Geen reden meer tot bezorgdheid over het Koninklijk huis Lijkje van ontvoerde baby Peter Weinberger in tuin aangetroffen Resultaat: op dit moment het bereikbare compromis Ingenieurs voelen Empire State Building „de pols" Ziekenfondsen dragen bij in schooltandverzorging Koningin en Prins publiceren communiqué Onze Vorstin verbrak relaties met mej. Hofmans; enige mutatiesten hove Maastrichtse familie zoek Dr. John beschuldigd van hoogverraad Sneltrein stopte voor kind op de rails Havo luchtmachtoefening „Trekzaag" Oplichter profiteerde van ramp Marcinelle Schooljaar '55-'56 ten hoogste f 5.60, voor '56-'57 f AMSTERDAM, 24 aug. De Ziekenfondsraad heeft de bijdrage van algemene ziekenfondsen per verplicht verzekerd kind aan dien sten van schooltandverzorging over het schooljaar 19551956 vast gesteld op 70 percent en over het schooljaar 19561957 op 75 per cent van een maximumkostenbedrag van acht gulden per kind, dus ten hoogste op zes gulden. Een zekere verhoging van de bijdrage is mogelijk voor diensten met een gemiddeld aantal vullingen per kind per jaar van meer dan 1Vs. Voor beide schooljaren geldt als mini- mumbijdrage een bedrag van 3.75. Taxichauffeur door „haaltje" verraden Centrale adoptieraad op 1 nov. in functie Knaapje van vier hoog gevallen Diensttijd voor Britse matrozen verlengd Brand op schip met vlas Teveel aandacht voor elkaar... Patiënt bleek zeer gezond Aanbieding gouden sliertje 'n reclamesiuni Berichtendienst voor automobilisten in Frankrijk Zaterdag 25 augustus 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 MAASTRICHT, 24 aug. Te Maas tricht bestaat ongerustheid over het niet naar huis komen van de familie H. De heer Maurics H., wijnhandelaar en Frans consul aldaar, is enkele we ken met echtgenote en vier kinderen per auto en campingar op vakantie ge gaan naar het Comomeer, waar zij te Lecco in Italië verblijven. Doordat de 86-jarige schoonvader van de heer H. ernstig ziek was geworden, werd de overkomst van de familie gewenst ge acht en op een telegram, dat vanuit Maastricht werd gezonden, heeft de heer H. zaterdag j.l. teruggetelegra- feerd, dat de familie zo spoedig moge lijk zou terugkomen. Sindsdien heeft men taal noch teken van de familie ge hoord. De schoonvader is intussen overleden en zal a.s. zaterdag begra ven worden. De politie te Maastricht, die van het nog niet terugkomen der familie op de hoogte is gesteld, heeft zich met Duitse en Zwitserse politie- instanties in verbinding gesteld om 'snog contact te krijgen met de fami- KARLSRUHE, 24 aug. (Reuter) Het hooggerechtshof heeft meegedeeld, dat dr. John, voormalig hoofd van de West- duitse veiligheidsdienst, die naar Oost Duitsland vluchtte en later naar de Bonds- republiek terugkeerde, beschuldigd is van hoogverraad. DELFT, 24 aug. Aan de oplettend heid van de machinist van een extra trein met uit het buitenland terugkeren de vakantiegangers heeft de twee en een half jarige Edith de Vreede uit Delft het te danken, dat zij nog leeft. De machinist zag vanochtend, toen de trein met grote snelheid het station Delft naderde, op een halve kilometer afstand voor de trein een figuurtje tussen de rails bij het sta tion. Hij zette onmiddellijk de remmen in werking en de trein kwam nog tijdig tot stilstand. Personeel van de N.S. heeft het kind, dat in een onbewaakt ogenblik van haar vlakbij het station gelegen ou derlijke woning op het perron was te rechtgekomen en vandaar tussen de rails was gaan wandelen, van deze „speel plaats" verwijderd. De trein had twee minuten vertraging. s-GRAVENHAGE, 24 augustus, Heden hebben H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden het volgende communiqué laten bekend maken: „De heren prof. dr. L. J. M. Beel, prof. mr. P. S. Gerbrandy en jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer hebben ons ter voldoening aan de opdracht van 28 juni j.l. hun bevindingen voorge legd en van raad gediend. Wij betuigen hun onze oprechte dank. Hun advies is voor ons zeer waardevol geweest bij het oplossen van de gerezen moeilijkheden. Met vertrouwen zien wij thans de toekomst tegemoet." Van zeer bevoegde zijde wordt naar aanleiding van de tekst van dit com muniqué verklaard, dat thans geen re den voor bezorgdheid met betrekking tot de in en rond het koninklijk huis gerezen kwesties meer bestaat. Het communiqué wordt aangemerkt als een bewijs, dat de Koningin en de Prins een oplossing voor hun moeilijkheden hebben gevonden, die hen in staat stelt de toekomst hoopvol tegemoet te tre den. Naar wij van dezelfde zijde verne men, heeft de gevonden oplossing het nodig gemaakt, dat Koningin en Prins bepaalde voorzieningen hebben ge troffen, terwijl andere voorzieningen nog genomen zullen worden. Deze voorzieningen liggen in de sfeer dei- persoonlijke relaties. RELATIES VERBROKEN H.M. de Koningin heeft haar rela ties met mej. Greet Hofmans verbro ken, niet voor een bepaalde termijn, doch voor onbepaalde tijd. Wat de berichten in de buitenlandse pers over een vertrek van mej. Hofmans uit Nederland betreft wordt ver klaard, dat dit een kwestie van de persoonlijke keuze van de betrokke ne is. Overigens kan worden aangenomen, dat de integriteit van de persoon van deze betrokkene in het geheel niet in het geding is. Er is voorts reden om aan te ne men, dat enige mutaties ten hove zullen behoren tot de voorzieningen, die genomen zullen worden. Ten aanzien van in de buitenlandse pers verschenen berichten als zou Prins Bernhard het voornemen hebben voor geruime tijd naar zijn bezittingen in Tanganyika te vertrekken, wordt verklaard, dat deze alle grond missen. Weliswaar zal de Prins in de toekomst weer enkele malen naar Tanganika reizen, doch dan hoogstens voor enke le weken, en deze reizen staan in ge nerlei verband met de thans gevonden oplossing. GEEN DEELNAME AAN SAMENKOMSTEN Voorts kan worden aangenomen, dat H.M, de Koningin ervan heeft afgezien in de toekomst nog deel te nemen aan de conferenties van een kring op „Het Loo". Op 31 augustus zal weer zulk een conferentie worden gehouden, doch de Koningin zal daarbij niet aan wezig zijn. Of de conferenties zelf zul len worden voortgezet hangt geheel en al van de initiatiefnemers af. Prinses Beatrix zal haar studie aan de rijksuniversiteit te Leiden in septem ber beginnen en het ligt in de bedoe ling, dat zij het studieplan op normale wijze zal afwerken. Van bevoegde zijde wordt voorts verklaard, dat de taak van de commis sie van drie met het uitbrengen van haar advies, welks inhoud uiteraard 't geheim van Soestdijk moet blijven, be ëindigd is. De leden van het drieman schap zijn thans weer voor andere functies beschikbaar. Dit en de inhoud van het commu niqué worden in politieke kringen dan ook geïnterpreteerd als een be wijs, dat van een abdicatie van de Koningin nu of in de toekomst thans in het geheel geen sprake is. Moord of alleen ontvoering Eind volgende maand 's-GRAVENHAGE, 24 aug. Eind I volgende maand wordt de NAVO-1 luchtmachtoefening „trekzaag" gehou den, gecombineerd met een luchtver-1 dedigingsoefening „Bolwerk" in Groot- Brittannië. De oefening, die zich over een groot gebied zal uitstrekken, zal I in twee fasen worden gehouden, n.l. I van vrijdag 21 september middernacht tot 's-middags drie uur zondag 23 sep tember (dat kan blijkbaar weer niet anders. red.) en van woensdag 26 september middernacht tot vrijdag 28 september 24 uur. In de eerstgenoemde periode wordt geoefend in het gebied van Noord-Ier- I land, Groot-Brittannië, Zuidwest-Noor- wegen, Nederland, België, Frankrijk, Luxemburg, West-Duitsland en het omringende zeegebied. In de tweede fase wordt niet geoe- I fend boven Schotland en Zuidwest Noorwegen en het daartussen gelegen zeegebied. VERVIERS, 24 aug. (Belga). De I Belgische politie heeft de 27-jarige Jean Boman uit Verviers aangehou den. Deze had de pastoor van Andri- mont een intekenlijst voor de slacht offers van Marcinelle voorgelegd. Boman had ervan geprofiteerd, dat een der slachtoffers dezelfde naam droeg als hij. Hij stelde een lijst op en begaf zich naar de pastoor, die voor een bedrag inschreef. Woensdag zette Boman zijn bedrijf voort in de ge meente, maar de pastoor verwittigde de politie. De man had zich reeds schuldig gemaakt aan oplichting ten nadele van verscheidene pastoors in het Luikse. Hij liet hen telkens een I van zijn drie kinderen dopen om dan te verklaren dat hij behoeftig was en geld nodig had. Ruim 500.000 leerlingen profiteren ervan De regeling geldt in beginsel alleen Deze diensten controleerden en behan- MINSOLA, 24 aug. (Reuter). De politie heeft vrijdag in een be bost gebied in de omgeving van Minsola een lijkje gevonden, dat, naar zij vermoedt, het stoffelijk overschot Is van de baby Peter Weinberger, die een maand gele den uit een kinderwagen in de tuin van zijn ouders werd ont voerd. De politie was bij haar onder zoek uitgegaan van een verklaring yan de 31-j. taxi-chauffeur La marca, die donderdag op beschul diging van ontvoering van de baby Was aangehouden. Deze had mee gedeeld, dat hij het kind op vijf Juli, een dag na de ontvoering, op dit terrein had achtergelaten. De plek waar het lijkje werd gevon den ligt achthonderd meter van het nms van Lamarca en ruim 10 km van de woning van de Wein bergers. Het stoffelijk overschot lag onder bladeren en takken. Volgens de po litie heeft de aangehoudèn taxi chauffeur bekend dat hij het kind had bedekt. Het was niet bekend of Peter toen nog in leven was. „HAALTJE". Door een verraderlijk „haaltje" in 't handschrift van degene, die een los geld van 2000 dollar had geëist, was de politie op het spoor van Lamarca gekomen. Deze zou het plan tot ont voering hebben opgevat om zijn schul den te kunnen afbetalen. Bij voorbaat had hij al het briefje geschreven, waarin het losgeld werd geëist. Op zoek naar een kind om te ont voeren, had hij toevallig de baby Weinberger gevonden. In de staat New York, waar het misdrijf is gepleegd, staat op ontvoering, evenals op moord, als hoogste straf de dood. 3 MILJOEN HANDTEKENINGEN. De politie bezag 3 miljoen handteke ningen voor zij het „haaltje" weer te- fnjkwam: in het archief van een New- Yorks gerechtshof kwam de handteke ning van Lamarca te voorschijn. Hij had die in 1954 geplaatst tijdens een proces over dranksmokkel. Deskundigen stelden vast dat de handtekening in hetzelfde schrift was als het losgeldbriefje. 's-GRAVENHAGE, 24 aug. Volgens een mededeling in het staatsblad zal het „besluit centrale adoptieraad" met ingang van 1 november a.s. in werking treden. In het besluit wordt bepaald, dat de centrale adoptieraad, welke te 's-Gra- venhage gevestigd zal zijn, uit tenmin ste zeven en te hoogste vijftien leden bestaat. Bij de benoeming van de leden wordt rekening gehouden met de gees telijke stormingen. Hun benoeming ge schiedt voor de tijd van zes jaren. De raad dient van advies op de hem door de raden voor de kinderbescher ming toegezonden verzoekschriften tot het uitspreken en het herroepen van adoptie. De raad dient ook de minister van justitie van advies. Degene, die een kind wil adopteren dit zal doorgaans een echtpaar zijn zendt een door een procureur on dertekend rekest aan de rechtbank. Deze zendt het verzoek om davies naar de raad voor de kinderbescherming, welke een onderzoek instelt. Het resultaat van dit onderzoek wordt met het verzoek opgezonden naar de centrale adoptieraad. Deze maakt dan een advies op, dat naar de rechter gaat. Deze neemt daarna de zaak in behandeling. voor diensten, die tweemaal per jaar alle kinderen controleren en, zo nodig, behandelen en geen klassen wegens gebrek aan geld of tandartsen uitslui ten. Ten aanzien van diensten,-die aan deze eisen niet voldoen, zal van geval tot geval worden nagegaan, of zij niettemin voor bijdragen van zieken fondsen in aanmerking komen. De Ziekenfondsraad heeft een beroep op de ziekenfondsen gedaan om voor vrijwillig verzekerde kinderen dezelf de regeling te volgen. De kosten hier van dragen de fondsen zelf. Van niet verzekerde ouders vra gen de meeste diensten een bijdrage, ongeveer even groot als die der fondsen voor verzekerde kinderen. Voor wat de diensten nog meer aan geld nodig hebben, zijn zij op ge meentelijke bijdragen aangewezen. OVERLEG Aanvankelijk was voor verplicht verzekerde kinderen over het school jaar 19551956 een regeling getroffen, volgens welke de bijdrage der fondsen kleiner zou zijn dan hierboven ver meld. De fondsen pleegden over het niet door hen betaalde deel der kosten toen nog overleg met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en, geza menlijk met deze vereniging, met de minister van sociale zaken en volksge zondheid. Daarna echter heeft de mi nister een rijksbijdrage afgewezen. Het overleg tussen de fondsen en genoem de vereniging heeft niet tot volledige overeenstemming geleid. Wel heeft de Ziekenfondsraad nu de oorspronkelij ke regeling wat verruimd en voor het schooljaar 19561957 een hoger per centage vastgesteld. Aan het einde van 1955 waren on geveer 80 diensten voor schooltand verzorging met financiële medewer king van de ziekenfondsen werkzaam. AMSTERDAM, 2 4aug. In de Dap- perbuurt In Amsterdam-oost is gister middag een anderhalf jaar oud knaap je van vier hoog gevallen. Zijn val werd eerst gebroken door een afdakje en vervolgens door een waslijn. Het knaapje behoefde niet in een zieken huis te worden opgenomen. LONDEN, 24 aug. (Reuter). De Britse Admiraliteit heeft bekend ge maakt, dat het personeel bij de ma rine en het korps mariniers beneden de rang van officier, dat na vervuiling van een contract van zeven jaar op één september of later zou afzwaaien, met het oog op de Suez-lcwestie in dienst zal worden gehouden. Naar schatting zullen elke maand ongeveer 500 mannen door deze maatregel wor den getroffen. Het personeel van de vlootstrijdkrachten omvat ongeveer 125.000 man. Het ligt niej in de bedoeling mili tairen met een contract van twaalf jaar of langer, gewone dienstplichti gen of officieren langer onder de wa penen te houden. Een woordvoerder van de Admira liteit verklaarde met nadruk, dat de maatregel niet een mobilisatie of een oproepen van reservisten inhoudt. Na de conferentie te Londen Precies een week is de kroonzaal van Lancaster House in Londen het centrum van zeer belangrijke besprekingen geweest tussen twee en twintig landen, waarvan de af gevaardigden zich kwamen beraden over een oplossing van de Suezkanaalkwestie. De conferentie heeft korter geduurd dan velen verwachtten. De toon en de sfeer op de conferentie waren beter dan nog meerderen vermoedden. En het resul taat? Gezien de samenstelling van de conferentie en de ach tergrond van de vraagstukken, die aan de orde waren, een niet ongunstig compromis, waarvan in spaning wordt afge wacht, of president Nasser van Egypte, de man, die het Suez- kanaal naastte, het aanvaardbaar zal achten. Er is geen reden tot juichen, maar ook niet tot wenen. Ge geven het feit, dat niemand de wapens voorshands wenst op 1% nemen, kwam de heer Foster Dulles, Amerika's mi nister van buitenlandse zaken, aan de hand gedane oplossing als een welkome en zelfs be slissende bijdrage tot deze con ferentie. Een oplossing, die hoe zou het anders kunnen? door zijn Russische collega van de hand werd gewezen, evenals door de afgevaardigde van India (waarschijnlijk een gevolg van het befaamde „derde weg" standpunt) en door die van In donesië, welk land geen enkele gelegenheid laat voorbijgaan om te demonstreren, dat het toch zo onafhankelijk is en het zo graag opneemt voor de broeder volken, die ruzie hebben met het Westen. Ook Ceylon verzette zich tegen het plan van Dulles. Geen zorgeloosheid! Het is verblijdend, dat een drietal andere oosterse landen Ethiopië, Pakistan en Perzië de kant van het Westen heeft gekozen. De oorlogsdreiging is iets verminderd, maar het zou van grote zorgeloosheid getui gen reeds op dit moment te denken, dat er geen ernstige gevolgen meer kunnen ont staan. Nasser staat tegen de muur en al zal hij naar het zich laat aanzien de met zeventien (met Spanje mee achttien) van Het gesprek van de dag delden ruim 500.000 leerlingen der la gere scholen, dit is ruim een derde van I het totale aantal. Naar schatting is met de bijdrage der fondsen over het I schooljaar 1956—1957 ongeveer 2 mil-1 Joen gulden gemoeid. UTRECHT, 24 aug. In het Am- sterdam-Rijnkanaal, ter hoogte van de Johan Wagenaarskade te Utrecht, is vanmorgen de lading vlas van het 125 ton metende vrachtschip „Quo Vadis" in brand geraakt. De schipper, de heer H. Olde uit Utrecht, die met zfln schip op weg was van Amsterdam naar Steenbergen (N.-B.), zag plotseling rook opstijgen uit het voorschip. On middellijk stuurde hfl het schip naar de wal, waar men inmiddels de brandweer gealarmeerd had. Deze bestreed het vuur met drie stralen en zag kans een deel van de lading te lossen. B(j de blussingswerkzaamheden kreeg de uit Montfoort afkomstige monteur H. A. van S., die aan de wal stond, een dekluik op zijn neus. Hij is naar het militair hospitaal Oog in Al overge bracht. De blussingswerkzaamheden zullen nog geruime tijd in beslag ne men en men vermoedt, dat men het schip niet kan behouden. Vermoedelijk hebben vonken uit de uitlaat van de motor het vlas in brand gezet. de twee en twintig stemmen genomen beslissing niet zonder meer naast zich neerleggen, niemand moet verwachten, dat hij er voetstoots mee akkoord zal gaan. Het ljjkt niet onwaarschijnlijk, dat in de nabije toekomst moei zame onderhandelingen met Nasser zullen moeten volgen en dat het in Londen bereikte com promis nog wat „leger" zal wor den. Er zijn heel wat tekenen, die erop wijzen, dat de westelijke mogendheden met name En geland en Frankrijk niet het minste vertrouwen hebben in de Egyptische president. De troepenverplaatsingen gaan door en ook iri Egypte zelf wordt de bevolking in een staat van alarm gebracht. Engeland en Frankrijk willen geen enkel risico nemen voor het geval Nasser zijn hoog spel tot het einde wil spelen. In dit ver band verdient een verklaring van Chroesjtsjef, de Russische partijsecretaris, de aandacht. Op een receptie ter Roemeense am bassade te Moskou zei hij don derdagavond, dat Engeland en Frankrijk voorzichtig moeten zijn en niet verwikkeld moeten raken in een oorlog met Egyp te. Indien Egypte een oorlog zou worden opgedrongen, dan zullen de Arabieren niet alleen staan, maar hulp krijgen van „vrijwil ligers". Geen overwinning Is de Londense conferentie een overwinning voor het Westen of voor Egypte? Wij geloven, dat geen enkele partij van een over winning kan spreken. Het Wes ten niet, omdat het, ongewild, moest komen met plannen tot internationalisatie en bovendien, omdat de onderhandelingen met Nasser pas moeten beginnen. Maar ook Egypte heeft geen reden tot roemen het wordt gevraagd veel water in de wijn te doeq en toezicht en beheer van het Suezkanaal over te dragen aan een internationaal lichaam, al zullen zijn soeve reine rechten worden geëerbie digd. Het zal bovendien als tenminste het Westen zijn zin krijgt, via de weg van praten de vrije doorvaart van schepen van alle landen moeten verze keren en het zal moeten in stemmen met alle maatregelen om te voorkomen, dat het be heer over het kanaal door één land wordt beïnvloed. Voorts zullen niet alle baten ten gun ste van het land komen, wel 'n redelijk aandeel. Egypte zal zelf kunnen meepraten in een op te richten internationale raad, maar het zal zich moeten binden allerlei geschillen voor te leggen aan een arbitrage commissie, terwijl het ook zal moeten instemmen met een „of ficiële verbinding" met de Ver. Naties. Ziedaar het resultaat van de Londense conferentie. De uit spraak is duidelijk. De obstruc tie was klein. Nasser krijgt een boekwerk met alle notulen. Een comité van afgevaardigden uit vijf landen gaat hem opzoeken. Hoe zal hij reageren? Zal hjj zjjn verstand gebruiken of zal hjj zich tegen al hetgeen hem wordt voorgesteld verzetten? Nasser moet dan wél weten, dat de ge volgen voor zjjn rekening zjjn. Hjj zal moeten beseffen, dat het Westen geen „tweede Miinchen" zal accepteren In 195S zal in Londen een groot wereld congres worden gehouden door de „Union international contre le cancer". (Uicc). Het didactisch element zal op dit congres op de voorgrond staan en het hoofdac cent zal vallen op de plenaire zittingen. AMSTERDAM, 24 aug. Toen de zon ter kimme neeg stond gisteravond langs de wallekant van de Oude Schans te Amsterdam een verloofd paar wat te stoeien. Uiteraard hadden zij meer aandacht voor elkaar dan voor de waterkant. Het gevolg bleef dan ook niet uit: al stoeiende viel het duo in het groezelige water. Geheel ontgoocheld en druipnat kropen zij op de kant en verdwenen schielijk naar huis Gyroscope op 85e verdieping NEW YORK, 24 aug. Onlangs hebben inge nieurs „de pols gevoeld" van het 442 meter hoge Empire State Building de trillingen in het ge bouw, die in hoofdzaak door de wind worden veroorzaakt en zij constateerden, dat de „polsslag" normaal was. Om dit experiment te kunnen uitvoeren werd door ingenieurs van de Minneapolis-Honeywell Company een uiterst nauwkeurige gyroscope in het midden van de 85ste verdieping opge steld; het gebouw heeft 102 verdiepingen. Door middel van elek tronische metingen, die werden overgebracht naar een registreer- apparaat, dat op 16 kilo meter afstand stond op gesteld, kon worden vastgesteld, dat het ge bouw een natuurlijke trilling van tussen de zeven en acht polsslagen per minuut heeft. Bij andere New Yorkse ge bouwen, die ter verge lijking werden onder- zocht, was het aantal trillingen 50 of meer per minuut. Ofschoon het bij het doen van deze proef niet in de bedoeling lag vast te stellen hoever het ge bouw bij deze trillingen uitslaat, kon dit toch uit de resultaten worden opgemaakt. Bij het Em pire State Building was de uitslag nooit groter dan 2/3 centimeter ten opzichte van het middel punt. Volgens de betrok ken ingenieurs is geen enkel gebouw volkomen stabiel en het Empire State Building komt het maximum van de moge lijke stabiliteit zeer na bij. Eén en ander is in belangrijke mate toe te schrijven aan het feit, dat deze 365.000 ton zware wolkenkrabber een elastisch stalen skelet heeft, dat het gebouw in staat stelt toe te geven aan zware windstoten en tegelijkertijd de gevolgen van de daardoor veroor zaakte druk tot een mi nimum te beperken. De bij deze proef ge bruikte gyroscope was honderden malen gevoe liger dan de gewone gy roscopen: er kunnen be wegingen mee worden geconstateerd, die 3000 maal langzamer zijn dan die van de uur wijzer van een horloge. LEEUWARDEN, 24 aug. De glo- rieuse aanbieding van een gouden stiertje namens veefokkers uit Texas aan hun Friese collega's, uit waarde ring voor wat zij hebben gedaan voor de fokkerij, is als een zeepbel uiteen gespat. De gulle geefster, mevrouw Gloria King, moet thans, naar een plaatselijk blad uit Houston „The Houston Press" aan de redactie van de „Leeuwarder Courant" heeft mede gedeeld, hebben verklaard een foutief opschrift te hebben doen plaatsen op het voetstuk van het stiertje. Het had moeten luiden: „Aan de Friese vee fokkers van vrrienden in Texas". Overigens ontkende ze zich te hebben voorgedaan als vertegenwoordigster van de King's Ranch. Het gehele geval bracht ze terug tot een reclamestunt voor zich zelf en haar juwelier, die het stiertje in Chi cago heeft laten maken. Het beeldje is niet massief en ook niet van zuiver goud. Intussen is het stiertje, dat reeds aan het Fries Rundvee Stam boek was afgestaan, zoals blijkens het onderschrift eerst de bedoeling was, weer naar het provinciehuis terugge keerd. Voorts is gebleken, dat reeds enige maanden geleden door het provincie huis contact was opgenomen met de KLM, van welke zijde verzekerd zou zijn, dat de zaak in orde was. 's-GRAVENHAGE, 24 aug. De Franse PTT heeft in samenwerking met een nationaal comité een regeling getroffen om personen, die in Frank rijk een tocht over de belangrijkste wegen maken, te waarschuwen, dat iemand uit hun land van afkomst met hen per telefoon in verbinding wil tre den. De hoofddirecteur der telegrafie en telefonie in ons land heeft meegedeeld, dat voor hen, die van deze dienst ge bruik wensen te maken, met ingang van 1 september a.s. op de Nederlandse te legraafkantoren gelegenheid bestaat om deze speciale telegrammen aan te bie den.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3