. De sluiting valt in de taille en wordt geaccentueerd door twee knopen. Wijze van bestellen Plak aan de adreszijde van een brief kaart, naast en buiten het verschuldigde bedrag (ƒ0,93) aan geldige postzegel» en adresseer deze aan de Redactie van het Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststraat 90 te Goes. Aan de andere zijde vermeldt U uw naam, adres, maat en nummer (no. 225) van het gewenste model. Plak nooit voor meer dan 0,93 aan postzegels extra óp een briefkaart, want wat meer ge plakt wordt is waardeloos. Bestellingen onder rembours worden niet aangenomen en de patronen worden niet geruild. De redactie heeft geen patronen ln voorraad, 't persoonlijk komen afhalen aan ons kantoor heeft dus geen zin. 'nnripn M„rtp4pling (AdV.) len om u het beste „boutje" voor te zetten. Nu dan, u „krijgt" ge braden kip en dan als heel extra'- tje fazant of patrijs met zuurkool. Kip braden Men kan de kip in zijn (moet natuur lijk zijn in haar) geheel of in stukken gesneden braden. De kip braden in een braadslede in een flink warme oven. De boter of marga rine zolang verhitten, tot het schuim juist begint weg te trekken. De kip aan alle kanten dichtschroeien in het hete vet. Daarna de oven temperen zo, dat de kip zachtjes blijft braden. De kip om de tien minuten bedruipen met jus. De kip niet keren, doch als de bovenkant bruin is, deze bedekken met een beboterd papier. De kip in ruim een uur bruin braden. De lever de laatste vijf minuten meebraden. Om te constateren of de kip gaar Is, kan men met een vork de kip inprikken ln de gewrichten, die zeer los dienen te zitten. Heeft men geen oven, dan kan men de kip ook braden in een braadpan bovenop het vuur, en dan doet men als volgt. De boter of margarine zolang verhit ten tot het schuim juist begint weg te trekken. De kip aan alle kanten dicht schroeien in het hete vet. Het vuur tem peren. Een deksel op de pan doen en de kip in een uur bruin en gaar braden, onder nu en dan bedruipen. De lever de laatste Vijf minuten meebraden. Om te constateren of de kip gaar is, kan men met een vork de kip inprikken in de gewrichten, die zeer los dienen te zitten. De kip uit de jus nemen en voorsnijden d.w.z. de poten er afsnijden, de vleugels met een stukje borstvlees aan weerszij den van het borstbeen lichten. De stuk ken borstvlees schuin in enkele stukken snijden. De jus afmaken met water. De kip geven met b.v. compote, appelmoes, of een groente zoals erwtjes, snijbonen, spinazie, champignons, sla, met puree, gebakken aardappelen, pommes frites of rijst. Men kan koude kip opdienen mét mayonaise en sla. Fazant of patrijzen De tweede bout, die ik li voorzet uit bovengenoemd boekje is dus een fazant of twee patrijzen. Ge moet er ook nog bijnemen 1 of 2 lapjes lardeerspek, van 75 gram, 100 gr. vers of gezouten spek, 200 gram knak worstjes, 1 kg zuurkool en 200 gr. boter of margarine. De fazant of de patrijzen wassen, af drogen _-n zouten. Het lardeerspek om de borst van het gevogelte binden, het in de boter of mar garine aan alle kanten bruin braden. De zuurkool met weinig water en het stukje spek opzetten. Een gedeelte van de jus toevoegen. Het gevogelte in de zuurkool leggen en ermee bedekken en het geheel ln een uur zachtjes laten gaar worden. De knakworstjes in ruim water ln 10 minuten gaar laten worden. Het gevo gelte utt de zuurkool nemen en voor snijden, zoals boven omschreven is. Het spek uit de zuurkool nemen en ln plak jes snijden. Het gevogelte opdienen met de zuurkool, het spek, de knakworstjes, aardappelpuree en jus. Minder kiespijn Hierna kan ik niet anders doen dan u recht hartelijk, smakelijk eten toe te wensen. Na even gepauzeerd te hebben om de overstap te maken naar „Minder kies pijn door goede voeding" ga ik u ver tellen, dat u hl een vouwblad van het Voorlichtingsbureau van de Voedings raad, Koninginnegracht 42, Den Haag, heel wat goede raad kunt vinden om uw gebit in goede conditie te houden. Mocht deze raad voor u te laat komen, dan, door eigen Blechte ervaring geleerd, zult ge u zeker haasten de gegeven raad te benutten voor uw kroost. Het gebruik van de juiste voeding is van het aller- Friese beschuit .VABSISKEN T E I E E U W A R 0_«M) grootste belang hiervoor. Natuurlijk moet de tandverzorging niet vergeten worden. Omdat ik niet de hele inhoud van dit zo nuttige vouwblad kan overnemen, ga ik ook eens goede raad uitdelen en Wel deze: Bestel zelf eens zo'n vouwblad. Voor de kleinigheid van 10 cent wordt ge schatten in wijsheid rijker. Het adres weet ge nu, dus wat let u om het te doen? Na de maaltijd gaan „Kunstmin" uit MAJA. Mijn beste nichtjes en neven. Als ik dat nu eens van te voren ge weten had, danWat ik graag te vo ren had willen weten en wat lk dan ge daan zou hebben? Dat zal lk maar eens gauw gaan ver tellen. Als ik tevoren geweten had, dat er vorige week zo'n prachtige tentoon stelling van bloemen en planten In Goes zou komen, waarbij ook een masSa bui tengewoon mooie vogels te zien waren, dan had ik jullie allemaal aangeraden op de tentoonstelllngsdagen naar Goes te komen, want dat was nu net eens wat voor jullie geweest. Er waren zoveel soorten dahlia's en in de fijnste kleuren, dat ik er niet op uit gekeken raakte. Telkens liep ik weer eens terug om de boeketten en bloemen manden opnieuw te bekijken. Wat moe ten de mensen, die al deze verschillende soorten kweken daarvoor veel geduld bezitten en ook heel veel zorg daaraan besteden. Maar weet je, wat ik op zo'n bloemententoonstelling ook altijd zo prettig vind? Je leert er al kijkend zelf ook weer veel, dat je gebruiken kunt. Nee, ik ben niet Van plan om nieuwe soorten te gaan kweken. Dat laat ik aan de knappe vakmensen over. Maar je ziet eens, hoe je een mooi boeket moet ma ken en welke kleuren het best bij elkan der passen. Dat is nu eens wetenschap, die je thuis goed kunt gebruiken want het maakt een kamer toch maar echt ge zellig, als er eén paar vazen staan, waar in de bloemen op de juiste manter zijn geschikt. Toen lk al dat moois zag, dacht ik opeens: de politie moest sommige kwa jongens, die er plezier ln hebben de bloemen en struiken in de plantsoenen te vernielen eens meenemen naar zo'n bloemententoonstelling en hen daar eens laten Vertellen, eerst wat moeite het kost iets moois te kweken en ook wat vreug de het is voor ieder, die dit werk doet, als er zulke prachtige bloemen en plan ten komen. Dan moeten zulke rakkers zich tot wel diep schamen, denken jullie ook niet? O, ik weet wel, het zijn er al tijd maar een paar, die zulke afbraak- werkjes doen, maar intussen, een enkele van die rekels kunnen het werk van ja ren toch maar kapot maken, en dan ook het genoegen wegnemen van de mensen, die anders graag eens langs tuinen en plantsoenen wandelen om daarvan te ge nieten. Ik vond het leuk, dat er die middag toen lk er Was, ook nog al heel wat jon gens en meisjes waren, zo ongeveer van jullie leeftijd. Nu, die liepen ook eens aandaohtig te kijken en je kon merken, dat ze genoten van al die bloemenpracht. Maar ook de vogels kregen veel aan dacht. Geen wonder, want zelden zie je zoveel verschillende vogeltjes bijeen in zulk een rijkdom van kleuren als vorige week in Goes. Er was een klein vogeltje, dat zulk een vlamrood verenpakje had, dat ik hem maar de naam van vliegend vlammetje gaf. De parkletjes zaten zo gezellig bij elkaar te knuffelen, dat het mij leek, alsf ze een beetje troost bij el kaar moesten zoeken, omdat ze nog een beetje van streek waren door de ver huizing naar Goes, Er was een grotere vogel met een snavel, zo groot als een flink zakmes, die, als je hem toesprak altijd, op zijn manier dan, een antwoord gaf. Het was een raar antwoord voor een vogel hoor, want het klonk meer als het mekkeren van een schaap. Die grote witte kakatoe met zijn gele pluimpje op de kop, zat maar steeds in alle statigheid rond te kijken, terwijl hij het vertikte ook na de meest vriendelijke toespraak om eens wat beweging te nemen. Ja, die vogels hadden van de jeugd genoeg be kijks. Een paar aquariums kostten me ook een poos, want daar kreeg ik niet genoeg van. Wat is er in de vissenwereld toch ook veel te zien. Vooral een paar kleine visjes heb ik goed bekeken in hun licht en luchtigjes door het water schie ten. Het was net, alsof die bij het fijne kopje en bij de staartvin een heel klein gloeilampje hadden zitten, dat een beetje licht uitstraalde. Ik zou wel willen, dat er in alle dorpen van Zeeland zo'n tentoonstelling kwam en dan zou ik jullie beslist aanraden daar heen te gaan. Je kunt er van zoveel moois genieten. Enprobeer dan ook eens zo'n knaap mee te nemen, waarvan je weet, dat die anders wel eens wat vernielt aan struik of bloem. Je hebt dan alle kans, dat die het in het vervolg nalaat, als hij eens goed gezien heeft, hoe mooi de natuur wel is. Maar nu heb ik mijn blaadje volge praat. Ik zal dus nu enkel een paar brie ven beantwoorden en dan krijgen jullie volgende week de oplossingen van de raadsels en vanzelf ook een nieuw pak werk, nadat ik de prijs heb toegewezen. Dag allemaal. Jullie tante TRUUS. Boerinnetje te Domburg. In een va kantie mag je van alles vergeten, maar ik bij toch blij, dat je nadien toch weer gauw aan mij ging denken en me een lange brief stuurde. Ik heb veel dezelfde bloemen als jij in je tuintje hebt, maar ik heb ook heel veel dahlia's, die nu zo prachtig in bloei staan. Je hebt er goed aan gedaan de regendagen in de vakan tie te besteden aan breiwerk. Dat is heel wat beter dan te gaan zitten klagen. Kun je kalebasplanten kopen of moet je die zaaien? Zilvervos te Veere. Heb je het borduurwerk van de tas al klaar? Welke kleuren heb je gekozen? Ik ben al een paar maal op de Utrechtse Dom geweest. Een hele klim hoor, maar als Je boven bent, dan word je door het mooie uitzicht wel beloond, hé. Ik houd heel veel van muziek, maar dan moet het ook goede muziek zijn, niet van dat gierende gekrijs, wat sommige mensen ook nog muziek noemen. Ik hoor graag een blokfluit. Doe goed je best om het te lereh. Kon ik je maar eens horen spelen. Blauwvos te Veere. Wat ben jij een eind uit de buurt geweest in je va kantie en wat heb Je veel genoten. Het is gezellig dat je vriendinnetje vlak bij je woont en dat jullie het zo leuk met elkaar hebt. Wat hebben jullie al ge naaid? Ik ben blij dat ik tn dit briefje niet dezelfde klacht heb als jij schrijft, want nu is het eens mooi weer. En dat zal nu bij jullie ook wel zo zijn, want Goes en Veere liggen toch ook niet zover uit eikaars buurt, dat het bij jullie zou stormen en hier prachtig weer zijn. Sneeuwklokje te Aagtekerke. Ik kan heus nu niet ineens het getal van al mijn nichten en neven zeggen, want dan zou ik een lange lijst moeten tellen. Er zijn er natuurlijk ook veel bij, die een tijd lang meededen, maar omdat ze te oud werden, ophielden met mij te schrijven. Als ik die eens allemaal bij elkaar telde, kwam ik in de honderden. Je kunt hier ook zwemmen hoor, maar ik geloof niet, dat alles zo is als in M. Toch fijn, dat jij zo'n echte „waterrat" bent. Zit de gang van het schoolwerk er weer in? Dank voor de „bloemen" ln je brief. Ze zijn mooi. GERRIT had voor da inspecteur Van huismoeders krijg je wel eens de ontboezemingen te horen, dat het nou uitgerekend nèt zal gebeuren als je visite verwacht, dat de pudding het niet verder brengt dan een drabbige vla of dat iets wat als vla bedoeld Is, er gaat uitzien als een geheide pud ding Of er is wat met het zout in eén of ander gerecht niet in orde. En juist de schattigste baby zal gedurende de tijd, dat er gasten zijn, zich gedragen als een huilende wilde. Sommigen zetten een vraag teken achter zulke verhalen, maar ik aanvaard ze met huid en haar, eenvoudig, omdat het mij in mijn baantje net zo vergaat. Geloof me gerust; het reilt en zeilt meestal wel aardig zonder grote averij, maar precies als ook wij „visite" hebben sta ik voor lelijkerd. Schoolbestuursleden moeten natuurlijk by tijd en wyie ook acte de presence geven, omdat ze zich verplicht weten eens poolshoogte te nemen van de gang van zaken. Die bezoeken zijn eigeniyk wel plezierig. „Ons kent ons" zo lang zamerhand wel heel goed en het kritisch bekijken valt mee. Het gebeurde de laat ste keer wel, dat Mieke heel enthousiast na de „officiële" klassikale begroeting, nog even hardop zei, met haar wijsvin ger piekend in de richting van onze pen ningmeester: „Da's me ome, juffrouw", maar geen mens, die dit euvel duidt. Het is tenslotte toch ook geen kleinigheid, als je bloedeigen ome de klas komt bin nenstappen. HOOG BEZOEK Maar vanmiddag hadden we heel hoog bezoek. De inspecteur hoogstder- zelver. Nu kan je van de man geen kwaad zeggen, want hy is menselijk, maar het kwaad zit 'm in het baantje, want hy is toch maar verplicht ons en onze onderhorigen kritisch te bekyken en te ruiken en te tasten, of er geen verborgen onheilen schuilen. Al valt er dan niets te bedekken, je wilt toch graag zo goed mogelijk voor de dag komen, waar of niet? Zo zijn wy mensen nu eenmaal en hierin ïs een schoolmens net als elk ander. KEURIGE BEGROETING Vanmiddag stapt heer inspecteur bin nen, merkwaardig, net als Vorige maal juist als we aan het schrijven zyn. Na keurig door mijn span begroet te zyn en een vriendelijk woord aan mijn adres, doorwandelt de inspecteur de ryen en kijkt eens hier en daar aandachtig naar de geleverde prestaties. Ik voel me heel rustig, want schrijven is een veilig vak. Natuurlijk heb ik er een paar rasknoeiers by, maar wie heeft die niet? Verder levert het merendeel redeiyk goede krabbels, terwijl ik er ook weer als by ieder ander, een paar uitblinkers by heb. Ieder schriftje spreekt voor zich zelf. En een inspecteur is tenslotte vak mens genoeg om te weten, dat je er be slist een paar by moet hebben, die zoiets als spijkerschrift leveren, DOORWERKEN De klas werkt kalmpjes door, als ik een nieuwe regel opgeef en het ïykt of er geen vuiltje aan de lucht zal komen. Maar opeens schiet er als een pyi de schrik door mijn hart. Ik zie Gerrlt zeer aandachtig naar de inspecteur kyken en wel bepaaldeiyk naar de totaal haarloze bol van de weledelgestrenge heer. Ger- rit's ogen volgen de mynheer op al zijn gangen. Als ik niet ingryp komt daar onheil van. Ik weet al té goed, wat ik aan dat jongmens heb. Hy heeft zijn hart op de tong en soms kun je hem regelrecht op z'n Frans „un enfant terrible" noemen. Alles flapt hij er uit. Zelf leg ik hem wel strenge teugels aan, maar naar ik bemerk, schynt men bij hem thuis alles mooi te vinden, wat hy te berde brengt, ook al is het hinderlyk of pyn- lyk voor een ander. Er wordt by een of andere uitval van hem braaf om hem gelachen en dan is ons kereltje het heertje. Dan is het moei- Ujk op school alleen dat vlotte tongetje te breidelen. Maar nu zie ik „het" aan komen, daardoor ben ik gewaarschuwd. Gerrit krijgt het bevel niet om te kijken, maar net als de anderen de volgende re gel te gaan schrijven. Prompt wordt ik gehoorzaamd en het manneke buigt zich volijverig over zijn schriftje, dat er zeer behooriyk uitziet, want Gerrit's vingers zyn al even vaardig als zyn tong. De inspecteur belandt bij Gerrit, die een pluim krygt van de deftige mijnheer en dan is ons maatje hoven zijn toeren. Hij moet dan toch óók wat zeggen. Prij zend komt het er uit: „Uwes het net zo'n kale kop as me opa SCHATERLACH Ik kyk verschrikt naar de inspecteur en deze kijkt naar my. Dan barst deze deftigheid in een schaterlach los, die door KRUISWOORDRAADSEL HORIZONTAAL: 1 Zorgeloos, drank, 2 vrucht, 2 moeite, denkbeeld, 4 vruchtje, 5 volksoverlevering, zacht metalen buis je, 6 vogel, 7 stuurinrichting, paar, 8 aan vaardbaar, 9 handgeklost weefsel, zuid vrucht VERTICAAL: 1 kleur, stuk, 2 soort do minospel, 8 verpakking, deel van de voet, 4 muil, 5 kleed, lastdier, 8 bevel, 7 duin gras, schryfwijze, 8 zwaar Brussels bier, 9 eenmaal, grootspraak. Oplossing vorige puzzle 1 Esculaap, 2 beschuit, 8 prestige, 4 knoestig, 3 Rhodesia, 6 interest, 7 kool mees. Anton Tsjechof, „VERHALEN". Uitg.: „Het Spectrum", Utrecht. Anton Tsjechof, die algemeen wordt beschouwd als de laatste van de grote Russische schrijvers uit de vorige eeuw was de grote man in de bloeiperiode van de Russische literatuur. Het is verheugend, dat „Het Spectrum" de bundel „Verhalen" in de „Prisma reeks" heeft uitgegeven, waardoor ieder in staat is van het werk van Tsjechof kennis te nemen. Het boekje verrast door de interessante wyze, waarop over sim pele voorvalletjes wordt geschreven. het lokaal dreunt. Gerrit kijkt van de één naar de ander. Zo lacht zelfs zyn vader niet. Het loopt alles goed af, maar als de inspecteur vertrokken is over weeg ik, of het niet heilzaam zou zijn om net te doen als in Engeland, waar hoge heren in functie een pruik dragen. Ik vind een inspecteur ook een heel hoge mynheer, die wel in aanmerking zou komen voor zulk een hoofdtooi. Zou mijn idee worden verwerkelijkt, dan zou me dat in de toekomst tenminste een her haling van de schrik van mijn leven be sparen. Als ik er nog over denk.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 11