Alcohol op weg kost chauffeurs drie maanden gevangenisstraf baayens Havenplan in St. Annaland neemt een vaste vorm aan Rupsen brengen ernstige schade aan vruchtbomen op Walcheren toe Kwestie om bouw van 50 woningen te St. Laurens Z.V.U. presenteert gevarieerd winterprogramma De uitspraken bepaald op 19 september a.s. Ernst van verantwoordelijkheid in scherp daglicht gesteld DIAMANTIN 'S-GRAVENPOLDER Engeland en de atoomenergie Enkele entréeprijzen enigszins verhoogd KERK Zaterdag 8 september 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina MIDDELBURG, 7 september. Twee weggebruikers moesten zich vanmiddag voor de arrondissementsrechtbank verantwoorden, die onder presidium van mr. P. van Empel in de raadszaal van het stad huis zitting hield. Twee weggebruikers, die na een alcoholgebruik, dat achteraf hetgeen uiteraard immer te laat is! teveel voor hen bleek, respectievelijk door het besturen van een motorfiets en een bestelwagen verkeersongelukken veroorzaakten. Hierbij vielen twee slachtoffers. Eén, een bejaarde dame, ernstig gewond, thans lang zaam herstellende. De ander, de duo-rijder op de motorfiets, vond de dood.Tegen de beide verdachten is door de officier van justi tie, mr. J. L. Andreae een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden geëist, benevens ontzeggingen van de rijbevoegdheid voor tijden van één en twee jaar. Beide ongelukken gebeurden op 3 april j.l., op de „derde paasdag". Een er van werd veroorzaakt door de motorrijder J. B. N., een 43-jarige straatmaker uit Sas van Gent. Bij werkzaamheden te Sluis hadden hij en zijn medewerkers tijdens een schaftuur een kist bier gekregen. In een café werd nog wat bier gebruikt, zodat N. tenslotte een hoeveelheid van 2!é liter naar binnen had ge werkt. Met een collega achterop ging het huistoe. In een bocht reed N. met een dusdanige snelheid, dat hij zijn machine niet op het rechterweg- gedeelte kon houden. Toen hij met de tegenligger, een Belgische auto in botsing kwam, werd zijn collega ver weggeslingerd. De duo-passagier be kwam zoveel letsel, dat de dood in trad. ERSPLINTERD N. kwam in het ziekenhuis terecht, met een versplinterd been. Het zal thans nog geruime tijd duren, eer hij zt)n werkzaamheden zal kunnen her vatten. De Belgische auto raakte door de botsing stuurloos en vloog even eens uit de bocht. Wonder boven won der bleef de bestuurder ongedeerd. De officier zei in zijn requisitoir, dat het „hoogst roekeloos en onvoorzichtig rij den" in de tenlastelegging voor zichzelf spreekt. Mr. Andreae belichtte vervolgens het verband tussen de ho ge snelheid en het alcoholverbruik. Hij concludeerde, dat men inderdaad ge makkelijker iets roekelozer rijdt na het gebruik van alcohol. Twee-en-een- halve liter was naar de smaak van de officier teveel om een motor te bestu ren. Het feit, dat de beide straatmakers op de motor bij het vertrek buitenge woon veel belangstelling trokken de vrolijkheid van beiden was opvallend wijst eveneens op de funeste uit werking van de bieren. De officier achtte het bewezen, dat de verdachte schuldig is aan de dood van de duo rijder. Mr. Andreae zeide, dat dit on geluk de ernst duidelijk maakt van de onverantwoordelijkheid, dronken ach ter het stuur te gaan zitten. Komend tot de strafmaat zei de of ficier, dat hij er rekening mee wilde houden, dat N. zelf ernstig werd ge wond. De eis was 3 maanden gevange nisstraf en een ontzegging van de be voegdheid een motorrijtuig te besturen voor de tijd van twee jaar. De uit spraak is bew»s»H op 19 september a.s. EVENEENS Eveneens op 3 april j.l. veroor zaakte de 45-jarige koopman J. N. uit Kloetinge eveneens onder in vloed met zijn bestelauto een on geluk op de weg van Groede naar Breskens. Hij reed een bejaard echt paar achterop, dat naar Breskens wandelde. Omdat hij niet voldoende uitweek, raakte hij de dame, mevr. E.B.-L., die links van haar echtge noot liep. N. wilde de boot halen. Hij hoorde wel iets een tikjeen één van de koplampen functioneer de na de aanrijding niet meer, doch N. reed door. Hij miste evenwel de boot. De rijkspolitie trof N. in een café, waar hij wachtte op de volgende boot. Na de aanrijding werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld: men trof de beschadigde auto voor het café. Verdachte maakte toen een suffe in druk. Zijn antwoorden waren traag. De bloedproef wees een promillage van 1,75. De verdachte werd ter ont nuchtering ingesloten. Verdachte werd twee feiten tenlaste- gelegd: het rijden onder invloed met het bekende gevolg èn het doorrijden. Het pleitte niet voor N., dat hij beide feiten al eens eerder zij het niet in combinatie heeft gepleegd. NASLEEP Mr. Andreae zei in zijn requisitoir, dat N. hoogst onvoorzichtig en onacht zaam heeft gereden. Het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel is zonder twijfel. Thans is mevr. B. onlangs uit het ziekenhuis ontslagen nog lang niet de oude. „Ir. Andreae gebruikte de kwalifi caties „onverantwoordelijk drankge bruik" en „schandelijk optreden", het laatste met betrekking tot het doorrij den. Om de boot te halen, liet hij een zwaargewond oprit bewusteloos aan Prov. dag Gerei. Vrouwen te Goes GOES, 7 sept. De leden van de Bond van Gereformeerde Vrouwenver enigingen in Zeeland houden op dins dag 25 september a.s. hun Provinciale dag in „De Prins van Oranje" te Goes. Tijdens de morgenvergadering, die om tien uur begint, zal mevrouw C. de Goede-Mom uit Gramsbergen spreken over „Als we het maar zien". In de middagvergadering, die om twee uur aanvangt, zal de heer L. van de Zweep uit Amsterdam spreken over „Zoekers naar hun wereldbeeld". Het program ma omvat voorts samenzang. Motorschip voer omhoog BRUINISSE, 7 sept. Vanmorgen is het motorschip „Jenny" (600 ton) uit Antwerpen op de Krammerplaat bij Bruinjsse omhoog gevaren. Het ber gingsvaartuig „Walrus" van Van der Tak kon bet nog dezelfde avond vlot trekken. Het schip, geladen met puf- kolen, was op weg naar Zwolle. Rekord aanvoer van pruimen KAPELLE, 7 sept. Het is lang ge leden dat er op de veiling een prui- mendrukte was zoals vandaag. Het ras Reine Victoria werd in grote kwam- tums aangevoerd en hierdoor bedroeg het aanbod op de veiling in Kapelle vandaag ruim 82 ton. Een ongekend groot kwantum, dat vlot werd ver kocht aan de fabrieken en de binnen landse Handel. De prijs voor de ra- briekspruimen lag rond 45 ct per kg en voor de goede pruimen voor de markt tussen 50 en 55 ct per kg. Deze rekord-aanvoer bracht een enorme drukte met zich mee. BRUINISSE Collecte. De gehouden collecte voor de kankerbestrijding heeft 287,80 opge bracht. de kant van de weg liggen, aldus de officier. N. is iemand, die niet achter het stuur hoort. Mr. Andreae achtte al leen een onvoorwaardelijke gevange nisstraf op zijn plaats en eiste drie maanden en een ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van een jaar. De raadsman, mr. M. A. Terwoert, belichtte in hoofdzaak de verkeerstech nische kant van de zaak. Hij wees er op, dat het ongeluk is gebeurd op een ontzettend gevaarlijke weg. Het hoog tepunt van de bolling in de weg ligt niet in het midden. Het klinkerpaadje naast de weg, waar iedere automobilist een gebruik van moet maken, was tevens het do mein van de beide voetgangers. Verdediger voerde voorts aan, dat zijn cliënt in de lichten van een tegen ligger heeft gekeken. De beide voet gangers waren in het zwart gekleed, en moeilijk te onderscheiden tegen de zwarte achtergrond. Mr. Terwoert vroeg een voorwaardelijke gevange nisstraf. Zijns inziens is 't niet komen vast te staan, dat de drank de enige oorzaak was. N. reed door, omdat hij dacht, een hond of een ton te hebben geraakt, aldus de raadsman. Woensdag 19 sept. is ook in deze zaak de uit- I spraak. Raad nam belangrijk besluit ST ANNALAND, 7 sept. De plannen voor een nieuwe haven beginnen een vastere vorm aan te nemen. De raad nam in de van middag gehouden vergadering een belangrijk besluit daartoe. Het voorstel tot' het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbeste den, gereedmaken enz. van de nieuwe haven werd namelijk met algemene stemmen aangenomen. Hiervoor was van Ged. Staten goedkeuring ontvangen. Voorts stemden de raadsleden in met het voorstel, betreffende het aanvra gen van een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds, en met het voorstel om medewerking te verlenen voor de aanschaf van materiaal voor de School met de Bijbel. De heren C. Ridderhof, Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. NEW YORK, 7 sept. (Reuter) Sir John Cockcroft, directeur van het Britse centrum voor atoomonderzoek te Har well, heeft in een radiorede in de V.S. verklaard, dat de Britse industrie waar schijnlijk binnen enkele jaren de beschik king zal krijgen over reusachtige bron nen van kernenergie. Engeland, aldus Cockcroft, is op het ogenblik de grootste leverancier ter we reld van radio-actieve isotopen. De eerste Britse kernkrachtcentrale te Calder Hall noemde Cockcroft de eerste fase van een program voor de bouw van twaalf grote dergelijke centralen voor de Britse elektriciteitsvoorziening. De nieu we centralen zouden waarschijnlijk veel meer produceren dan Calder Hall. Engeland hoopte tegen 1975 tenminste veertig miljoen ton steenkool per jaar te kunnen vervangen door kernenergie. Kaasexporteurs willen wel bestuurslid voor Produktschap DEN HAAG, 7 september Het be stuur van de Nederlandse vereniging van kaasexporteurs heeft besloten te werken tot het benoemen van een be stuurslid van het produktschap voor zuivel. Deze benoeming moet in over eenstemming met de vereniging van groothandelaren in boter en de vereni ging van groothandelaren in melkpro- dukten geschieden. Aangezien deze or ganisaties, evenmin als F.N.Z. en V.U. Z.H. bestuursleden willen benoemen, zullen de kaasexporteurs hun recht niet uit kunnen oefenen. STAVENISSE Voor Marcinelle. De collecte ten behoe ve van de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de mijnramp te Mar cinelle heeft 1.901,50 opgebracht. Benoemd. Met ingang van 10 september a.s. is Mevrouw L. Batenburg-Goetheer benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de „Van de Lek de Clerque school". •VA// LAURENS Collecte. De collecte ten bate van de kankerbestrijding bracht 63,82 op. J. A. den Engelsman, F. J. Spoor en A. Dorst zijn herkozen in de woonruimte adviescommissie; in de plaats van de heer A. C. Geluk werd gekozen de hëhr M. Moerland. De raad ging ook ak koord met het voorstel inzake herzie ning van het uitbreidingsplan. In verband met het vertrek van de heer J. F. Kaashoek als ambtenaar ter secretarie, tevens onbezoldigd ambte naar van de burgerlijke stand werd de heer Leune per 1 sept. j.l. als zodanig benoemd, met dien verstande, dat hij wnd.-secretaris wordt. De krotwoning in de Molenlaan van de heer A. Pol derman, die was getaxeerd op f 1300. werd door de gemeente aangekocht. De heer Moerland vroeg nog of het af breken van- deze woning niet te duur zou komen in verband met de plaats, waar deze is gelegen: tussen twee aan gebouwde huizen. Het voorstel tot sub sidieverlening aan het Zeeuws Studie fonds werd aangenomen voor een be drag van f 1344,65. In de rondvraag vroeg de heer Dorst of het kerkhofpad tot aan het hek opgeknapt zou kunnen worden. De heer Stols stelde voor, evenals vorig jaar, een brandstoffentoeslag te geven .Tevens informeerde hij naar de ambachtslieden, die de ge meente in dienst heeft, waarna de raad in besloten zitting ging. Dinsdag a.s. hoopt het echtpaar Van de VeldeVan Sluis de dag te herdenken, dat het zestig jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. In 's-Gravenpolder gaan dinsdag dus de vlaggen uit.... Botsing te Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM, 7 sept Op de Bredasestraat botsten op de hoek Lange Parkstraat een auto bestuurd door M. v. d. B. uit St. Philipsland en een auto bestuurd door J. S. uit Ber gen op Zoom. V. d. B. reed over de Bredasestraat, en wilde naar links de Lange Parkstraat in rijden. De achter hem rijdende S. wilde aan vankelijk V. d. B. voorbij rijden, doch toen hij zag dat V. d. B. naar links wilde afslaan stuurde hij zijn auto naar rechts, waardoor hij tegen de ach terzijde van de auto van V. d. B. reed. Beide wagens liepen schade op. Kunstseizoen '56/57 staat voor de deur GOES, 7 sept. Behoudens enkele delen, die afhankelijk zijn van het toe kennen van overheidssubsidie is het programma voor het jaar 1956- 57 van de Zeeuwse Volksuniversiteit vastge steld. In samenwerking met het centraal bestuur en de werkgroepen is aan deze samenstelling de grootst mo gelijke zorg besteed. Enkele entree prijzen moesten worden verhoogd we gens de enorm gestegen kosten. Middelburg Het programma voor Middelburg is in de toneelserie als volgt samenge steld: 10 oktober De Haagsche Come- die, 29 oktober Salzburger Marionet ten Theater, 9 november Het Rotter dams Toneel, 22 november Toneelgroep „Puck", 11 december Cilli Wang, 29 januari Het Nederlands Toneelgezel schap, 12 februari Charlotte Kohier, 21 maart Het Nederlands Ballet, 4 april Toneelgroep Theater en 7 mei De Ne derlandse Comedie. Deze voorstellingen bestaan uit vijf series van ieder twee uitvoeringen. De leden kunnen op iedere serie inschrij ven. In de enige concertserie zal op 16 november Irma Kolassi en Jacqueline Bonneua, op 18 januari Tibor de Ma- chula en Jean Antionettie en op 16 april Cor de Groot optreden. Op 9 mei zal nog een apart concert door het Re sidentie-orkest gegeven worden. Op 21 februari zal het Opera Forum op treden. Goes Te Goes zijn twee toneelseries, n.l. op 23 november het Toneelgezelschap „Puck" en op 31 januari Het Neder lands Toneelgezelschap (eerste serie) en Het Rotterdams Toneel en de Ne derlandse Comedie, resp. op 28 febru ari en 6 mei. Het Scapino-ballet zal 29 maart optreden. Op 19 september het Rotterdams Philharmonisch Orkest m. m.v. de pianiste Janine Dacosta. De speciale concertserie geeft op 13 de cember een instructieve muziekavond door W. Andriessen en op 14 februari Het Nederlands Kamerkoor. Vlissingen Het Nederlands Toneelgezelschap en de toneelgroep Theater zullen resp. op 23 oktober en 5 april een serie te Vlis singen maken, terwijl de toneelgroep „Puck" op 21 november en Het Nieu we Comedia op 28 januari de tweede serie zullen vormen. Op 13 maart zal een instructieve muziekavond door Jaap Stotijn verzorgd worden en op 12 december zal het Rotterdams Ka mer Orkest optreden. Het Opera Fo rum hoopt 18 februari Vlissingen te bezoeken. Zierikzee Op 7 november zal het Rotterdams toneel en op 30 januari en 8 maart Het Nederlands Toneelgezelschap te Zierikzee optreden. Het concert door het Rotterdams Kamer Orkest en de uitvoering van Opera Forum zijn nog niet definitief vastgesteld. De instruc tieve zangavond verzorgd door Willem Andriessen gaat in ieder geval door. Waarschuwing Plantenziektekundige Dienst GOES, 7 sept. Ook nu weer, evenals vorig jaar, treedt er in ernstige mate vreterij op aan de bladeren van de vruchtbomen op percelen in Walcheren. De daders hiervan zijn de rupsen van de sceleteer- en spinselmot. Deze rupsen vreten het groen van de bladeren op en laten de nerven zitten. Hierdoor komen de bomen totaal kaal te staan. In oktober/ november lopen de bloemknoppen, die bestemd zijn om volgend jaar vruchten voort te brengen, uit. Deze bloemen zetten geen vrucht, waardoor de vruchten voor volgend jaar verloren gaan. De rupsen van sceleteer- en spin selmot komen voornamelijk voor op vruchtbomen bij particulieren; in fruitteeltbedrijven vindt men ze praktisch niet. Van deskundige zijde wordt mede gedeeld, dat deze rupsen goed te be strijden zijn met diazinon-houdende middelen in 0.1 %-oplossing. Deze bespuitingen direct uitvoeren. Voorzichtig Let wel, dit is een vergif en mag niet binnen 10 dagen voor de oogst worden gespoten. Ook moet men Raad diende motie in ST LAURENS, 7 september. De raad van St. Laurens heeft hedenmiddag een motie aangenomen, waarin de teleurstelling van de raad tot uitdrukking wordt gebracht over de houding van Ged. Sta ten inzake een woningbouwkwestie. Naar burgemeester W. Baas meedeelde, wacht het gemeentebestuur van St. Laurens al maanden op een beslissing van Ged. Staten over de bouw van 50 woningen met halve premie. Aanvankelijk hadden Ged. Staten aan de minister van wederopbouw en volkshuisvesting geadviseerd, een halve premie toe te kennen voor slechts 15 woningen. Daarmee echter wilden b. en w. geen genoegen ne men, omdat de calculatie van de aan nemersfirma, de Zuid-Nederlandse Bouw en Handelscombinatie te Vlis singen, op 50 woningen was geba seerd. Ged. Staten zegden later toe, op zeer korte termijn een beslisisng te nemen en advies aan de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting uit te brengen. Sindsdien is echter van het college niets meer gehoord, aldus de burgemeester, die deze uiteenzetting gaf naar aanleiding van vragen, schrif telijk ingediend door het raadslid de heer K. A. Hamelink (zie Zeeuwsch Dagblad van 5 sept. j.l.), die daarop een motie indiende. Hierin wordt tevens b. en w. dank gezegd voor de wijze waarop getracht is tot de bouw van deze woningen te komen en ver zocht aandrang te blijven uitoefenen. voorzichtig zijn met andere eetbare produkten in de omgeving. Deze moeten bij het bespuiten van de vruchtbomen worden afgedekt. Neem ook niet meer dan de be nodigde hoeveelheid van het bestrij dingsmiddel in voorraad, of bewaar het anders op een veilige plaats. Dus buiten het bereik van kinderen en niet in de kast bij de levensmidde len, zoals wel eens voorkomt. Ver nietig direct het lege verpakkings materiaal. WESTKAPELLE Concert. Vandaag zal een muziekge zelschap uit Moordrecht een bezoek brengen aan het dorp. Des avonds wordt een rondwandeling gemaakt, waarna om acht uur op de muziektent een concert gegeven zal worden. Het gezelschap zal bij particulieren loge ren. Ingezonden Mededeling (Adv.) ÏIMS1M Friese beschuit Terneuzen Ook in Terneuzen zullen het Opera Forum en Het Nederlands Kamer Or kest optreden, n.l. op 19 februari en 5 oktober. De instructieve zangavond door Willem Andriessen wordt ook ge houden en wel op 14 december. De toneelserie wordt gevormd door de toneelgroep „Puck" op 20 novem ber en het Nederlands Toneelgezel schap op 14 maart. Axel De toneelserie te Axel wordt ver zorgd door het Nederlands Toneelge zelschap (22 oktober) en het Rotter dams Toneel (27 februari). Op 30 ja nuari wordt een instructieve muziek avond gegeven. Oostburg Te Oostburg zal op 13 december Rob Geraerds een toneelsolo brengen. Dit is niet het enige in de toneelserie, want 8 november en 15 maart zullen resp. het Rotterdams Toneel en Het Nederlands Toneelgezelschap optreden. Het Rotterdams Kamer Orkest onder leiding van P. Ketting, zal 11 oktober een concert geven. Schooluitvoeringen Het programma voor de Zeeuwse scholen is voorlopig als volgt samen gesteld: Middelburg: 29 okt. Het Salz burger Marionetten Theater en ma rionetten Feike Boschma. Het Neder lands blaaskwintet, het Radioconcert en op 27 november de stichting Nieuw Jeugdtoneel. Op 21 maart: Het Nederlands Ballet Vlissingen: 21 no v.: toneelgroep „i'uck"; 12 dec.: Rotterdams Kamer orkest; 13 maart: Jaap Stotijn en Wil lem Hielkema en Leo Rommerts en 21 en 22 sept.: Het Nederlands Jeugd toneel. Goes: 19 sept.: het Rotterdams Phil harmonisch Orkest; 23 nov.: toneel groep „Puck"; 14 febr.: het Nederlands Kamerkoor; 29 maart: het Scapinabal- let en Albert Vogel. Op 20 sept. treedt het Nederlands Jeugdtoneel op. Zierikzee: 10 okt.: het Rotterdams Kamer Orkest; 12 dec.: Willem An driessen, het Marionetten Theater Fei ke Boschma, Albert Vogel en enige concerten in samenwerking met „Het Schoolconcert" voor het N.O.; 26 nov.: de Stichting Nieuw Jeugdtoneel. Axel: Marionetten Feike Boschma. Terneuzen: 5 okt.: Rotterdams Ka mer Orkest; 18 okt.: Jelle Troelstra; 18 nov.: Marionetten Feike Boschma; 14 dec.: Willem Andriessen; 31 januari: Toneelgroep „Puck" en Albert Vogel Oostburg: 11 oktober: Rotterdams Kamer Orkest; 13 dec.: Rob Geraerds (solo-toneel) en jeugdopera Bastien en Bastienne; 24 sept.: het Nederlands Jeugdtoneel. IJzendijke: 25 sept.: het Nederlands Jeugdtoneel. De nog niet vastgestelde data hoopt men ter zijner tijd bekend te maken. Ingezonden Mededeling (Adv.) De speciaalzaak voor uw BRIL 2>» etlttg FABRIEKEN TE LEEUWARDEN, Ned. Herv. Kerk Beroepen te Johannusburg, Zuid- Afrika J. A. Don te Pietretief (Z.-Afr.) voorheen woonachtig te Middelburg; te Polsbroek C. Vos te Westbroek. Benoemd tot gevangenispred. te Am sterdam R. D. J. Beerekamp te Dor drecht. Bedankt voor Lexmond J. Smit te Groot-Ammers. Aangenomen naar Dreischor G. H. Duyvendak, kand. te Utrecht; naar So- rong (Nieuw-Guinea) H. Woldendorp, vlootpred. te Haarlem. Geref. Kerken (art. 31) Beroepen te Orangeville (Canada) J. P. v. d. Stoel te Rotterdam. Aangenomen naar Noord-Bergum P Kingma, kand. te Echtenerbrug, dia bedankte voor Drogeham, Huizum, Twijzel, Oud-Loosdrecht en Musselka- naal. Vrij Evang. Gemeente Beroepen te Meppel M. Nijkerk, kand. te Utrecht. Waar zijn ,IMi onze schepen*^ UJl'X." -- AKKRUMDIJK 6 bij Paramaribo. AARDIJK 6 bij Fayal. ANNENKERK 5 te Dar es Salaam. AMSTELDIJK 6 bij Bermuda. DELFSHAVEN 6 te Rotterdam. ENA 7 te Recife. GROOTE BEER 6 bij Halifax. HELICON 7 bij Georgetown. KINDERDIJK 6 bij Lands End. KATELYSIA 6 bij Martinidue. MAASDAM 6 v. Southampton n. Cobh. MIJDRECHT 6 n. Channel. NIEUW AMSTERDAM 7 bij Kape Race. PRINS ALEXANDER 7 te Antwerpen. RAKI 6 v. A'dam n. Tj. Priok. SCHIE 6 bij Ouessant. TJIBODAS 6 bij Hongkong. WILLEM RUYS 7 te Southampton. ZUIDERKRUIS 7 te New York. Regeringstroepen hebben nabij Torit in Zuid-Soedan slag geleverd met een honderdtal opstandelingen, vroegere leden van het Soedanese equatoriale korps die zich niet aan de regering in Khartoem willen onderwerpen. Drie militairen zijn gesneuveld en verschei dene gewond.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2