zorgen voor industrie Geen directe Nederlandse toekomst Generale Synode Geref. Kerken (art 31 k.o.) te Enschede bijeen Verstandig samenspel van alle krachten nodig Plum-eiland is toegewezen aan de familie Virus.... Australische vakverenigingen weigeren „zwarte" wol Voorzitter Jaarbeurs meent Kinderboekenweek '56 in stakingsconflict FRANSE KRUISER IN DE HAVEN VAN MALTA Mand°XTegeZoordiZW Brisbane gehouden zullen wor- zal worden door de we-1 d©n, zullen, naar net zich. laat aan- tenschappelijke ambte-lzien een botsing veroorzaken tus- naar le klas J. G. van I sen (je federale regering en de re- Aanzien van Japanse regering gedaald Zaak Kralingen van de baan Marokko bezorgd over 4.000 „bevrijders" Schouwse padvinders kregen nieuw gebouw Vliegende schotel ontglipte hem... Grote vraag naar Peren Synode Chr. Geref. Kerken komt bijeen ffle rocuck hiengt arti Maandag 10 september 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Van een onzer verslaggeefsters). UTRECHT, 9 september. „Ons land beschikt over een behoor lijke mate van rust en orde. Ónder uiterlijke rust kan zich echter maar al te gemakkelijk een gebrek aan stootkracht of veerkracht verbergen. Materiële welvaart versluiert het inzicht in de vragen betreffende onze welstand, d.i. omtrent de structuur en omtrent de levenssappen van de Nederlandse gemeenschap". Deze waarschu wende woorden liet mr. W. H. Fockema Andreae, voorzitter van de Raad van Beheer van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, horen op een persconferentie ter inleiding van de najaarsbeurs, die van 11 tot 20 september in Utrecht zal plaats vinden. bleem van de eerste orde en mr. Schuit betwijfelde, of de bij de pas tot stand gekomen Wet Stichting Industrieel Garantiefonds getroffen voorzieningen voldoende zullen blijken. In vele ondernemingen zullen ech ter voor een goed opgezette rationali satie en efficiënte bedrijfsvoering mid delen uit eigen bedrijf vrijgemaakt kunnen worden, waardoor de behoefte aan vreemd kapitaal kleiner wordt. Spr. wees in dit verband op de ver schillende voorlichtingsstands die op de najaarsbeurs aanwezig zullen zijn. In wat min of meer als vanzelfspre kend werd beschouwd in de Neder landse verhoudingen is hier en daar in het laatste halfjaar en het gaat om gevoelige onderwerpen de twijfel binnengedrongen. Ook op internatio naal terrein waren er een aantal ge beurtenissen, die de wereld, althans Nederland, in een zekere optimistische gezapigheid overvielen, waardoor de kans op onvoldoend doordachte boze reacties ontstond, welke des te ge vaarlijker kunnen zijn naarmate pres- tige-overwegingen stijfhoofdigheid be vorderen. Wanneer men echter kritische en waarschuwende geluiden omtrent de werkelijke betekenis van machten en krachten in onze nationale samenle ving vragen van strukturele aard laat horen, worden deze niet bijzon der op prijs gesteld. „De betweterig heid van degenen die hun plaats en in vloed ontlenen aan een bestaande toe stand, is in de historie van het mens dom maar al te goed bekend", aldus mr. Fockema Andreae. „Het is essen tieel bij de ontwikkeling van een der gelijk proces nauwkeurig waar te ne men, op welk moment de zucht tot be houden van eertijds betrokken stellin gen in denken en heersen gaat leiden tot zodanige krampverhoudingen, dat van een ziektebeeld gesproken moet worden, waarvan de meest schadelijke werking niet gelegen is in materiële effecten, maar in elementen van on eerlijkheid, welke als zodanig niet meer voldoende worden onderscheiden". Zorgen De stabiliteit van een van onze belangrijkste bronnen van bestaan, de industrie, is zo essentieel voor de toekomst van Nederland, dat onder geen voorwaarde het risico gelopen zal mogen worden, dat ons indus trieel potentieel te enigertijd onvol doende vuurvast zou blijken te zijn en de hitte van de internationale concurrentie, de vonken van de con juncturele spanningen of „de gloed van de broederliefde der Westeuro- pése integratie" niet zou kunnen weerstaan. Mr. Fockema Andreae zag voor het ogenblik nog geen direkte aanleiding om zich zorgen te maken voor de toe komst. Maar ondanks de groei van onze nijverheid staan heel wat Nederlandse ondernemingen heden ten dage voor grote en moeilijke vraagstukken be treffende financiering, modernisering, concentratie en organisatie, die zeker niet alleen met optimisme zullen kun nen worden opgelost. Spr. wees er in dit verband ook nog op, dat de groei van onze nationale produktie ieder jaar procentsgewijze kleiner wordt, terwijl de consumptie aanzienlijk toeneemt, evenals de investeringen in de private sector. Gevaren De ontwikkeling brengt gevaren met zich mee. De behandeling van al deze moeilijke vraagstukken eist vol gens spr. een „creative pause" van brede allure, waarin sprake zal kun nen zijn van een verstandig samen spel van ondernemers en werknemers, consumenten en overheid, om te be werkstelligen dat door vrijwillige be waking en beheersing van de voor de groei der nijverheid vitale faktoren als daar zijn produktie, ordelijke con sumptie en ordelijke investering, evenwichten worden gehandhaafd zonder welke geen gezondheid denk baar is. Er bestaat nJ. behoefte aan het eenvoudig zichtbaar maken van de samenhang der dingen. De voorzitter van de Raad van Be heer zag de komende najaarsbeurs ook als een „creative pause" en hij sprak de hoop uit, dat de gebruikers van de beurs door het contact, door het mon steren van aangeboden produkten, door het onderzoeken van mogelijkheden een frisse en vernieuwde kijk zullen Opening te Amsterdam A^ïpjTEI^i?A?Ii v Sept',T ®i? yv0^DS' I Weet U wek die dagelijkse gast van agmiddag 31 oktober zal In het nleu- dat i)Zeeuwsch Dagblad", rekent we De La Mar-theater te Amsterdam ook Uw blijk van vriendschap. Die de tweede Nederlandse kmderboeken- gast rekent op de ontvangst van on week worden geopend met een voor- derstaande ingevulde bon. Die gast stelling door het nieuwe jeugdtoneel rekent dus op Uw nieuwe abonné. o.l.v. Enk Vos van „Reinaert de Vos" ,-s n)pt 7n mneiink die nieu van Manuël van Loggem. Bovendien zal op deze middag het „kinderboek 1956" worden bekroond, dat wordt aangewezen door een jury, ingesteld door de commissie voor de collectieve propaganda van het Neder landse boek en bestaande uit mej. M. Bruijn, mevr. Rie van Rossum, pater H. Helmer en de heren D. L. Daalder en H. G. Hoekstra. Het is niet zo moeilijk die nieuwe abonné te vinden. Die woont vlas naast de deur. In Uw straat, of in Uw trein of bus waar U dagelijks mee naar het werk gaat. Het is alleen maar het spreken van een goed woord voor de christelijke krant van Zee land. En dat goede woord van U geeft vaak net de doorslag om abonné te worden. Hieronder staat de bon. Die wilt U wel invullen en toezenden aan uw dagelijkse gast. Vooruit reeds veel dank voor uw blijk van vriendschap. Wetenschappelijk proefterrein van vijf km. krijgen op eigen en gezamenlijke ver antwoordelijkheden en de moed zul len hervinden om in het economisch proces te staan voor het bewust leve ren van een positieve bijdrage. Niet „aanleunen" tegen welvaart Ook de directeur van de Kon. Ned. Jaarbeurs, mr. H. A. R. Schuit, waar schuwde voor het gevaar dat schuilt in het „aanleunen" tegen de algemene materiële welvaart van dit ogenblik. Mr. Schuit wees op de mogelijk ern stige gevolgen van allerlei invloeden van buitenaf. Hiertegen kan n»en zich het beste wapenen door de meest effi ciënte bedrijfsvoering en weloverwo gen fmancieringspolitiek. In verband hiermee haalde mr. Schuit het probleem der kapitaalvoor ziening van het kleine en middelgrote bedrijf aan. Dit vraagstuk is de onder nemers een bron van grote zorgen, niet alleen met betrekking tot de investe ringen die op het ogenblik noodzakelijk zijn, maar vooral met het oog op de in de toekomst te verwachten eisen van vernieuwing en uitbreiding der pro- duktiecapaciteit. De beschikbaarheid van risico-dragend kapitaal is een pro- Een klein, volledig ge ïsoleerd eilandje in de baai van Long Island ten noordoosten van New York is het domein, dat in 1954 door het Ameri kaanse ministerie van landbouw is toegewezen aan de familie van virus sen, die bij twee-hoevige dieren, inzonderheid de koeien, schapen en geiten van de veestapels, de ver wekkers zijn van 't ge vreesde, epidemisch op tredende mond- en klauwzeer en verwante ziekten. Het heet Plum Island en is vijf km. lang. Dit is het proefterrein voor de „slag tegen het virus' waar de virussen binnen de veilige isolatie van de zee de vrije hand wordt gelaten om de weten schappelijke onderzoekers de gelegenheid te geven efficiënte wapens voor hun vernietiging te sme den. Hoewel mond- en klauwzeer sinds 1929 niet meer epidemisch in de Verenigde Staten is voor gekomen, heeft deze ziekte in de grenslanden Canada en Mexico met grote felheid om zich heen gegrepen en het is zaak voor Amerika uiterst waakzaam te blij ven. De situatie op Plum Island maakt het de ge leerden nu mogelijk in het Animal Disease La boratory de virussen op grote schaal in cultures van varkens- en koeien- nierweefsel kunstmatig te kweken. Binnenkort zal op hetzelfde terrein voor dit researchwerk 'n nieuw, volgens de eisen der moderne wetenschap ingericht laboratorium geopend worden dat on derzoekingen op vier maal zo grote schaal mo gelijk zal maken. De opening van 't bijna En hier is uit pure vriendschap mijn nieuwe abonné op „Zeeuwsch Dagblad": Naam Adres woonplaats Betaalt per week/maand/kwartaal Opgegeven door abonné: Woonplaats:, Doorhalen wat niet wordt gewenst. Deze bon zenden aan Zeeuwsch Dagblad, Afd. abonnementen, Lange Vorststraat 90, Goes. voltooide laboratorium complex zal 26 september geschieden, waarop een symposium over virus ziekten aansluit met vooraanstaande weten schappelijke onderzoe kers alt deelnemers. Tot de genodigden behoort ook de in Nederland werkzame Amerikaan, dr. Paul D. Delay, hoofd van de Europese Missie voor Onderzoek inzake mond- en klauwzeer, die in het Victoriahotel in Amsterdam zün bureau heeft. Dr. Delay werkt hier ten nauwste samen 1 Mnnlu/ilrLalinn met het Staatsneeartse-1 tNlÖUWe OntWlKKeling nijkundig Onderzoekings instituut in Amsterdam, waarvan de directeur, Dr. H. S. Fr enkel bij de SYDNEY, 8 sept. (Reuter). opening van het nieuwe p)e wolveilingen, welke in oktober Bekkum van het msti- I tuut jy H c gering van de staat enerzijds en verscheidene Australische vakver enigingen anderzijds. Het conflict, dat veroorzaakt werd door de thans reeds negen maanden durende staking van de schapenscheer ders, kreeg vandaag een nieuwe ont wikkeling doordat drie vakverenigin gen de vakverenigingen van trans portarbeiders, havenarbeiders en zee beden bekend maakten, dat zij de voor verscheping bestemde „zwarte" wol, waaronder verstaan wordt wol, die door niet bij de vakverenigingen aangesloten scheerders werd gescho ren, niet zullen behandelen. AFGELAST. De wolveilingen, welke deze week te Brisbane gehouden zouden zijn, werden afgelast omdat de kopers deze veilingen niet wilden bezoeken, aan- TOKIO, 8 sept. (Reuter). Het mis lukken van de vredesonderhandelingen met de Sowjet-Unie schijnt het aanzien van de Japanse regering In het land aanzienlijk geschaad te hebben. Japanse kranten menen dat uit re cente opiniepeilingen opgemaakt moet worden, dat het aanzien van de conser vatieve regering gedaald is tot een punt waarop vroegere regeringen ten val ge bracht werden. De Japanse kamer van koophandel en de federatie van industrieën, die anders nooit samenwerken, hebben gezamen lijk het aftreden van de 72-jarige pre mier, Hatojama, geëist. De premier heeft evenwel bekendge maakt, dat hij zelf naar Moskou hoopt te gaan om de besprekingen weer op gang te brengen. De minister van bui tenlandse zaken, Sjigemitsoe, heeft ver klaard, dat de Russen hun aanspraken op de noordelijke Japanse eilanden, die zij sedert de oorlog bezetten, niet zul len laten varen, om het even wie er naar Moskou gaat. 's-GRAVENHAGE, 8 sept. De ge nerale synode der Gereformeerde Ker ken, onderhoudende artikel 81 K.O., ls te Enschede met haar slotzitting be gonnen. De synode moest eind juli uit een gaan, omdat de rapporteur over de nog resterende zaak van het agendum, nj. het appèl van ds. S. J. P. Goos- sens, ziek was geworden. Bij het appèl nominaal bleken verschillende primi- leden door hun secudi vervangen te zijn. Bij de ingekomen stukken was een brief van. ds. Joh. Francke te Hooge- veen, rapporteur over de zaak Goos- sens, waarbij deze berichtte om gezond heidsredenen niet meer ter vergadering te kunnen komen. Hij nam met een enkei woord afscheid van de synode leden en sprak voor de arbeid der sy node zijn beste wensen uit. Ds. Francke wordt nu vervangen door ds. J. den Hove uit Musselkanaal. Ook van prof. L. Doekes, een der prae-advl- serende hoogleraren, kwam bericht in, dat hij de verdere zittingen van de synode niet meer kan bijwonen. De uitwisseling van atoomgeheimen tussen Engeland en V.S. LONDEN, 8 sept. De tekst van de Brits-Amerikaanse overeenkomst over de uitwisseling van atoomgehei men, die in juni in Washington werd getekend, is vrijdag in de vorm van een witboek te Londen bekend ge maakt. Er is met name uit op te ma ken, dat de Verenigde Staten Enge land inlichtingen zullen verschaffen met betrekking tot hun afoomduikbo- ten, waarvan de eerste, de Nautilus, reeds 18 maanden in dienst is. De overeenkomst voorziet namelijk in de uitwisseling van gegevens over atoom motoren voor vaartuigen. De kerkeraad van Kralingen bericht te, dat zij de beslissingen van de gene rale synode van Enschede voor vast en bondig houden zal en daarvan aan alle kerken In de classis Rotterdam bericht gezonden heeft. Daarmede is de zaak Kralingen, die de gemoederen zoveel jaren in beweging heeft gehouden en de aandacht van meer dan één'genera le synode heeft gehad, van de baan. De praeses vertolkte daarover de blijd schap der synode. Hierna zette de synode zich aan de behandeling van het omvangrijke rap port Goosaens. Daar het hier een zaak betreft, die tot de tuchtzaken moet ge rekend worden, oordeelde de synode, dat de kwestie In besloten zitting moet worden behandeld, waarom ztj ln comi té ging. Reeds eerder heeft de synode zich met deze aangelegenheid bezig ge houden in besloten zitting. De Franse kruiser „Georges Ley- gues" is vergezeld van de Franse torpedobootjager „Kabyle" onver wacht in de haven van Malta aan gekomen. Aan boord van het schip bevond zich o.a. schout-bij-nacht Lancelot, de voormalige oudste Franse vertegenwoordiger bij het N.A.V.O.-hoofdkwartier voor de Middellandse Zee op Malta. Militair vermoord RABAT, 8 sept. (Reuter). Volgens vrijdagavond ln Rabat ontvangen berich ten zijn twee leden van het officiële Ma rokkaanse leger vermoord. Een van hen zon ln een dorp op veertig Ion van Oud- Ja en de ander ln Oudja zelf zijn neerge schoten. Verdere bijzonderheden ontbre ken. Reuter tekent hierbij aan, dat er in Marokko bezorgdheid heerst over de plannen van vierduizend voorma lige leden van het „bevrijdingsleger", die Rabat hebben verlaten en niet hebben kunnen besluiten tot toetre ding tot het officiële Marokkaanse leger. Vierhonderd van deze mensen zouden zich In Oudja bevinden. Vol gens onbevestigde berichten zijn en kelen naar Algiers gegaan, ZIERIKZEE, 8 sept. Bij Zierlkzee is vanmiddag een nieuw troephula ge opend voor de padvinderij van Schou- wen-Duiveland, dat door 35 leden van een in Frankfort zetelende internatio nale studentenorganisatie, de zen, „Nothelfergemeinschaft" 1b gebouwd. Het vroegere troephuls van de padvin ders is bij de ramp verdwenen. De lei der van de „Nothelfer", H. Schlemmer, zei in een korte toespraak dankbaar te zijn ln Nederland te hebben gewerkt en hü hoopte meegeholpen te hebben aan de verzoening tussen Nederland en Duitsland. Ds. M. Hcuzeveldt (1931'35 te Nieuwerkerk) overleden 's-GRAVENHAGE, 8 sept. In 't Westerziekenhuis, te Rotterdam is in de ouderdom van 54 jaar overleden ds. Maarten Heuzeveldt, predikant bij de Geref. Kerk te Slikkerveer. Ds. Heuzeveldt werd 21 aug. 1902 te Rotterdam geboren. Hij studeerde aan de theologische hogeschool in Kampen en werd 29 november 1931 te Nieu werkerk in het predikambt bevestigd. In Mei 1935 vertrok hij naar Hazers- woude en in 1946 naar Slikkerveer. Zijn stoffelijk overschot zal maandag middag om 3 uur te Ridderkerk wor den begraven na afloop van een rouw dienst om half twee in de Geref. Kerk van Bolnes, waarin zal voorgaan ds. B. Wenzel te Ridderkerk. Bij K B. is benoemd tot gezworene van da Nleuwe-Annex-Stavenlssepol- der: J. L. M. Geluk te St. Maartens dijk. LOUPE fNoord-Ierland), 8 sept. Een zekere Thomas Hutchinson heeft de politie te Loupe medegedeeld, een „vliegende schotel" bemachtigd te hebben, die hem echter ontglipte toen hij ermee op weg was naar het politiebureau. Het ding had de vorm van een ei en was ongeveer een meter hoog en in het midden 45 cm breed. De kleur was helrood. Het voorwerp was een honderd meter van zijn woning uit de wolken op het enige droge plekje temidden van drassige grond terecht gekomen. Hij was er met zijn vrouw naar toe ge gaan en zij troffen het geval in on beweeglijke toestand aan. Na enige minuten ernaar gekeken te hebben schopte hij het omver, doch de „scho tel" hernam zijn oorspronkelijke stand. Toen begon hij te draaien „en het kostte me moeite om hem op de grond te houden", aldus Hutchinson. Vervolgens pakte hij het geval op om het naar de politie te brengen. Maar toen Hutchinsonu het op de grond had gezet om een doorgang door een heg te maken begon het ding weer te tollen. Voordat Hut chison zich. er op had kunnen werpen, was het opgestegen en in enkele se conden uit het gezicht verdwenen.... GOES, T sept. Op het ogenblik zijn er op de Nederlandse fruitveilin gen zeer grote aanvoeren van peren, Het ls het ras Clapps Favorite dat thans wordt aangevoerd; het belang rijkste perenras van ons land. Het maakt 12.5 pet. van de totale peren- oogst uit. Als gevolg van de grote vraag liggen de prijzen zeer hoog. De kleinere ma ten noteren 4555 et. per kg voor de goede kwaliteit. De minste kwaliteiten, welke ln voor gaande jaren soms moeilijk waren te plaatsen, worden nu vlot verkocht voor rond 35 ct, per kg. Er ls grote vraag voor export, spe ciaal naar Engeland en Ierland; ver der kan de binnenlandse handel veel peren gebruiken en vooral ook de fa brieken. In het buitenland ls er name lijk veel vraag naar peren ln blik. Daarom worden er thans zulke grote kwantums ln de fabrieken verwerkt, vooral omdat de Clapps Favorite be halve een prima handpeer, ook een bes te peer ls voor de fabriek. De perenoogst ls ln ons land dit jaar goed, hoewel niet bijzonder groot. De kwaliteit is over het algemeen goed, hoewel de vruchten klein van stuk zflri als gevolg van een gebrek aan zon tijdens de groeiperiode. Op de Zeeuwse veilingen ls de Clapps nu reeds een heel eind geruimd. Tijdens de drukste dagen was er deze week al leen op de velling ln Kapelle een aan bod van 75 ton Clapps Favorite. gezien zij vreesden, dat zij de aange kochte wol niet zouden kunnen ver schepen. Gisteren stemden zij er ech ter in toe de oktober-veilingen bij ta wonen, nadat de betrokken regeringen de verzekering hadden gegeven, dat al het mogelijke zal worden gedaan, om te zorgen, dat de „zwarte" wol ver scheept wordt. 's-GRAVENHAGE, 8 sept. Dins dag 11 september zal ln Apeldoorn da generale synode van de Christelijke Ge reformeerde Kerken worden gehouden, Deze zal door ds. H. J. Velema namené de roepende kerk van Apeldoorn wor den geopend. De synode bestaat uit 48 leden. De particuliere synodes van het noorden, het zuiden, het oosten en het westen des lands vaardigen namelijk ieder zes predikanten en een even groot aantal ouderlingen af. Als prae-adviseurs zullen zes hoog leraren optreden. De agenda telt voor lopig elf punten, waaronder 82 rap porten en verslagen. Aan de orde komt voorts het voorstel van de particuliere synode van het westen om uit te spre ken, dat aanvaarding van de nieuwe Bijbelvertaling, hoeveel hierin ook valt te waarderen, in het huidige stadium praematuur moet worden geacht. De particuliere synode van het westen IS van gevoelen, dat de kerken pas een uitspraak kunnen doen, wanneer de re visie en daarmee de definitieve verta ling, klaar ls. Naar verwacht wordt zal de synode een tweetal weken in beslag nemen. DINSDAG 11 SEPTEMBER 1956. HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.SÖ Dagopening. AVRO:. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. hulevï. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.80 Gitaarspel. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.80 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.60 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Prome- nadeork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Manege der stokpaard jes. 15.45 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Lich te muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.80 Lichte muz. 19.00 Act. of gram. 19.05 Nieuwe gram. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.50 Lichte muz. 21.05 Kamerork. en sol. 22.05 Act. 22.15 Cabaret. 22.45 Kamerkoor. 23.00 Nws. 23.15 Koer sen v. New York en New York calling. 23.20 Act. 23.30—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.Q0 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.5Ö Idem. 9.00 V. d. vrouw. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Toespr. v. Z.H. Paus Pius XII voor het Vile Inter nat. Congres voor kath. artsen te Den Haag. 10.51 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.80 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Instr. octet. 12.45 Vile Int. Congres v. Kath. artsen te Den Haag. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Metropols ork. en klein koor. 14.00 Promenade ork. v. Limburg. 14.45 Chansons. 15.00 Gram. 15.30 Idem. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: Dr. L. D, Brongersma: Nieuw- Guinea's dierenwereld. 18.00 Dit is leven, caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het boek der boeken, caus. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Strijkkwart. 20.55 Orgelconc. 21.10 Pianorecital. 21.40 Pelléas et Mélisande, opera. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 20.30 Journ. en weerber. 20.45 Filmprogr. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Filmmuz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15, 14.00, 14,30, 14.45 en 15.00 Gram. 16.00 ceert. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Radio- sche muz. 17.00 Nws. 17.10 Pianorecital. 17.45 Boekbespr. 18.00 De jeugd musi- Koersen. 16.02 Orgelspel. 16.30 Symfoni- kron. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Amus. ork. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3