Sociologie is geen „neutrale" wetenschap Arti esten d journa agvaarden listen Nieuw televisiebestel gaat in op 1 oktober Operc brief aan Herv. synode over Nieuw-Guinea Den Haag krijgt tijdelijk huis van plastic een Brennerpas open weer PUZZLE J 1 1 p I 1 M BBB r Zendtijd voor elk der vier omroeporganisaties bedraagt 69 uur per jaar Ikor en r.k. kerk 10 uur, andere kerken 4 uur Opstand Darul Islam eiste 12.500 mensenlevens Scotland Yard stuit op moeilijkheden Namens comité van bezwaarden de 'Brittannia' zeewaardig niet Antilliaanse studenten in Nederland „Zwemvlucht" kostte vijf Mexicaanse arbeiders het leven Weer minder druiven Nenni stemt nu N.A.V.O. de Objectiviteit in benadering der problemen is betrekkelijk Kustvaarder vandaag in Scheveningen 9 15 s Woensdag 29 augustus 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Zendmachtigingen zijn gegeven 's-GRAVENHAGE, 28 augustus. Het nieuwe televisiebestel zal, volgens enige dezer dagen vastgestelde beschikkingen van de minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschappen, in werking treden op 1 oktober 1956. Toen in het begin van dit jaar het televisiebesluit 1956 werd vastgesteld, werd het in werking treden van een aantal artikelen opgeschort. Dit gold de bepalingen op de zendtijdverdeling en de opzet van de Nederlandse Televisie Stichting. In afwachting van de nodige organisatorische wijzigingen werd alleen aan de NTS een zendmachtiging toegewezen. Nu de nieuwe statuten van de NTS zijn vastgesteld en goedgekeurd, heeft de minister bepaald, dat het gehele televisiebesluit 1956 van kracht zal zijn met ingang van 1 ok tober van dit jaar. Canadese correspondent moest Egypte verlaten In verband hiermede zijn thans ook zendmachtigingen gegeven aan de vijf omroeporganisaties, zodat deze voort aan over eigen zendtijd beschikken. Een deel van de zendtijd blijft aan de NTS voor het journaal, de Eurovisie- Uitzendingen en voor de programma's die door de programma commissie van de NTS (in samenwerking met de om roeporganisaties) zullen worden voor bereid. Tevens heeft de minister zendmach tigingen verleend aan een aantal kerk genootschappen, die om zendtijd ver zocht hebben. ZO WORDT HET Hetzelfde ministeriële besluit be vat de zendtijd verdeling. De AVRO ziet zich, evenals de KRO, de NCRV en de VARA, 69 uur per jaar toege wezen, de VPRO 23 uur per jaar. Voor de uitzending van kerkdiensten is 24 uur per jaar gereserveerd (voor de bij het IKOR aangesloten kerken tezamen 10 uur, voor de bij het con vent van kerken inzake radiodien sten aangesloten kerken tezamen 4 uur en voor de r.k. kerk 10 uur per jaar). De zendtijdverdeling bepaalt zich tot het toewijzen van de hierboven ge geven aantallen zenduren. Aan het be stuur van de NTS is opgedragen na Overleg met de instellingen, die de uit zendingen der kerkgenootschappen verzorgen de dagen en uren vast te stellen, waarop de uitzendingen van de kerken en de omroeporganisaties zul len plaats hebben, met de mogelijkheid van beslissingen van het bestuur in be roep te komen bij de minister. HET BESTUUR Bij een derde beschikking heeft de minister, overeenkomstig de nieuwe statuten van de NTS, drie leden van het bestuur der stichting aangewe zen. Benoemd zijn mej. dr. M. A. M, Klompé (Artihem), en de heren Made; door de NCRV: mr. A. B. Roos- jen en mr. A. H. van de Veen; door de VARA: J. B. Broeksz en J. W. Renge- link; door de VPRO (voorlopig): dr. J. A. de Koning en drs. G. J. Ligthart. Eenzijdige politieke voorlichting" 's-GRAVENHAGE, 28 augustus. Een zevental personen heejt namens het „landelijk comité van bezwaarden oproep synode" een open brief gericht tot de generale synode der Ned. Herv. Kerk inzake de oproep van de synode tot bezinning op de verantwoordelijkheid van het Nederlandse volk inzake de vraagstukken rondom Nieuw Guinea. De ondertekenaars zijn mr. J. W. de Jong Schouwenburg, dr. H. Jonker, mr. G. J. de Lint, prof. J. Prins, jhr. W. de Savornin Lohman, dr. J. J. R. Schmal en dr. W. Volger. inwoners van Nieuw-Guinea aangetast en de positie der Nederlandse rege ring geschaad en voor het zelfbeschik kingsrecht der Papoea's weinig eer bied betoond. „In dit alles is zij een weg opgegaan, welke al diegenen onder haar leden, die de Hervormde Kerk niet geregeerd wensen te zien op grond van partij-politieke inzich ten grondig van haar dreigt te ver vreemden. Daarbij zal zij zeker nie mand winnen", aldus besluit de open- brief. Algra (Leeuwarden) en prof. T. ten Have (Amsterdam). dr. T Voorts werden als bestuursleden aan gewezen door de AVRO: jhr. Th. Roëll en dr Peko; door de KRO: prof. dr. mag. J. B. Kors en drs. A. J. J. van der In Atjch DJAKARTA. 28 aug. (ANP). De op stand in Atjeh, die gevoerd wordt door de Darul Islam heeft tot nu toe 12.500 mensenlevens gekost, aldus is in een com muniqué van het leger medegedeeld. 30.000 mensen werden tengevolge van deze opstand, die in 1953 begon, gewond, In west-Java hebben opstandelingen van de Darul Islam, toen zij een aanval deden op twee gehuchten in het Tjand- joerse bij Bandung, a bout portant elf dorpelingen, waaronder twee vrouwen, neergeschoten. De opstandelingen brandden 74 huizen af en plunderden 03 anderen, voordat zij door een eenheid van het leger uiteen gejaagd werden. LONDEN, 28 aug. (AFP). De man nen van Scotland Yard, die belast zijn met onderzoek naar de daden van een zekere Verdoux uit Eastbourne, waar een aantal Britse vrouwen onder verdachte omstandigheden gestorven zou zijn, zijn op een belangrijke hinderpaal gestoten. Het Britse medische genootschap heeft n.l. alle artsen van Eastbourne een rond schrijven gezonden, waarin zij eraan worden herinnerd, dat zij slechts ge rechtigd zijn inlichtingen aan de politie te verstrekken over bun patiënten op grond van een schriftelijke toestemming van laatstgenoemden. Indien de patiënt overleden is, moet deze toestemming ge geven zijn door zijn of haar familie. Voorts heeft de politie een verpleeg ster, Helen Masonellis, ondervraagd, die een zekere mevrouw Alice Morrell heeft verpleegd. Mevr. Morrell is in 1950 over leden en liet bij haar dood een bedrag van 70.000 pond sterling (ongeveer 700.000 gulden) na. De politie onderzoekt nu 400 testamen ten in de hoop, dat zij een gemeenschap pelijke erfgenaam zal ontdekken. Het is bekend, dat verscheidene vrou wen, kort voor haar dood, in verdachte omstandigheden wijzigingen in haar tes tament hebben aangebracht. Verdoux zou een groot aantal rijke weduwen hebben vergiftigd. o In het middelste en het noordelijke gedeelte van het Japanse eiland Kloesjoe hebben zich door slagregens veroorzaakte overstromingen voorgedaan, die het le ven van negen personen hebben gevergd. Duizenden woningen zijn ondergelopen. In hun open brief gaan de onder tekenaars uitvoerig en punt voor punt in op de oproep van de synode. Zij komen daarna tot de conclusie, dat de synode zich door kennelijk een zijdige politieke voorlichting tot haar publikatie heeft laten verlokken. „Zij heeft daardoor in onze ogen de weg van Gods gerechtigheid lichtvaardig lijk vereenzelvigd met de gedachten- gang van bepaalde politieke kringen, Een treffend euvel van vereenzelvi ging, waartegen zij zelf uitdrukkelijk heeft gewaarschuwd in het herder lijk schrijven „Christen zijn in de Nederlandse samenleving". De synode heeft door de inhoud van haar stuk het beroep op de Heilige Schrift in begin en slot daarvan voor velen on aanvaardbaar gemaakt", aldus de brief. NIET GERAADPLEEGD. „Uw vergadering heeft, tot ons aller nadeel, alvorens uw oproep afkwam, de mindere vergaderingen noch ge raadpleegd noch ingelicht. Evenmin heeft zij blijkbaar de raad voor kerk en theologie welks taak het toch is over theologische en ethische vraagstukken te adviseren daarbij betrokken. Daarenboven onthield zij ons kennisneming van de opinie der minderheid in haar midden. Het is voor ons twijfelachtig, of uw verga dering na zulk een ondeugdelijke voorbereiding in zulk een voor Neder land moeilijke zaak kunt volhouden waarlijk namens de kerk te spreken" aldus de conclusies. Voorts wordt ge zegd, dat de synode haar eigen gezag en dat van de Hervormde Kerk zelf in veler harten heeft geschaad. Zij heeft voorts de rechtszekerheid der LONDEN, 28 aug. (A.F.P.) De Daily Sketch" heeft, onder een reus achtige kop, melding gemaakt van geruchten, volgens welke de „Brit tannia", het jacht van Koningin Eli zabeth, aan boord waarvan Prinses Margaret woensdag a.s. naar Oost- Af rika zal vertrekken, niet zee waardig is. Volgens het blad zijn in de minder dan drie jaar, dat de „Brit tannia" die 2.000.000 pond sterling (ruim twintig miljoen gulden) heeft gekost in dienst is, tot een bedrag van 140.000 pond (ongeveer anderhalf miljoen gulden) herstellingen aan het jacht uitgevoerd. Het plan is, dat de Hertog van Edinburgh met de „Brit tannia" naar Australië zal reizen. Naamsverandering Reformed Churches in Australië? 's-GRAVENHAGE, 28 aug. Ds. J. A. Schep te Geelong, voorheen Geref. predikant te Schiedam, heeft aan de classis Victoria voorgesteld de gene rale synode te verzoeken de naam van de Reformed Churches in Australië te veranderen in „Orthodox-presbyte- rian Churches of Australia", -omdat deze naam veel juister het wezen der kerken uitdrukt en ook geen aanlei ding kan geven tot verwarring. De classis sprak uit er geen bezwaar tegen te hebben, dat de synode de zaak van de naamsverandering nadere overweging nemen zal. SCHIPHOL, 28 aug. Vanochtend zijn per vliegtuig 64 Antilliaanse jongens en meisjes uit Willemstad op Schiphol aan gekomen om in ons land* hun studie te beginnen of voort te zetten. De meesten van hen gaan studeren op een beurs en zullen onder de hoede staan van de stu diecommissie van de Kon. Vereniging Oost en West, waarvan leden op het vlieg veld aanwezig waren om de jonge Antil- lianen op te vangen. Hun studie loopt uiteen van cursussen voor hotelpersoneel tot de universiteit in Leiden en van am bachtsschool tot conservatorium. Enkele van hen de jongste is 12 en de oudste 24 zullen eerst nog de laatste klas van de lagere school moeten doorlopen. STAD MEXICO, 28 aug. AFP. Een vijf honderdtal Mexicaanse landar beiders die de Verenigde Staten hei melijk waren binnen gekomen om daar werk te zoeken, waren in de afgelopen week door de Amerikaanse autoritei ten uitgewezen. In de haven van Isabel in Texas, werden alle vijfhonderd aan boord van een Mexicaans schip gezet, dat normaal niet meer dan honderd van dergelijke passagiers zou kunnen vervoeren. Het schip, dat Vera Cruz als bestem ming had, wierp onderweg het anker uit op de rede van Tampico. De land arbeiders verzochten toen de gezag voerder toestemming het schip te ver laten. Deze weigerde dit, waarop een veertigtal arbeiders overboord sprong. Vijf hunner verdronken. Pers en openbare mening in Mexico oefenen thans scherpe kritiek op de betrokken Amerikaanse autoriteiten, die zij ervan beschuldigen de Mexica nen onder onmenselijke omstandighe den te hebben doen reizen. Deze foto Iaat zien hoe Peter Webb, (links), de correspondent uan U.P. in Cairo een vraaggesprek voert met Wil liam Stevenson, de correspondent in deze stad van het Canadese blad „To- ronto Star", nadat Stevenson namens de Egyptische regering was medege deeld, dat hij binnen 24 uur het land moest verlaten. De boodschap werd door een officier van de Egyptische politie afgeleverd in het Metropolitan hotel in Cairo, waar de meeste wester se correspondenten verblijven. Voor de uitwijzing van Stevenson werd geen reden opgegeven, maar hij was wel reeds tweemaal gearresteerd i.v.m. pogingen een interview te verkrijgen met de voormalige regeringsleider generaal Naguib. Waarom drie journalisten Egypte moesten verlaten CAIRO, 28 aug. (Reuter). Een offi ciële woordvoerder van de Egyptische re gering heeft medegedeeld, dat de drie Britse journalisten Ann Sharpley, Ei- leen Travis en William Stevenson uit Egypte gezet zijn, omdat zij onwaarheid en leugens verspreid hadden een geen eerlijke en objectieve verslagen hadden gegeven. Zij deden dit met het doel de publieke opinie om de tuin te leiden. 's-GRAVENHAGE, 28 aug. De drui- vencultuur In ons land neemt nog steeds af. Ook dit jaar zal de aanvoer weer klei ner zijn dan vorig jaar, want uit de be schikbare inventarisatlecijfers blijkt, dat het areaal is ingekrompen, ditmaal met ongeveer 20 ha. Vooral in het najaar zal dit zijn weerslag vinden in de grootte van de aanvoer. ROME, 28 aug. (AFP). Pietro Nenni, de links-socialistische Italiaanse partij leider, heeft in een gesprek met de „Cor- riere Delia Sera" omtrent de Navo ver klaard: „Wij hebben de Navo aangevallen In de periode, waarin zij de indruk op ons maakte een instrument voor imperi alistische agressie te zijn. Maar thans erkennen wij, dat de toestand veranderd is. Wij wensen, dat de verbetering in de betrekkingen tussen Oost en West voort gang heeft. Wij zullen oprecht mede werken aan een beëindiging van de ver deling der wereld ln twee blokken, in de overtuiging dat wij daarmede de belan gen van Italië en de vrede bevorderen". Hoe ziel men de wereld en de mens In Amsterdam wordt een internationaal congres van socio logen gehouden. Het zijn de „keien" uit de gehele wereld, die naar Nederlands hoofdstad zijn gekomen om van ge dachten te wisselen over de duizend en één sociologische pro blemen. Maar omdat de heren dan volgend jaar nog in Am sterdam zouden zitten, hebben zij er enkele vraagstukken uitgepikt. Er is b.v. al gediscussieerd over veranderingen in en door het economisch leven. Daarbij kwamen vragen aan de orde als: wijzigingen in de menselijke verhoudingen bin nen de industrie, de landbouw en vooral in de eigendoms opvattingen. Ook ging het over de nieuwe verhoudingen tus sen de sociale klassen. U weet wat sociologie is? In Van Dale vinden wij de volgen de definitie „leer en studie van de menselijke samenleving en van haar verschijnselen". Deze wetenschap (want dat is het) be strijkt dus wel een heel breed terrein. De socioloog moet mees ter zijn op vele wapens. Hij moet verstand hebben van eco nomie en van het sociale leven, van religieuze zaken en van de geschiedenis, omdat dit alles te maken heeft met de samenle ving, die hij bestudeert. Hij mag bovendien geen studeerkamerge leerde zijn, maar in doorlopend contact staan met de mensen, die de samenleving „bevolken". Hü moet acht geven op hun denken, hun inzichten, maar hij moet ook kunnen beredeneren door welke processen dat denken en de han delwijze worden bepaald en waarom de resultaten juist zó zijn en niet anders. Diagnose en therapie Een socioloog zal op een gege ven moment, na intense studie, tot een bepaalde conclusie ko men. Hij stelt een diagnose. Soms wordt van hem ook ver wacht een therapie aan te geven, als in een samenleving naar zijn Hef gesprek van de dag oordeel iets scheef is gegroeid. Maar hij moet er altijd voor wa ken te generaliseren. Een samen leving in welk klein verband ook Is nu eenmaal nooit een optelsom van een aantal econo mische factoren, vermeerderd met een aantal sociale omstan digheden en andere zaken. Er zal zich altijd hoe verfijnd de onderzoekmethoden van de socioloog ook zijn, diep onder de oppervlakte iets en misschien zelfs veel aan de mogelijkheid van een onderzoek onttrekken. Daarom is de eerste opdracht van een socioloog; voorzichtig te zijn, èn in het trekken van con clusies èn in het aangeven van oplossingen. De laatste jaren is ook Zee land door sociologen „ontdekt". De rapporten die zijn versche nen, vullen al een aardig biblio theekje en men kan ervan op aan, dat de omvang in de ko mende jaren zal toenemen. Er waren serieuze en gedegen rap porten bijer waren er ook, waarvan men moest zeggen, dat de onderzoeker de mensen, die hij voor zich had, niet eens bleek te hebben gezien en nog minder te hebben begrepen. Misschien wilde hij hen ook niet begrijpen, omdat zij volkomen anders dach ten dan de onderzoeker. Doorslaggevend Zoals dat voor elke weten schap geldt, geldt het ook voor de sociologie: de instelling, de levensbeschouwing van de socio loog is van doorslaggevend be lang. Leeft en denkt hij vanuit de Bijbel of ziet hij de samen leving alleen maar als een door duizend en één toevalligheden zo geworden situatie? Ziet hij de mens in die samenleving als een beelddrager Gods of als een pro- dukt van de bodem, waarop hij leeft en van het milieu, waarin hij verkeert, waarbij dan aller lei erfelijkheidsfactoren een ste vig woordje hebben meegespro ken? Meent hij, dat de Bijbel een aanwijzing geeft voor een goede inrichting van de samenleving of is hij van oordeel, dat de „leef baarheid van het bestaan" wordt bereikt en steeds beter wordt, de mens maar gelegenheid krijgt naast zijn dagelijks werk ook nog i n cultuur te doen? Men ziet, dat sociologie geen „neutrale" wetenschap is en dat het er maar helemaal aan ligt hoe de socioloog de wereld en de mens ziet. En daarom blijft het beslist niet onverschillig wie so ciologische onderzoekingen in stelt. Het standpunt, dat de we tenschap soeverein Is en dat slechts hij zich wetenschapsmens mag noemen, die pretendeert de vraagstukken onbevooroordeeld te benaderen, is al lang over wonnen. Het is volmaakt on houdbaar gebleken. Degene, die het zo durft te stellen, gaat al van een vooroordeel uit. Het wel eens gehoorde verwijt, dat er geen sprake kan zqn van weten schapsbeoefening .indien men de levens- en wereldbeschouwing, het geloof, niet laat meespreken, is een slag in de lucht. Wie het toch zou gebruiken, zou de consequentie moeten trekken, dat de christelijke we tenschap geen wetenschap is. Maar dan zou men de feiten moeten ontkennen. En dat is be paald niet wetenschappelijk! Ter bezichtiging op Damesbeurs 's-GRAVENHAGE, 29 aug. - Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal vandaag in de tweede binnenhaven in Scheve ningen een huis door de lucht zwe ven. Dit huis zal worden gelost uit de kustvaarder „Marne" en door kranen op de wal worden gezet. Het is het eerste huis ter wereld „Eer en goede naam gekwetst' in INNSBRUCK, 28 aug. Reuter. De Brennerpas, die sinds 25 augustus voor het weg- en treinverkeer gesloten is geweest, is weer open. Een leger ar beiders heeft het puin, waarmee de verkeersweg en de spoorlijn over een lengte van zestig meter bedekt waren, verwijderd. De Brennerpas werd op 25 augustus tussen Ponte Gardena en Ca po Dazzo (aan de Italiaanse kant) door een grondverschuiving geblokkeerd. HAARLEM, 28 aug. Namens de heren L. J. Swaanswijk (zich noe mende Lucebert), David Kouwenaar, Jaap Mooy, allen te Bergen, Arnold Reemer te Alkmaar en George Ides te Haarlem, heeft mr. M. D. Proper te Haarlem een verzoek gericht tot de officier van justitie bij de rechtbank te Alkmaar om een ver volging in te stellen we gens laster c.q. smaad schrift, c.q. belediging te gen de hoofdredacteur van de Verenigde Noord- Hollandse Dagbladen N.V., gevestigd te Alk maar, W. M., en wegens smaadschrift c.q. beledi ging tegen twee journa listen (W. K. en D. P. van W.), verbonden aan de Alkmaarse Courant. De vijf kunstenaars, van wie het verzoek tot het instellen van een vervolging is uitgegaan, hadden op 18 augustus Beschuldigd van laster en smaadschrift van dit jaar in de kunst zaal van de Stichting het Kunstenaarscentrum Ber gen een tentoonstelling geopend. In de zoge naamde experimentele vorm bevatten de geëx poseerde werken onder meer protesten tegen massavernietiging, ont menselijking door mecha nisatie, satiren of valse romantiek, schijnreligie, wansmaak door reclame en televisie, aldus het schrijven aan de officier van justitie. Over deze expositie werden door de bedoelde hoofdredacteur publika- ties gedaan, die volgens hen het karakter van smaadschrift hebben en die kwetsend zijn voor de eer en goede naam van de betrokken exposanten. Van de bedoelde jour nalisten citeert het ichrijven artikelen, waar in het geëxposeerde in sterk afkeurende zin wordt besproken. dat voor honderd procent uit plas tic is vervaardigd. Het huis is gemaakt door de Franse staatsmijnen en wordt uit Parijs naar Den Haag overgebracht om te worden tentoongesteld op de Damesbeurs in de Houtrusthallen, van 28 september tot 10 oktober. Het vervoer van dit huis, dat uit acht grote delen bestaat, waaronder complete kamers, heeft grote moeilijk heden opgeleverd. Er kon geen toe stemming worden verkregen voor ver voer door Nederland over de weg. Ver voer per Rijnaak was ook niet moge lijk. Even dacht men zelfs aan trans port per helikopter, maar dat bleek niet veilig genoeg gezien de wisselval lige weersomstandigheden. Tenslotte werd de oplossing gevonden: een kust vaarder, die een dienst op Parijs on derhoudt, kon het huis meenemen. Maar aleer het hele huis in het schip kon worden ondergebracht, moest men eerst in de kustvaarder met snijbran ders aan het werk om genoeg ruimte te krijgen. Als het weer goed is, kan de „Mar ne" haar vreemde vracht in Scheve ningen kwijt. Het huis zal in zoge naamde „diepladers" onder politie- geleide naar Houtrust worden ge bracht. o Afkondiging grondwets wijzigingen 10 september 's-GRAVENHAGE, 28 aug. In het Staatsblad van gisteren zijn ver schenen de vier rijkswetten en de zeven wetten van 23 augustus, wel ke veranderingen in de grondwet inhouden. Zoals uit de gewisselde Kamerstukken is gebleken zal de plechtige afkondiging van de grond wetswijzigingen vermoedelijk op maandag 10 september geschieden. President Nasser heeft generaal-majoos Abdel Hakim Amer, de Egyptische minisJ ter van oorlog en opperbevelhebber vaii de Egyptische strijdkrachten, benoemd tof commandant van het pas opgerichte Egyptische bevrijdingsleger. VANDAAG EENS KRUISWOORDRAADSEL 1 T" 3 T 5" 8 ,o H <7 lö i 20 HORIZONTAAL: -1 deelgenoot in za ken, 7 bloem, 8 teken in de dierenriem, 11 sportterm, 13 stuk grond, 15 gezinslid, 18 begrijpelijk, 18 grondtoon, 19 vluchtige stof, 20 verblijf der onzaligen, 22 zwaar, 24 hoeveelheden, 26 verhalen. VERTICAAL; 1 onplezierig verblijf, 2 per post, 3 verhoogde toon, 4 goed van inborst, 5 keurig, 6 niet deelbaar door twee, 9 verharde huid, 10 bid, 12 opho ging, 14 noodlottig, 15 vreemde munt, 10 kuil, 17 dansfeest, 20 raamscherm, 21 wa tering, 23 drank, 24 lidwoord, 25 te zijner plaatse. Oplossing vorige puzzel HORIZONTAAL: 1 wacht, 5 bah, 7 aal, 8 ega, 10 as, 12 ar, 13 kok, 15 kap, 17 vari- nas, 19 nar, 20 Mas, 22 pa, 24 Aa, 25 eik, 27 era, 28 tor, 29 amber. VERTICAAL: 1 waas, 2 aas, 3 cl, 4 te, 5 barkas, 6 harp, 9 ga, 11 hor, 13 karper, 14 kim, 16 aas, 17 va, 18 nat, 19 nest, 21 baar, 23 ai, 24 are, 26 ka, 27 eb.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3