Zuidbevelandse rundveefokdag te Goes trok weer veel bekijks FRUITFEE BEZOCHT GOESE VEIUNG Drs. Dirker over economische aspecten van het Deltaplan West Zeeuwsch-Vlaanderen - op Oostburg na - geautomatiseerd Dat is vast vals Twee kleuterscholen te Goes tijdelijk gesloten Veere neemt deel aan muziekschool Chefarine „4" „Blitsaerd Knaap" (K. I., GOES), werd kampioen bij de stieren Vloeren in slechte conditie Verbeteringen Mosselzaadvangst was zeer gering voorgesteld De heer Lenshoek deed „schuldbekentenis" Bejaarde man bij Krabbendijke aangereden beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! Woensdag 12 september 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Ook de schapen waren van de partij GOES, 11 sept. De Grote Markt bevatte vandaag een enorme beestenstapel. Ruim honderd koeien en tientallen schapen waren samengebracht op de Zuidbevelandse rundveefokdag en de prov. schapenfokdag. Er was flink wat aanvoer en het materiaal was over het algemeen goed te noemen. Ir. W. L. Harmsen, rijksveeteeltconsu- lent verklaarde na afloop, dat er nog wel iets gedaan kan worden aan het exterieur en het type, maar verklaarde toch voldaan te zijn. Na veel wikken en wegen kwam op 't Hof; Margretha 4, J. Meeuwse, Ella uiteindelijk als kampioen bij de stie ren uit de bus; Blitsaerd Knaap, van de Ver. voor K.I. te Goes; reserve kampioen werd Peter van wed. op 't Hof te Wolfaartsdijk. De kampioen van de melkgevende koeien werd Nora 13 van gebr. Rouw en van de droogstaande Nellie van W. Minnaard-de Graag. In de produktie- klasse werd Moortje van P. Ars te Borssele tot kampioen uitgeroepen, die nu voor de tweede maal de wisselbeker van de marktcommissie veroverde. Burgemeester ten Kate heeft de be ker uitgereikt, alsmede de andere on derscheidingen die de- eigenaren ten deel vielen. Des morgens had de bur gemeester de fokdag met een toepasse lijk speechje geopend. Van de zijde van het publiek bestond veel belang stelling voor dit koeien- en schapen festijn. In de produktieklasse waren ver der nummer 2 Rika 8 van H. C. Fo ley; 3. Bontje van J. van Overbeeke; 4. Steintje 17, J. van Gilst; 5. Flora 3, G. Heynsdijk; 6. Jansje, W. Min- naard; 7. Erna, J. Meeuwse; 8. Em ma, J. van Overbeeke; 9. Esther, J. Meeuwse. DE UITSLAGEN Stieren, geboren voor 1954; le prijs Peter, fokker W. Meliefste, Middelburg, eig. wed. J. op 't Hof, Wolfaartsdijk; stieren, geboren in 1954; le prijs Erik, fokker F. Roelofsvan der Linde, Lut- telgeest, eig. C. M. Kole, Vlake; le prijs Blitsaerd Knaap, fokker S. K. Brandsma, Lekkum, eig. Vereniging voor K.I., Goes; stieren, geboren tussen 31 dec. 1955 en 1 april 1956: 2e prijs Cesar van Jenny, fokker-eigenaar M. H. van Liere, 's Heer Abtskerke; 2e prijs Witte Sikkema, fok ker-eigenaar F, Wondergem, 's H. H. Kinderen; 3e prijs Jets Sikkema, fokker eigenaar A. de Jonge, 's Heer Abtskerke; 3e prijs Paul van de Zanddijk, fokker- eig. H. C. Poley, Kruiningen; kalfvaar- zen, geboren voor 1 jan. 1954: le prijs Dora, fokker-eig. J. van Overbeeke, Ka- pelle; le prijs Emma I, fokker-eigenaar Wed. J. Remijnse, Wolfaartsdijk; 2e prijs Bertha 12, fokker-eig. Wed. J. op 't Hof, Wolfaartsdijk; 2e prijs Elza, fokker-eig. M. Rijk, Heinkenszand; 3e prijs Matje 4, fokker-eig. Gebr. Rouw, Goes. Kalfvaarzen, geboren tussen 31 dec. 1955 en 1 juli 1954: le prijs Hartje 44, W. Blanker, Goes; Maartje 189, fokker-eig, W. Blanker, Goes; Julia, W. Minnaard- de Graag, 's Heer Abtskerke; Marta 3, J Tolhoek, 's Heer Abtskerke; 2e prijs Emma 4, W. Blanker; Stijntje 20, J. van Gilst, 's Heer Abtskerke; Toos van de Noordzijde, Wed. op 't Hof, Wolfaarts dijk; Truus 49, Wed. op 't Hof; Cora van Jenny, M. H. van Liere, 's Heer Abts kerke; Margretha ni, J. Meeuwse, Kloe- tinge; Ella V, Wed. J. Remijnse, Wol faartsdijk; Willij, D. A. Timmerman, Kattendijke; Aagje 3, P. van de Waart, Heinkenszand; 3e prijs W. P. 287, „De Wilhelminapolder". Vaarzen en kalfvaarzen, geboren tus sen 30 juni 1954 en 1 jan. 1955: le prijs Gonda, M. H. van Liere, 's Heer Abts kerke; Willemien, D. A. Timmerman, 2e prijs Erna III, J. Meeuwse, Kloetinge W.P. 294, „De Wilhelminapolder"; 3e pr. Eva 16, G. Heynsdijk, Goes; Julia, M. H. van Liere; Emma II, Wed. J. Remijnse W.P. 290, „De Wilhelminapolder". Vaarzen, geboren voor 1 april 1955 le prijs Paula, fokker-eig. H. C. Poley, Kruiningen; W.P. 303, „De Wilhelmina polder"; 2e prijs Mina 10, G. Heynsdijk Jet 4, A. de Jonge, 's Heer Abtskerke Grietje, M. H. van Liere, 3e pr. Flora 6, G. Heynsdijk; Nienke 7, A. de Jonge; W.P 301, „De Wilhelminapolder"; W.P. 298, idem. Vaarzen, geboren na 1 april 1955: le pr. Corrie, H. C. Poiey; Emma I, C. J. van de Velde, Yerseke; Klaasje I, C. J. van de Velde; Janke 38, idem; 2e prijs Julia, fa. Rijk, Kwadendamme; Xeria, D. A. Timmerman; 3e prijs Zeeuwtje 9, Gebr. Rouw, Goes; Emmy 3, P. van de Waart, Heinkenszand; Klaasje 36, F, Wondergem, 's H. H. Kinderen. Vaarzen, geboren tussen 30 juni 1955 en 1 jan. 1956: le prijs Stijntje 22, J. van Gilst; Martha, fa. Rijk; 2e pr. Mina 11, G. Heynsdijk; Emma van Martha 2, W. Minnaard—de Graag, Coba van de Zand dijk, H. C. Poley; 3e prijs Stijntje 23, J. van Gilst; Blesje III, M. H. van Liere. Vaarskalveren, geboren tussen 31 dec. 1955 en 1 april 1956; le prijs Joukje I van de Zanddijk, H. C. Poley; Zeeuwtje II, Gebr. Rouw; 2e pr. Sisca 3, Wed. J. 2 van de Zanddijk, H. C. Poley, 3e pr. Hartje 45, W. W. Blanker; Martha 4, J. Tolhoek, 's Heer Abtskerke. Melkgevende koeien, geboren na 31 des. 1952: le prijs Zeeuwtje 8, Gebr. Rouw; Bertha, fa. Rijk; Dirkje 115, C. J. van de Velde; 2e prijs Muiier Hilkje, fa. J. Meeuwse, Kloetinge; Margriet, fa. Rijk 3e pr. (eervol) Stijntje 19, J. van Gilst, 's Heer Abtskerke. Droogstaande en melkgevende koeien, geboren na 31 dec. 1952: le prijs Gonda 2 van Gretha, Wed. J. op 't Hof; Efie 30, Wed. J. op 't Hof; Plona 29, Gebr. Rouw; Steenhuizen 92, Gebr. Rouw; 2e prijs Bontje, W. Minnaardde Graag; Ella, H. C. Poley; 3e prijs Mina 6, G. Heyns dijk; Aagje 2, P. van de Waart. Melkgevende koeien, geboren in 1952. le prijs Ella, M. H. van Liere; Esther IH, fa. Meeuwse; 2e prijs Jans 1, C. M. Kole, Vlake. Droogstaande koeien, geboren in 1952: le prijs Nellie, W. Minnaardde Graag; Coba 3, H. C. Poley; Zeeuwtje 6, Gebr. Rouw; Mina 38, Gebr. Rouw; 2e prijs Basje 3, Wed. op 't Hof; Edema 47, idem; Berta, A. de Jonge, 's Heer Abtskerke; Mina 36, Gebr. Rouw; Matje 3, J. Zan- dee, Wolfaartsdijk. Melkgevende koeien, geboren in 1951: le prijs Mietje 146, B. Harinck, 's Heer Abtskerke; Liza 4, F. Martens, Heinkens zand; 2e pr. Grada, C. M. Kole; Annie 2, idem; Nellie, L. Nieuwenhuijzen, 's H. Arendskerke. Droogstaande koeien en melkgevende geboren na 31 dec. 1952: le prijs Blesje, M. H. van Liere; Esther II, fa. Meeuwse; Poelster Marie, H. C. Poley; Jonge Janke 8, C. J. van de Velde; 2e prijs Stijntje 17, J. van Gilst; Koos, W. Minnaardde de Graag; Dora 4, J. Zandee; 3e prijs: Wietske, C. M. Kole. Melkgevende koeien, geboren In 1950: le prijs Gepke 5, L. Nieuwenhuijzen; Emma, J. van Overbeeke, Kapellé, Droogstaande en melkgevende koeien, geboren in 1950: le prijs Marta 2, J. Tolhoek; Roeli 12, C. J. van de Velde; Janke 13, idem; Janke 15, idem; 2e prijs Sara, A. Lamper, 's Heer Arendskerke; Bontje, J. van Overbeeke; Kalma 63, P. van de Waart. Melgevende koelen, geboren voor 1950: le prijs Nora 13, Gebr. Rouw; Van Schouwen, M. Rijk, Heinkenszand; Em ma, J. Simonse, Heinkenszand; 2e prijs M. Rijk. Droogstaande en melkgevende koeien, geboren voor 1950; le prijs Moortje, P. Ars, Borssele; Ina, A. Lamper; Jansje 36, W. Minnaardde Graag; Rika 8, H. C. Poley; 2e pr. Stijntje 14, J. van Gilst, Janny, M. H. van Liere; Esther, firma Meeuwse; Erna, idem; Joukje 11, H. C. Poley; 3e prijs Flora 3, G. Heynsdijk; Mina 2, J. Simonse; Bontje, P. van de Waart; Sjouk 38, J. Zandee. YERSEKE, 11 sept. „Fruit- corso of geen fruitcorso, maar de Goese zakenmensen moet je in de gaten houden". Dat moet zo ongeveer de gedachte zijn ge weest, die een Yersekenaar door het hoofd heeft gespeeld, toen hij dezer dagen enkele muntbiljet ten had ontvangen na gedane zaken. Een briefje van tien zag er zó gloednieuw uit, dat de zoon des huizes opmerkte; „Dat is vast vals". En toen er ook nog enige onzekerheid opdook over de num mering, nam de Yersekenaar (zo eerlijk als goud) een resoluut be sluit; 't tientje werd verscheurd. „Stel je voor, als ik het weer uit geef, ben ik zelf strafbaar". Dat men ook weer te eerlijk kan zijn, constateerde hij enkele dagen la ter, toen bleek, dat hij een echt tientje had vernietigd. Voorzorgsmaatregelen i. v. m. vele ziektegevallen GOES, 11 sept. Na een bespreking met de geneeskundig inspec teur van de Volksgezondheid heeft het college van b. en w. van Goes besloten over te gaan tot sluiting van de openbare en van de bijzon dere kleuterschool, ondergebracht in de barakken aan de Leliestraat. Het besluit is genomen omdat in deze scholen de algemene hygiëni sche toestand, als gevolg van de gesteldheid, het geven van onderwijl in deze lokaliteiten niet langer verantwoord is te achten. Het feit, dat deze vloeren zich in minder goede staat bevinden, zou het ont staan en het verspreiden van onderscheidene ziekten in de hand kun nen werken. In verband hiermede is, aldus b. en w. uit preventief oogpunt voorlopige sluiting van de scholen gewenst. Zeeuwse Vereniging A.R.-gemeentebestuurders HULST, 11 sept. - Dinsdag hield de Zeeuwse Vereniging van A.R.- Gemeentebestuurders haar najaarsvergadering te Hulst. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer A. A. van Eeten, die in het bijzonder welkom heette de heren Lockefeer en Vercouteren, resp. burgemeester van Hulst en Clinge, werden eerst enkele huishoude lijke zaken afgedaan. De aftredende bestuursleden, de heren A. I. Catsman, H. U. Bouwman, A. A. van Eeten en R. Zuidema, werden herkozen. In de vacature van de heer L. A. Verburg v.h. Stavenisse werd gekozen de heer J. van den Bos te St. Annaland. Vervolgens hield drs. F. W. Dirker, hoofd van de afdeling Indu striële Politiek van het ministerie van Economische Zaken, een causerie over „Economische aspecten van het Deltaplan". Blijde dag voor Aardenburg, Groede en Hoofdplaat GROEDE, 11 sept. West-Zeeuwsch-Vlaanderen is thans op de sector Oostburg na volledig lokaal geautomatiseerd, daar dinsdagmiddag de laatste drie netten: Aardenburg, Groede-Nieuw- vliet en Hoofdplaat-Sasput hun automatische centrale in gebruik namen. Men verwacht, dat omstreeks 1959 de nieuwe centrale in Oostburg gereed komt. Bouwgrond is beschikbaar en goedkeuring op het bouwplan werd verkregen. Wanneer deze centrale gereali seerd zal zijn, zal de laatste handcentrale in W.-Z.-Vlaanderen het veld moeten ruimen voor de automatisering, terwijl W.-Z.-Vlaande ren dan tevens zal worden opgenomen in het landelijke interlocale telefoonnet. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen wacht de sector Hulst nog op auto matisering doch verwacht mag worden, dat ook daar de handcentrale spoedig zal verdwijnen. het verdwijnen van de oude, vertrouw de handcentrales gaat een stuk ge moedelijkheid verloren". De burge meester sprak de hoop uit, dat dit vergeten stukje Nederland, of, zoals hfj het uitdrukte „de Rivièra van Ne derland' 'spoedig een automatisch in- terlocaal verkeer zou krijgen met ove rig Nederland. De directeur der PTT, district Bre da, ir. R. Dirks, uitte zijn dankbaar heid voor de medewerking aan de ge meentebesturen. De burgemeester van Groede, de heer J. C. Everaars, hoopte dat „deze ontwikkeling" bij zou mogen dragen tot vermeerdering van kennis. De administrateur van het telefoon district Breda, de heer W. J. Rapper, gaf vervolgens een technische uiteen zetting over de ontwikkeling van het „spreken op verre afstand" en het te lefoonsysteem. o Ditgave Stichting Zecuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. I Jder, Vlissingen; J, Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. Spr. gaf eerst een kort overzicht van de huidige economische structuur in de voornaamste welvaartsbronnen. De snelle groei van de bevolking gaat de laatste jaren gepaard met een sterke uitbreiding van de industrie, van han del en nijverheid. In Zeeland waar land- en tuinbouw en visserij van gro te betekenis zijn voor de welvaart van de bevolking, spelen handel en indu strie een veel mindere rol. De bevol kingstoename is hier veel geringer dan van Nederland in het algemeen, wat mede een gevolg is van de sterke emi gratie naar de centra van het land. Het gevolg daarvan is dat hier betrek kelijk weinig arbeidskrachten zijn, waardoor de uitbreiding van de indu strie wordt belemmerd. In hoeverre de uitvoering van het Deltaplan op de economische ontwikkeling van Zee land van invloed zal zijn valt moeilijk te zeggen. Naast onbetwistbare voor delen staan belangrijke nadelen voor de visserij waarvoor nog geen oplos sing is gevonden. ZOETWATER Voor land- en tuinbouw is van grote betekenis de vermeerdering van zoet water, waardoor verdroging van gron den en verzilting wordt tegengegaan. Als gevolg daarvan kan een belangrij ke verhoging van de bruto-opbrengst van sommige produkten worden ver wacht, terwijl dan ook de stichting van suikerfabrieken, die zoetwater nodig hebben mogelijk wordt. Een ander gevolg is, dat op verkeers gebied de afstanden belangrijk wor den verkort, waardoor o.m. de ver bouwing van hoogwaardige produkten, die snel vervoer eisen, mogelijk wordt. Een meer intensieve bebouwing kan daarvan het gevolg zijn. Wat betreft de invloed op de uit breiding van de industrie, daarop is niet gemakkelijk een antwoord te ge ven. Een sterke uitbreiding van de in dustrie over het algemeen is hier niet te verwachten. Zeeland zal zeker geen industriegebied worden. Overigens zal hierbij veel afhangen van de activiteit van particulieren en gemeentebestu ren. Ook in verband met het feit, dat bij verdere uitbreiding van de indu strie in randstad Holland, nieuwe ge bieden noodzakelijk kunnen zijn. ERNSTIG NADEEL Dat de visserij die in Zeeland een typisch karakter draagt, en die voor YERSEKE, 11 sept. Dinsdag is de Zeeuwse vloot op jacht gegaan naar mosselzaad. Zeker 140 schepen van alle mosselplaatsen voeren uit. De vangst bleek echter zeer gering. „Hopeloos, zelfs geen tarwe-maat", aldus de vissers, „niet groter dan luizen". Algemeen vreest men dan ook, dat de campagne mislukt is. De meest fortuinlijke visser had 40 50 ton opgevist. Er werden geen za ken gedaan. de volkswelvaart van groot belang is, gaat verdwijnen, moet als een ernstig nadeel worden beschouwd, De onrust in visserijkringen is dan ook zeer begrijpelijk en het is zeker te hopen, dat middelen zullen wor den gevonden die een bevredigende oplossing brengen. Verder werd nog de aandacht geves tigd op de nieuwe recreatie-mogelijk heden waaruit een belangrijke toena me van inkomsten kan worden ver wacht. Wat betreft de maatschappelijke verhoudingen, meende spr. dat de verandering van levensstijl, niet zulke gevaren met zich mee zal brengen als sommigen vermoeden, omdat er de laatste jaren reeds zger veel veranderd is. Een geleidelijke aanpassing zonder al te grote stoornissen is mogelijk. Overigens ligt hier een taak voor ker ken en jeugdorganisaties. Geslaagd Voor het eerste gedeelte van het no tarieel examen is geslaagd de heer J. Schot te Middelburg. Bij de wedstrijden uitgeschreven door de Zeeuwse Schietbond behaalde de schietvereniging „Goes" de eerste prijs. „Zeg vrouw, hier met Jo. We zijn zover", met deze woorden begon de burgemeester van Groede, de heer J. C. Everaars, het eerste automa tische gesprek, dat hij dinsdagraid- dag vanuit de nieuwe centrale met zijn woonhuis voerde. Met dit eer ste gesprek stelde de burgemeester voorts de nieuwe telefooncentrale officieel in werking. Op ditzelfde tijdstip, één uur precies, werden dergelijke gesprekken gevoerd in de nieuwe centrales te Aardenburg en Hoofdplaat door de locale autori teiten. Daarna vond in het gemeentehuis van Aardenburg een officiële bijeen komst plaats. Voordien werden na mens de directie der PTT aan de te- lefoonistes der verdwijnende handcen trales geschenken aangeboden alsme de aan de kantoorhouders en verder personeel, betrokken bij de telefoon dienst ter plaatse. „VERGETEN STUKJE" Burgemeester Sjef van Dongen sprak in het stadhuis van Aardenburg woor den van welkom en dankbaarheid voor het bereiken van deze mijlpaal. „Met Ingezonden Mededeling (Adv.) Bij wijze van proef VEERE, II sept. In de heden avond gehouden raadsvergadering werd met de stemmen van wethouder D. Kasse en de heer J. Bakker (A.R.) tegen, besloten bij wijze van proef 'n jaar deel te nemen aan de gemeen schappelijke regeling van de Zeeuwse Muziekschool. Beide „tegenstemmers" waren voorstanders van het verstrekken van een vast bedrag, „om zich zo doende niet in te grote nesten te steken". „Het is nu maar afwachten, hoe groot de bijdrage zal zijn", zo verklaarden zij. De raad nam bovengenoemde beslis sing o.m. ook om zodoende te trachten de plaatselijke muziekvereniging nieuw leven in te blazen. In verband met zijn benoeming te Stavenisse werd aan de heer W. Brou wer, eerste ambtenaar ter secretarie, eervol ontslag verleend als administra teur van het gemeentelijk vismijnbe- drijf. Besloten werd tot het aanvragen van een hogere uitkering uit het gemeente fonds. o Omstreeks 15 september zal het in voerverbod, dat in de Westduitse sta ten Neder-Saksen en Noordrijn-West- falen geldt voor Nederlands vee en vlees, worden opgeheven. B. en w. schrijven voorts aan do raad dat de kinderverlamming in Goes niet die vormen heeft aangenomen, dat enige ongerustheid sprake behoeft to zijn. Momenteel zijn in Goes wel aan merkelijk meer zieken met nam? en vooral bij kleinere kinderen met ernstige verschijnselen gepaard gaan de griep veroorzaakt veel patiënten dan normaal in deze tijd van het jaar het geval is. Daarom hebben b. en w. besloten tot het nemen van enkela maatregelen, na een gehouden bespre king met de geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid, de gemeente arts, de kinderarts, de heer P. K. do Haas en de inspecteur van het lager onderwijs. Na overleg met de inspectrice va» het kleuteronderwijs hebben b. en w, besloten tot voorlopige slniting van dp openbare kleuterschool. Het bestuur van de bijzondere kleuterschool is in overweging gegeven dezelfde gedrags lijn te volgen. VERBETERING Teneinde stagnatie van het onder-, wjjs zoveel mogelijk te voorkomen it het wel gewenst, dat zo spoedig moge lijk tot verbetering van de bestaand» toestand in de scholen word-t overge gaan. Het beste kan dit worden be reikt, volgens b. en w., door het be leggen van de vloeren met linoleum, waardoor de lokalen stofvrij worden en rein kunnen worden gehouden. In de bijzondere kleuterschool kan, na het uitvoeren van enkele herstellingen, dit linoleum worden gelegd, doch de vloeren van de openbare kleuterschool zullen eersi door andere dienen te worden ver vangen. Men denkt aan betonvloe- ren, die f 3100,- zullen kosten. B. en w. stellen de raad voor eeij krediet hiervoor beschikbaar te steL len en aan het bestuur van de bijzon dere kleuterschool medewerking tö verlenen voor het leggen van linoleum. De kosten daarvan worden geschat oji f 2300,-. Tenslotte delen b. en w. de raad nog mede, dat de directeur van gemeente werken in overleg met de gemeente arts, momenteel een onderzoek instel^ teneinde na te gaan of wellicht ook op andere kleuterscholen voorzieningen dienen te worden getroffen. C-xnosselcn toegestaan YERSEKE, 11 sept. - Vanaf 15 sept, a.s. mogen mosselkwekers C-mosselett leveren. Het is nu echter de vraag, of deze er voldoende zijn. In elk geval zal de invoer wel wat kunnen minde ren. Van de aanvang van het seizoen af tot 8 sept. werden 108.000 ton mosse len (waarvan ong. 70 pet. Zeeuwse) verzonden. Hofdames werden ,,en bloc" geveild GOES, 11 sept. Als een Frult- fee ergens haar gezag kan laten gelden, dan is het wel in de eerste plaats op de Goese veiling. Het was dan ook niet meer dan logisch, dat zij aan dit nijvere bedrijf van daag een officieel bezoek bracht. De kopers in de veilinghal staken hun waardering voor het char mante bezoek beslist niet onder de veïlingbanken. Dat bleek over duidelijk, toen de negen schonen weer vertrokken en de aanwezige kooplieden het schone lied „O, inat ben je mooi" aanhieven. Met een glimlach om de lippen reageerde de Fruitfee op deze (typisch man nelijke?) reactie. „U, lieve fee, hebt door de boom gaarden gezweefd en U hebt goed voor ons gezorgd. Wij kunnen van een goede fruitoogst spreken", aldus de voorzitter van de veilingver. „Zuid- Beveland", de heer J. Q. C. Lenshoek, die de Fruitfee een hartelijk welkom toeriep. Over haar beminnelijke hoofd heen sprak hij, namens de fruittelers, woorden van dank tot de middenstand, die dit fruitcorso organiseert. Even volgde er een korte schuldbe kentenis, toen de heer Lenshoek het verschil in mentaliteit belichtte tus sen de fruitkwekers en de midden stand. „Eerstgenoemden zijn nijvere landslieden, die graag de kat (in dit geval een charmante poes) even uit de boom kijken. De middenstanders daar entegen bruisen van activiteit", zo sprak de heer Lenshoek, die van me ning was, dat de fruittelers zich op de duur toch niet kunnen blijven ont trekken aan dit festijn. EN BLOC.... „Starts Early" (begint vroeg) luid de de schone fruitnaam, waarmee de Fruitfee tijdens deze ontvangst werd begiftigd. Niet minder welluidend en passend waren de benamingen van de beide hofdames; „Beurré Hardy en „Triumphe de Vienne". „De andere zes dames worden en bloc geveild", ver klaarde de voorzitter onder de nodige hilariteit. De heer C. Nijsse, vice- voorzitter en nestor van het bestuur, viel de eer te beurt een ruiker te mo gen aanbieden aan de schone jeugd. „Fruitkwekers, het is uw produkt van noeste arbeid, dat wordt getoond. Het gaat niet om de eer van de Goese middenstand, maar om Uw produkt. Voor nu en in de toekomst moet het zijn: Goes is de fruitstad met Uw fruit". Het was de heer A. Vermaire, voorzitter van de fruitcorso-commis- sie, die deze woorden in zijn gloed volle toespraak tot het adres van de kwekers richtte. Namens de handela ren sprak de heer J. de Witte te Goes. De Fruitfee, die tijdens de rondgang met veel interesse de vruchten uit haar schone rijk zag sorteren en be handelen, merkte in haar korte toe spraak op, dat dit fruitfestijn moet uitgroeien tot een nationaal gebeuren. NAAR ZIEKENHUIZEN Met dankbare blik en een blijde lach om de mond namen al die pa tiënten, jonge kinderen, maar ook rimpelige oudjes, de goede gaven van de Fruitfee in ontvangst, toen zij in de namiddag de ziekenhuizen Oostwal en St. Joanna met een bezoek vereerde. Het is voor velen een onvergetelijke middag geworden, waaraan de bemin nelijke persoon van de lieve fee een groot aandeel heeft gehad. De Fruitfee en haar gevolg heeft Zeeland voorlopig weer verlaten. Tot zaterdag. Dan keren zij terug in volle glorie in de glorieuze intocht van het fruitcorso. KRABBENDIJKE, 11 sept. Op 't zeer gevaarhjke kruispunt verbindings weg Rijksweg-Westweg (bij Shellsta- tion) is vanmiddag de 69 jarige fiet ser J. Lobbezoo te Krabbendijke tegen een auto, bestuurd door de heer Da Dreu te Goes, gebotst. De heer L., die waarschijnlijk da auto niet tijdig heeft kunnen zien kon niet meer afstappen, zodat hij pardoes tegen de wagen reed. De auto remde krachtig en kwam dwars over de weg te staan. L. is met ernstige verwon dingen naar het ziekenhuis Oostwal te Goes vervoerd, nadat dr. Noome de eerste hulp had verleend. De auto werd licht beschadigd. LEVENSGEVAARLIJK Onze correspondent tekent hierbij aan, dat op de plaats des onheils een levensgevaarlijke situatie is ontstaan. Door de aangrenzende huizen, waarvoor dikwijls ook nog auto's staan geparkeerd, heeft men absoluut geen uitzicht. Het is dan ook dringend nodig, dat hier voor zorgsmaatregelen worden getroffen, eer er nog meer slachtoffers vallen. Ingezonden Mededeling (Adv.) s-GRA VEN POLDER Benoeming. Wegens aanstaand vertrek van mevrouw C. van Bovenvan Weele, concierge van het verenigingsgebouw „Ons Dorpsleven", is in haar plaats be noemd mevrouw A. KopmelsBosman.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2