Kabouters Kabouters Het verwisselde testament cLo&i bet Adverteert in dit blad Leiders van landbouworganisaties confereren in Scheveningen £te ïiocUo frbengt U „Panamakanaal blijft Panamees" Leerkracht Ds. H. V. Gilst dames kapsalon met woning ZO KRIJGT U DE LEPEL 100% KOFFIE VAN DE BESTE KW A LI TE II Ir. S. Herweijer zal spreken over het deltaplan Abdulgani verschijnt voor staatscommissie Ontvoerder bereidt zijn „verdediging" voor Vlissingen verloor van Middelburg Donderdag 30 augustus 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina T Het Bestuur van de Chris telijke Lagere Landbouw school te 's-Heer Arends- kerke vraagt voor de zater dagmorgenuren een A.V.O. Hoofdakte verplicht; Akte Landbouw gewenst. Sollicitaties .vóór dinsdag 3 sept. aan het Hoofd der school, C. BLAAUW, Wil- helminastraat 23, 's-Heer Arendskerke. WOLFAARXSDUK Geref. Gemeente. Vrijdagavond a.s., 7.45 uur: TE KOOP: EEN Uitbreiding met herensalon is mogelijk. In dorp West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Brie ven onder nummer 4360 Bur. Z.D., Middelburg. TE KOOP: Schovenblazers en trans porteurs, aardappelrooiers en voorraadrooiers, zaaimachines. C. BRASSER, magazijn Zus- terstr. 56, Middelburg, tel. 2812 Fordson bestelauto m. ba gagerek. Revisie motor. Met nieuw nummer. Garage Blaas, Middelburg Walch. punt, Boere-, Broo- coli- en Bloemkoolplanten, 1 paar Bosfazanten, 4 Krulveer- ganzen. S. v. Soelen, Vrijburg straat 49, Souburg TE KOOP GEVRAAGD: Grote en kleine partijen slachtklppen. Tegen markt prijzen. M. Kaljouw en Zoon, Grijpskerke. Tel. K 1189304 PERSONEEL GEVRAAGD: Terstond of later een ar beider welke genegen is het gehele a.s. seizoen bieten te rooien. Hof Poppendamme, Grijpskerke Mevr. v. Lijnden, Duin- beekseweg 27, Oostkapelle vraagt voor donderdag of vrij dag van 812 u. een werkster Net meisje van half 9 tot 12 uur. Jacobse, Koudekerkse- weg 11, Middelburg DIVERSEN: Zoekt U een prachtige wol len Damespullover? kijkt dan beslist bij: DE GOEDKOPE SIMON, Klokstraat Goes. Eersteklas Nederlands fabrikaat - waarde f. 2.10 15 jaar garantie - 13 cm lang. De Muiti-lepel is geschikt voor velerlei doeleinden: voor ijs, compote, 6orbet, suiker- of koffielepel, baby lepel, jamlepel etc. Schrijf op de achterkant van het Nescafé-etiket in duidelijke blokletters Uw naam en volledig adres, sluit f. 1.- aan postzegels bij en adresseer Uw enveloppe aan Nescafé, Postbus 1300, Amsterdam. U krijgt deze zeldzaam fraaie lepel dan franco thuis! Bus voor tenminste 35 koppen f. 2.55 en voor 140 f9.20. Cofleïnevrij f2.90 en f10.45. Uitsluitend geldig tot 3M2-'56 binnen het Koninkrijk der Nederlanden In Europa. Wij staan bekend om onze mooie wollen Damesvesten aan lage prijzen DE GOEDKOPE SIMON. Klokstraat Goes. Leuke wollen wevenit Jon- genstrulen met wielrenners- band 9,95J 10,95 enz DE GOEDKOPE SIMON, Klokstraat Goes a. Zeer mooie grof gebreide Jongenstrulen met witte band 13,95 enz. DE GOEDKOPE SIMON. Klokstraat Goes. Voor prachtige Damesves ten en Pullovers, Meisjes- en Jongenstrulen naar DE GOEDKOPE SIMON, Klokstraat, Goes. LESSEN Beer In t verkeert Bi] Jasperse in de leerl - Speci alisten in autorijles, motor rijles en verkeerscursus. Au torijschool Jasperse. erkend en gediplomeerd door de F.N.O.P Vlissingsestraat 1, Koudekerke. Tel K 1185—343 Uit vijftien Europese landen 's-GRAVENHAGE, 29 augustus. De leidende figuren der Euro pese agrarische organisaties zullen elkaar volgende maand te Sche veningen ontmoeten. Van 1722 september wordt in het Kurhaus en het Palace-hotel het jaarlijkse congres gehouden van de Confede ration Europeenne de 1'Agriculture, een federatie van ruim 400 land bouworganisaties uit 15 Westeuropese landen. Ook enige landen uit het Nabije Oosten zijn hierbij aangesloten. Het congres zal op maandag 17 september in de concertzaal van het Kurhaus worden geopend door de voorzitter van de Gea, dr. A. Hermes. Tijdens deze openingszitting zal de directeur van de cultuur-technische dienst, ir. S. Herweyer, een inleiding houden over het deltaplan. Het congres splitst zich daarna in een aantal secties, die zich elk met De „13e augustus affaire" DJAKARTA, 29 aug. ANP. De Indo nesische minister van buitenlandse za ken, Abdulgani, zal over de zogenaam de „13e augustus affaire" rapport uit brengen aan een speciale commissie, -v aarin o.m. zitting hebben de eerste en tweede vice-premiers, Mohammed Roem en Idham Chalid, en de minis ters van justitie en voorlichting. De commissie zal daarna beslissen, of hij al dan niet ondervraagd moet worden door het hoofdparket. Het onafhankelijke blad „Indonesia Raya", dat enige weken geleden het nieuws over het bijna aanhouden van Abdulgani en over de arrestatie van de voormalige minister van voorlich ting, Makmur, bekendmaakte, kondig de heden in een artikel met een kop over de hele pagina een nieuwe serie onthullingen aan over roverij en cor ruptie in de Tndonesische hoofdstad. In een hoofdartikel dringt het blad er hij minister-president Sastroamidjojo op aan zijn beschuldiging, dat „zekere ele menten hadden getracht politiek voor deel te verkrijgen uit deze affaire, die erop gericht was de regering ten val te brengen", te bewijzen. Stoffelijk overschot niet geïdentificeerd VLISSINGEN, 29 aug. Het stof- elijk overschot, dat eergisteren door de loodsdienst Vlissingen op aanwij zing van een marinevliegtuig uit zee is gehaald, is onherkenbaar gebleken. Het is ongeïdentificeerd ter aarde be steld. een bepaalde groep van onderwerpen zullen bezig houden. De eerste sectie bespreekt de landbouwpolitiek en de landbouweconomische vraagstukken, de tweede behandelt technische pro blemen, de derde houdt zich bezig met de coöperatie, het landbouw krediet en het verzekeringswezen, de vierde heeft het boerengezin en zijn problemen tot onderwerp van studie, de vijfde behandelt de bosbouw en de zesde neemt produktie en afzet van groente en fruit voor zijn reke ning. Voor alle onderwerpen zijn inlei dingen vooraf klaar gemaakt. Voorts zijn reeds afzonderlijke internatio nale conferenties gewijd aan melk en zuivelvraagstukken, aan de vleesproduktie, aan de problemen van de bergboeren en aan de be langen van de agrarische jeugd. De zaak Peter Weinberger NEW YORK, 29 aug. (Reuter). La Marca, de ontvoerder van Peter Wein berger, zal waarschijnlijk voor de recht bank aanvoeren, dat zijn zorgen om zijn steeds groter wordende schulden hem tij delijk krankzinnig hebben gemaakt, al dus deelde zijn advocaat Markowitz me de. Hij voegde hieraan toe, dat dit op het ogenblik de enige mogelijkheid tot ver dediging was, die hij kende. Mevr. La Marca, de echtgenote van de beschuldigde, heeft verklaard, dat zij zich niet kan herinneren, dat haar man op de middag, dat Peter Weinberger werd ont voerd, niet thuis was. Zij zei voorts, dat haar man „zenuwach tiger dan gewoonlijk" was omstreeks de tijd van de ontvoering. Zij meende echter, dat deze zenuwachtigheid veroorzaakt werd door zijn schulden. Zij verklaarde ook niet te geloven in de schuld van La Marca. Het gezin is in mei j.l. naar een nieuw huis, dat 15.000 dollar kostte, ver huisd. Verwanten van het echtpaar heb ben meegedeeld, dat La Marca niet in staat was alle uitgaven van zijn gezin te bestrijden, ondanks het feit dat hij drie betrekkingen tegelijkertijd bekleedde. Tijdens algemene zittingen van het congres zal rapport worden uitge bracht over de huidige economische positie van de Europese landbouw en over de werkzaamheden van andere internationale organisaties, die zich met het Europese agrarische vraag stuk bezig houden, zoals de F.A.O., de Raad van Europa, de O.E.E.S., enz. Aan het slot zal het congres zijn be vindingen vastleggen in een aantal resoluties. De opzet van deze bijeen komsten is door dit jaarlijks contact tussen de vertegenwoordigers der landbouworganisaties meer begrip voor elkanders problemen aan te kwe ken, waardoor een algemene Euro pese landbouwpolitiek wordt bevor derd. De deelnemers zal een concert wor den aangeboden door de regering en de gemeente Den Haag, terwijl ver scheidene ontvangsten en excursies o.a. naar Flevoland en de Zuider zeewerken worden voorbereid. BALBOA, 29 aug. Reuter. De Pa namese minister van buitenlandse za ken, Alberto Boyd, heeft naar aanlei ding van recente verklaring van zijn Amerikaanse collega Dulles verklaard, dat het Panamakanaal nooit een Ame rikaans kanaal zal kunnen zijn, omdat het op Panamees gebied aangelegd is. Het verdrag van 1903 geeft aan de Ver. Staten geen soevereine rechten over de zone van het Panamakanaal, aldus de minister. Het geeft de Ver. Staten slechts bepaalde rechten voor de exploitatie van het kanaal en be paalt, dat de Ver. Staten en Panama gemeenschappelijke belangen bij het kanaal hebben. VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1956. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. v. d. jeugd. VPRO: 10.00 Morgen wijding. VARA: 10.20 V. d. kleuters. 10.40 Fluit, hobo en piano. 11.00 Theaterork., -koor en sol. 11.40 V. d. jeugd. AVRO: 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.me- ded. en gram. 13.20 Tirolermuz. 13.55 Koersen 14.00 Strijkkwart. 14.30 Voordr. 14.50 Gram. 15.05 Amus.muz. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Gram. 17.40 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Gram. 18.50 Met de deur in huis, caus. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 „Konverjari", caus. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. NATIONAAL PRO GRAMMA: 20.00 Nws. 20.05 Mil. Kapel. 21.45 „Onze vriend de vijand", klankb. 22.15 Mannenkoor. 22.25 Kamerork. 23.00 OUD ENGELS VERHAAL 40) 't Was wel duidelijk, dat er geen moeder naar hem stond uit te kijken. Er stond alleen een dienstbode, die terstond verdween, toen hij in 't zicht kwam. Lea bleef nog dicht ach ter hem, tot bij de voordeur, waar hij staan bleef, alsof hü niet ongeroepen de drempel van zijn eigen huis wilde overschrijden. Toen zag Lea Jenny Cunliffe vlug nader komen, en Ri chard nam zijn oude muts af en stond blootshoofds voor haar. Een steek ging door Lea's gemoed, toen Jenny met een heldere kïeur op haar fris gelaat naderde,, met een uitgestrekte hand, die zij ongedwongen de vreem deling toestak. „U is de lang verloren zoon van me vrouw Herford?" zei ze met kinder lijk warme klank in haar stem. „U moet dadelijk bij haar komen. Ze is in zwijm gevallen, toen Lea zei, dat u het was, en ze ligt nu op de sofa. Kom dus gauw binnen." En toen verdween hij uit Lea's ge zicht, zonder nog eens om te kijken, of een woord tot haar te richten. Ze kon hem niet verder volgen, en lang zaam terugkerend, sloeg ze de weg maar weer in naar Rillage-Hof. En ze weende onderweg tranen van ver driet en van vreugde. HOOFDSTUK XVIII Weer thuis De volgende avond, toen het reeds donker werd, kwamen Justin en Pan sy met de trein uit Lowborough aan. Pansy had voorgesteld onverwachts te komen; dan zou het dorp en het huis niet nog eens teleurgesteld worden. Pansy was jong en meende nog, dat verrassingen altijd welkom waren. In Lowborough moesten ze dus een rijtuig huren, maar daar het op een paar uur afstand jaarmarkt was, wa ren paarden en rijtuigen moeilijk te tijd geweest. Toch had haar vader op- krijgen. Tenslotte kregen ze 'n ouder wetse sjees met een langzaam paard, dat de afstand tussen zich en zijn stal niet graag groter maakte; het rede loze dier wist immers niet, In wat voor goede stal het tot de volgende mor gen op Herford Huis zou vertoeven. En zo keerden de heer van Herford en zijn dochter op zeer eenvoudige wijze terug van hun verblijf in Londen. Dat was daar voor beiden een schit terende tijd geweest. Justin had nog nooit zo hoog gestaan in zijn eigen achting of in die van zjjn kennissen. Hij was boven verwachtig populair geworden, zowel in de gezellige kring als op het spreekgestoelte. Als spreker had hjj inderdaad buitengewoon naam gemaakt, en hij was dan ook steeds weer genodigd om op te treden in het openbaar. Ook in het gezellig samenleven had hij succes gehad, en hij was in de gunst geweest bij man nen zowel als bij vrouwen. Men had er zijn spijt over uitgesproken, dat hij geen kandidaat kon worden gesteld voor een Kamerzetel, omdat hjj nog altijd een dienaar der kerk was, en men had hem uitgenodigd, toch eens ernstig te overwegen, of hij niet wet telijk zijn geestelijke waardigheid zou neerleggen, gelijk hij het feitelijk reeds had gedaan. In het district had de tegenpartij nu reeds dertig jaar de zetel bekleed, maar de vrienden maak ten zich sterk, dat ze bij de volgende verkiezing hem in het Lagerhuis zou den brengen. Ook Pansy had naam gemaakt in de weinige kringen, waarin haar va der had goedgevonden, dat zij zou verschijnen. Ze had haar tijd voor een groot deel doorgebracht bij mevrouw Fortescue, die het herhaaldelijk bij Justin had gehad over de liefheid en de bekoorlijke eenvoudigheid van zijn mooi dochtertje. Voor Pansy waren de laatste drie maanden een heerlijke gemerkt, dat ze zich in de laatste tijd enigszins van hem had teruggetrok ken; dat ze iets minder vrij en open tegen hem was geweest. Ze was stiller geweest en een beetje dromerig en hij was een beetje bang, dat het verblijf in de hoofdstad toch niet geheel naar haar genoegen was geweest, al had ze een frisse kleur op de wangen en een zachte glans in de ogen. Vanmorgen, toen ze Londen verlieten, had hij spo ren van tranen op haar gelaat gezien, en die tranen hadden hem de gehele dag een beetje neergedrukt. Ze spraken beiden weinig, toen het trage paard voortsukkelde in het maanlicht langs de wegen waar het zo ontzaglijk stil was na de drukte van Londen. Er was bijna geen schep sel te zien en geen geluid te horen, dan nu en dan het sjirpen van een krekel in het gras of het geschreeuw van een eenzame uil, die zijn makker toeriep. Een enkele keer vloog zulk een uil of een vleermuis hen geruis loos voorbij. Eensklaps gingen ze om de uitloper van de heuvel, waar ze Herford in het gezicht kregen. Onwillekeurig hield Justin de teugels in, en het paard was maar al te geneigd om te blijven staan. Het dorpje baadde in 't maanlicht. Daarachter rezen de donkere rotsen op en staken scherp af tegen de wol kenloze hemel. Aan hun voet schitter de het schuim van de golven in het witte licht. „O vader, wat is het heerlijk weer thuis te komen", zei Pansy. „Ik had niet geweten, dat ik zoveel van Her ford hield." „Wat! Tranen, Pansy?" vroeg hij, een beetje ontsteld. „Van blijdschap", snikte zij, „enkel van blijdschap. O, we moeten nooit weer weggaan, 't Is de moeite niet waard." (wordt vervolgd) Nws. 23.15 Carillonspel. 23.20 Gram. 23.50 —24.00 Dagsluiting. HILVERSUM U (298 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.25 V. d. vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Pianorecital. 11.30 Gram. 12.05 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.35 Lichte muz. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 PITtigheden. 13.20 Metropole-ork. 13.50 Gram. 14.05 Kamer ork. en soliste. 15.15 Voordr. 15.35 Lichte muz. 16.00 Tuinb.praatje. 16.15 Gram. 16.30 Blaasens. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Stemmen van overzee. 18.15 Gram. 18.30 Kon. Mil. kapel. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Regeringsuitz.: Rubriek Verklaring en toelichting. De scholing van volwasse nen, door J. C. Visser. 19.20 Regeringsuitz.: Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 19.45 Muzikantencongres. 20.0024.00 Natio naal progr.: Zie Hilversum I. BRUSSEL (324 m.) 11.30 Geestelijke muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 15.00 L'amour aux trol» oranges, opera. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Pianorecital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Boodschap pen v. missionarissen. 20.30 Gram. 20.45 Missa solemnis, Casella. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nws. Jubileumwedstrijd VLLISSINGEN, 29 aug. Ter gele genheid van het 40-jarig bestaan van beide clubs speelden Vlissingen en Middelburg een jubileumwedstrijd. De roodwitten hadden zes invallers, doch gaven niettemin de hoofdstedelingen goed party, zodat het een spannende wedstrijd is geworden. Reeds na enke le minuten kwam Middelburg goed koop aan de leiding, toen Outermans een tam schot loste. Een der Vlissing- se verdedigers raakte de bal aan, waardoor deze juist over doelman Baart heen in het net verdween. Er was een penalty voor nodig om de ba lans in evenwicht te brengen. West- strate benute deze strafschop. Nog voor de rust echter gaf Groenewegen Middelburg opnieuw de leiding. Tien minuten voor het einde zorgde Kleinjan nogmaals voor de gelijkma ker, doch in de laatste minuut scoorde Middelburg uit een crimage het be slissende doelpunt (23). ZEVENHANDBAL GOES, 29 aug. Op zaterdag 8 sep tember begint de Zeeuwse competitie zevenhandbal voor meisjes. Er wordt gespeeld in twee aldelingen en de in deling luidt als volgt: afdeling A: Ma rathon I en II, Olympus I en II, Zee land Sport, Walcheren I en n; afde ling B: ODI, Tonido I en K, De Meeu wen, Luctor en Volharding. De com petitie zal van november tot februari worden onderbroken voor de zaal handbalcompetitie.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7