Ontroerende herdenking 25-jarig bestaan „Bethesda" te Vlissingen Nieuws uit de Provincie Ned. zwem- en waterpoloploeg voor Melbourne samengesteld Scampolo versloeg Tjoba en boekte winst van twee plaatsen Geslaagd pijperfeest in Kapelle-Biezelinge Raad Vlissingen verleende heel wat kredieten PUZZLE Er past maar een woord Oud-patiënten brachten ruim f 7000.- bij elkaar Ds. Ge Vuijst nam afscheid van Vlissingen Voorl. Ned. elftal samengesteld Afscheid ds. 6. Aalbersberg van Néeuwberg C.J.V.F. zei wika de Vlieger vaarwel Luctor overtuigend zwemkampioen Van Amsterdam won in St. Maartensdijk Weihouder Moerdijk bestuurslid van „De Bevelanden' Huisvrouwen houden boek over de E.G.K.S. VANDAAG EENS Leger praat niet verder over zaak Abdulgani Maandag 3 september 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 VLISSINGEN, 1 september. Ontroerend, dat is het enige juiste woord, wat tijdens de vanmiddag gehouden receptie en huldiging ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van het Prot. Chr. Streekzieken huis voor Walcheren „Bethesda" past. Ontroerend, omdat overduidelijk werd getoond welke liefde het werk van „Bethesda" wordt toegedragen, ontroerend, omdat „Be thesda" in de harten der mensen een warm plaatsje heeft veroverd. Ontroerend ook om de betoonde 25 jaren van plichtsbetrachting én zelfopoffering van twee zusters, en adj directrice M. J. Blok en hoofdzuster P. J. Kuypers. Ontroerend ook door het gebaar van de vele oud-patiënten en belangstellenden, die spontaan een bedrag, ter vrije beschikking van het bestuur, bijeenbrachten van 7.750. en dit als jubileumgeschenk aanboden. Vanmiddag werd eerst in de kerk- verklaarde dat er nog een aanvulling zaal een bijzondere ledenvergadering zou volgen, daar giften nog steeds gehouden. De voorzitter, de heer J. Moll gaf de wordingsgeschiedenis van „Bethesda" in het kort weer en releveerde de vele ondervonden moeilijkheden. Thans is men vrijwel schuld-vrij en eindelijk daagt een sluitende begroting! De vereniging heeft naast een grote en belangrijke taak ook een grote op bracht. Het ledental dient te worden uitgebreid. Om uitbreiding te kunnen verwezenlijken besloot het bestuur tot het vervaardigen van een streefplan. Doch bovenal heeft men meelevende Cn meewerkende leden nodig. Dank baarheid voert echter de boventoon en de heer Moll besloot zijn herdenkings rede met lof aan Hem die alles gaf: Soli Deo Gloria". HULDIGING In de nieuwe eetzaal, waar men na dien bijeenkwam voor de huldiging van zuster Blok en zuster Kuypers was de ruimte té klein om de vele hon derden te kunnen bevatten. De heer Mol sprak „de meest trouwe dienares sen in dit huis" toe en wees erop, dat heide zusters vanaf het begin alle ver driet maar ook alle vreugde hebben meegemaakt. Grote dank en waardering past het bestuur en als blijk van waardering overhandigde de voorzitter aan beide zusters een geschenk onder couvert. Het Comité „Vrienden van Bethes da" bood eveneens zijn gelukwensen aan beide zusters aan. Onder de velen, die Intekenden voor de jubileumgave voor „Bethesda" bevonden zich twee meisjes, de jongsten onder de „Vrien den van Bethesda" en wel Jootje Els- hout en Ineke Boone. Op hun strookje hadden zij geschreven*, „uit mijn spaar pot". Door deze beide meisjes werden namens het comité aan elk der heide jubilerende zusters een fraai boeket rose anjers aangeboden. GESCHENKEN Opa Haverhoek, tachtig jaar, die een langdurige verpleging genoot, wenste beide zusters geluk en bood hen een fraai boeket aan. Opa Ha- verhoek mag voorts gerekend wor den tot hen, die hun sympathie voor Bethesda niet onder stoelen of ban ken steken, want iedere zondag komt hij trouw éven naar het zie kenhuis en brengt even trouw een rolletje pepermunt voor de zusters mee Patiënten van zaal 19, 18, klasse af delingen en babyafdeling boden de zusters Blok en Kuypers ieder een fo to van de Vlissingse Boulevard bij storm aan. Ook het gehele personeel gaf blijk van zijn grote waardering voor beide zusters. Zuster Corré bood zuster Blok na mens het personeel een staande sche merlamp en een tinnen servies aan. Zuster Cappon bracht aan hoofdzuster Kuypers de dank van het personeel over. Als aandenken bood men zuster Kuypers eveneens een staande sche merlamp en een zilveren fotolijstje aan. JUBILEUM-CADEAU Tussen het aanbieden van geschen ken aan beide jubilerende zusters bood het Comité „Vrienden van Bethesda" het jubileumgeschenk aan. Voor de aanbieding had men mevrouw Wolters uitgenodigd, die verklaarde getroffen te zijn door dit eervolle aanbod, om dat zij hierin het bewijs zag, dat haar overleden man, die zoveel voor Bethes da en zijn patiënten heeft gedaan, nog steeds herdacht wordt. De gehouden inzameling bewees, dat Bethesda in al ler hart leeft en het ziekenhuis ver dient dit ook ten volle. Zij bood na mens het comité de ehèque aan, doch VLISSINGEN, 2 september De Chr. Geref. kerk heeft vanavond af scheid genomen van haar predikant, Ds. J. de Vuyst, in verband met zijn vertrek naar Amsterdam. Vlissingen was de eerste gemeente van Ds. de Vuyst en vijf jaar heeft hij haar ge diend. Zijn afscheidspreek was geba seerd op Psalm 46 vers 5 met als tjie- ma: Water in de Godsstad. In deze afscheidsdienst bracht Ds. de Vuyst dank aan allen, die hem en zijn vrouw in het moeilijke werk steunden. Woorden van dank richtte hij voorts tot de kerkeraad, de ge meente, afgevaardigden van andere kerken en instellingen en tot het ge meentebestuur. De praeses der kerke raad, de heer J, Poppe sprak namens de gemeente de scheidende predikant toe. Nadat de afgevaardigde der clas sis Middelburg Ds. de Vuyst dank had gebracht, vooral voor diens catechi satie-onderwijs in Middelburg en Bie- zelinge en als consulent van Middel burg zong de gemeente staande de ze genbede van Psalm 121 vers 4. Na af loop der dienst nam de gemeente per- oonljjk afscheid van de predikant en zijn vrouw. binnen blijven komen. Onder intense spanning opende de voorzitter, de heer Moll de ehèque en na inzage was er ontroering te lezen op zijn gelaat. Met blijde stem maakte hjj het bedrag der ehèque bekend: ze ven duizend zevenhonderd en vijftig gulden. Dank bracht hij aan allen, die dit geschenk mogelijk maakten. Zuster Blok en zuster Kuypers bo den hierna als blijk van waardering en ter herdenking van de 25 jaren die zij hier werkzaam zijn een fraaie ets van de St. Jacobskerk aan, welke een plaats zal krijgen in de vergaderzaal van het bestuur. Het personeel, bij monde van mej. van Damme, bood voorts het bestuur van Bethesda voor de wachtkamer op de le verdieping 'n prettig zitje aan. In zijn dankwoord wees dhr Mol erop, dat door dit geschenk blijkt, dat er een goede verstandhouding heerst en men als het ware één gezin vormt. Het geschenk is vooral waardevol, om dat het hele hart van ieder personeels lid achter dit geschenk staat. De heer van Herk uit Amsterdam, familielid van zuster Kuypers en wiens vrouw in Bethesda werd ver pleegd, getuigde als oud-Vlissinger van zijn grote waardering voor „Bethesda" en bood als aandenken een plattegrond van Vlissingen uit 1750 aan. Mej. van Damme was wél bij de in gebruikneming van „Bethesda" in dienst, doch heeft de 25 jaar echter nog niet geheel „vol" gemaakt, door een korte onderbreking van haar diensttijd. Het gehele personeel meen de echter ook haar te moeten huldi gen omdat zij steeds ten volle de be langen van „Bethesda" behartigd. Als aandenken bood men haar, bij monde van de heer Van Splunder, hoofd tech nische dienst, een pendule aan. Tot besluit hield het bestuur een re ceptie. o DEN HAAG, 2 september Het voorlopige Nederlandse elftal, dat woensdag 5 september in het Feye- noord-stadion te Rotterdam een oefen wedstrijd zal spelen tegen de Duitse club Karlsruhe s.c., is als volgt sa mengesteld: Doel: De Munck; achter: Wiersma en Kuys; midden: Notermans, Van der Hart en Klaassens; voor: Van der Kuil, Bosselaar, C. van der Gijp, De Wit en Koopal. Reserves: Landman, Kerkum, Schaap, Van Melis en Schou ten Jonge Kracht" 20 jaar KAPELLE, 1 sept. Het is vandaag feest geweest op Bieze- linge. Feest ter gelegenheid van 't twintig jarig bestaan van het tam boer en pijperkorps „Jonge Kracht", dat zulk een grote plaats inneemt in deze gemeente. De koude en de dreigende luch ten vermochten niet de feest vreugde te temperen, vooral om dat voor het avondfeest de veiling hal in Kapelle beschikbaar was. Ter gelegenheid van dit jubileum van het tamboer en pijperkorps werd NIEUWDORP, 2 september In de Geref. kerk nam vanavond Ds. G. Aal bersberg van zijn gemeente afscheid in verband met zijn vertrek naar Vlaardingen. De dienst werd geopend door ouderling D. Moelker, die namens kerkeraad en gemeente de scheidende predikant enige hartelijke afscheids woorden toesprak. Namens de classis Goes voerde Ds. J. v. d. Leek het woord. Ds. A. P. v. d. Made sprak na mens de plaatselijke gemeente v. d. Ned. Herv. kerk, waarna burgemees ter D. M. Vermet als vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur de rij van sprekers sloot. Voor hij deze sprekers beantwoord de richtte Ds. Aalbersberg allereerst enkele hartelijke woorden tot zijn voorganger, Ds. E. Beukema, die al ge ruime tijd bedlegerig is, maar deze dienst via de kerktelefoon kon mee- beluisteren. In de afscheidsdienst be diende Ds. Aalbersberg tenslotte het woord naar aanleiding van Joh. 10 vs 16. Voor deze dienst bestond grote be langstelling en velen maakten van de gelegenheid gebruik om v. d. vertrek kende predikant, na de dienst, per soonlijk afscheid te nemen. GOES, 1 september Tijdens een zaterdagmiddag in de „Prins van Oranje" onder leiding van mevrouw S. A. M. de Haan gehouden provincia le bijeenkomst van de C. J. V. F., die door ongeveer 400 leden werd bijge woond, werd afscheid genomen van wika M. A. de Vlieger te Goes, prov. secretaresse van het verbond, die zoals bekend half september op „De Horst" bjj Driebergen haar laatste studiejaar gaat voltooien. Het pro gramma werd grotendeels gevuld door de jeugdringen, die op aantrekkelijke wijze sketches, betrekking hebbend op 't in de loop van de 4 jaar gepresteerde werk van de scheidende wika brach ten. Voorts werd o.m. het kampleven, het trainingswerk en het clubwerk be licht. Namens de leden werd haar ten afscheid een boekenbon en een ont- bijtlaken met servetjes aangeboden. Laatstgenoemde presentjes waren door de leden bewerkt en op ieder ser vet was een Zeeuws eiland gebor duurd. In haar afscheidswoord zei wika De Vlieger o.m., dat het haar speet, dat ze de provincie moet verlaten en bond de meisjes op het hart waakzaam te zijn en niet te verslappen. Na afloop van deze bijeenkomst werd een korte receptie gehouden, tij dens welke de leiders van de Goese jeugdraad afscheid van wika De Vlie ger kwamen nemen. een Zeeuwse pijperdag gehouden waaraan de tamboer- en pijperkorpsen uit onze provincie deel namen. Alleen „Nicoleen" .uit Kamperland moest ver stek laten gaan. Kapelle en Biezelinge zijn zaterdag vol geweest van het geluid van trom men en fluiten. Het feest begon in de middaguren toen de deelnemende korpsen, „Ex celsior" en „Jong Excelsior" uit Goes, „Juliana" uit Middelburg en „Jonge Kracht" afzonderlijke mar sen maakten door beide dorpen. Toen konden zeer velen genieten van de feestelijke aanblik dat een marcherend tamboer- en pijperkorps biedt. Na de pauze was er een gecombi neerde mars door Biezelinge. Deze mars van alle korpsen samen eindigde in de veilinghal te Kapelle waar het avondfeest werd gehouden. Hier werden achtereenvolgens con certen gegeven door „Juliana" „Jong Excelsior", „Excelsior" en „Jon ge Kracht" en zeer velen hebben hier kunnen genieten van de vlotte en vro lijke muziek van deze korpsen. Het feest werd besloten met een ge zamenlijke taptoe, die onder leiding stond van de directeur van „Jonge Kracht", de heer J. C. de Beste te Goes. VEERE Concert. Vrijdagavond gaf ter gelegen heid van de verjaardag van Prinses Wil- helmina het muziekgezelschap Onda uit Ritthem een concert in de tent. Ook werd een muzikale rondwandeling gemaakt. MIDDELBURG, 1 sept. Zaterdag middag is in het zwembad het derde en laatste deel van de Zeeuwse zwem- competitie verwerkt. Door het koude weer misten deze wedstrijden helaas de sfeer. Het programma werd niettemin in vlot tempo afgewerkt en Luctor, dat reeds 100 punten voorsprong had op Bruinvis, wist nog verder uit te lo pen, hoewel de Middelburgers en de Sassenaren deze middag met het zelfde aantal overwinningen, namelijk eik zes uit de bus kwamen. Luctor legde ech ter op zeven nummers beslag op de tweede plaats .terwijl Bruinvis slechts aan vier tweede plaatsen kwam. Twee maal tikte Luctor als derde aan, bij Bruinvis was zulks driemaal het geval. Schelde uit Terneuzen legde beslag op de enige nog overblijvende eerste plaats, zodat Scheldestroom, SZV, Ganze en Zeehond het zonder over winningen moesten stellen. Luctor prolongeerde haar Zeeuwse kampioenschap met ongeveer 250 gunten voorsprong op Bruinvis, ie uitslagen hopen wij morgen te geven. AMSTERDAM, 2 september Op voorstel van het bestuur van de K.N. Z.B. is door het Nederlandse olympisch comité besloten de volgende zwem sters en waterpolo-spelers naar de olympische spelen te Melbourne af te vaardigen: 100 meter vrije slag: Hettie Balken ende, Cockie Gastelaars en Geertje Wielema. 100 meter rugslag: Jopie van Al phen, Joke de Korte en Lenie de Nijs. 100 meter vlinderslag: Atie Voorbij. ZOO meter schoolslag: Ada den Haan. Over de uitzending van een tweede schoolslagzwemster, aan de hand van de te maken prestaties zal nog nader een beslissing worden genomen. 100 meter vrije slag: Hettie Balken ende en Mary Kok. 4 x 100 meter vrije slag estafette: Hettie Balkenende, Cockie Gastelaars en Geertje Wielema. Wie de vierde zwemster zal zijn, zal later beslist worden. Er gaat geen Nederlandse heren zwemploeg naar Australië. SINT MAARTENSDIJK, 1 sept. Kees van Amsterdam uit Oosterhout heeft zaterdag met veel machtsver toon de tweede ronde van St. Maar tensdijk voor nieuwelingen gewonnen na een boeiende strijd, waarvoor veel publieke belangstelling bestond en waarin hij reeds vanaf het begin een actieve rol speelde. Reeds kort na de start ging Van Am sterdam in gezelschap van Van der Smirren en Timmermans aan de haal. Het peleton gaf zich echter niet ge wonnen en ontketende een felle ach tervolging. Het waren tenslotte Van Hees, Van Geel en de Zeeuwse „nieuwkomer" Piet Verschuure, die erin slaagden de afstand tot de kop groep te overbruggen. Felle demara- ges van Van Amsterdam hadden tot gevolg, dat eerst Van Geel en daarna Timmermans moesten afhaken. De overgebleven vier koplopers lieten zich niet meer inlopen en het had er alle schijn van, dat de sprint de be slissing moest brengen, maar zover liet Van Amsterdam het niet komen. Toen zijn collega's het tempo iets verslap ten zag hjj kans er vandoor te gaan om niet meer achterhaald te worden. Met ruime voorsprong ging hij dan ook over de „meet". Piet Verschuure werd in de sprint om de tweede plaats geklopt door Van Smirren, maar zijn derde plaats is evengoed fraai te noemen. De uitslag: 1. Van Amsterdam, 82 km in 2 u., 13 Zeeuwse korfbalcompetitie GOES, 1 september. Veel schokkende gebeurtenissen heeft de afgelopen korfbalzaterdag niet opgeleverd. In alle klassen konden de diverse koplopers zich handhaven en zo hier en daar hadden slechts lichte verschuivingen plaats, zoals in de eerste klasse, waar Scam polo op eigen veld Tjoba een 20 nederlaag toebracht en zodoende van de vijfde naar de derde plaats oprukte. Vios liet zich in de uit wedstrijd tegen Olympia geen enkel puntje ontfutselen (24), terwijl Swift II zich sterker toonde dan Zeelandia (61), dat nog steeds onderaan de standenlijst hangt. Derde klasse A: StormvogelsAnimo H 1—4; Swift IV—Atlas 11—5; Vedo— AKC 6—5. Animo kon ook vandaag zijn „koppo sitie" aanzienlijk verbeteren. Swift wist weliswaar een grote zege te boe ken, maar zal waarschijnlijk de aan sluiting bij Animo we] moeten missen. De overwinning van Vedo is weinig overtuigend. Derde klasse B: VZODSwift VI 3—5. Door deze overwinning hebben de Mid delburgers hun kansen op de titel aan zienlijk vergroot. Derde klasse C: Animo rV—Vedo H al- gelast; Swift V—Vedo H 7—0; Zuid westers H—Animo III 52. Swift V kan het kampioenschap waar schijnlijk niet meer ontgaan. De laatste wedstrijd moet slechts een puntje ople veren en dan kan de vlag in top. Derde klasse D: Blauw Wit—Kats 7—2* WKV—Zeelandia H 6—3; SVS—SSÓ afgelast Hier is Blauw Wit de grote kansheb ber, die zich door Olympia II wel niet meer zal laten benaderen. Derde klasse E: Dios—Vopo II 1—7* Elto nVitesse H 61. Vopo II liet zich door Dios niet ver rassen en kon zodoende de positie aan merkelijk verbeteren. Uitslagen adspiranten: A: Olympia— nS Swift BAnimo A 8 0; B: Zuidwesters—KVL 8—0; C* tt„Rap—Animo C 1—0; Atlas— Vedo 0—6; D: ScampoloVios B 16 —0; Zeelandia—Vitesse 1—1; Togo— Blauw Wit A 1—1; De Poel—Volhar ding A 116; E: EltoLuctor A 0 3; Blauw Wit BLuctor B 2—2. Tweede klasse A: VitesseEendracht 62; Togo HVios H 65; Vopo Tjoba H 43. Door deze overwinning heeft Vitesse slechts twee punten achterstand op koploper Animo. Verschuivingen de den zich in deze klasse niet voor. Tweede klasse B: BKCZuidwesters afg.; De PoelVolharding II 54. De Poel II klom door de bescheiden zege op Volharding II twee kostbare plaatsjes op de ranglijst. »f De waterpolo-spelers die naar Mel bourne zullen gaan zijn: Gerrit Bijls- ma, Fred van Dorp, Max van Gelder, Ben Kniest, Harry Lamme, Nico Luchs, Wim Mosterd, Hans Muller, Frits Smol, Cees van der Tooren en Wim Waalewijn. Raad Driewegen DRIEWEGEN, 1 september. In de dezer dagen gehouden raadsvergadering is wethouder J. Moerdijk aangewezen als lid van het algemeen bestuur van de centrale werkplaats „De Bevelanden" te Goes. Burgemeester Lodder was reeds als zodanig aangewezen voor de gemeente Ellewoutsdijk. Daar de nieuwe gemeenschappelijke regeling vleeskeuringsdienst werd goed gekeurd, zal de bestaande regeling inge trokken worden. De algemene politiever ordening werd aangevuld met de bepa ling, dat het verboden is overjarige ruig ten langs wegen, bermen, slootkanten, wallen of dijken tussen 1 april en 1 sep tember af te branden. Als gemeentelijk lijkschouwer werd benoemd dokter A. Folmer en als plaatsvervanger dokter H. P. van Maanen te Heinkenszand. De in structie voor de gemeentegeneesheer A. Folmer werd hiermede in overeenstem ming gebracht. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente zal de draagbaar met ingang van 1957 niet meer beschikbaar stellen. Besloten werd de rechten op het gebruik van de rijdende baar tot 5,— te verlagen. Aan de heren J. Mol, A. Goe- ree en L. Mattens werd premie toege kend voor woningverbetering. De subsi dieverzoeken van het Humanistisch Thuisfront, van de Regelingscommissie Zuidbevelandse Rundveefokdag, van de Johanna Stichting en van de Federatie van verpleeginrichtingen voor langdurige zieken werden afgewezen. Het verzoek van „De Hollandse Molen" om het toege zegde subsidie voor het herstel van de molen van de heer A. Mol te verdubbelen werd niet ingewilligd. Aan de Hervorm de Bibliotheek te Ovezande werd voor 1956 een subsidie van tien gulden toege kend. De subsidieaanvraag van Goes om bijdrage ln de ziekenvervoerskosten werd Ingewilligd. min.; 2. W. v. d. Smirren, Amsterdam; 3. P. Verschuure, Hansweert; 4. P. van Hees, Hoogerheide; 5. J. van Geel, Le pelstraat; 6. M. Roks, Bossehoofd; 7. A. Linders, Roosendaal; 8. P. Buik man, Breda: 9. A. Polak, Willemstad; 10. F. van Doeselaar, Sluiskil. ANNA JACUBAPOLDER Opbrengst mijnramp te Marcinelle. Door de arbeiders in de zilveruiencam- pagne te St. Philipsland en omgeving is een actie gevoerd tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van de omgekomen mijnwerkers te Marcinel le. Deze actie bracht 1241,30 op, welk bedrag door de afdeling St.-Phiiipsland van het Rode Kruis vermeerderd wordt met 100.Dit bedrag werd bijeen gebracht door de arbeiders van de fir ma's Speyer, 't Hart en Co en Van Hek. Het Ned. Rode Kruis stelde deze gift bijzonder op prijs. BIGGEKERKE Raad. Vrijdag a.s. komt de raad in open bare vergadering bijeen. De voornaam ste agendapunten zijn: voorstel tot het aankopen van de kolenloods van de heer A. Schreijenberg aan de Schuitvlotstraat voor 5.400,—. Zulks in verband met het feit, dat het niet is uitgesloten, dat het thans als opslagplaats dienende tramem placement zal moeten worden prijsgege ven als een nieuwe weg buitenom de kom van de gemeente wordt aangelegd. Voorts vermeldt de agenda een voorstel om aan de heer J. Wijkhuis een perceel gemeen tegrond op de hoek Stationsstraat-Schuit- vlotstraat te verkopen. De heer Wijkhuis wil daarop een woonhuis met melklokaal stichten. Tenslotte zullen voorstellen ter tafel komen tot het opnieuw vaststellen van de verordening op de heffing van reinigingsrechten en tot het indienen van een aanvraag om een hogere uitke ring uit het gemeentefonds over 1957. In deze vergadering zal ook het ontwerp gemeentebegroting voor 1957 worden aan geboden. DOMBURG Oranjevereniging. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wllhelmlna zette de Oranjevereniging haar traditie voort door het organiseren van een feestprogramma. Vanaf acht uur trad op het recreatieterrein de muziekvereniging „Apollo" op met vrolijke muziek. Later werd de film van het koninklijk bezoek aan de West vertoond. Vooraf had een kinderfilm gedraaid. WOLF AARTSDIJK Heropening hotel. Dezer dagen werd 't geheel verbouwde hotel-café-restau- rant van de heer J. Ossewaarde door bur gemeester Ter Haar Romeny geopend. HU was vergezeld van de beide wethou ders en secretarissen. De burgemeester prees de ondernemingsgeest van de heer Ossewaarde en zei, dat het gemeentebe stuur gaarne ziet, dat de middenstand er blijk van geeft te durven aanpakken. Daarna spraken de heren Van der Heu vel uit Rotterdam, A. Schuit als voorzit ter van de plaatselijke middenstands bond en P. Poleq, die namens de familie zqn beste wensen uitsprak. VLISSINGEN, 31 sept. Gewoonte getrouw kreeg de raad een lijvige agenda af te werken, doch het overgrote deel der punten werd zonder hoofdelijke stem ming of discussie aanvaard. Desondanks werd het toch géén vroegertje. Men besloot tot het voeren van een rechtsgeding contra de N.V. Albert Heyn te Zaandam, daar een aan de N.V. toebe horende automobiel een ongeval had ver oorzaakt, waarbij mej. J. P. Kuypers, klerk le klasse ter secretarie, was be trokken en waardoor de gemeente schade heeft geleden. Tweeduizend gulden stel de men beschikbaar voor de aankoop van een houten directiekeet van de N.V. Kon. MU. „De Schelde", welke keet thans wordt gebruikt als stationsgebouw op de Heliport. Vierduizend gulden werd ver leend voor het aanbrengen van rijwiel- blokken op het parkeerterrein bij het Sportpark, waardoor aan het chaotische stallen een eind wordt gemaakt. Alle raadsleden steunden voorts het voorstel aan de V.C. Vlissingen een éénmalige sub sidie te verlenen ten bedrage van 20% der door deze club te ontvangen netto verhoogde entreeprijzen gedurende het afgelopen voetbalseizoen. Zonder op- of aanmerkingen werd een krediet van 65.000,verstrekt voor de aanschaf van een roltrommelvuilnisauto en een zqladder ten behoeve der reini gingsdienst. De centrale verwarmings ketel in het politiebureau kan nu ver nieuwd worden, want een bedrag van 2.600,werd hiervoor beschikbaar ge steld. Een belangrijk besluit ten be hoeve van de verdere ontplooiing der sport in Vlissingen werd genomen, toen de raad, wederom zonder op- of aanmer kingen, besloot, in principe te besluiten tot de aanleg van een halfverhard voet balveld (een zgn. ARODA-veld) en ten behoeve van het derde veld een verlich tingsinstallatie aan te brengen. Moderner Amerikaanse bases in Philippijnen MANILLA, 1 sept. (A.F.P.) Amerikaanse en Philippijnse onder handelaars zijn overeengekomen, dat de Amerikaanse militaire bases in de Philippijnen gemoderniseerd en van radar voorzien zullen worden. Ook is men het eens geworden over de afbakening dezer bases en van nog aan te leggen steunpunten. MAASTRICHT, 1 sept. - Sedert een paar maanden houden 2000 huisvrou- wen in zeven landen er een huishoud boekje op na, zulks op verzoek van de Hoge Autoriteit van de GKS, die aan de hand van de door de huisvrouwen verstrekte gegevens een onderzoek wil instellen naar de welvaart van mijn en staalarbeidersgezinnen in de ge meenschap. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft 197 mijn- en staalarbeiders gezinnen bereid gevonden aan dit on derzoek mee te doen. Het aandeel van de Limburgse mijnen hierin bedraagt 132 gezinnen, waarvan de Staatsmij nen er 88 voor hun rekening nemen. KRUISWOORDRAADSEL HORIZONTAAL; 1 Geestige opmerking, 5 hij gaat heen, 7 vroege editie, 8 dichter- bü komen, 9 verbonden staten, 12 reeds, 13 rivier in Oostenrijk, 14 verloren strijd. VERTIKAAL: 1 Vogelgeluid, 2 aan zienlijk, 3 dogma, 4 naar grond smakend, 6 binnen, 7 luchtklep, 10 punt van een vork, 11 boom. Oplossing vorige puzzel HORIZONTAAL: 1 Pint, 4 darm, 7 tu mor, 9 ijp, 11 kaf, 12 Kr., 13 suf, 15 ruw, 16 pak, 17 ver, 18 wit, 20 mal, 22 al, 23 kit, 25 si, 26 hamer, 28 maan, 29 laat. VERTICAAL: 1 prijs, 2 N.T., 3 tuk, 4 dof, 5 ar, 6 murw, 8 hal, 10 pupil, 12 kuras, 14 fat, 15 rem, 18 warm, 21 lint, 23 kan, 24 tel, 26 ha, 27 ra. DJAKARTA, 1 sept. (A.N.P.) Het hoofkwartier van de Indonesische landstrijdkrachten heef-t een commu niqué uitgegeven, waarin de mening is vervat van de chef-staf over het oordeel van de speciale ministeriële commissie, die de minister van buiten landse zaken Abdulgani, onschuldig heeft verklaard aan corruptie, In dit communiqué wordt gezegd, dat het leger bij het horen van de minister was vertegenwoordigd en dat de chef-staf, genercrl-majoor Nasu- tion, „volledig het oordeel van de pro cureur-generaal begrijpt", dat er geen reden is de minister te verdenken van wetsovertreding. Enkele bladen in Djakarta dringen er in hoofdartikelen bij de regering op aan maatregelen te nemen tegen kolonel Kawilarang, nu minister Ab dulgani door de commissie onschuldig is bevonden.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2