OOSTKAPELLE: ideale bundeling van bos, duin, strand en zee Zeeuwse pruimen naar alle delen van het land Alg. Middelburgsch ziekenhuis brengt verslag uit over 1955 BAAYENS Nieuwtjes van alia eilanden Plannen voor aanleg en verbetering fietspaden Oranjezon-Domburg Lagere school Olmenlaan deze herfst in gebruik Zaterdag 25 augustus 1956 ZEEUWSCH DAGBÏ AD Carillonbespeling in Veere Marktkooplieden verkopen ze gebarsten Stijgende uitgaven maakten premieverhoging tot f 1.80 per 1 januari noodzakelijk Bevorderingen bij de Herverkavelingen Verdere automatisering van Zeeuws-Vlaanderen De jubileumviering van „Bethesda" Elektrificatie van onrendabele gebieden kost Ellewoutsdijk veel pagina 2 Pittoreske huisjes bepalen intiem karakter van dorpskern 01 OSTKAPELLE is schoon, in menig opzicht. Daar is allereerst de dorpskern, een groepe ring van huisjes rond de kerk met toren, een paar smalle straatjes, wegjes, die op de verbin dingsweg MiddelburgDomburg via Serooskerke uitmonden. Typisch Walcherse huisjes zijn het, die met elkaar het karakter van het dorp bepalen, een specifiek Walchers dorp, stijlvol tot in de détails. De stenen van het merendeel der huisjes zijn in de jaren aan de oppervlakte verweerd, ze dragen de gloed van het intieme. Het is alles zo landelijk: de huisjes dragen groene luikjes, dezelfde kleur als Even ten noordwesten van de dorps kom beginnen de bossen, waarachter de duinen, het strand en de zee lig gen. Voor de natuurliefhebber, voor de- geen, die van een rustige vacantie wil genieten, neigt deze bundeling van na tuurschoon naar het ideale! De bossen rondom het oude kasteel Westhove zijn voor een ieder toegan kelijk; voor het betreden van die rond de buitenplaatsen Berkenbosch, Duin beek en Hoogduin is een kaart nodig, Bunkers verdwijnen binnenkort het deksel van de regenbak. De vreemdeling, de badgast, die Oostkapelle bezoekt, zal als regel meer aandacht schenken aan die andere schone zaken, die Oostkapelle bezit: de bossen, de duinen, het strand en de zee. Doch wanneer hij op de te- rug- of heenweg, of-zo-maar, bij het passeren, in het dorp zijn blik laat rondgaan, even pleistert voor een aankoop in één van de ook-al-weer in tieme winkeltjes, waar een zacht-klingelend bel letje de komst van een klant meldt, zal hij worden getroffen door het bekoorlijke, het rustieke, het dorps-eigene. tegels zouden in de ongerepte bossen van Oostkapelle zeer storend werken ze zijn hier dus taboe. Ook leeft nog steeds de hoop, dat men eens een rijwielpad mag aanleggen door het waterwingebied, van Oranjezon naar Vrouwenpolder. Dit zou betekenen, dat Walcheren een ringlijn van rijwielpaden langs de kusten zou bezitten. die men voor weinig geld gemakkelijk kan krijgen. Wie zich van een derge lijke kaart voorziet, weet, dat er hon derdvijftig hectaren bos voor hem open staan. Het aantal wandelkaarten, dat wordt uitgegeven, neemt, ondanks het feit, dat bromfietsen worden geweerd, jaarlijks toe. De duinen Dan zün er nog steeds de duinen de duinstrook hier is de enige op Walcheren, die men vrij mag betreden het strand en de zee. De geneugten van beide laatsten zijn lom bekend, hun schoonheid is vaak be zongen. Het spel van de golven, die stuk lopen op de bewierde paalhoofden is immer boeiend, van een fascinerende intensie. Velen hebben de weg naar bet strand van Oostkapelle reeds gevonden. „Het strand van Oostkapelle" daar verstaat men, zo gemiddeld, de kuststrook onder, waar momenteel de strandhoofden In aanleg zijn. Bij de molen van Oostka pelle rechtsaf, als men uit de richting Middelburg komt, de Duinweg over, langs het wuivende riet weerszijden, tot bij de installatie, die asfalt voor de zeewering produceert. Wie van de stilte houdt, rijdt nog even door in de richting Domburg, over een slingerend bospad, en betreedt het strand daar, waar de houten paalhoofden be ginnen. Een frisse bries boekt men hier niet op de creditzijde van de vacantiebalans! Als de wind, de storm soms, de brekers op jaagt tot grote hoogte en het wateropper vlak, een schakering van diepblauw en prachtig wit schuim vertoont, is de zee op haar mooist! Geliefd Door al deze factoren is Oostkapelle een geliefd vacantie-oord geworden. Op het eerste gezicht moge lijken, dat de asfaltfabriek aan het eind van de Duinweg en de werkzaamheden, die door de Polder Walcheren op het strand worden verricht, storend in het schoon heidsbeeld zijn. Dit is slechts zeer tij delijk. Juist door deze werkzaamheden waarbij o.a. de bunkers worden op geruimd krijgen het strand en de duinen een fraaier aanzien. De aanleg De (bijna) afgelopen zomer heeft er niet toe kunnen bijdragen zoals logisch overal op Walcheren dat het dagbezoek aan het strand, behoudens op enkele mooie dagen, een stijgende tendenz ver toonde. De verhuur-bedrijven hadden evenwel geen reden tot klagen. Kam peerders kwamen er in iets mindere mate dan in andere jaren, hetgeen uiteraard ook al weer moet wordengeweten aan de minder gunstige weersomstandighe den. Nieuwe rijwielpaden De vereniging Rijwielpad Walcheren heeft thans plannen om door de z.gjQ. bovenmanteling een rijwielpad aan te leggen. Een nieuw tracé zou hiertoe moe ten worden aangebracht van achter Zee duin tot aan de Duinweg. Vanaf dit laatste punt tot aan de zandkuil van Berken bosch zou het bestaande tracé verbeterd moeten worden, om dan verder door de bovenmanteling tot Westhove te gaan. Onderhandelingen worden gevoerd, om het pad vanaf de zandkuil geheel tot Domburg door te trekken. De paden, zo de plannen werkelijkheid worden, krijge' een sintelverharding. Een betegeling i niet alleen in onderhoud vrij kostbaar. Voor de laatste maal VEERE, 24 aug. Voor de laatste maal in dit seizoen klingelen a.s. zaterdaga vond a.s. van 20-21 uur de klokjes van de raadhuistoren over het stadje Veere. De stadsbeiaardier voert dan het volgen de programma uit: 1. Improvisatie over: Wie dat zich zelfs verheft. (Valerius); 2. Koekoekprelude, M. v. d. Gheijn; 3. Menuet, Boceherini; 4. Diverse volkslie deren: a) Holland, ze zeggen, je grond is zo dras, b) Holland met zijn malse wei, c) Het lied v. d. boer, d) Herfstliedje; 5. Notre Dame (Paraphrase) G. Clement; 6. BrSul (Roemeense dans) Béla Bartók; 7. Heer Jezus heeft een Hofken (7 varia ties) R, de Waard; 8. Diverse geestelijke liederen; a) Komt nu met zang, b) Ik hoor trompetten klinken, c) Abide with me, d) Scheiden. Nu volop pruimentijd KAPELLE, 24 augustus. „Ja, maar het is pruimentijd", als dat in voorgaande jaren te Kapelle werd gezegd dan betekende het dat er eigenlijk nergens anders tijd voor was dan voor pruimen. Als het pruimentijd was dan bereikten de werkzaamheden in de boomgaar den haar hoogtepunt. Dit was ook geen wonder, want de veiling in Kapelle-Biezelinge was steeds een der grootste pruimenveilingen van ons land. Nu is het weer pruimentijd. Alleen gaat de romantiek van deze tijd er af, want het is nu geen pruimentijd meer zoals we vroeger kenden. Schilderachtige huisjes aan de voet van Oost- kapelle's toren. Gezamenlijk be palen zij het in tieme karakter van het dorp. Nergens iets van kunstmatigheid, getuige het wasje dat wappert in de wind.... In de Zeeuwse boomgaarden ver dwijnen namelijk steeds meer prui men. Daarom zijn er nu op de veiling in Kapelle niet meer die overstelpend grote dagaanvoeren. Deze week was de topweek van de aanvoer en het hoogste aanbod dat werd bereikt be droeg een kwantum van 50 ton per dag. Dat is nog een grote hoeveelheid, maar enige jaren geleden zijn er wel dagaanvoeren geweest van 100 ton. Redelijke oogst Uit gesprekken met pruimen- kwekers bleek ons dat deze dit jaar niet ontevreden zijn over de oogst. Zeker niet omdat uit alle andere delen van het land berichten komen over een geringe pruimenoogst, waardoor het landelijke aanbod dit jaar wordt geschat op 13 miljoen kg tegen het vorig jaar 21 miljoen kg, Het aanbod in Kapelle zal dit jaar wel rond 1 miljoen kg liggen. Daarom zijn er ook kopers uit het gehele land elke dag opnieuw in de veilingbanken te vinden en daarom worden er ook beste prijzen betaald. Financiële resultaten waren niei gunstig MIDDELBURG, 24 aug. De financiële resultaten over 1955 van het Algemeen Middelburgsch Ziekenfonds zijn niet gunstig geweest. De uitgaven voor de verplichte verzekering stegen van f 499.440.43 in 1954 tot f 704.160.49 vorig jaar, hetgeen een bedrag uitmaakt van f 204.720.06 of ongeveer 41 pet. In gelijke mate steeg het kostenpeil van de vrijwillige verzekering, n.l. met f71.824.77, eveneens ruim 41 pet. Tot de aanwijsbare factoren van deze buitengewoon grote stijging moeten allereerst gerekend worden de honorariaverhogingen van de medewerkers, niet in het minst die der huisartsen door de verleende terugwerkende kracht tot 1 juli 1953, waardoor het bud get voor 1955 extra belast werd. Voorts was er de uitbreiding van het aantal verpleegdagen van 42 tot 70 per ziektegeval, alsmede een hogere opnamefrequentie. Zo boekten de verplichte verzekering 5884 ligdagen meer, de vrijwillige verzekering 1493 dagen. Ook de opnieuw ingevoerde verstrekking van brilleglazen en -monturen betekende een belangrijke uitgave. Door dit alles is vooral de vrijwillige verzekering in een moeilijke positie gekomen. Het nadelig exploitatiesaldo bedraagt dan ook niet minder dan f 74.634.30 of per ziel f 18.95. De be schikbare reserves, zo meldt het jaar- I WL verslag, zijn gebruikt om dit nadelig van de strandhoofden had tevens reeds i slot op te vangen, maar zij waren niet tot resultaat, dat het strand hoger is I voldoende, zodat er nog een deficit is komen te liggen, hetgeen zowel voor van 6.674.67. de zeewering als voor het strand ais recreatiegebied een grote winst bete kent. Voor wie er oog voor heeft, hebben deze werkzaamheden het aan- en afrij den van dukws e.d, ook weer hun be koring. Hoogstwaarschijnlijk zal deze winter het nog bestaande bunkerdorp worden opgeruimd. GOES, 24 aug. Per 1 januari 1955 is bevorderd tot hoofdingenieur ir. W. van Winkoop uit Goes, hoofd bureau van uitvoering Herverkaveling Tholen, Waarde en de Zak van Zuid-Beveland. De vroegere functie was ingenieur le klasse. Per 1 januari 1956 is bevorderd tot hoofdingenieur in de functie van in genieur bij de Provinciale directie van de Cultuurtechnische Dienst in Zeeland ir. G. Frieling te Goes. Vroegere functie was Ingenieur le klasse. Per 1 januari 1956 is ir. L. Eelkema te Zierikzee bevorderd tot hoofd ingenieur. Ir. Eelkema bekleedt de func tie van hoofd van het bureau van uit voering Herverkaveling Schouwen-Dui- veland. Ook zijn vroegere functie was ingenieur le klasse. Polder- en Waterschapsbond 22 september naar Kortgene MIDDELBURG, 24 aug. De alge mene vergadering van de Zeeuwse Pol der- en Waterschapsbond zal dit jaar gehouden worden op zaterdag 22 sep tember in Hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene. Mr. dr. J. Winsemiua, hoofd van de afdeling waterstaatsrecht van het ministerie van verkeer en wa terstaat, raadadviseur in algemene dienst, zal een causerie houden. NOG GEEN WET. In het jaarverslag wordt opnieuw gewezen op het nog steeds ontbreken van een ziekenfondswet en de secre taris, de heer L. Onderdijk, vraagt zich af of een nieuwe regering deze zeer moeilijke materie zal durven aansnij den. Medegedeeld wordt, dat rekening gehouden moet worden met verdere premieverhogingen, zeker te Middel burg, want behalve de reeds toege stane verhoging van f0.50 per ver- pleegdag bij het gereed komen van de nieuwbouw van het Gasthuis zal een nog belangrijk hogere verpleeg- prijs het gevolg zijn van deze nieuw bouw. DE PREMIE. Het bestuur was verplicht de premie per betalend lid te verhogen van f 1.14 tot f 1.80 per 1 januari 1956. Dat in 1955 de premie nog op f 1.14 kon wor den gehandhaafd, was uitsluitend te danken aan de overschotten van vori ge jaren, die op deze wijze geheel ten goede zijn gekomen aan de verzeker den. Gestimuleerd door de Federatie zijn gewestelijke onderhandelingen ge voerd om tot een geheel of gedeeltelijk uniforme premie te komen, waardoor de meer landelijke ziekenfondsen een wat hogere premie zonden heffen om het de meer stedelijke fondsen moge lijk te maken een lagere premie te stellen. Deze pogingen zijn wat Zee land betreft mislukt. SCHOOLTANDVERZORGING. Het euvel van dubbele betaling wat betreft de schoontandverzorging, waar van werd gedacht, dat het de kop was ingedrukt, noodzaakte na een onder zoek opnieuw tot krachtig optreden. Van niet minder dan 146 kinderen bleek, dat er dubbel werd betaald, aan de schooltandverzorging en aan de eigen tandarts. Thans wordt reeds di rect door het bestuur der schooltand- dat men deze gang van zaken niet kan toestaan. Het aantal deelnemende kinderen bedroeg 1908, waarvan er in de loop van het paar 27 afvielen. Het door de ziekenfondsen te betalen bedrag was begroot op f5343, van particu lieren f1500 en de bijdrage der ge meente Middelburg f3595. MEER VERZEKERDEN. Het verslag maakt voorts melding van de voorzitterwisseling: mr A. J. van der Weel werd opgevolgd door mr. P. van Empel. Met de reorganisatie De Reine Claude, dat is de Zeeuwse Washington, nam deze week de be langrijkste plaats in bij de aanvoer. Deze pruim heeft als nare eigenschap dat alle vruchten tegelijk rijp zijn na een paar warme dagen. Dikwijls was er dan ook een prijsinzinking als de hoofdaanvoer van deze pruimen los kwam. Nu is hiervan geen sprake ge weest en de prijs voor de goede kwa liteiten heeft steeds gelegen tussen 50 en 60 cent per kg. Met deze prijs is de kweker best tevreden en daarom is ondanks alle tegenslag het prui- menseizoen dit jaar niet slecht. reed gekomen. Sinds 21 november 1955 gelden volledig de nieuwe statuten, 't huishoudelijk reglement en de voor waarden van verzekering, welke in de loop van 1956 aan de verzekerden te gen lage prijs beschikbaar worden ge steld. Het jaargemiddelde bedroeg in 1955 voor de verplichte verzekering 12.019 zielen (in 1954 11.993) en voor de vrijwillige verzekering 3939 zielen (3882 in 1954). Uit de verlies- en winstrekening blijkt o.m., dat de ziekenhuisverple- ging een bedrag van f 202.476.65 vroeg voor de verplichte en f 71.064.81 voor de vrijwillige verzekering. Specialisti sche hulp vroeg resp. f 126.548.76 en f 42.966.81, huisartsenhulp resp. f 110. 398.39 en f36.289.59. GOES, 24 augustus. Op 11 september a.s. om één uur des middags zullen de telefoonnetten Aardenburg, Groede en Hoofdplaat worden geautomatiseerd. Tevens zullen dan de telefoonaansluitin gen van Eede en St Kruis naar Aarden burg worden overgebracht, de aanslui tingen van Nieuwvliet naar Groede en die van Sasput naar Hoofdplaat. Deze automatisering geldt voorshands slechts voor het plaatselijke telefoonverkeer, evenals dit voor de telefoonnetten Bres- kens, Cadzand, Schoondijke, Sluis en Yzendijke reeds het geval is. De abonnees van de netten Aardenburg (met Eede en St Kruis), Groede (Nieuwvliet) en Hoofd plaat (Sasput) kunnen dan de aangeslo tenen van het eigen net zonder tussen komst van een telefoniste bereiken. In terlokale gesprekken moeten zij echter aanvragen. Zij dienen daartoe het num mer 90 te draaien. De abonnees van de sector Terneuzen, omvattende de netten Axel, Biervliet, Hoek, Philippine, Sas van Gent, Sluiskil, Terneuzen, Zaamslag en Zuiddorpe kunnen de abonnees van de netten Aardenburg, Groede en Hoofd- van de leiding van het fonds werd ge- plaat automatisch bereiken. Streefdatum1 november a.s. MIDDELBURG, 24 aug. Er komende jaar in gebruik zal kunnen begint thans tekening te komen in I worden genomen. d6 ls26r€ school die als cyfiHpt l fiGtsenstalling is vrijwel gereed, ue tageie scnooi, aie ais onüer-1 Het werk wordt uitgevoerd door de Fa. deel van het scholencomplex van de Ver. „De Chr. Burgerschool" aan de Olmenlaan in aanbouw is. Van de ulo-school staan de muren van de eerste verdieping reeds ge deeltelijk. De bouw van de lagere school was echter het meest ur gent. Hier is heel wat veranderd sedert de 10e april, toen de eerste stenen voor de heide gebouwen werden gelegd! De jeugd en de be langstellenden stonden toen op de fundamenten. Thans staat de school er, met het dak, maar nog glasloos en ongeverfd. Men streeft er echter naar, dat het gebouw per 1 november a.s. voltooid zal zijn. Momenteel is men bezig met het leg gen van de plafonds; maandag a.s. be ginnen de stucadoors hun werkzaam heden. Maandag begint men tevens met het leggen van de mastieken dak bedekking. De bouw van de ulo-school verkeert dus nog in het beginstadium. Men ver verzorging de ouders er op gewezen, wacht, dat deze in maart-april van het Goedemondt uit Vlissingen. Ingezonden Mededeling (Adv.) De speciaalzaak voor uw BRIL Subsidie voor leeszalen in Zeeland GOES, 24 augustus. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft de Bond van Openbare Leeszalen en Bibliotheken in Zeeland ten behoeve van een centrale plattelandsbibliotheek voor subsidie krachtens de rijkssubsidievoor waarden in aanmerking gebracht. Tegenslag VLISSINGEN, 23 aug. De jubi leum-viering van 't prot. chr. streek ziekenhuis voor Walcheren, „Bethes da" te Vlissingen zal niet onopge' merkt voorbijgaan. Op 31 augustus, des avonds om acht uur wordt in de Grote of St. Jacobs- kerk een wijdingsdienst gehouden, waarin zullen voorgaan: ds. A. T. W. de Kluis, hoofdlegerpredikant te Den Haag, en ds. H. A. Wiersinga, Geref. predikant te Baarn (één der predi kanten die zich destijds voor de tot standkoming heeft beijverd). Organis-t is Piet Broerse, terwijl voorts mede werking verlenen het Herv. Kerkkoor en het Geref. Evang. Koor. Zaterdagmiddag 1 september om kwart voor drie wordt in de kerkzaal van Bethesda een buitengewone le denvergadering gehouden. Na afloop zullen Zr. M. J. Blok en Zr. P. Kuypers gehuldigd worden. Vijf en twintig jaar maakten zij het wel en wee van Bethesda mee. Even eens worden gehuldigd de dames Van Damme en Godeschalk, die bij de in gebruikneming in dienst kwamen, doch niet ten volle 25 jaar in dienst zijn. Om half vier wordt het bes-tuur door het Comité „Vrienden van Bethesda" een geschenk overhandigd, dat werd bijeengebracht door oud-patiënten en sympatiserenden. Zij, die hiervoor nog iets beschikbaar willen stellen kunnen di-t overmaken op giro 341959 t. n. v. W. Sanderse te Vlissingn*. Van 4 uur tot half zes volgt er in de nieuwe eetzaal een receptie. Maan dagavond 3 september wordt een reünie-avond voor de oud-verpleeg sters gehouden. Dinsdag- en woens dagavond volgt een gezellige avond voor het personeel en vrijdagavond volgt dan de gezellige avond voor alle medewerkers aan de jubileum-actie. ELLEW OUTSDIJK, 24 4aug. In de raadsvergadering werd o.m. gespro ken over de elektrificatie van de on rendabele gebieden. In de bosten zon door het rijk 60 pet. worden bijgedra gen, waarvan 18 pet. op de betrokke nen wordt verhaald. De provincie en de FZEM betalen 20 pet., zodat voor de gemeente nog 20 pet. overblijft. Dit zou een bedrag vergen van f27.140. Hierover zullen nog nadere besprekin gen met diverse instanties worden ge voerd. Aan de Koninklijke Militaire Bond Pro Rege werd een subsidie van 2 ct. per inwoner toegekend. Eenzelfde ver zoek van de Katholieke Militaire Te huizen en van het Humanistisch thuis front werd afgewezen. Eveneens de subsidieverzoeken van de Federatie van Verpleeginrichtingen en de Jo- hannastichting te Arnhem. Besloten werd de gemeenschappelijke regeling inzake de Vleeskeuringsdienst Ovezan- de in te trekken, zulks in verband met de inwerkingtreding van de Vleeskeu ringskring Goes. Besloten werd medewerking te ver lenen voor de bouw van een kleuter school aan de Marktstraat. Bij de rondvraag werd gewezen op de noodzakelijkheid het haventerrein ontruimd te houden voor de bieten campagne. Er werd geïnformeerd naar de bouw van een woning door het Bur gerlijk Armbestuur, de overname van een woning aan de Grindweg en de bouw van een wachtlokaal voor bus passagiers. Ook de riolering in het Dokterswegje kwam ter sprake, als mede de beplanting van de begraaf plaats. Tevens werd gevraagd naar de afbraak van een pakhuis in de Markt straat. WEMELDINGE Winkel geopend. Dezer dagen werd de nieuwe semie-zelfbedieningswinkel van de heer J. Schouwenaar-van Dalen offi cieel geopend. Burgemeester Van Sas verrichtte de opening en wenste de heer Schouwenaar succes met de nieuwe on derneming. Tegenslag hebben de kwekers dit jaar veel ondervonden en wel van het ongunstige weer. Uiterst moeilijk ver liep hierdoor de pluk en bovendien is er een groot kwantum gebarsten pruimen, waarnaar nog een goede vraag is. Marktkooplieden uit vele plaatsen uit Brabant hebben hiervoor belangstelling. Zij gaan er mee de markten op en de straten langs en proberen zo een boterham te verdie nen. Alleen klagen zij er over dat ei genlijk het produkt voor hen te duur is. Voor een goede gebarsten pruim wordt op de veiling namelijk tot 35 cent per kg betaald en de prijs van de minste soorten ligt ook al vlug tot 25 'cent per kg. Ook de fabrieken heb ben interesse voor gebarsten pruimen. De goede pruimen gaan hoofdzake lijk naar Rotterdam, Den Haag en Amsterdam. In deze steden heeft het Zeeuwse produkt een zeer goede naam en steeds komen er daarom nieuwe kopers bij op de Zeeuwse veilingen. Nog enkele weken zullen er volop pruimen te koop zijn. Als de oogst van de Zeeuwse Washington voorbij is komen namelijk de Reine Victo ria's en die zijn er ook nogal wat. Deze heerlijke pruim is behalva voor directe consumptie ook bijzon der geschikt voor de inmaak en daarom wordt verwacht dat ook da conservenfabrieken hiervoor wel veel belangstelling zullen hebben. KAPELLE Feestavond oranjevereniging. Op 31 augustus hoopt de Oranjevereniging een feestavond te organiseren die 's avond» om half acht begint en gehouden zal wor den op de muziektent. Aan deze feest avond werken mee het kinderkoor „Da Zangvogeltjes", het mannenkoor „Zang en Vriendschap", het dameskoor „Ons Genoegen", de gymnastiekvereniging „Olympia", een volksdansgroep en de mu ziekvereniging „Ons Genoegen". KORTGENE Ongeval. In de Hoofdstraat werd da heer J. Kramer, die per fiets uit da Molenweg kwam, door een personen auto uit Goes aangereden. De fietser verleende geen voorrang aan de auto, die van de richting Kortgene kwam. De heer Kramer werd vermoedelijk met een hersenschudding per bran card naar huis vervoerd. De autobe stuurder had een wond aan de hand. De voorruit van de wagen werd ver splinterd, terwijl de fiets van de heer Kramer zwaar beschadigd was. KRUININGEN Raad. Maandagavond zeven uur zal de gemeenteraad een openbare vergadering houden. Op de agenda staat o.a. een voor stel tot het aangaan van een geldlening van twintig duizend gulden bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten en een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Nieuwe Kerkstraat 16 te Hansweert. Concert op de tent. Vanavond om half acht hoopt de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Kapelle een con cert te geven op de muziektent op de markt. KRABBEN DljKE Spelen met vuur. Door het spelen met lucifers heeft het 3-jarig zoontje van de fam. Rijkse ernstige brandwon den aan de handjes opgelopen. Op een gegeven moment vatten de kleertjes namelijk vlam. Het jongetje is direct naar het ziekenhuis vervoerd, waar de dokter constateerde, dat de handjes reeds tot in de derde graad waren ver brand. OV EZ AN DE Raad vergadert. Woensdagavond a.s. om zeven uur komt de raad in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot verlening van garantie bij de bouw van een woning via de Bouw- kas. Verder zal de begroting 1957 behan deld worden. VEERE Wedstrijd. De gisteravond gespeelde voetbalwedstrijd tussen een elftal van Veerse veteranen en „De oude Schoen" uit Middelburg is in 11 gelijkspel ge ëindigd. YERSEKE Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. Ever- se, 24 j. en A. Boone, 19 j.; P. van der Does, 26 j. te Goes en G. C. Mol, 24 j. Ondertrouwd: S. Zoeteweij, 24 j. en C. J. Bom, 22 j.; M. Koster, 39 j. en M. Ra- dojewski, 30 j.; J. Scheele, 31 j. en N. F. van Damme, 28 j.; J. W. Bol, 36 j. en M. C. J. Koppe, 23 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2